صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«در حالی که هنوز مرجع ارزیاب تخصصی و مستقل مانند « سازمان نظام معلمی » برای تعیین صلاحیت های حرفه ای معلمان تشکیل نشده بهتر است که به جایگاه و شان معلمان احترام گذاشته و بدون دوباره کاری و اتلاف منابع و زمان ، رتبه های جدید معلمان را با رتبه های پیشین آنان مطابقت دهید »

دنبال نخود سیاه فرستادن معلمان برای رتبه بندی ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم از سیاست وزارت آموزش و پرورش در مورد اعمال رتیه بندی معلمان و تکرار حکایت دنبال نخود سیاه فرستادن

در حالی که هنوز تایید و تصویب آیین نامه ی رتبه بندی معلمان در هیات دولت در هاله ای از ابهام قرار دارد ، بخشنامه ای با موضوع « بارگذاری مستندات در سامانه Ltms با هدف آماده سازی ساز و کار فرآیند رتبه بندی ، حقوق و مزایا ، ارزشیابی کارکنان » به مدارس ارسال گردیده است . ( 1 )

 بر این اساس ، مدیران مدارس مدارک زیر را از معلمان خواسته اند :

۱- پرینت کلیه ساعات ضمن خدمت

۲-  آخرین مدرک تحصیلی مطابق حکم ( در صورت عدم اعمال ارائه اصل و کپی )

۳-  آخرین حکم کارگزینی تا قبل از ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ (نیروهای استخدامی جدید آخرین حکم خود را قرار دهند)

۴- ۲ عدد طرح درس روزانه (دست نویس خودتان)، ۲ مورد طراحی سوالات استاندارد (طراحی توسط خودتان)، اصل و کپی گواهی کسب رتبه در (درس پژوهی، اقدام پژوهی و...)، یک مورد پژوهش کامل دولت و وزارت آموزش و پرورش اگر واقعا به دنبال افزایش رضایت شغلی معلمان و کیفیت بخشی آموزش هستند بر اساس  همان مواد قانونی مصرح مانند ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری و بند ( پ ) ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه ، حقوق آنان و کارمندان را متناسب با تورم تعیین کنند .

۵- اصل و کپی مقاله چاپ شده در نشریات علمی+ کتاب تالیف شده

۶- اصل و کپی گواهی عضویت در گروه های آموزشی منطقه یا استان

۷- اصل و کپی گواهی عضویت در هیأت ها و انجمن های علمی، آموزشی، هنری، فرهنگی منطقه یا استان (مثل بسیج، انجمن های علمی، ورزشی و...)

۸- دو مورد پیشنهاد در حیطه شغلی خود (در قالب فرم پیشنهادات)

۹- کلیه تقدیرنامه ها تا سقف ۳۰ امتیاز (رییس جمهور:۳/۵وزارتی:۳، استاندار، معاون وزیر: ۲/۵، استانی: ۲، منطقه: ۱، مدیر:۰/۵ )

۱۰- اصل و کپی برگ ارزشیابی ۳ سال آخر (۴۰۰-۹۹/۹۹-۹۸/۹۸-۹۷)

۱۱- ابلاغ های تدریس در مناطق محروم (روستایی)

۱۲-  گواهی تدریس در کارگاه، دوره ضمن خدمت، دانشگاه ها

۱۳-  گواهی کسب مقام اول، دوم یا سوم در مسابقات و جشنواره ها( در ۵ سال اخیر( از۹۵/۰۷/۱ لغایت ۴۰۰/۰۶/۳۱)

۱۴- گواهی کسب عنوان معلم نمونه منطقه ای، استانی یا کشوری (در ۵ سال اخیر)

۱۵-  گواهی مشارکت در اجرای فعالیت های فوق برنامه آموزشی، فرهنگی، ورزشی، پرورشی در هر کدام از نهادها (آموزش و پرورش، استانداری، وزارت ارشاد، هلال احمر، دانشگاه ها، وزارت بهداشت، بسیج و ...)

۱۶- گواهی همکاری با موسسات جهادی، انجمن های خیریه و ... »

این بخشنامه ها در حالی ارسال می شوند که معلمان پیش تر و با ارائه چنین مدارکی تحت عناوینی مانند « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » رتبه بندی شده اند .

نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که از کجا معلوم نتایج بهتری برای  رتبه بندی معلمان پس از ارائه مدارک مربوطه حاصل شود ؟ آیا تحول مثبت و معناداری در روندها و فرآیندهای اداری وزارت آموزش و پرورش در طی این مدت صورت گرفته است ؟

و این در حالی است که قرار است فرایند رتبه بندی معلمان توسط « هیات های ممیزه » انجام پذیرد ؛ تجربه ای که قبلا هم مورد آزمون قرار گرفته و ناکارآمدی آن به اثبات رسیده است .

آیا این گونه مدارک در پرونده پرسنلی هر معلم وجود ندارند ؟ واقعا قرار است این گونه کاغذ بازی ها تا کی ادامه داشته باشد ؟

آیا وزارت آموزش و پرورش قصد دارد با خرید زمان و طول دادن اعمال رتبه بندی معلمان تا شهریور ماه همچنان و به زعم خودشان ، « بحران کمبود معلم » را به نوعی مدیریت کند ؟

گزارش صدای معلم از سیاست وزارت آموزش و پرورش در مورد اعمال رتیه بندی معلمان و تکرار حکایت دنبال نخود سیاه فرستادن

واقعا معلمی که فقط به خاطر اعمال رتبه بندی تاکنون تدریس خود را تمدید کرده است و انگیزه ای برای ادامه کار ندارد ؛ می توان به هدف اصلی فرایند رتبه بندی که همانا « کیفیت بخشی آموزش » است دست یازید ؟

آیا بهتر نیست مسئولان وزارت آموزش و پرورش در برخورد با معلمان « صداقت » داشته و آنان را این گونه سر کار نگذارند ؟

وزارت آموزش و پرورش اگر قصد دارد که نیروهای با سابقه خود را در سیستم حفظ کند ، می تواند ضمن بیان صحیح و منطقی مساله ، از مشوق های واقعی و تاثیرگذار  در این راستا بهره جوید .

بسیاری از معلمان از وضعیت افزایش سنواتی خود در سال جاری که با تورم فاصله زیادی دارد و قدرت خرید آنان را به شدت کاهش داده است ، ناراحت و عصبانی هستند .

گزارش صدای معلم از سیاست وزارت آموزش و پرورش در مورد اعمال رتیه بندی معلمان و تکرار حکایت دنبال نخود سیاه فرستادن

دولت و وزارت آموزش و پرورش اگر واقعا به دنبال افزایش رضایت شغلی معلمان و کیفیت بخشی آموزش هستند بر اساس  همان مواد قانونی مصرح مانند ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری و بند ( پ ) ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه ، حقوق آنان و کارمندان را متناسب با تورم تعیین کنند .

 « صدای معلم » همچون گزارش های پیشین بر این باور است که مهم ترین نقطه ضعف و پاشنه آشیل ارزیابی صلاحیت های حرفه ای معلمان ، فقدان مرجع ارزیاب مستقل در این مورد است .

در حالی که هنوز معلمان تشکیلات تخصصی و مستقل مانند « سازمان نظام معلمی » ندارند بهتر است که به جایگاه و  شان معلمان احترام گذاشته و بدون دوباره کاری و اتلاف منابع و زمان ،  رتبه های جدید معلمان را با رتبه های پیشین آنان مطابقت دهند .

( 1 )

گزارش صدای معلم از سیاست وزارت آموزش و پرورش در مورد اعمال رتیه بندی معلمان و تکرار حکایت دنبال نخود سیاه فرستادن

پایان گزارش/


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گزارش صدای معلم از سیاست وزارت آموزش و پرورش در مورد اعمال رتیه بندی معلمان و تکرار حکایت دنبال نخود سیاه فرستادن

یکشنبه, 01 خرداد 1401 17:26 خوانده شده: 723 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
مهدی 1401/03/01 - 23:57
دقیقا میخوان معلم های در حال بازنشستگی را مجاب کنند و مثلا ترغیب که عنقریب رتبه بندی تصویب می شود و شما عجله نکنید بمانید تا مشمول شوید. این بازی به قیمت هدر دادن وقت و انگیزه قاطبه معلمان است. از طرفی هم نیروهای در حال بازنشستگی، دیگر رمق و حسی برای کار ندارند، با این تزفندها می مانند و اجحاف در حق بچه ها می شود. همچنین جلوی استخدام اینهمه جوان جویای کار گرفته می شود. فقط تاسف و تاسف برای اینهمه مگر و دغل.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/14 - 09:33
ببینید اصولگراهای حاکم بر همه قوا با مشکلات فراوان معیشتی اکثریت جامعه و مثلا معلمان چطور برخو رد میکنند
پاسخ + +8 0 --
شریفی 1401/03/02 - 11:02
همه چیزتوی این کشوربه هم ریخته اصلامعلوم نیست چه خبره هرکی برای خودش یه دفترودستکی داره بخشنامه صادرمی کنه ومیفرسته مدارس واینورواونور.خیلی بی حساب کتاب شده این مملکت قانون هم که دیگه اصلاکنارگذاشته شده وهرکی به سلیقه خودش وجناحش عمل می کنه.رتبه بندی هم به انجام نمی رسه بااین اوضاع اسفباری که ایجادشده.
پاسخ + +3 0 --
علی 1401/03/02 - 12:53
اف بر این تدبیر
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1401/03/02 - 13:17
به نکته خوبی اشاره کردید هدف از تبلیغ رتبه بندی استمرارخدمت بازنشستگان وبیگاری کشیدن از آن هاست بارها نمایندگان از فرهنگیان دخواست کردند استمراربدهند ودرنیمه دوم سال۱۴۰۰ازمواهب رتبه بندی بهره مند شوند متاسفانه درجامعه فرهنگیان هم بدون توجه به این ترفندها با چنین وعده هایی همراهی می کنند ،تا یک جمعیت هوش جمعی بالایی نداشته باشد همیشه در باتلاق ندانستن های خویش گرفتاراست
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1401/03/02 - 15:53
با سلام ! یاداشت صدای معلم درست ومنطقی است. نکته ای که می خواهم اضافه کنم اینه که بخشنامه بی فایده وغیر ضروری مورد استناد استانیه نه وزارتی در صورتیکه باید وزارتی باشد ! همین بخشنامه بیانگر بی برنامگی وجزیره ای عمل کردن وسر کار گذاشتن معلمان توسط مسوولین مربوطه است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/05 - 16:58
کاملا با نظر صدای معلم موافقم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور