صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

« اصل کار در حاشیه ! »

تغییر مدیر آموزش و پرورش به روش " سرزده " این بار در سمیرم !

علی افشار سمیرمی

گروه استان ها و شهرستان ها/

روز گذشته ( چهارشنبه ) گزارشی در صدای معلم با عنوان « تغییر مدیر آموزش و پرورش سرعین به روش " سر زده " ؟! » منتشر گردید . ( این جا )

این رسانه تاکید کرده بود : « « صدای معلم » در گزارش ها و یادداشت های متعدد خود همواره این پرسش اساسی را مطرح کرده است که منطق این گونه تغییرات می باید مشخص و شفاف باشد و ناکارآمدی و ضعف مدیریت قبلی بر اساس سنجه های علمی و کارشناسی ارزیابی و تعیین گردد.

اگر واقعا مدیری توانسته است در کار خود موفق باشد ، بر اساس کدام منطق و دلیل عقلانی کنار گذاشته می شود ؟

آیا این گونه تغییرات ناگهانی بر اساس « اخلاق مدیریتی » انجام می شود ؟

دیگر دوران آن گذشته که مدیر و یا مسئولی در پاسخ به پرسش های « حوزه عمومی » بخواهد بحث تاریخ گذشته « تشخیص » و « اعتماد » را مطرح کند و انتظار داشته باشد که دیگران سخن او را بپذیرند .

به نظر می رسد که گوش شنوایی برای شنیدن چنین موضوعات ساده و بدیهی نیست و سیستم همچنان بر مدار « بی برنامگی » و « روزمرگی » در حال اتلاف منابع و از بین بردن « سرمایه اجتماعی » است .

آیا این گونه عزل و نصب ها در حوزه های مدیریتی و سطوح مختلف آن توانسته است در میزان کارآمدی و بهره وری سازمان متبوع موثر باشد و یا آن که مطابق قانون نانوشته در جهت جلب رضایت نمایندگان مجلس صورت می گیرد ؟ »

« علی افشار سمیرمی »  از معلمان این شهر در یادداشتی به جریان تغییر مدیر آموزش و پرورش سمیرم پرداخته است .

آقای افشار در این یادداشت تاکید می کند : « به گواهی آمار ، در پیشرفت تحصیلی منطقه و افزایش فضاهای آموزشی نه تنها تعللی صورت نگرفته بلکه رشد قابل ملاحظه ای وجود داشته است » .

این معلم سمیرمی این پرسش را مطرح می کند که : « راستی مگر نه این که فرهنگ در راس امور و تعلیم و تعلم، عبادت است؟ پس سبب اغماض و اکراه برخی از توجه جدی به این مسئله مهم چیست؟ »

« صدای معلم » امیدوار است تا « عقلانیت ورزی »  و « علم محوری »  به عنوان حلقه های مفقوده همیشگی سرلوحه جریان حکمرانی در کشور و در آموزش و پرورش به عنوان یک « زیر سیستم » قرار گیرد و توجه به « منافع آموزش » و « مصالح ملی » وارد ادبیات مدیریت از تاریخ گذشته کشور شود .

 

تاریخچه مدیران سمیرم و تغییر مدیر آموزش و پرورش به روش سرزده

ماه پایانی سال آموزشی با پایان مدیریت یکی از همکاران بومی در اداره آموزش و پرورش شهرستان مقارن شد. سابقه حضور آموزش و پرورش رسمی و راه اندازی اداره مستقل شهرستان به سال 1343 برمی گردد. در عمر پنجاه و هشت ساله آن، بیست و شش نفر بر صندلی ریاست آن تکیه زده اند و رفته اند و این یعنی به طور میانگین، هر کدام قریب سه سال عهده دار این منصب بوده اند. در این میان بیشترین مدت اقامت در این پست، به ترتیب نه سال (رمضان همت)، هفت سال(بهروز جعفری) و شش سال (محمد نادری) بوده است. اغلب روسا، غیربومی و تنها سه نفر از شهرسمیرم و دو نفر از روستاهای شهرستان بوده اند . راستی مگر نه این که فرهنگ در راس امور و تعلیم و تعلم، عبادت است؟ پس سبب اغماض و اکراه برخی از توجه جدی به این مسئله مهم چیست؟

فهرست رؤسای آموزش وپرورش شهرستان سمیرم عبارتند از:
1- سیدمهدی محبوبی 2ـ سجاد نبی 3ـ سیدحسین مدرس اسفه ای 4ـ علی جان عسكری 5ـ حیدر محجوبی 6ـ محمدتقی دادگستر 7ـ حبیب اله سامی ( کفیل اداره) 8ـ رضا پور زاهد 9ـ رضا ستوده 10ـ حسن كلیشادی 11ـ باقر نقیب زاده 12ـ فتح اله فدایی تهرانی 13ـ هوشنگ رحیمی 14ـ انشاءاله جعفری 15ـ محمد باقری 16ـ رسول لبخند 17ـ عبدالحسین چوپانی 18ـ حسنعلی تاجمیر ریاحی 19ـ باقر سنجاوری 20ـ بهروز جعفری 21ـ سید عماد امامی 22ـحسنعلی ترابی 23ـ رمضان همت 24ـ جهانگیر شفیعی 25ـ سید ضیاء موسوی 26ـ محمد نادری سمیرمی 27ـ برومند شهبازی

به این ترتیب و تا آنجا که به موضوع این نوشتار مربوط می شود، آقای نادری اولین مدیر از سطح شهر سمیرم است که در مدت زمان بیشتری به عنوان مدیر حضور داشته است. ضمن این که ایام مدیریت وی با رواج آموزش غیرحضوری به واسطه شیوع ویروس کرونا و بروز تنگناها و کمبودهای مالی به خاطر عوارض ناشی از تحریم و تورم همراه شده است. این در حالیست که به گواهی آمار ، در پیشرفت تحصیلی منطقه و افزایش فضاهای آموزشی نه تنها تعللی صورت نگرفته بلکه رشد قابل ملاحظه ای وجود داشته است.

شک نیست که این مهم هم به جهت توانمندی و دردمندی آقای نادری به عنوان یکی از بچه های بومی شهرستان و هم همراهی و همکاری اهالی اداره ، مدیران مدارس و همکاران شاغل در آن دخیل بوده است. با این وجود در بدرقه ایشان ، متاسفانه تامل لازم صورت نگرفت و مراسم مربوطه خیلی فوری و در یک سکوت خبری معنا دار برگزار شد. به طوری که حتی مهمترین خبرگزاری شهرستان خبر آن را منعکس نکرد. اضافه براین درحالی که پیشتر ، حرف و حدیث های زیادی در خصوص سپردن این پست به دست چندین نفر از همکاران بومی وجود داشت، همچنان که دیدیم، یکی از همکاران غیربومی عهده دار این مسئولیت شد.

تاریخچه مدیران سمیرم و تغییر مدیر آموزش و پرورش به روش سرزده

با آرزوی توفیق برای این همکار گرامی، سوال این جاست که این همه درهم ریختگی قضیه برای چیست ؟ بی آن که بخواهیم به موضوع موهوم نژادی دامن زده باشیم و با احترام به همه همشهریان عزیز لر ،جالب این که مثلث ریاست امور عمده شهرستان درسه سطح سیاسی( فرماندار) مذهبی ( امام جمعه) و فرهنگی (مدیر آموزش و پرورش) توسط عزیزان لرنژاد تکمیل شد.

با امید که ضمن همکاری با همدیگر، گره از کار فروبسته ما بگشایند . بدیهی است که شهرستان سمیرم، اولین جایی نیست که خواسته یا ناخواسته، اسیر باند بازی ها می شود . ضمن این که اولین جایی هم نیست که به واسطه روحیه مهمان نوازی و غریبه پرستی خاصی که دارد، زمینه را برای خدمت هموطنان خویش آماده می سازد.؛ به طوری که هم اکنون مدیریت بسیاری از ادارات دولتی آن در اختیار دوستانی است که از شهرهای دور و نزدیک تشریف آورده اند. می ماند میزان همفکری در روح جمعی طیف های سیاسی شهرستان که همچنان که چند سال پیش جماعت اصلاح طلب به آسانی یکی از جمع خویش ( آقای نادری) را براین کار گماشتند، الان جمع اصول گرایان با آن همه رایزنی ها، نتوانستند یا نخواستند یکی از میان خود را برای این مهم معرفی کنند. اضافه بر این ها ، راستی مگر نه این که فرهنگ در راس امور و تعلیم و تعلم، عبادت است؟ پس سبب اغماض و اکراه برخی از توجه جدی به این مسئله مهم چیست؟ ( کانال نقطه سرخط )


تاریخچه مدیران سمیرم و تغییر مدیر آموزش و پرورش به روش سرزده

پنج شنبه, 19 خرداد 1401 00:18 خوانده شده: 1162 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1401/03/20 - 19:26
باسلام وتیحات آقای نادری انسان شریفی هستندکه فکر واندیشه ی وی به کمال رساندن فرزندان آن مرزوبوم بوده وعمل کرد نامبرده برعام وخاص پوشیده نیست ِلذا برای ان عزیز عاقبت به خیری وپایداری مسئلت دارم قدرزر زرگرشناسد قدرگوهر گوهری
پاسخ + +1 -4 --
محمدحسین موسوی زاده 1401/03/20 - 22:27
همکار گرامی جناب آقای افشاری با سلام
در کنار نکاتی که به آن اشاره داشته اید مهمترین حلقه مفقودی آن یعنی رضایت فرهنگیان و معلمان که عنصر اصلی و اساسی تعليم و تربيت هستند، را مغفول داشتید! اکثریت معلمان و فرهنگیان حتی همان طیف اصلاح طلب و حامیان اصلی خیبر نادری ، بشدت از عملکرد ایشان ناراضی بوده و هستند. چطور از عملکرد مدیریتی ایشان دفاع میکنید! جای بسی ابهام دارد! عنصر اصلی موفقیت یک مدیر موفق را باید در رضایت کارکنان زیر مجموعه جستجو کرد اما حقیقت و واقعیت بر خلاف نوشته حضرتعالی است متاسفانه! و میزان نارضایتی معلمان از ایشان و حتی حامیان اصلی و اولیه ایشان که نقش اصلی در دیده شدن و ریاست ایشان داشتند، خصوصا در سالیان اخیر به اوج رسید! لذا تجربه ۲۸ساله حقیر در کسوت معلمی در این شهرستان نشان داده ،همکاران غیر بومی در این زمینه هم موفق تر عمل کرده و هم کارنامه درخشانی داشته اند.
پاسخ + 0 0 --
افشارسمیرمی 1401/03/21 - 10:40
آقای موسوی زاده عزیز،سلام
ممنون از اظهار نظرتان.
نه این مدیر که هیچ مدیری در پایان کارش، نمی تواند و نباید همه همکارانش را راضی کند. چراکه رضایت،امری نسبی است و بنا بر خواسته هر فرد تا شخص دیگر فرق می کند. ضمنا ،شش سال ماندن در یک سمت خود دلیلی بر نوعی رضایت حداقلی است که اگر نبود مدتها قبل باید سر و صدا برای تغییر آغاز می شد. اضافه بر این ها ، ما که مدیریت غیربومی را بسیار تجربه کرده ایم ،بهتر است کمی هم به بومی گزینی در مدیریت ها بیندیشیم.
با احترام
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/20 - 23:22
چم خدابهترمیدونه ماسمیرمیا وقتی یه نفر معرفی میشه براپست ریاست انقد براش می زنیم که اداره کلیا باخاجه مارم می‌شناسند دیگه
پاسخ + 0 0 --
محمدحسین موسوی زاده 1401/03/21 - 21:55
همکار عزیز استاد افشاری با سلام و عرض ادب
در اینکه رضایت امری نسبی است شکی نیست.و اظهار نظر حقیر در پست قبلی ، نافی موافق بودن بنده با گزینش نیروی بومی برای سکانداری دستگاه تعليم و تربيت شهرستان نیست. اما متاسفانه وقتی قاطبه همکاران شهرستان سکوی پرتاپ فردی بومی برای این مهم میشوند، و برای دیده شدنش، شانه هایشان را پلکان و نردبان ترقی اش میکنند، به فاصله اندکی از کرده خویش پشیمان گشته، و همان‌ها که پلکان ترقی اش شده اند، علیه شان دشمنی ها و پرونده سازی ها شروع می‌شود!! در مورد اخیر هم شما را ارجاع میدهم به اطرافیان، نزدیکان و دوستان نزدیک و لیدرهای جناح اصلاح طلب ، که شما بهتر از من همه ماجراها را میدانید!و جای طرحش در این مقال به صلاح نیست ! وادر هر حال حقیر بعنوان عضو کوچکی از این خانواده بزرگ و فرهیخته دستگاه مقدس تعليم و تربيت، برای مدیر جدید آرزوی توفیق دارم ان شاالله که روزی که این مسوولیت خطیر را به فرد دیگری تحویل میدهند، نام نیک و خاطره خوش معلمان شهرستان بدرقه راهشان باشد. با تقدیم احترام
پاسخ + +1 -2 --
محمدحسین موسوی زاده 1401/03/21 - 08:01
با سلام چرا نظر من را منتشر نکردید؟
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1401/03/21 - 10:52
سلام ،جناب افشاری
کاش درکنار تعریفهایی که از ایشان داشتید ،به این نکته هم اشاره میکردید که در دوران مدیریت ایشان چه تعداد از فرهنگیان به واسطه انتقاد از این مدیر یا به اطلاعات احضار یا به اتهامهای ناروای اثبات نشده از محل کاراخراج و به جای دیگری منتقل شدند و یا طعم زندان را چشیدند ، اینان در حالی که خود برای معلمان پرونده سازی میکردند ،از آبروی اداره اطلاعات مایه میگذاشتند و اذهان فرهنگیان را نسبت به نیروهای محلص و جان برکف اطلاعات بدبین میکردند، در دوره ایشان حدود هفتصد تن از فرهنگیان به اطلاعات احضار شدند که اگر تدبیر و اراده ای بود ،حتی نیاز به حضور خیلی از آنان نبود و و فرهنگیان هیچگاه این دوران سیاه را از یاد نخواهند برد، دورانی که انتقاد از ایشان مساوی بود با ساقط شدن از هستی و شروع انواع دردسرها.
پاسخ + 0 0 --
اسدی 1401/03/21 - 13:28
جناب اقای ناشناس
در جمع معلمان عزیز اندک افراد معلم نمایی چون شما وجود دارد که حرمت این کار مقدس را زیر سوال ببرند تا به مقصد و مقصود خود برسند این کار شما برای من و بسیاری از همکارانم ثابت شده که برای رسیدن به هدف خود و یا بازیچه بودن برای دیگران به چه کارهایی که دست نمی زنید. ملاک ها و معیار های مدیریتی در دوره خدمت آقای نادری مشخص و قابل دفاع می باشد. شما چه حرفی برای دفاع از عملکرد خود دارید.
شما معلم نیستید پس این شغل مقدس را با افکار پلیدتان خراب نکنید.
پاسخ + 0 0 --
نادری 1401/03/21 - 17:20
باسلام. همکار محترم. اولا تمام حرف هایی که جناب آقای افشاری زدند واقعیت بود نه تعریف و تمجید ثانیا مدیریت اموزش و پرورش چه ربطی به اطلاعات و... اینجور جاها دارد آقای عزیز کی گفته هروقت غریبه ای اومد بهتر و بیشتر کار کرد و ضمن اینکه
دوران مدیریت آقای نادری مصادف بود با اوج مشکلات اقتصادی اموزش و پرورش وهمچنین بلای کرونا که اتفاقا همکاران چون به ایشان اعتماد و ایمان داشتند نهایت همکاری را با ایشان داشتند و به نسبت جاهای دیگرخیلی بهتر این دوران مدیریت شد. لذا با وجود تمام این حرف ها ای کاش همدلی بیشتری داشتیم تا یک نیروی بومی دلسوز دیگر همچون ایشان مدیریت اداره را به عهده می گرفتند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/21 - 20:40
بله، آقای اسدی ،من معلم نیستم، معلم نما هستم ،شما معلم و خاک خورده کلاسهای درس هستید، کاش یک بار فقط یکبار ،اسامی افرادی که شاید دوست نداشته باشند نام آنان را ببرم با اتهامهای انتسابی به ایشان را از دفتر حراست آموزش و پرورش میگرفتید ،معلمانی که از قضا با این مدیر تلاشگر نسبت فامیلی دارندو بواسطه انتقاد از ایشان جریمه یا بازنشسته زودتر از موعد شدند، بله ما معلم نماییم وبازیچه و شما معلمید و عملکردتان ثابت شده، کاش حداقل اگر دین ندارید ،آزاده بودید. اگر روزی قانون بر آموزش و پرورش حاکم شد و حسابرسی صورت گرفت، آن زمان مشخص خواهد شد که عملکرد شما و مدیرتان تا چه اندازه قابل دفاع خواهد بود.
پاسخ + 0 0 --
صفدر 1401/03/21 - 22:18
هرکسی باید درجای مدیر وصاحب مسئولیت باشد تا شاید اندکی بتواند قضاوت کند.ضمن تقدیر از زحمات بی وقفه آقای نادری از دوستان عزیز انتظار است حفظ حرمت واخلاق مداری راسرلوحه قرار دهند.برای جناب آقای نادری توفیق وسعادت آرزومندیم.
پاسخ + +2 0 --
مدیر مدرسه 1401/03/21 - 23:12
کاش اگر مشکل شخصی با کسی داریم حداقل می توانستیم آن شخص را منصفانه قضاوت کنیم و سیاه نمایی نمی کردیم.من به عنوان یک مدیر مدرسه، مدام نگران چند کلاس هستم . اگر فقط یک روز خود را به جای آقای نادری بگذاریم و هیچ کاری هم انجام ندهیم. حساب کنید چقدر استرس به ایشون وارد میشه که الان در فلان مدرسه یا روستا چه خبر است.زحمات ایشان بر همکاران قدر شناس پوشیده نیست .معلمین شهر به خوبی به اندازه کافی ایشان را به عنوان یک مدیر بومی شناخته وتا آن جایی که شاهد هستم قدرشان را دانسته و دوستدارشان هستند.برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر در زندگی دارم.
پاسخ + +3 0 --
نادری 1401/03/21 - 23:18
هر آن کس خدمت جانان به جان کرد به گیتی نام خود را جاودان کرد
اندیشه و تلاش خدمتگزاران صدیق هیچ گاه از یاد نخواهد
پاسخ + +8 0 --
رهگذر 1401/03/22 - 00:43
"فرایند انتخاب مدیر در سمیرم"

یک فرد نکوشیده رسیدست به مقصد
یک جمع دویدند و به مقصد نرسیدند
پاسخ + +2 0 --
معلم 1401/03/24 - 12:08
حتمامال اون یکی جناح بوده برش داشتن!
پاسخ + +2 0 --
محمدحسین بهاج 1401/03/25 - 09:17
آسمان کشتی ارباب هنر می شکند/
تکیه آن به که برین بحرمعلق نکنیم
گربدی گفت حسودی و رفیقی رنجید/
گو توخوش باش که ما گوش به احمق نکتیم

ازدوره جناب پورزاهد تادوره آقای هوشنگ رحیمی، درآموزش وپرورش سمیرم خدمتگزار بوده ام و اکنون ۴۸ سال است که مشغول امرتدریس هستم وبه اندازه کافی از تماشاوتعامل باروسای مناطق مختلف آموزش وپرورش وروسای دانشکده ها،درس هاآموخته ام وهمچنان درسها می آموزم.
یک نوبت که من وهمسرم (خانم رحمت پور)به خدمت جناب نادری درسمیرم‌ رسیدیم، مناعت وبزرگ منشی ایشان ونیز کاردانی ایشان را به عینه دیدیم.
بازازحضرت حافظ کمک می گیرم که لُبّ
مطلب درکلام اوست:
جای آن است که خون موج زند دردل لعل/
زین‌تغابن که خَذَف می شکند بازارش
پاسخ + +4 0 --
معلم،پدردانش آموز 1401/03/27 - 21:28
ضمن تبریک به مدیر جدید و آرزوی موفقیت برای مدیر سابق
منتظر تغییرات جدید به ترتیب اولویت اول در حوزه آموزش بعد مالی واداری بعد پرورشی هستیم.
تمرکز مدیر قبلی در حوزه ساخت ساز مدرسه به کمک خیرین بود که در بخش و منطقه ما نمود داشت اما آموزش در کما به سر می برد. بخش مالی اداری برخوردها خوب نیست در بخش پرورشی مشاوران خوب کار نمی کنند.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس 1401/03/31 - 18:30
وظیفه مدیر ایجاد هماهنگی است
معاون آموزشی عهده دار امور آموزشی است
معاون پشتیبانی عهده دار امور مالی واداری است
معاون پرورشی عهده دار امور پرورشی و مشاوره ای است.
اگر ضعفی هم بوده از ناحیه معاونین بوده
یکی تحمیلی نماینده بود دیگران تحمیلی جای دیگر
همکاری لازم را با مدیر نداشتند مدیر جدید هم اگر بخواهد موفق باشد باید به فکر تغییر آنها باشد.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1401/03/31 - 01:30
شبی که پاک بود، میوه اش شکرریز است
گهر که ناب بود، طالعش همایون است...

افزایش ۲ نمره ای معدل کتبی نهائی منطقه
افزایش چشمگیر قبولی های کنکور در رشته های تاپ
و نیز ساخت یا در حال ساخت بودن ۳۷ مدرسه در زمان ۶ سال مدیریت ایشان، کارنامه قابل قبولی از ایشان ارائه کرده است. منکر کاستی ها نیستم که در زمان ایشان کاستی های زیادی هم وجود داشت ولی همه مشکلات آموزش و پرورش به دست ایشان ایجاد نشده بود که توسط ایشان برطرف شود. بعضی مشکلات ستادی است. کاش مدیران پیشین نصف ایشان همت کرده بودند. و کاش مدیران پس از ایشان، به قدر ایشان تلاش کنند.
بعضی از منتقدان ایشان هم خوب می دانند که یا سخنشان رنگ قومیت گرائی دارد یا نرسیدن به منفعت شخصی.
#منصف باشیم...
پاسخ + +1 0 --
منتطر 1401/04/01 - 00:18
باسلام خدمت همکاران
بخشی ازکارنامه آقای نادری

نزول رتبه آموزش و پرورش از۲۷استان به ۳۸
عدم شفافیت درامورمالی
تعطیلی ونابودشدن کلینیک دندانپزشکی
ازبین رفتن سه باب منزل مسکونی ووسایل آنها
کاهش رتبه های زیر۱۰۰۰کنکور
افزایش مشکلات تربیتی دانش آموزان
در مورد ساخت وسازهاتمام مدارسی که اکثرادوکلاسه هستند ودرزمان آقای نادری ساخته شده به اندازه یکی ازم ارس قبلی نیست.مدارسی همچون فاطمه زهرا کمه امام خمینی آسیه کمه.شریفه سادات آباد.کوی ماندگار.شهیدبهشتی.شهیدشهبازی حنا.چمن مصنوعی.خانه معلم.کلینیک دندانپزشکی .مدرسه شهید رجایی بیده.مدرسه کهنگان .چندین سالن و...
فتنه انگیزی وایجادتنش و اختلاف بین همکاران
پاسخ + +2 0 --
مدیر 1401/04/01 - 20:25
مشکل آموزش و پرورش سمیرم
1-نیروی های خوب را انتقالی می دهد
2-با وجود نیاز به تخصص دبیران آنها را جهت اموراداری مدارس (مدیر،معاون،سرپرست و...) آزاد می کند.
3- مدیران مادام العمرند
4- سواد-تجربه و مهارت های رایانه و اینترنت در اموری چون مدیریت - معاونت - سرپرست و... معنا ندارد.
5-بالاترین نمره آزمون مدیران را برای انتخاب مدیر ملاک قرار می دهند در حالیکه این آزمون مقداری تست که یا با همفکری پاسخ می دهند یا کسی به جای آنها .در بخش مصاحبه قیافه و آشنایی و... حرف اول را می زند
7-در سازماندهی مدارس صرفا به پر کردن کلاس و خالی نبودن آن از معلم توجه می شود
8- شعار و بازی با کلمات بیشتر از عمل نمود دارد.
9- جلسات مدیران فقط اتلاف وقت و صرف هزینه رفت و آمد و جای خودنمایی و شعارهای تو خالی است.
10- خیلی از کارشناسان نه سواد آن پست را دارند نه شعور آن را
11- قدر دادن افرادی که با خلوص نیت کار می کنند نیست.
12-.....
پاسخ + 0 0 --
مدیر 1401/04/02 - 13:13
ی مشکل بزرگ این که هرکی از اداره استعفا میده یا مجبور به استعفا میشه دوست داره مدیر یا معاون یا سرپرست بشه.مدیر رو خودشون انتخاب می کنن اما از ما مدیران میخوان که اونا رو به عنوان معاون یا سرپرست معرفی کنیم. سرپرست باید به اصول روانشناسی و تربیتی آشنا باشه مدرسه پادگان که نیست .معاون اجرایی با این اوضاع واحوال سیدا وسامانه های زیاد نیاز به مهارت رایانه و قوانین مربوطه داره.معاون آموزشی باید به اصول و مبانی آموزشی طراحی آموزشی و.. آشنا باشه فقط شلوغ کردن که نیست و بقیه پست ها.افرادی که از اداره اومدن بیرون تعداد خیلی خیلی کمشون کار اداریشون با پستی که در مدرسه گرفتن تناسب داشته و کمک حال مدیر و مدرسه بودن. بقیشون به جای کمک تو دست و پا هستند و انگیزه رو هم از معلمان میگیرن.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور