صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

در نشست انجمن اسلامی معلمان شهر تهران و با حضور مدیران آموزش و پرورش شهر تهران در دولت تدبیر و امید مطرح شد ؛

فانی : رتبه بندی بدون تعیین صلاحیت حرفه ای معلمان یعنی هیچ !

صدای معلم گزارش می کند ؛

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ نشست تقدیر از «مدیران آموزش و پرورش شهر تهران در دولت تدبیر و امید » یکشنبه 28 فروردین با میزبانی انجمن اسلامی معلمان شهر تهران در رستوران ایده آل فرهنگیان برگزار گردید .

کاظم اکرمی وزیر پیشین آموزش و پرورش در سخنانی ضمن اشاره به تجارب خود در حرفه ی معلمی گفت : « موقعی که معلم دانشگاه شدم تجربه ای که من دارم این است که فرصت زیادی به دانشجویان می دادم که « نقد » کنند .

« علیرضا راه پیما » مجری این نشست با اشاره به سوابق و تجارب مدیران عضو انجمن اسلامی معلمان گفت : « انجمن اسلامی از ابتدا نقش گرد هم آیی داشته است و اعضا را دور هم جمع می کرد . ممکن است ایرادات زیادی به انجمن اسلامی معلمان وارد باشد اما این که در گرد هم آیی ها سعی می کند همه را دور هم جمع کند من به آن نمره می دهم .

« علیرضا شفیعی مطهر » عضو این تشکل با بیان اشعاری گفت : « هر جامعه ای که بخواهد راه پیشرفت را پیش بگیرد ، راه توسعه را پیش بگیرد ، باید از آموزش و پرورش شروع کند . از هیچ دستگاه دیگری ممکن نیست و اگر طبقه معلم یک جامعه بجنبند و تصمیم بگیرند لااقل می توانند نسل بعد را توسعه یافته تر کنند . متاسفانه ما در این چهار دهه خیلی باختیم و در خودشکوفایی معلم موفق نشدیم یعنی ما هر چقدر هم جار بزنیم و داد بزنیم که معلمی شغل انبیاست اما خود معلم شخصیت خودش را بروز ندهد ، شاگردان خودش را شیفته ی خودش نکند . با عمل خودش هدایت نکند . یعنی اول خودش را ملزم کند که موارد اخلاقی را رعایت کند شاگردان او هم یاد می گرفتند .

« علی اصغر فانی وزیر پیشین آموزش و پرورش گفت : « می گویند آقای احمدی نژاد به کشور در ابعاد مختلف لطمه زد . مثلا هفتصد میلیارد دلار پول فروش نفت را کجا برد و چه کار کرد ...

من هم می گویم بزرگترین لطمه ای که ایشان به انقلاب زد این بود که انقلاب را از «تجربه بعد از انقلاب » تهی کرد . در همین آموزش و پرورش  آن قدر روی بچه ها فشار آوردند که همه با 25 سال سابقه خودشان را بازنشست کردند ؛ بازنشستگی پیش از موعد.

وقتی ما آمدیم وزیر شدیم دیدیم اصلا نفر نداریم. نفرات اصلی ما بازنشست شدند. بعضی از آن بازنشسته ها را مدیر کل گذاشتیم.

یادتان هست که رسانه های مخالف صبح ، ظهر و شب می گفتند اینها هر چه پیر و پاتال است در آموزش و پرورش جمع کرده اند ولی امروز شما عملکرد آن زمان آموزش و پرورش را با این وضعیتی که ما الآن می بینیم مقایسه کنید !

نکته دوم این که ما آموزش و پرورشی را تحویل گرفتیم  : « امنیتی » و من اعلام کردم امنیت فرهنگی به جای فرهنگ امنیتی. این جمله، خیلی جمله پرمغزی بود که که عملا اجرا کردیم.

 وقتی من گفتم زمانی که معلمان  جلوی وزارتخانه جمع می شوند خودم بین آنها می رفتم  و  می پرسیدم چه می خواهید ؟

می گفتم چرا روی زمین نشستید ؛ بیایید داخل آمفی تئاتر . بلندگو رو روشن کنید پذیرایی هم بکنید. اما بعضی معلمان به من هم فحش می دادند !

 بعد من به آنها می گفتم که شصت سال است که شما از آموزش و پرورش طلبکارید ! انتظار دارید که ظرف دو سال که ما آمدیم این شصت سال را جبران کنیم ؟ نمی توانیم نه این که نخواهیم نه این که حق شما نیست ما نمی توانیم.

 ما توانستیم هشتاد و چهار و نیم درصد میانگین حقوق را افزایش دهیم. تورم دوازده درصد و حتی هشت درصد.

در اواخر دولت یازدهم که من کنار رفتم تورم هشت درصد بود . ما هشتاد و چهار و نیم درصد حقوق را میانگین اضافه کردیم. در ظرف همان سه سال و دو ماهی که من بودم. یعنی من منحنی تورم را در ده پانزده سال اخیر رسم کردم. بعد منحنی رشد حقوق هم رسم کردم .

دوره من تنها دوره ای است که افزایش حقوق از تورم بالاتر بود.

بروید و بررسی کنید !

 من ادعای بی جا نمی کنم !

این نشان می دهد که آن ترکیب ، همان نیروهایی که می گفتند پیر و پاتال است آنها توانستند درست عمل کنند و کارنامه درستی بدهند.

من به دوستان تشکل ها هم گفتم این که شما باید آموزش و پرورش را لحظه به لحظه رصد کنید و بیانیه بدهید. بگویید اینجا اشتباه است ، اینجا درست است ، این جا خوب است.... الآن شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کنکور یک چیزی تصویب کرده است. می دانید چه تصویب شده است ؟ شاید خیلی از شماها ندانید. چه بلایی در انتظار است ؟ شاید ندانید. باید بدانید. انجمن اسلامی یا سازمان معلمان یا کانون صنفی اینها باید مسائل آموزش و پرورش برایشان مهم باشد.

الآن می گویند که دهم ، یازدهم و دوازدهم امتحان نهایی است. فرضا همین یک سال دوازدهم را که داریم اجرا می کنیم است حق الزحمه آن را شش ماه بعد یک سال بعد می دهیم. حالا سه پایه را می خواهیم یک جا امتحان بگیریم پول آن را از کجا داریم که بدهیم ؟ از آسمان که پول نمی آید !

بخش دوم سخنان فانی را می خوانید .

 

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

من در شورای عالی آموزش و پرورش گفتم شما برای چه سکوت کردید که شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد برای کنکور تصمیم می گیرد ؟

 جرا شورای عالی آموزش و پرورش در این مورد اول تصمیم نگرفته است ؟ در جلسه سازمان امور اداری استخدامی من را دعوت کردند ، پیشنهاد دادم که سازمان نظام معلمی را تشکیل بدهید ؛ آن سازمان بیاید معلمان را ارزیابی کند.

 ما باید اول تصمیم بگیریم بعد آن را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بدهیم و روی آن صحه بگذارد تا قانون شود ولی ما اصلا ندیدیم و این ضعف جدی است که وزارت آموزش و پرورش داشته و دارد و من واقعا دلم برای بچه های مردم که سه سال می خواهند با این سبک و سوق و امکانات امتحان نهایی بدهند می سوزد.

این یک بلا !

 بلای دوم رتبه بندی است. رتبه بندی مشکل دارد. رتبه بندی معلم و تعیین صلاحیت حرفه ای معلم دو قسمتی هستند که قابل تفکیک نیستند. مجلس آمده رتبه بندی را تصویب کرده بدون این که بررسی صلاحیت معلم را به این پیوست بدهد.

 الآن چه شده است ؟

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

 قانون تصویب شده شورای نگهبان صحه گذاشته است الآن می خواهند آیین نامه بنویسند ، نمی توانند بنویسند !

معلم می گوید ما از فقر ناراحت نیستیم از فرق ناراحتیم.   آیین نامه نمی توانند بنویسند نه این که نخواهند بنویسند بعضی از این منتقدین روی ضوابط تکیه می کنند. به نظر من ، ضوابط این قدر مهم نیست ؛ چیزی که مهم است این که چه کسی این رتبه بندی و این ارزیابی را می خواهد انجام بدهد. کجا ارزیابی را انجام دهند ؟

 آیا آموزش و پرورش با آن روش های سنتی اش می خواهد انجام بدهد ؛ این که رتبه بندی نمی شود همه را خوب می نویسند می دهند به اداره و تمام می شود !

 اگر بخواهیم رتبه بندی کنیم باید بگوییم این حق دارد واقعا این امتیاز را بگیرد ،؛ این حق ندارد این امتیاز را بگیرد. یک هیئت ممیزی مرکزی ، یک هیئت ممیزی استانی ، یک هیئت ممیزی شهرستانی ، یک هیئت ممیزی مدرسه !

 اصلا با این سبک رتبه بندی شکل نمی گیرد.

من می خوانم .

 الآن هم تشکل ها بیانیه دادند و تهدید کردند. اگر یک بار ما به خودمان به عنوان تشکل قول بدهیم که آموزش و پرورش را رصد کنیم. اعلام موضع کنیم. بعضی اوقات کار خوبی انجام شده تشکر کنیم . مدام بد نگوییم البته بعضی جاها هم اشکال دارد.

رتبه بندی بدون تعیین صلاحیت حرفه ای معلمان یعنی هیچ !

 پاشنه آشیل رتبه بندی همین ارزیابی است و ارزیاب. هم ارزیابی و هم ارزیاب.

در جلسه سازمان امور اداری استخدامی من را دعوت کردند ، پیشنهاد دادم که سازمان نظام معلمی را تشکیل بدهید ؛ آن سازمان بیاید معلمان را ارزیابی کند. مثل سازمان نظام پزشکی مثل سازمان نظام مهندسی . من به آنها این پیشنهاد را دادم که این کار را انجام دهید ؛ حالا به معلمان بگویید که شش ماه صبر کنند تا این سازمان شکل بگیرد و ما بتوانیم این کار را انجام بدهیم. منتها گوش شنوایی نیست.

و آخرین جمله بنده این است که حالا که این طور شد تشکل ها بیایند و مسئله ای که من پیشنهاد می دهم پی گیری کنند.

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

 معلم کارمند نیست.

باید روی این تکیه بکنید که معلم کارمند نیست. شما با قانون مدیریت خدمات کشوری که برای کارمندان دولت است دارید می خواهید معلم را ارزیابی کنید . کما این که استاد هم کارمند نیست. برای خودش نظام استخدامی خاص دارد. ما یک میلیون و خورده ای کارمند و پرسنل داریم اینها را با قانون مدیریت خدمات کشوری دارند ارزیابی می کنند ، با آنان رفتار می کنند . مثلا می گویند که کارمند 44 ساعت در هفته کار می کند معلم 24 ساعت. این یعنی بیست ساعت ارفاق. معلم سه ماه تعطیلی دارد عید هم پانزده بیست روز نمی آید ؛ تازه شما طلبکار هم هستید ! این را به ما می گویند.

 من هم در مصاحبه گفتم من هم کار اداری کردم هم کار معلمی. هر یک ساعت تدریس بیش از دو برابر کار اداری انرژی می برد .

معلم وقتی به کلاس می رود کنتورش شروع به کار می کند ولی کارمند می رود سیگار می کشد . دیدید در ادارات یک بربری دست هر کارمند است با یک عدد خامه کوچک می روند دور هم می نشینند  ،می خورند می گویند می خندند ولی معلم می خواهد به دستشویی برود سر کلاس است و نمی تواند برود باید خودش را نگهدارد تا بعد کلاس برود. اینها را باید گفت. اینها را هیچ کس نگفته است. مدام شعار می دهیم : معلم مهم است آموزش و پرورش مهم است. تا وقتی که ما بگوییم هیچ اتفاقی نمی افتد. باید بزرگان کشور توجیه بشوند که آموزش و پرورش مهم است. معلم کارش مهم است. معلم کارش قابل مقایسه نیست . معلم صد کیلومتر ، دویست کیلومتر در روز می رود روستا برمی گردد. یک ریال هزینه ایاب و ذهاب نمی گیرد ولی کارمند در تهران خانه اش دو خیابان آن طرف تر است حق ایاب و ذهاب می گیرد. اضافه کاری می گیرد بدون کار اضافی. حق ماموریت می گیرد بدون ماموریت. این پرداخت هایی که به کارمندان می کنند جمع کنید از حقوق شان بیشتر می شود. اینها را کسی نمی گوید ؛ اصلا حرف نمی زنند.

من در روز تودیع هم اینها را گفتم. چند نماینده مجلس هم بودند .گفتم آقای جهانگیری حرف های من را گوش کنید. معلم می گوید ما از فقر ناراحت نیستیم از فرق ناراحتیم.

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

ادامه دارد

بخش نخست

بخش دوم

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گزارش صدای معلم در مورد اظهار نظر علی اصغر فانی در مورد رتبه بندی معلمان و تعیین صلاحیت های حرفه ای

چهارشنبه, 07 ارديبهشت 1401 14:42 خوانده شده: 566 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -3 --
مدرس آزاد 1401/02/07 - 16:48
جناب آقای فانی آیا در زمان شما هم نیروهای آموزش و پرورش با صلاحیت انتخاب شدند؟! که اکنون صلاحیت حرفه ای را مطرح می کنید؟
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1401/02/07 - 17:49
سلام حد اقل مثل الان که استخدام حق التدریس غیر مرتبط و نیروبا سن 45 سال و نیروی خدماتی و فراش انجام می گیرد و به کلاس درس فرستاده می شوند،عمل نکردند و به بازنشسته ها حرمت نهادند و آنان را تکلیف کردند و خلاء کمبود نیرو تقریبا با صلاحیت دار پر شد نه الان که در هر مدرسه ای بالاخص ابتدایی بالغ بر 70 درصد نیروهایش به صورت فله ای استخدام شده اند و به کلاس می روند یعنی اشتغالزایی بی معیار.الان برای آموزش و پرورش نیروی متخصص و بقال سر کوچه و جارو کش محله فرقی نمی کند و همه بیایند و بروند تدریس کنند و تربیت کنند .عذر می خواهم :ای خاک بر سر گزینشهای بدون معیار و غیر تخصصی.انصاف دهیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/08 - 20:39
البته سنجش صلاحیت معلمان در اختیار سازمان نظام معلمی باید باشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/10 - 05:13
سلام آقای شیبانی محترم
اکنون به دلایلی حوصله و فرصت بحث با شما را ندارم.
با داشتن چند مدرک دانشگاهی و عبور از چند صد واحد درسی دانشگاهی و تجربه آزاد تدریس از بی سوادی تا دکتری، گرفتار چه تقدیر یا سیستم فاسد و یا ناقصی در جذب نیرو در آموزش و پرورش شده ام؟
سن و سال را زیر سوال نبرید، تفکرات در این زمینه غلط است.
متناقض هم استدلال نکنید، گاه سن و سال را زیر سوال می برید و گاه استفاده از بازنشسته را تأیید می کنید.
بیکاری دلیل بر بی تجربگی نیست، چه بسا کسانی بطور صوری بیمه جایی باشند ولی کار بیشترشان فعالیت آزاد فرهنگی و آموزشی بدون بیمه باشد و ....
اگر همه می توانند، پس چرا بنده نمی توانم؟

در ضمن در زمان آقای فانی که فکر کنم سالهای 92 تا 95 بود و فکر کنم آزمون استخدامی علنی هم برگزار نشد، چیزی که زیاد میدیدم، شاگرد دزدی در نهضت سوادآموزی بود.
اگر ایشان صالح می بودند، آزمون استخدامی بدون کارنامه سال 89 آقای حاجی بابایی را زیر سوال می بردند !! و ...
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1401/02/10 - 20:19
خطاب به ناشناس عزیز:
سعی کنیم کلی نگر و مسائل را به صورت کلان و کشوری رصد کنیم .اگر وارد جزء شویم که هیچ وزیری و دوره ای مصون از خطا نخواهد بود.ضمن اینکه سن و سال و کسب تجربهء علمی به موازات هم تکوین می یابد و قطعا نیروی بازنشسته به مراتب و کاملا منطقی سرد و گرمها را بهتر چشیده و توان کار و بهره گیری ازنیروی جوان متخصص را در یک مرکز تربیتی و هر جای دیگر دارد.ایضا فعالیت آزاد تربیتی و فرهنگی ربطی به انجام کار سیستماتیک و تربیت رسمی ندارد گر چه ظاهرا فعالیتش همان وجه را داشته باشد.و در آخر عارضم که به کارگیری نیروهای نهضت سواد آموزی آن زمان و حق التدریس غیر مرتبط فعلی مربوط به عدم مدیریت صحیح منابع نیروی انسانی با سیاست بهره گیری از نیروی کم ماهر ارزان است که بیشترین صدمات را به آموزش کشور زده است و این یک روال غیر منطقی و نامعقولی است که در این 40 سال اتفاق افتاده و برای همین است که می گوییم معلم باید تحت نظرسازمان نظام معلمی هر چند سال یکبار رصد شود و صلاحیتش تایید گردد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/11 - 21:37
آقای شیبانی سلام

وارد جزء شدن، مرز سنی تعیین می کند

خیلی از تجربه ها و درایتها منحصرند و بسیار مفید

اینکه فعالیت آزاد تربیتی و فرهنگی ربطی به انجام کار سیستماتیک و تربیت رسمی ندارد، یک نقص و عیب است.

و جمله "گر چه ظاهرا فعالیتش همان وجه را داشته باشد" نیاز به این تذکر است که گاه یا همیشه باطناً فعالیتش همان وجه را دارد و گاه پیشرو و مثمر ثمرتر است.

حق التدریس، چگونه حقی است که ذی صلاحانی هیچگاه نمی توانند مشمولش شوند؟

و دیگر اینکه منهم این نظر را دارم که صلاحیتها باید رصد شوند اما متاسفانه همواره معیارهای صلاحیت سنجی از توهّم و تنوع آن مبرّا نبوده است و این زنجیر ممتدیست که تعداد حلقه هایش برای زمان و مکان و فرد و گروه و سیستم واحد هم ثابت نیست؛ مظلومیتهای ممتد و سوء استفاده ها و غصب های ممتد.
پاسخ + +4 -4 --
محمد باقر شیبانی 1401/02/07 - 17:33
خدا پدر آقای دکتر فانی را بیامرزد و ایشان را سلامت بدارد.با روندی که مشاهده می کنیم دیگر شخصی در حد و قوارهء ایشان وزیر تعلیم و تربیت نخواهد شد.کما اینکه از قبل تر هم کسی نیامده است.همین سند تحول مرهون زحمات ایشان است .وتبیین آن را هم باید از ایشان خواست.تا روزی که ایشان بودند پله به پله ساحتها و زیر نظامهای سند داشت کم کم رخ می نمود اما از زمانی که ایشان رفت وقفه افتاد و کارهای ایشان را هم نمی خواهند به چشم بیاورند.معلمین هم همان نفس راحتی که آن زمان نسبت به سایر زمانها می کشیدند نعمت بزرگی بود.با سپاس از صدای معلم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/12 - 10:25
ضمن تشکر از صدای معلم و جناب آقای پورسلیمان عزیز
شکی نیست برای سنجش عملکرد معلمان باید سازمان نظام معلمی مستقر شود
آیین نامه رتبه بندی با نگاه منصفانه و در نظر گرفتن اکثریت معلمان لیسانس اصلاح شود
بیمه تکمیلی از برنزی آتیه سازان به طلایی ایران تغییر کند
درمانگاه های فرهنگیان در مراکز استان ها دارای بیشتر تخصص ها شوند
قوانین نقل و انتقال فرهنگیان به سمت عدالت و شفاف سازی تغییر کنند
منزلت و معیشت معلم ارتقای جدی یابد
پاسخ + +3 -3 --
ناشناس 1401/02/07 - 19:33
آقای فانی حرف وعمل شما یکی نیست شما الان از معلم دفاع می کنید ولی در زمان وزارت بیشترین فشارهارابرمعلم آوردید من تعجب می کنم چرا در زمان وزارت همیشه برمعلم درحرف وعمل می تاختید مصداق های زیادی هست که قبلاً عنوان کردم
پاسخ + +5 -3 --
احمد 1401/02/07 - 20:23
با درود
خود فانی با چه صلاحیتی وزیر شد؟
امثال ایشان بهترین کاری که می تواند برای آموزش و پرورش بکند ، این است که دست از سر کچل آن بردارند.
پاسخ + +4 -2 --
مهدی 1401/02/07 - 21:15
این وزرا و مسئولین قبلی چی از جان معلم میخوان. برین دیگه بسه. شما موقع خودتون چه خدمتی انجام دادین؟؟؟
پاسخ + +5 -2 --
مهدی 1401/02/07 - 21:21
سازمان نظام معلمی؟ لابد امثال شما ها هم بشن مسئولش و باز یه وزارت موازی دیگه درست بشه. نیاز به هیچ نهاد دیگه ای نیست . همین وزارت آموزش و پرورش با اینهمه مجموعه و اداره کل، کافی هست و حقوق معلم را قانون در بودجه تعیین کند مثل همه نهادهای دیگر. بعدشم اینکه سازمان نظام پزشکی میره پزشکا رو ارزیابی می کنه؟ پزشکا کار درمان خصوصی انجا میدن. یک درصدی هم زیر نظر بیمارستان ها هستند. بعدشم معلم نیاز به این پیچیدگی های اداری نداره. باید منزلت معلم حفظ بشه.
پاسخ + +2 -3 --
شاکی 1401/02/08 - 00:58
آقای فانی کدام تشکل؟!!!همین تشکل ها انقدر درگیر موضوعات پیش پا افتاده درون خود هستند که دیگر به رتبه بندی نمی رسند!
پاسخ + +4 -4 --
معلم 1401/02/08 - 07:12
حرفهای قشنگ میزنی به دلم داری چنگ میزنی...روح زنده یادبانومهستی شاد!
پاسخ + +3 -5 --
ناشناس 1401/02/08 - 21:27
صلاحیت معلمی !!! از آن حرف هاست! معلمی که سال هاست تدریس می کند را تازه می خواهید تایید صلاحیت کنید! آیا اساتید و وکلا و اطبا و قاضی و...هم تایید صلاحیت می شوند؟
سازمان نظام پزشکی و مهندسی و وکلا صرفا در جهت منافع صنف خودش عمل می کند و کاری به سنجش صلاحیت ندارند.
صلاحیت معلمی یعنی چه؟
آیا ارزشیابی سالانه و مدرک تحصیلی و ضمن خدمت و سابقه و...همه کشک است و فقط مانده سازمانی من درآوردی، سنجش صلاحیت بکند؟
بدبخت معلمان که هر کسی برای خودش برایشان نسخه می پیچد!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/11 - 05:46
سابقه حقانیت نمی آورد
عثمان هم سال ها بدون صلاحیت خلیفه گری کرد و خود و جامعه اش را به فنا برد و فانی کرد.
اینکه فرضاً یا عمداً یا سهواً یا قصوراً سازمان نظام پزشکی و مهندسی و وکلا، کاری به سنجش صلاحیت نداشته باشند، کار درستی است که ملاک عقلانیت نخبه نماها و نخبگان غاصب و غیرغاصب در آموزش و پرورش باشند؟
همه کشک نیست اما کشک زیاد است؛ اگر سیستمی کشکی، کشکی را حمایت یا تأیید کند در پی آن کشک‌ها را پیاپی تأیید خواهد کرد، چه در گذشته و چه در معاصر.
متاسفانه حمایتگران و کوبندگان بر طبل سازمان هم از افکار ناقص و معیوب مصون نیستند و از کشک بی بهره نیستند، این را از نحوه استدلالشان یا سانسور مطالبشان می توان فهمید.
...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/12 - 21:20
مشکل اصلی افرادی مثل شما هستند که خودشان را اصلح و مابقی را فاقد صلاحیت می دانند!
آیا سال ها سابقه کار و خاک کلاس خوردن، بی ارزش تر از دوکتاب الکی و دو کلاس و آزمون تکراری است؟
هر شاگرد نانوا و مکانیک و.. بعد از چند سال صاحب کار و زندگی می شود. ..
شاگرد دیروز من و شما که چند سالی پزشک و وکیل و بساز بفروش و...شده، در آمد میلیاردی دارد، آن وقت شما هنوز دنبال سنجش و تایید صلاحیت خود و همکاران خود هستی! فقط متاسفم!
پاسخ + +2 -5 --
حجت الله 1401/02/09 - 23:45
مرد حسابی ! تو میگی ۶۰ ساله معلما از آموزش و پرورش طلبکارن و ما نمیتوانیم تو دوسال درستش کنیم....! مسئله اینه که هر کی اومد همین حرفو زد و با کارنامه ای سیاهتر از وزیر و دولت قبلی اموزش و پرورش رو ترک کرد و جذب ارگانهای دیگه مثل مجلس و غیره شد ! بزار آب پاکی رو بریزم رو دست همه ..واقعیت اینه که این رژیم..... ،سیاست کلی و مکتوبش که همه دولت‌ها و مجالس موظفن بهش عمل کنند آینه که امر آموزش باید من حیث الامور متروک و ضعیف نگه داشته شه و این رو نیم قرن دروغم پردازی های این رژیم ثابت کرده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/11 - 05:49
حجت اللهی که نداد بذار همان بگذار است

اینهم نمونه ای دیگر از سیستم جذب نیرو در آموزش و پرورش، در زمان کدام وزیر و طی چه فرآیندی؟
پاسخ + +1 0 --
سیروس جوادی نسب 1401/02/10 - 12:37
یه خرده شم زرنگی توی وجوداین مسئولین کشورمااگه نبودباوربفرماییدبرای معمولی ترین کارهاهم استخدام نمی شدن تاچه رسدبه پستهای کلیدی.فقط زرنگ هستن وچم وخم اینکه چجوری خودشونوبازیرکی نشون بدن رابلدن وگرنه تخصص وسوادزیادندارن همین هستش که یاروبادیپلم علوم انسانی بامعدل 10به زورباسفارش این واون واردیه تشکیلاتی میشه وبااستفاده ازهمان شم زرنگی دکتری مثلامدیریت یارشته دیگه رومیگیره یعنی ازهیچ میشه آقای دکترفلانی وبعدش سمت معاونت وزارت وبعدش هم سمت وزیر!.بعیده غیرازکشورهای خاورمیانه تو هیچ کشوردیگه ای این اتفاق بیفته.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/11 - 05:50
تماماً احسنت به جز خط آخر
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1401/02/11 - 05:23
کل من علیه فان

وای به حال اینکه خودش فـانـ یــ ـه !!!!!
پاسخ + +1 0 --
گلمحمدی 1401/02/11 - 07:14
جناب اقای فانی خیانتی که شما به آموزش و پرورش ایران را ویران کردین شما حق ندارین در مسایل آموزش و پرورش کشور اظهار نظر کنید حوکمت اگر عرضه داشت شما را به جرم خیانت به آموزش و پرورش کشور باید دادگاهی و اعدام میکرد متاسفانه در سایه بی عرضه گی مسولین نظام امثال جنابعالی صاحب منصب میشوید و مصیبتها سر این ملت و مملکت میارین .
پاسخ + +1 0 --
زیبا 1401/02/11 - 07:52
عرصۀ سیمرغ نه جولانگه توست...آقای فانی تجربۀ کاری شماخوبه اماچون مثل بقیه آقایون دست اندرکار،هدف غایی شماپیشبرد ایدئولوژی تعریف شدۀ این سیستم است پس نه تنهاشمابلکه وزیران قبل وبعدازشماهم درآموزش وپرورش کاری ازپیش نبردندو نخواهندبرد.درضمن من هیچ فرقی بین شماکه طرفدارباصطلاح اصلاح طلبی هستیدباهمکاران باصطلاح اصولگرایتان نمی بینم.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/02/11 - 15:41
این آیین نامه جز ناامیدی و بی انگیزگی چیزی نداره برای ارتقا در سه سال باید هفت خوان رستم رد شد. قسمت تجربه نوشته برای ارتقا بایدمعلم ابتدایی و استثنایی و روستا و مدیر باشی!!مگر چندنفر حتی با بهترین تجربه نگاری میتوانند طی سه سال تجربه کسب کنند یا طی چند سال یک معلم فوق لیسانس میتواند دکترا بگیرد. وگرنه تنزل و کاهش حقوق و تورم افزایشی. دیگه انگیزه میمونه برای معلمی که باید به فکر خانواده هم باشه. مدرس ضمن خدمت چند نفر داریم. واقعا کسی که ایین نامه ارتقا رو نوشته سواد داره؟؟؟و ایران زندگی میکنه؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/14 - 07:53
این رتبه بندی از نظر منزلت مادی و معنوی هیچ نفعی برای فرهنگیان ندارد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

به نظر شما ؛ عامل اصلی نارضایتی معلمان کدام است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور