صدای معلم

درخواست صدای معلم از سرپرست وزارت آموزش و پرورش :

بخشنامه معلم تمام وقت را لغو کنید !

گروه گزارش/

درخواست صدای معلم از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای لغو بخشنامه معلم تمام وقت

طرح " معلم تمام وقت " برای نخستین بار توسط علی الهیار ترکمن مطرح شد . ( این جا )

" معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بابیان اینکه باید امکانات و ظرفیت‌های موجود یک‌بار دیگر مرور شود، گفت: باید امکانات در قالبی برده شود که بیشتر از گذشته صلاح فرهنگیان را رعایت و در سبد معیشتی فرهنگیان جای خود را پیدا کند و کمک به ارتقای وضعیت موجود بکند و یکی از چیزهایی که باید توجه شود بحث حق‌التدریس نیروهای شاغل است.

در وضعیت فعلی حق‌التدریس غیرموظف، یک پرداخت غیرمستمر است و ساعت آن متغیر است و فقط برای 9 ماه از سال تحصیلی پرداختی دارد و تابستان پرداخت نمی‌شود و در کسورات بازنشستگی و پاداش پایان خدمت لحاظ نمی‌شود. طرح معلم تمام وقت فاقد سند پژوهشی است .

الهیار با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های موجود، اظهار کرد: یکی از موارد موضوع حق‌التدریس و تغییر کردن آن به یک پرداختی مستمر است که 12 ماه سال پرداخت شود و در کسورات بازنشستگی در نظر گرفته شود و الگوهای مختلفی در این خصوص بررسی‌شده است و سرانجام طرحی به شورای توسعه مدیریت و شورای حقوق و دستمزد تحت عنوان معلم تمام‌ وقت ارائه شد که در آن میانگین ساعت حق‌التدریس غیرموظف حساب شود و به ساعت موظف اضافه شود که برای این طرح 6 ساعت  اضافه تدریس علاوه بر 24 ساعت تدریس معلمان در هفته در نظر گرفته‌شده است و در قبال افزایش این 6 ساعت اضافه تدریس در هفته، 25 درصد فوق‌العاده ویژه معلمان  افزایش پیدا می‌کند و این عدد اضافه‌شده به‌عنوان حقوق مستمر در 12 ماه سال پرداخت خواهد شد و تأخیرهای حق‌التدریس را نخواهد داشت و در پاداش پایان خدمت هم محاسبه خواهد شد.

وی تصریح کرد: رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی انجام‌شده است و طرح نهایی به‌عنوان معلم تمام‌وقت در دو شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه مدیریت تصویب شد و کلیات آن این است که اگر یک فرهنگی 6 ساعت بیشتر از ساعت موظفی تدریس بکند به فوق‌العاده ویژه اش 25 درصد اضافه خواهد شد.

 معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بر خلاف گفت و گوی قبلی که میزان افزایش را 25 درصد به فوق العاده ویژه اعلام کرده بود در آخرین اظهار نظر به 18 درصد کاهش داده  و مهم تر این که هیچ گونه سخنی از میزان افزایش ساعت موظفی معلمان نکرده بود .

پس از آن ؛ سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش میزان ساعت موظفی را 36 ساعت اعلام کرد . ( این جا )

درخواست صدای معلم از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای لغو بخشنامه معلم تمام وقت

وزیر آموزش و پرورش درباره جزییات طرح تمام وقت شدن معلمان گفت: در این طرح معلمان به جای ۲۴ ساعت ۳۶ ساعت در هفته در مدرسه حضور خواهند داشت.

سید محمد بطحایی درباره جزییات طرح تمام وقت شدن معلمان اظهار کرد: هم اکنون 6 ساعت اضافه تدریس در حکم معلمان لحاظ می شود که امتیازخوبی برای آنهاست و در سوابق خدمتی لحاظ و از سایر امتیازات بهره مند خواهند برد.

الهیار ترکمن در گفت و گو با فارس این اقدام را " اصلاحی و نوآورانه " تلقی کرده که با کم ‌لطفی منتقدین مواجه می‌شود . مبنای این طرح  فریب معلم و کاهش کیفیت آموزش  است.هر معلمی که وارد این طرح شود به طور ضمنی پذیرفته است که معلم با 24 ساعت کار در هفته معلم "نیمه وقت"  است و این حرف که معلمان چون کمتر از کارمندان کار می کنند پس حقوقشان هم باید کمتر باشد را تایید می کند .

یکشنبه 15 مهر ماه مدیر صدای معلم گفت و گویی را با " رادیو فرهنگ " انجام داد .

قرار بود در این گفت و گو  « علی پورسلیمان  » مدیر صدای معلم به عنوان مخالف طرح " معلم تمام وقت " و « علی الهیار ترکمن » معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به عنوان موافق شرکت کنند .متاسفانه الهیار ترکمن در این گفت و گو حاضر نشد . ( این جا )

مدیر صدای معلم گفت :

" انتظار این است که مسئولانی که طرح هایی را عنوان می کنند باید بیایند و قاعدتا و منطقا از طرح های خودشان دفاع بکنند و ادله لازم و استدلال کافی برای طرح های خودشان ارائه بکنند. اگر واقعا توان استدلال و اقنای افکار عمومی را ندارند نیازی نیست که با این طرح ها وقت معلمان را بگیرند و افکار عمومی را مشغول بکنند و حتی حاضر نباشند در یک گفت و گوی رادیویی ساده و مستقیم حضور پیدا بکنند و به پرسش ها و دغدغه های معلمان که الآن یک بحث جدی در مدارس است پاسخگو باشند. " .

مدیر صدای معلم تصریح کرد :

" معلمان در زمان وزارت مرحوم آقای پرورش حدود دو ساعت به تدریس معلمان اضافه شد که بیست و دو ساعته بودند . دیوان عدالت اداری رای داد برگشت داد به معلمانی که مراجعه می کردند و حکم می گرفتند به نفع خودشان ولی متاسفانه وزارت آموزش و پرورش این را به صورت جمعی  اعمال نکرد و معلمان در این زمینه احساس می کنند که سرشان کلاه رفته و احساس می کنند مغبون هستند. "

« صدای معلم» پیش تر بر خلاف نظر این مسئولان طرح معلم تمام وقت را در تضاد با کیفیت بخشی آموزش و صرفا طرحی برای مدیریت سونامی بازنشستگی از جیب معلمان ارزیابی کرده بود .

« صدای معلم » در نشست خبری رئیس مطالعات پژوهشگاه وزارت آموزش و پرورش از ایشان پرسید : ( این جا )

" شما فرمودید بزرگترین دستاورد شما تربیت معلم پژوهنده بوده است . آیا در زمینه طرح معلم تمام وقت از پژوهش های شما سوال یا استعلامی گرفته اند و بفرمایید نسبت معلم تمام وقت و معلم پژوهنده چیست ؟ "

پاسخ « فرهاد کریمی » به این پرسش چنین بود :

ما در مورد معلم تمام وقت هنوز هیچ مصوبه ای نداریم. هنوز چیزی به عنوان پیش نویس بیرون نیامده است.در مورد معلم تمام وقت هم خود من به عنوان مسئول پژوهشگاه تا این لحظه هیچ نوع پیش نویسی را نه دیده ام و نه شنیده ام و از آن خبر ندارم. قاعدتا هر مصوبه ای بخواهد در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح بشود بنده به عنوان مسئول پژوهشگاه در شورای عالی عضویت دارم. حتما آن پیش نویس را به ما ارائه می دهند و ما می خوانیم و اظهار نظر می کنیم. تا این لحظه در شورای عالی آموزش و پرورش که مهمترین مرجع تصمیم گیری است و خیلی از مصوبات آموزش و پرورش از این شورا می گذرد هیچ نوع بحثی در این مورد به عمل نیامده است. هیچ نوع پیش نویسی مطرح نشده است. حتی در شورای عالی آموزش و پرورش هم هیچ حرف و حدیثی برای طرح معلم تمام وقت صورت نگرفته است... " اکنون از سرپرست وزارت آموزش و پرورش انتظار می رود با آینده نگری و تدبیر ضمن لغو این بخشنامه و تکمیل فرآیند اعتماد سازی و کاهش شکاف اداره و مدرسه و نیز بازگرداندن علی اللهیار ترکمن به همان جایی که آمده است گامی دیگر را در جهت اجرای اصلاحات آموزشی و حرفه ای کردن  حرفه معلمی بردارد

در واقع ، طرح معلم تمام وقت فاقد سند پژوهشی است که و نخستین پرسش از مسئولان وزارت آموزش و پرورش و نیز رئیس جمهور آن است که چگونه طرحی بدون پشتوانه به تایید و تصویب رسیده است ؟

" قانون مدیریت خدمات کشوری در مادة 87 ساعت کار کارمندان را 44 ساعت در هفته تعیین کرده اما در همان ماده آمده که میزان ساعات تدریس معلمان و اعضای هیئت علمی در طرحهای طبقه بندی مشاغل ذیربط تعیین خواهد شد. در طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور، خدمت تمام وقت متصدیان مشاغل آموزشی به این شرح  تعیین شده است:

آموزگار، دبیر (راهنمایی یا سه سال اول دبیرستان)، دبیر (سه سال دوم)، هنرآموزی و مربی امور تربیتی مدارس 24 ساعت در هفته، مشاور 24 ساعت در هفته که حداقل 10 ساعت آن تدریس می‌باشد.مربی بهداشت 30 ساعت در هفته.مدیران و معاونین واحد آموزشی/ تمام ساعات رسمی مدرسه. از ساعات تدریس متصدیان مشاغل فوق با داشتن 20 سال سابقه تدریس یا مدیریت و یا معاونت یا رسیدن به سن 50 سالگی، چهار ساعت در هفته کسر خواهد شد.

تهیه کنندگان طرح معلم تمام وقت ظاهرا به تفاوت کار کارمندی با کار  معلمی بی توجه و  احتمالا فاقد تجربه حضور در کلاس درس بوده اند. این طرح در صورت اجرا ، در درجه اول باعث فرسودگی معلم و افت کیفیت کار او می شود. معلم در این طرح تبدیل به ماشین تدریس می شود . اما زیان اصلی متوجه دانش آموزان است. دبیر این طرح در هفته با حدود 300 دانش آموز سروکار دارد و قادر به ایجاد ارتباط با دانش آموزان نمی شود. " ( این جا )

برخی ها و از جمله مهدی نوید ادهم سعی کردند تا به هر وسیله ای طرح معلم تمام وقت را مستند به سند تحول بنیادین کنند .

و این در حالی است که در فصول 7 گانه آن  نه در مورد 44 ساعت کار کارمند چیزی گفته شده و نه در مورد معلم تمام وقت و ساعات حضور یا تدریس او در مدرسه چیزی نوشته شده است.

« صدای معلم » از ابتدا ضمن مخالفت با این طرح شتاب زده آن را فاقد مبانی کارشناسی لازم و استانداردهای مورد نیاز یک آموزش علمی و جامع دانسته  و تصریح می کند :

مبنای این طرح  فریب معلم و کاهش کیفیت آموزش  است.هر معلمی که وارد این طرح شود به طور ضمنی پذیرفته است که معلم با 24 ساعت کار در هفته معلم "نیمه وقت"  است و این حرف که معلمان چون کمتر از کارمندان کار می کنند پس حقوقشان هم باید کمتر باشد را تایید می کند .

متاسفانه علی رغم مخالفت کارشناسان و دلسوزان نظام آموزشی و با اصرار علی اللهیار ترکمن بخشنامه معلم تمام وقت با تغییر نام به " سامان دهی ساعات غیرموظف " به مدارس ابلاغ شد . ( این جا )

معلمان همواره از تاخیر غیرقابل توجیه در پرداخت حقوق و مطالبات قانونی مانند حق التدریس ها ، معوقات ، پاداش پایان خدمت و... انتقاد دارند و حرف های مسئولان را در این زمینه نمی پذیرند .

معلمان همواره می پرسند :

" چرا آموزش‌ و پرورش مانند سایر دستگاههای اجرایی به دنبال اجرایی کردن امتیازات قانونی حقوق و مزایای کارکنان، موضوع مواد فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و برخورداری معلمان از سقف این امتیازات نیست؟

اگر بر اساس ادعای برخی نمایندگان مجلس ،« طرح تنظیم مقررات مالی و اداری آموزش‌ و پرورش» قرار است بسیاری از مشکلات معیشتی معلمان را حل و فصل نماید، چرا نماینده ی آموزش‌ و پرورش در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به جای دفاع از این طرح،  با قسمت های مختلف آن مخالفت می کند؟! " ( این جا )

سیدجواد حسینی با ابلاغ و اجرای بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه ها اثبات کرد بر خلاف وزیر پیشین آموزش و پرورش سیدمحمد بطحایی اراده لازم را برای اجرای برخی اصلاحات آموزشی دارد .

اکنون از سرپرست وزارت آموزش و پرورش انتظار می رود با آینده نگری و تدبیر ضمن لغو این بخشنامه و تکمیل فرآیند اعتماد سازی و کاهش شکاف اداره و مدرسه و نیز بازگرداندن علی اللهیار ترکمن به همان جایی که آمده است گامی دیگر را در جهت اجرای اصلاحات آموزشی و حرفه ای کردن  حرفه معلمی بردارد .

پایان گزارش/

درخواست صدای معلم از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای لغو بخشنامه معلم تمام وقت

دوشنبه, 24 تیر 1398 15:34 خوانده شده: 3028 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -3 --
شهاب 1398/04/25 - 10:52
احسنت
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/04/26 - 06:21
موافقم
پاسخ + +8 -5 --
ناشناس 1398/04/25 - 14:00
طرح مزخرف مسخره
پاسخ + +7 -5 --
kh.m 1398/04/25 - 19:47
متاسفم برای همکارانی که از این طرح ظالمانه استقبال کردند.
مطمئنا نیت خیری در این طرح نیست. چرا که اگه این ها نیتشان خیر باشد، حق التدریس ها را به موقع پرداخت می کردند و دیگر نیازی به این گونه طرح های ظالمانه نیست.
از این بترسید که سال های بعد موظفی معلمان را 30 ساعت نکنند. اتفاقی که در سال های گذشته سابقه داشته است.
از همکاران بزرگوار و آزاده انتظار می رود به این طرح ظالمانه تن ندهند و احیانا اگر ثبت نام کرده اند، انصراف دهند.
پاسخ + +8 -6 --
ناشناس 1398/04/25 - 21:58
بسیارهم طرح خوبیه چرابایدهمیشه طرفدارپارتی بازی مدیران دردادان اضافه کارباشیم ما معلمهاخیلی بدبختیم یه بارهم که یه نفرکاردریت کرده خودمون خرابش میکنیم واقعا که
پاسخ + 0 0 --
دکتر الهیار 1398/04/27 - 21:22
عذر می خوام مگه درکش نمی رسه که بفهمه هفته ای 30 سال درسه یعنی خرمالی یعنی عرق ریزی مثل کارگر روزمزذ. چرا قاطی می کنید حق التدریس را با موظفی 30 ساعت؟ این برنامه از اول هم غلط بوده و اجراش باید متوقف بشه.
پاسخ + +3 -9 --
ناشناس 1398/04/25 - 21:59
اخطارمیکنم اقای مدیرسایت دست ازمخالفت باطرح برداربیشعورنفهم
پاسخ + 0 0 --
توفیق 1398/04/27 - 07:16
چقدر مودب و منطقی و دیکتاتور!!!!
پاسخ + 0 0 --
دکتر الهیار 1398/04/27 - 21:27
پس تو هم به نظر حالت خوش نیست.
ای ناشناس خوبم!
بی خیال شو! یه چای تقلبی بخور ریلکس کن بعد نفس عمیق. همه چی درست میشه نیازی نیست فحش بدی. راحت بخواب اگه حل نشد یک دکتر خوب روانپزشک سراغ دارم ... البته فکر کنم به اونجاها برسه.
چند بار تکرار کن: من یک موجود انسانی هستم و هیچوقت به همنوع خود فحش نمی دهم ....
مشکلی نیست اتفاق می افته!
پاسخ + 0 0 --
دکتر الهیار 1398/04/27 - 21:29
حالا این اخطار کارت زرد است یا قرمز؟ اگه مدیر سایت دست از مخالفت بر نداشت می خواهی چیکار کنی؟ لابد می خواهی دست حرکت انتحاری و داعشی بزنی
دل و دین و عقل و هوشم همه را به آب دادی
از کدام باده ساقی به من خراب دادی؟
تقصیر ساقی بوده باده اشتباهی داده به شما.
پاسخ + 0 0 --
دکتر الهیار 1398/04/27 - 21:30
پس که این طور تو هم مریضی؟ نگران نباش من هم سرما خورده ام
پاسخ + +3 -8 --
ناشناس 1398/04/25 - 22:00
خفه شواشغال
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 11:43
همه خفه شده ایم!

گویاترم ز بلبل اما ز رشک عام مهر است بر دهانم و افغانم آرزوست.
پاسخ + +4 -10 --
ناشناس 1398/04/25 - 23:01
این طرح عالیه یعنی ساماندهی حق التدریس وپرداخت سرموقع ان واجباری هم نیست شمامیتونید درخواست نکنید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/31 - 12:59
به همین سادگی؟ از دولت سر فرهیختگانی مانند شما هر بلایی که سر معلما بیارن حق دارند
پاسخ + +3 -8 --
ناشناس 1398/04/25 - 23:05
باقایان مدیرسایت وپایگاه مابه این پول برای گذران زندگی نیازمبرم داریم پس لطفا خفه شید شمامطمئنا مرفه وبیدرد هستیدلعنت براین سیاسی کاری وجناح بازی شما فکرکردیم نمیدونیم شما به خاطرمخالفت بااصوالگراها بااین طرح مخالفیدچون بطحایی باشما نبود لعنت خدابرشما
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/04/26 - 08:30
سلام

دوست عزیز ناشناس

1- تعلیم و تربیت یک هنر و علم است .

جمله و کلامی که از زبان یک معلم خارج می شود نشان دهنده شخصیت او است و تا ابد در ذهن مخاطبان می ماند .

شما و سایرین که در این رسانه معلمی از این عبارات و کلمات استفاده می کنید معلوم است که در برخورد با دانش آموزان از کلاس چه جهنمی خواهید ساخت !

هدف ما این است که تغییر ساعات کار معلمان یک وظیفه برای معلمان تعریف نشود که بعدا نتوان کاری انجام داد همان گونه که در زمان آقای پرورش صورت گرفت و کسی هم اعتراض نکرد ....

نباید فقط خودمان را ببینیم .

آینده و بقیه را هم بنگریم .

توصیه ما به شما تغییر نگرش و روش و اگر امکان ندارد تغییر شغل است .

چرا که هم به خودتان لطمه می زنید و هم به جامعه .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 11:44
چرا به وزیر چیزی نمی گی که مثل یه زن هر جایی بچه هاشو ول کرد و هوایی شد و به دنبال یه عشق لحظه ای دررفت به هوای یه عشق دیگه و عشق آزاد آموزش و پرورش را ول کرد رفت که رفت.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 11:46
ما برای با خریت و مثل خر کار کردن و عرق ریختن به آموزش و پرورش نیامده ایم. آن وقت می رفت میدان می استادیم برای کارگری. چرا متوجه نمیشی ما به روح و روان انسان ها درگیر هستیم. آموزش خرمالی نیست و حتی برای پس انداز و پول جمع کردن هم نیست.
پاسخ + +3 -4 --
داود 1398/04/26 - 08:33
باسلام در بند 10 ماده 68 قانون مدیریت وبرخورداری از قوق العاده ویژه هیچ شرطی تحت عنوان افزایش ساعت کار موظف وجود ندارد.همچنان که مصوبه دولت در سال 93 برقراری فوق العاده ویژه (وتصویب آن از سال 95 برای کارکنان ستادی) مشروط به کار اضافه تر از ساعت موظف اداری (44ساعت به 55 ساعت) نیست.پس می توان نتیجه گرفت که طرح مذکور فاقد پشتوانه واستناد قانونی وناقض عدالت در پرداخت است. یا این سوال که چرا برقراری امتیاز بند 10 در سایر دستگاه ها (25%از مشاغل)نیز در ازای کار اضافی نیست.
پاسخ + +2 -3 --
داود 1398/04/26 - 08:52
ادامه مطلب نکته دوم تاکید طراحان طرح معلم تمام وقت بر مستمر بودن فوق العاده ویژه در بازنشتگی وپاداش پایان خدمت معلمان در ماده 106 قانون مدیریت(در ماده 52 لایحه اصلاح ودایمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری ارسالی دولت به مجلس مورخه 27/10/96 فوق العاده ویژه حذف وبه جای آن تفاوت تطبیق منظور شده است )که امکان دارد برخی از معلمان را وسوسه کند.با شرایط وخیمی چنانکه افتد ودانی که بر صنروق های بازنشستگی حاکم است تحمیل چنین بار مالی وضد ونقیض گویی های طراحان وتناقض های قانونی مندرج در طرح که پیشتر ذکر شد
پاسخ + +2 -4 --
داود 1398/04/26 - 09:02
ادامه مطلب می توان نتیجه گرفت که قول طراحان طرح برای گسترده کردن سفره معلمان با فعل آنها زمین تا آسمان فرق دارد وبیشتر برای حل مشکل کمبود معلم با تحمیل بار اضافه بر معلمان است.نکته بعدی این سوال است که چرا شما برای بهبود معیشت معلمان از تمام ظرفیت بند 10 ماده 68 (تا 50%سقف امتیاز)] استفاده نمی کنید ومبنای 17/5%را از کجا آورده اید؟.چرا برای خودتان 35% وبرای معلمان علاقمند 17/5%؟خوب جواب دهید.
پاسخ + +3 -1 --
داود 1398/04/26 - 09:18
ادامه مطلب برای بهبود معیشت واسقرار نظام پرداخت مناسب برای معلمان راه های قانونی دیگری در قانون آمده است واحتیاجی به چنین بدعتها ومن در آوردی های نیست. بند 12 سند تحول وسیاست های کلان ابلاغی رهبری وتکلیف صریح برنامه ششم توسعه(تبصره 3 ماده 29 وماده 30و63)دولت ومجلس را مکلف به این کار کرده اند ریگر چه لزومی به پیچاندن دارد؟ چرا ابتدا فکر نمی کنیم وبا آزمون وخطا بامعلمان ودانش آموزان را مثل موش آزمایشگاهی رفتار می کنیم وتاوان بی تدبیری ونا کارامدی سیستم را ما باید بپردازیم؟گنه کرد در بلخ آاهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری.
پاسخ + +2 -3 --
داود 1398/04/26 - 09:46
ادامه مطلب در توضیح اصلاح ماده 106 قانون مدیریت وخذف فوق العاده ویژه وجابگزینی تفاوت تطبیق(که مجلس فعلی یا آتی به کل لایحه خواهد پرداخت) منظورم این بود که معلمان عزیز با طناب مسولان ته چاه نروند وخیلی به حرف های که می زنند امیدوار نباشند ودم خروس را هم ببینند وبا احتیاط قدم در این راه بگدارند که سرخورده ومتضرر نشوند که هزار وعده خوبان یکی وفا نکرد. مخصوصا با عدم صداقتی که در مدارک تحصیلی شان دیده می شود . می توان پی به شخصیت انها برد.
پاسخ + +2 -8 --
ناشناس 1398/04/26 - 12:00
تواصلاصلاحیت صحبت درباره زحمت معلمان رونداری رانت بگیرنفهم مرگ برضدولایت فقیه خیلی وقته نقابتون افتاده
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/04/26 - 22:00
سلام اقای ناشناس محترم این طور سخن گفتن وطرف مقابل مان را اماج فحش وتهمت قراردادن نه از طرف یک شخصیت فرهنگی بلکه از یک انسان منطقی ومسلمان بعید است .در عوض این دشنام دادن ها منطقی ومستند سخن بگوییم تا دیگران صحت وسقم سخنان ما را به داوری بنشینند واز قول های مختلف بهترینش را تبعیت کنند. با گرد وخاک کردن وغبار الود کردن فضای بحث به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/27 - 21:39
این ناشناس خوبم
اینی که گفتی ها مرگ بر ضد ولایت فقیه این یعنی چه؟ و چه ارتباطی به بحث داره.
پس تو هم حالت خوش نیست! کاش بیمه طلایی باشی چون خرج دکترت زیاد خواهد شد.
پاسخ + +4 -2 --
شهاب 1398/04/26 - 21:10
قابل توجه کسانی که از ادبیات نامناسب استفاده می کنند بهتراست به جای استفاده از چنین ادبیاتی نوشته را نقد کنید ودلیل دفاع خود از طرح تمام وقت را عنوان کنید این طرح شاید در کوتاه مدت عده ای را با دریافت اضافه کارماهانه خرسند نماید ولی چنانچه نیک بنگریم متوجه می شویم این طرح دارای استثنائاتی مانند عدم پذیرش معلمان بالای 25سال سابقه
عدم آجرای این طرح برای معلمان ابتدایی
بیشتر بودن مبلغ آن از حق مدیریت است
که تداوم اجرای این طرح را با شک وتردید همراه کرده است احتمال سوء استفاده مسئولان از آن را افزایش می دهد وقتی می توان با همسان سازی حقوق فرهنگیان باسایر کارمندان واجرای سند تحول بدون افزایش ساعات کاری مبلغ قابل توجهی به حقوق ها افزود اجرای چنین طرحی می تواندچه معنیی داشته باشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/27 - 21:40
خوب گفتی ای شهاب ثاقب. درود بر اخلاق تو!
پاسخ + +3 -4 --
مقدس 1398/04/27 - 08:51
چرا بجای طرح تمام وقت مدارس دو شیقته نمیشوند در شرایط تحریم باید مدارس دو شیقته شوند و طرح معلم تمام وقت هم لغو شود به شاغلین اضافه کاری داده شود
پاسخ + +5 -5 --
ج از اصفهان 1398/04/27 - 14:29
فقط چندتا جوجه معلم جدید ازدانشگاه بی سواد فرهنگیان ازاین طرح استقبال می کنند که این ظلمی نابخشودنی در حق جوانان باسواد جویای کاراست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/27 - 21:43
مثلا این متن را میشد این طوری پست کرد:
فقط معدودی از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان از این طرح استقبال می کنند. این به بیکاری جوانان دامن می زند. البته دانشگاه فرهنگیان هم کیفیتش بر همگان روشن است.
پاسخ + +2 -3 --
فرهنگی 1398/04/27 - 14:31
درودبرمدیریت محترم صدای معلم
پاسخ + +6 0 --
آتشدل 1398/04/27 - 18:08
این طرح با توجه به اینکه یک ماه آن به صندوق بدگشت داده میشود در باز نشستگی لحاظ خواهد شد . در آموزش و پرورش منطقه ما (آدربایجان غربی ) سمت مدیریت و معاون حالت موروثی دارد این طرح با توجه به اینکه کسانی بالای 25سال سابقه دارند طرح خوبی هست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/27 - 21:36
خدای من دست رو کجا گذاشتی؟ داغ ما را تازه کردی. جدیدترین شاهکار یکی از مسئولین رده بالای آذربایجان عربی چنان شهر را به هم ریخته که بیا و بنگر: تقلب با همدستی دخترش در کنکور! دو استان درگیر این تقلب!
آموزش و پرورش آذربایجان غربی به دست یک سری پت و مت افتاده است. واقعا استان محروم از هر نظر.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/27 - 21:45
همکاران! آموزش و پرورش آذربایجان غربی پتانسیل عظیمی دارد برای پژوهش درباره علل عقب ماندگی استان ها دارد. نماینده ها و رعیت های آنها بلایی سر آموزش و پرورش این استان آورده اند که آنورش پیداست ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/27 - 21:45
مخالف طرح 30 ساعتی معلمان هستم. اجرای این طرح یعنی گذاشتن معلمان در گروه کارگران دستی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 11:47
چرا نمی گی این شخص رییس شبکه بهداشت است و از خانواده شهید هم هست و عنوان دکتر را هم یدک می کشه!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 19:19
البته این مقام و دکتر میاندوآبی عزیز اگر عرضه و غیرت داشته باشد باید داوطلبانه استعفا بده.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1398/05/05 - 10:38
این طرح بسیار خوب است زیرا:1- اضافه کارها به موقع داده می شود وآن هم به مدت دوازده ماه 2- این طرح اختیاری است کسی را مجبور نمی کند 3- مزایای این طرح درحقوق بازنشستگی وپاداش لحاظ می شود 4- این طرح برای کسانی بسیار خوب است که برای تصدی درپست مدیر یامعاون پارتی ندارد 5- درمجموع یک طرح بسیار خوب است.
پاسخ + 0 -3 --
دکتر الهیار 1398/04/27 - 21:20
تو کارت جلوی الهیارخان نوشته: جناب آقای علی الهیار .... چرا دکتر ننوشته این نابغه دهر مگه از دانشگاه های اروپا دکترا نداشته. عیبی نداره شکسته نفسی کرده
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 11:48
بد نیست به ساعات درسی کشورهای دیگه هم نظری بیاندازیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/28 - 17:30
آن کس که بدم گفت بدی سیرت اوست
آن کس که مراگفت نکوخودنیکوست
حال متکلم ازکلامش پیداست
ازکوزه همان تراودکه دراوست
راستی حال آقای نجفی تون چطوره ؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
Lolita 1398/04/30 - 15:37
ما که با شخصیت ها کاری نداریم و با آنها دشمنی نداریم ما با پست ها درگیریم دنبال ادم هستیم دنبال متخصص هستیم که کار را درست انجام بده. با دیدن جنس مخالف دست و دلش نلرزه با دیدن پول کنترلش را از دست ندهد با دیدن ...
پاسخ + 0 0 --
Lolita 1398/04/29 - 14:34
خود این سوال که پرسیدی حال نجفی تان چطوره نشان میده که شما جزو حکومت هستید یعنی از جناح خاصی به خاطر منافع شخصی خودتون دفاع می کنید. ما بیشتر معلما با جناح ها کاری نداریم بلکه نگران برونداد و توسعه کشور هستیم. بعضی دبیران جهت دار از حکومت دفاع می کنند چه حق چه ناحق در حالیکه وظیفه معلم افتادن به دنیال نماینده و حضور در ستادهای انتخابی نیست بلکه نقد وضع موجود است. همینکه دهن باز می کنی و مثلا از صدا و سیما انتفاد می کنی کار این ماموران شروع می شود .... چه تندرو و خودسر چه معتدل و چه اصلاح طلب برای معلم مهم نیست بلکه کار و خدماتی است که اینها انچام میدن. همه فکر کنم موافق باشند که یکی از منفورترین چهره الان محمدرضا عارف است اینو معلم می تونه بگه یک نفر که از جناح اصلاح طلب باشه فورا جوش میاره. یا وفتی می گیم حداد نباید 19 تا شغل داشته باشه ربطی به جناح نداره اما آنهایی که جناحی فکر می کنند جوش میارن. بخث من اینه معلم باید خدمات و کارهایی که برای پیشرفت کشور است چه از اصلاح طلب و چه از اصول گرا تحسین کنه. جهت دار و با تعصب اگر چیزی را بگیم ....
پاسخ + +7 -3 --
صادق زاده 1398/05/03 - 00:26
طرح تمام وقت عالیه
پاسخ + +3 -6 --
معلم 1398/05/04 - 10:25
بگذاریدکسانی که ازاین طرح استقبال می کنند تا خرخره در جهالت خویش فروبروندودستاوردآن را آینده ببینند بحثی نداره
پاسخ + 0 0 --
رسول 1398/05/10 - 22:09
رحمت به شیرپاکت
پاسخ + +4 -6 --
ناشناس 1398/05/07 - 11:13
سلام طرح معلم تمام وقت باعث می شود که اکثر دبیران نیرو وکشش لازم را برای تدریس نداشته باشند و همچنین حرفه دبیری با روح و روان دانش آموزان در ارتباط هست .
پاسخ + +2 -4 --
رسول 1398/05/10 - 22:08
طرح مزخرف مسخره
پاسخ + +5 -1 --
دبیر 1398/05/13 - 21:48
این طرح بسیار خوب است ، عاقلانه فکر کنید. تنها محدودیت این طرح بستگی به شرایط اضافه کاردارد .1-اضافه کار ها به موقع داده می شود وآن هم به مدت 12ماه 2- درحقوق وپاداش بازنشستگی لحاظ می شود3-این طرح برای کسانی بسیار خوب است که درشرف بازنشستگی قراردارند وبرای تصدی مدیر یا معاون بند پ نداشته باشد.4- این طرح اختیاری است کسی رامجبور نمی کند .
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/07/20 - 23:06
همکاران عزیزم سلام من 25 سال سابقه دارم وارد این طرح شدم چون-ناگزیرم برای امرارمعاش اضافه کاربردارم خب سیلی نقد به ازحلوای نسیه
2_5سال دیگه رو زجرمیکشم تموم میشه خوش بینم که در معادلات تسویه حساب بازنشستگی ام تغییراتی لحاظ میشه
3_سه ماه تابستان اصافه کارگرفتم جبران مقرری ماه اول هم شد
سیاسی نیستم سرم توکارخودمه اصل طرح هم اختیاریه گیرم که برای جبران کمبود معلمه باشه حرفی نیست فقط بدونید کمبود هزاران معلم امکان نداره با این طرح جبران بشه
4_تازه کار وسابقه پایین رو توصیه نمیکنم وارد این طرح بشه چون گفتم چیزی به پایان کارم نمونده ریسک کردم
5_همین حالا هم 4ساعت مثل دوستانی که وارد این طرح نشدن اضافه کارمیگیرم با یه حساب دو دوتا طرح برای من وهم سابقه ای های من بدنیست متضررنشدم فقط مدی ومعاون از حسادت میمیرن کاری از بنده برنمی اید حکمم بیشترازاونهاست وقتی تفرقه در جمع افتاد مجبورم دست به کلاه خودم بگیرم باد نبره من الله توفیق علی برکت الله

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور