صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«نگذاریم نوظهوران فاقد بینش و دانش تعلیم و تربیت علمی ، مدارس را به مدرسه نظام و کشتارگاه اندیشه تبدیل کنند!»

آموزش و پرورش و مردانی از جنس انتقام ،انحصار ، حذف و تنگ نظری ؟!

مظفر امیدی/ کارشناس ارشد فلسفه تعلیم و تربیت

ویژگی های مسئولان آموزش و پرورش و مرگ مدرسه

و آن گاه که خواب خوش یوسف فرهنگیان در: دولت عزیز این کهن دیار تعبیر شد؛ او را به فرمانروای قلمرو فرهنگ گماردند تا بتواند: کودکان را از تجاوز بزرگسالان و معدود معلمان بیمار در امان نگه دارد و مانع موج مهاجرت نخبگان دانش آموزی به خارج از کشور ، توسعه ی علمی و فرهنگی ، عمران و آبادانی مدارس و ارتقاء کمی و کیفی نظام تعلیم و تربیت شود؛ اما حضور برادران یوسف در ساختار مدیریت ستادی این قلمرو فرهنگی از وزارت تا استانها تعبیری وارونه از آن خواب به همراه داشته که مردانی از جنس انتقام ، انحصار  ، حذف و تنگ نظری در راس امور قرار بگیرند تا این بار باز فرهنگ در مسیر سقوط و اضمحلال قبلی حرکت و همچنان قربانیانی از جنس کودکان و فرزندان محروم لرستانی ، سیستانی و ایلامی و نظایر آن را به کام جهل و بیسوادی و .....بفرستد!

انتصاب برادر بسیجی پاسدار فرهنگی جناب اقای رضا عزتی بخشی از همان خواب خوش هیجانی حاج یوسف عزیز دولت است که شاید رضا (های) عزیز هرگز وجود خود را در دایره ی این انتصاب و خواب خوش تصور نمی کردند!

حضور اعتراضی معلمان رنجدیده در کف خیابان ها ،قربانی شدن اسماعیل و رسول و دیگر فرهنگیان و گرفتارشدن شان در سیاهچال ها و بی برنامگی آموزش و پرورش ، جملگی نشان از آشفتگی و فروپاشی درونی نظام تعلیم و تربیت در کشور است !

ویژگی های مسئولان آموزش و پرورش و مرگ مدرسه

و اما در لرستان و پس از هشت ماه جدال و نزاع درون گروهی مثلث استاندار ، نمایندگان و پدرسالاران طیف متکثر اصول گرایان و نو اصول گرایی قرعه ی فال به نام نامی برادر بسیجی پاسدار فرهنگی رضا عزتی افتاد و سکان بلم شکسته ی تعلیم و تربیت به وی سپرده شد تا او نیز آن را نه به ساحل نجات بلکه به سوی بقایای کشتی حضرت نوح در اعماق اقیانوس ها و دریاها بفرستد و ناخدایی باشد که خود نیز دیگر بار به عرشه ی سیاست و فرهنگ باز نگردد!

یاس و ناامیدی از برنامه ی سانسور تعمدی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش در جلسه ی تودیع و معارفه ایشان با جناب سهرابی « سرپرست وقت که در برابر سخنان علمی و گزارشی از عملکرد مقبولش » که حتی یک جمله ی قابل فهم و تربیتی از سرپرست نوظهور شنیده نشده ، تا اقدامات چهار ماهه ی کنونی کاملا مشهود و مصداق عینی قرائت فاتحه و انالله و انا الیه الراجعون بر مزار تعلیم و تربیت است !

ویژگی های مسئولان آموزش و پرورش و مرگ مدرسه

در نگاهی گذرا و سطحی به عملکرد سرپرست فعلی آموزش و پرورش می توان به موارد ذیل اشاره کرد: و اما در لرستان و پس از هشت ماه جدال و نزاع درون گروهی مثلث استاندار ، نمایندگان و پدرسالاران طیف متکثر اصول گرایان و نو اصول گرایی قرعه ی فال به نام نامی برادر بسیجی پاسدار فرهنگی رضا عزتی افتاد و سکان بلم شکسته ی تعلیم و تربیت به وی سپرده شد تا او نیز آن را نه به ساحل نجات بلکه به سوی بقایای کشتی حضرت نوح در اعماق اقیانوس ها و دریاها بفرستد و ناخدایی باشد که خود نیز دیگر بار به عرشه ی سیاست و فرهنگ باز نگردد!

- عدم توجه و به کارگیری نیروهای شاخص و توانمند اصول گرایان که چهره های خوشنام و متخصص در حوزه ی فرهنگ را در سطح استان می توان در این نحله ی فکری از آنان یاد کرد و نام برد.

-  انتصاب برخی از خویشان نسبی و سببی در حوزه های مدیریت زیر مجموعه ی معاونت مالی که قطعا ناکارآمد و توان دیالوگ و چانه زنی در سطوح مدیریت ارشد استان اعم از حوزه های بانکی و یا استاندار را در آنان نخواهیم یافت!

- واگذاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ها به نیروهای حراست و احیانا شورای محترم نگهبانی که فضای مدارس و محیط اداری را امنیتی و فضای آزاد دیالوگ و گفتمان و بحث و تبادل نظر را در مدارس سرکوب و دانش آموزان را قربانی خواهند کرد!

- چینش مدیران فرمانبردار که مدارس را نه در راستای اهداف عالیه ی فرهنگ و آموزش بلکه در مسیرهای انحرافی چون عمله های انتخاباتی سوق خواهد داد و باز قربانیان این نگاه برادر انقلابی بسیجی  « انقلاب نکرده و جبهه نرفته » فرزندان محروم لرستان خواهند بود !

بر این اساس و با توجه به این رویه ی افراط گرایانه و انحرافی در مسیر تعلیم و تربیت فرزندان لرستان و مدیریت آشفته حاکم بر آن ، از تمامی فرهنگیان فرهیخته با هر عقیده و فکر و اندیشه ای « باهم بودن و در کنار یکدیگر بودن » را وظیفه ی حرفه ای و اخلاقی خویش می دانم تا نگذاریم نوظهوران فاقد بینش و دانش تعلیم و تربیت علمی ، مدارس را به مدرسه نظام و کشتارگاه اندیشه تبدیل کنند!

 حق دفاع از عملکرد و اقدامات چهارماهه ی جناب عزتی را محفوظ می دانم و دعوتشان را با حضور اهالی رسانه در یک نشست مباحثه ای و مناظره ای با جان و دل پذیرا هستم .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ویژگی های مسئولان آموزش و پرورش و مرگ مدرسه

چهارشنبه, 05 مرداد 1401 10:20 خوانده شده: 421 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ
محمد زاده 1401/05/05 - 12:30
باسلام
درود بر صاحب این قلم وزین ومتین که بی محابا طرح موضوع وبیان واقعیت نموده است،متاسفانه همین گونه است دراستانهای پیگر هم وصع بر همین منوال است متاسفانه وزیر بیسواد قطعا نیروی قویتر از خویش نمی گمارد ودراستانها بخصوص خوزستاناین وضعیت بهتر از لرستان نیست،تنها معیار انتخاب افراد داشتن چفیه بر گردن وداغ برپیشانی است ،غیراز اینها نیازی به دانش مدیریت نیست امیدواریم وزیر که به زودی رفتنی است قبل رفتن برخی متحجرین عقب افتاده را کناری نهد
پاسخ
محمد زاده 1401/05/05 - 12:30
باسلام
درود بر صاحب این قلم وزین ومتین که بی محابا طرح موضوع وبیان واقعیت نموده است،متاسفانه همین گونه است دراستانهای پیگر هم وصع بر همین منوال است متاسفانه وزیر بیسواد قطعا نیروی قویتر از خویش نمی گمارد ودراستانها بخصوص خوزستاناین وضعیت بهتر از لرستان نیست،تنها معیار انتخاب افراد داشتن چفیه بر گردن وداغ برپیشانی است ،غیراز اینها نیازی به دانش مدیریت نیست امیدواریم وزیر که به زودی رفتنی است قبل رفتن برخی متحجرین عقب افتاده را کناری نهد
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1401/05/05 - 15:19
در همه ارگانها از صدا و سیما تا آموزش و پرورش، افراد مستعد، توانمند و دلسوز حذف و یا در حاشیه قرار می گیرند و به نظر می رسد یک رویه عمدی باشد. مدیران و تصميم گیران غالبا کم سواد و ناتوان و فاقد انعطاف و قدرت تصميم گيري هستند. اگر در تلوزیون حذف نخبگانی مثل عادل فردوسی پور و حیاتی و طهماسب و...دیده می شور، هزاران مورد مشابه در سایر ارگان ها وجود دارد که کسی از آن مطلع نمی شود.
هر چند وضعیت فرهنگ و دانش و اقتصاد و سیاست مملکت، خود گویای همه چیز است‌.
ظاهرا حق با اصلاح طلبان بود! و اصول گرایان ضعیف تر از حد تصور هستند!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1401/05/07 - 15:21
آموزش و پرورش آنقدر بی در و پیکر و بی صاحب است که بعد از ۲۰ سال برای چند صد هزار معلم رسمی و پیمانی خودش، کد استخدام دریافت نکرده است و در نهایت بی شرمی اعلام می کند که افراد فاقد کد مشمول رتبه بندی نیستند!
یعنی کم کاری وزارتخانه ویران به پای معلمان نوشته شده!!
پاسخ + 0 0 --
ابوذر زمان 1401/05/23 - 03:41
پاکسازی و تصفیه و انتقام از دولت مردمی و دوست داستنی روحانی. هر چی بد بگویید مردم باز هم روحانی را دوست دارند.‌کاش روحانی مثل احمدی نژاد چند تا آتو از دورانی که در امنیت ملی بود از اقایون را اعلام‌یا می گفت بگم‌تا الان‌رییس مجلس خبرگان یا جای جنتی بود. اشتباه خاتمی و روحانیرهمین بود که از اتوهایشان برعلیه مافوقشان‌استفاده نکردند.تا الان رسانه های میلی برعلیه شان باشد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور