صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

اعتراض شدید مدیر صدای معلم در نشست رسانه ای وزارت آموزش و پرورش به تحقیر معلمان و دست بند زدن به یک معلم در برابر انظار عمومی : چرا به شان و جایگاه والای معلمان بی احترامی می کنید ؟

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش : صدای معلم را دنبال می کنیم ؛ از این که صدای معلم را فریاد می زنید و به گوش ما می رسانید تشکر می کنم

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

نظر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در مورد صدای معلم و گزارش صدای معلم در مورد نشست رسانه ای به مناسبت هفته معلم

نخستین نشست رسانه ای « صادق ستاری فرد » سخنگوی وزارت آموزش و پرورش به مناسبت هفته بزرگ داشت مقام معلم امروز شنبه دهم اردیبهشت در سالن اجتماعات وزارت آموزش و پرورش و با حضور خبرنگاران برگزار گردید .

هفته هاست که نشست های رسانه ای در این وزارتخانه تعطیل شده و اطلاع رسانی و پاسخ گویی به حضور مسئولان وزارت آموزش و پرورش در صدا و سیما محدود شده بود .

« صدای معلم » تنها رسانه ای است که به صورت رسمی به این وضعیت و در گزارش های متعدد خود اشاره کرده و از وضعیت موجود انتقاد است .

 سخنگوی وزارت آموزش و پرورش حدود سه دقیقه زودتر از زمان رسمی در سالن اجتماعات حضور پیدا کرد اما هنوز مقدمات لازم برای شروع رسمی این نشست فراهم نگردیده بود .

می توان گفت در چند سال اخیر این نخستین بار است که خبرنگاران با نوعی بی نظمی و بی برنامگی در برپایی نشست رسانه ای مواجه می شدند .

« علی پورسلیمان » مدیر صدای معلم نخستین فردی بود که در پشت تریبون قرار گرفته و پرسش های خود را مطرح کرد .

نظر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در مورد صدای معلم و گزارش صدای معلم در مورد نشست رسانه ای به مناسبت هفته معلم

مدیر صدای معلم در ابتدا گفت :

« سخن نخستین من سوال نیست بلکه نوعی یادآوری و تذکر است .

در نشست پیشین وزیر آموزش و پرورش با رسانه ها که در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار گردید ؛ آقای یوسف نوری قول دادند که پروتکل و دستور العملی شفاف و مدون برای ارتباط با « رسانه » تدوین شود . دست بند زدن به یک معلم در برابر انظار عمومی و تحقیر شان و شخصیت معلم به شدت ، افکار عمومی و احساسات معلمان را جریحه دار کرده است .

این مهم به کجا رسید ؟

16 فروردین سال جاری گفتید : « یکی از مهم ترین دلایل استقبال دانش آموزان از آموزش های حضوری تبیین گری خوب رسانه و صدا و سیما در اقناع افکار عمومی و البته تلاش همکاران آموزش و پرورش در ایجاد حس امنیت در خانواده ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس بود.»

پس چرا از زمان شروع به کار دوستان تازه منصوب در روابط عمومی ، نشست های رسانه ای تقریبا تعطیل شده است ؟

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ گفت : « از پرسش شما که گاها طرح دغدغه می فرمایید و صدای معلم را هم شما فریاد می زنید و به گوش ما می رسانید صمیمانه از شما متشکرم .

نظر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در مورد صدای معلم و گزارش صدای معلم در مورد نشست رسانه ای به مناسبت هفته معلم

هم قبلا و هم اخیرا سایت شما را دنبال می کنیم . تشکر می کنم و البته انتظار داریم که این ارتباطات وجود داشته باشد . این رفت و آمدها وجود داشته باشند . حتما روابط عمومی وزارتخانه برای ارتباط با اصحاب رسانه دنبال می کند . حتما طرح ها و ایده هایی دارند و تا الان هم اگر ضعفی بوده ، اگر شما ایده ای دارید ، اگر احیانا و نوعا برنامه ای که می تواند ارتباط بین وزارتخانه و اصحاب رسانه را فعال کند ؛ شما پیشنهاد دهید . ما هم استقبال می کنیم اما یکی از برنامه های وزارتخانه این است که شوراهای آموزش و پرورش را که حتما می دانید یک ظرفیت بی نظیری است شامل شورای آموزش و پرورش استان ها ، شورای آموزش و پرورش شهرستان ها و شورای مدارس ؛ این ها ظرفیت هایی هستند که به موجب مصوبات اختیارات و صلاحیت هایی دارند ؛ این را فعال کند ، تفویض اختیار کند که نقش آفرینی معلمان در عرصه حکمرانی تعلیم و تربیت یکی از برنامه های جدی است که وزارت آموزش و پرورش آن را دنبال می کند .

نمونه اش همین موضوع رتیه بندی بود که تلاش کردیم و تلاش می کنیم که باز نقطه نظرات معلمان را بگیریم . حتما می دانید که گفت و گوها و نشست هایی را وزارتخانه هم با مدیران کل استان ها و همه مناطق آموزش و پرورش داشته است که بتوانیم نظرات معلمان را دریافت و  تجمیع کنیم و از طریق درگاه های رسمی و تشکل های رسمی و نشست هایی که دارد برگزار می شود هم مقام عالی وزارت و هم سایر معاونین ، در دانشگاه فرهنگیان بین اصحاب دانشجو و بین اصحاب رسانه  ؛ این ها همه ظرفیت هایی هستند که می تواند به تعالی نظام تعلیم و تربیت کمک کند و قطعا باید این ارتباط مان را با بدنه آموزش و پرورش و هم رسانه تقویت کنیم که بتوانیم ان شاءالله برنامه هایمان را بهتر دنبال کنیم . »

اما پرسش اصلی مدیر صدای معلم اعتراض به نحوه ی برخورد با اعتراضات معلمان در جهت احقاق حقوق قانونی و مطالبات شان بود .

پورسلیمان تاکید کرد : « شکاف میان مدرسه و اداره و ستاد و صف از دیر باز در آموزش و پرورش ساری و جاری بوده است .

به نظر می رسد این شکاف در حال حاضر به وضعیت خطرناک و جبران ناپذیری رسیده است .

دست بند زدن به یک معلم در برابر انظار عمومی و تحقیر شان و شخصیت معلم به شدت ، افکار عمومی و احساسات معلمان را جریحه دار کرده است .

و این در حالی است که موضع وزیر آموزش و پرورش در این مورد سکوت بوده است . »

نظر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در مورد صدای معلم و گزارش صدای معلم در مورد نشست رسانه ای به مناسبت هفته معلم

اما سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در برابر این پرسش مدیر صدای معلم سکوت کرد .

قدمی از خبرگزاری مهر در این نشست گفت : « امیدوارم که وجود سخنگوی خوبی مثل شما موجب این نشود که سایر معاونین وزارت آموزش و پرورش گاها پاسخ گویی را به شما حواله دهند .انتظار نمی توان داشت که شما تنها پاسخ گوی ما باشید .

نظر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در مورد صدای معلم و گزارش صدای معلم در مورد نشست رسانه ای به مناسبت هفته معلم

مشروح پرسش و پاسخ صدای معلم با سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در این رسانه منتشر خواهد گردید .

پایان گزارش/


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در مورد صدای معلم و گزارش صدای معلم در مورد نشست رسانه ای به مناسبت هفته معلم

شنبه, 10 ارديبهشت 1401 15:26 خوانده شده: 690 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1401/02/10 - 21:29
دستمریزاد آقای پورسلیمان
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/12 - 10:20
ضمن تشکر از صدای معلم و جناب آقای پورسلیمان عزیز
شکی نیست برای سنجش عملکرد معلمان باید سازمان نظام معلمی مستقر شود
آیین نامه رتبه بندی با نگاه منصفانه و در نظر گرفتن اکثریت معلمان لیسانس اصلاح شود
بیمه تکمیلی از برنزی آتیه سازان به طلایی ایران تغییر کند
درمانگاه های فرهنگیان در مراکز استان ها دارای بیشتر تخصص ها شوند
قوانین نقل و انتقال فرهنگیان به سمت عدالت و شفاف سازی تغییر کنند
منزلت و معیشت معلم ارتقای جدی یابد
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1401/02/16 - 16:12
متاسفانه من را هم کمی بعد از سخنرانی ام در روز معلم در جمع همکاران با خشونت تمام دستگیر و یک شب در بازداشتگاه در میان 15 قاتل نگاه داشتند و زدند و .... قابل تامل تر این هست که همانند سری قبل "هیچ" رسانه ای چه در داخل و چه در خارج سخنرانی و بازداشت من را بازتاب نداد!؟ هنوز بعد ازحدود یک هفته موبایل و پاسپورت و مدارک من را تحویل نداده اند!؟
اینستاگرام من و بویژه مدارک و مستندات دزدی آموزش پرورش مشهد از من را ببینید:
drsmhhosseini
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/17 - 14:51
خبر تاسف انگیزی است اقای د. حسینی
متاسفانه حاکمیت اصولگراها کمتر به نقد و اعتراض صنفی بها و ارزش می دهد
پاسخ + +8 -3 --
ناشناس 1401/02/10 - 22:06
اگر واقعا نظرات معلمان را دنبال می کنید بدانید که نظر اکثریت معلمان ، حفظ رتبه های فعلی و تطابق با رتبه بندی جدید است به طوری که صرفا افزایش حقوق اعمال شود.
برای ارتقای رتبه هم آیین نامه ای مبتنی بر آیتم های قابل دستیابی مثل سنوات و مدرک و ضمن خدمت و ارزشیابی و تشویقی ، طراحی شود.
پاسخ + 0 0 --
شیرازی 1401/02/14 - 14:07
ببخشید من به عنوان یک معلم مخالفم.
مدرسه‌ی ما پانزده تا معلم داره و بیست نفر پرسنل متفرقه. از معاونت پرورشی گرفته تا کارشناس آی‌تی که روشن کردن کامپیوتر را هم بلد نیست.
چرا باید رتبه‌ی فعلی چنین همکارانی حفظ شود؟
به نظر من اگر بنا باشد تغییرات اساسی در آموزش و پرورش رخ دهد، اول باید شایسته سالاری حاکم شود و سپس رفع تبعیض.
پاسخ + +5 -3 --
رضا قاسم پور 1401/02/10 - 23:24
درود بر معلم آزاده و شجاع و تریبون استوار جامعه فرهنگیان ایران
استاد پورسلیمان
روز معلم مبارکباد
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1401/02/12 - 11:25
درود

آقای قاسم پور

سپاس از محبت و همراهی شما .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1401/02/13 - 16:45
oooOH

راستی یادم رفته بود
روز هر دو نفرتان مبارک و همچنین عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
و تمامی معلمان شایسته
پاسخ + +4 -3 --
محمد باقر شیبانی 1401/02/10 - 23:31
با سلام:
ایشان یک سخنگوست.معمولا سخنگویان قضایا را نه جدی می بینند و نه سعی در پاسخ صحیح دارند ونه علمش را دارند.بلکه توجیهگران سیاستهای مقام بالادستی اند و بعید می دانم که پاسخ درستی داشته باشند جز توجیه.در این جلسه باید مدیر منابع انسانی و هستهء گزینش و حراست و ارزیابی عملکرد و معاونت بودجه و شخص وزیر می بودند که به سوالات مرتبط با چرایی تخریب معلم -چرایی عدم گزینش صحیح-چرایی عدم ارزیابی صحیح-چرایی معطل کردن بودجهء مصوب-چرایی تناقض های عملکردی و مالی-چرایی پرونده سازی-چرایی مخالفت با تشکیل سازمان معلمی-چرایی همراستا بودنشان باسیاستهای دول مختلف که منجر به خود زنی دستگاه تعلیم و تربیت شده است-چرایی انتصابات سیاسی-چرایی عدم مشارکت دادن معلمین در تصمیمات- ودر یک کلام چرایی دادن مهار تعلیم و تربیت به سایر ارگانهای سیاسی و فرهنگی چون استاندار و فرماندار و ائمهء جمعه و جماعات و بعضا شورای شهرها.درنظام سیستماتیک و کارخانهء تعلیم وتربیت، مردان خودش چندان صاحب اختیار نیستند چراکه اگر بودند وضع دیگری رقم می خورد.با سپاس
پاسخ + 0 0 --
زیبا 1401/02/11 - 15:58
عالی.درودبرشما
پاسخ + +8 -3 --
لمسایی 1401/02/11 - 00:28
در وضعیت نیروهای حراست و گزینش باید بازنگری شود علی رغم اینکه سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از فریاد زدن صدای معلم تشکر کرده برخی از نیروهای فاقد تعادل روحی و روانی از مطالب همکاران در صدای معلم پرونده سازی کرده اند و با اقدامی عاری از شرف برای شورای نگهبان هم بصورت خودسر ارسال نموده اند!!
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1401/02/11 - 05:05
ان الله مع الصابرین

هر فرد یا گروه یا سیستم یا مسئول یا مدعی یا عرف یا قانون یا قضاوت یا حکمی که با صابر برحق نباشد، به خدایی بودنش و بر حق بودنش حداقل، به میزان غفلتش یا سستی‌اش شک و ... است و ....
گویا همانا خداوند با صابرین است.
پاسخ + +3 -3 --
شهسوارزاده 1401/02/11 - 07:35
به نام دوست

دست مریزاد به صدای معلم که صدای معلم را با فریاد به گوش مسیولین می رساند .


صد هزاران تاسف که ظاهرا گوش مسیولین شنوایی کامل خود را از دست داده است .

حقیر در همین رسانه معتبر و وزین از وزیر محترم آموزش و پرورش درخواست کردم که برای تدوین آیین نامه انتخاب ۶ نفر هیات امنا در صندوق ذخیره فرهنگیان از کارشناسان عضو صندوق که دو پیش نویس آیین نامه بهره ببرند تا شاهد تکرار سرنوشت ایین نامه رتبه بندی نشویم که ۲۶ ویرایش منتشر شده دارد و مسیولین طبق ویرایش بیست و هفتم منتشر نشده اقدام می کنند.
متاسفانه تا کنون به این درخواست هیچ پاسخی داده نشده است .

امید سخنگوی محترم وزارت اموزش و پرورش که هم قبلا و هم اخیرا این رسانه معتبر و وزین را رصد می نمایند پیگیر دعوت از کارشناسان ارایه دهنده پیش نویس ایین نامه انتخاب ۶ نفر هیات امنا در کارگروه منتخب وزیر باشند .
ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1401/02/12 - 11:26
درود بر شما

آقای شهسوارزاده

سپاس از زحمات و پشتکار شما .

مطالبه گری یعنی تکرار ، تکرار و تکرار .

پایدار باشید .
پاسخ + +2 -2 --
زیبا 1401/02/11 - 07:36
این که خیلی جوون هستش چجوری شده سخنگو کی میتونه پاسخ خبرنگارهاروبده اصلاآموزش وپرورشی بوده این بابایاازجای دیگه اومده شده سخنگو؟
پاسخ + +2 -2 --
شهسوارزاده 1401/02/11 - 07:38
ادامه اظهار نظر :
حقیر این کنش سخنگو اموزش و پرورش را به فال نیک می گیرم و امیدورانه منتظر دعوت کارشناسان ارایه دهنده پیش نویس به کار گروه منتخب وزیر برای تدوین ایین نامه انتخاب ۶ نفر هیات امنا در صندوق ذخیره فرهنگیان می مانم .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +4 -2 --
شاکی 1401/02/13 - 20:36
درود بر شما جناب پورسلیمان و ممنون از گزارش خوب و تعبیر بسیار جالب توجه و قابل تاملتان در مورد مطالبه گری:مطالبه گری یعنی تکرار و تکرار و تکرار....کاملا موافقم و قدردان تمام مطالبه گران هستم....
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1401/02/13 - 21:06
درود بر همکار محترم

سپاس از توجه شما .

جامعه ای که مطالبه گر همراه با عنصر آگاهی و مسئولیت پذیری نباشد ، باید که هماره مسیرهای رفته را تکرار کند و تکرار کند و باز هم تکرار !

پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/02/15 - 22:21
مزبان حبیبی حرف مفت زیاد میزنه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

به نظر شما ؛ عامل اصلی نارضایتی معلمان کدام است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور