صدای معلم

پاسخ اداره كل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش به صدای معلم

گروه رسانه/

در پی درج گزارش صدای معلم با عنوان : " " آیا زهرا مظفر خواهد توانست این وزارتخانه را را در ریل اصلی خویش قرار داده و قانون مداری و مشتری محوری را در ارکان وزارت آموزش و پرورش تعریف و تببین کند و یا چون پیشینیان در ورطه روزمرگی و رودربایستی با همکاران اداری خویش وقت کشی خواهد کرد ؟ "
پرسش صدای معلم از زهرا مظفر مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ! ( این جا ) ؛ این اداره کل جوابیه ای برای این رسانه ارسال کرده است .

ضمن تشکر از پاسخ گویی ؛ عین جوابیه منتشر می گردد .

پاسخ اداره كل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش به صدای معلم در مورد لباس فرم دانش آموزان

مديرمسئول محترم پايگاه خبري -تحليلي صداي معلم

با سلام و احترام؛


         عطف به مطلب مندرج در آن پايگاه به تاريخ  06 / 07 / 98 با عنوان «انتخاب رنگ و كيفيت لباس فرم دانش آموزان» پاسخ اداره كل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش را جهت تنوير افكار عمومي به اطلاع مي رساند:
نوع و کیفیت لباس زنان و مردان در هر جامعه، علاوه برآنکه تابع شرایط اقتصادی، اجتماعی و اقلیمی آن جامعه باشد، قویاً تابع جهان بینی و ارزش های حاکم بر فرهنگ آن می باشد؛ لذا به منظور نظارت، سامان دهی و مدیریت فرایند اجرایی تهیه و توزیع لباس فرم در حوزه آموزش وپرورش و با هدف حفظ و تقویت فرهنگ و هویت ایرانی - اسلامی‌، ‌ارج‌ نهادن‌، تبیین، تثبیت و ترویج سبک زندگی اسلامی، و نیز بسترسازی امر حمایت از کالای ایرانی و تحقق رونق تولید (شعار سال ) و نیز در جهت ترغیب عموم مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیرمأنوس با فرهنگ و هویت ایرانی‌، وزارت آموزش و پرورش براساس وظیفه ذاتی و قانونی خود، به موجب ابلاغیه «آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس» مصوب  1387 ماده (7) و در راستای اجرایی نمودن راهکار 5-3 سند تحول بنیادین؛ اقدام به صدور دستورالعمل اجرایی، نظارت و مدیریت لباس فرم دانش آموزان نموده است؛ بر همین اساس طی بخشنامه شماره 10130 - 28 / 1 / 1398 از سوی وزیر محترم وقت آموزش و پرورش «ساماندهی امور تهیه وتوزیع لباس فرم دانش آموزان و نظارت بر فرایند اجرای آن» به سازمان دانش آموزی واگذار شده است.

دستورالعمل فوق براساس مصوبه جلسه شماره 9780- 11 / 2 / 98 شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی تدوین و پیرو بخشنامه شماره 67866-24 / 4 / 1398 سرپرست محترم مرکز امور هماهنگی، ارتباطات وحوزه وزارتی به استان ها ابلاغ شد.
با عنایت به اینکه تصمیم گیری در مورد لباس و پوشش دانش آموزان در چارچوب تبصره 2 مواد  64  تا 67 آيین نامه اجرایی مدارس بر عهده شورای مدرسه است؛  بند 1و 2 ضرورت طرح در دستورالعمل اجرایی نظارت و مدیریت جلوگیری از اشاعه و ترویج مدگرایی کاذب و ترویج سادگی و همرنگی بین دانش آموزان در فضای مدرسه و بند آخر اهداف دستورالعمل نیز اصلاح الگوی مصرف و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و كاهش هزینه¬های خانواده را مد نظر قرار داده است.
شايان ذکر است، دستورالعمل صادره انتخاب پیمانکار، مدل، رنگ و قیمت لباس فرم را نیز جزو وظایف شورای مدرسه لحاظ نموده است و نيز تهیه لباس فرم کاملا اختیاری بوده و توجه به این نکته حائز اهمیت مي باشد، به استناد گزارش واصله از استانها حکایت از این دارد که به عنوان مثال از بیش از 670000 هزار دانش آموز در یک استان صرفا حدود 100000 نفر اقدام به تهیه لباس فرم نموده اند و سایر دانش آموزان یا از لباس سال قبل استفاده می نمایند و یا خود اقدام به تهیه لباس فرم نموده اند.
در پایان وزارت آموزش و پرورش ضمن استقبال از کلیه انتقادات منصفانه پذیرای پیشنهادهاي سازنده از طرف عموم مردم و اقشار جامعه، نهادها و مطبوعات از جمله پایگاه خبری تحلیلی صدای معلم در خصوص مسائل مختلف آموزشی و تربیتی دانش آموزان این مرزو بوم مي باشد.
 خواهشمنداست طبق قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابيه اين مركز در همان صفحه و با همان قلم اقدام لازم صورت گيرد.

شاپور محمدزاده

معاون وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی ، ارتباطات و حوزه وزارتی

پاسخ اداره كل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات وزارت آموزش و پرورش به صدای معلم در مورد لباس فرم دانش آموزان

یکشنبه, 14 مهر 1398 22:51 خوانده شده: 523 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
کارشناس 1398/07/15 - 08:19
خانم زهرا مظفر اگر شما خواهر آقای حسین مظفر نبودید باز هم این پست را داشتید ؟!!!
پاسخ + +2 0 --
محمد باقرشیبانی 1398/07/15 - 11:39
به نظر من انسان دارای سلیقه و علاقه و انتخاب مختص به خود است و حتی در انتخاب دین خود مخیر است .فرهنگ سازی به شیوهء دستوری و جبری ابتدائا خودش یک مشکل است.اگر بگذاریم دانش اموز بر اساس سلیقه و علاقه اش انتخابگری کند قطعا بهتر خواهد بود.اینگونه قوانین باید بر اساس اصول فطری انسان نوشته شود.تعلیم و تربیت یعنی پرورش قوه قضاوت صحیح.
پاسخ + +1 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/07/15 - 14:30
اینکه ابلاغ من را که دکترای اموزش و روش تدریس زبان زده اند برای «ازمایشگاه» شیمی یعنی چه خانم مظفر؟!؟ در راستای سیاست علم و عالم ستیزی مسیولان مشهد نیست؟! این نوع سو استفاده از مدیریت ها خیانت به اینده این مملکت نیست؟!!
پاسخ + 0 0 --
گنبد 1398/07/15 - 18:04
شما که دکترای اموزش و روش تدریس داری رو چرا نمیزارن تدریس داشته باشید؟
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1398/07/15 - 23:33
خانم مظفر نامه استعلام یک همکار فرهیخته را که در شهرستان های استان تهران از سوی مدیرکل مدبر و ارزشمند این استان بعنوان مشاور اموراجرایی مدیرکل معرفی شده بود،مسوول سابق حراست این اداره کل که اینک مسوول گزینش شهر تهران هستند،آنقدر دیر ارسال نمودند که جای ایشان را شخص دیگری گرفت چون پاسخ استعلام تاخیرشد!!و زمانی هم که محرز و مشخص شد که این غرض ورزی انجام شده...احقاق حقی صورت نگرفت...چون جای ایشان را شخص دیگری گرفته...چرا به این موارد رسیدگی نمی کنید؟!چرا وقتی حقی تضییع می شود آن حق اعاده نمی گردد؟!گناه افرادی که در سیستم ستادی مورد اینگونه غرض ورزی ها و اجحاف ها قرار می گیرند چیست؟!لطفا رسیدگی و احقاق حق فرمایید.
پاسخ + 0 0 --
عین الله عبدالهی 1398/09/09 - 09:53
چرا آموزش و پرورش با عاده بکار جانبازان مخالف اشت پیگیری نمایید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور