صدای معلم

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران :

تصمیم برای " آموزش حضوری " برای ما ناگهانی نبود، شاید برای دانش آموزان ناگهانی بوده که روی برگزاری غیرحضوری سرمایه گذاری کرده بودند !

گروه رسانه/

دلایل وزارت آموزش و پرورش برای آموزش حضوری در مدارس

ایلنا نوشت :

««عبدالرضا فولادوند» مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این سوال که بنا بود آموزش در مناطق قرمز،‌ به صورت مجازی باشد، اما چطور ناگهان بنا به حضور دانش آموزان در مدارس شد؟ گفت: این تصمیم برای ما ناگهانی نبود، شاید برای دانش آموزان ناگهانی بوده که روی برگزاری غیرحضوری سرمایه گذاری کرده بودند.

 فولادوند با بیان اینکه برای ما مدارس همه مناطق قرمز هستند، توضیح داد: ما سناریوهای متعددی را تعریف کردیم و مدارس ما آمادگی دارند، اما به همکاری خانواده‌ها هم نیاز مبرم خواهند داشت. در حال حاضر ما وضعیت همه مناطق را قرمز دیده‌ایم و دیگر وضعیت زرد و سفید نداریم.
 
وی افزود: اتفاقا وضعیت سفید، شرایط را بدتر می‌کند، زیرا برخی تصور می‌کنند چون وضعیت سفید است، می‌توانند پروتکل‌ها را نادیده بگیرند، هر کاری که خواستند انجام بدهند، ماسکشان را بردارند و بعد وضعیت به قرمز می‌رسد. از این رو بنا را بر وضعیت قرمز گذاشتیم و پروتکل‌ها را سختگیرانه‌تر کردیم.
 
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: به هر حال مدارس برای عبور از این شرایط و یافتن آمادگی کامل باید روی ریل قرار بگیرند تا کارها انجام شود.
 
فولادوند با تاکید براینکه خانواده‌ها آموزش فرزنداشان را رصد کنند، گفت:‌ خانواده‌ها امسال باید در رصد وضعیت آموزشی و سلامت دانش آموزان با مدرسه همکاری کنند. ما آمادگی کامل داریم و مدیران و شورای مدرسه هم برای نحوه آموزش در مدرسه تصمیم گیری می‌کنند، اکنون دنیا این تجربیات را دارد و ما هم باید بالاخره وارد این عرصه می‌شدیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا کیفیت آموزش و یادگیری با آموزش مجازی پایین نمی‌آید؟ گفت: همه می‌دانند که کیفیت آموزشی پایین می‌آید، ولی چه کار کنیم؟ دنیا این فرمول را پیگیری می‌کند و ما هم نباید از متدهای جهانی عقب بمانیم. برهمین اساس باید تلاش کنیم تا زمانی که وضعیت مشخص می‌شود، به نوعی آموزش را به سمت جلو پیش ببریم.
 
فولادوند اظهار داشت: ما نمی‌دانستیم انتهای دوران کرونا چه زمانی است که بگوییم بعد از آن زمان یک دوره فشرده آموزشی برگزار خواهیم کرد. احتمال دارد کرونا دو سه سال دیگر هم طول بکشد،‌ پس این تصمیم باعث می‌شود، ما منفعل نشویم.
 
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان خاطر نشان کرد:‌ این را هم باید بدانیم که اگر بیش از این میان دانش آموزان و مدرسه فاصله بیافتد، برگرداندن وضعیت به شرایط قبلی بسیار سخت‌تر است.
پایان پیام/

دلایل وزارت آموزش و پرورش برای آموزش حضوری در مدارس
 
چهارشنبه, 19 شهریور 1399 21:08 خوانده شده: 174 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -2 --
ناشناس 1399/06/19 - 23:18
ادبیات سخیف و بی ربط و آلوده به تملق و چاپلوسی در بیان آنچه درست و صحیح است نیز موجب تهوع می شود .
واقعا اگر از مدتها پیش کسی می دانسته که ۱۵ شهریور کلاسها حضوری خواهد بود در حالی که رییس جمهور و وزیر هم نمی دانستند باید بپرسم با چه کسانی محشورند که اینگونه غیب می گویند ؟
اگر می دانستند و شیوه نامه سه وضعیت سفید و زرد و قرمز را به مدارس ابلاغ کردند یا آنها را چیزی می شود و یا مدیران مدارس را چیزی انگاشته اند .
اگر چه برگزاری کلاسهای حضوری با همراهی خانواده ها و رعایت اصول بهداشتی و حفظ سلامت دانش آموزان کاری درست است ولی نمایش های تهوع برانگیزی که برای پوشش ضعفهای فراوان مدیریتی و سوء استفاده از فرصتهای مختلف برای گرفتن ژست قهرمانی که بیش از آنکه منشأ کارشناسی داشته باشد منشأ پوپولیستی دارد ، کار درست و صحیح را هم زشت می نمایاند .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/06/20 - 11:22
همه می‌دانستند 15 شهریور مدارس قرار است بازگشایی شوند
پاسخ + 0 0 --
عمومی 1399/06/29 - 09:31
مشکل شما کلاس رفتن و علافی معلمان بود که الحمد لله حاصل شد. اخه عزیزان من یکحرفی بزنید که خواجه حافظ شیرازی از قبر سر بر نیاره و نخنده و .... شما.... تشویق به دروغ و بهتان و تهمت و افترا میکنه شما دیگه ...
پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1399/06/20 - 07:50
برای شما هیچ چیزی ناگهانی نیست چون مشکلی ندارید شب می‌خوابید صبح تصمیم میگیرید ولی برای مردم همه چیز ناگهانی است شب می‌خوابند صبح قیمت‌ها دو برابر شده چرا فکری به حال فقر معلمان نمیکنید البته به جز معاونان و مدیران فقط معلمان چرا حق ایاب و ذهاب و حق مسکن به معلم نمی‌دهید مگر مثل بقیه کارمند نیستند در ضمن همه دنیا حداقلی از امکانات را برای آموزش حضوری داشت شما که نداشتید وندارید چرا تصمیم درست نگرفتید و نمیگیرید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 09:41
آنچه از فقر معلم مهمتر است جایگاه بایسته یا نبایستۀ اوست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 11:19
نه جایگاه داری نه بایسته هرچه داری نبایسته است
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/20 - 11:20
آنچه‌ باعث همه انحرافات است فقر است
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/06/20 - 11:23
وقتی فقر وارد خانه ای شود ایمان از در دیگر خارج میشود چه برسه به جایگاه اجتماعی
پاسخ + 0 0 --
علی ایروانی 1399/06/20 - 21:20
سلام و خسته نباشید بر جناب پورسلیمان عزیز
صحبتای آقای فولادوند درست و منطقیه و یجورایی حرفای منه ولی این آقایی که این صحبتا رو کرده چرا الان که وزیر امسال رو
بنا بر آموزش حضوری گذاشته این صحبتا رو کرده ؟؟!
این کاش وقتی که آقای پورسلیمان تلاش بر برگردوندن آموزش حضوری داشتند ایشونم حمایت میکردند.
متاسفانه والدین دانش آموزان هم با دلسوزی اشتباه و بی توجهی به فرزندان شون بستر عقب راندن و نابودی رشد تحصیلی ایشان را فراهم میکنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/20 - 23:17
شما بهتر است جای دیگران فکر نکنید و تز عالمانه ندهید والدین یا هر کسی صلاح خود را بهتر میداند
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز 1399/06/21 - 09:27
فضای مجازی با نسل ما چه کرد؟ اعصاب و روان ، دوستی و محبت ، طراوت درس و مدرسه و... همه را یک باره از ما گرفت. خواهیم دید
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/06/21 - 13:35
تو معلمی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.




نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور