صدای معلم

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در 4 سال گذشته برای رفع مشکلات مختلف این دانشگاه و احقاق حقوق دانشجو معلمان و افزایش کیفیت بخشی برون دادهای این دانشگاه که پرسش و دغدغه اصلی در مورد ارتقای نظام آموزشی است چه کاری کرده است ؟

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضع صریح و شفاف خویش را در مورد بیانیه موهن و سخیف رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کند !

صدای معلم گزارش می دهد ؛

گروه گزارش/

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

امروز شنبه 6 مهر رئیس کمیسیون آموزش مجلس از وزارت آموزش و پرورش خواسته با استاد هتاک دانشگاه فرهنگیان که به اهل بیت و عزاداران سید الشهدا جسارت کرده بود، برخورد قاطع کند.

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره توهین یکی از اساتید دانشگاه به ساحت مقدس سیدالشهدا و عزاداری برای اهل بیت گفته است :

 اخیرا متوجه شدم یکی از مسئولان دانشگاه فرهنگیان در باره عزاداری‌هایی که در ماه محرم صورت گرفته اظهار نظری کرده و گفته این کار بازگشت به دوران تشیع صفوی است و حتی به این اقدام مذهبی جسارت کرده و آن را از نشانه‌های حکومت غیر خردورز معرفی کرده است.

وی از وزارت آموزش و پرورش خواسته برخورد قاطع و لازم را در این باره با این عضو دانشگاه فرهنگیان داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس  همچنین تصریح می کند: از یک مسئول تعجب می‌کنم که این همه از نظر فهم سیاسی، اجتماعی و دینی عقب افتاده باشد و متوجه این حرکت بالنده و توفنده‌ای که از عزاداری امام حسین شکل گرفته، نشده باشد.

زاهدی در پایان اظهار امیدواری کرده که این استاد خانم عضو دانشگاه فرهنگیان از ملت ایران و شیعیان و دوستداران اهل بیت معذرت خواهی کند در غیر این صورت انتظار برخورد قاطع از وزارت آموزش و پرورش را با این فرد داریم.

اظهارات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حالی بیان می شود که ایشان هیچ اشاره ای به بیانیه موهن و سخیف رئیس دانشگاه فرهنگیان در این مورد نداشته و از کنار آن به راحتی گذشته است .

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

این در حالی است که  داود محمدی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  پیرامون حواشی دانشگاه فرهنگیان عملکرد خنیفر را دور از اخلاق دانشگاهی و رفتار علمی دانسته و تصر یح می کند : ( این جا )

" تحلیل و تفسیر باورها و اعتقادات فرهنگی،  ریشه های دینی و تاریخی داشته و این گونه اظهار نظرها بایستی با توجه و تکیه بر مقتضیات زمان و مکان و همچنین شناخت و درک مناسب از باورهای مذهبی جامعه توسط علما، روشنفکران دینی ،واندیشمندان مذهبی با رجوع بر متون تاریخی و دینی صورت پذیرد.

وی در ادامه رفتار رئیس دانشگاه فرهنگیان را به دور از اخلاق دانشگاهی و مدیریت علمی خوانده و بر تسامح و تساهل و همچنین نگاه ارشادی و اصلاحی در دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک خانواده و پرهیز از تنش و حاشیه تاکید می کند .

آیا این سکوت آقای زاهدی نشانه ی سیاسی کاری نیست ؟

نخستین پرسش صدای معلم از رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آن است که نظر صریح و شفاف خویش را در مورد این بیانیه اعلام کند .

آیا آقای زاهدی در مورد سایر مسائل این دانشگاه نیز به همین صورت اعلام نظر کرده و خواهان پی گیری و جدیت می شوند ؟

نظر رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد گزارش های صدای معلم و ورود نهادهای بازرسی به دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

آیا ایشان به عنوان نماینده افکار عمومی حافظ  و "ناظر  " قانون " در این دانشگاه مولد بوده اند ؟

هنوز این کمیسیون تکلیف " سازمان نظام معلمی " را به عنوان یگانه مرجع احراز و تایید صلاحیت های حرفه ی معلمی پس از گذشته سال ها به یک سرانجام مشخص و قانع کننده نرسانده است .

در جریان کسر از حقوق دانشجو معلمان این دانشگاه  و مشکلات متعددی که در مورد صدور احکام حقوقی دانشجو معلمان  پیش آمد ؛  هم زمان با اعتراض دانشجو معلمان « صدای معلم » در گزارشی تاکید کرد : ( این جا )

" پرسش صدای معلم آن است که آیا دیواری کوتاه تر از " دانشجو معلمان " پیدا نمی شود ؟

پرسش این است که چرا باید این گونه تبعیض ها در حق این " قشر ضعیف " اعمال شود و صدای دانشجو معلمان هم به جایی نرسد .

آیا این معلمان با این برخوردها قرار است در آینده با چه انگیزه ای در کلاس حضور پیدا کنند ؟

بهتر است برخی از مسئولان که دائما و در تربیون های مختلف از جایگاه و مرتبه والای دانشگاه فرهنگیان سخن می گویند نیم نگاهی هم به وضعیت دانشجو معلمان و اعتبارات و بودجه این دانشگاه هم داشته باشند . "

آقای زاهدی و دوستان شان در کمیسیون آموزش کجای مساله ایستاده بودند ؟  برای آنان چه کردند ؟

در اجلاس سراسری مدیران این دانشگاه که در روزهای 18 و 19 تیر 1398 در این دانشگاه برگزار گردید ؛ یکی از سخنرانان ، « محمد مهدی زاهدی » بود . ( این جا )

رئیس کمیسیون آموزش با بیان اینکه تنزل  دانشجو معلمان از ۲۵ هزار به سه هزار در چند سال گذشته، ظلم به آموزش و پرورش کشور بود، تصریح کرد : در خصوص ظرفیت دانشجویان و بودجه دانشگاه فرهنگیان تلاش های بسیاری از سوی دکتر خنیفر و نیز مجلس شده که پیگیر این امر در سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی هستیم.

عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

آیا آقای زاهدی می داند دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاه دولتی کشور است که فاقد سرانه غذایی و یارانه اختصاص یافته از صندوق رفاه دانشجویان است ؟ چرا که تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه های اجرایی و لشکری از این سرانه برخوردار هستند.

 این فقدان اعتبار موجب شده است هیات امنای دانشگاه، کسر حقوق دانشجویان را به طور سراسری تصویب نموده و این راهکار تبعیض آمیز را برای جبران کمبود ها انتخاب نماید.

آیا رئیس کمیسیون آموزش خبر دارد ؛

 ۴۵ درصد از پرداختی نزدیک به ۸۰ درصد دانشجویان و ۲۵ درصد از حقوق باقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان تغذیه و خوابگاه اما در مصارف گوناگون ، بی توجه به استفاده یا عدم استفاده از خدمات توسط ادارات کل استان ها کسر می گردد که  این ظلمی آشکار و تبعیضی غیر قابل چشم پوشی است ؟

قرار است این جهش در پذیرش دانشجو در این دانشگاه به چه قیمتی صورت پذیرد ؟

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در 4 سال گذشته برای رفع این مشکلات و احقاق حقوق دانشجو معلمان و افزایش کیفیت بخشی برون دادهای این دانشگاه که پرسش و دغدغه اصلی در مورد ارتقای سیستم است چه کاری کرده است ؟

چرا این ها را به افکار عمومی گزارش نمی دهند ؟

( آقای زاهدی حتی به خودش زحمت پاسخ گویی به تماس خبرنگار صدای معلم را هم نمی دهد ! )

شاید در این مورد تعبیر حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش درست باشد .

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به پرسش صدای معلم که ار ایشان سوال کرده بود :

" چرا در کمیسیون آموزش در این دوره و دوره قبل حضور نداشته اید امّا دائما در امور آن اظهار نظر می کنید؟ "

پاسخ حاجی بابایی چنین بود :

" در همه ی دوره ها عضو این کمیسیون نشدم. برای آنکه کمیسیون آموزش و تحقیقات را کمتر مؤثر می بینم. "

پایان گزارش/


عملکرد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و حرف های زاهدی در مورد دانشگاه فرهنگیان

شنبه, 06 مهر 1398 23:07 خوانده شده: 821 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -3 --
ناشناس 1398/07/07 - 01:38
آمار و ارقام نشان می دهد که عملکرد دکتر حسین خنیفر در مدت 20 ماه معادل عملکرد سالیان 90 تا 96 دیگر مدیران دانشگاه است.
چرا به این قضیه اینقدر دامن می زنید؟
هدف شما چیست؟
مجمع فرهنگیان به جای فرافکنی سعی کند تخلفات خویش را کمتر کنید.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/07/15 - 09:22
لابد جناب زاهدی بفکر نماینده کرمان در دوره بعدی یا وزارت و استانداری در دولت بعدی است
تا توجه به مشکلات معلمان و...
پاسخ + +2 -3 --
فرهنگی 1398/07/07 - 01:45
این دانشگاه مزخرف به چه دردی می خورد؟
پاسخ + +2 0 --
رحمانی 1398/07/07 - 01:46
متاسفانه فردی غوغاسالار که هنری جز آتش بیاری معرکه‌های خوساخته ندارد، دائما با مراجعه به افراد، پوست خربزه زیر پای‌شان قرار می‌دهد و هربار با دروغ‌گویی آنها را وادار به موضع‌گیری می‌کند.
جالب است که این مدعی خودخوانده تربیت معلم کشور، هر زمان مدیریت دانشگاه یک خطای محرز کرده یا سوتی می‌دهد بلافاصله ظهور پیدا کرده و یک موضوع جنجالی را علم می‌کند تا مشکل ایجاد شده توسط مدیران به فراموشی سپرده شود.
اینبار هم آقای "جیک و پوک"، دقیقا در بحبوحه اعتراض مدرسان به آیین‌نامه غیرقانونی تبدیل کارکنان و مدیران اداری به مدرس، این بلوای جدید را ایجاد کرده و اینبار زاهدی از همه جا بیخبر را سوژه کرده است.
خداقوت پهلوان کسب قلمت پر رونق باد
پاسخ + 0 0 --
مدرس تربیت معلم 1398/07/07 - 13:22
کاملا درست است.
کسی که بعد از این همه وقت و مطرح شدن همه سخنان در باره موضوع و آرام شدن فضا،‌ زاهدی را در گوشه ای یافته و او را تحریک به گفتن این سخنان کرده با گوشی موبایل فیلم بر می دارد و منتشر می‌کند؛ را می توان دارای ذره ای نیت خیر و واجد انگیزه اصلاح امور دانست؟؟
ادامه حیات و فلسفه بودن و نیز ممر درآمد چنین فردی وجود و ادامه این جنجال‌ها است. اگر هم جنجالی نباشد خودش بوجود می آورد..
برادر .... کافیه. بیش از این از مقدسات برای نفع شخصی استفاده نکن.
پاسخ + 0 0 --
Alireza 1398/07/11 - 21:48
فعلا این جور رفتار رو بورس و پولساز است.... یعنی با یقه بسته و ریش و پشم و یقه دریدن و به محض اظهار نظری و ادای انقلابی ها در آوردن است. آقایون و خانم ها مگر عذر می خواهم خنیفر .... تو این سیستم بیاد سکوت کنه اونوقت دو روز هم نمی تونه تو صندلی ریاست دوام بیاره ... فعلا بازار این جور رفتارها بسیار گرم است. ما با عقلانیت فرسنگ ها فاصله داریم. باید فحش بدیم فریاد وا اسلاما سربدیم تا بتونیم چند روز از نعمات بهره کند شویم
پاسخ + +1 -5 --
يحيي 1398/07/07 - 09:51
گلين مقدم مورد حمايت نوبخت است كاري به كاري او ندارند.
پاسخ + +2 -3 --
ناشناس 1398/07/08 - 00:01
یکی از موفقترین بخشهای وزارت آموزش و پرورش در 2 سال اخیر دانشگاه فرهنگیان است.
شاید اگر در فضایی دور از هیاهو و در محیطی کاملا بی طرفانه و علمی به پیشرفتهای چشمگیر دانشگاه فرهنگیان در دوران ریاست دکتر حسین خنیفر پی ببریم.
پاسخ + 0 0 --
مدرس تربیت معلم 1398/07/08 - 10:07
البته که در تقسیم پست‌های مدیریتی بین عده‌ای خاص و بهره دادن مالی به همان افراد واقعا موفق بوده است.
اما قانونمندی، در افزایش کیفیت وضعیت دانشجویان از نظر آموزشی فرهنگی رفاهیو.... پسرفت و قهقرا را تجربه کرده.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/11 - 21:49
آیا سند و مدرکی درباره این ادعا می تونی رو کنی؟
پاسخ + +5 0 --
حقی 1398/07/08 - 23:10
آقای زاهدی حضرت امام حسین (ع) به شهادت رسید تا حکومت به خواست مردم ورای مردم باش واز پدر به پسر به ارث نرسد. آیا شما که مدعی امام حسین هستید به نظرات مردم وفرهنگیان توجه دارید؟ یا آنها را هیچ به حساب می آورید.حضرت امام حسین (ع) هیچ گاه خود را برتر از دیگران نمی دانست. آیا شما هم همین عقیده را دارید؟امام حسین همچون پدر بزرگوارش هیچ امتیازی از بیت المال نداشت و عین عدالت را عمل می فرمود. آیا شما هم به عدالت اعتقادی دارید؟ ودر جهت آن حرکتی انجام می دهید.
آقای زاهدی حضرت امام حسین (ع)که با پرودگار معامله نموده ،زنده ابدی است وهرگز نمرده است.
ما باید برای خودمان گریه کنیم که چه راحت یا ظالم هستیم ویا زور پذیر
پاسخ + +1 -4 --
ناشناس 1398/07/09 - 00:20
دکتر زاهدی کاملا شفاف و صریح نظرش را اعلام کرده است. ظاهرا" دوستان مجمع فرهنگیان و صدای معلم عمدا" یا سهوا" خود را به ندانستن زده اند.
پاسخ + +1 -5 --
ناشناس 1398/07/09 - 10:01
تخریب دکتر خنیفر در سایت صدای معلم و مجمع فرهنگیان دلایلی دارد.

البته هر چه بیشتر تخریب کنید به ایشان خدمت کرده اید.
زیرا عملکرد اشان اینقدر قوی و قابل دفاع است در شناساندن او به افرادی که خنیفر را نمی شناسند کمک می کند.

مدیران پیشین دانشگاه را داغون کردند.
خنیفر آبادش کرد.
پاسخ + 0 -4 --
بی نشان 1398/07/11 - 07:56
در روزهای اتی تاریخ مصرف یک حلب پنیر به پایان می رسد
پاسخ + +4 0 --
صابری 1398/07/14 - 12:48
برخی نان خود را در ادامه این ماجرا می‌دانند و به هر شکل ممکن تنش را ادامه می دهند تا در فضای آن بهره‌برداری کنند
ظاهرا سایت محترم صدای معلم هم ندانسته با آنها همراه است.
به نظر می‌رسد درباره این موضوع حرف‌های لازم گفته شده و افراد و مواضع شناخته شده‌اند، دامن زدن به این موضوع و ادامه آن آب ریختن به آسیاب افرادی است که دغدغه‌ای جز منفعت طلبی ندارند.
البته انتقادات شما از کمسیون آموزش مجلس و شخص زاهدی کاملا درست و بجاست و می‌توانست مستقل از این موضوع مطرح شود.
با آرزوی توفیق برای "صدای معلم"
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/07/15 - 00:09
*محمد حسین رضایی:*

*چرا توسعه دانشگاه فرهنگیان مهم و حیاتی است*
*وچرا طرح ۱۰۰۳۱ رییس فعلی این دانشگاه آقای دکتر حسین خنیفر(طرح تاسیس ۳۱ دانشگاه جامع فرهنگیان در ۳۱ مرکز استان کشور)*
یک ضرورت بی بدیل است.
که نیازمند حمایت قاطبه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای تربیت معلم طراز کشورمان می باشد
قراین نشان می دهد که
*نگاه این طرح به افق ۱۰۰ سال آینده نظام تعلیم وتربیت این کشور عظیم و تاریخی و اسلامی است.*
و *تجربه تلخ رکود این دانشگاه از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ در دوران مدیریت قبلی وعدم جذب وتربیت دانشجو معلمان مورد نیاز کشور منجر به بحران در سالهای جاری شد*
گرچه *مدیریت هوشمندانه دکتر خنیفر طی ۲۲ ماه اخیر این دانشگاه با جذب ۸۵،۰۰۰دانشجو معلم وبا احیای* دوباره این دانشگاه امیدها را زنده کرد و در افق سالهای اتی ان شا الله بسلامت از این بحران وسونامی بازشستگی دو سوم معلمان فعلی عبور خواهیم کرد
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/07/15 - 00:10
لذا
*ساخت دانشگاهی جامع با ۳۱ شعبه در ۳۱ مرکز استان برای حل مشکل تربیت معلم طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی در افق ۱۰۰ ساله تصمیمی است دوراندیشانه وبا مطالعه وماندگار است*
و این درحقیقت افق مندترین برنامه فعلی سال۱۳۹۸ دانشگاه فرهنگیان است ونیازمند حمایت اقطاب تاثیر گذار جامعه است.
*دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر که بیش از ۷۰ درصد فضاهای فیزیکی وفعلی آن با میانگین عمر ۷۵ ساله* وکاملا فرسوده و تخریبی اند باید از چنین طرحی خبر می داد وچه به جا و به موقع این طراحی ومطالعه انجام شد که جای تقدیر وتبریک دارد
*دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاه بدون تاریخ انقضاست*
*وباید*
*معلم ایرانی در بهترین فضاهای علمی وامکانات واساتید وبرنامه ها و با بهترین محتواها و دروس خاص پداگوژی وکارورزی که مختص این دانشگاه است تربیت شود* تا تربیت نسلهای آینده بدو سپرده شود.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/07/15 - 00:11
*نمونه زیر شاهد مثال عالی برای این تصمیم متعالی است.* تصمیمی ماندگار وبه اندازه ۳۱ دارالفنون در ۳۱ مرکز استان ویژه تربیت معلم خواهران وبرادران.
قراین وشواهد نشانگر این مساله است که طرح ۱۰۰۳۱ توسعه وتعریف دانشگاه در ۳۱ مرکز استان توسط هیات امنای استانی این دانشگاه وبالاخص ریاست هیات امنای هر استان یعنی استانداران محترمی که با طرح آشنا شدند با استقبال روبرو شده است.
لذا
۱. با وجود زمین های مناسب در هر استان وبنیاد خیرین ، این مهم در کمتر از ۱۸ ماه قابلیت تحقق را دارد
۲. این دانشگاه پایانی است بر دغدغه همیشگی کمبود معلم در سطح آمایش سررزمینی است.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/07/15 - 00:11
۳. این دانشگاه با ۳۱ واحد جامع استانی در مرکز استان هم عامل تربیت معلمان آینده و هم جامعترین مرجع آموزش های ضمن خدمت هر استان برای معلمین وکارکنان شاغل وبا سابقه است.
۴. این دانشگاه عامل ایجاد اشتغال رسمی براساش نیاز واقعی است.
۵. تاسیس آن در مراکز استان(۳۱ واحد جامع در ۳۱ مرکز استان) به دلیل دسترسی به امکانات واساتید سایر دانشگاههای مرکز استان
ودسترسی به پایانه ها وفرودگاهها وخط آهن وسایر رفاهیات هر استان برای دانشجویان خویش
۶. عامل تحقق مدیریت بوم-بوم وکاهش تردد و هزینه ها وخود کفایی هر استان در تربیت وبارآوری منابع انسانی خویش در ۲۰ رشته مورد نیاز آموزش وپرورش و ضمن خدمت در درون خود استان
۷. طرح (۱۰۰۳۱) تحقق نگاه خردمندانه افق نگری ۱۰۰ ساله به نظام تعلیم وتربیت است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/16 - 01:11
درود خداوند بر حسین خنیفر و زحمتکشان دانشگاه فرهنگیان که الحق و الانصاف در این دو سال اخیر گل کاستند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/07/19 - 13:58
سلام
رئیس دانشگاه فرهنگیان و برخی از اعضای هیات رئیسه با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، در این دیدار صمیمی نوبخت پس از شنیدن پیشنهادات مسئولان دانشگاه فرهنگیان، با استقبال از طرح جامع ۱۰۰۳۱ (تاسیس ۳۱ دانشگاه جامع فرهنگیان در مراکز ۳۱ استان)، از جزئیات این طرح مطلع شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بر تسریع در آغاز احداث ۳۱ دانشگاه جامع استانی در دو پردیس مجزا برای خواهران و برداران و بهره‌برداری آن‌ها در دو سال آینده تاکید و استقبال کرد.

حسین خنیفر، رئیس دانشگاه نیز گفت: «دانشگاه فرهنگیان انتظار مساعدت و تخصیص بودجه لازم و زمین مناسب در ۳۱ استان را دارد تا شاهد تحقق این پروژه آمایشی و ارزشمند در افق ۱۰۰ سال آینده باشیم. با اجرای این طرح، دانشگاه‌های جامع فرهنگیان کانون تربیت معلمان در ۲۰ رشته در هر استان با ظرفیت چند برابری فعلی خواهند بود. امیدوار به تحقق این حقیقت است و زمان اکنون بهترین زمان برای اجرای این طرح است.»

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور