صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

به جای پرداختن به مسائل فرعی و حاشیه ای فکری برای « کنترل تورم » کنید !

برای " قاضی " پول هست اما برای " معلم " نیست ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش انتقادی صدای معلم از تبعیض میان قاضی و معلم و تبعیض های ناروا

نسیم‌آنلاین نوشت : ( این جا )

« سال گذشته بود که طرح فوق العاده خاص کارکنان قوه قضائیه در مجلس به رای گذاشته شد و کلیات آن رد شد. در جریان بررسی بودجه 1401 بار دیگر بحث درخصوص افزایش حقوق کارکنان قوه قضائیه مطرح شد و این بار در قانون بودجه سازوکاری برای افزایش حقوق این قشر تعیین شد. 

بر اساس بند 9 تبصره 12 با درخواست رئیس قوه قضائیه و تصمیم شورای حقوق و دستمزد، فوق العاده برای کارکنان دادگستری برقرار خواهد شد.

 ( تبصره 12- 
۹- ‌به منظور جذب و نگهداشت کارکنان دادگستری و کاهش اطاله دادرسی پرونده‌های قضائی با رعایت قوانین و مقررات و با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و تصویب شورای حقوق و دستمزد فوق‌العاده برای کارکنان مذکور برقرار می‌شود ) .

گزارش انتقادی صدای معلم از تبعیض میان قاضی و معلم و تبعیض های ناروا

( تجمع کارکنان قوه قضاییه در اعتراض به وضعیت معیشتی خود )

 

هفته‌ی گذشته بود که رئیس قوه قضائیه با اشاره به گذشتن 4 ماه از شروع سال، نسبت به عدم اعمال افزایش حقوق کارکنان قوه قضائیه گلایه کرد. گلایه‌ای که مشخص نبود که مربوط به اعمال فوق العاده برای کارکنان قوه قضائیه است یا مربوط به افزایش ده درصدی حقوق کارکنان قوه قضائیه.

تا اینکه جبار کوچکی نژاد در مصاحبه با یکی از رسانه های محلی گیلان، از در دستور کار قرار گرفتن درخواست رئیس قوه قضائیه برای اعمال فوق العاده خاص خبر داد. 

گزارش انتقادی صدای معلم از تبعیض میان قاضی و معلم و تبعیض های ناروا

کوچکی نژاد در این خصوص گفت: در جلسه هفته گذشته شورای دستمزد کشور که متشکل از ۴ وزیر، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی کشور و ۲ نماینده مجلس است، پیشنهاد رئیس قوه قضاییه مبنی بر افزایش حقوق کارکنان قوه قضائیه مطرح شد و چون منابع دقیق مشخص نبود و سازمان برنامه و بودجه مخالفت‌هایی داشت، قرار بر این شد که سازمان برنامه و بودجه این افزایش بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومانی را در بودجه بررسی کند و در جلسه سه‌شنبه هفته آینده شورا، افزایش حقوق کارکنان قوه قضائیه و قضات را مصوب کنیم؛ این افزایش تقریبا ۲ برابری است.

نماینده رشت افزود: در جلسه هفته گذشته با کلیات پیشنهاد قوه قضائیه موافقت شده است و جزئیات نیز قرار است در جلسه سه‌شنبه آتی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

به این ترتیب باید منتظر تصمیم شورای حقوق و دستمزد و به ثمر رسیدن مطالبه‌ی کارکنان قوه قضائیه ماند.» مگر نه این است که مطابق اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وظیفه ی دولت رفع تیعضات نارواست و همه باید در برابر قانون برابر باشند ؟ 

این مسائل در حالی مطرح می شوند که دولت با کسری بودجه بیش از  ۴۰۰ هزار میلیاردی برای امسال روبه‌رو است و فروش نفت هم به دلیل تحریم‌‎ها بسیار کاهش یافته است .

نکته ی قابل تامل در این افزایش آن است که هدف از اعمال فوق العاده خاص برای کارکنان قوه قضاییه موضوع « جذب و نگهداشت » بیان شده و این که در روند دادرسی تسریع شود .

پرسش « صدای معلم » از طراحان این گونه طرح ها آن است که آیا فقط سختی کار و حساسیت در این قوه  و کارکنان آن مشاهده می شود ؟ و آیا در صورت اعمال این گونه افزایش ها ، رضایت مردم از این قوه حاصل خواهد شد ؟

« این در حالی است که تمام مشاغل عمومی کشور دارای شرایط و اقتضائات و سختی‌های خاص خود بوده و تصویب چنین طرح‌هایی باعث شکل‌گیری مطالباتی برای سایر کارکنان بخش عمومی برای تسری این فوق‌العاده‌ها به آنها خواهد شد و در نهایت شکل گیری توقع مساعدت مشابه به صورت سلسله‌وار بخش عمده‌ای از نظام اداری کشور را در بر خواهد گرفت . ( این جا )

آیا از نظر حساسیت حرفه و اقتضائات آن تفاوتی میان« معلم » و « قاضی » هست در حالی که در بسیاری از کشورها ، این گونه مشاغل در کنار هم دیده می شوند  ؟

گزارش انتقادی صدای معلم از تبعیض میان قاضی و معلم و تبعیض های ناروا

« معلمان » در موضوع افزایش حقوق تابع قانون مدیریت خدمات کشوری هستند هر چند برخی از مواد این قانون برای آنان اجرا نمی شود اما برخی کارکنان بخش عمومی مانند قضات و اعضای هیات علمی از شمول این قانون عام خارج هستند و قانون خاص خود را دارند و مهم تر این که این کارکنان از « کمک های رفاهی » برخوردارند و بودجه ی مستقلی با همین نام برای آنان در نظر گرفته شده و تصویب می شود در حالی که در آموزش و پرورش اساسا  و غالبا چیزی با عنوان « بودجه ی رفاهی » برای معلمان در نظر گرفته نمی شود و آنان از کمک های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم محروم هستند . ( 1 ) ( این جا )

مگر نه این است که مطابق اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وظیفه ی دولت رفع تبعیض های نارواست و همه باید در برابر قانون برابر باشند ؟ 

و مهم تر از همه آن که این گونه افزایش های بی پشتوانه و غیرعلمی که ظاهرا برای حفظ « قدرت خرید » صورت می گیرد تا کجا و کی ادامه پیدا خواهد کرد ؟

آیا بهتر نیست نمایندگان مجلس و سران کشور به جای پرداختن به مسائل فرعی و حاشیه ای که نیاز اصلی جامعه نیست ؛  فکری برای « کنترل تورم » افسار گسیخته کنند و در اصول حکمرانی خود بازنگری اساسی داشته باشند تا کشور بیش از این دچار صدمات و آسیب های جبران ناپذیر نگردد .

گزارش انتقادی صدای معلم از تبعیض میان قاضی و معلم و تبعیض های ناروا

( نمایی از مجتمع رفاهی - تفریحی قوه قضائیه در شهر سرعین )

( نمایی از مجتمع رفاهی - تفریحی قوه قضائیه در شهر سرعین )

(1 )

لازم به توضیح است اگر بودجه ای هم برای این منظور لحاظ شود مختص نیروهای ستادی و اداری در وزارت آموزش و پرورش است و شامل حال « معلمان مدارس » نمی شود . معلمان جز فیش همان فیش حقوقی شان دریافتی دیگری از سوی وزارتخانه و یا دولت ندارند . )

پایان گزارش/


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گزارش انتقادی صدای معلم از تبعیض میان قاضی و معلم و تبعیض های ناروا

دوشنبه, 10 مرداد 1401 15:44 خوانده شده: 1666 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1401/05/10 - 21:02
معلمان اکثرا از قشر ضعیف و پایین جامعه هستند و اکثر آنها سهمیه خاصی ندارند و خانواده بانفوذ ندارند و دولت به آنها به عنوان کارگر آموزشی نگاه می کند که از دید دولتمردان کارشان فاقد حساسیت و ارزش بوده و از دید اکثر مردم نیز شغل معلمی فاقد اعتبار است.
اگر حقوق معلمان بر فرض محال در حد قضات و هیأت علمی دانشگاه تغییر کند، آن وقت مردم عادی جامعه، همین یک شغل را هم نمی توانند صاحب شوند، و از مابهتران را استخدام خواهند کرد.
پاسخ + 0 0 --
دهه پنجاه 1401/05/10 - 22:41
خیلی از معلمان با پارتی بازی معلم شدند و با بنیان پارتی بازی سابقه دار شدند و از سوابق خود امتیاز استخدامی ناحق گرفتند.
پاسخ + +6 -2 --
ناشناس 1401/05/10 - 21:05
درآمد دندانپزشک با ۶ سال تحصیل دانشگاهی: ماهیانه بین ۱۲۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان.
درآمد معلم با ۶ سال تحصیل دانشگاهی:
ماهیانه بین ۶ تا ۱۲ میلیون تومان!
پاسخ + +4 -2 --
ناشناس 1401/05/10 - 21:44
درود برآقای پورسلیمان مطلب مفیدی نوشتید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/13 - 18:24
اقای دانشمند شما اون زحمتی که دندانپزشک برای دندان پزشک شدن کشیده اند شما برای معلم شدن کشیدین؟ اصلا شما توان دندانپزشک شدن رو دارین؟ شما نوابغ رو با سرباز معلمی سال ۸۰ که الان معلم شده مقایسه میکنین
پاسخ + 0 0 --
پاسخ به ناشناس۱۸:۲۴ 1401/05/20 - 04:35
دوست عزیز، همان کسی که این توانایی را پیدا کرده و به دانشگاه راه پیدا کرده و به قول خودتان سختی دروس عملی و تئوری را گذرانده و دندانپزشک شده، به کمک معلم توانسته اسم خود را روی کاغذ بنویسد و وارد مقاطع بالاتر شود.

متن شما نشان گویای این مطلب است که با قشر فرهنگی در ارتباط نیستید و صرفا چند تن از همکاران با سطح علمی پایین را با کسانی که دکترای خود را از دانشگاههای الف دریافت کرده و به دستگاه فخیمه آ.پ وارد شده‌اند، مقایسه کرده‌اید و همه را به یک چوب رانده‌اید.

ضمنا شما یک روز کاری مطب خود را با یک روز تدریس ما جابجا کنید و آن وقت مغرورانه خود را نابغه و بقیه را نادان بخوانید....
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1401/05/11 - 08:17
متاسفانه دولت اصولگرا و اعتدالی هردو شاهد تبعیض و رانت و...در پرداخت های حقوق و...هستیم
برای بسیاری ارگانها حقوق و معیشت خوب بهداشت و درمان و درمانگاه های خوب بیمه تکمیلی خوب و...
اما مثلا برای معلمان و کارگران ...
ماه ها معطل کردن رتبه بندی درمانگاه های ضعیف فرهنگیان و بیمه تکمیلی ضعیف آتیه و دانا در سطح پوشش و پرداخت مطالبات و....
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1401/05/11 - 08:20
برام سواله این دولت آیا نمیخواد رضایت اکثریت رو در ۳سال باقیمانده جلب کنه و به فکر رفاه و معیشت طبقات متوسط به پایین باشه تا دوباره ۴۰۴ رای بیاره یا با رای حداقلی و نسبی و ناپلئونی در ۴۰۴ هم راضیه و فقط به پیاده سازی برنامه های بزرگان اصولگرا می اندیشد؟؟
پاسخ + +2 -1 --
م 1401/05/11 - 08:47
هرچی که اسم اسلام روش اومد کلا شد غیر اسلامی

حکومت اسلامی =تبعیض
بانک داری اسلامی =ربا
استخدام اسلامی =پارتی بازی و اولویت به جانبازان و ایثارگران و فرزندان و..
کنکور = سهمیه های خاص
دین =حجاب خانم ها(چشم نا پاک اقایان )
حقوق =مالیات از کارگر و کارمند ضعیف
به امید اینکه یه مرجع تقلید پیدا بشه و فتوا ی جهادی بده
پاسخ + +2 -1 --
محمد باقر شیبانی 1401/05/11 - 11:37
صدها هزار رحمت خدا بر دولت روحانی و احمدی نژاد و سید بزرگ خاتمی عزیز.این دولت فعلی و مجلس فعلی کار را به جایی رسانده که مردم برای خرید دو یا سه کیلو شکلات و شیرینی که برای آمرزش امواتشان در مراسم عزاداری امام حسین(ع) خیرات می کردند امروز به برکت این دولت در مانده شده اند.گویا این دولت همه چیز از جمله ایمان و اقتصاد و اجتماع و تربیت و اصلاح را نشانه گرفته است.ازدولت مردمی 17 میلیون آرایی از 58 میلیون واجد شرائط رای انتظار بیش از این نیست.مردم خود را خسته نکنند .اینهم می گذرد.فرهنگیان و همکاران عزیز هم زیاد اعتنا نکنند که شب سرد و تاریک می رود و روسیاهیش برای زغال می ماند.
پاسخ + +2 -5 --
حمید 1401/05/11 - 11:43
شما خودتان معلمید؟ یا فقط صدایشان هستید؟
علت این همه فشار عدم شفافیت است

اگر همه چیز شفاف شود هم میزان کار ، هم میزان تعطیلی ، هم سختی و حجم کار و هم دستمزد
آن موقع عدالت مشخص میشود به نفع چه کسی است؟

هی گفته اید قشر ضعیف قشر ضعیف....
ضمنا رتبه بندی شما تصویب و تدوی ن در حال اجراست ولی یک طرح هنوز تصویب هم نشده آن همه هیاهو کرده اید واقعا یا معلم نیستید یا بویی از آن نبرده اید
پاسخ + 0 0 --
محمد باقر شیبانی 1401/05/11 - 12:44
خواهشا انصاف بدهید و نمک بر زخم این قشر نپاشید.کدام تصویب و اجرا؟کدام هیاهو؟کدام عدالت؟سوال؟آیا مسیر عدالت را 17 میلیون مشخص می کند یا 40 میلیون؟شما در نظام جمهوری اسلامی هستید .آیا از این مقدار آرا می توانید ادعای جمهوریت کنید یا اسلامیت؟آیا انتظار عدالت از حداقلی می توان داشت؟شما به تعلل دولت و میزان دروغهایی که فقط در این مورد خاص اجرای رتبه بندی در این مدت بیان کرده اند و هنوز هم توجیه می آورند،نگاهی بیندازید. اینها فراموش ناشدنی است.ضمن اینکه جنابعالی درس آزادگی و انصاف و استقلال و عدالت را در محضر کدام معلم آموخته اید که اینگونه غیر منصفانه قضاوت می کنید؟معلم به شما درست آموخته است اما ازاین قبیل افراد کم نبوده و نیستند که زود استحاله می شوند و نان را به نرخ روز می خورند.امان و پناه بر خدا از حزب الریح.به مفهوم قیام امام حسین(ع) بیشتر اندیشه کنید که تمام قیامش علیه دستگاه حاکمهء اسلامی سراپا ریا بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/13 - 09:57
بله آقا شیبانی ، چرا انقدر آرای در قوه قضائیه زیاد است ، آیا علت رای دادن قضات است ؟ خیر دوست گرامی (قاضی نمیتواند وقتی کسی شکایت میکند رای و اظهارنظر ننمائید ) علت آرای بالا چیزی نیست جز اینکه ،معلمان گرامی درس آزادگی و بخشش در کلاسهای درس نمیدند و روح دانش اموزان را پرورش نمی دهند و در کلاسهای چیزی جز یاس و ناامیدی تدریس نمی‌کنند ،و تماما مشغول تجمع هستند
پاسخ + 0 0 --
علی 1401/05/13 - 13:07
رتبه بندی رو زیاد جدی نگیر مشتی ، این طرحم مانند بسیاری از طرح های معطل مانده گذشته یا اجرا نمیشه و یا با اقل افزایش ناقصی رو شاهد خواهیم بود که به اسم رتبه بندی بهمون قالب میشه !!! ثانیا مشخصه که نگاه شما مثل دولت متبوعتون به معلمی یه نگاه کارگریه اونم از نوع روز مزدش که در مقابل حجم کمی کار بهش باید پرداخت بشه و اصلا اعتباری برای جایگاه آموزش قایل نیستی ....اگه اینجوری بخوای حساب کنی اول باید بری سرآغ یه مهندس ناظر و یا یه پزشک که یه نگاه به کار میندازه و خداد تومن مزد میگیره !!! مگر اینکه بخوای بگی کار اونا فرق میکنه ! که در این صورتشم باز ذهنیت خودتو راجع به اهمیت آموزش نشون میدی و اونو تولید به حساب نمیاری. ..از نظر امثال تو اونی که صبح تا شب در کارگاه آفتابه تولید میکنه و تعطیلی زیادی هم نداره طبیعتا باید حقوق بیشتری بگیره......وقتی ملاک تو برلی میزان حقوق ، حجم کاره یعنی من اصلا اشتباه کردم که این چند سطر رو هم برای سطح فهم یکی مثل و امثال تو به نگارش درآوردم ....بنابراین از همه فرهیختگان عذر خواهی میکنم......
پاسخ
ندای حق 1401/05/13 - 08:52
فشار روانی و مسئولیت اخروی معلم با قضات آیا قابل قیاس است؟ مراجع نظارتی متعدد در قوه قضاییه دلالت بر اهمیت این جایگاه است_تفاوت در تعداد قضات و معلمین را نادیده گرفتید ،قاضی که روزانه با پرونده چند صد میلیاردی روبه رو است آیا نباید نیازهایش تامین شود تا دست نیاز به سوی غیر دراز نکند
قضات ما ۱۰ تا ۱۵ سال را باید از استان های خود دور شوند و اجبارا در استان های خوزستان و سیستان و بندر عباس خدمت کنند این را قیاس کنید با معلمی که در یکی از روستا های محل تولدش برای دو تا سه سال به عنوان محروم خدمت می کند ،امام علی در نهج البلاغه از تامین نیاز قاضی صحبت کرده چرا که مال و ناموس و آبروی حکومت اسلامی در ید قاضی است قاضی از تصدی شغل دوم محروم و ممنوعیت دارد و در صورت تصدی شغل دوم اقدام او خلاف شان و تخلف انتظامی است در حالی که سایر مشاغل با این ممنوعیت روبه رو نمی باشد جایگاه قاضی در همه نظام ها در صدر قرار دارد که با نگاهی ساده به سایر کشورها به ابه این درک خواهید رسید برادر شما اگر توانایی دارید حق خود را بستانید مغلطه کردن که بسیار ساده است التماس تفکر
پاسخ + 0 0 --
حمید 1401/05/13 - 16:53
از نگارش متن شما در پاسخ به قاضی محترم فرهیخته بودنت مشخصه،متاسفم بچه های مردم باید برای اموزش پیش شما باید بیان ،ضمنا شان قضا همه جا معلومه معلم هم شان بالایی داره اما نه در حد قضا،مقایسه حقوقتان با قاضی صحیح نیست چون اصلا نوع وظایف و حقوق تکالیف متفاوته ،قضات هیچگاه نگفتن چرا به معلم حقوق اضاف میشه یا کم میشه اما معلما همیشه خودشون را با قضات مقایسه کردند هر چند واقعا به قضات هم چیزی اضاف نشده و مثل معلما فقط به قضات هم وعده دادند نه چیز دیگری
پاسخ + 0 0 --
علی 1401/05/13 - 23:56
فرهیخته بودن یه معلم به این نیست که بنشینه و دلخوش کنه که معلمی شغل انبیاست ....اگه معلمی شغل انبیاست داوود نبی هم قاضی بود ، عیسی نجار بود ، محمد چوپان بود و ادریس خیاط وووو . کی به تو چنین حقی داده که شغل قضاوت رو با شغل معلمی مقایسه کنی و واسه خودت ببری و بدوزی و کار خودتو مهمتر از کار معلمی فرض کنی ...!؟ اگه معلم فرهیخته نیست لابد تو فرهیخته ای که داری تو یه ارگانی کار میکنی که فساد اخلاقی و مالیش سر به فلک کشیده و شهره عام و خاص شده ...مملکتی که دادگاه هاش پر رونق تر از مدارسش هست باید خاک بر سر اون کشور کرد
پاسخ
حمید 1401/05/13 - 08:59
سلام پارسال که داخل خیابان ها بودید و مدام اعتراض و اغتشاش کردید فکر تورم نبودید و مسائل فرعی نبود واقعا متاسفم که عده ای از فرهنگیان اینقدر حسود هستند قوه قضائیه با اینکه یکی از قوای سه گانه است مجموعا در کشور پنج مجتمع رفاهی ندارد اما فرهنگیان تنها یک وزارت خانه هستند در همه شهر ها مجتمع رفاهی دارند و مجموعه قوه مجریه هم شان قوه دیگر چه مقننه چه قضائیه است نه صرفا یک وزارتخانه ،این را هم باید گفت تابلو ارائه شده در صفحه به عنوان تابلو فرهنگیان را چه کسی غیر از استفاده کنندگان به این روز در اورده اند
پاسخ + 0 0 --
حمید 1401/05/14 - 23:03
عزیزم دادگاههاش شلوغه چون معلماش درست کار نکردند و نخبگان جذب نشدند،واقعا تو خودت را با قاضی مقایسه میکنی ،شما اینقدر بیکار تو خونه نشسته اید که نگران سلامتیتون شدیم بعد خودتون را با کسانی مقایسه میکنید ک حتی در منزل هم کار مردم را با بردن پرونده به منزل انجام می دهد ،در ثانی شما همکارای مارا فاسد دونستید در حالی که مدرکی ندارید اما کدام معلم است که به بچه های مردم نگفته اگر نمره میخوای باید بیای کلاس خصوصی،بعید میدونم پیامبری کلاس خصوصی برای مردم گذاشته باشد که شما ادعای شغل پیامبرا رو دارید
پاسخ + 0 0 --
حمید 1401/05/14 - 23:14
عزیزم اگر معلمی شغل انبیا است قضاوت هم که همه میگویند کار خداست،البته پناه بر خدا می بریم از اینکه بخواهیم ادعای خدایی کنیم اما خواستم بگم از کلمه معلمی شغل انبیاست سواستفاده نکنید
پاسخ
ناشناس 1401/05/13 - 09:03
نتیجه کار معلمها در نتیجه کنکور کاملا مشخص شده و خصوصی بشه اموزش پرورش خیلی بهتره با این اوضاع فقط دارن بیت المال رو حروم میکنن

اینقدرخانواده ها رو برای تدریس خصوصی میچاپن
خواهشا خودشونو با هیچ شغلی مقایسه نکن
پاسخ + 0 0 --
علی 1401/05/13 - 13:10
اولیای اون خانواده هایی که دارن با تدریس خصوصی چاپیده میشن بسیاریشون همونایی هستن که در آهنگری ، نجاری ، سوپر مارکت و بنگاهی وووو درانداز بی رحمانه معلمین و دیگر اقشار ضعیف رو میچاپن. ...از ماست که بر ماست و چیزی که عوض داره گله نداره
پاسخ
سعید 1401/05/13 - 09:40
مطلب سر تاسر کذب و حاوی مطالب تشویش کننده اذهان عمومی و قابل پیگیری کیفری(به زودی انشاالله)می باشد.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1401/05/13 - 10:45
آقای سعید

سلام

1- به جای تهدید و ارعاب که ناشی از فقدان منطق و استدلال است دقیقا بفرمایید کجای این گزارش دروغ است ؟

حداقل قانون اساسی جمهوری اسلامی که دروغ نیست !

2- وظیفه رسانه انتقاد و روشنگری است .

استفاده از تعابیر کش داری مانند « تشویش اذهان عمومی » به گونه ای مسدود کردن آزادی بیان و بستن دهان منتقدان است .

3- اگر نقدی نسبت به گزارش دارید ؛ مستند و مستدل برای صدای معلم ارسال کنید تا منتشر شود .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/13 - 17:12
خدا لعنت کند افرادی را که اینقدر مطالب دروغ علیه قشر مظلوم قضات می نویسند این افراد یا جاهل اند یا اینکه اصلا اعتقادی به قیامت ندارند یا اینکه اینقدر شعور ندارند که تفاوت میان قضاوت و معلمی را از حیث میزان حساسیت شغلی میران سختی کار و تعطیلات درک کنند. فرهنکیان از 12 ماه حداقل 5 ماه رو تعطیل اند در بقیه سال هم به اندک بهانه‌ای تعطیل اند غالباً شغل دوم دارند واقعاً چرا اینقدر بی انصافی
پاسخ + +4 -2 --
ناشناس 1401/05/13 - 09:50
چندتا سوال ،
۱ مسئولیت معلم بیشتر یا قاضی ؟
۲ _کل ۱۲ ماه سال و ایام کرونا و برف و گرما ، معلم سرکار حاضر میشه یا قاضی ؟
۳_ محدودیت عدم شغل دوم برای معلم هست یا قاضی؟
۴_ احتمال و ترس ترور شخصیت و ترور خانواده برای معلم وجود داره یا قاضی ؟
۵_ ......
اخه من موندم طبق چه اساسی شما معلم رو با قاضی یکسان میدونید ، کارکنان قوه قضائیه کم کاری معلمان در امر آموزش رو جمع میکنن و با ۱۰ها نوع محدودیت و مسئولیتی که دارند نصف یک معلم حقوق میگیرن ، چرا انقدر دروغ میگید
پاسخ + 0 0 --
حمید 1401/05/13 - 15:59
انتقاد از چی ،از دروغ،اول بنده به نوبه معتقدم حقوق همه کم است و باید حقوق تکافو زندگی بکند نه زنده ماندن،دوم معلم زحمت کش است اما واقعا قاضی و معلم قابل قیاس نیستند خیلی سختی کار قضات بیشتر و جایگاه خطیر تر است و زندگی قاضی را گاهی اموراتی تهدید میکند که برای یک معلم حتی باور پذیر نیست و جایگاهها متفاوت است اما در واقع تا الان هیچ چیز به حقوق قضات اضافه نشده و برای اینکه چیزی هم اضاف نکنند با شعار دادن و گفتن اینکه قرار است حقوق قوه قضائیه دو برابر شود معترض تراشی میکنند و صدای سایرین را بالا می برند تا بگویند سایر مردم معترضند و حقوقی نپردازند وگرنه اگر به معلمان بیشتر یا کمتر بدهند از جیب من ک نیست به قضات هم بیشتر بدهند از جیب معلمان نیست فقط معلمان و کارکنان را بجان هم می اندازند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/14 - 12:49
درپاسخ به شما باید بگویم جایگاه معلم از قاضی خطیرتراست چون اگر معلم نباشد قاضی دکتر وسایر مشاغل وجود خارجی نخواهندداشت
میزان خطر برای هردوقشر یکسان است بسیاری از معلمان مورد تهدید واقع می شوند وجانشان را دراین راه ازدست داده اند
شما بفرماییددرکدام کشور غیراز ایران معلم مجبور است دارای شغل چندم باشد تا بتواند معیشت خودرا تأمین کند ودر رژیم سابق چندشغله بودن معلم ممنوع بود
اگرجایگاه معلم تنزل پیدا نکرده بود شاهداین همه پرونده های قضایی نبودیم وآب از سرچشمه متوقف می شد
من از خواندن مطلب بالااین را متوجه شدم که هدف نویسنده این بوده که دولت باید به معیشت همه اقشارتوجه کند وبه موضوع معیشت نگاه بخشی نداشته باشد
پاسخ + +2 -2 --
حمزه 1401/05/13 - 15:36
آموزش و پرورش با این معلم های ..... که یا تعطیل هستن یا تو خیابونا به فنا رفته ،نتایج کنکور هم موید این سخن هست.کار خودتونو با کار سنگین و تاثیرگذار قوه قضاییه یکی نکنید ،این کجا و آن کجا
پاسخ + 0 0 --
حمید 1401/05/14 - 23:06
بنظرم به فرهنگیا باید براساس زمانی که سر کار هستند حقوق بدهند شرعا صحیح نیست ادم برای زمانی که بیکار در منزل نشسته از بیت المال حقوق بگیرد
پاسخ + +3 -1 --
عدالت 1401/05/13 - 18:34
همه باید دارای یک سطح از رفاه باشند
ولی این که معلم کار خودش را با یک قاضی مقایسه می‌کنه خنده داره
کل ایام سال تعطیل
همه اش دنبال کلاس خصوصی و مشاغل آزاد با درآمد بالا ، از اون طرف تو این سالها آموزش پرورش افتضاح بوده و واقعا باعث عقب افتادگی علمی و فرهنگی کشور شده . با این همه ادعا نمیتونن یک تربیت فرهنگی داشته باشن.
به نظرم معلمان هم باید اجبار کنن کل سال کار کنم و مثل بقیه حقوق بگیرن
کارمند دادگستری کل سال با اون فشار کار می‌کنه ماهی ۷ تومن به زور میگیره ، یه معلم با یکسال سابقه ۹ تومن میگیره کل سال هم تعطیل.... فرهنگ تعطیل ... علم تعطیل....
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1401/05/13 - 18:54
اولا به قضات چیزی اضافه نشده ثانیا شمایی که اکثرا شغل سومم دارید و تو عروسیا بیشتر از اون جوونا میرقصین و شان و حرمتی ندارین خودتونو با قاضی مقایسه میکنید.معلمی فوقش یه شغله نه ننصبه نه مقامه . موندم چرا انقد حسودید شما که اصلا کار نمیکنید و دنبال مشاغل دیگه رفتید.نود درصدتون با سهمیه اومدین و سوادیم ندارین
پاسخ + +4 -1 --
جاوید 1401/05/13 - 19:21
سلام
جای بسی تاسف برای نگارنده این متن که جایگاه یک قاضی را با معلم یکسان می بینه و به چندرقاز اضافه حقوقی که اگر بشه و هنوز نشده!! به قضات اینگونه خودش پیچ تاب نده آخر جناب معلم فرهیخته حتی اگر براساس منطق بلاد کفر هم بخواهید مقایسه کنید باید بدانید حقوق یک قاضی در آمریکا به پول ما میشه چیزی بیش از ماهیانه یک میلیارد تومن به خاطر جایگاه قاضی شما اگر حتی به سریال های ساخته هالیوود هم نگاه کنید ممکنه یک معلم را تولید کننده شیشه یا رئیس جمهور را فاسد نشون بدن ولی به هیج وجه نسبت به قضات چیزی نمیگن چون بخوبی میدونن اگر جایگاه قضایی یک جامعه به خطر بیفته اون جامعه دیگه باید فاتحه ش خونده بشه
حضرت امیر تنها و تنها توصیه میکنه که به قضات بیش از بقیه رسیدگی بشه نه به معلم نه به سردار نه به وزیر جایگاه معلم بسیار بالاست ولی نه اندازه یک قاضی بهتره شما خودتون به بقیه مشاغل مقایسه کنید و رگ غیرتتون بزرگ بشه اما شما متاسفانه نیت خالصی ندارین چون تمام متنی که نوشتید تخریب اون هم از مجاری کذب بود
امید ان آن روز هرکس در جایگاه واقعی خودش رضایت داشته باشه
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1401/05/13 - 23:31
سلام.بنده ی خدا وقتی چیزی را نمی دونید چرا در موردش قلم می زنید؟کمک رفاهی قوه قضاییه چی هست؟مواردش را بیان کنیدتا ما هم بدونیم.اولا حقوق کارکنان دادگستری علی رغم قانون تصویب شده هیچ افزایشی نداشته دوما قبل از اینکه قضاوت کنید در هر شهری که هستید نمیگم یک روز کامل دو ساعت برید دادگستری محلتون ببینید قضات و کارمندان دادگستری چطور کار می کنند.ببینید شما تحمل اینقدر فشار و استرس کاری و پاسخگویی مراجعینی که هریک کوهی از درد هستند را دارید؟کارمند دادگستری با هیجده سال سابقه الان حقوقش حدود هشت تومن هست یک معلم با حجم کاری یک دهم یک کارمند دادگستری با این سابقه حقوقش چقدرهست؟البته هر شغلی به خصوص معلمی احترام خودش را داره ولی این مقایسه قیاس مع الفارق است.شما اگر می خواهید انتقادی کنید رکن اول عدالت و انصاف هست.به نظرم برای اینکه مدیون قشر زحمت کش و مظلوم دادگستری نباشید حتما هفته آینده یک روز برید دادگستری و محیط وحجم کارو تعداد مراجعین و فرسایش روحی و جسمی کارکنان دادگستری را با شغل معلمی مقایسه کنید.
پاسخ + +1 -2 --
ناشناس 1401/05/13 - 23:34
با سلام.یک سوال دارم می دونید که در ایام شدت کرونا دادگستری ها بدون هیچ تعطیلی در خدمت مردم بودند و تعداد زیادی از کارکنان دادگستری به لحاظ ابتلا به کرونا در راه خدمت به هموطنان شهید شدند حالا سوالم این هست که چند نفر از معلمان در محل کار به کرونا مبتلا شدند؟خوبه در این مورد تحقیق کنید و مقاله ای بنویسید حتما مفید فایده هست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/05/14 - 13:25
تعطیلی مدرسه ها دردوران کرونا برای نجات جان دانش آموزان بود نه معلم
دراین دوران معلم با وسایل شخصی آموزش می داد شما بفرمایید درکدام شغل از وسایل شخصی برای کارسازمانی بدون دریافت هیچ مزایایی استفاده می کنند
پاسخ + 0 0 --
قدرت 1401/05/23 - 17:49
قاضی قاضی می کنید شماها اگر چیزی از قضاوت می دونستید امار جرم وجنایت این نبود تشکیلات قضا به عنوان مدعی العموم و دادستان چرا در برابر فساد ساختاری گنگ و الکن و فلج است شماها در کاخ دادگستری هستید و چیزی از کوخ ها نمی دونید از مدارسی که مار تو سقفشان خانه کرده نمی دونید شماها اعیان و اشراف هستید و درکی از جامعه ی مستضعف ندارید و این قدر عذاب وجدان دارید که حق دارید ازنظر وجدانی در برابر معلمان احساس حقارت کنید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور