صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«چرا باید موضع شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش‌ و پرورش در این موضوعات سکوت و سکون باشد؟»

نمایشی با عنوان " آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس " ؟!

نرگس کارگری/ خبرنگار صدای معلم

گزارش انتقادی صدای معلم از آزمون انتخاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش

مطابق اطلاعیه‌های وزارت آموزش‌ و پرورش در کانال‌های اطلاع‌رسانی فرهنگیان، آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از هفت منبع ذیل :

۱- آیین‌نامه اجرایی مدارس ۲- سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش ۳- برنامه درس ملی ۴- برنامه تعالی مدیریت ۵- برنامه تدبیر ۶- قانون رسیدگی به تخلفات اداری ۷- دستورالعمل مالی مدارس باید در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ برگزار می‌گردید اما وزارت متبوع در تاریخ ۲۴ خردادماه با اصلاح و تکمیل اطلاعیه‌ی قبلی خود اعلام کرد که با عنایت به تصویب‌نامه شورای عالی اداری به شماره‌ی ۱۴۶۴۷ مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ مبنی‌ بر تغییر شرایط عمومی انتخاب و انتصاب در سمت‌های مدیریتی ، لذا بدین وسیله آزمون مذکور از تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ به ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ تغییر می‌یابد و به جهت اجرایی شدن تصویب‌نامه اخیر سامانه جهت ثبت‌نام داوطلبان جدید تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ فعال می‌باشد و رابطان محترم مدارس اطلاع‌رسانی لازم به ذی‌نفعان را انجام دهند و نسبت‌ به بررسی مجدد اطلاعات خوداظهاری داوطلبان پیشین و جدید اقدام فرمایند.

علی هذا در روز موعد برگزاری آزمون مزبور، یعنی ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ که قرار بود آزمون مذکور به‌صورت حضوری الکترونیکی و با الزام به‌ همراه داشتن تلفن همراه و فعال بودن بسته اینترنتی به صورت تستی و تشریحی برگزار گردد که حضور چشمگیر اکثریت عوامل ادارات آموزش‌ و پرورش مناطق و نواحی در این آزمون برای کسب مدیریت مدارس نیز باعث حیرت و شگفتی داوطلبان شده بود، اما با شروع آزمون متأسفانه باز هم با عدم برنامه ریزی و سلب دوراندیشی و فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری آزمون، سامانه Ltms با کندی و قطعی مکرر مواجه گردید و باعث سردرگمی عوامل اجرایی و داوطلبان گشت.

گزارش انتقادی صدای معلم از آزمون انتخاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش

برخی از داوطلبانی که موفق به ورود به سامانه می شدند با استفاده از فضای حاکم بر جلسه به سؤالات به‌صورت شور و مشورت چند نفره پاسخ می‌دادند و برخی دیگر نیز با کمک گروه‌های پشتیبان و یا سرچ سوالات در منابع آزمون بر روی تلفن همراه خود گزینه ها را انتخاب می کردند و سایرین نیز که در ورود به سامانه موفق نبودند و یا پس‌ از پاسخ گویی به چند سؤال، سامانه مجدد قطع می‌گردید با ناامیدی بعد از گذشت سه ساعت اطاله وقت و زمان سالن جلسه را در ساعت ۱۳ ترک کردند.

مطابق نخستین اطلاعیه پس‌ از برگزاری آزمون اعلام شد که با توجه به اختلال پیش‌آمده در زیرساخت سامانه موارد زیر جهت اصلاح اعلام می‌گردد:

۱- داوطلبانی که موفق به انجام و اتمام آزمون شده‌اند نتیجه مورد قبول است و اعمال می‌گردد. ۲- برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به ورود به سامانه نشده‌اند متعاقباً زمان و نحوه برگزاری آزمون اطلاع‌رسانی خواهد شد. در اطلاعیه بعدی از مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش آزمون حضوری الکترونیکی انتخاب و انتصاب مدیران مدارس روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ در مراکز آزمونی (test center) که توسط واحد ضمن خدمت اطلاع‌رسانی شده‌ است و طبق گروه‌بندی و زمان‌بندی های اعلام شده توسط واحد ضمن خدمت و رابطین محترم انتخاب و انتصاب مدیران مدارس برگزار می‌شود امتیاز آزمون قبل بارگذاری شده و قابل رویت می‌باشد و داوطلبانی که در آزمون قبل شرکت داشته‌اند در صورت شرکت در آزمون جاری امتیاز جدید، جایگزین امتیاز قبل خواهد شد.

اما آنچه بسیار حائز اهمیت و بررسی مجدد می باشد، وجود چند نکته قابل توجه است:

اولاً ؛ هیچ‌ یک از داوطلبان از وجود رابطان آزمون مطابق آنچه در اطلاعیه‌ها عنوان می‌شود آگاهی و شناختی ندارند گویا این رابطان در عمل وجود خارجی نداشته و داوطلبان تنها از طریق گروه اطلاع‌رسانی مدارس خود یا با پیگیری شخصی از قسمت ارزیابی و عملکرد اداره از تاریخ، محل و نحوه برگزاری آزمون اطلاع کسب نموده‌اند.

ثانیاً ؛ اکثریت داوطلبان از نحوه برگزاری آزمون و این‌که برخی از داوطلبان در آزمون ۱۵ تیرماه در دقایق پایانی با مدد از گروه‌های پشتیبان و دسترسی کامل به تلفن همراه موفق به کسب نمرات بالا در آزمون شده‌اند و اکنون آنها باید با وجود دوگانگی محسوس و تبعیض‌آلود شرایط برگزاری، مجدداً در آزمون شرکت کنند، معترض و گله مند بوده و خواهان لغو نتایج آزمون قبل و برگزاری آزمون مجدد برای همه داوطلبان هستند و در این زمینه نیز خواستار پاسخ‌گویی شفاف و عاجل مقامات عالی وزارت‌خانه آموزش‌ و پرورش هستند.

ثالثاً این سؤال همواره مطرح بوده است که چگونه پشتیبان‌ها با ایجاد گروه‌های Vip و اخذ مبالغی از ۱۵۰ تومان تا ۴۰۰ تومان از هر یک از داوطلبان، به این سوالات و پاسخ آن‌ها دسترسی دارند اگرچه اکثر دوره‌های ضمن خدمت یا دوره‌های برون سازمانی سایت‌های Ltms ، مرآت و...

همچنین ارائه مقالات، اقدام پژوهی، درس پژوهی، روایت پژوهی و سایر آیتم‌های امتیازآوری که به واسطه رتبه‌بندی معلمان حائز اهمیت است نیز از دید این گروه‌ها پنهان نیست و با اخذ مبالغ رنگارنگ انگیزه و شوق تکاپو را از معلمان ساعی گرفته و ارزش برگزاری انواع جشنواره‌های تولید محتوای الکترونیکی برتر، انتخاب مدرسان برتر و ... را روز به‌ روز تنزل می دهند.

شوربختانه کابوس مافیا و سایه سنگین‌شان در جای‌ جای آموزش‌ و پرورش ما احساس می‌شود و تفاوتی نمی‌کند معلم باشید یا متعلّم ؛ با این وجود چرا باید موضع شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش‌ و پرورش در این موضوعات سکوت و سکون باشد؟

گزارش انتقادی صدای معلم از آزمون انتخاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش

گزارش انتقادی صدای معلم از آزمون انتخاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش

گزارش انتقادی صدای معلم از آزمون انتخاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش

گزارش انتقادی صدای معلم از آزمون انتخاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گزارش انتقادی صدای معلم از آزمون انتخاب مدیران مدارس وزارت آموزش و پرورش

یکشنبه, 09 مرداد 1401 17:22 خوانده شده: 613 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/05/09 - 20:33
مدیران مدارس باید با رای مستقیم معلمان انتخاب شوند: در آخر سال تحصیلی سازماندهی معلمان انجام شود و این سازماندهی ۳ ساله باشد.
بعد از سازماندهی معلمان،از بین همان معلمان ۲ تا ۳ نفر به عنوان کاندید مدیریت داوطلب و به اداره معرفی شوند.
سپس رای گیری بین معلمان همان مدرسه انجام شود و کسی که حداقل ۵۰ درصد آرای معلمان را به دست آورد، برای مدت ۳ سال به عنوان مدیر انتخاب شود.
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/10 - 08:28
ناشناس گرامی
سلام و عرض ادب

چنین رویه ای هر چند ایده آل به نظر می رسد، لیکن با توجه به آنکه قاعده ی صحیحی بر چینش معلمان در یک مدرسه نیست و ساختارگرایی با رابطه صورت می گیرد، گره محکم تر خواهد شد. باز کردنش با دندان هم مقدور نیست.
مگر آنکه آموزش و پرورش به ضوابط خود باز گردد و به جایگاه و ارزش مدرسه با دیده باز بنگرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/10 - 16:31
با سلام و سپاس از حسن توجه شما
با اجرای دقیق رتبه بندی، رتبه معلمان مشخص خواهد شد و بر مبنای همین رتبه ، باید سازماندهی انجام شود.
کسانی هم که رتبه یکسان دارند، باید سابقه خدمت ملاک باشد و بحث رابطه و امتیاز بندی غیرشفاف معلمان برچیده شود.
در این صورت مثلا ۲۰ نفر معلم ، محل خدمت ۳ ساله خودشان را مدرسه الف انتخاب می کنند.
از بین همین ۲۰ نفر ، مثلا ۳ نفر واجد شرایط و داوطلب به اداره معرفی و پس از تایید با اکثریت آرا یک نفر برای مدت سه سال به عنوان مدیر و یک نفر به عنوان معاون آموزشی انتخاب می شود.
یک بار برای همیشه، باید نقش مشارکتی معلمان در آیین نامه ها، لحاظ شود.
چرا اداره باید مدیران را انتخاب کند!؟ مدیران در مدرسه و کنار معلمان هستند و خود معلمان باید در انتخاب مدیر نقش فعال داشته باشند.در این صورت مدیر هم خود را هم از لحاظ اخلاقی وهم ضوابط قانونی موظف می داند که در اداره مدرسه، نظر همکاران را لحاظ کند وپاسخگو باشد.
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/10 - 17:11
سلام مجدد

در خوش بینانه ترین حالت اگر تمام مشکلاتی که رتبه بندی به تنهایی قبل از اجرا ، دامن زده و خواهد زد، مرتفع شود، شاید این پیشنهاد بدون یارکشی و توافق های نه چندان غیرملموس انجام شود.

هر چند با وجود مدیران ایثارگر و جانبازی که به هیچ وجه حاضر نیستند سنگر را ترک کنند و خدمات خود را تا آخرین لحظات ممکن، لازم می بینند، حق اظهار نظر برای بقیه باقی خواهد ماند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/10 - 21:18
با سپاس فراوان
به هر حال اگر قرار است، تغییری انجام شود، باید از یک جایی شروع کرد. کارکنان ادارات باید مثل کارمندان دانشگاه، دخالتی در کار آموزش و مدیریت و سازماندهی و...نداشته باشند.
اگر گروه شیمی در یک ناحیه آموزشی، مثلا ۳۰ نفر دبیر شیمی دارد، این افراد بر مبنای رتبه علمی و سابقه خدمت و کاملا شفاف بین مدارس تقسیم شوند.
واقعا معنا ندارد که یک نفر کارشناس در اداره کار سازماندهی کل دبیران را عهده دار شود.
همه معلمان باید عضو گروه آموزشی ناحیه خودشان باشند و با برگزاری جلسات هفتگی و دوره های آموزشی و مشارکت در امور کارها را خودشان انجام دهند.
شیوه فعلی اداره آموزش و پرورش به جز اتلاف منابع مالی و انسانی و فرسودگی و دلزدگی معلمان باسواد، عایدی دیگری ندارد.
اصولا آموزش و پرورش نیاز به این همه اداره کل و ناحیه آموزشی و رئیس و معاون و کارشناس و...ندارد.
۱۳ میلیون دانش آموز نیاز به حدود ۵۰۰ هزار نفر معلم و
۵۰ هزار نفر کادر اداری دارد.
مابقی حقیقتا سیاهی لشکرند و نقش خاصی ندارند
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/12 - 01:16
ناشناس گرامی
سلام و عرض ادب

مسلما چنین رویکردی سازنده است. ولی حتی مسئولان حاضر نشدند نگاه سطحی و سرسری خود را نسبت به این آزمون منطقی تر نمایند.

تاکنون در کدام منطقه چنین اتفاق افتاده که به اصول عمل شود؟؟؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/05/09 - 22:57
یاد مثل میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از ....است افتادم
اصولگراهای حاکم در دولت و مجلس احتمالا اعتقاد راسخ به امثال انتخاب مدیران توسط معلمان یا سازمان نظام معلمی ندارند
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/10 - 08:35
ناشناس گرامی
سلام و عرض ادب

سال هاست که تصمیم گیرندگان برای آموزش و پرورش، به ارتقا بنیه تعلیم و تربیت نپرداخته اند. کسانی هم که در راس قرار گرفته اند تخصص و سواد علمی در این حیطه را ندارند.
راه را گم کرده اند. امروز آموزش و پرورش با مافیا اداره می شود نه با مدیریت کلان آموزشی.
نه تنها سازمان نظام معلمی را نمی پذیرند، بلکه همکاران توانمند را هم از سیستم رانده اند تا نکند مانعی برای فعالیت های خارج از اصولشان باشد.
تربیت تمام ساحتی هم همان راهی را خواهد رفت که مدرسه محوری طی کرده است.
اگر هوش اجتماعی جامعه بالا نرود، سقوط هولناک فرهنگ و تمدن را هم شاهد خواهیم بود.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1401/05/10 - 17:09
سلام
در صورت قبولی در ازمون مدیران ، این امتیاز برای جند سال ملاک انتخاب قرار میگیرد دائمی است یا هر سال باید شرکت کرد
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/12 - 01:19
معلم گرامی
سلام و عرض ادب

تعریف شایسته سالاری هنوز در قاموس آموزش و پرورش اقناع کننده نیست.

هر وقت مشخص شود که چرا آزمون ۱۵ تیر ماه به نهایت افتضاح برگزار شد حتما تکلیف سال های آتی هم روشن است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/10 - 18:40
درود به خانم کارگری

باید آزمون قبل ابطال بشه کسانی که با گوشی و پشتیبان قبول شدن همراه بقیه همکارا در آزمون مجدد شرکت کنند وگرنه این آزمون مجددشون همه میدانیم واسه بسته شدن دهان هاست مدیراشون انتخاب شده است
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/05/10 - 18:44
مدیرا انتخاب شده اند آزمون مجدد سرکاریه چطور در آزمون قبل امکانات و سیستم کافی نداشتید ولی الان سیستم و امکانات مجهز
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/12 - 01:21
ناشناس گرامی
سلام و ارادت

هنوز توضیحی از سوی وزارت آموزش و پرورش در این باره داده نشده است.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1401/05/10 - 21:51
مدیریت یک مدرسه اینقدرارزش دارد که برای آن اینگونه تحقیر شوید
بعداز انتخاب شدن هم تحقیر پول گرفتن از اولیا را دربر دارد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/10 - 23:44
باید آیین نامه ای تدوین شود که :
اولا. معلمان برای مدیریت مدارس در کلان شهرها
۲۰ سال و در شهرهای متوسط ۱۵ سال و در شهرهای کوچک ۱۰ سال سابقه کار داشته باشند.
دوما. از بین معلمان همان مدرسه و با رای خود معلمان انتخاب شوند.
پاسخ + 0 0 --
علی 1401/05/11 - 01:46
گزارش دقیقی از اوضاع این به اصصلاح امتحان بود برای منطقه ما در هرمزگان هم رویه همین بود نیمی بیشتر از عوامل اداری در امتحان حضور داشتند بحث تبادل اطلاعات داغ بود و در آخر هم اعلام شد قطعی سایت اتفاق افتاده است‌
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/12 - 01:30
کاربر علی
با سلام و عرض ادب

اگر همکاران نسبت به روند اجرای آزمون ۱۵ تیر ۱۴۰۱ به وضوح می نوشتند، قطعا متصدیان از هجمه مستندات هوشیارتر می شدند.


یقینا جزیی از وظایف یک مدیر اطلاع رسانی صحیح نسبت به خطاهای محرز هم هست.
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/12 - 01:35
کاربر علی
با سلام و عرض ادب

اگر همکاران نسبت به روند اجرای آزمون ۱۵ تیر ۱۴۰۱ به وضوح می نوشتند، قطعا متصدیان از هجمه مستندات هوشیارتر می شدند.


یقینا جزیی از وظایف یک مدیر اطلاع رسانی صحیح نسبت به خطاهای محرز هم هست.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1401/05/11 - 23:40
برای مدیریت که نباید آزمون داد بلکه بایستی خواهش و تمنا کنند تا شخصی قبول مسئولیت کند.
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/12 - 11:10
معلم گرامی
سلام و عرض ادب

آب که سر بالا برود
قورباغه ابوعطا می خواند
پاسخ + 0 0 --
نرگس کارگری 1401/05/12 - 01:35
کاربر علی
با سلام و عرض ادب

اگر همکاران نسبت به روند اجرای آزمون ۱۵ تیر ۱۴۰۱ به وضوح می نوشتند، قطعا متصدیان از هجمه مستندات هوشیارتر می شدند.


یقینا جزیی از وظایف یک مدیر اطلاع رسانی صحیح نسبت به خطاهای محرز هم هست.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور