صدای معلم

« صدای معلم » از خانم مظفر دعوت می کند تا در مورد عملکرد خویش در 6 ماهه ی گذشته در برابر رسانه ها پاسخ گو بوده و فقط به توصیه و شعار و نصیحت اکتفا نکند !

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به جای " شعار " در مورد عملکرد خود پاسخ گو باشد !

گروه گزارش/

نفد عملکرد مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

از انتصاب « زهرا مظفر » به عنوان « مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش توسط « سیدمحمد بطحایی » وزیر پیشین آموزش و پرورش 6 ماه است که می گذرد .

این مقام نظارتی در 6 ماه گذشته نه نشستی با رسانه ها داشته است و تنها واکنش اداره کل اش در برابر حجم انبوه انتقادات و  مطالب همکاران در  « صدای معلم » تنها یک " جوابیه " بوده است . ( این جا )

هر چند « علیرضا کمرئی » مدیر کل پیشین این اداره نیز وضعیت بهتری نسبت به ایشان نداشته است .

در نشستی که « مظفر » دیروز با کارشناس مسئولان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شهر تهران نیز داشته است از رسانه ها برای حضور در این نشست دعوتی به عمل نیامده است .

پرتال اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران می نویسد : ( این جا )

" زهرا مظفر تهران را پیشانی آموزش و پرورش کل کشور دانست و با تقدیر از مسئولین ارزیابی عملکرد مناطق اظهارداشت: از اینکه این مسئولیت خطیر را پذیرفتید و در جبهه فرهنگی بدون مزد و با سختی ها و فراز و نشیب های فراوان به دولت، جامعه و نظام اسلامی خدمت می کنید سپاس گذاری می کنم.

وی با اشاره به نقشه راه و منویات مقام معظم رهبری بر استقرار نظام جامع رصد و ارزیابی تضمین کیفیت و ارتقای بهره وری در آموزش و پرورش تصریح کرد و افزود: آموزش و آگاهی بخشی باید در اولویت امور باشد زیرا بهبود عملکرد مدیران موجب می شود تا شاهد حضور مراجعین کمتری در ادارات باشیم.

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شعار "آگاهی، پیشگیری و بهبود عملکرد" بر پرهیز از سطح بندی و سرعت در حسابرسی و پیگیری کارها و فعالیت ها تاکید کرد و اضافه کرد: تکریم ارباب رجوع بسیار حائز اهمیت است. شما چشم و گوش مدیر منطقه هستید.

وی ادامه داد: باید با همه مخاطبان به یک شکل رفتار کنیم. بی طرفی ما بسیار مهم است. قاطع بودن در تصیم گیری نافی تکریم ارباب رجوع نیست. ارزیابی دستگاه بر اساس منطق و مبتنی بر صداقت باید باشد. ما با صداقت در ارایه آمار به دستگاه های تصمیم ساز، تاثیرگذار هستیم.

نفد عملکرد مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسایل مالی، اردویی، آموزشی و پرورشی مدارس بسیار اهمیت دارد تا رصد شوند افزود: در اسناد مالی مدیر ملزم است مصوبه شورای مالی مدرسه را ضمیمه کند. ارزیابی مامن و پناهگاه مخاطبین است.

وی خواستار خودداری از سوگیری در فعالیت ها شد و گفت: همه اعضای یک پیکر هستیم و همکاران فرهنگی ما بی ادعا و خالصانه در هر پستی که باشند کارشان را به نحو احسن انجام می دهند و با ایثارگری خود پیرو راه شهدا هستند.

در این جلسه از گراوند رئیس سابق اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران تقدیر شد. "

« صدای معلم » پیش تر در گزارشی نوشت : ( این جا )

" آیا هیات های تخلفات اداری در اهداف ترسیم شده برای آن ها موفق بوده و توانسته اند به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنند ؟  به همین صورت اگر ادارات ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش در کار خود موفق بوده و توانسته اند حقوق قانونی ذی نفعان آموزش و پرورش را اقناع کنند پس آن همه پرونده در دیوان عدالت اداری چه معنایی دارد ؟

محض اطلاع خانم مظفر باید بیان کنیم که موضوع شکایت در آموزش و پرورش فقط مختص و منحصر به دو مقوله معرفی شده توسط ایشان نیست .

بهتر است مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گزارشی در مورد تخلفات مدیران آموزش و پرورش در سطوح مختلف را نیز به اطلاع افکار عمومی برساند .

هنوز اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش به آخرین گزارش صدای معلم ( این جا ) و نیز گزارش های قبلی پاسخی نداده است . "

این رسانه در همان ابتدای انتصاب ایشان به عنوان مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با عنوان : "آیا " زهرا مظفر " می تواند کاری انجام دهد ؟ نوشت :

" رئیس جدید این اداره کل ، زهرا مظفر خواهر حسین مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش و معاون پیشین برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی هنری آموزش و پرورش است .

آیا زهرا مظفر خواهد توانست این وزارتخانه را را در ریل اصلی خویش قرار داده و قانون مداری و مشتری محوری را در ارکان وزارت آموزش و پرورش تعریف و تببین کند و یا چون پیشینیان در ورطه روزمرگی و رودربایستی با همکاران اداری خویش وقت کشی خواهد کرد ؟ "

عملکرد افراد و مقامات بهترین گواه برای ارزیابی آنان است .

« صدای معلم » از خانم مظفر دعوت می کند تا در مورد عملکرد خویش در 6 ماهه ی گذشته در برابر رسانه ها پاسخ گو بوده و فقط به توصیه و شعار و نصیحت اکتفا نکند !

با این حرف ها نمی توان فاصله بین " صف و " ستاد " را پر کرد ! " گپ اعتماد " با " گفتار درمانی " درمان نمی شود !

پایان گزارش/


نفد عملکرد مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

چهارشنبه, 29 آبان 1398 22:00 خوانده شده: 639 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
خبرنگار 1398/08/30 - 06:37
مدیر کل ارزیابی عملکرد و ... در مورد ضرب و شتم دکتر سید محمد حسن حسینی توسط عوامل اموزش پ مشهد و شرکایشان (مافیای کنکور) صورت گرفت و در قالب کامنتی در یادداشت مدیرکل محترم اپ تهران در همین سایت امده پاسخ دهند.
پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/08/30 - 15:55
ممنون از لطف شما خبرنگار محترم.
بارها فسادها و رانتها و چپاول دانش اموزان و حتی معلمان را به مدیر کل ارزیابی .... گزارش داده ام که شدیدا به من فشار اورده اند و ....
در باره همکاریشان با مافیای کنکور هم پاسخگو نخواهند بود چون کنکور

۱. برایشان منافع مادی سرشار و هنگفتی دارد.

۲. ابزاری برای تشویق سیستم اموزشی و دانش اموزان به حافظه محوری است: اینها از پرورش شهروندان تفکر ورز هراس دارند چون تفکر کردن انها را به حقایق سوق میدهد که باعث رهایی انها میشود.

۳. ابزاری بسیار راحت برای مهندسی جامعه است. هر کس را به مصلحت خود ببینند ... و متخصص ... می کنند و هر کس را مصلحت ببینند .... و حمال خود.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/08/30 - 17:22
وزیری که در تنبیه یک دانش اموز واکنش نشان میدهد و بر علیه مافیای کنکور در نماز جمعه صحبت می کند در این مورد هم باید پاسخگو باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/01 - 15:44
خیلی ها مثل ...و نوبخت فقط بلدند خوب حرف بزنند و شعار بدهند تا عمل و توجه به مشکلات فراوان اقشار مختلف جامعه و...
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان‌ 1398/09/03 - 21:06
اشتباه نگفته باشم
خانم مظفر نسبت فامیلی با جناب حسین مظفر از بزرگان با نفوذ اصولگرا که در دولت سید اصلاحات وزیر آ.پ بود و فعلا هم عضو مجمع تشخیص و شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند و...‌
پاسخ + 0 0 --
دانش اموز اسبق دکتر 1398/09/08 - 11:13
سوال یک میلیون دلاری:

چرا در حالیکه در اسلام اینهمه تاکید بر اهمیت «تفکر کردن» شده و بعنوان مثال پیامبر اکرم ص میفرمایند یک ساعت تفکر بهتر از یک عمر عبادت است، مسیولان با سوق دادن سیستم اموزشی از حافظه محوری به تفکر محوری طفره میروند و با تمام قوا مانع این تغییر مهم میشوند؟!
پاسخ + +3 0 --
بی نام بی نشان 1398/08/30 - 21:58
انتخاب خانم مظفر ایشون بی احترامی به تمام فرهنگیان بود
قطعا بسیاری از فرهنگیان که سمت های اجرایی مهم داشتند از ایشون بهترعمل میکردند
پاسخ + +2 0 --
وزیرمافیاخیمه شب باز 1398/09/01 - 06:00
شرم اوره...
پاسخ + +1 0 --
صدای مظلوم 1398/09/02 - 09:49
همکاران صدای «معلم» حداقل کاری که میتوانند بکنند این است که صدای دکتر حسینی را در مقاله ای مبسوط و با مصاحبه با ایشان در سطح ملی انعکاس دهند و به گوش مسیولان صادق و صالح برسانند که معتقدند هر کس صدای مظلومی را بشنود و به یاری او نشتابد مسلمان نیست.
پاسخ + +1 0 --
پرستو نجفی 1398/09/02 - 15:03
بنظر من عملکرد مسیولان مومن و صالح جمهوری اسلامی ایران عالیست و شرعا و عرفا ایرادی بر انها وارد نیست. اساتید محترم قران هم طبق دستوران خدا عمل مکنن.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/09/02 - 20:54
خیلی با حالید!!!
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1398/09/02 - 16:30
خواهر بزرگوار خانم مظفر خواهشمند است نسبت به اجحافی که مسوول حراست اداره کل شهرستان های استان تهران در حق یکی از همکاران نمود و نامه استعلام اطلاعات وی را مغرضانه ارسال ننمود تا موقعیت انتصاب ایشان بعنوان مشتاور اجرایی آقای صیدلو از بین برود رسیدگی و اعاده حق کنید...اردیبهشت ماه98 مدیرکل فرهیخته ی شهرستان های استان تهران یکی از همکاران توانمند و شاخص در حوزه های مختلف اجتماعی فرهنگی باستناد سوابق و کارنامه ای روشن را کاندیدای انتصاب بعنوان مشاور اجرایی خود نمود اما هرگز نامه ی اسستعلام وی از سوی آقای رزاقی ارسال نشد و قاعدتاً پاسخی هم نیامد و این موقعیت به فرد دیگری که از گرد راه رسیده بود واگذار شد...و تاکنون این حق اعاده نشده است،شما را به جان برادران شهیدتان سوگند می دهم که نگذارید اینگونه با آبرو و حیثیت همکاران شریف و ارزشی به بهانه تسویه حساب بازی شود...لطفا رسیدگی فرمایید...آقای دلقندی هم قول رسیدگی و اعاده حق داده بودند اما متاسفانه همچنان اتفاقی نیافتاده است!!
پاسخ + 0 0 --
عقیق 1398/09/02 - 20:53
وای به حال مملکتی که با خواهش و تمنا و سوگند
به جان زندگان و روح مردگان اداره شود.
جناب شاکی از کی چی می خواهید ؟
اگر انجام وظیفه فرض واجب است تمنا چرا ؟!!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور