صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش

چرا وزارت آموزش و پرورش فکری برای مسکن معلمان بدون خانه نمی کند ؟

معلم | تهران

چرا وزارت آموزش و پرورش فکری برای مسکن معلمان بدون خانه نمی کند

با سلام و احترام

اینجانب با سابقه 27 سال متولد تهرانم و در تهران بزرگ شدم اما با حقوق خودم فقط در خانه پدری زندگی کرده ام . به خاطر بیماری ازدواج نکردم . در گذشته به معلمین مسکن و خانه در داخل شهر تهران داده می شد حتی مجتمع های مسکونی فرهنگیان در داخل شهر هنوز هم موجود است . ولی در حال حاضر آموزش و پرورش هیچ کاری برای معلمین تهران با این اجاره بها انجام نمی دهد ، به مجردان که خانه داده نمی شود و به علاوه تمام مسکن ها در شهر پرند است .

سوال اینجانب از متولیان امر این است که ساعات ورود معلم ها آن قدر برایشان مهم است ، فاصله پرند تا تهران را چطور محاسبه کرده اند! زمان رسیدن آن تا تهران چقدر است ؟ آیا راه به این دوری معلم خسته نمی کند و با خستگی به سر کلاس برسد . آیا نمی شود تعاونی مسکن معلمین هم برای متولدین تهران که سالها آلودگی دود آن را تحمل کردن زمینی در تهران تهیه کند و بسازند که در محیطی آرام و با همکاران خود و با فرهنگ یکسان هستند در محیطی فرهنگی زندگی کنند . تمام ارگان های دولتی و نظامی برای کادر خود در تهران خانه سازی می کنند ؛ چطور آموزش و پرورش قادر به چنین کاری برای فرهنگیان نمی باشد ؟ در بین خود فرهنگیان مهندسیان ساختمان کم نمی باشند ، با تعداد زیاد همکاران مجرد خانم و هم آقا که قادر به ازدواج با هزینه بالا و پرداخت هزینه رفت و  آمد سنگین بین شهری با این حقوق ندارند اگر تعداد حساب کنیم به راحتی می توان زمینی در داخل تهران خریداری کرد و چند زمین در نقاط مختلف تهران با این تعداد فرهنگی مجرد متولد تهران به راحتی قابل خرید است. همکارانی که از شهرستان آمده اند خدا را شکر همه دارای مسکن در تهران هستند چون به خاطر همسر و جابه جایی آن به تهران آمده اند ؛ فقط همکاران متولد تهران هستند که به خاطر بالا رفتن هزینه ها حتی قادر به زندگی در شهر خود هم نیستند .

به طور کلی هزینه ساخت هم بر خلاف قیمت های بازار که متری چندین میلیونی حساب می شود غیر واقعی است . کسانی که کارشناس ساختمان هستند می دانند ساخت مسکن متری 5 میلیون بیشتر در نمی آید . در خواست دارم آموزش و پرورش شهر تهران تعاونی برای همکاران شهر تهران که تهرانی و فاقدمسکن هستند تشکیل دهند و از خود همکاران با تعهد برای ساخت مسکن فرهنگیان استفاده کنند زیرا افراد دیگر فقط به فکر منافع خود هستند و برای فرهنگیان دل نمی سوزانند .

به امید خانه دار شدن همه فرهنگیان


« دیدگاه ها و نظرات افراد و گروه ها لزوما نظر صدای معلم نیست ؛ این رسانه آماده انتشار پاسخ مسئولان و افراد مخاطب می باشد »

« آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش و پرورش ایران و جهان در صدای معلم »

کانال تلگرامی صدای معلم

ارسال مطلب برای صدای معلم


چرا وزارت آموزش و پرورش فکری برای مسکن معلمان بدون خانه نمی کند

خوانده شده: 197 دفعه چهارشنبه, 04 خرداد 1401 18:22

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1401/03/12 - 15:09
اون پرن و غیره رو خودشون با رانت و پورسانت بنگاه دارا مسازند و به اقشار ی مثل معلم به چند برابر قیمت میفروشند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.

نظرسنجی

با توجه به رتبه بندی پیشین معلمان به « پایه، ارشد، خبره و عالی حرفه ای » ؛ آیا در فراخوان جدید وزارت آموزش و پرورش برای رتبه بندی شرکت می کنید ؟

بلی - 28.7%
خیر - 71.3%

مجموع آرا: 230

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

Ghalamchi

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم - اخبار فرهنگیان، معلمان و آموزش پرورش بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور