صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

" کمدین اوکراینی " برای بیان موضوع و انتقال پیام ، از بین تمامی مشاغل ، نقش معلم را انتخاب کرده است که اشاره به اهمیت نقش معلمان در ایجاد تغییرات اساسی در یک کشور دارد "

زلنسکی ؛ شهروند اوکراینی که با استفاده از " نقش معلمی " و " اعتماد مردم " رئیس جمهور شد !

مینو امامی/ همکار صدای معلم

رئیس جمهور جدید اوکراین و نقش معلمان و اعتماد مردم

مقدمه
در یک کلام ، مردم اوکراین نشان دادند که از سیاست و عالم سیاست رنجور و خسته اند. از دگرگونی مهره ها ، افکار و قدرت ها ، از جنگ ها و غرور رهبران ، از جانبداری های آنان از ابرقدرت ها ، از نادیده شدن ، از محرومیت و بی عدالتی و نبود آزادی و....... خسته اند.

آنان یک کمدین را انتخاب کردند به دو دلیل :
1- زلنسکی در مجموعه تلویزیونی " خادم مردم " نقش معلمی را بازی کرد که پس از اعتراض به فساد در حکومت، محبوبیت یافت و رئیس‌ جمهور شد.
2- زلنسکی برای این بازی و در سایه برقراری ارتباطی صمیمی و بانشاط با مردم ، توانست " اعتماد " مردم را به خود جلب نماید.

رئیس جمهور جدید اوکراین و نقش معلمان و اعتماد مردم

ولادیمیر زلنسکی کمدین و رئیس جمهور جدید اوکراین کیست؟

" ولادیمیر زلنسکی با ۴۱ سال سن ، تجربه بازیگری، کارگردانی هنری و تهیه‌ کنندگی سریال‌های تلویزیونی را دارد. او زمانی که در رشته حقوق تحصیل می‌کرد ابتدا در تئاترهای دانشجویی نقش بازی کرد و سپس به واسطه تیم هنری که با دوستانش تشکیل داده بود، در یک شوی تلویزیونی طنز با نام KVN شرکت کرد و شناخته شد.
او در آنجا تیم جدیدی با عنوان Kvatral 95 تشکیل داد و از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ میلادی در بسیاری از اقمار جدا شده شوروی نمایش‌های طنز اجرا کرد که به یکی از محبوب‌ ترین‌ها تبدیل شد و با جذب سرمایه، شرکتی به همین نام تأسیس کرد.
روی آوردن مردم به زلنسکی نه تنها مدیون چهرۀ جوان و غیرسیاسی او به عنوان یک سلبریتی بود که دیکته نانوشته دارد، بلکه نتیجه انتقادات و افشاگری‌های دو رقیب اصلی علیه یکدیگر یعنی پروشنکو و تیموشنکو بود. اگر چه پروشنکو تلاش می ‌کرد انتخابات را به نفع خود دوقطبی کند و همه را به هواداران خودش و مخالفان " منفعت‌ طلب و توطئه ‌گر" علیه مردم تقسیم کند، اما چه بخواهد و چه نخواهد با ورود زلنسکی انتخابات از حالت دوقطبی خارج شد و مردم هر چه " نه " به سیاستمداران شکست خورده و غربگرا داشتند در صندوق زلنسکی ریختند." (1)

رئیس جمهور جدید اوکراین و نقش معلمان و اعتماد مردم

اوکراین و " انقلاب میدان " در سال 2014

از زمان استقلال اوکراین فقط سی سال می گذرد ( ۲۳ اوت ۱۹۹۱ ) و ایران در 25 دسامبر ۱۹۹۱ ، اولین کشوری است که استقلال اوکراین را به رسمیت شناخته است. (2)

" کشور ۴۲ میلیونی اوکراین با گذشت سی سال از زمان اعلام استقلال همچنان یکی از فقیرترین کشورهای اروپا به شمار می ‌رود. اهمیت ویژه اوکراین قرار گرفتن این کشور در میانه نزاع غرب با روسیه است. این نزاع از زمان اعتراض‌های خیابانی سال ۲۰۱۴ موسوم به " انقلاب میدان " و در پی آن الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه به اوج خود رسیده است. " (3)
تظاهرات مردمی در ۱۸ فوریه ۲۰۱۴ و بعد از برخورد پلیس با مردم به صورت ناگهانی شروع شد. در این انقلاب حداقل ۸۲ نفر کشته شدند که ۱۳ نفر آن‌ها پلیس بودند و ۱۱۰۰ نفر مجروح شدند. آغاز این شورش در ۱۸ فوریه ۲۰۱۴ و با تظاهرات ۲۰ هزار نفر در واقعه میدان اروپا اتفاق افتاد. انقلاب اوکراین منجر به وقوع بحران شبه جزیره کریمه شد و این بحران به اعتقاد برخی از تحلیلگران به بزرگترین بحران بین روسیه و غرب پس از جنگ سرد تبدیل شد. به دنبال بحران کریمه در ۱۶ مارس ۲۰۱۴ یک همه‌ پرسی از مردم کریمه برای پیوستن به روسیه برگزار گردید. ۸۱ درصد واجدان شرایط در این انتخابات شرکت کرده و ۹۶.۷۷٪ به جدایی این شبه جزیره از اوکراین و الحاقش به روسیه رأی مثبت دادند. پس از جدایی کریمه از اوکراین شهروندان روسیه باید برای ورود به خاک اوکراین درخواست ویزا کنند. همچنین اوکراین از مجمع کشورهای مشترک ‌المنافع تحت رهبری روسیه خارج خواهد شد و به زودی خود را آماده مانور نظامی مشترک با بریتانیا و آمریکا می‌کند. برخی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، این واقعه را اشغال نظامی کریمه توسط روسیه نامیدند. (4)

نکات قابل تأمل در انتخاب یک کمدین به عنوان رئیس جمهور

** آنچه که درانتخاب زلنسکی ، نقش باارزش و بنیادی داشته است ، اعتماد مردم برخاسته از اثر بازی او در مجموعه تلویزیونی " خادم مردم " است که در آن نقش معلمی را بازی کرد که پس از اعتراض به فساد در حکومت، محبوبیت یافت و رییس‌ جمهور شد و امروز او واقعا نامزد ریاست‌ جمهوری شد و ناباورانه با بیش از ۷۰% از آرا در دور اول در صدر قرار گرفت و با ۳۰.۲۴% آرا نیز در دور دوم از رقبا سبقت گرفت و رئیس جمهور اوکراین شد و به تعبیری سیاستمداران در اوکراین باختند.

** او برای بیان موضوع و انتقال پیام ، از بین تمامی مشاغل ، نقش معلم را انتخاب کرده است که اشاره به اهمیت نقش معلمان در ایجاد تغییرات اساسی در یک کشور دارد.

رئیس جمهور جدید اوکراین و نقش معلمان و اعتماد مردم

** مردم اوکراین در عرصۀ سیاست ، از بازی قدرت نامزدها ، از وعده هایی که هرگز عملی نمی شود، از پاس شدن بین منافع و سیاست های آمریکا و روسیه ، از فساد قدرت طلبان ، از اعتماد سطحی به انتخاب شدگان که خیلی زود نومید و پشیمان می شوند ، از جنگ و انقلاب و شورش و....... خسته و بیزار گشته اند و بدین طریق تصمیم گرفتند تا به این بازیگر کمدی که نقش یک معلم مبارز علیه فساد در حکومت را بازی کرده بود اعتماد ورزند ، ظاهرا زلنسکی در نقش خود ، بسیار نافذ بازی کرده بود.

** برخلاف هنرمندانِ ما که برخی برای شتاب در رسیدن به شهرت و گاه ثروت ، حتی فرصت گرفتن مدرک دیپلم را هم پیدا نمی کنند ، زلنسکی در رشته حقوق تحصیل کرده است و قابلیت های حکومت کردن را داراست.

** نتیجه انتقادات و افشاگری‌های دو رقیب اصلی علیه یکدیگر یعنی پروشنکو و تیموشنکو و تلاش آنان برای دو قطبی کردن انتخابات ، به میانبر محبوبیت زلنسکی کمک شایانی کرده است. یعنی مخالفت سیاستمداران علیه یکدیگر با احزاب گوناگون ، به جای خدمت به کشور ، باعث نابودی خود آنان می گردد و احزاب گوناگون با تخدیر و یا افشاگری از یکدیگر ، در جهت منافع یک کشور هرگز عمل نمی کنند. آنان با وجود دیدگاه متفاوت ، با تلفیق توانایی ها درکنار هم خدمت به ملت و کشور را باید یاد بگیرند و منافع فردی و یا گروهی را به منافع ملی ترجیح ندهند.

** نکته جالب دیگراین که علیرغم کمدین بودن ، امروز او یک فرد جدّی و با وقار است که سیاستمدار بودن خود را فراموش نمی کند. برحسب محال ، اگریکی از کمدین های ما رئیس جمهور می شد نقش جدید خود را با لودگی و طنز نقش قبلی خود درمی آمیخت و خود را مضحکۀ خاص و عام می کرد. تشخیص مرز بین این دو از دیگر توانایی های زلنسکی است.

** در سفر اخیر زلنسکی به آلمان ، هنگامی که سرود ملی دو کشور نواخته می شد ، آنگلا مرکل به طور عجیبی شروع به لرزیدن کرد و زلنسکی کوچک ترین واکنشی اعم از نگاه ، گفت و گو و یا میل به کمک از خود نشان نداد. افراد دیگری نیز از جمله نیروهای امنیتی ، در این جریان دخالت و ورود نکردند. به نظر من خونسردی و وقار زلنسکی تحسین برانگیز است ، عدم بزرگنمایی و یا جلب توجه بیشتر افکار عمومی جهان ، یا استتار ناتوانی و بیماری مرکل ، احترام به سرود ملی در حال پخش ، احترام به یک صدراعظم آن هم زن از جمله دلایل این امر می تواند باشد. راستی اگر از شخصیت ها و مقامات سیاسی ما ، فردی در این حد می لرزید ، ما چگونه واکنش نشان می دادیم؟

رئیس جمهور جدید اوکراین و نقش معلمان و اعتماد مردم

**هنوز برای قضاوت در خصوص عملکرد زلنسکی ، خیلی زود است. چون همیشه افراد نیستند که سیاست را رنگ می کنند بلکه افراد در نقش سیاسی توسط سیاست نیز رنگ می شوند و گنجشک را بلبل و حتی طاووس نشان می دهند ، ما در این جا فقط از چیزی که تا به امروز سابقه نداشته است سخن گفتیم. از پتانسیل یک جامعۀ تازه به استقلال رسیده که به افراد با عناوین گوناگون اجازه می دهد تا اولین نقش سیاسی کشور را برعهده بگیرد. به احترامی که یک جامعه به آرای مردم و چهرۀ محبوب آنها قائل است ، به عدم جاودان بودن قراردادهای فعلی زندگی اجتماعی ، به نو و متحول شدن بینش و جهان بینی ما در روابط اجتماعی – سیاسی و به دگرگونی در نگاه دیکته شدۀ لایتغیر و........ اشاره شد.

**شاید با ایجاد تلنگر در دیگر جوامع و توجه به فرصت های انتخاب خارج از دایرۀ موجود ، بتوان با دقت به افراد پیرامون خود ، فردی قابل اعتماد و توانمندی برای ادارۀ یک کشور پیدا نمود. همانند کسی که حرف ها و افق نگرشی خود را در طنزها و برنامه های تلویزیونی اش مطرح ساخته است و هرگز فردی سیاسی نبوده است و باور نمی کرده است که روزی بازی در نقش ریاست جمهوری توسط او در یک مجموعۀ تلویزیونی ، به واقعیت تبدیل شود.

** قابلیت پذیرش او در داخل کشور به عنوان رئیس جمهور یک طرف قضیه است و پذیرش او از سوی جهان ، طرف دیگر آن. به نظر می رسد قابلیت های دموکراسی و آزادی در اوکراین بیشتر از حد تصور من نوعی است. چون اگر چنین انتخابی در کشور من انجام می شد مردان سیاست و گروهی از مردم ، آن را نمی پذیرفتند و بر اساس همین اختلاف نظر داخلی ، کشورهای دیگر و قدرت های جهان نیز در تأیید او ، تردید می کردند.

مردم اوکراین به کمدین دیروز اعتماد کردند چون او را صمیمی ، مهربان ، خوشرو و با ارزش یافتند. امید که زلنسکی ، ارزش این شاخص بودن را بداند و به اعتماد مردم خیانت نورزد.

1) کد خبر 927140 - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - سرویس جهان مشرق .
2) ویکی پدیا . دانشنامۀ آزاد . اوکراین .
3) euronews - ۲۱/۰۴/۲۰۱۹ - نگارش از مسعود سالاری .
4) ویکی پدیا . دانشنامۀ آزاد . انقلاب 2014 میلادی اوکراین.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

رئیس جمهور جدید اوکراین و نقش معلمان و اعتماد مردم

یکشنبه, 02 تیر 1398 06:58 خوانده شده: 3538 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -2 --
امامی 1398/04/03 - 12:47
سلام
اما چرا در ایران ، یک معلم واقعی به طور مستقیم از کلاس درس ، نه با طی سلسله مراتب مدیریت
خرد و کلان ، رییس جمهور که سهل است ، چرا وزیر آموزش و پرورش نمی تواند بشود؟"
اگر من معلم قابلیت به کلاس رفتن ندارم تا چه رسد به وزارت ، پس با چه اعتمادی مرا کلاس درس
می فرستید و یا چرا روی قابلیت های توانا بخش
معلمان ، اصلا کاری انجام نمی دهید؟
پاسخ چرای بنده ، قدر و منزلت بنده را ارزیابی
می کند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/04/03 - 16:37
واقعا برخی ممکنهای دموکراسی در ایران شدنی نیست
مثل ریس جمهور شدن یک معلم
البته شهید رجایی و باهنر استثنا بودند و شاید اگر در اوایل انقلاب و شرایط خاص اون نوقع نبود شاید بخاطر مدرک تایید و یارای نمی اوردند
البته شاید و...
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 05:15
سلام

آنچه که گذشته ، نتیجۀ فعل و انفعالات زمان خود بوده است و شرایط اجتماعی - اقتصادی - سیاسی - فرهنگی دیروز قابل مقایسه با شرایط امروز نیست.
باید برای امروز از زاویه ای دیگر اما بر اساس تجارب دیروز ، اندیشید و عمل کرد. تشکر
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/05 - 05:30
باسلام،متاسفانه این دلقک اکراینی بدجور از سوی امریکا غربی ها بازی خورد و اشتباهات فاحشی را انجام داد که جان هزاران انسان بی گناه را گرفت،حمله های مکرر به مردم دونتسک و لوهانسگ و ایجاد زمینه ی رشد فاشیست ها و نئونازی ها در اکراین محصول حماقت های این دلقک یهودی است!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/06 - 07:42
کاش بیشتر کشورها چنین دلقکی به قول شما رییس جمهور داشتند. شاید
دنیا گلستان می شد.
همدلی و نظم و فرهنگ ملت این دلقک را لابد در لابلای اخبار گوناگون داخلی و خارجی، مشاهده می کنید.
نه از هجوم مردم خبری است نه خودخواهی و ترجیح منیّت آنان.
برای حفظ جان خود، و حقوق دیگری
را لگدمال نمی کنند.
حال به نظر شما این کمدین که او را
دلقک می نامید بهتر عمل کرده است
یا.......!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/07 - 07:50
سرگئی نیکولوف، مدیر مدرسه‌ای در شهر گورلوفکای جمهوری دونتسک نیز با نشان دادن بخش‌هایی از این مدرسه که در حملات خمپاره‌ای آسیب دیده است، گفت: ارتش اوکراین حمله می کند و جنایت می کند و روسیه را به انهدام مدارس و بیمارستان‌ها متهم می‌کند.
وی افزود: اینجا مدرسه‌ای است که در اثر حمله خمپاره‌ای و تیربار سنگین دو نفر از معلمان کشته شدند و بیش از ۳۰ دانش آموز مجروح شدند...
متاسفانه ما اسیر رسانه های غربی هستیم!!خانم امامی بزرگوار جمهوری های دونتسک و لوهانسگ هم مدرسه دارند و معلم دارند و دانش آموز دارند و همین زلنسکی این ها رو می کشه!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/07 - 07:53
دلقک یهودی فکر ماه رمضان مسلمانان
هم هست. شاید اگر دلقک نبود چنین احساس همدلی نمی کرد!
زلنسکی: مسلمانان در اوکراین باید در ماه مبارک رمضان پیش رو در جنگ شرکت کنند.
او اظهار کرد:‌ ما باید اطمینان حاصل کنیم که این ماه مبارک رمضان تحت الشعاع مصیبت مردم اوکراین قرار نگیرد. اوکراین یکی از بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده مواد غذایی در جهان است و روسیه با بمباران بنادر و زیرساخت‌های کشاورزی کشورش امنیت غذایی جهان را تهدید کرده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/07 - 08:09
باید قبول کنیم که یک کمدین یا یهودی هم می تواند انسان خوب و شایسته ای برای ملت و کشورش بوده و از انسانیت دور نباشد.
با اتهام زنی نمی توان واقعیت ها را تغییر داد یا مخدوش نمود.
اگر هر کسی فقط تا حدی آداب انسان بودن را بداند و بدان عمل کند، می توانیم در شرایط بهتری زندگی کنیم . انسانیت صفت ذاتی ماست اما سیاست و نظامی گری و اقتصاد قراردادهایی برای زندگی راحت هستند. اما چرا انسانها راحت نیستند؟
چون عده ای آداب انسانیت را در وجود خود به قتل رسانده اند و حتی پا فراتر گذاشته و به حریم انسانیت من و شما
نیز تعدّی کرده اند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/07 - 11:46
اولا کی گفت من خانم امامی هستم؟
ثانیا شما هم ظاهرا اسیر رسانه های غربی هستید.
ثالثا وقتی در کشور خودمان جنگ بود
داده های خبری، قابل اعتماد بود؟ حال چگونه انتظار دارید به فضای مجازی یا
رسانه های جهت دار اعتماد ورزیم؟
رابعا کسی حامی و طرفدار کسی نیست، عقل بر این رفتار حکم نمی کند. اما برای
دلقک خواندن کسی باید با او حشر و نشر داشت. حال مستقیم یا غیرمستقیم.
شما فقط یک فیلم از این کمدین تماشا کرده اید؟ من که خیر.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/07 - 11:51
تا قبل از شروع جنگ، سابقه آقای زلنسکی به‌عنوان بازیگر کمدی جنبه نامناسبی از گذشته‌اش محسوب می‌شد. اما حالا، یک ابزار مفید شده است. پروفسور لازار می‌گوید: "کمدین ها با ایجاد همین رابطه‌های نزدیک با مخاطبانشان گذران زندگی می‌کنند. این هسته اصلی کارشان است. گاهی احساس معذب شدن ایجاد می‌کنند، گاهی به شوق می‌آورند و این همان چیزی است که ما را می‌خنداند."
پروفسور لازار توضیح می‌دهد: "او تلاش می‌کند یک نوع فشار از پایین به وجود بیاورد. فشاری که مردم عادی به دولت‌هایشان می آورند بسیار اهمیت دارد چون آنچه او دارد تقاضا می‌کند برای دولت‌ها هزینه بسیار بالایی خواهد داشت."
پاسخ + 0 0 --
معلم 1401/01/07 - 12:17
زلنسکی پیرو مکتب هدونیسم است که رسیدن به لذت به هر طریق ممکن را مشروع می‌داند و این مکتب، به تمام ابعاد وجودی او سرایت کرده بود.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/08 - 09:53
به نظرم زلنسکی ارزش بحث و صحبت کردن نداره و حتی لایق توهین کردن هم نیست چون توهین بهش هم به نوعی بزرگ جلوه دادن اینگونه اشخاص است،میلیون ها اکراینی آواره سیاست های امریکا در غرب شدند و این ها ابزار هستند در کشور های مختلف اکراین زلنسکی و روسیه ناوالنی و در کشورهای دیگر هم افراد بازیچه دیگر!!موضوع اصلی مغفول مانده وضعیت دانش آموزان و معلمان جمهوری های دونتسک و لاوهانسگ است که مورد جنایات رژیم فاشیست حاکم بر اکراین شده اند که حتی در اکراین هم مردم رو سپر انسانی میکنه چه برسه به دونباس!!و خانم امامی از کنار حق شهروندی مردم دونباس براحتی گذشته اند!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/08 - 15:48
سلام
جناب شاکی، لطفا به عنوان و تاریخ
یادداشت دقت نمایید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/08 - 16:05
جناب شاکی از متن:

*هنوز برای قضاوت در خصوص عملکرد زلنسکی ، خیلی زود است. چون همیشه افراد نیستند که سیاست را رنگ می کنند بلکه افراد در نقش سیاسی توسط سیاست نیز رنگ می شوند و گنجشک را بلبل و حتی طاووس نشان می دهند ، ما در این جا فقط از چیزی که تا به امروز سابقه نداشته است سخن گفتیم. از پتانسیل یک جامعۀ تازه به استقلال رسیده که به افراد با عناوین گوناگون اجازه می دهد تا اولین نقش سیاسی کشور را برعهده بگیرد. به احترامی که یک جامعه به آرای مردم و چهرۀ محبوب آنها قائل است ، به عدم جاودان بودن قراردادهای فعلی زندگی اجتماعی ، به نو و متحول شدن بینش و جهان بینی ما در روابط اجتماعی – سیاسی و به دگرگونی در نگاه دیکته شدۀ لایتغیر و........ اشاره شد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/08 - 16:07
جناب شاکی پاراگراف آخر یادداشت:

مردم اوکراین به کمدین دیروز اعتماد کردند چون او را صمیمی ، مهربان ، خوشرو و با ارزش یافتند. امید که زلنسکی ، ارزش این شاخص بودن را بداند و به اعتماد مردم خیانت نورزد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/12 - 08:31
همکار معلم، بلی زلنسکی لذت گراست و بیش از ۱۱ درصد جمعیت اوکراین،
بی دین هستند. ۸۷ درصد هم مسیحی.
حال چون لذت گرایی در جامعه ما داخل غلافی، صورت شرعی بدان
داده اند، بی نقص و در راستای دین
است؟ مثل عادی سازی و تثبیت
تن فروشی زنان در برنامه رسانه ملی
یا بیان شرایط صیغه دختران باکره و
دیگر موارد که با هدف مستتر ساختن همان اصل لذت گرایی محض، جلوه
می کند. تفاوت معامله در این است که صنعت شفاف سازی در بین جمعیت اروپا و مردم اوکراین، در این خصوص نیز به دروغ و نیرنگ تن نمی دهد، اما ما در ظاهر خود را خیلی با هوش و رند
می شماریم.با دروغ و حقّه لذت گرایی
را موجه جلوه می دهیم.
و نگران وجوهی چون حیثیت، عزت نفس، شخصیت، انسانیت، حریم آزادی تن زنان کشورمان نیستیم.
اگر صیغه کردن دختران باکره یا تن فروشی زنان، همان تجاوز کردن بدانها نیست پس چیست؟
عوامفریبی هم حدی دارد.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/04/03 - 13:49
اینها هرگز از دایره بسته خود
برای انتخاب وزیر و رییس
جمهور خارج نمی شوند.چون بجز
خوشان به کسی اعتماد ندارند.
مملکت گویی مال این پنج نفره!!!
البته تعداشان خیلی بیشتره ،
اصطلاحا پنج نفر گفتم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 05:16
سلام

خاصیت تحول، دگرگونی است ،اگر امروز نه ، بالاخره تاریخ مصرف هر چیز و کسی ، روزی به اتمام می رسد.تشکر
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/04/03 - 14:07
والله اگه از مقامات ما کسی چون
خانم مرکل می لرزید ، نیروهای
امنیتی فوری محاصره اش می کردند
و پخش سرود را قطع می کردند و سوار
ماشین ویژه از محل دورش می کردند.
حتی تصور می کردند دشمن کاری کرده
که مثلا رییس جمهور مثل بید می لرزه!!
مسولان را مفت صاحب نشده ایم که
مفت از دست بدهیم، کلی از منابع ملی
هزینه می کنیم تا اونها سرپا بمونند!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 05:17
سلام

ما در حالت کلی ، بیش از عاطفی و محتاط هستیم !!!!!!!
تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 08:22
بیش از حد
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/04/03 - 15:32
در اوکراین کشوری فقیر ، به یک کمدین در
نقش معلم ، این همه اعتماد
و
در ایران کشوری ثروتمند، به یک معلم در
نقش واقعی معلمی ، هیچ اعتمادی نیست!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 05:18
سلام

ارزشگذاری هر جامعه ای برخاسته از باور و عملکرد آن جامعه است. ما هم نتیجۀ ارزشگذاری های خود را می چینیم. تشکر
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1398/04/03 - 21:49
عده ی زیادی از فرهنگیان نماینده مجلس هستند وقتی نمی توانند تحولی ایجاد کنند وقانون مناسبی وضع کنند چطور توقع دارید معلم رییس جمهورشود معلم محافظه کار است به بالاترین مقام هم برسد تحولی ایجادنخواهدشد
معلم جیب اولیا را با مدیرشدن در مدرسه خالی نکند
دست از پذیرش اضافه کار بردارد
در یک کلام مشکلات صنف خود را حل کند تا به توانمندی وی درپذیرش پست های کلیدی اعتماد عمومی شکل بگیرد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 05:12
سلام

همه را در یک قیاس ارزیابی نکنیم.
تر و خشک را با هم نسوزانیم.
آنچه که هست تثبیت عقلانیت محض نیست و قدرت تغییر دارد.
مردم هر جامعه ای از شرایط فعلی زر و زور و تزویر سیاست ، خسته اند.
و.............
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/04 - 12:42
امید که بتواند به جهان ثابت کند
که افراد عادی هم توانایی اداره ی
یک مملکت را دارند. البته ایشان
حقوق خوانده است ، منظورم
از عادی ، افراد دور از بازی سیاستند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 19:21
سلام
من نیز چنین امیدی دارم، البته به عنوان یک سمبل در جهان ، و گر نه ما کجا و اوکراین کجا. تشکر
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/04/04 - 12:59
آخر الزمانه !!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/04/04 - 19:25
سلام
شاید هم عقلانیت دارد جایگزین مناسبی برای هر نوع بازی سیاسی می گردد. البته خود این روند هم
حاصل یا برانگیخته از سیاسی کاری می تواند
باشد. منتظر بمانیم و چند سال آینده را پی گیریم.
تشکر
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1400/12/18 - 07:09
ایسنا نوشت:

رئیس جمهوری سابق اوکراین امروز (سه‌شنبه) به زلنسکی تاکید کرد تا به هر قیمتی که شده به خونریزی‌ها در کشور پایان داده و به دنبال یک توافق صلح باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/18 - 08:39
یانوکوویچ از مخالفان عضویت اوکراین در ناتو ولی طرفدار توسعه همکاری با این سازمان است و همچنین مخالف سرسخت عضویت کشورش در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.
این رئیس جمهوری سابق اوکراین در ۲۲ فوریه ۲۰۱۴ در پی اعتراضات خیابانی علیه دولت کی‌یف و وخیم شدن اوضاع داخلی اوکراین با رای پارلمان این کشور از سمت ریاست جمهوری برکنار شد و اکنون در روسیه به سر می‌برد. او از حامیان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به شمار می‌رود.
پاسخ + +3 -7 --
ناشناس 1400/12/18 - 08:42
آنجلینا جولی، بازیگر هالیوود به یمن رفت تا یادآوری کند در بحبوحه درگیری بین اوکراین و روسیه باید از همه آوارگان و پناهندگان حمایت کرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/18 - 23:12
معلم تحلیلگر ....
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/12/18 - 08:58
سلام

اگر در یک کلام بخواهیم تفاوت
نوع آموزش و فرهنگ را در دو قاره اروپا و آسیا (البته برای کشور عقب مانده آسیایی) مقایسه کنیم، می توان به فرار اشرف غنی رییس جمهور افغانستان و پایداری و خط مقدم جنگ ماندن زلنسکی، اشاره کرد.
در حالی که در افغانستان
بی ثباتی سیاسی- امنیتی
حاکم بود و در اوکراین یک جنگ ناعادلانه و تمام عیار موج می زند!
اگر زلنسکی فرار می کرد سرنوشت کشور و مردمش چه بود؟ یا قضاوت مردم جهان و اوکراینی ها؟
وقتی گفته می شود از تاریخ باید پند گرفت گوش آویز کردن چنین شگفتی هاست نه تکرار واو واو صحنه ها و رخدادهای تاریخی در مکان و زمان و مقتضیات متفاوت.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/12/22 - 16:53
نیروهای دشمن به پایتخت رسیده اند ولی رئیس جمهور در شهر مانده و برای مردم خودش پیام مقاومت ارسال می‌کند. رسانه ها می‌گویند که حتی با اصرار مقامات آمریکایی برای فرار از کشور مخالفت کرده است. رئیس جمهوری که دائما از بی وفایی دولت های غربی در تنها گذاشتن کشورش گلایه می‌کند. فقط رئیس جمهوری این چنین قهرمان می تواند مردمش را به ماندن و جنگیدن در برابر دشمن تشویق نماید.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/12/22 - 16:54
حتی زلنسکی کمدین می‌داند که چطور باید هموطنان هراسانش را تهییج کند. آنوقت سیاستمداران کارکشته آمریکایی و اروپایی نمی‌دانند که نباید او را به فرار تشویق کنند!؟ یعنی می‌خواهند اوکراین مثل آب خوردن اشغال شود!؟ یعنی نمی‌خواهند ارتش روسیه را در یک جنگ فرسایشی گرفتار کنند!؟ آخر با کدام منطقی، چنین قهرمان بزرگی را اینگونه در میان پایتخت پرآشوب کشورش بدون محافظ رها کرده اند!؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/12/24 - 07:50
ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه اوکراین بعد از گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که از او خواسته پیام کی‌یف را به مسکو منتقل کند.
کولباوزیر امور خارجه اوکراین در توییتر نوشت: «ایران مخالف جنگ در اوکراین است و از راهکار مسالمت‌آمیز حمایت می‌کند. من خواستم [وزیر خارجه ایران] پیام من را به مسکو منتقل کند: روسیه باید بمباران غیرنظامیان را متوقف کند، به آتش‌بس پایبند باشد و از اوکراین خارج شود.»
پاسخ + +4 -2 --
ناشناس 1400/12/24 - 08:04
سفرهای دیپلماسی به ترکیه یکی بعد از دیگری ادامه دارد. اردوغان محبوبیت از دست رفته خود را در داخل ترکیه با ایفای نقش میانجیگری در پایان دادن به جنگ به کسب وجهه جهانی و ملی اهتمام می ورزد.
و ایران حتی نمی خواهد و یا بهتر است بگوییم نمی تواند حداقل موقعیت قاطع خود را نسبت به جنگ بیان دارد چه رسد به ترسیم دیپلماسی که به دانش سیاسی و
بین المللی نیاز دارد.
در دوران جنگ، هیچ کشوری نمی تواند بی طرف مطلق باشد. باید با محاسبه امتیازات اقتصادی - سیاسی
طرف خود را انتخاب کرد.
ایران حتی نخواست از موقعیت استفاده کند تا خاطره تلخ سقوط هواپیمای مسافربری را برای دولت و ملت اوکراین از اذهان بزداید.
ما مخالف جنگیم اما روسیه قدرت بزرگی است و از منافع و حمایت آن نمی توانیم چشم پوشی کنیم.
در جنگ به چنین جریانات
غیر شفاف به آن ستون پنجم گفته می شود.
چرا سران اروپایی به ترکیه برای دیپلماسی سفر می کنند اما به ایران خیر؟
حتی تماسی هم وجود ندارد. تفاوت ما با طالبان در عرصه های جهانی چیست؟
دقیقا مشخص می شود که مردان
عرصه سیاسی ایران چنین دانشی ندارند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/27 - 06:41
سقوط هواپیما در سال 98، یک تکبّرشکنی الهی بود.
مردی از مردان الهی چند روز قبل از حادثه، با چشم گریان، خدا را برای تکبّرشکنی وکیل کرده بود، شاید نتیجه اش این بود.
غصب مشاغل چه در وزارت آموزش و پرورش، چه در وزارت دفاع و چه ... نوعی گناه کاری است.
پاسخ + +3 -3 --
ناشناس 1400/12/24 - 08:11
جماران نوشت : مجمع روحانیون مبارز در اعتراض به محکومیت اعدام وحشیانه بیش از ۸۰ مسلمان توسط حکومت آل سعود بیانیه داد!

باید از این مجمع پرسید در کشور اوکراین، غیرنظامیان طی ۲۰ روز ،
قتل عام می شوند چرا به کشته شدن کودکان و زنان و سالخوردگان معترض نیستید؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/27 - 06:45
غصب مشاغل در این رفتار بی تأثیر نیست
پاسخ + 0 -3 --
ناشناس 1400/12/24 - 08:16
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه‌ای اعدام ۸۱ نفر توسط عربستان سعودی را محکوم کرد و خواستار تحقیق و بررسی ابعاد مختلف این جنایت شد!
یا اوکراین؟
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1400/12/24 - 20:28
به گزارش بهداشت نیوز، روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به سطح جهان را یادتان می‌آید؟ همان روزها که انگشت اتهام به سمت کشور چین و خوردن خفاش توسط مردم «ووهان » گرفته شد، همان موقعی که ورود جهش‌های این ویروس را به کشورهای آفریقایی و یا حتی در ایران به شهر قم نسبت می‌دادند. اکنون ابعاد تازه‌ای از ساخت این ویروس توسط آمریکا و متحدان اروپایی‌اش برای از بین بردن نژادهایی خاص در آزمایشگاه‌های بیولوژیکی اوکراین توسط روسیه کشف و منتشر شده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/27 - 06:47
چاه مکن بهر کسی اول خودت دوم کسی
پاسخ + +3 -5 --
ناشناس 1400/12/25 - 11:31
زلنسکی اکراین را به قهقرا برد.
اشتباه بزرگ مردم اکراین انتخاب این کمدین بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/25 - 12:46
لطف کنید با سند سخن بگویید تا شفاف توجیه شویم. قضاوت این چنینی فقط
کلی گویی غیرلازم است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/25 - 13:18
فراموش نکنیم که قبل از بازیگری مدرک حقوق را از دانشگاه ملی اقتصاد کیف گرفته بوده اند. شاید فقط یک کمدین ساده نیستند. تازه کمدین بودن با لودگی تفاوت فاحشی دارد.
برخی از کمدین های مشهور جهان آن را پوششی برای روشنفکری خود دانسته و می دانند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/27 - 06:49
بهلول گهگاه یک کمدین آگاه بود.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1400/12/25 - 13:00
انصراف زلنسکی از پیوستن اوکراین
به ناتو
زلنسکی گفت: ما درک می‌کنیم که عضو ناتو نیستیم و راهی را برای حفاظت مستقل از آسمان‌ها و شهروندان خود پیشنهاد داده‌ایم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/25 - 16:26
لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد»

ما قدرت هسته ای هستیم از هیچکس هم نمی ترسیم،خیلی هم کار خوبی کردیم که در اوکراین عملیات کردیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/12/29 - 08:46
همشهری آنلاین :

رئیس‌جمهوری اوکراین از سوئیس خواست تا برای سرکوب الیگارش‌های ثروتمند روسیه که به گفته او با پول خود به جنگ علیه کشورش کمک می‌کنند، اقدامات بیشتری انجام دهد.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1400/12/29 - 08:47
خبر آنلاین

مجری امریکایی گفت : اگر تمام دشمنان ما در یک زمان به منافع ما حمله کنند - کره شمالی ، چین ، ایران ، روسیه- اگر مجبور شویم یکی را برای مقابله اتخاب کنیم کدام خواهد بود؟جواب: ما ایران را بمب باران میکنیم چون تنها گزینه هست که بمب اتم ندارد و نمیتواند آن را در واشنگتن دی سی منفجر کند.
پاسخ + +3 -1 --
حمید حسین زاده 1401/01/04 - 14:10
با سلام و احترام
اطلاعات عمومی خوبی را در اختیارم گذاشت.
سپاسگزارم
همیشه شاد، قوی و سلامت باشید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/04 - 15:24
سلام و سپاس.
برای شما نیز بهترین ها را آرزومندم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/04 - 15:51
همزمان با افزایش تلفات غیرنظامیان اوکراینی و آوارگی یک سوم از جمعیت ۴۴ میلیونی این کشور، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از مردم سراسر جهان خواست تا به خیابان‌ها بیایند و خواستار توقف جنگ شوند.

وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: از مدارس، دانشگاه‌ها، خانه‌ها و اداره‌های خود بیرون بیایید و به نام صلح با نمادهای اوکراینی از اوکراین، آزادی و زندگی حمایت کنید.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1401/01/05 - 13:56
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ارتش اوکراین اعلام کرد که روسیه خواستار پایان جنگ تا تاریخ نهم ماه می است.

نهم ماه می در روسیه به عنوان روز پیروزی بر آلمان نازی جشن گرفته می‌شود.

مقام‌های روس یکی از اهداف خود در جنک علیه اوکراین را نازی‌ زدایی از این کشور اعلام کرده‌اند.
پاسخ + 0 -3 --
ناشناس 1401/01/07 - 11:49
درحالی که ارتش اوکراین سرسختانه در میدان می‌جنگد، ولادیمیر زلنسکی هم نبرد اطلاعاتی و سخنرانی‌های به‌دقت طراحی‌شده را ادامه می‌دهد. او در دو هفته گذشته برای مجلس ۱۰ کشور سخنرانی کرده است و همه‌جا با تشویق‌های پرشور مواجه شده است.
جاناتان ایال، عضو انستیتوی سلطنتی امنیت، اندیشکده دفاعی و امنیتی بریتانیا، می‌گوید: "او می‌داند چطور روح کشورش را به نمایش بگذارد. و این نه‌فقط در صحبت کردنش بلکه در ظاهرش و حتی در پس‌زمینه‌ای که جلوی آن حرف می‌زند هم دیده می‌شود."
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/08 - 09:56
فعلا که صبح تا شب داره التماس میکنه به غربی ها و گدایی اسلحه و مهمات میکنه تا بتونه با قربانی کردن کشورش خودش را در قدرت ابقاء کنه!!اسیر نبرد روسیه و غرب شد و کشورش رو هم به باد داد!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/08 - 16:40
ایشان با توانمندی از قدرت رسانه ای
فضای مجازی استفاده می کنند.
ابزاری که در جنگ عربستان سعودی و یمن و همچنین جنگ آذربایجان و ارمنستان، شاهد آن نبودیم.
تفاوت دو قاره در این مهم نیز به طور
شاخصی قابل تفکیک است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/09 - 08:32
سلام
برای دریافت بخشی از پاسخ
دیدگاه تان، لطفا یادداشت زیر را در صورت تمایل در همین سایت ، مطالعه نمایید:
"نقش زنگ گفت و گوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در تعاملات بین المللی"
پاسخ + +2 -2 --
دبیر ادبیات 1401/01/07 - 19:29
شفاف سخن گفته ومی گویم.... وای به حال مملکتی که این معلمش باشه
پاسخ + 0 0 --
دبیر اجتماعی 1401/01/08 - 15:44
یک چیز را فراموش می کنید که قضاوت شما را به خطا می کشاند.
تاریخ نگارش یادداشت را دقیق
شوید. این یادداشت در دوران جنگ
نوشته نشده است.
عنوان و تاریخ یادداشت را دقت کنید.
امیدوارم دبیری قابل افتخار برای این مملکت هستید. خوش به سعادت تان.
پاسخ + 0 0 --
دبیر ادبیات 1401/01/09 - 18:33
یک چیز را فراموش می کنید که قضاوت شما را به خطا می کشاند احمقانه‌ترین و آسیب‌زننده‌ترین جمله‌ی قرن 21 است در دنیای زندگی میکنیم که احمق ها شروع کرده اند برای خودشان سیستم فکری و اصول اخلاقی تبیین کردن تا بتونن سبک زندگی خودشون رو توجیه پذیر جلوه بدن. یکی از اساسی ترین اصول اونها همین قضاوتم نکنه!
پاسخ + 0 0 --
دبیر ادبیات 1401/01/09 - 18:41
دبیر اجتماعی وهمفکرانت حسرت رانندگی منظم و مرتب اروپا واوکراین را می خورند اما نمی دانند اروپاییان هم
شلخته رانندگی می کردند و این نظم و ترتیب
نتیجه چند دهه سخت گیری و جریمه های نجومی بر
نخلفات رانندگی است که در
طی چند نسل فرهنگ رانندگی صحیح
را نهادینه کرده استوچنان عادت کرده اند ترک عادت موجب مرز است حتی در شرایط سخت وجنگی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/09 - 18:57
سلام
دبیر محترم ادبیات
یقین دبیران اجتماعی به نیکی و بیشتر
از حضرتعالی از سیر تحول فرهنگ و دانش در اروپا باخبرند.
کنجکاو هستم علت تندی قلم یا تفکر شما را جویا باشم. برای چنین رنجشی،
لزوما می بایست فردی خدمت شما
جسارتی کرده باشد یا توهین و اهانتی.
عصبانیت شما تا حدی است که کلمات ناشایست تان تبدیل به نقطه چین شده است. قرار نیست همه را دوست بداریم اما فرهنگ حکم می کند به یکدیگر احترام بگذاریم. همکار که جای خود دارد.
در همان قرن ۲۱ که از آن سخن گفته اید
مردم کل جهان گفت و گو با عقلانیت و منطق را فرا گرفته اند.
روس و اوکراین در حال جنگ هستند نه دبیران ایرانی با یکدیگر.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/09 - 19:16
بنده بجای حسرت خوردن یا نومیدی،
خود عامل به فعل هستم و نظم و انضباط را همه جا و در همه امور رعایت
می کنم و از تعالی رفتار اجتماعی خویش خرسندم.
پاسخ + 0 0 --
دبیر ادبیات 1401/01/15 - 18:46
دبیر اجتماعی که خودتی یک بار ناشناس یک بار با نام امامی کامنت می گذاری امثال تفکرات شما منطق را نمی فهمد اگر میدانستی فرهنگ اروپا که این جور .... می کردی
پاسخ + 0 0 --
امامی دبیر اجتماعی 1401/01/16 - 08:47
گرت چو نوح نبی صبر هست در غم طوفان

بلا بگردد و کام هزار ساله برآید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/08 - 16:24
"شان پن" بازیگر شناخته شده سینما، پیش از مراسم اسکار که بامداد روز دوشنبه برگزار می‌شود به آکادمی علوم و هنرهای سینما در مورد «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین اولتیماتوم داد.

پن که برای فیلم‌های Mystic River و Milk جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را کسب کرده، اعلام کرد که زلنسکی باید در مراسم حضور داشته باشد، در غیر این صورت، تماشاگران و مهمانان باید مراسم اسکار را تحریم کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/10 - 10:14
ماه پیش در بحبوحه حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین، در حالی که همه دنیا دچار سراسیمگی و اضطراب شده بودند، مردی با اراده پولادین خویشتندارانه آرامش و خونسردی خود را حفظ کرده بود، همچون راهبی بودایی که هنگام زلزله مشغول مراقبه است. نکته طنزآمیز اینکه، این راهب که مصرانه از سیاست‌گذاران غربی می‌خواست تا در خصوص حمله روسیه بزرگنمایی نکنند تا مبادا سرمایه‌گذاران و گردشگران خارجی از کشور فرار کنند، کسی نبود جز رئیس‌جمهور اوکراین.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/10 - 10:15
گزارش ویژه مرکز پژوهش‌های جهانی‌شدن از پشت پرده تحولات اوکراین
مأموریت فوق محرمانه سازمان سیا به زلنسکی برای دامن زدن به بحران با روسیه / چرا بازوهای رسانه‌ای سازمان‌های اطلاعاتی به دنبال قهرمان‌سازی از زلنسکی هستند؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/10 - 15:47
رئیس‌جمهوری اوکراین اعلام کرد یک به روزرسانی جدید برای یک اپلیکیشن تلفن همراه ایجاد شده که به مردم اجازه می‌دهد در صورت وارد آمدن خسارت به منازلشان درخواست غرامت کنند. اپلیکیشن Diia به اوکراینی‌ها اجازه می‌دهد تا از اسناد دیجیتال روی تلفن‌های هوشمند خودشان به جای اسناد فیزیکی برای شناسایی و به اشتراک‌گذاری استفاده کنند.
زلنسکی در صحبت‌هایش گفت: این اپلیکیشن در دسترس است و همانطور که قول داده بودم، کشور بابت از دست رفتن خانه یا آپارتمان شما در نتیجه خصومت‌ها غرامت می‌دهد. همه شهروندان ما می‌توانند درخواست بدهند. مهمترین مساله این است که کشور بابت هر متر خسارت به املاک خسارت خواهد داد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/10 - 17:16
اگر در کشور ما جنگ‌بود کل مسئولین بسیج می شدند و شور ملی راه
می انداختند که مردم غیور ایران بیایید دست در دست یکدیگر، به یاری هموطنانی بشتابیم که خانه های خود را از دست داده اند. ۲۴ ساعته شماره حساب های سازمانهای مختلف شفاهی و در زیر نویس تمامی برنامه ها، وجدان انسانی و ملی مردم را به وجد
می آوردند . بدهید تا مملکت داری کنیم.
فقرزدایی کنیم و.....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/14 - 08:08
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، مشاور اقتصادی رئیس جمهور اوکراین با ابراز اطمینان از اینکه می‌توان نرخ ارز هریونیا را ثابت نگه داشت، گفت: ذخایر طلا و ارز اوکراین، قبل از جنگ ۲۹ میلیارد دلار بود. سپس به ۲۷.۵ میلیارد دلار کاهش یافت و بعد از تزریق ارز، دوباره در سطح ۲۹ میلیارد دلار قرار گرفت.

جای تعجب نیست این ثبات در ذخایر ارز و طلای اوکراین؟
کشوری که در حال جنگ است چگونه به تثبیت نرخ ارز دست یافته است؟
و کشور ما طی ۴۰ و چند سال
چرا به این مهم دست نیافته است؟
باید اندیشید و مقایسه کرد تا علل
تورم چهار دهه ای کشور را در عدم توازن قیمت و میزان ذخایر طلا و ارز دریافت!
پاسخ + 0 0 --
دبیر ادبیات 1401/01/15 - 18:48
طرز فکر امثال تو مشخص است متاسفانه کشور ما بین دوتفکر روسی و آمریکایی گیر کرده وبدبختی ما از زمانی شروع شد که نه شرقی نه غربی شد هم شرقی هم غربی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/16 - 09:46
بیشتر دردمندان جامعه ما با رانده شدن از سوی کس یا کسانی که
نمی خواهند اندیشه کنند و چوخ بختیار روزگارند ، طرد می شوند.

شادروان حسین پناهی:
” اگر به کسی احترام بگذارید، فکر
می کند نمی فهمید. اگر به کسی توجه کنید خیال می کند گدای محبتید. وای به حال این مردم !
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/16 - 09:47
تا زمانی که توده مردم برای بهبود حال یکدیگر احساس مسئولیت نکنند، عدالت اجتماعی تحقق نمی یابد. ( هِلن کِلر )
پاسخ + 0 0 --
دبیر ادبیات 1401/01/20 - 10:11
احساس مسولیت کردیم هلن کلر آخر عاقبت ...شد حسین پناهی خخخخ دیگر سخنی ندارم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/15 - 13:01
زرنگی ایرانی ها را روس ها نیز ندارند، باید خوشحال شد یا رنجور!

روزنامه کویتی الجریده مدعی شد که یک منبع آگاه دولتی در ایران فاش کرده که تهران هیئتی شامل 25 کارشناس ایرانی از وزارت صمت و متخصصان در زمینه مکانیزم‌های دور زدن تحریم‌های غربی را برای ارائه مشاوره به همتایان روس خود، به روسیه اعزام کرده است.
بررسی‌های اولیه‌ای که این هیئت پیش از سفر به روسیه انجام داده است، نشان می‌دهد که تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه بزرگتر از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران است اما دور زدن این تحریم‌ها آسان‌تر است؛ چراکه در درجه اول این تحریم‌ها بین‌المللی نیست و علاوه بر آن، بیش از 125 کشور جهان به تحریم ها علیه روسیه پایبند نیستند.
پاسخ + 0 -5 --
شاکی 1401/01/20 - 07:39
خانم امامی این مردک دلقک کشورش را بازیچه و آزمایشگاه و رزمگاه زور آزمایی ناتو /امریکا و انگلیس با روسیه کرد و قطعا گذر زمان همانند موضوع لیبی،عراق و دهها موضوع دیگر واقعیت ها را آشکار خواهد کرد اما جای آن داشت امثال من و شما بعنوان بخشی از جامعه صاحب نظران در مورد این موضوع همانند سیل کاربران فضای مجازی که معمولا تحت تاثیر امواج رسانه های غربی هستند قضاوت نکنیم!!حتما در آینده که حقایق آشکار شد مطلب خود را بارها و بارها مورد مطالعه قرار دهید ضمن اینکه سالهای زیادی شهروندان دونتسک و لوهانسگ و دانش آموزان و معلمان مدارس دونباس مورد ظلم و ستم ارتش و نئونازی های اکراین قرار داشتند و برای غربی های مدعی حمایت از حقوق بشر اصلا مهم نبود چون منافع آنها در مقابل منافع روسیه بوده و هست و حقوق بشر را هر جا که بخواهند تفسیر می کنند!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/20 - 09:33
سلام
لازم نیست در آینده چیزی برای بنده اثبات شود. تا کس یا مقامی را نشناسم
قضاوت یا جانبداری نمی کنم. مگر این که به او باور داشته باشم.
همچنان که قبلا نیز یادآور شدم دلیل نوشتن این مقال در سال ۹۸، در عنوان یادداشت نهفته است و در آن روز اصلا و ابدا به جایگاه سیاسی اوکراین در اروپا یا جهان، کاری نداشتم.
سیاست مقوله جذاب و قابل اعتمادی برای بنده نیست. امروز سبز است فردا آبی و پس فردا رنگ خون!
آنچه در کامنت ها آورده شد فقط اخبار
همان فضای غیرقابل اعتماد مجازی/سیاسی بوده است. قضاوت و ارزیابی برعهده خوانندگان محترم.
افراد مختار هستند تا از یک موضوع واحد و خاص، همانند تمثیل فیل برداشت هایی مشابه یا متضاد داشته باشند.
مجموع آنچه که من و شما را متفاوت ساخته است و شما را جناب شاکی و بنده را امامی، معرّفی می کند به این برداشت ها منتهی می شود.
تشکر و پایدار باشید.
پاسخ + 0 0 --
حمید حسین زاده 1401/01/26 - 15:10
اولین چیزی که با خواندن متن شما برای من جای توجه کرد این بود که به خودتان اجازه دادید رییس جمهور و برگزیده یک ملت و یک گروه فکری را دلقک بنامید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1401/01/27 - 09:17
با سلام و احترام
اگر کانون توجه و نقد ما بر روی گفته ها و کرده ها می بود شاید امکان
توسعه یافتگی برای ما نیز فراهم
می شد. کوبیدن و تاختن بر شخصیت
فردی افراد، به همه چیز شبیه است
الّا هنر نقادی.
در عجبم وقتی نزدیک ترین کس خود را
نمی توانیم به طور کامل یا حتی نسبی بشناسیم پس چگونه با فرسنگ ها فاصله، شخصیت های سیاسی، اقتصادی، هنری و...... را در داخل یا خارج از کشور خود، ارزیابی می کنیم.
زلنسکی کمدین بود و امروز رئیس جمهور، منِ نوعی خصوصیات فردی و اجتماعی ایشان را تا چه میزان
می توانم بشناسم تا بخواهم حکم کلی دهم؟
ما جسارت خود را از فضای مجازی پشت نامی مستعار و ناشناس می گیریم و با اطمینان از پنهان ماندن هویت اصلی خود، روشنفکرنما می شویم.
این قانون کلی در مورد تمام کسانی است که از دور پهلوان گود هستند.
تشکر آقای حسین زاده برای احترامی که
به ارزش ها قائل هستید. انسان های باشعور به ارزش های تمامی انسان ها ارج می نهند نه فقط ارزش های فردی خود و پیرامون خود.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/29 - 12:50
خانم امامی محترم اگر من رئیس جمهور اکراین را دلقک خطاب کردم به واقعیت اشاره کردم چون قبل از رئیس جمهوری کمدین بوده اند و کمدین یا دلقک بودن امر بی ارزشی از نظر من نیست!!ضمن آنکه مدعیان ارزش و توسعه یافتگی در غرب هر نوع توهینی را به رئیس جمهور منتخب ملت روسیه روا داشتند و هر محرومیتی را به مردم روسیه تسری دادند و در کشور خودمان هم کم نبودند افرادی که حتی اظهار نظر علیه غرب و ناتو و اکراین را ممنوع کردند نمونه اش برابر شنیده ها 12نفر از اعضای سازمان معلمان ایران از یکی از اعضای شورای مرکزی این سازمان بدلیل اظهار نظرهای مبنی بر انتقاد به اکراین و ناتو و جبهه غرب شکایت کرده اند که اساساً چرا نظری مخالف نظر آنها داشته است!!پیشنهاد میکنم نظر استاد سعید لیلاز در مورد موضوع حمله روسیه به اکراین را مطالعه کنید و رویکرد شگفت انگیز رسانه های غربی و دولت های غربی در نادیده گرفتن آزادی بیان در حمایت از حمله روسیه به اکراین را هم در نظر بگیرید!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/29 - 12:52
خانم امامی عزیز شما قطعا مثل حقیر هزینه نداده اید بابت نوشتن مطالبتان در صدای معلم وگرنه شما هم به اسم مستعار پناه می بردید !!در جامعه ای که شورای نگهبان مرا بدلیل مطالب انتقادی ام در صدای معلم که از سوی حراست آموزش و پرورش در اختیار آنها گذاشته شده رد صلاحیت میکنه و در جامعه ای که حتی نهادهای مدنی و روشنفکران و باصطلاخح اصلاح طلبانش هم تحمل نظری نظر مخالف خودشان را ندارند به نظرم اسم مستعار استفاده کردن عاقلانه ترین کار ممکن در بیان نظراته!!
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/29 - 13:07
خانم امامی به نظرم انسان های دارای فهم و شعور قطعا برای دلایل روسیه برای صیانت از امنیت شهروندان خود ارزش قائل هستند و انسان های باشعور قطعا حقوق تضییع شده شهروندان دونتسک و لوهانسگ در 8سال گذشته و کشته شدن تعداد زیادی از دانش آموزان و معلمان روس تبار دونباس از سوی داعش های اروپایی که از دهها ملیت مختلف با گرایش های نئونازی در اکراین میجنگند به قتل رسیده اند را در نظر می گیرند!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/25 - 09:44
چرا روسیه حق دارد نگران رویای زلنسکی درباره تبدیل اوکراین به "اسرائیل بزرگ" باشد.

به گزارش ایسنا، جاناتان کوک، ستون نویس روزنامه میدل ایست آی، در تحلیلی درباره مواضع متقابل اخیر اوکراین و رژیم صهیونیستی و نگرانی‌های روسیه در قبال این مواضع می‌نویسد: «دولت اسرائیل در تلاش است تا حد ممکن در مورد جنگ اوکراین موضعی بدون جنجال در پیش بگیرد، اما به نظر می‌رسد ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، مصمم است که اسرائیل را به مرکز صحنه بکشاند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/01/28 - 14:48
به گزارش مُنیبان، سفیر اوکراین در تهران گفت: «من دو نامه شخصی به رئیس جمهوری ایران آقای دکتر رئیسی و وزیر امور خارجه نوشته‌ام، اما هیچ جوابی از ایشان دریافت نکرده‌ام. بعد از وقوع جنگ در اوکراین که ۴۰ روز پیش شروع شده همه‌ی کشور‌های آسیای میانه و خاور میانه کمک‌های بشردوستانه زیادی فرستاده‌اند، اما از جمهوری اسلامی ایران حتی یک ریال نگرفتیم.»
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1401/01/29 - 12:54
مگر ایران مستعمره روسیه است که این مردک به خود حق داده چنین اراجیفی تحویل دهد!!مطالبه جدی برای اخراج این عنصر نامطلوب از کشور باید انجام شود!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/07 - 08:18
حسن هانی‌زاده

مدیریت موفق زلنسکی در جنگ اوکراین

زلنسکی صرف نظر از سرسپردگی و وابستگی به امریکا و غرب ثابت کرد که یک کمدین هم می تواند با داشتن مشاورانی دلسوز وکار کشته و مرد میدان، هدایت کشتی طوفان زده کشور خود را با شایستگی و درایت بعهده بگیرد.
نکته کلیدی این است که یک جوان هنرپیشه کمدین اوکراینی به نام " ولادیمیر زلنسکی " که رسانه های روسیه از او به عنوان دلقک کی یف نام میبرند در طول این ۳ ماه جنگ،توانست علیرغم تجربه اندک سیاسی و نظامی فرماندهی میدانی جنگ را با هوشمندی کامل بعهده بگیرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/07 - 08:20
ادامه:

چگونه این جوان بی تجربه توانست در برابر تهاجمات گسترده ارتش روسیه مقاومت کند و هر روز با پوشش عادی و غیر رسمی در برابر دوربین های فیلمبرداری ظاهر می شود و با ادبیاتی قابل فهم ، جهانیان را مورد خطاب قرار می دهد؟

شخصیت کاریزماتیک زلنسکی بخشی از موفقیت این هنرپیشه سابق کمیک اوکراینی تلقی می شود اما وجود مشاورانی با تجربه برای اداره میدانی جنگ بخش دیگری از موفقیت وی نیز بشمار میرود.
اگر اوکراین یک کشور عربی بود قطعا با این حجم فشارهای نظامی و بحرانهای داخلی، زلنسکی جوان، دلارهای خود را درون چمدانها قرار می داد و مانند بسیاری از حکام عرب و حتی غیر عرب فرار را بر قرار ترجیح میداد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/02/07 - 08:21
ادامه:
اما کمدین جوان اوکراینی یعنی ولادیمیر زلنسکی صرف نظر از سرسپردگی و وابستگی او به امریکا و غرب ثابت کرد که یک کمدین هم می تواند با داشتن مشاورانی دلسوز و کار کشته و مرد میدان هدایت کشتی طوفان زده کشور خود را با شایستگی ودرایت بعهده بگیرد.

تاریخ صرف نظر از شخصیت زلنسکی شاید منصفانه در مورد وی داوری کند و بر خلاف حکام عرب او را در شمار شخصیتی هائی قرار دهد که در سخت ترین شرایط، در کنار ملت خود باقی ماندند.

خبر آنلاین

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

به نظر شما ؛ عامل اصلی نارضایتی معلمان کدام است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور