صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

« منطق این گونه تغییرات می باید مشخص و شفاف باشد و ناکارآمدی و ضعف مدیریت قبلی بر اساس سنجه های علمی و کارشناسی ارزیابی و تعیین گردد»

تغییر مدیر آموزش و پرورش سرعین به روش " سر زده " ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه استان ها و شهرستان ها/

گزارش صدای معلم از تغییر مدیر آموزش و پرورش سرعین

کانال تلگرامی « سرعین شهریمیز »  خبر از تغییر « مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرعین » داده و می نویسد : « ظهر امروز  ( سه شنبه هفدهم خرداد ) با حضور سرزده مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان! در سرعین و محل سالن فرمانداری، آقای حسین محرمی رئیس سابق اداره آموزش و پرورش شهرستان از سمت خود کنار گذاشته شده و آقای سجادمحسن‌پور به عنوان سرپرست جدید این اداره معارفه شد.

از عملکردهای شاخص محرمی در طول ریاست بر اداره آموزش و پرورش شهرستان سرعین می‌توان به جمع آوری کلاس های کانکسی، شروع پویش نذر هوشمند، تکمیل ۴۱ پروژه آموزشی و تجهیز مدارس و... اشاره کرد. »

گزارش صدای معلم از تغییر مدیر آموزش و پرورش سرعین

« صدای معلم » در گزارش ها و یادداشت های متعدد خود همواره این پرسش اساسی را مطرح کرده است که منطق این گونه تغییرات می باید مشخص و شفاف باشد و ناکارآمدی و ضعف مدیریت قبلی بر اساس سنجه های علمی و کارشناسی ارزیابی و تعیین گردد. آیا مطابق دستور العمل وزارتی « الزام دعوت از خبرنگاران و رسانه ها به جلسات شوراهای آموزش و پرورش استان ، شهرستان و مناطق »  ( این جا ) که با پی گیرهای « صدای معلم » نهایی شد ؛ خبرنگاران و رسانه ها برای حضور در نشست های شورای آموزش و پرورش شهرستان و استان دعوت می شوند ؟

اگر واقعا مدیری توانسته است در کار خود موفق باشد ، بر اساس کدام منطق و دلیل عقلانی کنار گذاشته می شود ؟

آیا این گونه تغییرات ناگهانی بر اساس « اخلاق مدیریتی » انجام می شود ؟

دیگر دوران آن گذشته که مدیر و یا مسئولی در پاسخ به پرسش های « حوزه عمومی » بخواهد بحث تاریخ گذشته « تشخیص » و « اعتماد » را مطرح کند و انتظار داشته باشد که دیگران سخن او را بپذیرند .

گزارش صدای معلم از تغییر مدیر آموزش و پرورش سرعین

به نظر می رسد که گوش شنوایی برای شنیدن چنین موضوعات ساده و بدیهی نیست و سیستم همچنان بر مدار « بی برنامگی » و « روزمرگی » در حال اتلاف منابع و از بین بردن « سرمایه اجتماعی » است .

آیا این گونه عزل و نصب ها در حوزه های مدیریتی و سطوح مختلف آن توانسته است در میزان کارآمدی و بهره وری سازمان متبوع موثر باشد و یا آن که مطابق قانون نانوشته در جهت جلب رضایت نمایندگان مجلس صورت می گیرد ؟

گزارش صدای معلم از تغییر مدیر آموزش و پرورش سرعین

پرسش « صدای معلم » از استانداران و فرمانداران آن است که تا چه میزان به مفاد و مواد « قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش » عمل کرده و به آن پای بند بوده اند ؟

آیا وظیفه استاندار و یا فرماندار دخالت غیرکارشناسی در تغییر مدیر آموزش و پرورش و یا بعضا اعلام تعطیلی مدارس به دلایل مختلف خلاصه می شود ؟

آیا مطابق دستور العمل وزارتی « الزام دعوت از خبرنگاران و رسانه ها به جلسات شوراهای آموزش و پرورش استان ، شهرستان و مناطق »  ( این جا ) که با پی گیرهای « صدای معلم » نهایی شد ؛ خبرنگاران و رسانه ها برای حضور در نشست های شورای آموزش و پرورش شهرستان و استان دعوت می شوند ؟

کدام نهاد و فرد باید بر اجرای درست و کامل قانون نظارت داشته و در برابر عملکرد خود پاسخ گو باشد ؟

پایان گزارش/


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گزارش صدای معلم از تغییر مدیر آموزش و پرورش سرعین

چهارشنبه, 18 خرداد 1401 08:26 خوانده شده: 324 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/03/19 - 02:56
فعلا ملاک تغییر مدیران اصولگرا بودن و داشتن تعهد است تا عملکرد و داشتن توانایی و تخصص و...
پاسخ + +1 0 --
آذربایجان غربی 1401/03/20 - 12:03
زیاد سخت نگیرید! همه جا این طوری است! میاندوآب در آذربایجان غربی هم ماه هاست در انتظار ظهور مدیر موعود است. ده ها کاندیدای سینه چاک برای به عهده گرفتن این امانت الهی اعلام آمادگی کرده اند. کش و قوس ها همچنان ادامه دارد و هر کس آدم خود را راهی کرده است تا شاید....
جدیدا وزیر اعظم آموزش و پرورش به همراه وکیل مردم به این شهر سفر کردند که مثلا دو مدرسه بیغوله و فرسوده را به عنوان دانشگاه فرهنگیان با تفکیک جنسیتی افتتاح کنند. البته مهم ترین دستاورد این سفر دیدار ایشان از قبرستان و تجدید میثاق با مردگان و دیدار با زندگان میاندوآب بود که می توان بزرگترین دستاورد این سفر به شمار آورد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/21 - 08:14
دانشگاه فرهنگیانی که در میاندوآب افتتاح کردند و شهر را با مگابنرهایی برای تشکر و قدردانی از تلاش نماینده سردار پاسدار عزیز برای افتتاح آن پر کردند در واقع یک مدرسه قدیمی و داغون با شیروانی زنگ زده است که آدم را به یاد ساختمان های متروکه عصر کمونیسم جمهوری های استقلال یافته شوروی می اندازه.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/21 - 08:19
بدبختی و فلاکت آموزش و پرورش استان اردبیل بیشتر از آنجا آغاز شد که شخصی بنام احمد محمودزاد که رییس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد بود را به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش این استان منصوب کردند. ایشان مدتی هم مدیر کل آموزش و پرورش استان آذریابجان غربی بودند والان به مقامات عالیه رسیده اند و در وزارتخانه ادای آدم های باتجربه و متخصص در امور آموزشی را در می آورند. بررسی کارنامه آموزشی و ترفیع های ایشان مطلب جالبی میشه ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/21 - 17:25
استان زنجان هم نگاهی بیاندازید! تغییرات انقلابی و سوپرانقلابی!
پاسخ + 0 0 --
مهدی شرقی 1401/03/24 - 12:55
زمان خاتمی اطرافیان ایشان زمان احمدی نژاد، روحانی ورییسی هم بالطبع اطرافیان زمامدار امور می شوند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/25 - 10:46
پس دیگر با چه انگیزه ای مدیران کار کنند؟ چه خوب کار کنی چه بد کار کنی وقتی می بینی حیات مدیریتت اصلا ارتباطی به نحوه مدیریتت نداره دیگر با چه انگیزه ای می توانی کار کنی ... چه خاتمی چه احمدی نژاد و ... این رویه ای غلط و خانمان برانداز است و آثارش را هم اینک می بینیم وقتی بچه ای را وزیر رفاه می کنی تنها به واسطه همین ستادهای انتخاباتی نبیجه اش فلاکت بار است. تو این ماههایی که ایشان وزیر رفاه و کار بوده اند چه حیف و میل ها که نشده. یا وقتی شخصی بنام خاندوزی را میاری وزیر اقتصاد می کنی باید عواقبش را مدنظر را داشته باشی. آتش عقبه اش ممکن است شما را بسوزاند. به هر حال برای مدیریت های کلان باید آدمی را سرکار آورد که حداقل جدول ضرب و آمار بلد باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/25 - 10:48
حداقل آدم های خاتمی اندکی تجربه و سواد داشتند اما واقعا به وزرای احمدی نژٰاد نگاهی بیاندازیم.
جای دوری نریم وزیر آموزش و پروش را در نظر بگیرید. بیایید منصفانه آقای نوری،‌ وزرای آموزش و پروش کابینه احمدی نٰژاد و خاتمی را مقایسه کنیم. هنوز هم بیشتر معلمان فکر می کنند بهترین وزیری که از زمان خاتمی الان آموزش و پرورش به خود دیده دکتر نجفی بوده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/25 - 10:49
آخر چرا یک معلم روستا را وزیر نکردند این آقایی که الان وزیر شده کارنامه اش کاملا مشخص است.
پاسخ + 0 0 --
مهدی شرقی 1401/03/26 - 12:17
زمان خاتمی حاجی وزیر بود یادتونه آخر گندکاری آپ تا حالا وزیری به لیاقت وکاردانی حاج بابایی به خودش ندیده

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور