صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

پرسش های صریح صدای معلم در نشست رسانه ای رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی : دیگر دوران آن گذشته که مدیر و یا مسئولی در پاسخ به پرسش های « حوزه عمومی » بخواهد بحث تاریخ گذشته « تشخیص » و « اعتماد » را مطرح کند و انتظار داشته باشد که دیگران سخن او را بپذیرند!

طریفی : چرا کسی در این سال ها برای ساز و کار تامین مالی برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان فکری نکرد ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

یکشنبه 22 خرداد نشست رسانه ای «حمید طریفی حسینی » رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با موضوع «برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان » در دبستان دخترانه رازی واقع در منطقه 3 تهران برگزار گردید .

در ابتدا رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی چنین گفت :  « اصحاب رسانه یکی از ارکان چهارگانه تعلیم و تربیت است .

ما رسانه را در کنار خودمان و به عنوان یک رکن تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیدیم .»

مدیر صدای معلم خطاب به رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت : همان گونه که شما اشاره کردید که « رسانه » رکن چهارم از ارکان تعلیم و تربیت است مهم تر از آن رکن چهارم « دموکراسی » هم هست و مهم تر و این نقشی است که همیشه مغفول مانده است .

پرسش ها و نکاتی که توسط « مدیر صدای معلم  » مطرح شدند به شرح زیر است :

سخن نخست من به نوعی تذکر به وزارت آموزش و پرورش است .

چرا برخی از دوایر ستادی و نهادها و سازمان های مستقر در این وزارتخانه از برگزاری نشست رسانه ای طفره می روند .

جاهایی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان ، مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری ، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ، دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش ، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ، انجمن مرکزی اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش ، مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ، اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ،  سازمان مدارس و مراکزغیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش و...

اساسا آیا در وزارت آموزش و پرورش میان مدیر پاسخ و غیرپاسخ گو تفاوتی هست ؟

وضعیت طوری نیست که بخواهند مانند سابق کرونا را بهانه کنند .

امیدوارم که مساله ترس از رسانه ها نباشد .

جناب طریفی

1-  در حال حاضر نگاه جهانی در آموزش از سمت « تفکیک » به فراگیر سازی است .

 کمتر کشوری را می توان یافت که قائل به جداسازی دانش آموزان با نیاز های ویژه از سایر دانش آموزان باشد .

ضمن آن که اطلاق صفت استثنایی بار معنایی منفی برای دانش آموز و خانواده دارد .

راهبرد مشخص شما در این زمینه چیست ؟

2- برنامه  سنجش  سلامت جسمانی و آمادگی از سال ۷۳ با پوشش ۱.۵ درصدی آغاز شد و در سال ۹۸ به پوشش ۹۷.۶ درصد رسید.

به نظر می رسد طرح موفقی هم بوده است .

برگزاری نشست رسانه ای با یک موضوع محدود برای سازمانی فراگیر که درگیر موضوعات مغفول و پرداخته نشده ای است نیاز به تامل بیشتر دارد .

بهتر بود این نشست به بررسی مشکلات و چالش های مهم در این سازمان می پرداخت .

3-« صدای معلم » در گزارش ها و یاد داشت های متعددی به مساله « عزل و نصب » در وزارت آموزش و پرورش پرداخته است .

منطق این گونه تغییرات می باید مشخص و شفاف باشد و ناکارآمدی و ضعف مدیریت قبلی بر اساس سنجه های علمی و کارشناسی ارزیابی و تعیین گردد .

اگر واقعا مدیری توانسته است در کار خود موفق باشد ، بر اساس کدام منطق و دلیل عقلانی کنار گذاشته می شود ؟

آیا این گونه تغییرات ناگهانی بر اساس « اخلاق مدیریتی » انجام می شود ؟

دیگر دوران آن گذشته که مدیر و یا مسئولی در پاسخ به پرسش های « حوزه عمومی » بخواهد بحث تاریخ گذشته « تشخیص » و « اعتماد » را مطرح کند و انتظار داشته باشد که دیگران سخن او را بپذیرند .

معیار شما برای عزل ونصب ها چیست ؟

دلیل عزل مدیران قبلی با وجود داشتن شایستگی ها چیست ؟

این که گفته شود آن ها « بانیان وضع موجود » هستند کفایت می کند و اقناع گرایانه هست ؟

بر اساس گزارش ها و اخبار رسیده ؛ ضعیف ترین و غیر تخصصی ترین نیروها در سازمان به کار گیری شده اند  و بدنه سازمان در حال تهی شدن از بدنه کارشناسی های تخصصی است.

 با این سیاست چگونه خواهید توانست به اهداف سازمان برسید؟

آیا این امور باعث « سیاست زدگی » در سازمانی که به قول خودتان کار با بهشتیان روی زمین (کودکان معصوم با نیازهای ویژه) را انجام می دهد نخواهد شد ؟

4- معلمان استثنایی موضوعاتی را مطرح می نمایند که گویا سال هاست به فراموشی سپرده شده اند .

برای این معلمان چه برنامه ای دارید ؟

5-یک موضوع مهم گروه اُتیسم (افراد دارای رفتارهای هیجانی رفتاری) هستند که در جهان تعداد آن ها رو به افزایش است اما در ایران نه اساتید متخصص به قدر کافی وجود دارند، نه تربیت نیروی تخصصی (معلم) دردستور کار هست ونه اطلاع رسانی در زمینه اجتماعی شدن مساله این گروه و خانواده ها صورت گرفته است.

راهبرد شما در این زمینه چیست وآیا همه استانها مدارس خاص این گروه را دارند ؟

آن چه در زیر می آید ؛ پاسخ « حمید طریفی حسینی » به این پرسش ها است .

 پرسش های مدیر صدای معلم از رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد ساز و کار تامین مالی برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان

طریفی:

من تشکر می کنم .

ما همیشه از نقد سازنده باید استفاده کنیم جهت اصلاح امور خودمان در وزارت آموزش و پرورش .

ما تشکر می کنیم از تمام رسانه ها با هر نوع نگرشی که دارند و صداهای متفاوت هم باید همیشه شنیده شوند و اتفاقا رشد در همین چند صدایی است .

ما نیامدیم اینجا که فقط یک گزارشی بدهیم و برویم !

بالاخره رسانه سوالاتی دارد از باب وظیفه ای که دارد و از باب آن رسالتی که ما در نظام تعلیم و تربیت برای آن مشخص کرده ایم .

قطعا وجود رسانه به ما کمک می کند با هر نوع نگرشی که انشاءالله اهداف تعلیم و تربیت را درست جلو ببریم.

همین نشستی که در خدمت شما هستیم تا الان دو بار کنسل شده است یک دفعه به خاطر آلودگی هوا اتفاق افتاد و یک بار مصادف شد با حضور وزیر در برنامه دیگری و با این که برنامه ریزی شده بود دوستان اطلاع رسانی کرده بودند که بعد کنسل شد.

ما دوست داریم ارتباط و تعامل بیشتر باشد و از این به بعد هم قطعا بیشتر خواهد شد.

پرسش های مدیر صدای معلم از رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد ساز و کار تامین مالی برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان

شماره اکثر دوستان را داریم . شماره شما هم Save ( ذخیره ) شده است . هر موقع تماس بگیرید ، هر گونه سوالی داشتید در خدمت شما هستیم و بقیه بزرگواران هم به همین شکل .

موضوع نشست ما بحث سنجش است و یک بخش مهم تری که داریم و نقشی که البته شما در فرایند تعلیم و تربیت دارید و به ما در اجرای برنامه های تحولی کمک می کند توضیح می دهم .

ما در سازمان یک برنامه چهار ساله ای را داریم دنبال می کنیم و رویکردها و سیاست های ما نسبت به گذشته تغییر کرده است. کارهای اجرایی را که داریم دنبال می کنیم تغییر کرده و متفاوت هستند و این طبیعی است که مدیری که اعتقاد به تغییر و تحول نداشته باشد ... شما اگر برنامه سنجش را نگاه کنید بیست و نه سال انجام شده و بعد از بیست و نه سال با همان ساز و کارها دارد جلو می رود.

آن نکته ای که آقای دکتر ( یوسف نوری )  امروز فرمودند تغییر در کارکرد و ماموریتی است که از این طرح انتظار می رود. یعنی ما بتوانیم از داده های این طرح استفاده کنیم. بقیه دستگاه ها و وزارت بهداشت این قدر که ما داده داریم در حوزه سنجش وزارت بهداشت هم دارد.

در این بیست و نه سال چرا کسی به سراغ آن نرفت که این شرایط را برای آن فراهم کند ؟

چرا کسی در این سال ها برای ساز و کار تامین مالی این برنامه فکری به حالش نکرد ؟

عوامل اجرایی درگیر در این برنامه که در مقطع خاصی انجام می شود و این کاری است که ما داریم انجام می دهیم ولی اگر بخواهیم نقد کنیم ما برنامه ها یمان از جنس تحول اساسی است. همین برنامه امروز که ما داریم با کیفیت آن را اجرا می کنیم آخرین سالی است که با این ساز و کار اجرا می کنیم و از سال آینده با ساز و کار اجرایی و محتوایی دیگری را در برنامه سنجش قطعا دنبال خواهیم کرد.

مدیری که باور به کار تحولی نداشته باشد و امتحان خودش را هم پس داده باشد و نتواند به این فرایند کمک کند می تواند در جای دیگری خدمت کند !

و این باور ماست !

پرسش های مدیر صدای معلم از رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد ساز و کار تامین مالی برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان

آموزش و پرورش استثنایی در این سال ها مسائل و مشکلات بسیار زیادی داشته و ما الآن نیاز به افرادی داریم که توان و جسارت لازم را و آمادگی دویدن را داشته باشند برای این که راهی که ما در طی این سی سال باید می رفتیم و خیلی جاها نرفتیم را بتوانند جبران کنند.

ما در فرایند انتصاباتمان رویکرد دولت را داریم دنبال می کنیم . بیانیه گام دوم تکالیفی برای ما مشخص کرده که یکی از مهمترین بحث های آن بحث جوان گرایی است. در کنار آن بحث تجربه سازمانی و آن دانش زیسته و تجربه ی سازمان را هم در نظر گرفته ایم. ترکیب مدیریتی جدید سازمان ترکیبی از زبده ترین نیروها و با تجربه ترین نیروهای موجود در سازمان به اضافه جوانانی که گلچین شده اند از بخش های مختلف وزارت آموزش و پرورش و به خدمت گرفته شدند.

در مورد تک تک افرادی که در دوره جدید مدیریتی ما منصوب شدند فکر شده و برنامه ریزی شده و با هدف مشخصی به کار گرفته شدند و تعارفی هم با کسی نداریم.

در فرایند اجرای برنامه اگر ببینیم که جایی اشتباه کردیم اشتباهمان را می پذیریم ولی من سازمانی را تحویل گرفتم که این صدای معلم باید صدای همه معلمین باشد.

شما که شناخت خوبی از سازمان ما دارید و می گویید سازمان از نیروها تهی شده من سازمانی را تحویل گرفتم که در انتهای سال مالی گذشته ، نیروهای اداری - مالی ما با مدارک دیپلم و فوق دیپلم و میانگین کار سی و هشت سال و سی و نه سال مشغول به خدمت بودند.

بعد از ورود ما گفتیم سیاست دولت این است . کاری که انجام می دهیم این است که به جوانان « میدان » داده شود. این دوستان بخشی از بازنشستگی همکاران بوده که خودشان درخواست دادند که بازنشسته شوند و یک تعدادی هم در سن بازنشستگی ... یک سال ، دوسال ، سه سال ، چهار سال ، پنج سال ، شش سال ، هفت سال ، هشت سال تا نه سال خدمت کرده . که ما گفتیم اگر این فرد الآن اینجا نباشد سازمان استثنایی آموزش و پرورش نابود خواهد شد. با این تصور ما رفتیم هر سال پیش مقامات مجاز رفته و مجوز گرفتیم که اینها را نگه داریم علی رغم این که قانون می گوید بعد از سی سال با این مدرک تحصیلی باید برود و فوق لیسانس سی و پنج سال است.

من تشکر می کنم و دست تک تک این بزرگواران را می بوسم و همین الآن هم دارند به ما کمک می کنند.

پرسش های مدیر صدای معلم از رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد ساز و کار تامین مالی برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان

ما قانون را اجرا کردیم در کنارش کسی که به خصوص در آموزش و پرورش استثنایی کار می کند و خدمت به این بچه ها را انجام می دهد در این فضای سیاسی تغییر نمی کند.

همین کسانی که ما بازنشسته کردیم همین الآن دارند کارهای سازمان را انجام می دهند و من از تک تک آنها تشکر می کنم. این یک تغییر و تحول با مدیریت جدیدی است که می خواهد برنامه ی خودش را جلو ببرد و حق طبیعی اش است.

خدا را شاهد می گیرم یک سر سوزن حداقل در حوزه استحفاظی من در سازمان آموزش و پرورش استثنایی یک نفر با نگاه سیاسی کنار گذاشته نشده است. همین الان افراد با گرایش های مختلف سیاسی در سازمان دارند خدمت می کنند. من جوانی را آورده ام و ابلاغ می زنم و پست مدیریتی به او می دهم که تنها فوق دکترا در حوزه تعلیم و تربیت با رویکرد علوم اعصاب شناختی در بهترین دانشگاه تهران دارد تحصیل می کند. ما معلم داریم سابقه زیادی هم ندارد.

شما ببینید چند معلم داریم که پست دکترا دارند. سال ها در حوزه علوم شناختی کار کردم. از کجا آنها را شناسایی کردم و آورده ام. ما اینها را به کار می گیریم.

این رویکرد ما در فرآیند انتصابات است .

ادامه دارد

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

بخش نخست

پرسش های مدیر صدای معلم از رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد ساز و کار تامین مالی برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 پرسش های مدیر صدای معلم از رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد ساز و کار تامین مالی برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان

پنج شنبه, 26 خرداد 1401 19:33 خوانده شده: 158 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
مهدی 1401/03/28 - 11:28
بزرگترین معضل در طول این سالها، فریب و بازی دادن معلم ها و عدم تامین معیشت و منزلت شان است. تمام این نشست ها و انتصاب ها، در یک جزیره جدا از بدنه انجام می شود و هیچ نفعی به حال معلم و دانش آموزان استثنایی ندارد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور