صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«اشتباه گرفتن نظام تعلیم و تربیت با مراکز خیریه آفتی است که گریبان تعلیم و تربیت و نسل دانش آموزی را خواهد گرفت»

سخن یک مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز با وزیر آموزش و پرورش ... آقای نوری ! بخوانید . با دقت هم بخوانید !

حسین صالحی

سخن یک مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز با وزیر آموزش و پرورش در صدای معلم من با سمت مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان ابهر با هشت سال فعالیت بدون آن که ادعای موفقیت در این جایگاه را داشته باشم از شما به عنوان متولی رسمی وزارت و سازمان می پرسم که :

مگر موفقیت و توفیق غایی سازمان در همه سطوح متکی بر هماهنگی درون بخشی و همکاری بین بخشی نیست و وظیفه شما به عنوان وزیر ،مدیران کل استانی و روسای شهرستانی سازمان ،به وجود آوردن چنین هماهنگی و همکاری نمی باشد ؟ پس چگونه است که در استان زنجان نه از هماهنگی بین بخشی خبری هست و نه اقدام و تحرکی برای همکاری بین بخشی موجود است ؟

حتما خواهید پرسید که چه شاهدی بر اثبات این ادعا وجود دارد ؟

اگر عنایت بفرمایید نمونه هایی را از حوزه ای که خودم مسئولیتش را بر عهده دارم تقدیم می دارم :

اول آن که از زمان تغییرات مدیریتی فرمایشی در شهرستان ابهر که با مداخله مستقیم نماینده منطقه و بدون توجه به اهداف و منافع سازمانی صورت گرفته بدون آنکه در ماهیت و تاثیرات آن وارد شوم ، مدیر جدید حتی به نامه مجمع خیرین مدرسه ساز مبنی بر کمک به فضای آموزشی شهرستان جواب نمی دهد و درباره علت آن هم توضیحی ارائه نمی دهد. مشخص هم نیست جریان این همه بی تفاوتی به دست راست سازمان نوسازی مدارس چیست؟

حال گیریم که منطق مدیر سازمان شما در شهرستان ابهر علمی و درست است ؛ آیا صحیح است که ایشان بدون توضیح ابرام بر تصمیم خود داشته باشد ؟

در صورت درستی تصمیم جناب رئیس ، به هم خوردن رابطه دو بخش از سیستم و قطع ارتباط کامل آنها برای سازمان چه تبعاتی را به دنبال خواهد داشت و روش انتقال مسائل و امور برای اتخاذ تصمیم چگونه خواهد شد ؟

چگونه است وقتی که معاونت شما و رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس به شهرستان تشریف می آورند رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز را دعوت نمی کنند ؟ خروجی باید نسل قابل اعتنا و اتکا و توانمندی باشد که با وجود مدیران سهمی و رانتی چنین نیست .

من از اینکه دعوت نشده ام و نتوانسته ام در جلسه ای که باید حضور می یافتم از محل تعصبی که به حوزه تحت مسئولیتم دارم، ناراحتم. دلیل عدم دعوت را هم جویا می شوم جواب مدیر شما قابل تحمل است : « احتمالا به حضور شما نیازی نبوده است » .

وزیر محترم !

من قصد آن را ندارم که گلایه ای داشته باشم چون خودم را موظف به برجای آوردن و ظایف اخلاقی و حرفه ای خود می دانم و تدبیر شرایط و اداره امور مجمع را از طریق مراجعی چون فرمانداری به عنوان رئیس شورای آموزش وپرورش به انجام می رسانم اما برای من نحوه برخورد و ایجاد ارتباط رئیس منتخب شما این پرسش را ایجاد کرده است که :

متد مورد مراجعه او برای اداره مجموعه سازمان در شهرستان چگونه می باشد و اهداف آموزشی توسط ایشان چگونه ممکن است دنبال شود در حالی که او مثل بچه ها قهر می کند و راه ارتباطی را می بندد !

طاهره شیخ الاسلام

جناب وزیر !

به عنوان یک شهروند دغدغه مند در حوزه تعلیم و تربیت و بدون تعصب ناشی از هرنوع گرایشی ؛ استدعا دارم در بحث انتخاب مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها کمی با جدیت و تعهد سازمانی وارد شوید ! زیرا که ادامه دخالت نمایندگان و تحمیل مدیران سهمی، بی تجربه و ظاهرساز و تابع محض کانون های قدرت فعال در سطح شهرستان ها قطع به یقین سازمان را با چالش های هزینه زایی روبه رو خواهد ساخت که تحملش شاید از عهده وزارت بر نیاید .

جناب وزیر

هیچ کدام از نهادهای دیگر بدون آموزش وپرورش به موفقیت نخواهد رسید ؛ ضمن حفظ جایگاه واقعی سازمان، نگاه همه مدیران آموزش و پرورش؛ باید علمی، تخصصی و حمایتی باشد و برای تحقق آن باید همه تلاش کنند.

سخن یک مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز با وزیر آموزش و پرورش در صدای معلم

باید به خاطر داشت که آمورش و پرورش از زمانی محوریت و مرکزیت خود در برنامه ریزی ها را از دست داد که:

مدیران آن از حضور جدی و مطالبه گرانه در مورد سهم واقعی آموزش و پرورش در جذب اعتبارات و حمایت ها خودرا کنار کشیدند و به نوعی باعث شدند که آموزش و پرورش جایگاه واقعی و بنیادین خود را از دست بدهد .باز احیای این موقعیت با این مدیران محفلی چندان ساده نخواهد بود .

سخن یک مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز با وزیر آموزش و پرورش در صدای معلم

جناب وزیر

وقتی خیل چند هزار نفری فرهنگیان همیشه کنار می ایستند تا نماینده و فلان مسئول و فلان جمع ذی نفوذ و محفلی و خود معتمد پندار برای آنها تعیین کنند نتیجه این خواهد بود که: در بحث انتخاب مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها کمی با جدیت و تعهد سازمانی وارد شوید !

آموزش و پرورش همیشه سرجای اولش است و قدمی با این مدیران به پیش نخواهد گذاشت .

مدیری که از اهدای سماور این قدر به وجد می آید و آن را به عنوان رزومه رسانه ای می کند؛ نشانه ی پایین بودن افق فکری و سطح ضعیف مطالبات یک مدیر است.

اشتباه گرفتن نظام تعلیم و تربیت با مراکز خیریه آفتی است که گریبان تعلیم و تربیت و نسل دانش آموزی را خواهد گرفت. مدیری که اساسا در قاموسش آموزش و تربیت معنا ندارد ، طبیعی است که در دیدار با معاون وزیرش؛ چندمتر ایزوگام مطالبه بزرگی باشد !

جامعه فرهنگی باید از گوشه عزلت خود را بیرون بکشند و حضور قدرتمند، استخوان دار و متفکری از خود به منصه ظهور بگذارند .

صحن تعلیم و تعلم را وضعیت اسف بار آموزش و تربیت می آزارد . خروجی باید نسل قابل اعتنا و اتکا و توانمندی باشد که با وجود مدیران سهمی و رانتی چنین نیست .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سخن یک مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز با وزیر آموزش و پرورش در صدای معلم

سه شنبه, 11 مرداد 1401 11:19 خوانده شده: 228 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1401/05/11 - 14:43
عزیز من وقتی ناراضی هستید و می بینید اعتنایی به شما نمی شود خوب به راحتی کنار بروید و مشارکت نکنید چرا که احترام امری متقابل است.آنهایی که در خیری را می بندند قطعا بخیل ترینند.
پاسخ
مستشار سازمان 1401/05/11 - 23:32
جناب صالحی سلام و درود،
اشکال از سیستمی است که در آن دور و بر آقای قفلی رییس مجامع خیرین مدرسه ساز را می گیرند تا در تمامی جلسات جلو وزیر این گونه بگویند که رخشانی بماند مادام العمر هم بماند.
مطمین باشید به واسطه همین رسانه آقای حاجی پور را سمت شما روانه می کنند و ...
پاسخ
مهدی 1401/05/14 - 13:45
مالیات کار و امورات خود را درست بدهید، نمیخواد خیربازی در بیاورند خیران. هر وزارتخونه و سازمانی برا خودش بودجه مصوب داره نیاز به این کاسه داغتر از آش شدن ها نیست. پایان خیر بازی و رانت

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور