صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

مدیر صدای معلم در نشست گرامی داشت روز خبرنگار : در حوزه رسانه و توجه به جایگاه آن ، نمره قابل قبولی به وزارت حاجی میرزایی نمی دهم

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران : آن چه که رسانه ها می گویند در کارکرد ما موثر بوده است

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از مراسم روز خبرنگار در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

شاید محسن حاجی میرزایی از معدود وزیران آموزش و پرورش باشد که در طول وزارت تقریبا دو ساله خود تعامل مناسبی با رسانه ها و خبرنگاران نداشت .

به بهانه کرونا و در حالی که اکثر نشست های ستادی و اداری این وزارتخانه به صورت " حضوری " برگزار می شد اما حاجی میرزایی در طول دوران وزارت خویش فقط سه نشست رسانه ای به شکل حضوری و یک نشست غیرحضوری با خبرنگاران برگزار کرد .

سایر مدیران ستادی و شورای معاونین وی نیز وضعیت چندان بهتری از وزیرشان نداشتند .

سه شنبه 14 مرداد 1399 ، مراسمی که از سوی وزارت آموزش و پرورش ، " آیین سلام خبرنگار " نام گذاری شد به مناسبت « روز خبرنگار » برگزار گردید .

پرتال وزارت آموزش و پرورش در این رابطه نوشت : ( این جا )

« در این راستا، و با هدف تجلیل و تحسین از مساعی رسانه‌ای جامعه‌ی خبرنگاران، وزارت آموزش و پرورش برای نخستین بار و با اتّخاذ شیوه‌ای شایسته و البته نوین، در آئینی تحت عنوان «سلام خبرنگار» با پیشگامی وزیر و همراهی تمامی معاونان و مدیران ارشد ستادی و استانی این وزارتخانه، با حضور در محل خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های ملّی و استانی، با اهدای لوح سپاس، نسبت به نکوداشت تلاشگران عرصه‌ی خبر در سراسر کشور، اقدام نمود .

شایان ذکر است آیین مذکور، با در نظر گرفتن شرایط فراگیری ویروس کرونا و با تقیّد به اجرای مصوّبات ستاد ملّی مبارزه با کرونا طراحی و اجرا شد . »

همان زمان « صدای معلم » در گزارشی چنین مطرح کرد :

« پرسش « صدای معلم » آن است که آیا دعوت از چند خبرنگار بر سیاق پیشین و برگزاری مراسمی ساده و البته با رعایت دستور العمل های بهداشتی با کدام مصوبه ستاد ملّی مبارزه با کرونا مغایرت دارد ؟

گزارش صدای معلم از مراسم روز خبرنگار در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

آیا کرونا فقط در نشست خبرنگاران " تهدید " و " خطر " به شمار می آید ؟ »

یک سال بعد و به مناسبت « روز خبرنگار » ، وزیر آموزش و پرورش به همراه برخی همکارانش در خبرگزاری پانا حضور پیدا کرده و از رسانه وزارت آموزش و پرورش به صورت " حضوری " تقدیر و تشکر کردند . ( این جا )

گزارش صدای معلم از مراسم روز خبرنگار در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

« صدای معلم » در گزارش خود چنین پرسش کرد :

« این که وزارت آموزش و پرورش در یک مناسبت در رسانه متعلق به خودش حاضر شود و مسئولان آن شروع به تعریف و تمجید از خودشان کنند ، با کدام رویکرد حرفه ای و رسانه ای مورد ادعای این مقامات هم خوانی و تجانس دارد ؟ »

امروز شنبه بیست و سوم مرداد ، « محمد صیدلو » میزبان رسانه ها در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بود .

در این نشست صمیمی نمایندگانی از صدا و سیما ، خبرگزاری فارس و مدیر صدای معلم حضور داشتند .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت :

گزارش صدای معلم از مراسم روز خبرنگار در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

« در سی و سه ماهی که به عنوان مدیر کل خدمت کرده ام در مورد نقش رسانه و خبرنگار در کارکرد سازمان ها می توانم بگویم که نقش خبرنگار در دنیای امروز چیزی بیش تر از اطلاع رسانی است .

همان گونه که در آموزش و پرورش کار معلم این نیست که فقط یک سری اطلاعات را به دانش آموزان منتقل کند .

دانش آموز این اطلاعات را هم از جاهای دیگری می تواند دریافت کند .

زاویه ای که خبرنگار در آن جا می ایستد و به رویدادها می نگرد باعث می شود که به جامعه " تحلیل " هم بدهد . « مدرسه » ویترین آموزش در هر جامعه و کشوری است و اگر حال آن خوب نیست باید سراغ کسانی را گرفت که موجد این وضعیت شده اند .

رسانه و خبرنگار می تواند دنیای امروز را قشنگ تر کند .

برای من به عنوان " مسئول " مهم بود که رسانه ها چه بازخوردی از عملکرد ما ارائه می کنند .

حواسمان بود که رسانه ها در مورد ما چه می گویند . آن چه که رسانه ها می گویند در کارکرد ما موثر بوده است .

خبرنگار بیش از همه چیز باید در پی حق و حقیقت باشد و برای این مهم باید در حوزه ای که کار می کند عالم باشد و صاحب دغدغه در آن مساله باشد .

دغدغه شما در حوزه تعلیم و تربیت برای من خیلی ارزشمند است .

در این 33 ماه و در این سیستم متمرکز مدیریتی هر چه که می شد در شهرستان های استان تهران در حوزه " اختیارات وظایف " من انجام شود ، انجام دادم . اگر آن چه نتوانستم توانش را نداشتم .

در این مدت خیلی سعی کردم " سیاسی " عمل نکنم . 63 نفر را در این اداره کل تغییر دادم . چینش این افراد به گونه ای بود که کار استان پیش نمی رفت .

برخی اوقات لازم بود رئیس منطقه ای را بردارم . این " آقایان سیاسی " وارد می شدند .

من اختیارم را به مدیران مدارس می سپارم .

من مدیران مدارس را جمع می کنم . شما آن کسی را که می گویید رئیس شود معرفی کنید . شما هم صحبت کنید .

من هم آن کسی را که می خواهم معرفی کنم یک دقیقه در مورد او حرف نمی زنم .

این تغییر را به مدیران مدارس بسپارید .

همه قهر می کردند !

من در 33 ماه یک آدم سیاسی پیدا نکردم که از این موضوع استقبال کند .

در حالی که قاعدتا این آدم های سیاسی که خودشان را بالاتر از متوسط جامعه می دانند باید کاری انجام دهند که گرهی از مشکلات مردم باز شود .

چطور آن جایی که بحث انتخاب قدرت توسط مردم است همین آقایان سیاسی حاضر نیستند به این موضوع تن بدهند ؟ »

در این نشست مدیر صدای معلم ضمن تشکر از آقای صیدلو در جهت فراهم کردن فضایی دوستانه برای گفت و گو و بازشناسی جایگاه رسانه گفت :

« انتظار این بود که وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز خبرنگار نشستی مانند امروز در فضایی صمیمی و دوستانه تدارک ببیند و حرف های خبرنگاران را بشنود اما این کار صورت نگرفت .

آن چه موجب تاسف است این که حتی خبرنگاران فعال در این حوزه هم به این رفتار وزارتخانه واکنشی نشان ندادند و از کنار آن عبور کردند .

در حوزه رسانه مشکلات جدی در آموزش و پرورش داریم و همیشه بر این موضوع تاکید کرده ام که ما فاقد حوزه عمومی در آموزش و پرورش هستیم .

همان گونه که ما در آموزش و پرورش در موضوع " معلم حر فه ای " فقیر هستیم ، رسانه ها نیز در این حوزه حرفه ای نیستند و اکثرا فاقد تحلیل های قوی و عمیق در مورد مسائل و چالش های مساله آموزش هستند .

 « روزمرگی » به رسانه ها و رفتار خبرنگاران هم سرایت کرده است و این تاثیر خود را بر رفتار مسئولان و ذی نفعان آموزش می گذارد .

من در حوزه رسانه و توجه به جایگاه آن ، نمره قابل قبولی به وزارت حاجی میرزایی نمی دهم .

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش عملکرد قابل قبولی در حوزه تعامل با رسانه ها به ویژه خبرنگاران منتقد و مستقل نداشته است .

در حال حاضر وقتی اولویت های آموزش و پرورش را نام می برند کم تر فرد ، مقام و یا رسانه ای را مشاهده می کنیم که به مساله " تعطیلی مدارس " و عوارض و پیامدهای آن توجهی داشته باشد .

این در حالی است که « مدرسه » ویترین آموزش در هر جامعه و کشوری است و اگر حال آن خوب نیست باید سراغ کسانی را گرفت که موجد این وضعیت شده اند .

از معلم کلاس گرفته تا مقام و مدیری که پشت درهای بسته برای مدرسه تصمیم گیری کرده است . هر کسی به اندازه خودش .

مطالبه من به عنوان یک معلم و مدیر یک رسانه از وزیر آموزش و پرورش آینده در درجه اول توجه به این مساله و پایان دادن به تعطیلی طولانی مدت مدارس و وضعیت بلاتکلیفی اضلاع درگیر در حوزه آموزش است .

در پایان نشست از خبرنگاران حاضر تقدیر به عمل آمد .

گزارش صدای معلم از مراسم روز خبرنگار در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

گزارش صدای معلم از مراسم روز خبرنگار در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

پایان گزارش/


گزارش صدای معلم از مراسم روز خبرنگار در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران

شنبه, 23 مرداد 1400 22:02 خوانده شده: 1013 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
هما 1400/05/23 - 23:44
سلام
گزارش روشنی بود.
ای کاش امروز خبرنگاران شورای نگهبان را بابت تایید صلاحیتشان مانند کمیسیون آموزش در برابر وزیر پیشنهادی به چالش می کشید.
خبرنگاران توصیه ای برای پر کردن صفحات اول خود، پوپولیستی عمل می کنند نه ژورنالیستی!
پاسخ + 0 0 --
شکوه 1400/05/24 - 22:24
جالبه که بدونید که تنگ نظری ها در آموزش و‌پرورش از شورای نگهبان هم بیشتره....طرف شورای نگهبان تاییدش میکنه،مراجع سه گانه تاییدش میکنند اما از سد تنگ نظری ها و حقدها نمیتونه بگذره....چرا سیستم احقاق حق در آموزش و‌پرورش اینقدر فشله که مشخص نمیشه بای ذنب قتلت؟!!چرا صامت بودن و منقاد بودن در اموزش و‌پرورش امتیاز محسوب میشه؟!چرا به نیروی منتقد میگن کم کار؟!چرا به هوای بارونی میگن خراب؟!چرا نیروی اهل قلم رو میگن حاشیه ساز؟!این نگرش ها تا در عمل تغییر نکنه آموزش و‌پرورش ما مریضه؟!
پاسخ + 0 0 --
عرنوقی 1400/05/28 - 11:16
در آموزش و‌پرورش هم همانند هرجای دیگه ی جامعه ی ما تعارض منافع وجود داره...به همین دلیل هم اجاز رشد به نیروهای مستقل و خلاق داده نمیشه و رسانه هم چندان تاثیری بر افرادی که که خودشان را به خواب میزنند نخواهد داشت اما در روشنگری امور بسیار موثر است و به نوعی مورخ و تاریخ نگار عملکرد مدیران است...و اجازه مصادره مطلوب به آنها نمیدهد اتفاقا به پشتوانه ی همین صدای معلم میشود گفت که آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید هم تفاوت چندانی با دولت های قبل نداشت فقط جای فلانی و بهمانی عوض شد و امکانات و قدرت جابجا شد همین!!و در بر همان پاشنه چرخید!!
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:05
باسلام....حرف ها دارم نمیدانم بزنم یا نزنم!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/05/24 - 17:51
حرف بزن شاکی عزیز همین حرف نزدن معلمان باعث فقر و جایگاه پایین آنها شده
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:05
باسلام....حرف ها دارم نمیدانم بزنم یا نزنم!!
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/25 - 17:49
جناب شاکی حرف حق میزنید البته حق دارین که تردید کنید که حرف بزنید یا نزنید چون این سیستم پر از انرژی منفیه و من که بعنوان اولیاء دانش آموز حرفم خریدار نداره و انجمن های اولیا و مربیان هم که همین جوری و الکی شکل میگیره و‌مدیر از سرخودش باز میکنه مدرسه راضیه شکرایی هیات امناییه اما در عمل همه کاره مدیر و اداره است...طرف بچه اش شرط معدل هم نداشته اما چون پولشو داشته و بهشون رسونده بچه اسو ثبت نام کرده اند فقط کافی یه نگاهی به شرایط دانش آموزان سه پایه داشته باشید متوجه میشین.
پاسخ + 0 0 --
فینگر فود 1400/05/25 - 18:16
فقط میتونم آرزو کنم که جای ما و این مسوولین عوض بشه و یه روز همون خفتی رو که بهمون دادند و منتش هم سرمون گذاشتن رو بهشون بدیم و بگیم شما از یک سری چیزا خبر ندارین ما صلاحتو میخوایم!!
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:05
باسلام....حرف ها دارم نمیدانم بزنم یا نزنم!!
پاسخ + 0 0 --
قاسم زاده 1400/05/26 - 09:34
حرف بزنی یا نزنی تاثیری نداره ....این دولت تدبیر و امید بود مثلا چقدر رسانه تاثیر داشت؟!انصافا مجمع فرهنگیان و انجمن اسلامی معلمان و روابط قومی قبیله ای و ارتباطات و سفارش ها و جلب نظر نماینده های مجلس تاثیر داشت یا رسانه....؟!!!!صدای معلم عزیز صد در صد اون مواردی که اشاره شد بر عملکرد مدیران تاثیر داشت و دهها موضوع و مطلبی که در نقد روش های موجود اداری در صدای معلم به رشته ی تحریر درآمد هیچ تاثیری نداشت!!
پاسخ + +10 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:13
گفتن برخی حرف ها دیگر هیچ فایده ای ندارد...فقط میتونم بگم که مطالب متعددی در همین رسانه در ارتباط با موضوعات متعددی مطرح شد و به نقد کشیده شد اما هیچ تغییری در فرآیندها ایجاد نشد....رسانه قطعا در آگاهی بخشی و ایجاد شفافیت موثر است و اگر نبود که مسوول قبلی حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان ها کپی مطالب صدای معلم را در پرونده همکاران آرشیو نمیکرد!!به نظرم جناب صیدلو برای نمونه پرونده حراست همکاران صاحب قلم را از حراست بگیرند و یک بررسی داشته باشند...البته انصافا این پرونده سازی ها و آسیب رسانی ها با انتصاب آقای روستایی متوقف شد...
پاسخ + 0 0 --
راکعی 1400/05/24 - 19:30
جای تاسفه چنین پرونده سازی ها....واقعا جای آن دارد که بررسی انجام شود...در کل شهرستان های استان تهران مگر چند نفر اهل قلم و رسانه بوده اند در صدای معلم که برای آنها هم پرونده حراستی درست شده است؟!مگر نقد روش ها و ناکارآمدی های مسوولین و مدیران جرم است که چنین کاری کرده اند،الان که انسان شریفی همچون اقای روستایی مسوول هستند بررسی کنند و نگذارند آثار ظلم مسوول قبلی حراست در پرونده همکاران بماند اتفاقا خاطرم هست یکی از همکاران اداره کل شهرستان ها میگفت اوایل دولت تدبیر و امید که در اداره کل قرار بودشاغل شود پرینت مطالب وبلاگ هاشو آورده بودند که چرا از مدیریت ناحیه یک ری انتقاد کرده ای و رسانه ای کرده ای و کلی ظلم کرده بودند به این همکار شریف !!چرا چنین پلیدی هایی باید انجام شود...الان جریان رسانه همان امر به معروف و نهی از منکر را انجام می دهد...انشاا...این فسادستیزی ها و ایجاد شفافیت ها تقویت شود و در حد حرف نماند.
پاسخ + 0 0 --
شیرین 1400/05/26 - 10:09
مطالبی که در رسانه مطرح میشود برای یک مدیر کاردان یک فرصت جهت اطلاع و دستیابی به نقاط ضعف سیستمه که بتونه پیگری و برطرف کنه چون در عمل روابط عمومی و بازرسی و...در سیستم ستادی کلا تعطیل هستند و نمیتونند اشکالات و ضعف ها را منعکس کنند به مدیران اما متاسفانه بسیاری از مدیران فقط تمایل دارند تعریف و تمجید بشنوند و اقتضای سیستم ستادی و اداری جامعه ی ما بویژه آموزش و پرورش همینه...
پاسخ + +10 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:27
ی حسرت های بسیاری در این دوره باقی ماند بعنوان مثال حق فرهنگیان و دانش آموزان شهرری در این۸سال ادا نشد و مدیریت این مناطق در سیطره ی مافیای انجمن اسلامی معلمان و افراد نزدبک به یزدیخواه تقسیم شد و شایستگان و نخبگان و فرزندان ری در این ۸سال هم امکان خدمت و ایجاد تحول در حوزه تعلیم و تربیت برایشان فراهم نشد!!اساسا شایستگی و صلاحیت صرفا بر مبنای سلایق و لابی های فشار در آموزش و پرورش ترسیم میشود و در این حوزه ها رسانه فقط میتواند منعکس کند و هیچ تغییری در رویکردها ایجاد نمیشود و حتی گاهی همین بیان کردن ها هم منجر به خشم و غضب و تنبیه می شود!!
پاسخ + 0 0 --
جعفرمنش 1400/05/26 - 17:58
ناف شهرری رو با همین فشارها بریده اند همه چی قلدریه حتی داروخانه فرهنگیان شهرری مشکل سایت داره میگه سایت بیمه مشکل داره آزاد حساب میکنه و گوربابای بیمار....چه برسه به آموزش و پرورش شهرری....بماند برای یادگار آنچه رقم خورد در این شهر....
پاسخ + +10 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:27
ی حسرت های بسیاری در این دوره باقی ماند بعنوان مثال حق فرهنگیان و دانش آموزان شهرری در این۸سال ادا نشد و مدیریت این مناطق در سیطره ی مافیای انجمن اسلامی معلمان و افراد نزدبک به یزدیخواه تقسیم شد و شایستگان و نخبگان و فرزندان ری در این ۸سال هم امکان خدمت و ایجاد تحول در حوزه تعلیم و تربیت برایشان فراهم نشد!!اساسا شایستگی و صلاحیت صرفا بر مبنای سلایق و لابی های فشار در آموزش و پرورش ترسیم میشود و در این حوزه ها رسانه فقط میتواند منعکس کند و هیچ تغییری در رویکردها ایجاد نمیشود و حتی گاهی همین بیان کردن ها هم منجر به خشم و غضب و تنبیه می شود!!
پاسخ + 0 0 --
جعفرمنش 1400/05/26 - 17:53
متاسفانه تشکل های مدنی معلمان برای مدیران اهمیتی ندارند و در تصمیم گیری ها آنها را اصلا حساب نمیکنند و رسانه هم همین طور...فقط در شهرری انجمن اسلامی معلمان اونم به پشتوانه مافیای فولادوند ناحیه۲رو بلعید و ناحیه یک رو هم که تقدیم یزدیخواه کردند
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:28
انجمن های اولیا و مربیان فرصت و ظرفیت بسیار مطلوبی جهت تحقق اتفاقات مطلوبی در سیستم آموزش و پرورش بودند و در این رسانه صدای معلم مطالب جامعی ارائه شد اما مسیر تغییری نکرد!!
پاسخ + 0 0 --
مجیدتقی پور 1400/05/28 - 11:51
در سرزمینی که پخمگانش شاغل و نخبگانش بیکارچه انتظاری از تحول و‌تغییر میتوان داشت؟!!از اساس اگر قرار بر حضور نخبگان و صاحب نظران و منتقدان در جایگاه های تاثیر گذار بود که وضعیت امروز ما این نبود!!وزیر که حاجی میرزاییه بشه و جایگاه وزارت آموزش و‌پرورش از پرویزناتل خانلری به این یارو برسه دیگه چه انتظاری از مناصب پایین تر و عملکردشون میشه داشت؟!!در همین حد هم باید ازشون تشکر کرد....انتظار ایفای نقش نخبگان و احترام به منتقدین و صاحب نظران انتظار واقع بینانه ای نیست...البته نخبگان و صاحب نظران اعتبار و احترامشون قائم به پست و سمت داشتن نیست و در جایگاه های مدنی و‌رسانه همواره اعتبار خودشون رو‌دارند اما این مدیران امروز هستند و فردا روز هیچ کس یادش نمیاد کی بود و کجا رفت!!
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:28
انجمن های اولیا و مربیان فرصت و ظرفیت بسیار مطلوبی جهت تحقق اتفاقات مطلوبی در سیستم آموزش و پرورش بودند و در این رسانه صدای معلم مطالب جامعی ارائه شد اما مسیر تغییری نکرد!!
پاسخ + 0 0 --
جورابلو 1400/06/02 - 13:09
حالا که جناب مدیرکل اشاره دارند که رسانه بر کار ایشان تاثیر داشته با توجه به اینکه به مدد فضای مجازی نیازی به نشست حضوری هم نیست میشه یک نشست بحث و بررسی در ارتباط با عملکرد ایشان و یا هر مدیرکل و مسوول ارشد دیگه ای برگزار نمود و موضوعات مختلف را با حضور منتقدان و صاحب نظران مورد بحث قرار داد...موضوعاتی همانند ظرفیت های انجمن های اولیاء و برخی موضوعات دیگر در همان نشست ها میتواند مطرح شود و مشروح نشست در صدای معلم و سایر رسانه ها منعکس شود.
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:28
انجمن های اولیا و مربیان فرصت و ظرفیت بسیار مطلوبی جهت تحقق اتفاقات مطلوبی در سیستم آموزش و پرورش بودند و در این رسانه صدای معلم مطالب جامعی ارائه شد اما مسیر تغییری نکرد!!
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:28
انجمن های اولیا و مربیان فرصت و ظرفیت بسیار مطلوبی جهت تحقق اتفاقات مطلوبی در سیستم آموزش و پرورش بودند و در این رسانه صدای معلم مطالب جامعی ارائه شد اما مسیر تغییری نکرد!!
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:32
همکارانی که بدلیل ارائه مطلب و نقد فرآیندها در سیستم آموزش و پرورش مورد خشم و عقده گشایی قرار گرفتند و حتی نامه ی استعلامشان به مراجع ذیصلاح ارسال نشد و بخش مربوطه به دروغ مدعی ارسال نامه شد!!اما هیچ کس جهت احقاق حق هیچ قدمی برنداشت!!
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:35
چرا تصمیمات در آموزش و پرورش پشت درهای بسته گرفته میشود و چرا همکاران صاحب نظر و صاحب قلم در ظرفیت های مشورتی قرار نگرفتند و چرا حتی مدیران سیستم آموزش و پرورش نقد را تخریب تلقی می کنند؟!این رویکردها تا تغییر نکند رسانه چگونه میتواند تاثیر گذار باشد؟!
پاسخ + +10 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:38
چرا در سیستم آموزش و پرورش از کلاس درس برای تنبیه نیروها استفاده میشه؟!چرا وقتی میخوان یک نیرویی رو تنبیه کنند میگن بفرستیدش سرکلاس؟!!این نمایه تفکر برخی از تصمیم سازان جامعه ی ما در حوزه آموزش و پرورشه که بچه های مردم رو قربانی می کنند و نیروهایی که از نظر خودشون بدرد نخور هستند رو سرکلاس بچه های مردم میفرستند !!حالا رسانه دائم این موارد رو نقد کنه چه تغییری در این ۴۳سال ایجاد شده؟!!
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:42
سبستم ستادی آموزش و پرورش اصلا و اساسا معلم یا نیروی انسانی تحلیل گر نمیخواد!!چند نیروی آموزش و پرورشی تحلیل گر هستند که راهی به تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها حتی بعنوان یک مدیرمنطقه یا مشاور مدیرکل یا حتی رئیس اداره داشته باشند؟!
پاسخ + +10 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:45
کل سیستم ستادی آموزش و پرورش یک حوزه خصوصی و محدود به تعدادی خاص میشه و هرکس هم که منتقد باشه گه ملحد و گه دهری و گه کافر باشد گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد......والخ...
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:50
اکثر مدیران مدارس با معیار انقیاد و فرمانبرداری در‌مناطق منصوب میشن و اساسا مشروعیت مدنی خودشان از کجا اومده که خودشان بخوان رئیس منطقه انتخاب کنند؟!آیا تک تک روسای مناطق یا مدیران مدارس اگر در یک انتخابات مدنی آزاد حضور پیدا کنند میتوانند با افرادی که مشروعیت مدنی در سیستم آموزش و‌پرورش دارند رقابت کنند؟!اساسا تاکنون سیستم آموزش و پرورش یک بررسی جامعی داشته که نیروهای انسانی موفق در ظرفیت های مدنی متنوع و مختلف را شناسایی کنه و بها بده به آنها؟!!به ضرص قاطع عرض میکنم نه و همین موضوعاته که منجر به دلسردی نخبگان و ناامیدی از بهبود اوضاع بشه...
پاسخ + +10 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:53
مشروعیت مدنی رئیس یک منطقه برای فلان نماینده مجلس چه اهمیتی داره؟!هرکس تو این سیستم آموزش و پرورش بدنبال چیدمان نیروهای نزدیک به خودشه و هیچ گاه افراد مستقل و بدون حامی مجال و فرصت ظهور و بروز استعدادهاشون رو پیدا نکردند و پیدا نمی کنند...
پاسخ + +9 0 --
شاکی 1400/05/24 - 02:58
حق و حقیقت گفتن هزینه داره و امثال حقیر این هزینه ها را داده ایم اما هیچ چیز تغییری نکرده است ...اما حداقل از اینکه رسانه مجال این را فراهم کرده که حرف هایی که هیچ وقت در سیستم ستادی آموزش و‌پرورش نخواستند که بشنوند را فریاد بزنیم و این بغض شکسته در گلو را کمی التیام بخشیم از رسانه ممنونیم....اینجا دیگر کسی برکسی برتری سلیقه ای نداره اینجا دیگه قدرت قلم و صراحت بیانه که بواسطه ی آن میشه از حق و حقایق پرده برداشت و حرف های ناگفته را گفت...
پاسخ + +10 0 --
شاکی 1400/05/24 - 03:03
همیشه در بخش ستادی آموزش و پرورش تریبون ها یکطرفه بوده اما اینجا مجال خوبی برای گفت و گو فراهم شده تا خلاءگفت و گو در سیستم آموزش و‌پرورش را پر کنیم...وزرای متعددی بعد از انقلاب آمدند و رفتند اما جز شکوهی و نجفی هیچ کدام در اذهان همکاران نماندند حتی از برخی همچون حسین مظفر که انتخاب اول دولت اصلاحات بود الان اقبالی به روی کارآمدن مجددش نیست از سوی همکاران!!چرا بدلیل اینکه عملکرد افراد تا سالها در یاد و خاطر همکاران می ماند و با شعار و حرف نمیتوانند خلا کارهای انجام نداده را پر کنند...
پاسخ + +10 0 --
رئیسی 1400/05/24 - 06:46
عرض سلام وادب واحترام،بنده رئیسی مادر دانش آموزی هستم که سه سال قبل تواین سیستم بی سروسامان آموزش وپرورش درحق فرزندم ظلم شد،منتظرم وزیرجدیدودولت جدید مشغول به کارشوند تا بلکه یک پاسخ رسمی ونه شفاهی به شکایتم داده شود وسپس دراولین فرصت باارائه بیش از۵۰برگ مدارک احقاق حق قانونی فرزندم روداشته باشم، امیدوارم آقای صیدلو که آنزمان درجایگاه معاونت بررسی عملکرد بودندوازجزئیات شکایت ومدارک بنده اطلاع داشتند هم جواب رسمی وکتبی برای شکایت بنده داشته باشند.
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/24 - 19:03
خانم رئیسی من و امثال من بارها از عملکرد مدیر مدرسه راضیه شکرایی که یک متوسطه دوره اول دخترانه صرفا هیات امناییه شکایت کردیم که در ثبت نام دانش آموزان با تبعیض رفتار میشه و مدیر مدرسه اصلا رفتار خوبی نداره اما سایت و بازرسی و ....همه کشکه هیچ ترتیب اثری داده نشد حتی اداره ناحیه ۲شهرری نه تنها حمایت کرد بلکه تهدیمون هم کردند که اگر ادامه بدین براتون دردسر هم درست میشه...حتی مدیر مدرسه هم گفت هرجا میخواهید برید برید شکایت کنید پیش وریر هم خواستید برید،حق ما تضییع شد هیچ کس هم هیچ جوابی نداد...دلتون خوشه ها
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1400/05/25 - 04:13
مدیر مدرسه فرزندم واداره این تهدیدها روبرای بنده هم داشتن ولی باجمع آوری مدارک مستدل همون سال مدیر دبیرستان دخترم معرفی به هیات تخلفات شدوسپس برکنارشد،منتها اعتراضم به قسمتی ازتخلفات مدیرهست که مسئولین سابق اداره باپنهانکاری سعی کردندسنگ اندازی کنندکه البته موفق نبودن،اعتراض من به آدمهایی هست که دینشون روبه دنیاشون فروختن،ولی من باتوکل به خداوپیگیریهای مستمروازراه کاملاقانونی وبخاطرعشقی که به فرزندم داشتم که رتبه اول اون دبیرستان بود موفق شدم مدیرمتخلف روبرکنارکنم تادرس عبرتی باشه برای بعضی مدیران نالایق که با پارتی ولابی گری به مدیریت مدارس خاص میرسن ودچارغرور کاذب میشن واولیای نکته سنج رومانعی برای تخلفاتشون میبینن وسعی درحذف اونهادارن،حساب فرهنگیان ومدیران زحمتکش جداست وهمیشه قدردانشان هستم،ناگفته نماند در سیستم آموزش وپرورش فساد اداری از ادارات وبعداداره کل ودرآخروزارتخانه سیرنزولی داره ومن احقاق حقم ازطریق وزارتخانه صورت گرفت،باتشکر
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/25 - 17:43
خانم رئیسی درود بر شما که پیگیری کردین و به نتیجه رسوندین اما شانس آوردین که طرف حساب شما به جایی وصل نبوده این مدیر .... به همه جا وصله حتی حراست سابق ناحیه دو شهرری که گویا اداره کل رفته هم به قول خودش پشتشه نه بازذسی که جواب نگرفتم صندوق حراست اداره کل هم شکایتم رو انداختم که فکر کنم اصلا صندوق ها رو باز نمی کنند چون کاملا معلوم بود پر شده دفتر مدیرکل هم که یه آقایی که خودش شبیه مدیرکل هابود کلا پیچوند ما رو و نذاشت مدیرکل رو ببینیم
پاسخ + 0 0 --
رئیسی 1400/05/25 - 23:38
اتفاقا مدیر مابه خیلی جاها وصل بودوبه پشتگرمی همونها تاتونست دیکتاتوری کردولی پای سازمانهای بالادستی که بازشد همه ازترس اینکه گرفتارنشن کنارکشیدند،درضمن حراست سابق تاجایی که بنده میدونم اداره کل نیستن،یه مسئله دیگه اینکه معمولا درسیستم آموزش وپرورش برکناریها بی سروصداانجام میشه،به قول خودشون محیط فرهنگی هست وبرای سیستم خوب نیست تخلفات همکارانشون علنی بشه برای همین اغلب کسانی که برکنارمیشن اعلام میکنن انتقالی گرفتن به فلان ناحیه وفلان اداره،درحالیکه اغلب توبیخ وبرکنارشدن،البته بنده نوع مشکل شما رونمیدونم ونمیخواهم خدای نکرده قضاوت نابه جاداشته باشم وحقی برگردنم بمونه،ولی اگرواقعامطمئنید حق باشماهست توسایت شکایات وزارتخانه ثبت شکایت کنید، شماهم نگران نباشید مطمئن باشید عدالت راه خودش روپیدامیکنه وشما میبینید روزی که عمرتمام این تاخت وتازهاتموم شده و وحق الناس دانش آموزانی به گردنشون هست که نوجوونی وجوونیشون تواین سیستم تباه شد،مطمئن باشید این افراد هنگام بازنشستگی ومیانسالی عذاب وجدان رهاشون نمیکنه،
پاسخ + +11 0 --
ضرغامی 1400/05/26 - 16:08
بازرسی که رو سایت چند دفعه شکایت کردم ازاین جوابای ازسربازکنی دادند که خودشون رو راحت کنند و پیگیری نشد،به مدیر گفتم حالا که بازرسی اداره کل و اداره ناحیه۲پیگیری نمی کنند میرم حراست اداره کل پوزخند زد و گفت بچه های اونجا هم قبلا حراست شهرری بودند و هوای منو دارند،نمیدونم منظورش کی بود اما پشتش گرم بود و یکی تو حراست بهش راه نشون میدادکه میشناختن همو،اما عدالت وقتی حق بچه من تضییع شد و نتونست برخلاف بچه های دیگه که شرایطشو نداشتند بره مدرسه راضیه دیگه چه جوری راهش رو پیدا میکنه ؟!رفتار این خانم خیلی بد بود اما حقی اعاده نشد به ما و هیچ کس هم پیگیری نکرد.
پاسخ + 0 0 --
رییسی 1400/05/28 - 12:29
اگرمطمئنیدکه درحق فرزندتان اجحاف شده ومدارک کافی دارید ازطریق وزارتخانه اقدام کنید،به جوابیه سایت اعتراض بزنید دوباره بررسی بشه،البته یه تجربه هم دارم فرزندمن تو مدارس مختلفی درس خووند ولی بدترین سالهای تحصیلش زمانی بودکه تومدرسه نمونه بود،بااینکه بااختلاف ازبقیه همیشه نفراول دبیرستان بود،متاسفانه خودمون الکی مدارس خاص رومهم میکنیم وغرورکاذب به مدیران این مدارس میدهیم،بازهم الویت سلامت روحی فرزندتان باشد،مسئله شکایت بنده ازمدیر خیلی مسئله پیچیده ای بودومدیرجای گذشت نذاشت وباید متنبه میشدچون خیلیها قربانی روحیه دیکتاتوری این خانم شده بودند ویه جابایدجلوی این آسیب‌ها به بچه های مردم گرفته میشد
پاسخ + 0 0 --
رییسی 1400/05/28 - 12:47
این که گفتم عدالت راهش روپیدامیکنه مدیری که به ماآسیب زدباچنان غروری تواداره دنبال پرونده سازی دروغین برعلیه مابود،باتوکل به خداشکایتم روبه جریان انداختم،سه ماه بعدخودش واقوامش همه برکنارشدند،وچندماه بعدبه طور کاملااتفاقی تواداره باهم روبه روشدیم واون مدیرمغرورومتکبربادرماندگی ازمن خواست که به دخترم بگم که اونو مقصرندونه واینکه ناراحته برای تمام کارهایی که برعلیه دخترم انجام داد،مدیری که چندماه قبلش انواع دروغها رو راجع به من وهمسروفرزندم گفته بودکه خودش روتبرئه کنه،البته من بهش گفتم ماهیچوقت شماروحلال نمیکنیم منتظر عواقب آه دخترم توزندگیت باش،خانم ضرغامی ایناروگفتم که شایدکمی آروم بشی ،میدونم سخته فرزندتون به حقش نرسه ولی کاری که بافرزندمن کردن بیشترشبیه یه درام بودولی باتوکل به خداوتلاش دخترم،الان فرزندم توبهترین دانشگاه ویه رشته عالی مشغول تحصیل هست
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/29 - 03:33
درود بر شما خانم رئیسی که با پیگیری تونستی یه خدمتی بکنی و دفع شر کنی از یه مدیر غرض ورزی که بعد از دخترشما به افراد دیگه هم ممکن بود لطمه بزنه...اما واقعا برخی ازین مدیرا خیلی ارتباطات پیچیده و درهم تنیده ای دارن تو ناحیه۲شهرری و حتی اداره کل،مدیر راضیه شکرایی یکی از هموناست که با اینکه اولیای دیگه ای هم بوده اند که ازش شکایت کرده اند اما هم اداره خیلی هواشو داره و براش رفع و رجوع میکنن شکایتاشو اونم هوای اداری ها رو داره چون مدرسه ی خاصه یعنی هیات امناییه اما اداره یه امتیازاتی میگیرن و ثبت نام میکنند،هیچ کس هم نمیاد شرایط دانش آموزایی که ثبت نام شدن رو بررسی کنه،به جاهای مختلف شکایت کردیم اما حتی مدیر تهدیمون کرد که از شما بالاتر رو هم سرجاش نشوندمو شماهم بیش از اندازه مته به خشخاش بذارین پرونده اتون رو میپیچونم و ....چندین بار سایت وزارتخانه شکایت کردیم میفرستند اداره کل و اونا هم میفرستن ناحیه۲و آخرش هم هیچی مدیرکل رو هم مراجعه کردیم نذاشتن ببینیمش و گفتم برین بازرسی و یا نامه اتون رو بنویسید
پاسخ + +6 0 --
ضرغامی 1400/05/29 - 03:37
منم این خانم .... ومسوولین ناحیه۲شهرری و هرکسی که به نوعی ازین خانم حمایت کرد رو حلال نمیکنم،هزارسال هم که نماز لخونند و ادای مومنا رو دربیارن حق الناس گردنشونه و به حق همین ایام هرکسی هرجایی حقی ضایع میکنه سرخودش و خونواده اش بیاد مشابه همین بلاها و بدونند که با یه حلالم کنید هیچی برنمیگرده
پاسخ + 0 0 --
رییسی 1400/05/29 - 14:55
یکی ازکارمندان اداره که خیلی سنگ اندازی میکرد و دردسرهای زیادی درست کرد بعدها متوجه شدم دخترش به صورت غیرقانونی تومدرسه فرزندم مشغول به کاربود،یعنی به ازای کارکردن دخترش تومدرسه اونم بدون تخصص وتجربه درمقابل تخلفات مدیرچشم پوشی میکرد روزی که متوجه شدم وتو وزارتخانه شکایت کردم این خانم خودشوباخته بودوچهارتا سنددرست کرده بودکه وجهه قانونی بده به حضوردخترش در دبیرستان ولی همراه مدیر وتعدادی دیگرازکادر دبیرستان دخترایشون هم برکنارشد،جالب که حتی مسئولین اداره نمیدونستن دختراون خانم به صورت غیرقانونی مشغول به کارهست وحقوق میگیره،فساد بیدادمیکنه ولی یه چیز ومیدونم که آه مظلوم یه جا به زمینشون میزنه،بیماری ومرگ تاوان نیست ولی رسوایی وعذاب وجدان وبی آبرویی تاوان ظلم هست فقط بایدصبورباشیم وتوکل به خداکنیم
پاسخ + 0 0 --
رییسی 1400/05/29 - 15:00
ودرآخر میتونید به بنیاد مصلی نژاد ایمیل بزنید واعلام کنیدکه مدرسه ای که باهزینه ایشون وبرای آرامش بچه های شهرری ساخته شده محلی شده برای کسب درآمد وحق کشی وایجاد ناراحتی برای دانش آموزان واولیاء،ایشون شخصیت فرهیخته ای دارن وفوق العاده انسان متشخصی هستن،شایدنتونن دخالت کنن ولی لااقل بدونن سرمایه شون رو کجا هزینه میکنن ویه نظارت هرچند مختصر روعملکرد مدارسشون داشته باشن
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/31 - 09:21
خانم رئیسی عزیز از راهنمایی اتون خیلی ممنونم،از آموزش و پرورش ناحیه2 و بازرسی اداره کل که اقدامی جهت برخورد با تخلفات و بی اخلاقی های این مدیر .... انجام نشد اما حتما به بنیاد مصلی نژاد ایمیل میزنم و این سوء استفاده ها رو شرح میدهم تا بدونند مدارسی که جهت بهره برداری دانش آموزان می سازند....
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/31 - 09:24
دلیل اصلی حمایت ها و سنگ اندازی ها از جانب اداری ها همین تعارض منافع هستش که ....
پاسخ + +5 0 --
رییسی 1400/05/29 - 14:29
خانم ضرغامی عزیزهیچ ارتباط پیچیده ای نیست،همش الکیه،همین مسئولین ناحیه ۲جلوی بالادستیهاشون خودشون رومیبازن،من بارها شاهد بودم، منم اول این طرزفکرروداشتم تازمانی که مجبورشدم قوی باشم وجلوی بی عدالتیهاشون بایستم،مدیران مدارس خاص بخاطرپولی که ازاولیاء دریافت میکنن وقسمتی ازاین پول روبه حساب اداره میریزن به اولیاءمیگن اداره حامی ماهست،تموم قدرت پوشالیشون به شهریه دریافتیشون هست،شماتواداره اسم بنده روبگووبازخورداون آدمهاروببین،ازبازرسی وحراست ومتوسطه دست همشون روشد،پشت سرم حرف میزدن ولی تو رو جرات نداشتن چون میدونستن آدمی نیستم که ازحقم کوتاه بیام،بازم میگم الویت آرامش فرزندتون وخودتون باشه،اگربتونید حقتون روبگیریدکه عالیه،ولی اگرنشدناراحت نباشید،به این فکرکنید بخواهیدفرزندتون روتومدرسه ای بذاریدکه مدیردائم دنبال ایجاددردسرباشه برای فرزندتون،چون متاسفانه اغلب گذشت ندارن ودرمقابل اولیای نکته سنج گاردمیگیرن،البته بنده هیچ شناختی ندارم ازمدیرمدنظرشماونمیخوام خدای نکرده قضاوت نابه جاکنم،ایکاش باگفتگووتوجیه طرفین دلخوریها رفع میشد
پاسخ + 0 0 --
رییسی 1400/05/29 - 14:40
یه مدرسه خوب دخترتون روثبت نام کنید،قوی درس بخوونه،به امیدخدا دبیرستان بره مدارس خاص،من بعداز برکناری مدیربازخوردهای زیادی ازافرادی داشتم که حتی بعضیها رونمیشناختم که معتقد بودن خدا به واسطه من حق اوناروگرفته،آسیب دیده هایی که نتونسته بودن حقشون روبگیرن،شماهم امیدتون به خداباشه،حق الناس دروغ نیست وما همه به آخرت اعتقادداریم
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/31 - 09:25
ناحیه2شهرری و اصلا کلا شهرری همیشه این باندبازی ها بوده و هیچ وقت هم درست نشده همه اشون مثل مافیا هستند و اداره کل هم حریف اینها نمیشه خداکنه حداقل در دولت آقای رئیسی که همنام شماست یه مدیرکل قوی بیاد که از پس شهرری بربیاد و از اینا نترسه
پاسخ + 0 0 --
ضرغامی 1400/05/31 - 09:27
کاش صدای معلم یه گزارش از این مدرسه تهیه می کرد چون خیلی از درس ها غیرقانونی به بچه ها تدریس می کنند و کلا دانش آموزان رو بریا رشته ی تجربی و ریاضی آماده می کنند و خیلی فشار به دانش آموزان میارن حتی برخی از داشن آموزان دچار اضطراب و استرس و...میشن انگار همه قراره برن رشته ی تجربی و ریاضی و خلاصه اینکه هیچی این مدرسه با قانون هیأت امنایی سنخیت نداره
پاسخ + +1 0 --
زارع 1400/05/29 - 15:59
سلام
کل ورود شما و معاونینتون سیاسی بود
الان چه چرندیاتیه میگی
در مقابل خداوند مسئولی
تک تک انتصاب ها
امثال بهارلو و حسن پور و زینالی
چه برسر اداره کل اوردند
مسئولش شمایید و بس
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1400/06/01 - 17:05
خداوند بهترین قاضی است
و ما همه در مقابل تک تک رفتارهامون مسئولیم
پاسخ + 0 0 --
حسن 1400/06/09 - 22:25
صدای معلم حامی ایشون بود
و خراب کاری های ایشون و شورای معاونینش رو انعکاس نداد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور