صدای معلم

صدای معلم : آیا « سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات » خواهد توانست این وزارتخانه را را در ریل اصلی خویش قرار داده و " قانون مداری " و " مشتری محوری " را در ارکان وزارت آموزش و پرورش تعریف و تببین کند و یا چون پیشینیان در ورطه روزمرگی و رودربایستی با همکاران اداری خویش وقت کشی خواهد کرد ؟!

آیا " زهرا مظفر " می تواند کاری انجام دهد ؟

گروه گزارش/

زهرا مظفر سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌هایی است که پرونده‌های زیادی در دیوان عدالت اداری دارد .

از مهم ترین دلایل این امر به عدم تمکین این وزارتخانه به قانون و یا اجرای ناقص مقررات و آیین نامه ها برمی گردد .

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌ قربانی معاون قضایی دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم می گوید : ( این جا )

" متأسفانه وزارت آموزش و پرورش در مقام اجرای این مصوبه، برای تعداد زیادی از کارکنان خود که حتی کارشناس و بالاتر بودند، 700 امتیاز را لحاظ کرده و همین مسأله موجب شده تعداد زیادی به دیوان عدالت دادخواست بدهند.

قربانی گفت: از دستگاه‌ها خواهش می‌کنیم مصوباتی که دولت تصویب می‌کند را اجرا کنند و برای مساله‌ای که روشن است، خلق‌الله را به دیوان نفرستند زیرا از یک طرف موجب شلوغی و افزایش حجم پرونده‌های دیوان می‌شود و از طرف دیگر اینکه دیوان عدالت در مسایلی که اختلاف برداشت وجود دارد ورود و رسیدگی می‌کند نه جاهایی که قانون روشن است و دستگاه‌ها از اجرای قانون تمرد می‌کنند.

وی متذکر شد: این مورد خاص فعلا از وزارت آموزش و پرورش شروع شده و ما به مسئولان این وزارتخانه توصیه می‌کنیم که هر چه سریع‌تر قانون و مصوبه دولت را اجرا کنند تا کارکنان و معلمان به دیوان عدالت سرازیر نشوند. درخواست ما اجرای قانون و مصوبه دولت است، نه زیادتر و نه کمتر.

زهرا مظفر سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

رئیس سابق  دیوان عدالت اداری حجةالاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه درباره شکایت‌های وارده به این دیوان در ارتباط با وزارت آموزش و پرورش می گوید : ( این جا )

" وزارت آموزش و پرورش بسیار گسترده است و خواه یا ناخواه تصمیماتی که در درون این مجموعه گرفته می‌شود، با شکایت‌هایی در دیوان همراه می‌شود. منشأ عمده این شکایات نیز به بخشی از قانون و مصوبات دولت و بخشی دیگر به اقدامات و آیین‌نامه‌های تنظیم شده در این وزارتخانه باز می‌گردد.

رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: در راستای مشکلاتی که برای کادر آموزشی و اداری این وزارتخانه پیش آمده است، اخیراً جلسه‌ای با مسئولان وزارت آموزش و پرورش داشتیم اما نمی‌دانم چرا آقایان مسئول در آموزش و پرورش اهتمام لازم را ندارند.

وی به مسئولان آموزش و پرورش توصیه کرد قبل از اینکه شکایتی از تصمیمات‌شان در دیوان عدالت اداری مطرح شود، آیین‌نامه‌ها و تصمیمات خود را در چارچوب قانون وضع کنند و مورد بازنگری قرار دهند.

منتظری ادامه داد: با توجه به گستردگی این وزارتخانه و تعداد فراوان کارکنان از مسئولان وزارت آموزش و پرورش تقاضا داریم به مشکلات کارمندان و معلمان بیشتر توجه کنند و البته بخشی از شکایت فرهنگیان و کارکنان این وزارتخانه وارد است. "

این اظهارات و گلایه های مسئولان دیوان عدالت اداری در حالی بیان می شود که در وزارت آموزش و پرورش اداره مستقلی در وزارت آموزش و پرورش به نام " اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات " پیش بینی شده است .

هم عرض این اداره کل در مناطق و نواحی سراسر کشور هم دوایری برای ثبت شکایات تعبیه گردیده است . " قبل از اینکه شکایتی از تصمیمات‌شان در دیوان عدالت اداری مطرح شود، آیین‌نامه‌ها و تصمیمات خود را در چارچوب قانون وضع کنند و مورد بازنگری قرار دهند "

اخیرا سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی نیز برای خودش تشکیلات جداگانه ای برای رسیدگی به شکایات درست کرده است . ( این جا )

حال نخستین پرسش صدای معلم از مسئولان وزارت آموزش و پرورش آن است که اگر این تشکیلات به وظایف قانونی خویش درست و کامل عمل کنند چه نیازی خواهد بود تا این حجم از شکایات در قوه قضائیه مطرح شود طوری که فریاد مسئولان آن قوه بلند شود ؟

رئیس سابق این اداره کل ، علیرضا کمرئی می باشد که در چند سال اخیر پست های مختلفی مانند مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران را تجربه کرده و اکنون نیز معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش است .

زهرا مظفر سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش

رئیس جدید این اداره کل ، زهرا مظفر خواهر حسین مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش و معاون پیشین برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی هنری آموزش و پرورش است ."نمی‌دانم چرا آقایان مسئول در آموزش و پرورش اهتمام لازم را ندارند"

تاکنون فرهنگیان بسیاری از سراسر کشور از عملکرد بد و ناقص این اداره کل به صدای معلم نامه نوشته هر چند تاکنون پاسخی هم دریافت نکرده اند .

حتی این اداره کل تاکنون پاسخی به نامه صدای معلم  در مورد وضعیت اداره آموزش و پرورش بناب  پس از گذشت بیش از 3 ماه نداده است .

آیا زهرا مظفر خواهد توانست این وزارتخانه را را در ریل اصلی خویش قرار داده و قانون مداری و مشتری محوری را در ارکان وزارت آموزش و پرورش تعریف و تببین کند و یا چون پیشینیان در ورطه روزمرگی و رودربایستی با همکاران اداری خویش وقت کشی خواهد کرد ؟

arzyabisedad1

پایان گزارش/

یکشنبه, 05 خرداد 1398 09:40 خوانده شده: 1173 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
مادردانش آموز 1398/03/05 - 11:18
بنده بعنوان فردی که طی بیشترازیکسال پیگیرشکایتم هستم وقسمتی ازشکایت بی پاسخ مونده درحالیکه مستنداتم کامل وقانونی هست متاسفانه جواب قانع کننده ای به شکایت بنده نمیدهندوهرمسئولی ارجاع میده به همکاردیگرش،امیدوارم باآمدن خانم مظفروآقای عطایی که معاون بازرسی هستندپرونده شکایت اینجانب بایه جواب قانونی وعادلانه پاسخ داده شود.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/03/06 - 01:38
بعید میدانم تفکرات تنگ نطرانه اصولگرا بتونه مشکلات معلم و مدرسه را حل کند
پاسخ + +1 -1 --
سعید صالح 1398/03/05 - 11:18
مسایل دیگری از جمله دستبرد به حقوق همکاران محترم هم هست که به آن دیوان ارجاع میشود. این مقاله دکتر حسینی را بخوانید:
پاسخ + 0 0 --
سعید 1398/05/26 - 13:37
سلام. متاسفانه بااین جناح بندی های مسخره سر مردم را کلاه میگذارند تا کی میخواهیم این بازی های سیاسی را ادامه دهیم؟
پاسخ + +2 0 --
معلم 1398/03/05 - 15:19
تخلفات یکی از مسئولان را به اداره کل ارزیابی عملکرد تهران گزارش کردم نه تنها رسیدگی نکردند افزودند به شرطی رسیدگی می کنیم که نام شما هم اعلام گردد و در صورت اقدامات آن مسئول بر علیه شما ما نمی توانیم حمایتتان کنیم،و چند نفری که در آن دفتر نشسته بود بصورت کدخدا منشانه سعی در نادیده گرفتن تخلفات مسئول مربوطه و سرپوش گذاشتن داشتند و به نوعی حوصله هیچ اقدام و دردسری را نداشتند فقط مانده بود تهدید م کنند
در حالی که در سایر کشورها علاوه بر رسیدگی به تخلفات گزارش شده، گزارش دهنده هم تحت حمایت قانون قرار می گیرد ،تعجب نکنید اگر اوضاع و احوالمان تا این حد داغون است چون بازرسین گزینشی واکنش نشان می دهند
پاسخ + +2 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/03/05 - 18:15
خانم مظفر این مورد "اقدام به قتل" مدیرکل مشهد که در این مقاله ام تشریح کرده ام را کجا میتوانم پیگیری کنم؟:
https://iranglobal.info/node/66335
مقالات دیگری هم از بربریت های قابل پیگیری ایشان و تیمی که ایشان را روی کار آورد را در وبلاگم آورده ام. اگر به یقین برسم که نمیتوانید و یا مایل نیستید به این شکایات من رسیدگی کنید از کانالها و مجامع بین المللی و حقوق بشری وارد میشوم.
پاسخ + 0 -1 --
ناصری 1398/03/06 - 11:50
وقتی بزرگی زاده با 40 سال سابقه وداشتن تفکر کارگزارانی،خود نیز زمانی مدیر کل ارزیابی بوده مشاور وزیری می شود که در سالهای دور کفاش را از امارات دیبورت وبطحایی را جایگزین او کرد انتظاری بهتر از این نیست که راست افراطی چون خانم مظفر مدیر کل ارزیابی شود؟!!!!!!ارزیابی بعد از آقای عسکری اهدافش به قهقهرا رفته.
پاسخ + 0 -1 --
سارانی 1398/03/06 - 21:59
عمار: علی ع هیچوقت عدالت را فدای مصلحت نکرد.
پاسخ + 0 0 --
سعید 1398/05/26 - 13:39
متاسفان نگاه سیاسی به آموزش وپرورش آفتی بزرگ است
پاسخ + 0 0 --
وزیر ..... 1398/03/10 - 06:34
خانم مظفر کاره ای نستند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/19 - 14:59
به چه طریقی می توان با خانم مظفر ارتباط مستقیم داش
ت؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور