صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

جواد نوبختی عضو منتخب معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش در نشست رسانه ای :

در مورد تجمعات و اعتراضات معلمان در صحن شورای عالی آموزش و پرورش به وزیر تذکر دادیم ... گفتیم وضعیت از این که هست بدتر می شود!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ؛ ( این جا )  دوشنبه 9 خرداد نشست رسانه ای « محمود امانی طهرانی » دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با خبرنگاران برگزار گردید .

در این نشست برای نخستین بار در سه سال گذشته سه عضو منتخب معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش حضور داشتند و ضمن ارائه دیدگاه ها به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند .

آن چه در زیر می آید ، پاسخ « جواد نوبختی » به پرسش های خبرنگاران است .

 

تذکر عضو شورای عالی آموزش و پرورش و منتخب معلمان به وزیر در مورد اعتراضات و تجمعات فرهنگیان

من معلم هستم. سی و دو سال سابقه دارم و معلمی هستم که در روستاها خدمت کرده است. می خواهم گزارشی عرض کنم از پروسه ی انتخاب ما سه نفر.

جا دارد در این تریبون من از جناب آقای دکتر بطحایی تشکر ویژه ای می کنم.

ما سه نفر طبق قانون شورای عالی آموزش و پرورش از رای شواری معاونین عبور کردیم. ما با انتخاب همکاران در این جلسه حضور داریم. این را آقای بطحایی پایه گذاری کردند.

به جز ما سه نفر ، سه نفر دیگر هم در صندوق ذخیره فرهنگیان هستند .

به قول آقای امانی ، شما هم با ما همکار هستید. در مدت بیست و دو ماه ما پنج وزیر عوض کردیم. دو تا سر پرست بودند. تمام برنامه ها شخصی سازی بودند.

آقای نوری تا به امروز یک برنامه راهبردی برای آموزش و پرورش ارائه نکرده است.

تذکر عضو شورای عالی آموزش و پرورش و منتخب معلمان به وزیر در مورد اعتراضات و تجمعات فرهنگیان

مورد بعدی در خصوص تجمعات و اعتراضاتی هست که در کف خیابان اتفاق افتاد. ما در صحن شورای عالی به خود آقای وزیر تذکر دادیم. گفتیم وضعیت از این که هست بدتر می شود.

آیین نامه رتبه بندی بدون این که شورای عالی آموزش و پرورش نظری داشته باشد و بدون این که در تصویب آیین نامه رتبه بندی دخیل باشد  آیین نامه کپی پیست را آقای نجار تحویل ما داد و ما آن را بررسی کردیم. آیین نامه ای که ما اصلا در آن دخیل نبودیم. بیست و هشت ویرایش داشته است. ما هر چه فشار آوردیم و خانم گودرزی گفتند و جلسه گذاشتیم  و گفتیم اینها کپی پیست دانشگاه است ما هشتاد درصدی که نخواستیم. اینها تا به الآن زیر بار نرفتند و تا امروز هم در هیات دولت معطل مانده است و اما چرایی این اعتراضات.

ما همیشه سند تحول را کتاب مقدس فرض کردیم ولی واقعا این گونه نیست. در سند تحول آمده که قانون هر پنج سال یک بار تغییر کند . یک بار در محضر مقام معظم رهبری رفتیم که ایشان فرمودند که ترمیم شود و به روز آوری شود ، چرا اجرا نشده است ؟

فقط بیست درصد این سند اجرا شده است ، چرا ؟

 من به عنوان یک نماینده فرهنگی می بینم که در این بیست و دو سه ماه سند خوب متولد نشد. چرا؟ بودجه کافی برای آن در نظر گرفته نشده است. آموزش و پرورش در اولویت صدم دولت ها بوده است چه دولت اصولگرا چه دولت اصلاحات چه دولت اعتدال. ما نود و هفت درصد بودجه مان را صرف هزینه های پرسنلی کردیم. سه درصد برای کارهای اجرایی مانده بود. من مستند عرض می کنم. بودجه ای که برای این منظور باید در نظر گرفته می شد منظور نشده است. همه دستگاه های کشور در اجرای این سند بایستی در کنار آموزش و پرورش می بودند که نبودند . از سهم آموزش و پرورش پنج درصدی که باید شهرداری ها پرداخت می کردند ریالی پرداخت نشده و سهم درآمد ناخالصی که واریز نشده است.

تذکر عضو شورای عالی آموزش و پرورش و منتخب معلمان به وزیر در مورد اعتراضات و تجمعات فرهنگیان

معلمان از این شش زیر نظام هیچ کدامشان را بلد نیستند. اهدافی که برای دوره های تحصیلی گفته شده است.الآن دو دوره تعریف شده است. ما هیچ وقت زیرساخت های لازم را برای اجرای سند نداشتیم.  ما مضربی از هر مدرسه ساخته بودیم. همه مدارس ما پنج کلاسه بود الآن مدارس شش کلاسه ساختیم. ما این را یک بار اجرا کردیم بدون این که نیروهای متخصص را داشته باشیم. ششم یک مرتبه متولد شد نه معلمش آماده بود نه جایگاه آن . ما که داد می زنیم می گوییم آقای شورای عالی ! آقای دبیر کل ! به آقای نوید گفتم محافظه کاری نکنید !

 زیر بنای توسعه کشور در همه دنیا آموزش و پرورش است. متاسفانه آموزش و پرورش همیشه کوچک انگاری شده است.

 در این برهه زمانی که ما سه نفر به عنوان نماینده واقعی که گفتید که بی قانون آمده اید چون از قدرت و اختیارات آقای بطحایی استفاده کرده بودیم اینجا نشستیم. اما در این فرصت کوچک ما کف جامعه را به اینجا منتقل کردیم. ما 163 نفر بودیم. قرار بود هر 163 نفر به یک نوعی در کارگروه ها تشکیل شوند و این را بتوانند اجرایی کنند.

پایان گزارش/

ادامه دارد

بخش نخست

بخش دوم

بخش سوم

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

تذکر عضو شورای عالی آموزش و پرورش و منتخب معلمان به وزیر در مورد اعتراضات و تجمعات فرهنگیان


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تذکر عضو شورای عالی آموزش و پرورش و منتخب معلمان به وزیر در مورد اعتراضات و تجمعات فرهنگیان

دوشنبه, 23 خرداد 1401 21:35 خوانده شده: 274 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1401/03/24 - 08:13
وقتی گوش شنوا و چشم بینایی در اصولگراهای حاکم نیست و درد معلمان رو درمان نمیکنند...
دوره این اصولگراها هم روزی تمام خواهد شد
پاسخ + 0 0 --
معلم 1401/03/24 - 11:11
اصولگراواصلاح طلب دوتیغۀ یک قیچی هستندکه باهمکاری همدیگرتیشه به ریشۀ اقتصادوفرهنگ این کشورزده اند.ملت بینوای ایران44سال است که فدای لج ولجبازی این دوباندشده اندتوگویی ذره ای دلسوزی درنهاداینهابرای این مردم باشدهرگز.شمادرطول سالیان اخیرمصوبات مجلس راببینیدچه دردوره اصولگرایان چه دردوره اصلاح طلبان همگی به ضررمردم بوده علیرغم اینکه درکمال وقاحت خودشان راخادم ملت می دانندعملاتبدیل به دشمن ملت ایران شده اند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/24 - 21:35
پورکاظمی و معاون اول و ...موافق توجه به معیشت معلمان و رتبه بنری چرب و چیل برا فرهنگیان نیستند
...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/25 - 20:19
تجربه به ما نشان داد که اصول گرایان اصول اولیه مدیریت و اقتصاد را بلد نیستند و اگر منصفانه قضاوت کنیم دوره هایی که دولت دست اصلاح طلبان بوده، زندگی مردم از جمله معلمان بسیار بهتر و کم تنش تر بوده است. مسائلی مثل سهمیه بندی بنزین و یارانه و سهمیه بندی نان! و گرانی های ناهنجار بیشتر در زمان اصول گرایان رخ داده است.
معلمان هم در دولت های اصلاح طلب اگرچه مورد بی مهری قرار می گرفتند اما وضعیت معیشتی و امنیتی بهتری داشتند.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1401/03/24 - 17:00
ایشان در موضع مطالبه گر هستند نه پاسخگو به نظرمی رسد شما باید پاسخگو باشید
پاسخ + +1 0 --
علی 1401/03/24 - 23:44
دولت رئیسی هم باید روی کار میومد و تمام قوا اصولگرا و انقلابی میشدن تا اتمام حجت بشه واسه اونایی که هنوز فکر میکنن که اگه اصولگراها در تمام قوا روی کار میومدن وضع فرق میکرد!!! حالا به همه ثابت شده که سیاستهای این حکومت در قبال بسیاری مسایل و از جمله آموزش و پرورش روی یه ریل بارگزاری شده ... نمونه اش همین رتبه بندی که حدود ده ساله که دولتهای مختلف دارن دست به دست میکنن تا به خیال خودشون نیروی انسانی رو مدیریت کنن و بازنشسته های بدبخت رو تا لحظه مرگ با هویجی به اسم رتبه بندی مصرف کنن .....
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1401/03/28 - 00:02
کدام رتبه بندی؟!!!!!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور