صدای معلم

پرسش صدای معلم از " رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی ، " شورای نظارت بر مدارس غیردولتی " و « نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس »

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در مورد درج حقوق قانونی و مصوب در سیستم مؤسسات آموزشی غیردولتی پاسخ گو باشد !

گروه گزارش/

ضعف نظارت سازمان مدارس غیردولتی و وزارت آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی

پس از گذشت حدود یک ماه از آخرین گزارش صدای معلم با عنوان : " گفت و گوی صدای معلم با معلمان مدارس غیرانتفاعی ؛ رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش پاسخ گو باشد ! معلمان مدارس غیرانتفاعی : کسی صدای ما را نمی شنود ! " هنوز مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی نسبت به آن واکنشی نشان نداده است . ( این جا )

اخیرا ، کوچکی نژاد نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت معلمان شاغل در مدارس غیردولتی گفته است :

 " معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تنها باید در مدارس خودشان جذب شوند اما مجلس دولت را مکلف کرده تا بخشی از حق بیمه این معلمان را دولت و بخش دیگر را مؤسسان مدارس غیردولتی پرداخت کنند اما این قانون به‌ درستی اجرا نمی‌شود و معلمان را با نگرانی روبه رو کرده است.

وی در خصوص دریافتی حداقلی معلمان شاغل در مدارس غیردولتی نسبت به درج حقوق قانونی و مصوب در سیستم مؤسسات آموزشی غیردولتی تصریح کرده است: باید آموزش ‌و پرورش با نظارتی که انجام می‌دهد، اجازه ندهد مدیران مؤسسات به معلمان شاغل در این مدارس ظلم کنند هرچند در تلاشیم تا حداقل حقوق کارگری و یا مصوب آموزشی به این معلمان را در مجلس مصوب کنیم.

کوچکی نژاد با بیان این که مجلس قوانین کلی مربوط به مدارس غیردولتی را وضع و به دولت ابلاغ کرده، تاکید می کند: دولت باید در تدوین آیین‌نامه‌ها به حقوق و دستمزد معلمان شاغل در مدارس غیردولتی بیشتر توجه کند تا حق آن‌ها ضایع نشود. "

کوچکی نژاد در این گفت و گو به درج حقوق قانونی و مصوب در سیستم مؤسسات آموزشی غیردولتی اشاره کرده است و این که مدیران موسسات به معلمان شاغل ظلم می کنند .

پرسش « صدای معلم » از رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی این است که چرا پرداختی ها به این معلمان و نیز دریافتی ها از اولیاء دانش آموزان تحت عنوان " شهریه " از طریق طراحی یک سامانه  شفاف سازی نمی شوند ؟

ضعف نظارت سازمان مدارس غیردولتی و وزارت آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی

موضع " شورای نظارت بر مدارس غیردولتی " در مورد سخنان نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نیز شفاف سازی پرداختی ها به معلمان شاغل چیست ؟

اگر این شورا با چنین طرحی مخالف است دلایل آن را به طور شفاف به اطلاع افکار عمومی برساند .

پرسش دیگر صدای معلم در مورد سکوت « سیدمحمد جواد ابطحی » به عنوان « نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس » در " شورای نظارت بر مدارس غیردولتی " است .

ضعف نظارت سازمان مدارس غیردولتی و وزارت آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی

چرا آقای ابطحی در این موارد سکوت کرده است و از حقوق این معلمان دفاع نمی کند ؟

پیش تر صدای معلم در مورد مواضع اخیر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد « خدیجه گلین مقدم » از ایشان و اعضای این کمیسیون به جد خواست تا در در مورد عملکرد 4 ساله خویش به افکار عمومی پاسخ گو باشند . ( این جا )

وظیفه کمیسیون آموزش فقط توصیه و نصیحت نیست !

چرا کمیسیون آموزش و تحقیقات از " ابزارهای قانونی " برای اجرا و نظارت بر قوانین مصوب خودش در این موارد استفاده نمی کند ؟

پایان گزارش/


ضعف نظارت سازمان مدارس غیردولتی و وزارت آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی

سه شنبه, 16 مهر 1398 15:19 خوانده شده: 565 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
تهرانی 1398/07/17 - 08:08
آقای زینی وند مشغول.... و لابی گری های حزبی برای فرصت طلبی بیشتر و رتق و فتق امور مدارس غیر دولتی خود و همسرش در مناطق دو و چهارده تهران می باشتد و فعلا وقت پاسخگویی ندارند .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور