صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«بحث توهین آشکار و هتک حرمت و چنگ انداختن به ساحت فرهنگ چه می شود؟ چه تضمینی وجود دارد که از فردا سایر فرهنگیان از جانب سایر هتاکان کتک نخورده و این بی حرمتی فراگیر نشود؟»

استعفای اعتراضی و شجاعانه مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج

رضا قاسم پور/ خبرنگار صدای معلم

استعفای اعتراضی و شجاعانه مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج به علت کتک خوردن ناظم مدرسه و بی تفاوتی وزارت آموزش و پرورش

در پی کتک خوردن ناظم یکی از مدارس ناحیه ۴ البرز از سوی اولیا در حضور تمامی دانش آموزان! متاسفانه واکنش مناسب و درخوری از سوی مسئولین استانی و ملی را شاهد نبودیم لذا عملا روح زخمی فرهنگیان آن هم در هفته گرامی داشت معلم با حرکات نمایشی و کم مایه در حال لوث شدن و فراموشی است.

راستی اگر جای ضارب و مضروب عوض می شد واکنش وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولین استانی و ملی در همین حد باقی می ماند؟

در همین راستا امروز شاهد حرکت شجاعانه و قابل ستایش « مراد مالمیر » رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج هستیم. وقتی ایشان با پیگیری های مستمر قانونی نتوانستند روح زخمی فرهنگیان را تسکین دهند در اقدامی شایسته و اعتراضی از پست خود استعفا کردند . باشد که سایر مسئولین ما نیز از ایشان یاد گرفته و در جایی که به هر دلیل نمی توانند از حقوق شهروندی زیر مجموعه خود و سایر آحاد مردم حراست نمایند حداقل با استعفای اعتراضی مردم را متوجه این قصورات و کاستی ها نمایند.

این در حالیست که برابر ماده ۶۰۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی ، توهین ، فحاشی و ضرب و شتم کارکنان دولت در حال انجام وظیفه از سه تا شش ماه حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق خواهد داشت. نجابت ناظم مدرسه در برابر هتک حرمت ساحت مدرسه، فحاشی و ضرب و شتم یک شخص در محل کار و حمایت برخی از اولیاء فهیم ستودنیست.

اما بحث توهین آشکار و هتک حرمت و چنگ انداختن به ساحت فرهنگ چه می شود؟ چه تضمینی وجود دارد که از فردا سایر فرهنگیان از جانب سایر هتاکان کتک نخورده و این بی حرمتی فراگیر نشود؟

متن استعفای مراد مالمیر بدین شرح است :

بسمه تعالی
مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان البرز
سلام علیکم ؛

با درود و صلوات به پیشگاه پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) که به عنوان معلم بشریت مبعوث شدند .

با عنایت به اینکه در هفته گرامی داشت مقام شامخ معلم در یکی از مدارس ناحیه ۴ کرج، مراسم بزرگ داشتی در حال برگزاری بود یکی از شهروندان در حرکتی عجیب ، همکار محترم ما را هتک حرمت نمودند و در مقابل شاهد رفتار کریمانه و ایثارگرانه همکار گرامی بودیم . علیرغم برنامه آشتی، عذرخواهی و گذشت که با حضور معتمدین محل و مدرسه انجام گردید ، لکن صرفاً به منظور التیام قلب جریحه دار شده و روح آزرده خاطر معلمان عزیز و رضایت مندی جامعه فرهنگیان از سمت خود استعفا می نمایم و بر این باورم که حفظ شأن و منزلت معلم موجب پیشرفت و تعالی جامعه اسلامی می گردد و معلمان ستارگان هدایت و چراغ فروزان راه انسانیت خواهند بود .

والسلام علی من التبع الهدی

مراد مالمیر
مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج

استعفای اعتراضی و شجاعانه مراد مالمیر مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج به علت کتک خوردن ناظم مدرسه و بی تفاوتی وزارت آموزش و پرورش


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

استعفای اعتراضی و شجاعانه مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج به علت کتک خوردن ناظم مدرسه و بی تفاوتی وزارت آموزش و پرورش

پنج شنبه, 22 ارديبهشت 1401 14:29 خوانده شده: 899 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -4 --
فری 1401/02/22 - 15:50
واقعا شرم آوره ، معلم رو زیر پا می‌زارن، این همه بی مهری ، بس کنید و گم شید از ااز این مملکت
پاسخ + +2 -5 --
ناشناس 1401/02/22 - 18:40
برای عذرخواهی از دانش آموز به منزلش میروند ولی برای معلم..... چه آینده ای در پیش روی این نسل خواهد بود وقتی معلم حرمتش جلوی دانش آموز شکسته بشه اثرش الان نه چند سال دیگر در جامعه مشخص خواهد شد
پاسخ + +1 -4 --
ناشناس 1401/02/23 - 07:17
امیدوارم تمام مدیران از بالا تا پایین حتی مدیران مدارس استعفا بدهند چون حال روز خوشی برای معلمان و دانش آموزان درست نکرده اند
پاسخ + +1 -3 --
اسكندري 1401/02/23 - 08:07
درودها بر جناب قاسم پور ...
آدينه به كام ....
درود بر اين مدير دانا و البته با شهامت كه اگر واقعا اين تصميم شان نمايشي نبوده باشد و حقيقتا اين كار رو از سر آگاهي و بيداري انجام داده باشند جاي قدرداني و ارج نهادن دارند و از اين كه به جاي توجيه هميشگي مديران ، ديگر بازوهاي ظلم نشده اند ؛ هزاران درود تقديم مي كنيم و اميدواريم سرانجام ايشان و همه ي ما به نيكي باشد و شاهد چنين اعمال پسنديده اي از اين پس بيشتر و بيشتر باشيم و جايي كه نمي توانيم ، مسئوليتي را نپذيريم و يا اگر اختياراتي عملا نداريم و سمت ها و پست ها ، صرفا نمايشي هستند ، كناره گيري كنيم .
خدايا سپاس براي اين اتفاق خوب ...
پاسخ + +3 0 --
معلم 1401/02/23 - 16:25
به نظرم بهتر بود ایشان این استعفا را در زمانی که هتک حرمت فرهنگیان به واسطه بی عدالتی در دوران کارشان شده بود می دادند و اینکه چطور ایشان مدافع معلمان هستند در صورتی که در هفته معلم از هیچکدام از معلمان نمونه استانی و مدرسه ای تقدیر نکردند و به معلمان بازنشسته دوسال حضورشان حتی یک لوح تقدیر ندادند.
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1401/02/23 - 16:46
معمولا استعفا را زمانی می دهند که قصوری از سوی مدیریت اوقت باشد و مدیر مجموعه خود را مقصر ماجرا بداند در هرصورت بهتر بود ایشان به جای استعفا ابتدا از این معلم صبور و همه معلمان این چنین منطقه قدردانی میکرد و در دوران پایانی کارش سعی می کرد شایسته سالاری و عدالت را در سطوح مدیریت خود به نحو احسن به اجرا در آورد.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1401/02/23 - 17:08
امیدوارم این استعفا فرار رو به جلو ویک اقدام نمایشی نباشد چون در این چندماهه چندین بار خبر برکناری ایشان را شنیده بودیم...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/24 - 14:52
ای کاش استعفای مدیر به خاطر بی عرضگی ناظم مدرسه بود.آبروی همه معلمان را بردید اقای ناظم!وایسی تا جلوی ریز ودرشت دانش اموزان واولیا و.. دوبار تحقیرت کنند!!
پاسخ + 0 0 --
رضا 1401/02/25 - 12:26
اگرخدایی ناکرده این جناب ناظم مثلاگوش دانش آموزی رامی کشیدفوراحراست گزارش می دادوناظم بدبخت به هیاتهای تخلفات جهت صدورحکم معرفی می شدحال که خودایشان موردبیمهری وتوهین قرارگرفته است کدام نهادازوی حمایت می کندنه تنهاحمایت نمی شودبلکه تذکرمی گیرد.شجاعت مدیرمحترم این مدرسه قابل تحسین است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

به نظر شما ؛ عامل اصلی نارضایتی معلمان کدام است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور