صدای معلم

رادیو فرهنگ در گفت و گو با مدیر صدای معلم ؛

طرح معلم تمام وقت ارتباطی با معیشت معلمان ندارد ؛ معلمان بابت 2 ساعت اضافه شدن به کارشان در زمان وزارت علی اکبر پرورش احساس مغبون شدن می کنند !

گروه رسانه/

یکشنبه 15 مهر ماه مدیر صدای معلم گفت و گویی را با " رادیو فرهنگ " انجام داد .

قرار بود در این گفت و گو  « علی پورسلیمان  » مدیر صدای معلم به عنوان مخالف طرح " معلم تمام وقت " و « علی الهیار ترکمن » معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به عنوان موافق شرکت کنند .

متاسفانه الهیار ترکمن در این گفت و گو حاضر نشد .

متن کامل این گفت و گو به همراه فایل صوتی تقدیم شما می گردد .

گفت و گوی رادیو فرهنگ و علی پورسلیمان مدیر صدای معلم در مورد طرح معلم تمام وقت

علی اللهیار ترکمن معاون توسعه و مدیریت و پشتیبانی با اعلام این تصویب طرح معلم گفت :

با افزایش شش ساعت اضافه تدریس کاملا اختیاری در هفته با معلمان، بیست و پنج درصد به فوق العاده ویژه آنها اضافه خواهد شد که از مزایای آن می توان به احتساب در حقوق مستمر 12 ماه، نداشتن تاخیر پرداخت های حق التدریس، محاسبه در پاداش پایان خدمت و حقوق بازنشستگی اشاره کرد و این شرط و منزلت معلمان و تامین مسائل حقوقی آنها از دو بعد قابل بررسی است:

یکی تجدید ساختار یا ساماندهی مجدد امکانات و ظرفیت های موجود و دیگری اخذ یکسری مواردی جدید که بتواند این شرایط را ارتقا بدهد.

بیشتر در این مورد گفت و گو می کنم با جناب آقای علی پورسلیمان مدیر سایت صدای معلم.

 

رادیو فرهنگ :

سلام و درود خدمت شما خیلی خوش آمدید.

 

مدیر صدای معلم :

من هم سلام عرض می کنم خدمت شما و مخاطبان محترم و خونگرم رادیو فرهنگ.

 

رادیو فرهنگ :

جناب آقای پورسلیمان قرار بود در این برنامه در خدمت آقای ترکمن هم باشیم معاونت توسعه و پشتیبانی متاسفانه ایشان در دسترس نبودند برای دومین بار است. امیدوارم برنامه ریزی به صورتی باشد دوستان حضور پیدا بکنند و پاسخگو باشند. در هر صورت از شما خیلی ممنونم.

به عنوان پرسش اول بفرمایید طرح معلم تمام وقت چه ویژگی هایی دارد؟

 

مدیر صدای معلم :

من در ابتدای صحبت یک توضیحی بدهم. انتظار این است که مسئولانی که طرح هایی را عنوان می کنند باید بیایند و قاعدتا و منطقا از طرح های خودشان دفاع بکنند و ادله لازم و استدلال کافی برای طرح های خودشان ارائه بکنند. اگر واقعا توان استدلال و اقنای افکار عمومی را ندارند نیازی نیست که با این طرح ها وقت معلمان را بگیرند و افکار عمومی را مشغول بکنند و حتی حاضر نباشند در یک گفت و گوی رادیویی ساده و مستقیم حضور پیدا بکنند و به پرسش ها و دغدغه های معلمان که الآن یک بحث جدی در مدارس است پاسخگو باشند. 

 

رادیو فرهنگ :

وظیفه ما این بود و همکاران من خیلی تلاش کردند متاسفانه این اتفاق نیفتاد. البته شاید این حق محفوظ باشد که اگر پرسشی بشود و نیاز به پاسخ باشد یا ابهامی وجود دارد ایشان پاسخگو باشد.

 

مدیر صدای معلم :

طرح معلم تمام وقت که طراحش معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بوده است و در اول عنوان شده که این طرح برای بهبود معیشت معلمان است. ولی واقعیت امر این نیست. بحران حداقل کمبود سیصد هزار معلم در مدارس است. بر این اساس که در فاصله زمانی سال 97 تا سال 1404 بیش از چهار صد هزار و به قولی پانصد هزار معلم فرهنگی در آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد و ورودی های آموزش و پرورش که عمدتا از دانشگاه فرهنگیان تامین می شوند نمی توانند این عده را پوشش بدهند و این باعث شده است که مسئولین وزارت آموزش و پرورش به این فکر بیفتند که با اضافه کردن ساعت موظفی معلمان از بیست و چهار ساعت به سی ساعت یا به قولی سی و شش ساعت که توضیح خواهم داد می خواهند این بحران را به گونه ای مدیریت بکنند و همان طور که شما توضیح دادید که آقای ترکمن گفتند قرار است 25 درصد یعنی شش ساعت اضافه معلمان تدریس بکنند و این جزء موظفی آنها به حساب بیاید 25 درصد به فوق العاده شغل اضافه بشود و در حقوق بازنشستگی به حساب بیاید. البته آقای ترکمن باید می بودند و توضیح می دادند. این کل طرح است. اگر خواستید توضیحات ریزی هم به شما خواهم داد.

 

رادیو فرهنگ :

واقعا این طرح تاثیر مناسبی در حقوق دارد که فرمودید. خیلی از سازمان ها هستند که اسم اضافه حقوق است اما به همان نسبت ساعت کار اضافه می شود و موظف ها بالا می رود. واقعا تاثیر مناسب و خوبی در حقوق معلمان می تواند داشته باشد؟

 

مدیر صدای معلم :

آقای الهیار در صحبت هایی که داشتند گفته اند که اعتبار مورد نیاز برای این طرح تامین شده حتی سالانه 750 میلیارد تومان برای این طرح هزینه می کنیم و تامین شده است اما وزیر آموزش و پرورش نظر ایشان را ندارد.

 بعد از صحبت های آقای الهیار، آقای بطحایی گفته اند که در این طرح معلمان به جای بیست و چهار ساعت، سی و شش ساعت در هفته در مدرسه حضور خواهند داشت ولی آقای الهیار می فرمایند سی ساعت.

آقای بطحایی گفته اند که هم اکنون سی و شش ساعت تدریس در حکم معلمان لحاظ می شود که الآن چنین چیزی نیست معلمان بیست و چهار ساعت هستند و امتیاز خوبی برای آنها است.

آقای بطحایی گفته اند به تدریج به سمت تمام وقت شدن معلمان حرکت می کنیم و البته در گام نخست باید اعتبار مورد نیاز تامین شود این با صحبت های آقای الهیار تناقض دارد.

من در گفت و گوی قبلی که خدمت خانم مهاجرانی بودم اشاره کردم به مدیریت جزیره ای در آموزش و پرورش که متاسفانه شما وضعیت را می بینید که وزیر آموزش و پرورش با معاون خودش هماهنگی ندارد. مشخص نیست که بالاخره این طرح سی ساعته است یا سی و شش ساعته. آیا اعتبارش تامین شده یا نشده است.

از طرفی آقای الهیار می فرمایند که ما وارد محاسبات ریز نشده ایم . من فکر نمی کنم که این فرمول خیلی سختی باشد. بیست و پنج درصد فوق العاده شغل ویژه معلمان معمولا به رقمی کمتر از سیصد هزار تومان است اگر بیست و پنج درصد این مبلغ را حساب کنیم که به حقوق معلمان اضافه خواهد شد رقمی حدود شصت تا هفتاد هزار تومان است.

 

رادیو فرهنگ :

جناب آقای پورسلیمان

 من فقط می توانم اظهار امیدواری بکنم که این جزایر به هم بپیوندند . این جزیره ای که کمبود معلم دارد تعدادش را شما فرمودید آنها هم بیایند داخل این مجمع الجزایر یک تصمیم کلی با توجه به همه ابعاد گرفته بشود. ما در خدمت دوستان هستیم هر تصمیمی گرفته بشود ما اعلام می کنیم و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

 

مدیر صدای معلم :

مطلبی را خدمتتان عرض می کنم که فراموش شد. این توضیح لازم است خدمت شما و مخاطبان محترم بدهم که معلمان در زمان وزارت مرحوم آقای پرورش حدود دو ساعت به تدریس معلمان اضافه شد که بیست و دو ساعته بودند . دیوان عدالت اداری رای داد برگشت داد به   معلمانی که مراجعه می کردند و حکم می گرفتند به نفع خودشان ولی متاسفانه وزارت آموزش و پرورش این را به صورت جمعی  اعمال نکرد و معلمان در این زمینه احساس می کنند که سرشان کلاه رفته و احساس می کنند مغبون هستند.

 

 رادیو فرهنگ :

خیلی ممنونم از شما متاسفانه فرصت نداریم و انشا ء الله فرصت های بعدی. ممنونم دوستان عزیز که ما را همراهی کردید تا درودی دیگر بدرود.

گفت و گوی رادیو فرهنگ و علی پورسلیمان مدیر صدای معلم در مورد طرح معلم تمام وقت

پیاده سازی : زهرا قاسم پور دیزجی

سه شنبه, 17 مهر 1397 22:29 خوانده شده: 2384 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +12 0 --
فرهنگی از نهاوند 1397/07/17 - 23:42
سلام فقط احساس همیشگی اینه که هیچ وقت راسن نمیگن ،بگید کمبود معلم داریم کمکمون کنید ،ادم حسش اینه که بلانسبت همکاران عزیز انگار بایه مشت بچه طرف ال ادم بهم میخوره از این سخنان وحرفها
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/18 - 14:46
با سلام با توجه به سختی شغل معلمان و بی کفایتی مدیران و معاونان و عدم ایجاد انگیزه مادی و معنوی معلمان باید با سابقه 25 سال بازنشسته شدند چون طبق تجربه معلمان کشش اینقدر سختی کار و بی لیاقتی مدیران و حقوق بخور و نمیر را ندارند و باید نیروهای بیکار جای آنان را بگیرند تا معلمان.بتوانند به درمان روحی و روانی خود بپردازند 30 سال برای وزیر و مدیران و معاونان مناسب است
پاسخ + +14 -1 --
شهاب 1397/07/18 - 05:54
ممنون جناب آقای پورسلیمان
ساعت کاری معلم باید به 22ساعت برگردد طرح معلم تمام وقت بیگاری کشیدن از معلم است ومی تواند سبب دائمی شدن آن بشود ومبلغ اضافه شده نیز حذف گردد امیدوارم استقبالی از این طرح توسط فرهنگیان صورت نگیردکه بعید به نظرمی رسد

جناب آقای ترکمن خوب می توانید بودجه ی طرح معلم تمام وقت را تامین کنید ولی برای افزایش حقوق فرهنگیان کمبود بودجه وجود دارد این حرف های متناقض نشان دهنده ی این است که قصد استثمار واستضعاف روزبه روز معلم را دارید
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/07/19 - 15:40
سلام

آقای شهاب

خواهش می کنم .

این اضافات خیلی راحت با بک مصوبه لغو می شوند !

اما ساعت کار سرجایش می ماند !


پایدار باشید .
پاسخ + +7 0 --
نور الدین حاج حسینی 1397/07/18 - 08:35
من که از پرورش نمیگذرم...اون دنیا باید پاسخ این اجحافی که بر من روا داشته است رو بده...از کیسه خلیفه بخشیده...!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/18 - 14:50
باید این حق مدیریت و معاونت از حقوق مدیران کسر شود و به معلمان تحت عنوان حق کلاسداری و پرستاری بچه های موبایل باز به معلمان تعلق گیرد مدیران و معاونان هم در حد زحمتی که میکشند حقوق دریافت کنند حقوق معلم باید بیشتر باشد تا حق الهی آنان ضایع نشود طبق گفته امام علی علیه السلام
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/18 - 18:43
پیشنهادخوبیست موافقم
پاسخ + +6 -1 --
دبیر م 1397/07/18 - 14:50
سپاسگزار از جناب پورسلیمان همکاران متحد باشیم که دوباره موظفیمون زیاد نشه مگه...هستیم؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/07/19 - 15:42
سلام

آقا / خانم دبیر

خواهش می کنم .

انسجام خوب است اما باید به حق انتخاب افراد احترام گذاشت .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس‌ 1397/07/20 - 11:58
معلمان‌ایام‌خرداد‌میروند‌پی‌کارشان‌‌وتابستان‌خبر‌ا ز‌مشکلات‌مدارس‌ندارند‌‌وکاری‌اولیای‌کل‌دانش اموزان‌ندارند‌وخبر‌از‌کارهای‌زاید‌اداری‌وموارد‌دیگ ر‌ندارند‌‌بر‌چه‌اساسی‌باید‌به‌انان‌بیشتر‌از‌مدیر‌و معاونان‌پرداخت‌شود.
پاسخ + 0 0 --
مهرداد 1397/08/10 - 15:37
واقعا بیشترین زحمت رو توی مدرسه معلم می کشه ...
پاسخ + 0 0 --
سیف222 1397/08/11 - 09:59
معلم بر خلاف مدیر دغدغه فکری ندارد و همچنین سر جنگ با اولیا و اداره و جمیع معلمان ندارد و 4 ماه تعطیلی دارد.و همچنین مسیولیتی در قبال کل امور مدرسه ندارد
پاسخ + +7 0 --
محمد باقرشیبانی 1397/07/18 - 19:05
با سلام:چند سالی است که آمار دانش اموزان کلاس بیشتر شده است و از طرفی امار بازنشستگی سیر صعودی داشته است .کمبود معلم موجب کلید خوردن این طرحها می شود .واقعا چرا دولتمردان ما برنامه ریزی دقیق در خصوص تامین نیروی انسانی نمی کنند و برنامه دقیقی برای اینده ارائه نمی دهند تا چنین مشکلاتی پیش نیاید؟ وظیفه معاونتهای نیروی انسانی اداره ها چیست؟چرا وقتی سیل بنیان کن می آید آنوقت به فکر راه چاره می افتیم؟علت تمام این مسائل ریشه در یک چیز دارد و ان هم این است که مدیران و معاونان بر اساس معیار علمی انتخاب نمی شوند و معیارهای 3 گانهء حزبگرایی -سلیقه ای -ارتباطی در انتخابها و انتصابها ملاک قرار میگیرد .مادامی که اینگونه باشد روز به روز معضلات بیشتر خواهد شد.سرچشمهء تمام این مشکلات اعمال کردن همین معیارهای غیر اصولی است.وضعیت حقوقی معلمان هم ریشه در همین مسائل دارد .آب از سر چشمه گل آلود است و تصفیه خانه های پایین دستی تلاش بیهوده میکنند و هزینه های زیادی را در این راه صرف می کنند و این کار دور از خرد انسان است.
پاسخ + +3 0 --
نو آموز دکتر حسینی 1397/07/18 - 20:48
سخنان دگر باره و پر گهر وزیر

....
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/07/18 - 21:42
حرف زیاد میزنن عمل مهمه که نیست این طرح در حد حرف باقی خواهد ماند دلیل رسانه ای شدن این طرح اینکه معلمها اضافه تدریس بردارند هنوز معوقه اضافه تدریس سه ماهه اول بهار مونده. از کجا قصد دارند این طرح رو اجرا کنند برای همین دلتون رو با حرفهای اینا خوش نکنید
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1397/07/18 - 22:13
خاک تو سر دولت بی عرضه و وزیر مستاصل که آموزش و پرورش و معلمان را نابود کردن و آینده کودکان را سیاه.
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/07/18 - 22:45
در حال حاضر بیش از یک سوم افرادی که جذب آ.پ شده اند در ادارات کل و نواحی و مدارس به کار اجرایی و غیر تدریس اشتغال دارند: مدیرکل و روسا و معاونان و کارشناسان و کمک کارشناس و معاون فنی و اجرایی و آموزشی و سرپرست و کتابدار و...
یعنی هر کس پارتی دارد و گردن کلفت است از تدریس خارج می شود وگرنه در اصل کمبود معلم نداریم و این سیستم پوسیده باید جراحی شود.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/07/19 - 01:59
دقیقا مشکل همینجاست
به جای اینکه بخش آموزش تامین نیرو شود هر سال ادارات و ستاد بی خاصیت وزارت خانه فربه تر می شوند .
با این شرایط کمبود نیرو چه نیازی به 300 هزار نیروی اداری و ستادی هست ؟
از ما بهتران از پشت میزهایشان تکان نخورند ولی معلم خسته و فرسوده کل هفته را کلاس برود و تدریس کند .
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/08/24 - 00:55
آفرین!
بنده که پس از پایان امسال به خواست خدا بازنشست می شوم و از این بردگی نجات پیدا می کنم.
لااقل کنج خانه اعصابم از مواجهه با گروهی بی انگیزه و ناامید در ساختاری بی محتوا و طبقاتی، راحت است!
الم تر الی الذین بدّلوا نعمة الله کفرا و احلّوا قومهم دار البوار؟
جهنم یصلونها و بئس القرار!
و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون.
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1397/07/18 - 22:50
علاوه بر مشکل تعدد پست های اداری و اجرایی در ادارات و مدارس ،مشکل دیگر جذب معلم در رشته های فاقد کاربرد مثل تربیت بدنی است که عملا هیچ کارایی در مدارس ندارند و دو ساعت وقت تلفی در حیاط مدرسه برای دانش آموز ، هیچ حاصلی ندارد. به جای جذب معلم در این رشته بهتر است با باشگاهها و مربیان حرفه ای قرارداد بسته شود که روزهای پنجشنبه و تابستان ها، به طور اصولی دانش آموزان را تحت آموزش قرار دهند.
پاسخ + 0 0 --
حمید... 1397/07/27 - 07:20
با سلام
با احترام به نظر جنابعالی، و والبته تأسف بخاطر کوتاهی دیدی که نسبت به موضوع مطرح شده داشتین که. البته هیچ سنخیتی با موضوع مورد بحث نداشت.
در مورد رشته های به زعم شما کم کاربرد اگر نظر شما این لشت که از بیرون و خارج از حوزه اموزش و پرورش نیرو جذب شود و بحث پرورش نادیده گرفته شود،، حال سؤال بنده از شما این است که اگر دید و نظر شما قابل اجرا باشد، پس چه اشکالی دارد که برای دیگر دروس که کمبود نیرو داریم مثل ریاضی، فیزیک ، شیمی و امثالهم از فارغ التحصیلان بیکار این رشته ها و خارج از حیطه آموزش و پرورش استخدام شوند؟!
پس مطلع باشید که رشته هایی مثل تربیت بدنی تخصصی می باشد و وقتی با پرورش مناسب و امکانات مناسب همراه می شود، روح و جسم دانش اموز تا سطوح عالی ارتقاء پیدا میکند، کاری که کمتر درسی می تواند از عهده آن بر آید.
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1397/07/19 - 13:44
نظر صدای معلم درباره تحصن هفته آینده چیه؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/07/19 - 13:57
سلام

دوست عزیز ناشناس

موضع صدای معلم از سال ها پیش در مورد کنش هایی مانند " تحصن " مشخص است .

این گونه حرکات به صراحت زیر پاگذاشتن حقوق دانش آموز به عنوان یکی از ارکان مهم تعلیم و تربیت است و ما با آن مخالفیم .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/22 - 22:58
اگر مخالفید پس چرا در دولت قبل مخالف نبودید؟ شما به خاطر زیر پا گذاشتن حقوق دانش اموزان با اعتصاب مخالفید یا به خاطرمنافع سیاسی که از این دولت دارید؟ جناب پورسلیمان بهذقول قدیمی ها خودتی مارو .... فرض نکن درضمن راه حل شما چیه؟ ممکنه بگی تجمع در حالیکه دوستانت احازه تجمع نمی دهند و با زنجیر و باتوم به جان معلمان میفتند ممکنه بگویی نه تجمع هم خوب نیست از نظر شما که از این دولت منافع سیاسی داری بلید معلمها همین طور تحمل کنند برای شما مهم منافع و پاداشها ودرانت های سیاسیتان مهم است
پاسخ + 0 -2 --
داود 1397/07/19 - 15:27
باسلام از اقای پور سلیمان انتظار میرفت تا دقیق تر جزئیات مالی این طرح را با ذکر مواد قانونی ان بیان می کرد. البته چیزی که من از افزایش دریافتی ناشی از این طرح (البته روی کاغذ ومحاسبات حکم کارگزینی واستادات قانونی)فهمیدم بیشتر از رقم مورد نظرشمااست. بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری که جادارد برای معلمان بی خبر از قانون روشن شود.معلمان باید دقیقاازاستنادات این طرح اگاه شوند تا با اگاهی از حقوق وتکالیفشان نسبت به این طدح تصمیم بگیرند وموافقت ومخالفت پوپولیستی نکنند تا مسئولان هم اگر معلمانی موافق بودند تمام وکمال متعهد به این طرح باشند ومعلمان را فریب ندهند.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/07/19 - 15:47
سلام

آقای داود

والله طراح این طرح بنده نبوده ام !

اطلاعات من همان است که در گزارش ها و اخبار آمده است .


در گزارش هم آمده است قرار بود آقای الهیار حضور پیدا کند و به سوالات پاسخ دهد .


به نظرم شما باید انتقاد را متوجه عدم حضور ایشان می کردید !

اگر شما اطلاعات دقیق و مستندی دارید ارائه کنید .


تجربه و شناخت من می گوید آقای الهیار ترکمن فرد قابل اعتمادی نیست و به راحتی تغییر موضع می دهد !

مانند کاهش سختی کار و برگشت آن ....

مهم اعتماد است که وجود ندارد !

نکته تاسف برانگیز آن است که این گفت و گو از رادیو پخش شده و متن کامل هم در صدای معلم منتشر شده است اما انگار نه انگار !

معلوم نیست این مسئولان کجای پاسخ گویی قرار دارند ؟!


پایدار باشید .
پاسخ + 0 -2 --
داود 1397/07/19 - 16:04
بنده در همین سایت چند بار نظرم را واستادات این طرح را به شکل باز خورد مطرح کردم. بنده هم نسبت به قول مسئولان خوش بین نیستم واعتقاددارم "هزار وعده خوبان یکی وفا نکرد" ولی باید بین این دو فرق بگذاریم عدم اعتماد به قول مسئولان که وخلف وعده های انها یک طرف واگاه بودن ما از ماد ه قانونی این طرح هم طرف دیگر این داستان است که باید به خوبی واکاوی شده ومعلمان اگاه شوند.تا از خلل وفرج وابهام ناشی از ان مسئولان سو استفاده نکنند .اگر اجبار ی در کار بود ومواد قانونی این طرح تمام وکمال اجرا نشد بی عملی نکنیم وشکایت به دیوان محاسبات بریم که به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل که گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم.سپاس
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/07/19 - 16:12
آقای داود

1- درخواست من این است که همان محاسبات خود را به صورت دقیق و مستند این جا ذکر فرمایید .


2-دقیقا بین کدام " این دو " باید فرق بگذاریم ؟


3- منظور شما این است که دست بسته بنشینیم و رسانه را تعطیل کنیم و شکایت و شکایت کشی !

مگر دیوان عداالت اداری رای به کاهش 2 ساعت نداد ؟

نتیجه چه بود ؟


ما رسانه هستیم و کنش گری ما تعریف خاص خودش را دارد .


پایدار باشید .
پاسخ + +2 0 --
فرهنگی 1397/07/19 - 16:10
بجای فشار بر معلمان چرا حقوق بخور و نمیرشان را زیاد نمی کنید؟!
8 درصد زیاد کردین با تورم بالای 50 درصد.
دولت دروغ و فریب
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/07/19 - 19:45
همه چی خوبه! به جز نام این طرح که باید اصلاح بشه.
چون با محتوای طرح همخوانی نداره!
مثلاً بهتره اسمش رو بذارند "طرح نوین استعمار معلمان".
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/19 - 16:12
ببخشید دیوان عدالت اداری
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/07/19 - 16:45
خود وزیر و معاونش وظیفه دارند در این مورد شفاف سازی کنند اما آنها خودخواسته از این کار طفره میروند تا اگر سرو صدایی شد پشت دیگران پنهان شوند .
مطمئن باشید از این طرح آبی برای معلم گرم نخواهد شد .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/07/19 - 19:56
بعد از یک تورم سنگین معمولاً حقوق همه کارمندان به تدریج ترمیم می شود.
حال مسئولین فرصت طلب وزارت آموزش و پرورش به این قضیه به صورت یک "فرصت" می نگرند.
به این صورت که همان افزایش حقوقی را که قرار است به تدریج برای همه کارمندان تحت عناوین مختلف برقرار بشود، به همراه افزایش ساعات موظف معلمان، به خورد معلمان بدهند.
به این می گویند "تدبیر" (بخوانید "حیله").
حال ببینیم جامعه معلمان "تدبیری" برای این "حیله" خواهد اندیشید؟
پاسخ + +1 0 --
داود 1397/07/19 - 18:16
باسلام جناب اقای پور سلیمان بنده با شما برسر بد عهدی وعدم اعتماد به مسئولان ا.پ همدل وهم داستانم و درکنار شما هستم . صحبتی که اقای الهیار ترکمن در مورد طرح مذکور کرد وبه بندی به نام فوق العاده ویژه وافزایش 25%ان با شرط 6 ساعت تدریس مازاد واعمال ان در حکم همکاران و.. اشاره کرد من کنجکاو شدم وبه قانون مدیریت خدمات کشوری مراجعه وبند مزبور را یافتم تا صحت ادغای ایشان را معلوم وجهت اگاهی به معلمان عزیز ان را انتشار دهم .فوق العاده ویژه مستند ایشان بند (ذ)در حکم کا رگزینی وبند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری می باشد که البته ایشان ذکری از ماده مزبور به میان نیاورد که خود جای تامل دارد.
پاسخ + 0 -1 --
داود 1397/07/19 - 18:24
ادامه بند 10 ماده 68 :فوق العاده ویژه در موارد خاص با توجه به عواملی از قبیل بازار کار داخلی وبین المللی ریسک پذیری تاثیراقتصادی فعالیتها در درامد ملی انجام فعالیت ووظایف تخصصی وستادی وحساسیت کار با پیشنهاد سازمان وتصویب هیا ت وزیران امتیاز ویژه ای برای حداکثر (25%)از مشاغل در برخی از دستگاههای اجرایی تا (50%)سقف امتاز حقوق ثابت وفوق العاده های مستمر مذکور در این فصل در نظر گرفته خواهد شد
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/19 - 18:34
ادامه تبصره ماده 76 قانون مزبور فوق العاده های مستمر را فوالعاده ایثار گری ودارندگان نشان های دولتی سختی کار وقوق العاده شغل برای مشاغل تخصصی که بند 2و3 و5 ماده 68 قانون مزبور است احصا
کرده است. همچنین ماده 106 قانون مزبور که به فصل تامین اجتماعی پرداخته فوق العاده بند 10 ماده 68 را نیز در محاسبه حقوق باز نشستگی علاوه بر 3 فوق العاده های مستمر که در بالا امد به اضافه حقوق ثابت در نظر گرفته است.
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/07/19 - 18:47
ادامه مراد بنده ازذکر این مستندات این بود که مسولان دقیقا وشفاف به مغلمان بگویند به این قوانین در طرح مذکور پایبندهستند یا خیر تا معلمان تکلیفشان را بدانند. 2- وعدم اعتماد به مسئولان توجیهی برای مطرح نکردن این استنادات من نیست ومعلمان باید اگاه شوند. 3- در مورد سوال سوم به نظر شما استفاده از ظرفیت قانونی شکایت (در صورت تحمیل طرح)کار عبث وبی هوده ای است؟راهکار شما چیست؟من نظر خودم را گفتم وبرای کسی تعیین تکلیف نمی کنم.سپاس
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/07/19 - 21:22
سلام مجدد

آقای داود

ضمن تشکر از توضیحات تکمیلی شما .

وظیفه یک روزنامه نگار دادن راهکار نیست !


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/07/20 - 09:42
باسلام آموزش وپرورش اگر به فکر معیشت معلم هست مبالغ رفاهی که کارمندان دیگر دریافت می کنند را به معلمان نیز بدهند حق سرویس.حق مسکن.غذا.خواروبار.بن رفاهی خود این ها درسایر ارگان ها بیش از یک میلیون تومان است ونیز بجای طرح کشکی معلم تمام وقت بیاد حق التدریس را ماه به ماه بدهد تا کلاس خالی نداشته باشد.این ها فکر میکنن معلم گشنه ماهی ۷۰هزار تومان هست .همین ۶ساعت تدریس ماهیانه ۲۴ساعت است ومبلغش کمتر از ۵۰۰هزار تومان نیست
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/08/26 - 21:45
همکار و همدرد و همسنگر عزیز
اینها که هنگام انتخابات در سطحی همکاری دارند که فردای رپز رای گیری، مدارس تعطیل میشه چون معلم ها خسته اند، پس گدای چه مبلغی هستند؟!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/20 - 11:57
موافقم
بازنشستگی پیش از موعد قانون است ولی آ.پ این قانون رابرای آقایان اجرا نمی کند
پاسخ + +6 0 --
فرهنگی 1397/07/22 - 00:46
لعنت بر شماستمکاران زمان
پاسخ + +5 0 --
معلم 1397/08/01 - 00:18
همه این کارها رومیکنن حق التدریسها رو ندن
پاسخ + +5 0 --
معلم بدهکار 1397/08/05 - 23:37
خق التدریس شاغلین روبدین حالا دیگه
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی 1397/08/08 - 13:02
فرهنگیانی که 24 ماه جبهه دارند طبق بخشنامه جدید ازاول مهر نباید بازنشستگی ومالیات از آنان کسرشود حتما فیشها را نگاه کنید
پاسخ + +1 0 --
پوریا 1397/08/24 - 13:27
صدای معلم عزیز شماکه باتحصن به علت پایمال شدن حقوق دانش اموزان مخالف هستیدبفرمایید حقوق همکاران تون پایمال میشع مشکلی نداره!!!؟بااین موصع گیری مشخصه شما حتمابجایی وصل هستید وحقوق معلمی پول توجیبی بچه هاتونه خدانگه دارشون بشه که خوش بحالشون
پاسخ + +1 -1 --
معلم بدهکار 1397/08/24 - 22:09
فقط بایدعائله مندی افزایش یابدبارزندگی بردوش مرداست زنان با 200 هزارهم کار می کنن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:22
یعنی به نظر شما خانمها اینقدر بی ارزشند .لطفا طرز تفکرت را تصحیح کن .خیلی از جاها خانم ها چه متاهل و چه مجرد دارند خرج زندگیشان را تامین می کنند ..‌...‌‌‌..
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/08/26 - 01:20
برخی درکلاس درس رفتن والان هم ذی نفع می شوندافراد پست روزگار
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:11
سلام .طرح معلم تمام وقت کیفیت آموزش را بسیار پایین میاره، زیرا معلمی یک شغل بسیار حساس وروحی وجسمی است نه فقط یک کار جسمی صرف ، زیرا ارتباط مستقیم با روحیات دانش اموزان دارد ، ومعلمان برای هفته بعد باید تحدید قوا داشته باشند بعد از ۲۴ ساعت کار تا با روحیه بانشاطتری با دانش اموزان ارتباط برقرار کنند .وبیشتر از ۲۴ ساعت کار در هفته واقعا کشش وکارایی لازم را از معلم می گیره. ضمن آنکه بیشتر از ۲۴ ساعت کار در هفته باعث می شه .که نیروی جوان تحصیلکرده نتوانند به آموزش وپرورش وارد شوند .زیرا آموزش وپرورش خصوصا برای دانش اموزان نوجوان و جوان نیاز به نسل مربی بانشاط و جوان دارد .با تشکر
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:18
سلام .لطفا با ۲۵ سال سابقه خدمت هر همکاری را که خواست بازنشسته کنید .زیرا معلمی ودبیری نیاز به کشش داره که بسیاری از معلمان ودبیران خصوصا خانم ها بعد از ۲۵ سال سابقه دیگر اون کشش وکارایی لازم را ندارند .از سوی دیگر نیروهای جوان هم که تحصیلات دارند در آموزش وپرورش به کار گرفته می شوند .وبخشی از مشکلات بیکاری جوانان تحصیلکرده کم می شه .با تشکر ‌.
پاسخ + 0 0 --
م.د 1397/11/28 - 21:08
طرح معلم تمام وقت کیفیت آموزش را بسیار پایین می آورد ضمن آنکه معلمان باید تجدید قوا ونشاط لازم را در ارتباط با دانش اموزان داشته باشند زیرا حرفه معلمی علاوه بر کار جسمی کاری روحی وعاطفی و بسیار حساس در ارتباط با دانش اموزان هم هست .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/10/13 - 16:58
باعرض سلام و ادب :
بنده ،هم در پست مدیدیت و هم در پست دبیری خدمت کرده ام ، خدا را گواه می گیرم با وجود اینکه مدیریت مشکلات خاص خودش را دارد ، اما تدریس در کلاس به مراتب سخت تر و بسیار فرسوده کننده تر است . اصولا باید حقوق معلمانی که در کلاس تدریس می کنند خیلی بالاتر از مدیر و معاون و .... باشد .
نکته دیگر اینکه معلم پس از 20 سال کار با بیشترین حقوق وبا تکریم بازنشسته می شد، مشروط بر اینکه تمامی هزینه های زندکی و درمان و .... برای معلم رایگان باشد و سایر ارگان های دولتی موظف به حفظ احترام معلم باشند.
معلمی با تمام شغلها فرق می کند .به جای ابزار قرار دادن معلم برای 6 ساعت یا بیشتر کار کشیدن از او ، به این بیندیشید که فرزندان دلبندتان را به دست او سپرده اید. بهترین دوران عمر هرکسی در مدرسه و با معلم خواهد بود ، پس لطفا با دیدی بازتر به معلم و گرفتاری های معیشتی او بنگرید . چرا باید معلم شرمنده خانواده اش باشد ؟؟؟
معلم می خواهد انسان تربیت کند ، بولدوزر نیست تا چاله های بیشتری را پر کند !!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور