صدای معلم

موج دوم کرونا و اعمال محدودیت های شدید در سراسر آلمان ؛

مدارس و مهد کودک‌ها همچنان در " آلمان " باز خواهند ماند !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

موج دوم کرونا و اعمال محدودیت های شدید در سراسر آلمان و وضعیت تعطیلی مدارس و مهدکودک ها

دویچه وله 28 اکتبر در گزارشی نوشت : ( این جا )

« آلمان در ماه آتی نوامبر در انتظار هجوم دومین موج سنگین پاندمی کروناست. برای جلوگیری از گسترش آن، دولت‌های ایالتی و دولت فدرال آلمان تصمیم به اعمال محدودیت شدید در سراسر آلمان گرفته‌اند. این محدودیت نخست تا پایان ماه نوامبر ادامه دارد و برخی شاخه‌های اقتصادی بار دیگر آسیب خواهند دید. بر اساس محاسباتی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کنفرانس ویدئویی ارائه داد، در صورتی که محدودیتی در تماس افراد ایجاد نشود، در عرض یک هفته شمار مبتلایان به ۲۸هزار نفر در روز خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری آلمان، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و نخست‌وزیران ایالت‌های شانزده‌گانه این کشور روز چهارشنبه ۷ آبان (۲۸ اکتبر) در یک کنفرانس ویدئویی بر سر اعمال محدودیت‌های سخت گیرانه در مورد تماس شهروندان با یکدیگر به توافق رسیدند.

دولت آلمان قصد دارد با تعطیلی گسترده تمام فعالیت‌های تفریحی در سطح کشور، موج دوم کرونا را بشکند. بدین گونه دولت می‌خواهد گسترش بدون کنترل این ویروس همه‌گیر را مانع شود.

هم‌اکنون ریسک لجام‌گسیخته و غیرقابل کنترل شیوع این ویروس روز به روز در حال افزایش است و شمار مبتلایان تقریبا هر هفته دو برابر می‌شود.

این اقدامات محدودکننده از روز دوشنبه آینده دوم نوامبر به اجرا درخواهند آمد و تا پایان این ماه ادامه خواهند یافت.

موج دوم کرونا و اعمال محدودیت های شدید در سراسر آلمان و وضعیت تعطیلی مدارس و مهدکودک ها

اقدامات محدودکننده مصوب دولت‌های ایالتی و فدرال آلمان به قرار زیر است:

  • تماس‌های فردی: در مکان‌های عمومی، تنها تماس اعضای دو خانواده و تا حداکثر ده نفر مجاز است.
  • تمامی رستوران‌ها، کافه‌ها و مهمان‌سراها از دوم نوامبر تا پایان ماه به کل تعطیل خواهند شد. شرکت‌های سفارش مواد غذایی برای خانه‌ها و یا خرید غذای پخته از رستوران‌ها برای صرف در خانه و یا کانتین‌های غذاخوری استثنا هستند و می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
  • در حوزه خدمات: سالن‌های آرایش صورت، ماساژ و تاتو تعطیل خواهند شد، زیر در این مشاغل حفظ فاصله امکان‌پذیر نیست. درمان‌های پزشکی مانند بدن‌درمانی (فیزیوتراپی)، و نیز سالن‌های آرایش مو به کار خود ادامه خواهند داد.
  • سوپرمارکت‌ها: فروشگاه‌های تک‌فروشی مواد غذایی باز خواهند ماند، اما تابع مقررات هستند، مبنی بر اینکه چه تعداد مشتری هم‌زمان در فروشگاه حضور دارند. بر اساس آزمایشاتی که بر روی دو هزار دانش آموز مدرسه و معلم انجام شده، مشخص گردید بر خلاف تصورات، مدارس نقش مهمی در گسترش ویروس ندارند.
  • مدارس و مهد کودک‌ها باز خواهند ماند.
  • مسابقات ورزشی حرفه‌ای، از جمله بازی‌های بوندس‌لیگا در ماه نوامبر بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شوند.
  • فعالیت کانون‌های ورزشی آماتور متوقف خواهد شد. این انجمن‌های ورزشی تمرین نخواهند داشت. ورزش‌های فردی در فضای باز مانند دویدن در تنهایی، مجاز خواهند بود. استودیوهای بدن‌سازی و سالن‌های شنا و تفریحات آبی تعطیل خواهند شد.
  • ارائه خوابگاه و اتاق برای گردشگران در داخل کشور برای ماه نوامبر ممنوع خواهد بود. این امر فقط در موارد بسیار ضرور و سفرهای کاری اجتناب‌ناپذیر امکان‌پذیر است.
  • بنگاه‌های اقتصادی کوچک تا ۵۰ همکار قرار است تا ۷۵درصد و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ‌تر تا ۷۰درصد درآمد مشابه نوامبر ۲۰۱۹ را دریافت دارند. هزینه ثابت یک بنگاه اقتصادی به طور تخمینی ارزیابی می‌شود. گفته می‌شود "حجم این کمک مالی حدود ده میلیارد یورو برآورد شده است".

یک علت عمده اتخاذ این اقدامات سخت گیرانه از سوی دولت آلمان، افزایش شدید نومبتلایان است. انستیتوی روبرت کخ با استناد به آمار شعبه‌های اداره بهداشت در سراسر کشور، صبح چهارشنبه شمار مبتلایان در یک روز را ۱۴هزار و ۹۶۴نفر اعلام کرد.

موج دوم کرونا و اعمال محدودیت های شدید در سراسر آلمان و وضعیت تعطیلی مدارس و مهدکودک ها

بر اساس محاسباتی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کنفرانس ویدئویی ارائه داد، در صورتی که محدودیتی در تماس افراد ایجاد نشود، در عرض یک هفته شمار مبتلایان به ۲۸هزار نفر در روز خواهد رسید. »

پیش تر « صدای معلم » در گزارشی نوشت : ( این جا )

« به دانش آموزان آلمانی گفته شده است که هنگام حضور در کلاس‌های درس پتو به همراه داشته باشند چرا که لازم است برای جلوگیری از شیوع کروناویروس پنجره های کلاس باز باشند. «رینهارد برنر» (Reinhard Berner)، استاد جراحی قلب و عروق در این بیمارستان گفت: از نزدیک به دوهزار نفر، تنها ۱۲ نفر آنتی بادی داشتند و نتایج اولیه نقش دانش آموزان در انتقال بیماری به بزرگسالان را تایید نمی‌کرد.

 مسئولان مدارس آلمان به عنوان بخشی از اقدامات تقابلی با کروناویروس به دانش آموزان توصیه کرده اند که در طول ساعات برگزاری کلاس، پتو به همراه و کلاه و کت به تن داشته باشند.

مدیران مدارس در پاسخ به دستورالعمل های جدید دولت مبنی بر اینکه مدارس ملزم هستند هر ۲۰ دقیقه پنجره کلاس ها را باز کنند تا فضای محیط تهویه شود، توصیه هایی را ارائه کرده‌اند.

به مدیران مدارس گفته شده که پنجره های کلاس را به طور کامل برای مدت سه تا پنج دقیقه باز کنند و در صورت امکان درها را نیز باز کنند تا هوا در گردش باشد.

به گزارش روزنامه تلگراف، این توصیه در حالی مطرح شده که دمای هوا طی روز در مناطقی از آلمان به پنج درجه سانتیگراد زیر صفر  نیز می‌رسد و بسیاری از کلاس های درس بسیار سرد هستند.

به همین دلیل پزشکان با این مقررات جدید دولتی که برای مهار کرونا در مدارس مطرح شده مخالفت کرده و هشدار داده‌اند که این راهکار به نوبه خود سبب بروز موجی از ابتلا به سرماخوردگی و سایر بیماری‌های عفونی می‌شود. »

موضع صدر اعظم آلمان در این مدت تغییر معناداری نکرده است .

« مرکل » تصریح کرده است : اقتصاد باید فعال بماند، مدرسه‌ها و کودکستان‌ها باید به کار خود ادامه دهند.

موج دوم کرونا و اعمال محدودیت های شدید در سراسر آلمان و وضعیت تعطیلی مدارس و مهدکودک ها

مشابه این وضعیت در ایرلند هم گزارش شده است . ( این جا )

« دولت ایرلند تصمیم دارد برای مهار سرعت همه‌‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ کلیه شهروندان خود را قرنطینه کند. این تصمیم که در موج دوم همه‌گیری بیماری کووید برای نخستین بار در یک کشور اتحادیه اروپا اجرایی می‌شود قرار است از نیمه شب چهارشنبه به اجرا گذاشته شود.

مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند دوشنبه شب در جریان یک نطق تلویزیونی ضمن اعلام این مطلب یادآور شد که قرنطینه عمومی به مدت شش هفته اجرا خواهد شد. وی در عین حال اعلام کرد که محدودیت‌های تازه ناشی از قرنطینه مشمول مراکز آموزشی نخواهد شد و مدارس در ایرلند طبق روال قبل به کار خود ادامه خواهند داد. »

گاردین در گزارشی به تاریخ چهاردهم جولای  با عنوان «نرخ پایین ابتلا به کویید-۱۹ در مدارس آلمان»، نوشت: ( این جا )

« آزمایش دانش آموزان و معلمان ایالت زاکسن در شرق آلمان نشان می‌دهد کودکان می‌توانند همچون ترمزی در برابر ابتلا به کرونا عمل کنند.

بر اساس آزمایشاتی که بر روی دو هزار دانش آموز مدرسه و معلم انجام شده، مشخص گردید بر خلاف تصورات، مدارس نقش مهمی در گسترش ویروس ندارند.

این کشور اروپایی در ماه می (اردیبهشت) مدارس را بازگشایی کرد و این در حالی است که همچنان بحث بر سر نقش کودکان در انتقال ویروس به بزرگسالان آسیب پذیر در خانه، معلمان و کارکنان مدرسه ادامه دارد.

موج دوم کرونا و اعمال محدودیت های شدید در سراسر آلمان و وضعیت تعطیلی مدارس و مهدکودک ها

مطالعه یاد شده توسط بیمارستان دانشگاه درسدن (مرکز ایالت زاکسن) انجام شد و براین اساس، نمونه خون نزدیک به ۱۵۰۰ کودک در سنین ۱۴ تا ۱۸ سال و ۵۰۰ معلم از ۱۳ مدرسه در درسدن و مناطق باوتسن و گرلیتز (از دیگر شهرهای ایالت زاکسن) در ماه می و ژوئن (اردیبهشت و خرداد) مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

«رینهارد برنر» (Reinhard Berner)، استاد جراحی قلب و عروق در این بیمارستان گفت: از نزدیک به دوهزار نفر، تنها ۱۲ نفر آنتی بادی داشتند و نتایج اولیه نقش دانش آموزان در انتقال بیماری به بزرگسالان را تایید نمی‌کرد.

برنر در یک نشست خبری گفت: کودکان حتی ممکن است به عنوان یک ترمز در ابتلا به کرونا عمل کنند و افزود: ابتلای دانش آموزان نمی‌تواند گسترش ویروس را در پی داشته باشد ضمن آنکه شیوع ویروس در خانوارها به پویایی که پیش از این تصور می‌شد نیست.

ایالت زاکسن از جمله ایالت‌های با نرخ پایین ابتلا در آلمان است و درواقع به گفته برنر این نتیجه می‌تواند به سایر ایالت‌های آلمان هم بسط داده شود.
براساس آخرین آمار منتشر شده، تاکنون بیش از ۱۳ میلیون و ۲۳۶ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۵۷۵ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پایان گزارش/


موج دوم کرونا و اعمال محدودیت های شدید در سراسر آلمان و وضعیت تعطیلی مدارس و مهدکودک ها

پنج شنبه, 08 آبان 1399 14:44 خوانده شده: 224 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 0 --
معلم پیر 1399/08/08 - 17:29
اوکی... دیگه از آلمان چه خبر؟؟؟ .... هیچ کالایی در آلمان طی دوران چند ماهه شروع کرونا ، گران نشده. اینا رو هم بگین تا مقاله کامل بشه.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/09 - 10:47
یاشا ، چوخ یاشا
مثل این که بِستر فرهنگی ایران و آلمان
عین هم هست!!
البته روحانی در یک اشتباه کهکشانی گفته بود که رشد اقتصادی ایران از آلمان بیشتر است. جمعیا در توهّم غوطه وریم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/12 - 14:50
کاش ما در آلمان درس می‌دادیم بیست و چهار ساعته در مدرسه بودیم دانش آموزان فرشته والدین فرشته دیگه چی می‌خواستیم
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1399/08/08 - 20:03
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد:
ابتلای 163 دانش آموز و 48 معلم به کرونا در دو هفته گذشته/ بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در کشور متعلق به اصفهان است
پاسخ + +15 0 --
ناشناس 1399/08/08 - 20:08
با سلام اگر قرار بر مقایسه ایران و آلمان است باید تک به تک همه موارد مقایسه شود. درآمد فقر. پیشرفت علمی و فرهنگی تورم وگرانی و وزیران و وزارت آموزش و پرورش و صنف معلمان و هزاران موارد دیگر. و اینکه آلمانها برای تامین مایحتاج با این وضعیت اسف‌بار صف می گیرند ؟ و هزاران سوال دیگر همچنین رفاه یک کودک ایرانی و آلمان ی مقایسه کنید لطفاً
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/09 - 10:56
اون روز نشاط و شادی بچه های اوکراینی را در یک شبکه بیگانه
در بین رنگ های شاد و حین بازی تماشا می کردم، بعد در کشور خود نیم نگاهی
به پیرامون انداختم، دیدم کودکان در خانواده محبوس هستند و صدالبته قبل
کرونا هم چنین بود. سرِ کودکان ما توی
موبایل و اینترنت و محفوظات کتب درسی و آزمونهای استرس زای غیرمولّد هست. از تنوع رنگ و بازی و جشنواره و رقص و موسیقی و...... خبری نیست.
کودکان ما قبل سن قانونی زندانی نومیدی، محدودیت ، خفگی، استرس، بدبختی و زشتی و نازیبایی مادی و معنوی است.
ما بزرگترها در هر عنوانی زندانبانانی بی رحم و زبان نفهمی هستیم که فقط برای خودخواهی و هوای نفس، صاحب این کودکان شده ایم. کودکان ما ذره ذره از نوزادی در حال مرگ هستند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/09 - 16:25
ما بزرگترها مخصوص معلمان خود زندانی فقر و بی مدیریتی هستند با روحیه ای افسرده نباید از آنها انتظار خلق شادی و طراوت داشت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/10 - 08:16
ناشناس محترم، یک بار هم حقیقت خار را در وجود و اندیشه خود باور کنیم. علت اصلی عقب ماندگی ما و در جا زدنمان همین باور من نبودم دستم بود ، تقصیر آستینم بود، هست.
من و شما معلم هم ، محصول همین جامعه هستیم ، اما با این تفاوت که ما معلمیم و باید شنا کردن در خلاف مسیر آب را به دانش آموزان یاد دهیم که نمی دهیم !! چون معتقدیم که ما خود قربانی این جامعه هستیم و اراده ما تسخیر شده است!!
بیایید به گذاشتن دست روی دست ادامه دهیم ، بالاخره معجزه ای رخ خواهد داد. آخه ما شیعیان منتظر معجزه ظهور آقا امام زمان ، که نباید کاری انجام دهیم ، شاید این جمعه بیاید، شاید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/10 - 08:34
قابل توجه ناشناس سوم در اینجا

سهم آموزش و پرورش از سبد بودجه کشور رو به نزول!

محمد وحیدی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس 2 آبان ماه امسال، سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی در دنیا را 14 درصد اعلام کرد و گفت: "در حال حاضر سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشورمان 8.9 درصد است، در حالی که این رقم در سال 92، 18 درصد بوده است!"

سهم آموزش و پرورش در دنیا از تولید ناخالص ملی 4.6 درصد است، در حالی که در کشور ما کمتر از دو درصد است."

۹ آبان ۹۹. خبرگزاری تسنیم.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/08/09 - 12:26
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در پایان خاطرنشان کرد: از امروز توزیع پنج هزار ۴۰۰ بسته لوازم‌التحریر رایگان آغاز می‌شود و همچنین ۹۷۰ دستگاه تبلت و گوشی هوشمند نیز از دیروز در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شده است

این یک خبر خوب است یا بد ؟
پاسخ + +5 0 --
ناصر 1399/08/10 - 20:47
تعطیلی بسیاری از مدارس ما هیچ ضرری که ندارد بلکه به نفع دانش آموزان وفرهنگ این مملکت نیز هستکمتر درگیر محفوظاتی می شوند که نه به درد دنیایشان می خورد نه آخرتشان بلکه آرامش خود وخانواده هایشان را هم به هم می زند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور