صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

« نمایندگان مجلس مطابق قانون اساسی و سوگندی که یاد کرده اند فقط مدافع حقوق ملت باشند »

پیرامون استیضاح وزیر آموزش و پرورش

امیر اسماعیلی/ فعال فرهنگی

سخنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون استیضاح یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش   در آستانه ی استیضاح وزیر ناکارآمد آموزش و پرورش مواردی را که ضروری می دانم تقدیم می کنم .

در بدو امر آغاز می کنم سخن را با کلام نورانی از قرآن : « ان الله یامرکم ان تودوا الامانات الی اهلها (همانا خداوند دستور می دهد که امانت را به اهلش بسپارید.)

نمایندگان محترم

همان گونه که مستحضرند پیرو معرفی دو گزینه قبلی که به خاطر ناکارآمدی و نا مرتبط بودن با آموزش وپرورش نتوانستند رای اعتماد مجلس را کسب نمایند و در شرایطی که انتظار می رفت رئیس جمهور پیام فرهنگیان و نمایندگان محترم را شنیده و یک گزینه قوی را معرفی کنند متاسفانه جناب نوری معرفی شد که به دلیل جلوگیری از ایجاد آسیب های بیشتر به دستگاه بیمار آموزش و پرورش توانستند با رای قابل قبولی ، اعتماد نمایندگان را به دست آورند و ردایی بپوشند که حقیقتا در قد و قواره ایشان نبود؛ اما تعدادی از فرهنگیان از جمله نگارنده این سطور همانند وکلای خویش در مجلس امیدوار بودیم فردی که به ظاهر از صف تا ستاد را طی کرده بود (اما هرگز کارنامه وی مورد ارزیابی قرار نگرفته بود که آیا موفق بوده است یا نه و برجسته ترین رزومه ایشان صعود به دماوند و پیاده روی تا کربلا بود ) با توجه به برنامه هایی که البته بعدا مشخص شد کپی پیست بوده که از دوستان قدیم خود در حوزه های مختلف و در نهایت سر هم بندی شده و به عنوان « برنامه » تقدیم مجلس گردیده بود ، بتواند مانند یک سرباز کهنه کار از تجربه خود و همفکرانش برای نجات آموزش و پرورش اقدامی عملی ، سریع و هدف مند انجام دهد .

اما با توجه به فقدان سه شاخص عمده یعنی:

1-مدیریت

2-دانش و آگاهی لازم (به گونه ای که در عرصه تعلیم و تربیت جزء برترین های این حوزه و صاحب نظر باشد)

3- و مقبولیت در بین معلمان که نمونه هایی جهت تنویر افکار عمومی تقدیم می شود ....

- در موضوع مدیریت انتصابات ایشان و به بهانه تمرکز بر جوان گرایی تیمی تشکیل شده است در ستاد که به ضرس قاطع (یک نظر سنجی بی طرف می تواند تایید یا رد کند ) با اختلاف بسیار نسبت به تیم های قبلی در تمامی دولت های گذشته ضعیف تر بوده است چه در ستاد و چه در انتخاب مدیران کل که محل اشکال جدی است و یقینا بر وکلای مردم پوشیده نیست .

- وزیر آموزش و پرورش باید سواد لازم و کافی در حوزه تعلیم و تربیت را داشته باشد و به نوعی صاحب نظر و جزء برترین ها باشد که متاسفانه این شاخصه هم در ایشان دیده نمی شود .

- مرجعیت و مقبولیت در بین حاکمیت و جامعه هدف نیز از دیگر شاخص هایی است که وزیر را در دولت به شیخ الوزرا تبدیل و در بین معلمان محبوب کند که این فاکتور و کاریزما نیز در ایشان دیده نمی شود .

سخنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون استیضاح یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش

- سخنگوی ایشان که از قضا معاونت تربیت بدنی می باشد با اظهارات نسنجیده و وعده های متناقض در دولتی که خود را صادق الوعد می خوانند ، و جهل ایشان و تیم ناپخته روابط عمومی ضمن وهن جایگاه و موقعیت وزیر در برنامه های مختلف از جمله در مواجهه با معلمان نهضت سواد آموزی و نیز جلسه ای که  ۲۸ تیرماه در مراسمی در مشهد برگزار گردید و سپس ترک جلسه توسط وزیر بی اعتمادی معلمان را بیش از پیش بر انگیخت و این می تواند موید این مدعا باشد .

- در سازمان آموزش و پرورش استثنایی کسی را به عنوان معاون وزیر و ریاست سازمان بر انگیخته است که حوزه اختیارات خود را نمی داند . از یک طرف اختیار مطلق عزل و نصب را به مدیران کل واگذار نموده و مدیران کل هر کسی را بخواهند ولو با مستندات نامربوط خارج از حوزه آموزش و پرورش کنار می گذارند آن هم با داشتن 23 هزار نیروی دلسوز و ماهر و نیز بعضا سنوات بالای 33 سال که موجب نارضایتی معلمان در برخی استان ها گردیده است .

- از سوی دیگر ،  ساختار سازمان استثنایی که بر اساس قانون مصوب شده است را بدون انجام کار کارشناسی و بهره گیری از  نظرات متخصصین این حوزه، جمع بندی نظرات و در نهایت تصویب در شورای معاونان وزارت و متعاقب آن تقاضای مجوز از سازمان امور اداری و استخدامی کشور به صورت خودسرانه کرده است و با یک نشست داخلی با افرادی که از بیرون وارد سازمان نموده است که بعضا به رغم داشتن مدارک مرتبط با استثنایی با امور این معاونت بسیار تخصصی بیگانه هستند .

هرچند ریاست این سازمان هم کاملا با این حوزه بیگانه هستند به طوری که حتی یک روز سابقه اجرایی در مدارس را هم نداشته و به شکل آسانسوری و به لطف رانت و حرف شنوی از وزیر منضبط ره صد ساله را یک شبه پیموده اند !

گفتنی است عواقب این اقدام نسنجیده ریاست سازمان دامن گیر معلمان خواهد شد که حتما در تحلیل های بعدی مفصل، صریح و تحلیلی بدان پرداخته خواهد شد .

از سایر معاونت ها به دلیل پرهیز از اطاله ی کلام فعلا می گذرم  اما تلویحا باید به این مساله اشاره کرد که رئیس مرکز امور بین الملل و ریاست سازمان کودک ایشان ید طولایی در حلال کردن حرام دارند  . این بزرگواران به صورت ظاهر مخالف سند ۲۰۳۰  هستندکه در دولت قبل حرام تلقی می شد اما در عمل در اجلاس 2030 یونسکو شرکت کردند و اخیرا هم با هدف کاهش ترکش های استیضاح فرزندانی از معاونان قبلی وزیراسبق آموزش وپرورش را در مرکز امور بین الملل منصوب نموده اند که از دید معلمان پنهان نیست .

با این تفاسیر به نظر می رسد عدم شایستگی وزیر طی عملکرد یک ساله ایشان محرز  و از این جهت ادامه کار ایشان به نفع نظام و معلمانی که به واسطه بی تدبیری ها و تناقضات گفتاری ایشان و معاونانشان به ویژه در موضوع قانون رتبه بندی معلمان مصوب مجلس که ۱۵ مورد مغایرت دارد و عملکرد تیم ایشان به رغم ۲۸ مورد ویرایش نتوانسته اند رضایت معلمان و وکلای ملت را جلب نمایند و آیین نامه را به کلی از مسیر اصلی خود منحرف نموده و منجر به کشاندن گاه و بیگاه فرهنگیان شریف به خیابان ها شده اند ؛ نمی باشد .

سخنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون استیضاح یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش

و اما نمایندگان محترم ؛

براساس اخبار دریافتی ، وزیر به بهانه ای قبل از اعلام وصول استیضاح مدیران کل را در تهران گرد هم آورد تا با لابی گری و اعمال فشار بر نمایندگان محترم ، موضوع استیضاح وزیر ابتر بماند .

به هوش باشید....

و کلام پایانی این که شما نمایندگان محترم در مقابل کلام الله مجید سوگند یاد نموده اید مدافع منافع ملت باشید . دلیلی ندارد نماینده ای که مقبولیت و مشروعیت خویش را از آرا مستقیم مردم کسب نموده است صرفا به دنبال تایید دولت باشد .

عملکرد شما نمایندگان مجلس مورد قضاوت همکارانی خواهد بود که مدتهاست مطالباتشان توسط وزیر و تیم حاکم بر وزارتخانه به سخره گرفته شده است و شما بزرگواران از منظر نظارت باید جلوی این آشفتگی ها را گرفته و زودتر نسبت به استیضاح و برکناری وزیر اقدام نمایید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سخنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون استیضاح یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش

پنج شنبه, 30 تیر 1401 09:35 خوانده شده: 941 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1401/04/30 - 11:44
باسلام
»
نمایندگان محترم مجلس مطابق قانون اساسی و سوگندی که یاد کرده اند مدافع حقوق مردم باشند و وزرای ضعیف مثل آ.پ را استیضاح کنند.»
بعلت ؛
عدم تعیین تکلیف طرح رتبه بندی

عدم پرداخت حق التدریس اضافه کار

وضعیت نابسمامان بیمه تکمیلی آتیه سازان در پرداخت بدهی معلمان
و عدم جوابدهی خوب بیمه دانا

عدم شفاف سازی صندوق ذخیره معلمان
...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/31 - 10:56
قانون رتبه بندی نه طرح!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/31 - 10:57
قانون رتبه بندی نه طرح!
پاسخ + +1 0 --
رحمانی 1401/04/30 - 13:23
باسلام و ادب
از دوستان فعال فرهنگی بسیار سپاسگزارم که مسائل آموزش و پرورش استثنایی را بسیار جامع و کامل تحلیل کردند و دقیقا حقایق را در زمینه کنار گذاشتن نیروهای متخصص در حوزه استثنایی و ورود نیروهای ناکارامد و صرفا جوان مطرح کردند . سازمان استثنایی از زمان انتصاب طریفی و معاونین نابخردش به قهقرا رفته است و جایگاه تخصصی را از دست داده. رسالت نظام آموزش و پرورش نگهداشت نیروهای کارامد و متخصص و توجه به ابعاد مختلف آموزشی و پرورشی است.سازمان را از ریل خارج کردید .نیروی توانمد را نگه دارید یا منتصب کنید.شما را چه به تغییر ساختار!!!!!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
نصیری 1401/04/30 - 13:26
سلام و درود
دست مریزاد به فعالان سیاسی که به عملکرد ریاست جدید سازمان استثنایی و انتصابات ایشان انتقاد کردند.واقعا صحبت ها به جا و کاملا درست است.آن سازمان تخصصی سکاندار قوی . با تحربه .کارامد مسئول میخواهد نه صرفا جوان و جهادی
پاسخ + +1 0 --
ک ش 1401/04/30 - 13:49
جناب وزیر چرا در خصوص استفاده و بهره برداری صحیح و اقتصادی از ساختمانها و مراکز مازاد در اختیار وزارت خانه و سایر سازمانهای تابعه مدیریا مدیریت و نظارت کامل و جامع ندارید.
آیا از مشکلات دانش آموزان تلفیقی اطلا ع دارید.چرا سازمان استثنایی در زمان کرونا چه امواناتی را تمهید کرده است.
آیا انتصاب آقای طریفی در سمت معاون وزیر با ندرک تحصیلی فوق لیسانس وجاهت و شرایط احراز را دارد.مدرک دکتری ایشان هنوز اعمال نشده و ایشون مانند هزاران فرهنگی دیگر نباید از مزایا مدرک دوم استفاده نمایند
پاسخ + 0 0 --
نجفی شهرستانها 1401/04/30 - 14:10
سلام علیکم

معلمان مراکز مشکلات یادگیری درجریان باشید ماهارا دارند از ذیل گروه اموزشی خارج می کنند اگر این ساختار قطعی شود مثل گروه توانبخشی که در صدور ابلاغ واضافه شدنهایی که مختص اموزگاران است محروم خواهیم شد وبعد باید سالها ناله وفریاد بکشیم تا به حق مان برسیم هم اینک به هر طریقی که برایتان مقدور است مخالفت خودرا اعلام کنید از طریق پیام به وزیر طریفی نمی دانم مدیران کل استانها یا هر روش دیگر اجازه ندهید این کار غیر منطقی اتفاق ونهایی شود
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1401/04/30 - 14:42
آقا فلان معلم تو خراسان جنوبی با 7 تا یا 18 تا یا معلوم نیست چند تا دانش آموز میگن خلاف اخلاقی داشته رفته فیلم مستهجن نشون داده بابا اینا کین تو آموزش و پرورش
وزیر را حتما باید استیضاح کرد ممکنه لاپوشونی کنن
پاسخ + 0 0 --
مهسا 1401/04/30 - 15:13
با عرض سلام و ارادت خدمت همکاران گرامی
ابتدا بر خود لازم دانسته تا از تلاش های ارزنده فعالان رسانه در حوزه آموزش وپرورش تقدیر و تشکر کنم.
عملکرد و خط مشی های وزیر در این چند ماهی که از وزارت ایشان می گذارد گویای ضرب المثل بر طبل تو خالی کوبیدن است.
انتصابات نابجا و غیر متخصصانه در معاونت های نخل و خاصه آموزش وپرورش استثنایی کشور که یکی از معاونت های تخصصی است ، نشان از بی خردی است. آنچه ما در این مدت شاهد بودیم کارورزی ایشان . خود رای، بکارگیری نیروی انسانی ناکارآمد ( بستن حلقه مدیریتی بله قربان ) نداشتن برنامه منسجم و تخصصی با نگاه به مسائل روز دنیا در دوران پسا کرونا ، انداختن سازمان و استان ها به روزمرگی ، برخورد تنگ نظرانه با دلسوزان این عرصه و در نهایت سقوط سازمانی که از عدم احاطه ریاست ، مشاوران ول معطل ، مدیران و بعضا کارشناسان نالایق و منفعت طلب به برنامه ریزی کلان نشات می گیرد.
به جاست تا بیش از این دیر نشده دست به دست هم دهیم تا وضعیت موجود را از گردابی که در آن افتاده نجات دهیم. باشد که برای همه ما باقیات و صالحات باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/31 - 11:54
چون هنوز کثیری بر این باورند که سرمنشا تغییر و تحول در نظام فرسوده آموزش و پرورش ما، توسط وزیر انجام خواهد شد.
ما نیازمند تغییرات ساختاری و سیستمی هستیم که این مهم با استیضاح و یا تغییر وزیر هرگز شدنی نیست.
یک وزارتخانه ها باید اساسنامه و اصول قانونی برای خود داشته باشد و وزرا
تابع آن عمل نمایند. اما ما می گوییم فردی کاردان و شایسته وزیر شود، وزیر باید قدرت اجرایی داشته باشد و از سازگاری با خواسته های نهادهای نامرتبط با وزارتخانه بپرهیزد.
وزیر باید با دانش و علم مدیریت وزارت نماید نه با دعا و نیایش یا یک سرود!
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی از تهران 1401/04/30 - 16:59
جناب رییس سازمان این همه جوانگرایی جوانگرایی می کنید خانم کریمی از نظر شما خیلی جوان هستند

چرا جرات ندارید ایشان که همشهری نوری اما از نظر فکری مخالف هستند را بر کنار کنید

البته از تو دکترای روانشسناسی اسمی اما فوق لیسانس حکم کارگزینی که درکی از اتیسم نداری وهنگام بازدید از مراکز خاص این گروه غافل از شیوه ارتباط گیری این طیف مثل یک کودک عادی برخورد می کنی مشخصه فقط حلقه به گوشی
پاسخ + 0 0 --
محرابی 1401/04/30 - 21:02
سلام
سپاس از فعالان فرهنگی و رسانه که اجازه نمی دهند هیچ کاری از چشم ها پوشیده باشد. ناکارامدی طریفی به اصطلاح رئیس سازمان استثنایی و معاونان بی سوادش گوش فلک را پاره کرده چرا کسی کاری نمیکنه. فعالیت ساده این سازمان تخصصی دچار مشکل شده اینها به دنبال تغییر ساختار هستند. قطع الرجال شده با این انتخاب های بیخود و مزخرف . جای بسی تاسف دارد سازمانی با وجود افراد قدر و بزرگی چون دکتر قدمی و جایگاه مطلوبش در آن زمان .اینگونه به قهقرا رفته است. لطفا سازمان استثنایی را دریابید.
پاسخ + 0 0 --
نظام 1401/04/30 - 21:08
سلام و درود
عملکرد جهادی مسئولین سازمان استثنایی از جمله رئیس و معاونان و مدیران ناکارامد این سازمان کاملا مشهود است. افراد متخصص و باسواد به درخواست طریفی و پیشنهاد معاونان ایشان از سازمان رفتند و افراد بیسواد که تعدادی خدمتگزار و با مدارک تحصیلی زیر لیسانس در بخش های امور اداری و حسابداری سازمان ورود پیدا کردند . نمردیم و معنا و مفهوم تحول از دیدگاه طریفی را فهمیدیم. خدا سازمان استثنایی را از دست این بیسوادان و نابخردان آزاد کند.
پاسخ + 0 0 --
مجید 1401/04/30 - 21:19
سلام
جناب آقای نوری وزیر آموزش و پرورش شما با انتصاب طریفی بزرگترین جفا را به کارکنان استثنایی انجام دادید. واحد تخصصی مشکلات ویژه یادگیری یا همان اختلال یادگیری را داغون کردید خوبه طریفی خودش در مرکز اختلالات مربی بوده .آیا عملکردش درست بود ؟؟؟؟!!!!!! حالا هم رئیس گروه متخصص دارای مدرک دکترای کودکان استثنایی با تالیفات و مقالات فراوان و چهره مردمی و صدا و سیمایی را از سازمان برکنار و یک جوان بی تجربه و بدون مهارت را جایگزین کرده . چگونه به خودش اجازه می دهد کار تخصصی ۸۵۰ مرکز دولتی و غیر دولتی را به فردی با سنوات خدمت بسیار پایین و بی تجربه بسپارد.جای بسی تاسف دارد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/30 - 22:01
درود
جناب آقای نوری وزیر آموزش و پرورش . چرا تبعیض قائل می شوید و خود را تافته ی جدا بافته می دانید اگر اعمال مدرک غیر مرتبط امکانپذیر نیست برای شما هم که گردشگری خواندید امکانپذیر نیست. چرا پس از انتصاب در وزارت ،تیمی را به دانشگاه علامه فرستادید تا در اسرع وقت مدرک دکترای تان را بیاورند و بدون مجوز اعمال کننند‌ . بی عدالتی تا کجا
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/31 - 00:18
با سلام
امیدوارم‌ برای فرزندان این مرز تلاش کنیم نه برای گرعتن پست و پر کردن جیب خودمون و خانواده امان
پاسخ + 0 0 --
مهدی ع 1401/04/31 - 11:01
باسلام
آموزش و پرورش یکی از دستگاه های زیر بنایی در امر تعلیم و تربیت و ارتقای سطح علمی جامعه است .وقتی از کمترین حساسیت و اهمیت برای دولت باشد و فردی با رشته غیر مرتبط و صرفا به جهت جناحی انتخاب شود و بزرگترین افتخارشان با پای پیاده ... و در سمت فناوری وزارتخانه بوده اند آیا می تواند از عهده دستگاه انسان سازی برآید؟ قطعا هم نمی تواند معاونت های درستی را منتصب کند. سازمان استثنایی یک سازمان کاملا تخصصی است با چه اعتباری آن را به جوان به اصطلاح جهادی سپردی !
یک بررسی اجمالی از وضعیت سازمان استثنایی نمایید متوجه عمق فاجعه خواهید شد.
پاسخ + 0 0 --
علی 1401/04/31 - 11:06
سلام علیکم
وزیر آموزش و پرورشی که به جای رفع دغدغه فرهنگیان از جلسه قهر می کند و تحمل شنیدن درد دل معلمان را ندارد چون نمی تواند رتبه بندی را عملیاتی کند آیا به درد آموزش و پرورش می خورد؟
یعنی در این کشور با این همه نیروی توانمند و علمی کسی که دلسوزانه کار کند و خودش را پشت بالادستی ها قرار ندهد و قایم نشود نداریم!
از ماست که برماست
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/04/31 - 11:13
درود برشما وسپاس فراوان به خاطر شهامت وحق گویی تان!
پاسخ
محمد زاده 1401/04/31 - 11:20
هشدار
هشدار
هشدار


درسازمان استثنایی افرادی بکار گیری می شوند که به دلیل بیگانه بودن با مسایل هر تصمیمی که از بیرون اراده شود به مثابه ماشین امضا در شورای وعاونان سازمان عمل کرده وسیاست نهایی با توجه به اظهارات طریفی در جلسات مختلف جمع کردن سازمان است وبه نظر به این سمت حرکت می کنند که باید افشا گری کرد
پاسخ + +1 0 --
همکار 1401/04/31 - 13:48
متاسفانه متاسفانه باید منتظر روزهای بسیار بدتر از این هم باشیم با این دولتمردان فاسد و بی کفایت و مدیران بی عرضه و ریاکار.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/31 - 17:45
وضعیت کنونی آموزش و پرورش عادی و استثنایی بسیار نگران کننده است چون هدف اصلی را گم کرده و کاملا به حاشیه رفته است. تنها چیزی که برای این سیستم فعلی مهم نیست دانش آموز عادی و استثنایی است. تمام برنامه ها و طرح ها، آبکی و ظاهر فریب بوده و هیچ خروجی ندارد. بنرسید از روزی که همه نسبت به عملکرد نامطلوب و جاه طلبی تان آگاه شوند.
پاسخ + 0 0 --
کاظمی 1401/04/31 - 19:13
ضمن تشکر از زحمات تمامی همکاران
باید گفت جناب وزیر از تو بی عرضه تر تاریخ آ.پ‌به خود ندیده است . ما از شما و معاونین ات چه انتظاری داریم . خود که در جلسه ای وقتی صحبت رتبه بندی می شود فرار را بر قرار ترجیح میدهی ( حداقل احترام را برای معلمینی قائل نیستی تو که از صدقه سر آنها وزیر شدی ) میخواهیم معاونان بی کفایتت پاسخگو باشند . نمونه بارز آن طریفی جهادی که پله های مدیریت را از معلمی مرکز مشکلات ویژه یادگیری جهادسوار طی کرده است. و حالا با سیاست ها و تصمیمات نابجا و اشتباه کمر به نابودی این سازمان بسته است.
پاسخ + 0 0 --
کاظمی 1401/04/31 - 19:13
ضمن تشکر از زحمات تمامی همکاران
باید گفت جناب وزیر از تو بی عرضه تر تاریخ آ.پ‌به خود ندیده است . ما از شما و معاونین ات چه انتظاری داریم . خود که در جلسه ای وقتی صحبت رتبه بندی می شود فرار را بر قرار ترجیح میدهی ( حداقل احترام را برای معلمینی قائل نیستی تو که از صدقه سر آنها وزیر شدی ) میخواهیم معاونان بی کفایتت پاسخگو باشند . نمونه بارز آن طریفی جهادی که پله های مدیریت را از معلمی مرکز مشکلات ویژه یادگیری جهادسوار طی کرده است. و حالا با سیاست ها و تصمیمات نابجا و اشتباه کمر به نابودی این سازمان بسته است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/31 - 23:04
متاسفانه سالها زحمات مدیران مقتدر در راس سازمان استثنایی ازجمله جناب دکترقدمی، باحضور آقای طریفی به فنارفت. البته مشکل ازآقای وزیراست که نتوانستندفردی راکه تخصص ومقبولیت لازم را داراباشد، دراین سمت بکارگمارند. استفاده ازنیروهای ناکارآمدو سپردن سکان استثنایی به ادارات کل استان‌ها اقتدار استثنایی رازیرسوال برده است. ادامه این روال ضربه جبران ناپذیری به بدنه استثنایی وخصوصاً به دانش آموزان، اولیا ومعلمین تلاشگران این حوزه واردخواهدکرد.
پاسخ + 0 0 --
شریفی 1401/05/01 - 10:55
استیضاح که دست نمایندۀ مجلس نیست این نمایشی است صرفابخاطراین که القاکنندکه ماهم کاره ای هستیم وگرنه تصمیمات درجاهای دیگرگرفته می شود.درضمن به فرض که این وزیرضعیف استیضاح وازکاربرکنارشدفکرمی کنیدامثال زنده یادان غلامحسین شکوهی یافرخ روپارساراجایگزین می کنندمطمئن باشیدوزیرجایگزین ازنوری قویترنخواهدبودبلکه حتی ممکن است ضعیفترباشد.
پاسخ + 0 0 --
همکار 1401/05/01 - 13:16
انشاالله به زودی زود برکنار بشه و گورش رو گم کنه .وزارتخانه بدون این وزیر نالایق دروغگو بدتر نخواهد شد.
پاسخ + 0 0 --
رضا 1401/05/01 - 13:35
طریفی که قصد تحول در سازمان آموزش و پرورش استثنایی را در دستور کار داشته آن را به تهوع تغییر دیدگاه داده است . خاک بر سر این انتخابات و انتصابات ناشایست
پاسخ + 0 0 --
دلم خون است 1401/05/01 - 21:30
سلام خداقوت خدمت تمامی دلسوزان نظام تعلیم و تربیت جناب آقای طریفی و معاونش هیچگونه تخصص و تعهد ای ندارند اینها فقط آمده‌اند که سوء استفاده کنند سازمان را به هم بریزند همه را ناامید کنند و به احتمال زیاد درب مدارس استثنایی و ادارات استثنایی را تخته خواهند کرد با این تفکر شون
پاسخ + 0 0 --
اثبات بی لباقتی طفیل 1401/05/01 - 21:36
اگر کسی گوش شنوایی دارد به داد درد دل مجموعه آموزش و پرورش استثنایی برسد نمیدانم با کدام منطق دست به تغییر ساختار سازمان به این تخصصی می زنید و تمامی ۲۰ هزار معلم این مجموعه را که استخوان خرد کرده اند را نادیده میگیرید حداقل جسارت کنید و در یک برنامه تلویزیونی برای همکاران توضیح بدهید که چرا اختلالات را به زیر مجموعه معاونت تشخیص و توانبخشی برده اید همچنین چرا حوزه فرهنگی پرورشی و تربیت بدنی را زیرمجموعه معاونت آموزش گذاشته‌اید نابسامانی به اندازه کافی با مدیریت شما در این سازمان رخ داده است پس لطفاً در همه جا با روحیه جهادی و جوان گرایی خراب کاری نکنید و این کلمات را هم به بازی نگیرید شما صرفاً یک نور چشمی هستید که سهم تان را از سیاست باز ها گرفته اید این سازمان تخصصی را به اهلش بسپارید و به جایی که دوست دارید کوچ کنید باشد که پروردگار هم از شما راضی باشد
پاسخ + 0 0 --
استاد دانشگاه 1401/05/02 - 00:44
حرف حق جواب نداره! این مرد درست می گوید. نوری در قد و قواره وزارت نیست و بهترین شغل شاید برای ایشان ریاست بسیج یک دانشگاه یا یک منطقه باشد...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/02 - 00:46
این بابا این کاره نیست. خوب کاری نمیشه کرد! وقتی رییس جمهور در قد و قواره ریاست جمهوری نیست وزیرش می خواهید خانلری باشد؟ نجفی باشد؟ فرخ رو پارسا باشد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/03 - 08:53
عده ای از ما چنین معلمانی هستیم که هنوز سنگ کسی را به سینه می زنیم که در عین بی کفایتی دوران وزارت و قاتل و زندانی شدن، تصور می کنیم که شایسته تر از او نیست. چون مهارت
بت سازی چهره های نالایق را خوب یاد گرفته ایم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/09 - 09:15
رئیس سازمان استثنایی در یک سازمان تخصصی هیچ کار مثبتی جز خرابکاری در این مدت انتصابش انجام نداده و می توان گفت طریفی خیلی کار کند یک کلاس درس را مدیریت کند .مسئولین و بالادستی ها مرده اند که این حقایق را نمی بینند!!!!!!!!!!
طریفی راه رفتتش را یاد بگیرد هنر کرده است و دخلی به سازمان تخصصی ندارد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/18 - 15:49
با سلام و عرض ادب انشا الله که تا دیر تر نشده وزیر استیضاح شود.
پاسخ + 0 0 --
رضا 1401/05/19 - 21:44
سلام متاسفانه عملکرد وزیر آموزش و پرورش بسیار ضعیف است و بسیار نا کار آمد است انشاالله که استیضاح شود ودر جای دیگری از وجود ایشان استفاده شود .
پاسخ + 0 0 --
ابراهیم 1401/05/21 - 17:36
متاسفانه جناب نوری از وزرای قبلی آموزش و پرورش به مراتب ضعیف تر و نا کارامد تر است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور