صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

«اکنون بیش از سه ماه است که هیچ هزینه‌ای از سوی آموزش‌ و پرورش طی گزارشی که از دفاتر بیمه تکمیلی آتیه‌سازان در استان مرکزی کسب شده، بابت ارائه فاکتورهای درمان بیمه تکمیلی برای شاغلین پرداخت نکرده است »

تکلیف هزینه‌های بیمه تکمیلی آتیه‌ سازان حافظ چه خواهد شد ؟

حسین معافی/ فعال فرهنگی

تکلیف هزینه‌های بیمه تکمیلی آتیه‌ سازان حافظ چه خواهد شد

 بیمه طلایی فرهنگیان یکی از اتفاقات خوب رفاهی بود که سال 1389 اجرا شد اما چند سالی بیشتر دوام نداشت و کم‌کم رنگش تغییر کرد و اکنون سال‌هاست که بیمه تکمیلی فرهنگیان نتوانسته رضایت جامعه فرهنگی را جلب کند. یکی از موضوعاتی که فرهنگیان نسبت به آن گلایه دارند و به آن معترض هستند بحث هزینه‌های درمان است. بیمه‌های تکمیلی که در سال‌های گذشته طرف قرارداد آموزش‌ و پرورش بودند نتوانستند رضایت فرهنگیان را جلب کنند و برخی از خدمات سقف پرداخت داشتند و برای هزینه‌های دندان‌ پزشکی خدماتی ارائه نمی‌کردند. اکنون بیش از سه ماه است که هیچ هزینه‌ای از سوی آموزش‌ و پرورش طی گزارشی که از دفاتر بیمه تکمیلی آتیه‌سازان در استان مرکزی کسب شده، بابت ارائه فاکتورهای درمان بیمه تکمیلی برای شاغلین در طرح «الف» و «ب» از تاریخ 29 / 01 / 1401 واریز نشده و همچنین بیمه تأمین اجتماعی بازنشستگان نیز از تاریخ  23 / 02 / 1401 هزینه‌ها را پرداخت نکرده است در صورتی‌ که  پرداخت حق بیمه تکمیلی از سوی فرهنگیان و بازنشستگان هر ماه از حقوق آنها کسر گردیده است. بیماران خاص که تحت پوشش بیمه تکمیلی بودند و معمولاً طی دو هفته هزینه‌های درمان خود را دریافت می‌کردند نیز بیش از 100 روز است که هیچ هزینه‌ای را بابت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان دریافت نکرده و نسبت به عدم پرداخت‌های به‌موقع گلایه‌مند هستند.

انتقاد صدای معلم از عدم پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی آتیه‌ سازان حافظ توسط وزارت آموزش و پرورش

سال گذشته بیمه تکمیلی فرهنگیان به‌صورت صندوقی و حق بیمه ماهانه آن‌ها ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود. به‌ این‌ ترتیب حق بیمه ماهانه تکمیلی فرهنگیان امسال تقریباً دو برابر افزایش پیدا کرده است. از تاریخ اول تیرماه ۱۴۰۱ بیمه تکمیلی دانا جایگزین بیمه آتیه‌سازان حافظ برای شاغلین شده و قرار است که این بیمه به‌صورت خودگردان ارائه خدمات کند . پیش‌ از این، روش بیمه تکمیلی فرهنگیان به‌صورت صندوقی بود که مورد رضایت همکاران فرهنگی نبود، لذا با سازوکاری جدید، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت بیمه دانا برای تغییر از روش «صندوقی» به «بیمه‌گری» خواهد بود و طبق قرارداد، فرانشیز 15 درصدی در این تفاهم‌ نامه قید شده است و بر اساس این تفاهم‌ نامه، بیمه‌نامه شخص ثالث و بدنه اتومبیل با لحاظ شرایط مناسبی از سوی بیمه دانا به فرهنگیان ارائه خواهد شد.

 بر اساس تعهدات جدید بیمه تکمیلی آموزش‌ و پرورش با بیمه دانا سقف تعهدات بیمه تکمیلی بابت جراحی عمومی و جراحی‌های تخصصی مثل عمل جراحی قلب و مغز نامحدود خواهد بود و مراکز طرف قرارداد با بیمه دانا به‌صورت آنلاین نیز افزایش خواهد یافت.

اگرچه کارشناسان انتقاداتی به عقد قرارداد آموزش‌ و پرورش با بیمه تکمیلی دانا دارند ولی امیدواریم که ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی و هزینه‌های درمان بهتر از سال‌های گذشته باشد تا فرهنگیان گرامی از یک رضایت نسبی از ارائه خدمات برخوردار باشند.

شایسته است که آموزش‌ و پرورش نیز هزینه فاکتورهایی را که فرهنگیان و بازنشستگان عزیز در سه ماه گذشته تحویل بیمه تکمیلی آتیه‌ساز حافظ دادند، پرداخت نماید.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تکلیف هزینه‌های بیمه تکمیلی آتیه‌ سازان حافظ چه خواهد شد

دوشنبه, 10 مرداد 1401 09:38 خوانده شده: 197 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1401/05/10 - 15:17
من معلم شاغل نزدیک ۳ماهه مدارک ۱م تومنی به دفتر آتیه سازان در مشهد داده ام اما امان از پرداخت یک ریالللللللل!!!!!!؟؟؟؟
پاسخ + +2 0 --
حسن 1401/05/10 - 21:01
سلام من در سه و دو ماهه گذشته نزدیک 5 میلیون تومان هزینه پزشکی از جیب خرج کرده ام و اسناد اون رو تحویل آتیه سازان داده اما دریغ از پرداخت یک ریال از این هزینه؟!!!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

مدیریت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور