صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«اعتراض به ناکارآمدی، گرانی، تورم و... حق مردم است »

نظر حسن عباسی در مورد اعتراضات صنفی و معیشتی معلمان

گزارشگر : رضا قاسم پور/ خبرنگار صدای معلم

گزارش صدای معلم از سخنرانی حسن عباسی در مورد اعتراضات صنفی و معیشتی معلمان

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ برای شنیدن سخنان چالشی « دکتر حسن عباسی » تحلیل گر تندروی اصولگرایان با « مهدی خان توسلی » در نماز جماعت مسجد چهارده معصوم (۳۵۰ متری بنیاد کرج) حاضر می شویم. پس از نماز ، عباسی ابتدا تحلیلی از پشت پرده جایزه کن و حواشی آن ارائه می کند سپس گریزی به جنگ روسیه و اکراین زده و صحبت از جنگ جهانی نان در کنار منازعه آبی می کند و نهایتا ضمن پذیرش نفس اعتراضات صنفی و معیشتی این روزها می گوید: تحصن معلمان از قبل برنامه ریزی شده بوده و ربطی به اپوزیسیون خارجی ندارد. عباسی در لابه لای مباحث خود گریزی به جملات قصار بزرگان اقتصاد جهانی زده و امریکا، ژاپن و چین را به دلیل چاپ پول بدون پشتوانه مقروض ترین کشورهای جهان معرفی می کند.

برآیند این نشست دو ساعته ارائه چهره معتدل و نسبتا معقول تری از حسن عباسی جنجالی نسبت به کلیپ ها و سخنرانی های آتشینش می باشد.

آنچه ذیلا باهم تورق می کنیم برداشت یک معلم خبرنگار از مجموع سخنان تئوریسین تندروی اصولگرایان است.

گزارش صدای معلم از سخنرانی حسن عباسی در مورد اعتراضات صنفی و معیشتی معلمان

در ابتدای نشست با موضوع « روشنگری جهادتبیین » ، عباسی ابتدا با گریز به تاریخ اسلام و هجرت امام رضا(ع) به ایران می گوید: انتقال امام رضا به ایران باعث سرازیر شدن ۳۶ نفر از برادران و خواهران آن حضرت به جای جای ایران، آذربایجان و...گردید. ریشه تشیع و انقلاب اسلامی در ایران بیشتر وابسته به دو امام کاظم و امام رضا می باشد. امروز شهرهای مقدس مشهد، قم، شیراز و سایر امامزادگان مراکز اشاعه شیعه جعفری در کشور هستند.

عباسی در ادامه سخنرانی اش ضمن اشاره به آمار بالای بی بندوباری و حرام زادگی در آمریکا و اروپا افزود:۸۴ درصد از جمعیت برخی از کشورهای آمریکای لاتین بی پدر و مادر و حرامزاده هستند. این رقم در خصوص فرانسه در قلب اروپا بیداد می کند. آمار رسمی می گوید ۵۷ درصد از فرانسویان حرامزاده می باشند البته آمار غیررسمی بالاتر از ۸۰ درصد می باشد.

وی با اذعان به سه صنعت مورد اشاره در قرآن (صنعت کشتی سازی حضرت نوح، صنعت ساخت انسان و پدیده ذهنی بشری) افزود: زنای ذهنی ، سکس فانتزی و خودارضایی جنسی نوعی شراکت با ابلیس در انعقاد نطفه می باشد.

 عباسی در قسمتی از سخنانش ضمن اشاره به ساختار و بافتار لیبرالیسم گفت: اساس لیبرالیسم  « ولش کن » می باشد.

گزارش صدای معلم از سخنرانی حسن عباسی در مورد اعتراضات صنفی و معیشتی معلمان

محصول ربا و زنای سیستماتیک و سازمان یافته شیوع عذاب الهی است.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن گفت: اگر کشورها ایمان بیاورند بلایای طبیعی ، ریزگردها،کرونا و....از بین خواهد رفت. بیان این مهم باعث جیغ بنفش یاران ابلیس در داخل و خارج خواهد شد.

عباسی با مقایسه سلبریتی ها و شهدا افزود: سلبریتی ها بی بوته و بی ریشه و البته پرسر و صدا هستند ولی شهدا معمولا پسا شهادت رونمایی می شوند‌.

عباسی با اشاره به بدهکاری سه کشور اول جهان (آمریکا ۳۰ تریلیون، ژاپن ۱۵ تریلیون و چین ۱۰ تریلیون) افزود: این کشورها ابربدهکاران هستند.خلق پول، تولید ثروت نیست ، خلق بدهی است.

اگر در دهه اخیر جنگ آب مطرح شده است امروزه به دلیل جنگ روسیه و اوکراین(دارنده گان ۳۴ درصد از غله جهانی) باید به زودی شاهد جنگ نان در جهان باشیم.

گزارش صدای معلم از سخنرانی حسن عباسی در مورد اعتراضات صنفی و معیشتی معلمان

عباسی با اشاره به سخنان کسینجر در خصوص کنترل دنیا با انرژی، آب و غذا گفت: امروزه جنگ آب و نان کاملا جدی بوده و دولت باید با کنترل وارادت و صادرات و ذخیره کردن مایحتاج مردم بر مشکلات معیشتی مردم فائق اید.امروز چین با تیزبینی ۶۰ درصد غله جهان را ذخیره کرده است در عوض در ایران با قاچاق گسترده مواد غذایی ارزان به کشورهای همسایه ما عملا به جای ۸۵ میلیون به ۱۸۰ میلیون نفر یارانه پنهان می دهیم. حذف ارز ترجیحی و کنترل مرزها باعث بهبود معیشت مردم خواهد شد.

عباسی ضمن صحه گذاشتن بر اعتراضات صنفی و معیشتی افزود: اعتراض به ناکارآمدی، گرانی، تورم و...حق مردم است ؛ حساب این اعتراضات از اغتشاشات جدا بوده و به معنای همراهی با اپوزیسیون و ریختن آب به آسیاب دشمن نیست.

عباسی در پایان ضمن اشاره به اعتراضات صنفی و مردمی در گوشه و کنار کشور افزود: اپوزیسیون خارج از کشور و خاندان منحوس پهلوی ابدا جایی در ایران ندارند. مردم در مقاطع حساسی چون تشییع جنازه سردار سلیمانی، راهپیمایی ها و اخیر در استقبال گسترده داخلی و جهانی از سرود سلام فرمانده، مشروعیت نظام را جار زدند.

گزارش صدای معلم از سخنرانی حسن عباسی در مورد اعتراضات صنفی و معیشتی معلمان

پایان گزارش/


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گزارش صدای معلم از سخنرانی حسن عباسی در مورد اعتراضات صنفی و معیشتی معلمان

سه شنبه, 17 خرداد 1401 21:21 خوانده شده: 655 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1401/03/17 - 23:44
حسن عباسی
ابوالفضل رائفی مور
رحیم پور ازغدی
...
صداهای تریبون دار اصولگرایان تندرو و ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/18 - 07:04
تندروهای حاکم اصولگرا با ارتباط اعتراضات صنفی معیشتی به کشورهای غربی و تهیه کلیپ راه اعتراضات صنفی را بسته و متاسفانه هرکار بخواهند با معیشت معلم میکنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/21 - 12:07
راِئفی پور صحیح است
پاسخ + 0 0 --
علی ادامه 1401/03/19 - 08:32
با سلام ضمن تشکر از آقای قاسم پور گرامی که خالصانه موضوع چالش های ملمان عزیز و بازگشت منزلت معلمان را پیگیری می کنند تقاضا دارم این آقایان چون آقای عباسی را برجسته نکنید. ایشان صرفنظر از گرایش های تند سیاسی از سلامت روان کافی برخوردار نیستند به دلیل همین موضوع اطلاعات خود را بدون ارایه شواهد و آمیخته به هذیان گویی مطرح و بحث می کنند به فردی که به خودش اجازه می دهد بدون داشتن سوابق علمی و تخصصی در رشته های علمی در مورد مسایل همه این حوزه ها راه حل های بی اساس تجویز کند نه تنها در خصوص اطلاعاتش بلکه در خصوص سلامت روانی اش شک کرد
پاسخ + +1 0 --
عباس 1401/03/19 - 14:25
توجیه‌گری، ذهن را فاسد می‌کند.
توجیه‌گری، تمام توان‌ها و استعدادها و دانش فرد را فاسد می‌کند.
فرد مجبور می‌شود دست به دامان توهم، خرافات، مبهم‌گویی، کلی‌گویی و اغراق شود تا بلکه بتواند حقیقت را کتمان و مخفی کند و در عوض خلاف آن را توجیه کند و در نهایت پاداش خود را بگیرد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/20 - 22:33
ربا تصرف حق غیر و غصب مشاغل همان است
پاسخ + 0 0 --
زیبا 1401/03/21 - 17:12
خنده داره نظریات عباسی
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1401/03/27 - 17:27
معلمان بر خلاف این که ادعا می کنند که باسواد ترین و آگاه ترین قشر جامعه هستند ، عملا نشان دادند که آشنایی و آگاهی چندانی از اوضاع جامعه و حتی حقوق خودشان ندارند!
معلمی که نمی داند قبلا رتبه بندی شده و رتبه در احکام درج شده است و باز هم درخواست رتبه بندی دارد!
معلم عزیز آنقدر آگاهی ندارد که مطالبه بی قید و شرط حقوق و مزایا را داشته باشد!
معلمی که بیست سال خدمت کرده و بالاترین رتبه را دریافت کرده است، درخواست رتبه بندی دارد و این حجم نا آگاهی تاسف آور است!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور