صدای معلم

عبدالرضا فولادوند 15 شهریور 1399 در مناظره رادیویی : سیاست صدا و سیما بر این است که مدارس تعطیل شوند ! ما به " مدرسه " اختیارات کامل دادیم که در مورد حضور دانش آموزان تصمیم گیری کنند !

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ! کمی صداقت داشته باشید !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از تغییر مواضع مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد آموزش حضوری مدارس و شبکه شاد

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران درگفت و گوی زنده با مدیران مناطق 9 و 18 در بسترشبکه شاد به تاریخ 30 مهر 99 به مطالبی اشاره کرده است .

پرتال اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نوشت : ( این جا )

« مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر رعایت دقیق ساعات تدریس کلاس ها آموزش های مجازی گفت: میزان ساعت تدریس ۲۵ دقیقه در ابتدایی و 35 دقیقه در دوره متوسطه رعایت شود و برنامه های ورزشی؛ قرآنی، هنر و پرورشی به نحو احسن در برنامه های روزانه و کلاس های مجازی دیده شود زیرا از بیماری واگیر کرونا نگران هستیم ولی متاسفانه عدم تحرک دانش‌آموزان موجب می‌شود تا بیماری‌های غیرواگیر افزایش یابد و اضافه وزن دانش آموزان زمینه بیماریهای دیگر را فراهم می کند. نظر مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد بازماندن مدارس حتی در زمان قرنطینه عمومی و سراسری و اعمال محدودیت های شدید در بسیاری از کشورهای جهان و حتی کشورهای همسایه ایران چیست ؟

وی در پایان این نشست تصویری که در بستر شبکه شاد برگزار شد؛ به برخی سوالات مدیران مدارس پاسخ داد و گفت: امتحانات دوره ابتدایی به استثنای پایه ششم که حضوری برگزار می شود؛ بر عهده معلمان و مدارس است و پایه ششم و نهم به صورت حضوری خواهد بود و برخی دروس هدف پایه هفتم و هشتم و یازدهم نیز هماهنگ و حضوری برگزار می شود؛زیرا در انتخاب رشته تاثیرگذار می باشند.

فولادوند با بیان اینکه دانش‌آموزان را صرفاً آموزشی بار نیاورید ادامه داد: مدیران نظارت دقیق بر روی مباحث ورزش و حتی ورزش صبحگاهی؛ مباحث هنری؛ تربیتی و پرورشی داشته باشند و این موضوعات را هم در لابلای برنامه‌ها قرار دهند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان از آموزش مجازی نباید خسته شوند؛ باید تنوع و برنامه‌ریزی داشته باشیم. »

فولادوند 7 آبان با تکرار برخی سخنان قبل چنین گفته است : ( این جا )

انتقاد صدای معلم از تغییر مواضع مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد آموزش حضوری مدارس و شبکه شاد

« خطاب بنده به مدارس خاص و غیردولتی است؛ متأسفانه مشاهده شده، در ایام گذشته برخلاف دستورالعمل‌های صادره برای مدارس به منظور نحوه اداره کلاس‌های درس و زمان آموزش، برخی از مدارس تخطی کرده‌اند.

این مدارس دقیقا برنامه هفتگی حضوری دانش‌آموزان را در فضای مجازی دنبال می‌کنند. حداکثر زمان تدریس در آموزش مجازی آموزش یا آموزش در زمان بحران ۳۵ دقیقه برای دوره متوسطه اول و دوم و ۲۵ دقیقه برای دوره ابتدایی است، متأسفانه برخی از مدارس غیردولتی به نوعی وارد رقابت شده‌اند و دانش‌آموزان را از ۷:۴۵ صبح تا ۱۴:۴۵ عصر در کلاس‌های غیرحضوری نگه می‌دارند و کلاس‌ها و کتاب‌های غیردرسی را در این برنامه‌ها جای می دهند.

بر آموزش براساس دستورالعملی که برای تمام مدارس ارسال شده است، تأکید داریم. این دستورالعمل در ۲۷ مهر ۹۹ با عنوان دستورالعمل زمان مجاز برای کلاس‌های مجازی به مدارس ارسال شده است، کتاب‌های غیردرسی به هیچ وجه نباید در این برنامه تدریس شود و تاکید بر برنامه درسی ملی است. اگر سخنان ایشان در مورد تفویض اختیار تام به مدرسه صحیح و صادقانه باشد پس تعیین زمان برای مدارس حتی در آموزش مجازی چه معنا و مفهومی می تواند داشته باشد ؟

من با کمال عذرخواهی به مدارس غیردولتی و خاص هشدار می‌دهم مراقب سلامت دانش‌آموزان باشند و چون آنها احتمالا باید مدت طولانی را این گونه آموزش ببینند، این سبک از آموزش، دانش‌آموزان را دچار مشکل جسمانی و بینایی می‌کند باید سلامت آنها در اولویت باشد و تاکید می‌کنم بر رعایت زمان مقرر که حداکثر ۳۵ دقیقه در دوره متوسطه اول و دوم و ۲۵ دقیقه در دوره ابتدایی است.

خواهش می‌کنم مؤسسان مدارس غیردولتی سلامت دانش‌آموزان را مدنظر قرار دهند، برنامه برای ورزش صبحگانی دانش‌آموزان و تحرک آنها داشته باشند و از طریق لایو و شبکه شاد می‌توانند با دانش‌آموزان ارتباط داشته باشند و تاکید ما بر استفاده از شبکه شاد است.

مطالبی که گفتم خواسته خانواده هاست. دانش‌آموزان و خانواده‌ها از آموزش مداوم و طولانی در فضای مجازی خسته شده‌اند و تاکید داریم مدارس از محتوای شبکه شاد که محتوای درست، غنی و دقیق آموزشی است استفاده کنند و دانش‌آموزان را برای تکرار مباحث به کلاس‌هایی که در شبکه آموزش ترتیب داده شده است ارجاع دهند و به سلامت دانش آموزان هم به طور دقیق بپردازند. »

انتقاد صدای معلم از تغییر مواضع مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد آموزش حضوری مدارس و شبکه شاد

هنوز مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران به آخرین مطلب انتقادی منتشر شده در صدای معلم پاسخی ارائه نکرده است . ( این جا )

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران 19 شهریور 99 می گوید : ( این جا )

« مدیران و شورای مدرسه هم برای نحوه آموزش در مدرسه تصمیم گیری می‌کنند، اکنون دنیا این تجربیات را دارد و ما هم باید بالاخره وارد این عرصه می‌شدیم. » آیا مانند سابق که امتحانات دانش آموزان و مدارس به صورت مبهم و با حاشیه ها و مساله های فراوان برگزار گردید قرار است در آینده دوباره تکرار شوند ؟

در مناظره رادیویی که در برنامه " رادیو گفت و گو " و با حضور مدیر صدای معلم و برخی از مسئولان و نماینده مجلس و عضو شورای شهر تهران انجام گرفت ؛ مدیر صدای معلم در انتقاد از سخنان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران که از " آموزش حضوری " پس از دستورالعمل بازگشایی مدارس صادره توسط وزارت آموزش و پرورش دفاع می کرد چنین گفت : ( این جا )

« چرا شما این حرف ها را در 7 ماه پیش نمی زدید ؟

چرا این تئوری سازی های علمی تان را در ماه های گذشته بیان نمی کردید ؟

شما در هفت ماه گذشته یک تئوری ، یک خط مشی و یک مانبفست صحبت می کردید ؛ اکنون که وزیر آموزش و پرورش طور دیگری صحبت کرده شما هم تغییر موضع داده و چرخش  کرده اید ؟!

البته فولاوند در پاسخ به پرسش های صریح پورسلیمان پاسخ داد که ما این حرف ها را زدیم اما شما نشنیدید !

آن هایی که آن جا نشسته اند می دانند که من دارم تخصصی صحبت می کنم .

مدیر صدای معلم خطاب به مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت که هر موقع از شما کسی در این موارد پرسش می کرد همه چیز را به " شبکه شاد " احاله می دادید !

انگار شاد قرار است تمام امراض را شفا دهد ! انگار شاد قرار است همه بحران ها و مسائل و مشکلات  را در نظام آموزشی حل کند !

شما همان آدم هستید !

چه چیزی را دارید توجیه می کنید ؟

شما صحبت های خودتان در مورد " شبکه شاد " را فراموش کرده اید که به مناطق و مدارس یک چیزی را ابلاغ می کردید و در تریبون ها چیز دیگری را بیان می کردید ؟!

آیا این چیزها را فراموش کرده اید ؟

کمی " صداقت " داشته باشید ! »

انتقاد صدای معلم از تغییر مواضع مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد آموزش حضوری مدارس و شبکه شاد

 فولادوند در پاسخ به پرسش های مکرر مجری برنامه در مورد چرایی بازگشایی مدارس از 15 شهریور به صراحت گفت که سیاست صدا و سیما بر این است که مدارس تعطیل شوند .

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران تاکید کرد که «  شورای مدرسه » می تواند در مورد حضور دانش آموزان در مدرسه تصمیم بگیرد و به تناسب پروتکل هایی که اعلام شده تراکم کلاس و متراژ مدرسه و کلاس .

ما این اختیار را دادیم . برخی دوستان طوری صحبت می کنند انگار آموزش و پرورش ماموریت به قتل عام دانش آموزان دارد .

ما اختیار تام به مدرسه دادیم که حضور دانش آموزان را در مدرسه مدیریت کند .

« صدای معلم » مجددا ضمن یادآوری سخنان ایشان در آن زمان از ایشان می پرسد که جایگاه « شورای مدرسه » در حدود این دو ماه چه تغییراتی کرده است ؟

اگر سخنان ایشان در مورد تفویض اختیار تام به مدرسه صحیح و صادقانه باشد پس تعیین زمان برای مدارس حتی در آموزش مجازی چه معنا و مفهومی می تواند داشته باشد ؟

آیا مانند سابق که امتحانات دانش آموزان و مدارس به صورت مبهم و با حاشیه ها و مساله های فراوان برگزار گردید قرار است در آینده دوباره تکرار شوند ؟

آیا مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران سخنان خود را در مورد " سرمایه گذاری دانش آموزان " برای امتحانات فراموش کرده است ؟

انتقاد صدای معلم از تغییر مواضع مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد آموزش حضوری مدارس و شبکه شاد

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این سوال که بنا بود آموزش در مناطق قرمز،‌ به صورت مجازی باشد، اما چطور ناگهان بنا به حضور دانش آموزان در مدارس شد؟ گفت: این تصمیم برای ما ناگهانی نبود، شاید برای دانش آموزان ناگهانی بوده که روی برگزاری غیرحضوری سرمایه گذاری کرده بودند. ( این جا )

لوث کردن آموزش و تهی سازی آن از معنا و مفهوم قرار است تا کجا و چه زمانی ادامه یابد ؟

پرسش « صدای معلم » آن است که چرا جدیت و پایداری در سخنان و کنش های مسئولان آموزش و پرورش دیده نمی شود و مدارس در این زمینه سرگردان شده اند ؟

آیا آقای فولادوند تاکنون به خستگی دانش آموزان درشبکه شاد به صورت عمیق و ریشه ای فکر کرده است ؟

نظر مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد بازماندن مدارس حتی در زمان قرنطینه عمومی و سراسری و اعمال محدودیت های شدید در بسیاری از کشورهای جهان و حتی کشورهای همسایه ایران چیست ؟

آیا این مسئولان فکری برای بحران آموزش پس از کرونا با این سیاست های لرزان ، غیرعلمی و روزمره کرده اند ؟

پایان گزارش/


 انتقاد صدای معلم از تغییر مواضع مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد آموزش حضوری مدارس و شبکه شاد

سه شنبه, 13 آبان 1399 22:30 خوانده شده: 311 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -3 --
احمد 1399/08/13 - 23:18
درود بر همت شما آقای پورسلیمان
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/08/14 - 09:48
درود بر شما

آقای احمد .

سپاس .

معنای " مطالبه گری " همین است .

پایدار باشید .
پاسخ + +4 -1 --
بچه پرستو چند منظوره 1399/08/14 - 10:59
اکی.
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1399/08/14 - 16:18
انگار کرونا مفید است برای رفع مسولیت ها.... کرونا کارایی ظاهری زیادی دارد
پاسخ + +4 -1 --
مرتضی 1399/08/14 - 17:20
کرونا به داد آموزش وپرورش رسید
پاسخ + +2 -5 --
علی 1399/08/15 - 13:40
جناب پور سلیمان،دست شما برای معلمان رو شده،و حسابتان دیگر رنگی ندارد،تلاش بیهوده نکنید، معلمان فهمیده اند که شماصدای معلم نیستید،شما به فکر جای پایی برای خودتان هستید،شما به دنبال منافع خود می باشید،و نان به نرخ روز می خورید،لطفا به کام خود و به نام معلمان ننویسید،دیگر کسی به این صحبت های تکراری،و منفعت طلبانه شما توجه نمی کند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/08/15 - 14:22
سه نکته
۱_ آنهایی که صدای معلم و پور سلیمان را می شناسند می دانند که ادعای مسخره مبنی بر اینکه پور سلیمان دنبال پست و مقام است مانند خود شما مضحک است و اصولا هیچ وقت به امثال پور سلیمان پستی داده نمی شود .
۲_ آنها که فولادوند را می شناسند می دانند که او در حد مدیر مدرسه هم نیست و بهتر می دانند که عملکرد او قابل دفاع در هیچ جایی نبوده و اگر انجمن اسلامی معلمان نبود او شاید الآن معاون اجرایی یک مدرسه در لرستان بود و می دانند که گاهی خود او در نهایت ... برای دفاع از خودش کامنت هایی می گذارد .
۳_ علاقه فولادوند برای اظهار نظر در مواقعی که همه سکوت می کنند نشان از ....او دارد . ویدئویی یک و نیم دقیقه ای را که در پاسخ دلاوری تهران ۲۰ برای خوش خدمتی و ... منتشر کرد نگاه کنید و ببینید چه شخصیتی و با چه ادبیات و چه فهمی از آموزش و پرورش تا کنون مدیر کل آموزش و پرورش پایتخت بوده ؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/08/15 - 14:36
دوست عزیز

آقا / خانم معلم

از نظر و لطف شما سپاسگزارم .

اما من واقعا و بدون اغراق و تظاهر اساسا نیازی به این گونه پست ها و مناصب در خودم احساس نمی کنم .

به قول معروف :

« هر کسی از ظن خود شد یار من ! »

وارد شدن در این وادی به روحیات و الزاماتی نیاز دارد که با روحیه من و حتی معنای زندگی از دیدگاه من سازگاری و تجانس ندارد .

همین که جامعه ذره ای به سوی تفکر و خودانتقادی حرکت کند برای من کافی است ...

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/15 - 18:14
آقای پور سلیمان شخصیتی با ارزش و شجاع دارند با اینکه من با خیلی از نظرات ایشان مخالف هستم ولی انسانی شجاع و آزاده هستند وگرنه گفتار شما را منتشر نمی‌کردند نباید هر جا تریبونی آزاد پیدا کرد هر چیزی را گفت من خودم با آموزش حضوری در این شرایط واقعا مخالف هستم و اینکه انسان باید نقد پذیر هم باشد ولی نباید به انسانهای آزاد منش برچسب زد
پاسخ + +3 -1 --
فرهنگی 1399/08/15 - 16:29
فولادوند مدیر کل شهرستانهای تهران بود تنها کاری که انجام داد این بود که نزدیکان و همشهریان خود رااز لرستان به اداره کل آورد
بعد برکناری از شهرستانهای تهران هرکدوم را که مدیرکل جدید جابجا کرد فولادوند برد به شهر تهران
ادم فوقالعاده خود خواه و خود رای و مغرور که حتی بدرد معاون اجرایی مدرسه هم نمیخورد
البته مدیر صدای معلم باید این پرسش از فولادوند داشته باشد گه چه لزومی داشت این همه نیرو را از استانهای دیگر به تهران آورو در حالیکه تهران خودش بهترین نیروها رادارد وچرا در هر جایی کار کرده چه همدان و شهرستانهای تهران وشهر تهران همواره با نارضایتی قشر عظیمی از فرهنگیان روبرو بوده
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/08/15 - 16:33
دوست عزیز فرهنگی

سلام

موضوع این گزارش بررسی عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در مورد بازگشایی مدارس و مقایسه سخنان وی در یک بازه زمانی است .

قبلا در این مورد مطلب منتشر شده است .

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور