صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

نامه ی جمعی از بازنشستگان کشوری و لشکری شهرستان دزفول به نمایندگان مجلس شورای اسلامی

نیازی به مصوبه ی جدید در مورد بازنشستگان نداریم ! همان ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری را اجرا کنید !

گروه استان ها و شهرستان ها/

نامه ی زیر توسط « جمعی از بازنشستگان کشوری و لشکری شهرستان دزفول » برای صدای معلم ارسال گردیده است .

در این نامه تصریح گردیده است : « شما بزرگواران به مقدسات قسم یاد کرده اید که بر اساس قوانین اسلام و قانون اساسی به حقوق مردم پای بند بوده و تمام همّ خود را در این راستا به کار برید.

آیا هیچ یک از شما بزرگواران قلم به دست گرفته و هزینه سبد خانوار را یک به یک نوشته و جمع زده اید؟ آیا حاصل آن را با میانگین حقوق بازنشستگان قیاس نموده اید ؟

مع الاسف در چهار دهه گذشته هیچ کدام از مجالس و دولت های گذشته بدان گونه که حقوق مردم در قانون اساسی آمده است، عمل نکرده اند.

شما عزیزان موظف هستید بنا بر اصول قانون اساسی ، زندگی مطلوب و شرافتمندانه ای برای مردم ترسیم، تصویب و به اجرا درآورید » .

 

مطالبات بازنشستگان و درخواست اجرای ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

با درود فراوان

نمایندگان محترم مردم شریف ایران محترمانه معروض می دارد شما بزرگواران به مقدسات قسم یاد کرده اید که بر اساس قوانین اسلام و قانون اساسی به حقوق مردم پای بند بوده و تمام همّ خود را در این راستا به کار برید.

مع الاسف در چهار دهه گذشته هیچ کدام از مجالس و دولت های گذشته بدان گونه که حقوق مردم در قانون اساسی آمده است، عمل نکرده اند.

شما عزیزان موظف هستید بنا بر اصول قانون اساسی ، زندگی مطلوب و شرافتمندانه ای برای مردم ترسیم، تصویب و به اجرا درآورید.

شما بزرگواران بر اساس برنامه های توسعه و نیز قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون کار موظف به اعتدال بین هزینه ها و درآمدها می باشید.آیا افزایش ده درصدی حقوق بازنشستگان با مفاد قوانین فوق الاشاره هم خوانی و هم پوشانی دارد؟

لذا مفاد ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری را یاد آوری می نماید تا دولت محترم در هنگام تهیه لایحه بودجه و مجلس محترم در وقت تصویب بودجه به قانون مراجعه نمایند:

 « ضرایب حقوق مذکور در فصول دهم و سیزدهم به تفکیک هر فصل، متناسب با احکام این قانون در اولین سال اجراء پانصد ریال تعیین می‌گردد و در سالهای بعد حداقل به اندازه نرخ تورم که هرساله از سوی بانک مرکزی اعلام می‌گردد، افزایش می‌یابد . »

مطالبات بازنشستگان و درخواست اجرای ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری

ما مردم برای اداره جامعه تمام مساعی خود را برای تصدی ارکان و ساختار نظام در اشکال انتخابی و انتصابی انجام داده ایم ؛ بعد از این چه کار باید کرد؟

آیا هیچ یک از شما بزرگواران قلم به دست گرفته و هزینه سبد خانوار را یک به یک نوشته و جمع زده اید؟ آیا حاصل آن را با میانگین حقوق بازنشستگان قیاس نموده اید ؟

بیایید یک بار این کار را انجام داده و وجدان خود را بر مسند قضاوت نشانده با عنایت به حقوق مصرح مردم در قانون اساسی، بسنجید ، می بینید چگونه عرق شرم .....؟

آیا کشوری که این گونه مورد عنایت باری تعالی قرار گرفته و درصد قابل توجهی از ثروت جهانی را در خود جای داده است مستحق تحمیل این همه نکبت از سوی متولیان کشور نسبت به مردم و ولی نعمتان خود می باشد؟

فأین تذهبون ؟

در خاتمه سروران عزیز را توصیه به اعاده حقوق مردم نموده و ضمن تاکید بر موارد فوق الاشاره درخواست های گذشته را که در سال گذشته تحویل نماینده عزیز و محترم شهرمان آقای آوایی نموده ایم .

جهت تسریع و تعجیل در انجام و اجرا به ضمیمه تقدیم می نماید و اصرار دارد یارانه کالاهای اساسی را برای همه بازنشستگان بدون استثنا اعطا نموده و همسان سازی و همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلین و تعدیل حقوق همه پرسنل دولت محترم اعم از شاغلین و بازنشستگان درتمام وزارتخانه ها را در دستور کار آجلا و عاجلا قرار دهید .

پیشاپیش از بذل توجه و تفقد شما عزیزان نهایت سپاس را داریم .

جمعی از بازنشستگان کشوری و لشکری شهرستان دزفول

 

رونوشت:

- مجلس محترم شورای اسلامی

- ریاست محترم جمهور

- کانون بازنشستگان فرهنگیان دزفول

کانون بازنشستگان نیروهای مسلح

کمیسیون اصل 90


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مطالبات بازنشستگان و درخواست اجرای ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری

سه شنبه, 31 خرداد 1401 22:06 خوانده شده: 102 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
حسینی 1401/04/01 - 09:04
ازنمایندگان مجلسی که باحداقل رای به کرسی رسیده اندنبایدانتظارداشت به وضعیت غمبارمعیشتی کارگران کارمندان وبازنشستگان رسیدگی کنندوازآنهاحمایت نمایند.مصوبات مجلس هرگزنیازهای مردم رابرآورده نکرده ونمیکندزیرااین مجلس یک مجلس گوش بفرمان است نه مجلس شورای ملی درخدمت عموم مردم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/04/03 - 06:05
معیار دولت و مجلس و...اصولگرایی است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور