صدای معلم

مرکل : اقتصاد باید فعال بماند، مدرسه‌ها و کودکستان‌ها باید به کار خود ادامه دهند

توصیه های سخت گیرانه مقامات آلمانی برای حضور دانش آموزان در کلاس درس !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

ضوابط و شیوه نامه های برای بازگشایی مدارس آلمان و حضور دانش آموزان در کلاس درس

ایسنا در خبری نوشت : ( این جا )

« به دانش آموزان آلمانی گفته شده است که هنگام حضور در کلاس‌های درس پتو به همراه داشته باشند چرا که لازم است برای جلوگیری از شیوع کروناویروس پنجره های کلاس باز باشند.

 مسئولان مدارس آلمان به عنوان بخشی از اقدامات تقابلی با کروناویروس به دانش آموزان توصیه کرده اند که در طول ساعات برگزاری کلاس، پتو به همراه و کلاه و کت به تن داشته باشند.

مدیران مدارس در پاسخ به دستورالعمل های جدید دولت مبنی بر اینکه مدارس ملزم هستند هر ۲۰ دقیقه پنجره کلاس ها را باز کنند تا فضای محیط تهویه شود، توصیه هایی را ارائه کرده‌اند.

به مدیران مدارس گفته شده که پنجره های کلاس را به طور کامل برای مدت سه تا پنج دقیقه باز کنند و در صورت امکان درها را نیز باز کنند تا هوا در گردش باشد.

به گزارش روزنامه تلگراف، این توصیه در حالی مطرح شده که دمای هوا طی روز در مناطقی از آلمان به پنج درجه سانتیگراد زیر صفر  نیز می‌رسد و بسیاری از کلاس های درس بسیار سرد هستند.

به همین دلیل پزشکان با این مقررات جدید دولتی که برای مهار کرونا در مدارس مطرح شده مخالفت کرده و هشدار داده‌اند که این راهکار به نوبه خود سبب بروز موجی از ابتلا به سرماخوردگی و سایر بیماری‌های عفونی می‌شود. »

ضوابط و شیوه نامه های برای بازگشایی مدارس آلمان و حضور دانش آموزان در کلاس درس

دویچه وله 14 اکتبر در گزارشی با عنوان « تشدید مقررات مرتبط با کرونا در آلمان » می نویسد : ( این جا )

« در برلین شامگاه چهارشنبه ۲۳ مهر (۱۴ اکتبر) نمایندگان دولت فدرال و نخست وزیران ایالت‌های آلمان مذاکراتی فشرده را بر سر تشدید مقررات مرتبط با کرونا پیش بردند. نخستین تصمیم‌ها در رابطه با گسترش ویروس کرونا اتخاذ و اعلام شده است.

در شهرها و مناطقی که خطر کرونا بالاست، تمام کافه‌ها و رستوران‌ها از ساعت ۲۳ تعطیل می‌شوند. مناطقی که طی یک هفته از جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر بیش از ۵۰ نفر ابتلای جدید وجود داشته باشد، مناطق "پرخطر" ارزیابی می‌شوند.

در شهرهایی که طی هفته از هر ۱۰۰ هزار نفر بیش از ۳۵ نفر به ویروس کرونا دچار شوند، در تمام اماکن عمومی ماسک اجباری می‌شود.

ضوابط و شیوه نامه های برای بازگشایی مدارس آلمان و حضور دانش آموزان در کلاس درس

در مناطق پرخطر، یعنی بیش از ۵۰ ابتلای تازه در جمعیت ۱۰۰ هزار نفری، حداکثر ده نفر می‌توانند در فضای بسته جمع شوند. چنانچه به رغم این مقررات، میزان ابتلا همچنان بالا رود، آنگاه رقم افراد مجاز به پنج نفر محدود می‌شود. « ما در خانه با استفاده از رایانه درس را به خوبی یاد نمی گرفتیم . ولی این جا مطالب را با قالب بندی منظمی فرا می گیریم . »

در مهمانی‌های خانوادگی در مناطق "پرخطر" حداکثر ده نفر از دو خانوار اجازه جمع شدن دارند.

برخی از مقام‌های ایالت‌ها خواهان مقرراتی سبک‌تر هستند، اما آنگلا مرکل، صدراعظم، بر مقررات مشخص و همگانی تأکید ورزید.

مرکل البته تصریح کرده است که با تعطیلی کامل زندگی روزمره، مشابه آنچه در بهار پیش آمد، مخالف است. او تأکید نمود که اقتصاد باید فعال بماند، مدرسه‌ها و کودکستان‌ها باید به کار خود ادامه دهند.

ضوابط و شیوه نامه های برای بازگشایی مدارس آلمان و حضور دانش آموزان در کلاس درس

مقام‌های ایالت‌ها نسبت به عقب ماندن از رویدادها و غافلگیر شدن توسط کرونا هشدار دادند و تأکید کردند که باید تصمیماتی قاطع و به‌هنگام گرفته و به اجرا گذاشته شوند.

هدف دولت آلمان این است که از گسترش پاندمی در پاییز و زمستان آینده جلوگیری شود.

در روزهای گذشته در بسیاری از مناطق آلمان، به ویژه در شهرهای بزرگ، میزان ابتلا به ویروس کرونا به شدت بالا رفته است.

مؤسسه علمی روبرت کخ روز چهارشنبه (۱۴ اکتبر) از ۵۱۳۲ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گزارش داد؛ این رقم تنها یک روز قبل ۴۱۲۲ نفر بود.

کشورهای بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و هلند نیز از بالا رفتن گسترش ویروس خبر داده و بر همین میزان مقررات مرتبط با پاندمی را شدت بخشیده‌اند. »

« صدای معلم » در گزارشی به تاریخ 9 شهریور نوشت : ( این جا )

« در کلیپی که پس از بازگشایی مدارس در آلمان مشاهده می کنید ؛ یکی از دانش آموزان می گوید : « من سعی می کنم به بهترین شکل با این وضعیت کنار بیایم . »

دانش آموز دیگری تاکید می کند : « این جا خیلی بهتر است . چون ما در خانه با استفاده از رایانه درس را به خوبی یاد نمی گرفتیم . ولی این جا مطالب را با قالب بندی منظمی فرا می گیریم . »

مدیر یک مدرسه می گوید : « با وجود دو هزار دانش آموز ، رعایت کردن تدابیر تثبیت شده ، ضروری است .

این مدیر آموزشی تصریح می کند : « و اگر کسی همچنان قوانین را رعایت نکند ، می تواند موجب اخراج او از مدرسه شود . معلمان و دانش آموزان در تلاش هستند تا از قوانین جدید پیروی کنند . »

قوانین آموزش و پرورش در ۱۶ ایالت آلمان با هم فرق دارد و به همین دلیل سال تحصیلی در آن‌ها در زمان‌های مختلف آغاز می‌شود. اما همه ایالت‌های این کشور در ژوییه به توافق رسیدند که دانش‌آموزان باید در پایان تعطیلات تابستانی به مدرسه باز گردند.

در مدارس آلمان تدابیر بهداشتی ویژه از جمله شستن مکرر دست‌ها و پرهیز از لمس نرده‌ها موقع بالا و پایین رفتن از پله‌ها توصیه می‌شود. استفاده از ماسک در مدارس این کشور اجباری نیست و آزمایش کرونا برای معلم‌ها رایگان است.

کلاس‌ها به شکل گروه‌های چند صد نفره از دانش‌آموزان سازماندهی مجدد شده‌اند. رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در درون هر دسته اجباری نیست اما هر کدام از آن‌ها محوطه، سرویس بهداشتی و سالن غذاخوری جداگانه دارند.

در برخی ایالات، زدن ماسک برای دانش‌آموزان و معلم‌ها الزامی خواهد شد و در برخی دیگر چنین قانونی وجود نخواهد داشت. مدارس برخی ایالات استفاده از ماسک را در راهروها و سایر مکان‌های عمومی اجباری خواهند کرد.

ایالت مکلنبورگ- فورپومرن واقع در شمال غربی کشور، اولین منطقه‌ای بود که مدارس خود را بازگشایی کرد.

با این حال، یکی از مدارس مقطع متوسطه در این ایالت بعد از جواب مثبت آزمایش کرونای یکی از معلمانش در همان هفته اول بعد از بازگشایی مجبور به تعطیلی شد. یک مدرسه ابتدایی هم که نتیجه آزمایش یکی از دانش‌آموزانش مثبت شد، باید دو هفته بسته بماند. »

ضوابط و شیوه نامه های برای بازگشایی مدارس آلمان و حضور دانش آموزان در کلاس درس

« در سال 2000 و زمانی که این کشور موفق به کسب رتبه‌ای قابل توجه در نظرسنجی PISA نشد و همچنین شاخص آموزش این کشور از سوی سازمان ملل متحد رتبه هفتم را به خود اختصاص داد، تصمیم به انجام اصلاحاتی در نظام آموزش و پرورش خود گرفت.

با ایجاد تغییرات در سیاست‌های آموزشی، از جمله تصویب استانداردهای ملی و افزایش حمایت از دانشجویان محروم، به یکباره همه چیز در امر آموزش برای این کشور 82 میلیونی تغییر کرد. ( این جا )

( کلیپ ویدئویی را مشاهده فرمایید )

پایان گزارش/


ضوابط و شیوه نامه های برای بازگشایی مدارس آلمان و حضور دانش آموزان در کلاس درس

پنج شنبه, 24 مهر 1399 21:09 خوانده شده: 197 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/07/25 - 22:24
سلام، این مطالب پراکنده درباره مثلا آلمان رو از کجا پیدا می کنید؟ دانش آموزان پتو بیاورند سر کلاس؟ چون پنجره ها قراره باز باشه؟ معلم هم لای پتو و لرزان لرزان درس می دهد؟ بابا بس کنید. ..... شدین مصداق؛ قافیه که تنگ آید، شاعر به جفنگ آید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور