صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«کدام فرد و نهاد مسئول حراست و صیانت از اجرای قانون در آموزش و پرورش است ؟ پس وظیفه و کارکرد نهادهای نظارتی و کنترل مانند حراست ها ، بازرسی و... در این وزارتخانه و ادارات تابعه چیست ؟»

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش توضیح دهد چند درصد تخلفات اداری در میان " غیرمعلمان " وجود دارد ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم در مورد میران تخلفات اداری در میان معلمان و کادر اداری و ستادی آموزش و پرورش و عملکرد نهادهای نظارتی

امروز  دوشنبه 18 بهمن پرتال اداره کل آموزش و پرورش استان چهار محال بختیاری نوشت : ( این جا )

« معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: بنا به آمار ارایه شده کمتر از ۳۵ صدم درصد تخلف اداری در میان معلمان وجود دارد که بیش از ۹۵ درصد این تخلف، انضباطی است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌ عمومی آموزش‌ و‌ پرورش استان چهار محال‌ و بختیاری به نقل از گروه علم و آموزش ایرنا، معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش روز یکشنبه در گردهمایی یک روزه اعضای تازه منصوب شده هیات های رسیدگی به تخلفات کشور ضمن قدردانی از عملکرد این هیات ها افزود:

البته به سبب معلم بودن این رقم تخلفات بسیار اندک هم نباید وجود داشته باشد و باید با برنامه ریزی به سمتی پیش رفت که این درصد هم از بین برود و با  پیشگیری و کاهش معنادار بروز تخلف اداری موجبات سالم سازی دستگاه فراهم شود.

قاسم احمدی لاشکی تصریح کرد: حفظ استقلال هیات های رسیدگی به تخلفات اداری در صدور رای و اقدام در جهت کاهش بروز تخلفات اداری از راهبردهای اصلی در این حوزه هستند.

وی به ضرورت پژوهش در خصوص  آمار تطبیقی بروز تخلفات اداری در میان معلمان سایر کشور های جهان اشاره کرد و بر احصا و تحلیل پرونده های تخلفات اداری به تفکیک استان، جنسیت، مدرک تحصیلی و سابقه کاری خطاب به اعضای جدید تاکید کرد.

گزارش صدای معلم در مورد میران تخلفات اداری در میان معلمان و کادر اداری و ستادی آموزش و پرورش و عملکرد نهادهای نظارتی

احمدی لاشکی سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده ها را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: نگاه بلند داشته باشید و گرایشات سیاسی و غرض ورزی شخصی را به هیچ عنوان در این رسیدگی دخالت ندهید.

وی در نظر داشتن شرایط خاص بومی، تسلط به قوانین و دستورالعمل ها، تناسب جرم و مجازات و صدور رای به نحوی که منجر به تغییر در انسان ها شود را از دیگر نکات مهم عنوان کرد و گفت: با ادله صحیح و عملکرد مناسب می توان جایگاه هیات ها را به ویژه در استان ها ارتقا داد.

احمدی لاشکی ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده خاطرنشان کرد: ابوالفضل پریمی مدیرکل جدید هیات های رسیدگی به تخلفات اداری فردی دلسوز، دوست داشتنی، علاقه مند و پرکار است و باید بتوانید از حضور وی بیشترین بهره را ببرید. » « قانون » باید فصل الخطاب همه امور باشد و نهادهای مسئول باید در جهت ایفای وظایف قانونی خود به آن عمل کنند . در غیر این صورت ، حاصل و برآیند کار چیزی جز بی اعتمادی بیشتر و افزایش نفرت و نارضایتی نخواهد بود .

این اظهارات معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در حالی بیان می شوند که بنا بر گفته حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری کشور در تیر ماه 1398 ؛ آموزش و پرورش از جمله دستگاه هایی است که بیشترین شکایات را دارد . ( این جا )

وی تصریح می کند : « در سال گذشته بیشترین شکایت از سازمان تأمین اجتماعی با ۳۵ هزار و ۹۳۰ دادخواست بوده است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۳۱ هزار و ۹۷۰ مورد بوده است. سازمان‌ها و دستگاه‌های زیرمجموعه ریاست جمهوری در رتبه سوم قرار دارد که ۱۳ هزار و ۹۰۴ دادخواست داده شده است.

شهرداری‌ها به غیر از تهران ۱۳ هزار و ۶۵۴ مورد، وزارت بهداشت ۱۳ هزار و ۳۵۲ دادخواست، وزارت آموزش و پرورش ۱۱ هزار و ۱۶۱ دادخواست، وزارت امور اقتصاد و دارایی ۵۶۲۱، وزارت نیرو ۴۲۲۰، وزارت جهاد کشاورزی ۳۶۹۴، وزارت کشور ۳۶۷۰ در رتبه‌های بعدی قرار دارند. »

رئیس دیوان عدالت اداری در تیر ماه 1396 هم می گوید : ( این جا ) « پس از وزارت کار، تأمین اجتماعی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش در رتبه دوم تا چهارم قرار دارند. »

پرسش « صدای معلم » از معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش این است در حالی که  بنا بر گفته خود ایشان کمتر از ۳۵ صدم درصد تخلف اداری در میان معلمان وجود دارند پس این همه شکایت و اعتراض به دیوان عدالت اداری برای چیست ؟

گزارش صدای معلم در مورد میران تخلفات اداری در میان معلمان و کادر اداری و ستادی آموزش و پرورش و عملکرد نهادهای نظارتی

البته منصور اردستانی مدیر کل حقوقی وزارت آموزش و پرورش خود به این پرسش پاسخ می دهد :

اردستانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه اقداماتی انجام داده اید تا شکایات کارکنان آموزش و پرورش در دیوان عدالت اداری به حداقل برسد ، می گوید : ( این جا ) « این وزارتخانه در دوران وزارت آقای حاجی میرزایی به دنبال تقویت قانون گرایی است و اصل تکریم و حفظ شأن مقام معلمان و فرهنگیان در دستور کار است. »

حال پرسش دیگر « صدای معلم » آن است که کدام فرد و نهاد مسئول حراست و صیانت از اجرای قانون در آموزش و پرورش است ؟ پس وظیفه و کارکرد نهادهای نظارتی و کنترل مانند حراست ها ، بازرسی و... در این وزارتخانه و ادارات تابعه چیست ؟

گزارش صدای معلم در مورد میران تخلفات اداری در میان معلمان و کادر اداری و ستادی آموزش و پرورش و عملکرد نهادهای نظارتی

هنوز هیچ فرد و نهادی به گزارش ها و پرسش های صدای معلم در مورد هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش پاسخی ارائه نکرده است . این استقلالی که آقای لاشکی می گوید چه تعریفی دارد ؟ آیا معنای این گزاره آن گونه که ابوالفضل پریمی مدیرکل جدید دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری  بیان می کند فعال کردن مرکز دفاع از آرای هیئت ها در برابر مراجع بالاتر از جمله دیوان عدالت اداری است ؟

این مشکلات و مسائل مشابه با تعریف و تعارف حل نمی شوند .

« قانون » باید فصل الخطاب همه امور باشد و نهادهای مسئول باید در جهت ایفای وظایف قانونی خود به آن عمل کنند . در غیر این صورت ، حاصل و برآیند کار چیزی جز بی اعتمادی بیشتر و افزایش نفرت و نارضایتی نخواهد بود .

***

گزارش صدای معلم در مورد میران تخلفات اداری در میان معلمان و کادر اداری و ستادی آموزش و پرورش و عملکرد نهادهای نظارتی

« صدای معلم » در این راستا و از باب نمونه به عزل « زهرا مرشدی » مدیر پیشین دبیرستان میلاد نور در آموزش و پرورش منطقه 2 تهران اشاره می کند که بدون طی تشریفات و مراحل قانونی و رعایت مفاد دستور العمل عزل و نصب مدیران از سمت خود برکنار شده است و حتا اداره آموزش و پرورش این منطقه از دستور موقت دیوان عدالت اداری برای توقف آن سر باز زده است .

گزارش تفصیلی صدای معلم در مورد عملکرد اداره آموزش و پرورش منطقه 2 تهران در این مورد به زودی در این رسانه منتشر می گردد .

پایان گزارش/


گزارش صدای معلم در مورد میران تخلفات اداری در میان معلمان و کادر اداری و ستادی آموزش و پرورش و عملکرد نهادهای نظارتی

دوشنبه, 18 بهمن 1400 21:45 خوانده شده: 619 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1400/11/19 - 21:43
آفرین شفافیت در همه ارکان انتخابی و اتصابی غیر از نظامی امنیتی اطلاعاتی لازم و مهره فرافوش شده
پاسخ + +3 0 --
معلم 1400/11/20 - 13:59
هرموقع دیدیدمسئولی داره ازوزارتخانه یاارگان متبوعش تعریف می کنه مطمئن باشیدکه برعکسش درسته پس صحبتهای آقایون روبشنویدولی برعکس بفهمید!این آقامیگه که بایدهیاتهای تخلفات نگاه بلندداشته باشن وبه دورازغرض ورزی شخصی وسیاسی کاری پرونده هاروموردبررسی قراربدن خلاصه ش میشه این"درنهایت بیرحمی وبدون کوچکترین ملاحظه ای برای معلمهااحکام شدیدصادرکنیدوتامیتونیدحکم اخراج بدیددیوان عدالت اداری ازخودمونه نگران نباشید!"
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1400/11/20 - 19:50
فعلا تا ۴یا۸سال دور دور قدرت و بخوربخور اصولگراها شده
پاسخ + +3 0 --
ابراهیم زعفرانی 1400/11/20 - 19:59
اگه منظورتون اینه که به تخلفات مدیران مدارس توجه بشه باید عرض کنم من خودم تا قبل از اینکه مدیر بشم مثل شما فکر میکردم ولی الان که دو سه ساله مدیر شدم میبینم مدیر مدرسه دولتی شده بدون تخلف امکان نداره و لطفا پیگیرش نباشید تا مدیران بونن پول اب و برق و گاز و .... را از مردم بگیرند
پاسخ + +1 0 --
زیبا 1400/11/21 - 11:42
حالم ازشنیدن کلماتی مثل هیاتهای تخلفات اداری،دفترهماهنگی هیاتهای تخلفات،معاونت امورحقوقی مجلس ،حراست و...به هم می خوره
پاسخ + +1 0 --
علی تفکری 1400/11/21 - 21:19
این برنامه ها برای کنار گذاشتن مدیران منتصب دولت قبلی است من در دولت دکتر روحانی با پیشنهاد دکتر علیرضا جدایی رییس روابط عمومی وزارتخانه و باابلاغ دکتر طالب زاده رییس اسبق منطقه دومدیر دبیرستان فرهنگ شدم و 5 سال بدون مشکل مدیریت کردم ولی این روزها احساس میکنم برنامه برای برکناری من در دستور کار است و به دنبال یافتن تخلف از من هستند تا به هییت تخلف اداری معرفی کنند و میگویند من در زمان دکتر طالب زاده برای نمایندگی وی در مجلس شورای اسلامی تلاش کردم سوال اینجاست که مگر رییس ستاد انتخاباتی دکتر طالب زاده بودن برای نمایندگی مجلس یا شورای شهر توسط اینجانب تخلف اداری محسوب می شود؟من دانشجوی دکترا هستم و اگر بر فرض محال بتوانند از مدیریت دولتی کنارم بگذارند حداقلش اینه که یک دبیرستان غیر دولتی فرهنگ تاسیس میکنم( قبلا امتیازش را گرفتم)و با کمک اولیای همین دبیرستان همگی به ساختمان جدید منتقل میشویم و ادامه میدهیم و به هیچ عنوان متضرر نمیشوم بلکه این اموزش و پرورش است که از نبودن حقیر متضرر می شود
پاسخ + 0 0 --
اسدپور 1400/11/23 - 12:22
اقای تفکری منظورت از این حرفها چیه من که از صیفر تا صد مدیر شدنت میدونم حالا اگه در ستاد انتخاباتی دکتر طالب زاده بودی این که تخلف نیست پس من که مشاور ارشدش بودم واویلاست
پاسخ + 0 0 --
شهره سهامی 1400/11/24 - 14:42
اقای اسدپور شما بهتره سکوت کنی و هیچی نگید .هرکس نداند من که میدانم عامل اصلی بر کناری و عزل دکتر طالب زاده رفتارهای نادرست و سودجویانه شما بود به طوریکه وقتی دکتر طالب زاده عزل شد و شما فردای اون روز به اداره مراجعه کردید با قفل تعویض شده ی اتاقت مواجه شدی و حتی فرصت ندادند وسایل شخصیتونو بردارید شما و چند نفر دیگه با رفترهای بسیار نامناسب مدیران رو عزل کردید و منو هم مقصر نشون دادید
پاسخ + 0 0 --
سیدمحمدمرد 1400/11/24 - 22:48
خانم سهامی اجازه بدین سکوت کنیم و از روی مسایل عبور کنیم وگرنه شما خیلی چیزها برای باختن دارید دیگه همه میدونن من نزدیکترین شخص به دکتر طالب زاده بودم و حتی برای تبلیغات نمایندگی مجلسش دهها گروه معلم و استاد را به حوزه انتخابیه اش بردم و رایگان به بجه های منطقه مورد نظر درس کنکوری دادیم
پاسخ + 0 0 --
معلم 1400/11/25 - 11:36
همه تون ....جناب تفکری اسدپور سهامی طالب زاده شماهمگی در طول تصدی و سیطره بر منطقه دو منطقه را به چنان ویرانه ای تبدیل کردید که هم اکنون نیزمخروبه است و شماها با این حرفها و فرار روبه جلو میخواهید در دولت پاک اقای رییسی واردشده و پست بگیرید یقینا کورخواندهاید خاصه جناب ....
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1400/11/26 - 16:55
هر چی تخلفه تقصیر معلم خلافکاره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور