صدای معلم

" ترجمه راهنمای بازگشایی مدارس انتاریو کانادا در زمان شیوع کویید 19 با در نظر گرفتن شیوه نامه یکسویه و غیر منطقی و پر از نقص بازگشایی مدارس ایران "

راهنمای بازگشایی مدارس انتاریو ( کانادا ) : مدارس در 8 سپتامبر سال 2020 افتتاح می شوند

ر. هاشمی/ شهرکرد

گروه رسانه/

در بخش پیشین ؛ چالش های بنیادی شیوه نامه بازگشایی مدارس ایران با نگاه به دیگر کشورها مورد بررسی قرار گرفت . ( این جا )

در این گزارش آمده است :

« مهمترین تفاوت بخشنامه ارائه شده وزارت آموزش و پروش ایران برای بازگشایی مدارس در سال 1399 با راهنماهای تدوین شده دیگر کشورها در کل ساختار و نگاه به این حرکت می باشد یعنی رویکرد اونتاریو از همان ابتدا با احترام به معلم و دانش آموز و والدین تعریف و تهیه شده است و آزادی انتخاب در آنها رعایت شده؛ به طور مثال در همین رویکرد اونتاریو، از همان ابتدا راهنما بر اساس مشورت با شوراهای مدارس اونتاریو شکل گرفته است و وقتی می خوانیم متوجه می شویم هیچ گونه اجبار و بخشنامه و دستوری مانند شیوه نامه بازگشایی مدارس ایران در آن یافت نمی شود و کاملا مدرسه محور می باشد.

 نکته دیگر اینکه آن طور که به نظر می آید؛ کمبود امکانات و ضعف آماده سازی فضا و بهداشت و امنیت در مدارس ایران به هیچ وجه قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست و به عبارتی در دیگر کشورها به خصوص پیشرفته، تدابیر بسیاری برای جلوگیری از انتقال بیماری صورت گرفته و امکانات خاصی تهیه دیده شده و هزینه های هنگفتی متحمل شده اند.

و همچنین با ارتباط با بخش بهداشت و بیمارستان ها، مدارس را ایمن کرده اند اما آن طور که در ایران می بینیم به هیچ وجه چنین دغدغه ای در مدارس دیده نشده و تنها به یک ضدعفونی کننده ساده اکتفا کرده اند. و این موضوع نشان می دهد که وزارت آموزش و پرورش ایران، توانایی کنترل اوضاع را ندارد.

 بخش دوم این گزارش را می خوانید .

 

 راهنمای بازگشایی مدارس انتاریو کانادا

بخش دوم

راهنمای بازگشایی مدارس انتاریو

با خواندن راهنمای بازگشایی مدارس و توصیه های لازم به مدرسه ها، با خیال راحت برای سال تحصیلی 2020/2021 آماده شوید.

در این قسمت، بخش های مختلف این راهنما را مشاهده می کنید:

    1. مقدمه

    2. خلاصه اجرایی

    3.ابتدایی

    4. ثانوی

    5. استراتژی های محافظت

    6. آموزش ویژه

    7. سلامت روان

    8. دانشگاهیان

   9. سناریوهای دیگر

  10. حمل و نقل

این نوشته از طرف وزارت آموزش و پرورش جهت بازگشایی مدارس می باشد که در 5 بخش تهیه شده است. و با توجه با قانون مدیریت مواقع اضطراری و حافظت از مردم و قانون بازگشایی مدارس در سال 2020 و با توجه به شیوع بیماری کویید 19 فراهم آمده است. این متن زیر نظر اداره بهداشت آماده شده است. 

مقدمه

راهنمایی های ارائه شده در این سند برای پشتیبانی از بازگشایی ایمن مدارس در سال تحصیلی 2020-2021 در نظر گرفته شده است و تحت اصول زیر می باشد:

  •  فراهم آوردن یک محیط مدرسه ایمن و سالم برای دانش آموزان ، معلمان و کارمندان و محافظت از جوامع وسیع تری که در آن زندگی می کنند

  •  ارائه آموزش مداوم با کیفیت بالا برای هر دانش آموز در انتاریو

  •  پرداختن به شکاف های احتمالی در یادگیری دانش آموزان ، سلامت روان و بهزیستی آنها بر اثر تعطیلی مدارس در سال های 2019-2020

   • حفظ ارتباطات نزدیک ضمن احترام به عقاید و اقتدار والدین و کاهش موانع و نگرانی های مرتبط با بازگشت به کار

 راهنمای بازگشایی مدارس انتاریو کانادا

در 19 ژوئن سال 2020 ، این وزارتخانه رویکردی را برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 2020-2021 منتشر کرد. از آن زمان ، داده های بهداشت عمومی به طور قابل توجهی تغییر کرده است ، و موارد تایید شده روزانه به طور قابل توجهی در حال کاهش است. این یک تحول مثبت در بهداشت عمومی است و اکنون وزارتخانه می تواند پروتکل ها و مراحل مختلفی را برای از سرگیری مدرسه ارائه دهد.

راهنمایی ها و الزامات ذکر شده در اینجا بر پایه راهنمایی های منتشر شده در 19 ژوئن 2020 است و همچنان به طور مرتب مورد بررسی قرار می گیرد و براساس توصیه های بهداشت عمومی ، در صورت لزوم به روز می شود.

خلاصه شکل اجرایی

از زمان شیوع COVID-19 دانش آموزان ، والدین و کارکنان انتاریو ، تعهد خود را نسبت به یادگیری و تاب آوری نشان داده اند که همه افراد درگیر راه های جدید آموزش ، یادگیری و ارتباط هستند. با این حال ، روشن بود که برای اطمینان از انتظارات در حال تغییر دانش آموز و والدین برای پاییز ، اقدامات لازم انجام شود.

در طول تابستان ، دانش آموزان و خانواده ها از فرصت های یادگیری اضافی که از طریق برنامه های گسترده یادگیری تابستانی در سراسر استان ارائه می شود ، بهره گرفتند. بیش از 150،000 دانش آموز در مدارس تابستانی ثبت نام کرده اند ، از جمله بیش از 21،000 دانش آموز درجه استاندارد یادگیری را کسب کرده اند ، که نشان دهنده افزایش تقریبا 70٪ نسبت به تابستان گذشته است. در حالی که تعداد ثبت نام های اضافی همچنان با وزارت آموزش و پرورش به اشتراک گذاشته می شود ، این آمار اولیه حاکی از افزایش علاقه دانش آموزان و خانواده ها برای ادامه یادگیری خود در طول تابستان است.

دانش آموزان ابتدایی در برنامه های سوادآموزی و شناخت اعداد شرکت کرده اند و دانش آموزان دارای نیازهای ویژه آموزشی در برنامه های انتقال هدفمند جدید در آماده سازی برای سال تحصیلی آینده شرکت می کنند. این برنامه ها به دانش آموزان کمک می کند تا در مسیر خود قرار بگیرند و سال تحصیلی 2020 تا 21 را با اطمینان و دانش کافی و با موفقیت آغاز کنند.

دانش آموزان آماده هستند که یادگیری خود را در ماه سپتامبر از سر بگیرند و این ماموریت ماست که ضمن حمایت از سلامت روان و بهزیستی دانش آموزان ، از فرصتهای دستیابی به حداکثر موفقیت برسند. این موضوع باید همراه با سلامتی و ایمنی افراد به عنوان یک اصل اساسی انجام شود.

در ماه سپتامبر ، کلیه مدارس ابتدایی استان ، پنج روز در هفته برای آموزش حضوری و تدریس افتتاح می شود. این امر در مورد کلیه دانش آموزان مهدکودک تا کلاس هشتم صدق می کند. والدین همچنان این آزادی انتخاب را دارند که فرزندان خود را از آموزش حضوری منع کنند ، که این امر به نقش اساسی والدین در تصمیم گیری نهایی ـ که آیا در بازگشت فرزندانشان به مدرسه احساس امنیت می کنند ـ احترام می گذارد.

مدارس متوسطه در روند بازگشایی مدارس تعیین شده توسط استان با استفاده از کلاسهایی با تعداد تقریبا 15 دانش آموز در برنامه های متناوب با حداقل 50٪ از روزهای آموزشی در کلاس ، بر روی یک مدل سازگار و با گروه های کلاس حدود 15 دانش آموز گشایش می یابد. تعیین این روند اجرایی مدرسه بر اساس چندین عامل انجام می شود که اندازه هیئت مدیره مدرسه ، تعداد و اندازه هیئت مدیره مدارس متوسطه ، اندازه گروه های کلاس های متوسطه و دیگر عوامل مرتبط در آن منطقه شهری در این زمینه دخالت دارند.

روش ها و روندهای مشترک نیز در هر جایی که این معیارها رعایت شود ، تعیین شده اند.

این امر می تواند یک رویکرد مرحله ای برای بازگشایی مدارس متوسطه باشد.

مدارس متوسطه در روند بازگشایی مدارس غیر تعیین شده با داشتن پروتکل های بهداشتی و ایمنی پیشرفته ، می توانند با شروع معمولی افتتاح شوند.

کلیه اعضای هیئت مدیره مدارس برای محدود کردن تعداد تماس های مستقیم و غیرمستقیم از دانش آموز به دانش آموز دیگر، روشهای برنامه ریزی را که تا حد امکان بر هماهنگی دانش آموزان تأکید دارد ، اتخاذ می کنند.

دانش آموزان در پایه های 4 تا 12 ملزم به پوشیدن ماسک هایی در داخل کلاس های مدرسه هستند. دانش آموزان ممکن است ماسک های غیر پزشکی خود را بپوشند ، و ماسک های غیر پزشکی نیز برای دانش آموزان ایرادی ندارد. استثنائات معقول در مورد نیاز به پوشیدن ماسک اعمال می شود.

دانش آموزان مهدکودک تا درجه 3 تشویق می شوند اما در فضای داخلی نباید ماسک بپوشند.

کلیه تجهیزات محافظ شخصی مناسب (PPE) به کارکنان مستقر در مدرسه که به طور مرتب با دانش آموزان در تماس نزدیک هستند ، ارائه خواهند شد.

دولت انتاریو محصولات PPE و تمیز کننده را به هیئت مدیره مدارس ارائه می دهد و برای تسهیل در تهیه و تحویل مناسب با هیئت مدیره همکاری نزدیکی خواهد کرد.

اکثر مدارس در انتاریو برای دانش آموزان در 8 سپتامبر سال 2020 افتتاح می شوند. انتظار وزارتخانه این است که هیئت های مدارس سه روز فعالیت حرفه ای را قبل از 8 سپتامبر برنامه ریزی کنند. قبل از افتتاح مدارس ، در یک آموزش بهداشت و ایمنی با زمان یک روزه شرکت کنید.

راهنمای بازگشایی مدارس انتاریو کانادا

دولت انتاریو برای اطمینان از بازگشت ایمن، از جمله بودجه برای بازگشایی مدارس با 309 میلیون دلار سرمایه گذاری حمایت می کند:

   * حداکثر 500 پرستار بهداشت عمومی که برای کمک به مدارس و هیئت مدیره در پروتکل های بهداشت محلی به کار گرفته شده اند.

   * ماسک و تجهیزات محافظ شخصی

   *  موقعیت های تدریس اضافی

  * متولیان اضافی در مدرسه و لوازم تمیز کردن پیشرفته

  *  تمیز کردن اتوبوس های مدرسه و تجهیزات محافظ شخصی برای رانندگان اتوبوس

  *  پشتیبانی اضافی برای دانش آموزانی که نیاز به آموزش ویژه دارند

  *  آموزش بهداشت و ایمنی اضافی برای کارکنان مستقر در مدرسه

  *  افزایش بودجه برای حمایت از سلامت روان

   *  بودجه برای آزمایش

این بودجه علاوه بر 25 میلیون دلار سرمایه گذاری در زمینه سلامت روان و فناوری است که 10 میلیون دلار دیگر برای کارمندان ، منابع و برنامه های بهداشت روان اختصاص خواهد یافت. 15 میلیون دلار بودجه فناوری برای حمایت از تهیه 35،000 دستگاه برای دانش آموزان انتاریو برای پشتیبانی از یادگیری همزمان در مدرسه و بعد از آن. و 4 میلیون دلار بودجه برای تمیز کردن ، پروتکل ها و پشتیبانی مالی برای استخدام کارمندان متولی اضافی.

علاوه بر این ، این وزارتخانه در حال همکاری با همکاران وزارت بهداشت است تا اطمینان حاصل شود که ظرفیت بهداشت عمومی برای حمایت از بازگشایی مدارس ، از جمله پرستاران بهداشت عمومی و افزایش ظرفیت آزمایشگاه برای آزمایش گسترش خواهد یافت.

ادامه دارد

منبع :

https://www.ontario.ca/page/guide-reopening-ontarios-schools


 ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 راهنمای بازگشایی مدارس انتاریو کانادا

شنبه, 08 شهریور 1399 12:08 خوانده شده: 336 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
داود 1399/06/08 - 14:47
برای والدین ودانش اموزان فرزند خودم وخودم برای این همه ظلم وتحقیر زحمتی که باید از بابت ناکارامدی مسوولان بکشند متاسفم.تا مسوولان هر غلطی که می خواهند بکنند و هر خط وسیاستی که می خواهند بگذارند
وکسی هم جیکش در نیاید.کافی بود اندکی از اختلاس ها یا حاتم بخشی هایشان کم شود وزیان ندانم کاری هایشان را به مردم تحمیل نکنندوباعث زحمتشان نشوند. ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا
گفت:چیست نام این وزیر جامه کن؟/قوم گفتندش که نامش هم حسن/ گفت یا رب نام آن ونام این/چون یکی آمد دریغ ای رب دین(هردو مسوول دولت) آن حسن نامی که از یک کلک او /صد وزیر وصاحب آید جود خو/ این حسن کز ریش زشت این حسن/می توان بافید ای جان صد رسن....
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/06/08 - 17:52
اتفاقا وزیر آموزش و پرورش ایران هم ده هشدار جدی و اساسی به معلمان و مدیران دادند تا دست از پا خطا نکنند پدر بیامرز انگار معلمان و مدیران نوکر در خانه پدرش هستند صد بار گفتند کارهای. بزرگ را به افراد عقده ای و بیسواد ندهید
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/06/08 - 18:37
همه جای جهان. همه حق مسکن و حق ایاب و ذهاب جز در آموزش و پرورش ایران. شاید هم این حق به وزارت برسد خدا میداند ولی کارکنان جاهای دیگر هزار حق ...دیگر میگیرند. مگر این آموزش و پرورش جز این خلایق نیست ؟؟؟؟حق مسکن و ایاب و ذهاب کجاست وزیر. شاید کسی وسیله رفت و آمد نداشت پول هم که نمی‌دهید این سازمان معلمان. چرا حرفی نمی‌زند مگر سازمان معلمان نیست؟؟؟؟؟اگر سازمان معلمان هست بگوید و اگر سازمان جمع خاصی معلم هست باز بگوید. از صدای معلم کمک میخواهیم این را به این سازمان گوشزد کند اگر سازمان معلمان است کاری کند اگر نیست بنویسد نماینده و سازمان کدام معلمان تا ما بشناسیم که هستند باااااا تشکر
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/06/09 - 00:56
اینها برا فرزندان مملکتشون ارزش قائلند
پاسخ + 0 0 --
مینا 1399/06/10 - 12:38
با سلام ما آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی بعد ۹۲ مانند گروه قبل ۹۲خواهان تبدیل وضعیت خود هستیم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/11 - 12:55
شما چرا همه چیز رو با کاناداد و آلمان و فرانسه مقایسه می کنید؟؟؟؟؟ اونجا مگه کلاس 40 نفری در مقطع ابتدایی دارند؟ در استان تهران مدرسه هایی هست دو شیفته که هر شیفت بالای هزار نفر دانش آموز داره . یعنی هر روز ظهر حدود 2000 دانش آموز و حدود 1500 نفر والدین در اون منطقه جمع میشن. آدرس خواستین بگین.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور