صدای معلم

ابراز نگرانی جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از افزایش شدید مبتلایان به ویروس کرونا ؛

ماه‌های سختی در پیش است اما مدارس در کانادا به کار خود ادامه خواهند داد !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پیک شدید کرونا و ادامه فعالیت مدارس در کانادا

« صدای معلم  » تاکنون به آموزش تطبیقی در زمینه بازگشایی مدارس هم زمان با بحران کرونا در نظام های آموزشی مختلف جهان پرداخته است .

یکی از این جوامع ، نظام آموزشی کانادا و به صورت ویژه " انتاریو " می باشد .

در بخش های پیشین چنین آمد : ( این جا ) و ( این جا )

«  از زمان شیوع COVID-19 دانش آموزان ، والدین و کارکنان انتاریو ، تعهد خود را نسبت به یادگیری و تاب آوری نشان داده اند که همه افراد درگیر راه های جدید آموزش ، یادگیری و ارتباط هستند. با این حال ، روشن بود که برای اطمینان از انتظارات در حال تغییر دانش آموز و والدین برای پاییز ، اقدامات لازم انجام شود.

در طول تابستان ، دانش آموزان و خانواده ها از فرصت های یادگیری اضافی که از طریق برنامه های گسترده یادگیری تابستانی در سراسر استان ارائه می شود ، بهره گرفتند. بیش از 150،000 دانش آموز در مدارس تابستانی ثبت نام کرده اند ، از جمله بیش از 21،000 دانش آموز درجه استاندارد یادگیری را کسب کرده اند ، که نشان دهنده افزایش تقریبا 70٪ نسبت به تابستان گذشته است. در حالی که تعداد ثبت نام های اضافی همچنان با وزارت آموزش و پرورش به اشتراک گذاشته می شود ، این آمار اولیه حاکی از افزایش علاقه دانش آموزان و خانواده ها برای ادامه یادگیری خود در طول تابستان است.

پیک شدید کرونا و ادامه فعالیت مدارس در کانادا

دانش آموزان ابتدایی در برنامه های سوادآموزی و شناخت اعداد شرکت کرده اند و دانش آموزان دارای نیازهای ویژه آموزشی در برنامه های انتقال هدفمند جدید در آماده سازی برای سال تحصیلی آینده شرکت می کنند. این برنامه ها به دانش آموزان کمک می کند تا در مسیر خود قرار بگیرند و سال تحصیلی 2020 تا 21 را با اطمینان و دانش کافی و با موفقیت آغاز کنند.

دانش آموزان آماده هستند که یادگیری خود را در ماه سپتامبر از سر بگیرند و این ماموریت ماست که ضمن حمایت از سلامت روان و بهزیستی دانش آموزان ، از فرصتهای دستیابی به حداکثر موفقیت برسند. این موضوع باید همراه با سلامتی و ایمنی افراد به عنوان یک اصل اساسی انجام شود.

اکثر مدارس در انتاریو برای دانش آموزان در 8 سپتامبر سال 2020 افتتاح می شوند. انتظار وزارتخانه این است که هیئت های مدارس سه روز فعالیت حرفه ای را قبل از 8 سپتامبر برنامه ریزی کنند. قبل از افتتاح مدارس ، در یک آموزش بهداشت و ایمنی با زمان یک روزه شرکت می کنند .

پیک شدید کرونا و ادامه فعالیت مدارس در کانادا

دولت انتاریو برای اطمینان از بازگشت ایمن، از جمله بودجه برای بازگشایی مدارس با 309 میلیون دلار سرمایه گذاری حمایت می کند:

   * حداکثر 500 پرستار بهداشت عمومی که برای کمک به مدارس و هیئت مدیره در پروتکل های بهداشت محلی به کار گرفته شده اند.

   * ماسک و تجهیزات محافظ شخصی

   *  موقعیت های تدریس اضافی

  * متولیان اضافی در مدرسه و لوازم تمیز کردن پیشرفته

  *  تمیز کردن اتوبوس های مدرسه و تجهیزات محافظ شخصی برای رانندگان اتوبوس

  *  پشتیبانی اضافی برای دانش آموزانی که نیاز به آموزش ویژه دارند

  *  آموزش بهداشت و ایمنی اضافی برای کارکنان مستقر در مدرسه

  *  افزایش بودجه برای حمایت از سلامت روان

   *  بودجه برای آزمایش

این بودجه علاوه بر 25 میلیون دلار سرمایه گذاری در زمینه سلامت روان و فن آوری است که 10 میلیون دلار دیگر برای کارمندان ، منابع و برنامه های بهداشت روان اختصاص خواهد یافت. 15 میلیون دلار بودجه فناوری برای حمایت از تهیه 35،000 دستگاه برای دانش آموزان انتاریو برای پشتیبانی از یادگیری همزمان در مدرسه و بعد از آن. و 4 میلیون دلار بودجه برای تمیز کردن ، پروتکل ها و پشتیبانی مالی برای استخدام کارمندان متولی اضافی.

علاوه بر این ، این وزارتخانه در حال همکاری با همکاران وزارت بهداشت است تا اطمینان حاصل شود که ظرفیت بهداشت عمومی برای حمایت از بازگشایی مدارس ، از جمله پرستاران بهداشت عمومی و افزایش ظرفیت آزمایشگاه برای آزمایش گسترش خواهد یافت.

پیک شدید کرونا و ادامه فعالیت مدارس در کانادا

همه کارکنان و دانش آموزان باید هر روز قبل از حضور در مدرسه خود را از نظر نداشتن علائم بیماری، بسنجند.  هیئت مدیره مدارس باید برای انجام غربالگری روزانه دانش آموزان قبل از ورود به مدرسه ، یک چک لیست به والدین ارائه دهند و ابزارهای خودارزیابی را برای اطمینان از آگاهی از علائم احتمالی COVID-19 در اختیار کارکنان قرار دهند. علائم باید در ورودی مدرسه نصب شود تا برای دانش آموزان ، کارکنان ، والدین ، مراقبان و بازدیدکنندگان نکات ضروری را از نظر غربالگری یادآوری کند. اگر دانش آموز یا کارمندی علائم COVID-19 را تجربه کرد ، باید در خانه بماند و به دنبال آزمایش و مراقبت پزشکی مناسب باشد.

این وزارتخانه همچنین در حال همکاری با مقامات بهداشت عمومی برای اطمینان از تأمین پرستار برای کمک به مدارس در سراسر استان ، از جمله کمک در غربالگری موارد بالقوه COVID-19 است.

همه کارکنان و دانش آموزانی که علائم جدید یا بدتر شده مطابق با COVID-19 را تجربه می کنند ، نباید در مدرسه شرکت کنند و در صورت لزوم باید از نظر پزشکی مناسب ، از جمله آزمایش در یک مرکز تست COVID-19 ، مراجعه کنند.

پیک شدید کرونا و ادامه فعالیت مدارس در کانادا

کارکنان و دانش آموزانی که احساس بیماری می کنند باید تا زمان مشخص شدن نتایج آزمون در خانه بمانند.

اگر آزمایش فردی علامت دار برای COVID-19 مثبت باشد ، آنها باید همچنان در خانه در انزوا باقی بمانند و دستورالعمل های واحد بهداشت عمومی محلی خود را دنبال کنند. »

در آخرین خبر ، نخست وزیر کانادا ضمن ابراز نگرانی شدید از افزایش مبتلایان به کرونا تاکید کرده است که تورنتو از دوشنبه 23 نوامبر قرنطینه می‌شود .

یورونیوز نوشت : ( این جا )

« جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز شنبه از افزایش شدید مبتلایان به ویروس کرونا در کشورش ابراز نگرانی کرد.

پیک شدید کرونا و ادامه فعالیت مدارس در کانادا

آقای ترودو با بیان اینکه بیمارستان به زودی پر خواهند شد گفت که «ماه‌های سختی در پیش است.»

بر اساس برآورد مقامات بهداشتی کانادا احتمالا شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور تا پایان ماه دسامبر به ۶۰ هزار مورد در روز خواهد رسید.

این گزارش می‌افزاید که کانادایی‌ها مانند گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و دورهمی‌ها و مهمانی‌ها موجب افزایش شمار مبتلایان شده است.

آقای ترودو با اشاره به همین مساله گفت که امسال «کریسمس عادی» در کانادا وجود نخواهد داشت.

همزمان داگ فورد، نخست وزیر ایالت انتاریو از قرنطینه تورنتو، پرجمعیت‌ترین شهر کانادا از روز دوشنبه خبر داد.

وی با انتشار توییتی نوشت: «شرایط به‌شدت نگران کننده است و برای جلوگیری از سناریوی بدتر باید اقدامات بیشتری انجام داد.»

بر اساس مقررات وضع شده، برگزاری جشن‌ها‌، دورهمی‌ها و مهمانی‌ها در منازل به طور کلی ممنوع می‌شود و متخلفان ۷۵۰ دلار کانادا جریمه خواهند شد.

همچنین کسب‌ و کارها غیرضروری از جمله باشگاه‌های ورزشی، بارها و کازینوها تعطیل خواهند شد اما رستوران‌ها می‌توانند سفارش‌ها را به منازل ارسال کنند. مدارس نیز به کار خود ادامه خواهند داد.

برآوردهای رسمی حاکی از آن است که احتمالا تا پایان ماه میلادی جاری شمار قربانیان ویروس کرونا در کانادا به ۱۱ هزار و ۸۷۰ تا ۱۲ هزار و ۱۲۰ و تعداد مبتلایان به ۳۶۶ تا ۳۸۰ هزار نفر برسد.

در کانادا تا کنون بیش از ۳۱۷ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۱ هزار و ۲۷۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پایان گزارش/


پیک شدید کرونا و ادامه فعالیت مدارس در کانادا

سه شنبه, 04 آذر 1399 13:55 خوانده شده: 172 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -4 --
آتنا قربانی 1399/09/04 - 18:33
و حالا در ایران

سایت میزنن به اسم صدای معلم و به درد معلم هم رسیدگی نمی کنن نشد یک بار راجع به برون سپار خرید خدمت سرباز معلم و هزار جور شاخه معلمی گزارش کامل و پیگیر دار بدید فقط نقد پفکی دارید ......
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/09/04 - 20:35
خانم آتنا قربانی

سلام

1- در این مورد قبلا توضیح داده ایم .

صدای معلم ؛ رسانه صنفی نیست .

این رسانه برای تاسیس و تثبیت فرهنگ گفت و گو و تفکر انتقادی شکل گرفته است .

صدای معلم ، صدای " معلمان حرفه ای " است نه کسانی که از سر ناچاری و یا بیکاری به معلمی روی آورده اند .

( البته در مورد مشکلات معلمان غیررسمی در این رسانه گزارش ها ، اخبار و یادداشت های متعدد منتشر شده است . )


شما هم می توانید با دوستان تان مجوزی از وزارت ارشاد بگیرید و نام آن را هر چه خواستید بگذارید و به صورت تمام عیار فعالیت کنید .


2- اگر در مورد عملکرد صدای معلم نقدی دارید در خدمت شما هستیم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1399/09/05 - 00:05
این سایت اسمش صدای معلم است. لابد چون سردبیر شغل شون معلم بوده ، مثلا اسم سایت شون رو هم گذاشتن صدای معلم ... اوکی . مثلا صدای خلبان. صدای پستچی صدای راننده صدای فضا نورد صدای نانوا. اوکی.
پاسخ + +2 0 --
محمدی 1399/09/05 - 00:09
جالبه والدین و اونایی که تا یک مطلب درباره مثلا سمپاد اینجا نوشته میشه میان و هزاران کامنت میذارن، حالا در زمینه دوران کرونا حرف نمی زنند و انگار راضی هستند. عجبا می اومدن اعتراض به سوالات و تحلیل های آبکی. آخه والدین فقط به بچه خودشون فکر می کنند دوست دارند انو موفق کنند به هر طریق ممکن. ... اصلا علم کیلیویی چند؟؟؟!!
پاسخ + +2 0 --
زنبور آخرالزمان 1399/09/05 - 01:04
خدا شوخی ندارد شرایط سخت تر خواهد شد
پاسخ + 0 0 --
احمد 1399/09/06 - 00:21
چه قیاسی...
خودت می نویسی ترودو ...کانادا...
تهران ...کانادا...ترودو... جناب...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/09/06 - 19:42
به طور کل قید اقتصاد رو زدی و برای خودت در وادی مهملات قدم میزنی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/09/06 - 19:42
تو صدای .... هم نیستی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور