صدای معلم

گفت و گوی صدای معلم با معلمان مدارس غیرانتفاعی ؛ رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش پاسخ گو باشد !

معلمان مدارس غیرانتفاعی : کسی صدای ما را نمی شنود !

گزارشگر : نرگس کارگری

گروه گزارش- نرگس کارگری/

گفت و گوی صدای معلم و مدارس غیرانتفاعی و مشکلات معلمان و فرهنگیان

پیرو نامه های متعدد معلمان مدارس غیرانتفاعی به صدای معلم دال بر نادیده گرفتن فعالیت های آنان و نبودن اولویت و امتیاز حتی در آزمون های استخدامی و هم چنین بی توجهی نمایندگان مجلس به حل مشکلات آنها به عنوان یک نیروی آزاد که همپای معلمان مدارس دولتی در جهت ارتقای سطح علمی و آموزشی تلاش می کنند و با توجه به آنکه نگاه ویژه اولیا و موسسان مدارس را لحظه به لحظه به جنبه اهمیت هزینه های پرداختی از جانب خانواده ها در این گونه مدارس که کاملا خصوصی محسوب می شود بیش از سایر مدارس دارا هستند‌، این توقع ایجاد می شود که دولت نسبت به نحوه ی به کارگیری و رصد شرایط حقوقی ،بیمه ، امنیت شغلی و امکانات رفاهی که این معلمان نگاه منحصر به فردی را نیز داشته باشد.
شکایت های معلمان این گونه مدارس به اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی به نفع آنان تمام نمی شود. زیرا ساعت های کاری را با مفاد قانون کارگر و کارفرما طبق آیین نامه ساعتی محاسبه می کنند و باز هم حقوق آنان تضییع می شود. از این حیث‌ سعی شد با تعدادی از معلمان این مدارس به صورت مطالعه ای پژوهشی مصاحبه ای صورت بگیرد و در حال حاضر تنها پاسخ های آنان نسبت به سوالات خبرنگار این رسانه منتشر شود.
اکثریت کسانی که مورد پژوهش قرار گرفتند ، از نداشتن قرارداد صحبت کردند و اینکه مدارس از آن ها چک سفید امضا با مبالغ ده میلیون به بالا و یا سفته معادل آن برای ضمانت کار اخذ کرده اند .
ترس از دست دادن شغل و برخوردهای مدیران مدارس عمده بیان نکردن نام و مشخصات افراد و حتی استقبال نکردن از مصاحبه شد.
در هر اداره واحدی به نام مشارکت های مردمی وجود دارد که اغلب معلمان از نحوه ی پاسخ دهی و پیگیری مشکلاتشان شاکی بودند.
ولی هیچ کدام از معلمان مورد مصاحبه و همکاران همراهشان موارد اعتراض خود را به ارزیابی عملکرد اطلاع نداده بودند.

متاسفانه با اینکه این معلمان اکثرا تحصیل کرده های دانشگاهی و بعضا با مدارک لیسانس و ارشد و دکتری بودند ولی از حقوق مدنی خود هیچ مطالعه نداشته و صرفا به مقایسه حق الزحمه ها و امکانات مدارس با یکدیگر اکتفا می کردند.

نیمی از مصاحبه شوندگان خانم و نیمی آقا بودند .
آنان گفتند نامه های بسیاری به وزرای آموزش و پرورش ، نمایندگان مجلس ، سازمان بازرسی کل کشور و حتی بیت رهبری نوشته اند و خواستار نگاه ویژه به وضعیت نابه سامان خود شدند ولی متاسفانه هیچ جوابی دریافت نکردند.
یکی از معلمانی که از استان یزد با وی مصاحبه شد گفت از نماینده این استان که به تازگی طرحی برای سایر معلمان به خصوص خرید خدمات و نیروهای بعد از ۹۲ نهضت که شرایط شان به عنوان نیروی آزاد با آنان یکسان است خواسته ایم که نسبت به معلمان مدارس غیر دولتی هم امتیازاتی را قائل شوند.

از آقای زینی وند می خواهیم که بررسی تخصصی تری راجع به مدارس غیرانتفاعی داشته باشند و نیروهای آموزشی این مدارس را منحصر به موسس ندانند و برای جلوگیری از بیگاری هایی که از نیروهای این مدارس کشیده می شود چاره ای بیندیشند.
برای هر دانش آموز حداقل از سه میلیون و شش صد تا ۲۷ میلیون در مدارس گرفته می شود ولی برای معلم حقوقی بسیار بسیار پایین تری در نظر گرفته می شود.

 

* 5 سال دبیر ریاضی مدرسه غیرانتفاعی هستم.
دو سال بدون بیمه کار کردم. از سال سوم بیمه کامل شدم.
حقوق هم سال سوم ساعتی ۱۰ هزار تومان
ولی سال چهارم و پنجم ساعتی ۱۵هزار تومان
حدود ۳۰ ساعت در هفته کلاس دارم حقوقم ۲ میلیون تومان است.

 

* مقطع متوسطه اول و دوم از استان خراسان

برای نیروهای آزاد زیاد مزایا ندارند .
عیدی و پاداش در نظر نمی گیرند.
دی و خرداد حقوق نداریم.با اینکه کار نیروی آزاد را بیشتر از رسمی قبول دارند ،اما در مورد حقوق و بیمه می گویند دستمان بسته است.ارشد ریاضی محض از دانشگاه تهران دارم.در مدارس غیرانتفاعی متاسفانه بیشترین سود به جیب موسس مدرسه می رود.اکثرا هیچ بیمه ای در نظر نمی گیرند .فقط به خاطر اینکه به اداره کار یا بیمه پاسخگو باشند حدود یک هفته در ماه بیمه می کنند.امسال مدرسه ای که می خواستم با آن ها همکاری کنم حقوق ماهیانه ششصد هزارتومان و بدون بیمه را پیشنهاد دادند .وقتی حساب کردم نصف این پول باید خرج رفت وآمد می شد منصرف شدم. توقع خانواده ها از معلمان غیرانتفاعی بالاست.چون پول می دهند می خواهند همه چیز طبق میل آن ها باشد.مدیران مدرسه هم برای اینکه منبع درآمدشان همین خانواده ها هستند مجبورند حق را به خانواده بدهند.

گفت و گوی صدای معلم و مدارس غیرانتفاعی و مشکلات معلمان و فرهنگیان

* اهل گلستانم و مدرک فوق لیسانس ریاضی دارم.

من دبیر متوسطه اولم. برای ما ساعتی حساب می کنند. در یک شهرستان 200 هزار نفری ساعتی 8 هزار تومان که از این مبلغ 10درصد برای مالیات کسر می کنند و هیچ گونه بیمه ای برایمان پرداخت نمی کنند. می گویند چنانچه بخواهید بیمه شوید اسم تان را در  لیست می فرستیم ولی فقط خودتان باید هزینه اش را واریز کنید. مزایا هم به جز روز معلم هیچ چیز دیگری نداریم. که آن هم از حقوق خودمان کم می کنند و برایمان هدیه می خرند. حتی عیدی و سنوات هم نداریم.

 

* اهل لرستانم . البته من در مدرسه ای کار کردم که مادرم موسسش هست ولی مشکلات خیلی خیلی زیاد بود و هست...من خودم کلکسیونی از مشکلات هستم...یه چند دقیقه اجازه بدین یه متن خوب براتون بفرستم....
 از سال 1392 تا هم اکنون در مدرسه غیرانتفاعی در مقطع پیش دبستانی شروع به کار کردم...
این را هم ذکر کنم مدرسه غیرانتفاعی من فقط یک کلاس در مقطع پیش دبستانی در یک روستا داشت...
چون مردم روستا اکثرا کارگر یا کشاورز بودند درآمد زیادی نداشتند و جزو قشر محروم جامعه هستند و قادر به پرداخت شهریه پیش دبستانی نیستند.
مجبور شدیم شهریه ها را کم کنیم...باز هم در اکثر موارد یا پول رو نمی دادند و یا خیلی دیر می دادند...
در این دوران بیمه نبودم و نمی توانستم خودم را بیمه کنم ...پولی که به دست می آوردم خرج ایاب و ذهابم می شده و می شود.
من در سال 97 ، 6 تا دانش آموز داشتم و ماهی 80 هزار تومان از آنها می گرفتم و کل حقوقم 480 هزار تومان بود و چون مدیر مدرسه هم خودم بودم خرج های جانبی مدرسه هم پای من بود....
این هم از داستان سوزناک ما.

 

* اهل گیلانم .برایتان بگویم که من حتی یک روز هم بیمه ندارم .
حقوق هم هر زنگ یعنی 1.45 دقیقه ده هزار  تومان می دهند.همه دستمزد حتی پول کرایه ای نمی شود که می رویم. متاسفانه با اینکه این معلمان اکثرا تحصیل کرده های دانشگاهی و بعضا با مدارک لیسانس و ارشد و دکتری بودند ولی از حقوق مدنی خود هیچ مطالعه نداشته و صرفا به مقایسه حق الزحمه ها و امکانات مدارس با یکدیگر اکتفا می کردند !

 

* من اهل لرستانم .از لاعلاجی سر کار می روم.مجبورم برای 2 ساعت در یک دبیرستان از اول سال تا پایانش  180 هزار تومان به من دادند.
هیچ عیدی و سنوات و مزایایی هم ندارم.هنوز قرارداد ننوشتند اما قرار شده یک میلیون و صد هزار تومان امسال بدهند .اما بیمه کامل بخواهم بپردازم تقریبا نصف حقوق کم می شود . بعضی مدارس چند روزی بیمه رد می کنند.سال قبل ۸۸۰ هزار تومان حقوقم بود و ۳۵۰ هزار تومان‌هم برای بیمه کم می شد .چون خودم می خواستم بیمه باشم اگر نمی خواستیم ۵ روز پرداخت می شد.کاش واقعا کسی به فکر نیروهای آزاد بود.البته مدارسی هستند با ۳۰۰ و ۵۰۰ هزار تومان فعالیت می کنند. من در مدرسه ای با جمعیت زیادتر هستم و نام مطرحی دارد.یعنی مدرسه اسم و رسم دار با ساختمان با امکانات و تعداد دانش آموز نزدیک ۲۰۰ نفرمدیر با سرمایه ی شخصی این مدرسه را راه انداخته. البته ناگفته نماند که بنده خدا خودش هم زیاد هزینه کرده حالا تا کی سرمایه ی اولیه رو بتونه جمع کند .

 

* اهل کرمانم . چی بگم معلم های غیر انتفاعی مزایایی ندارند حقوقم کم است ولی من چون تو خونه بیکار نباشم می روم.اکثر همکارانم مثل خودم بیمه نیستند .تازه نیروهای دولتی سر حقوق و بیمه مشکل دارند چه برسد به غیر انتفاعی ها.پانصد هزار تومان حقوق می گیرم . دو سال است  سابقه کار دارم. متاسفانه اصلا دولت نظارت کافی نداره نه تنها اینجا بلکه همه زمینه ها!
من دو سال سابقه کار دارم.
امروز تو تاکسی نشسته بودم دیدم اولیای دانش آموز مدارس دولتی آه و ناله داشتن که از ما بابت ثبت نام دویست هزار تومان گرفتند .مدرسه اگه دولتی هست این پول ها برای چیست؟ مردم خرج نان شب رو ندارند.

 

* در استان مازندران زندگی می کنم .22 روز بیمه برایمان واریز می کردند. مهر تا اردیبهشت بیمه داشتیم . به تعداد ساعت هایی که بودیم مدرسه حقوق پرداخت می کرد. پنج شنبه وجمعه و تابستان حقوق نداریم.
هیچ مزایای دیگری هم نداریم.
میزان حقوق اگر در ماه تعطیلی نداشتیم و به مرخصی نمی رفتیم به 500 هزار تومان می رسید.

گفت و گوی صدای معلم و مدارس غیرانتفاعی و مشکلات معلمان و فرهنگیان

* اهل گلستانم . کار در مدارس غیرانتفاعی در واقع نوعی کار با حقوق و مزایای بسیار ناچیز و اندک است.
کار در این گونه مدارس به گونه ای است که معلم حق گرفتن حقوق در حد کاری که می کند را ندارد. معلم حق مرخصی گرفتن و حتی بیمارشدن را ندارد. و فقط می تواند سه روز درسال مرخصی داشته باشد.
هر وقت والدین دانش آموزان انتقادی از کارمعلم داشته باشند، موسس بی آنکه حرف دو طرف رابشنود ، حق را به والدین می دهد فقط به این خاطر که آنان شهریه می پردازند. بنابراین باید راضی از مدرسه بیرون بروند تا سال دیگر نیز فرزند خود را آنجا ثبت نام کنند.
در این گونه مدارس معلمان اغلب یک چهارم و یا حتی یک پنجم معلمان رسمی حقوق می گیرندکه بیشتر اوقات آن را هم با تاخیر دریافت می کنند.
این معلمان زحمت کش و بی ادعا عیدی ،پاداش،بیمه و...ندارند.
و در آخر ظلم زیادی به این قشر از معلمان تنها به این جهت که آنان معلم رسمی نیستند، می شود.حقوق من سال89 هشتاد هزار تومان. 90 صدوپنجاه هزار تومان.  سال91دویست هزار تومان.  سال92 دویست و هفتاد هزار تومان.  سال93‌ سیصد و پنجاه هزار تومان . سال94 پانصد هزار تومان . سال95 ششصد و هفتاد هزار تومان . از سال95 به بعد کارنکردم. بدون بیمه و مزایا و بدون عیدی.سال 95 کارشناس اداره اسم من و دو نفر از همکارانمان را به عنوان بهترین های منطقه به اداره داد. اون سال از اداره زنگ زدند برای قرارداد خرید خدمات.  ماهی 500 هزار تومان همراه بابیمه می پرداختند.  الان نمی دانم چقدر است.

 

* کارشناس ارشد زیست ،اهل خراسان رضوی هستم . مدارس غیر انتفاعی فقط تا می توانند از آدم کار می کشند با حقوق بسیار پایین ! امسال تازه ساعتی ۶ هزار تومان پرداخت کردند. ولی دورمان می زنند. بعد عید پولمان را نمی دهند.  بیمه ام نیستیم . اگر خواسته باشیم بیمه شویم باید خودمان پولش را بپردازیم . تا یکم صحبت می‌کنیم می گویند می توانید بروید. لیسانس بیکار زیاد است. باید مبصر کلاس باشی همیشه بچه ها رو ساکت نگه داری و بر خلاف میلت چون مدرسه پولی هست باید به بچه ها نمره دهی.در کل اصلا مزایا ندارد. فقط اعصابت از بین می رود. فقط فرسودگی برایم معلم می ماند. سودش هم در جیب دیگری ست.

 

* اهل فسا هستم . بنده دانشجوی دکتری برنامه ریزی درسی ام. مقطع پنجم ابتدایی را تدریس می کنم.
در دانشگاه نگفته ام که شش سال است معلمم چون به اندازه یک معلم ارزش برایمان قائل نیستند. من در یکی از استان های مرزی زندگی می کنم و ماهی پانصد هزار تومان بدون بیمه حقوق من‌ است. اختیارات کلاس هم دست مدیر است. آخر هر نیم سال کارنامه ها را خودشان صادر می کنند‌. وقتی بازرسین هم می آیند می گویند خوب حرف بزنید.  عصرها در یک تعمیرگاه کار می کنم تا بتوانم مخارجم را تامین کنم. من تاکنون ازدواج هم نکردم.
در مدرسه نه عیدی تاکنون به من دادند و نه مزایایی پرداخت کردند . سال گذشته فقط برای روز معلم با مدیر و همکاران با دانش آموزان به اردو رفتیم.

 

* با مدرک کارشناسی ارشد آموزش ابتدایی در ناحیه سه اصفهان در پایه چهارم تدریس می کنم.
۶۵۰ هزار تومان حقوق می گیرم و فقط فروردین و اردیبهشت را بیمه هستم. مابقی ماه های سال را خودم پرداخت می کنم. هیچ کدام از معلمان مورد مصاحبه و همکاران همراهشان موارد اعتراض خود را به ارزیابی عملکرد اطلاع نداده بودند !
هر سال از ۱۵ تا ۲۷ دانش آموز داشته ام.  
در مدارس غیر انتفاعی دانش آموزان با مشکلات زیاد را ثبت نام می کنند. کنترل کلاس برخی مواقع از دسترس خارج می شود. فضای کلاس بسیار کوچک است و اصلا نمی شود تکان خورد. کلاس من امسال زمستان بخاری هم نداشت چون جای گذاشتنش نیست.
هیچ مزایایی نداریم. برای روز معلم همکاران باید پول روی هم بگذارند برای مدیر هدیه بخرند. شما از عیدی و سنوات نگویید که آن ها پیشکش ! معلم های مدارس غیرانتفاعی هر روز باید نگران باشند که مواخذه نشوند. اخراج نشوند. امنیت شغلی ندارند. مثلا مادر سارا امروز بگوید چرا خانم فلانی به دخترم گفت چرا درس دیگر را کار نکردی مدیر از کم کاری من می بیند و مرا سرزنش می کند و مرتب می گوید فکر سال بعدت را بکن. دو ماه یکبار به ما حقوق می دهد آن هم به صورت چک. قبل مهر هم موقع قرارداد ده میلیون سفته می گیرند. بیمه هم نداریم مگر آنکه خودمان پرداخت کنیم. از ۶۰۰ هزار تومان من همه را باید برای بیمه بپردازم. تازه چون دو ماه یکبار حقوق می دهد جریمه بیمه ماه قبل را هم خودم باید بدهم.

 گفت و گوی صدای معلم و مدارس غیرانتفاعی و مشکلات معلمان و فرهنگیان

* اهل تهرانم . پنج سال است در مدرسه غیرانتفاعی نمونه ای کار می کنم. در کلاسم دو دانش آموز اوتیسم دارم. به خاطر کتک هایی که به من می زدند کلیه راستم دچار مشکل شد و یک هفته نتوانستم به مدرسه بروم. به خاطر اعتراضم که باید این دو دانش آموز به مدارس مخصوص خودشان بروند ، مدیر مدرسه حقوق آن ماه را نپرداخت. گفت شما معلمی و باید از پس کلاس بر بیایی. بیمه هم نیستم. ماهی ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کنم. هیچ مزایایی ندارم.


* لیسانس آموزش ابتدایی دارم. همکارانم که خرید خدمات خوزستان شدند وضعشان بهتر از ماست. آن ها حقوق اداره کار و بیمه نه ماه را لااقل می گیرند.
 اهل خرمشهرم . مدرسه ای که من در آن کار می کنم دوره اول است. شش کلاس دارد. در هر کلاس ۲۰ تا ۲۵ نفر دانش آموز .حقوقی که امسال به من دادند ۴۵۰ هزار تومان بود با دو سوم بیمه که از خودم کسر کردند. دانش آموزان اختلالات یادگیری را نمی توانیم تکرار پایه کنیم. صدای اولیا در می آید. به اجبار مدیر با نمراتی نسبتا خوب به پایه بالاتر می روند.
اگر بیمار شویم و یا اضطراری مرخصی بخواهیم از حقوقمان کسر می شود. حقوق فروردین را نصفه می پردازند. تا اواسط خرداد مدرسه می رویم ولی حقوقی نمی دهند. برای فرم اجباری مدرسه هر سال باید ۲۹۰ هزار تومان بپردازیم که همه کادر همسان باشند. برای جشن های مدرسه باید لباس تم آن جشن را بپوشیم و هزینه آن را از خودگان می گیرند.
هیچ مزایایی هم نداریم.
عیدی و سنوات هم نداریم.
من چون با سابقه ترین مدرسه هستم برای روز معلم به من یک پتوی مسافرتی دادند.
برای مدیر و معاونین مدرسه هم معلمان باید هدیه بخرند. از اولیا کل هزینه کتاب های کمک آموزشی را می گیرند و با تخفیف از انتشارات می خرند و بعد پای من معلم می نویسند که چون قرار است سر کلاس کار شود به معلم داده می شود . در صورتی که چنین چیزی نیست. لیسانس جامعه شناسی دارم و ۳۴ سنم هست.حدودا چهار سال معلم غیرانتفاعی بودم و پنج سال هم خرید خدماتم. که سه سالش را در استانی محروم کار کردم.
سه سال است از طریق خرید خدمات بیمه شدم. ولی در غیرانتفاعی بیمه نداشتم. بعد از مدرسه و روزهای تعطیل در شرکتی کار می کنم. سه ماه تابستان را راننده ام. دخل و خرج با هم نمی خواند .در مدرسه غیرانتفاعی ماهی ۶۰۰ می گرفتم. خرید خدمات هم شش ماه است هیچ حقوقی نگرفتم. معلمی را دوست دارم وگرنه خانواده ام از اینکه جوانی ام بیهوده رفته است ناراحتند. پول بنزینم ماشینم را هم نمی توانم در بیاورم.
ارشد دانشگاه دولتی قبول شدم ولی نرفتم.
مدارس غیرانتفاعی فقط پول می گیرند ولی امکاناتی بیشتر از دولتی ارائه نمی دهند. مگر مدارسی خاص. من به کسی پیشنهاد نمی کنم غیرانتفاعی ثبت نام کند.


گفت و گوی صدای معلم و مدارس غیرانتفاعی و مشکلات معلمان و فرهنگیان

شنبه, 23 شهریور 1398 20:30 خوانده شده: 3405 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
حسینی مجتبی 1398/06/24 - 00:16
این خصوصی سازی در آموزش و پرورش هست حال برخی اصرار دارند که گسترش مدارس غیرانتفاعی ، خصوصی سازی نیست و...یک حرف بی پایه و اساس است.

این شیوه از نوع ارزان خریدن خدمات توسط دولت است همان یک میلیون که رئیس دولت فرمودند...

حالا حساب کنیم این نیروها با این حقوق ناچیز با جه انگیزه ای آموزش باکیفیت را دنبال کنند باید طرفداران خصوصی سازی اعلام کنند...

در کل بکارگیری نیرو با حقوق پایین نامتعارف چیزی جز لطمه به دانش آموز و وجهه معلم بدنبال نخواهد داشت در این بین یک سری افراد باسواد از هر نظر در مشکلات غرق میشوند یک سری افراد کم سواد هم بعدها از همین راه مدعی استخدام و ورود به سیستم آموزش و پرورش میشوند که آسیب های بسیاری بدنبال دارد...
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/06/24 - 15:23
آمار تحصیلکردگان در مقایسه با کل جمعیت کشور آنقدرها هم زیاد نیست امادولت بسیار ضعیف عمل می کند.این دولت که هیچ!!! دور بعد به دولتی رای بدهید که: ۱. بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی را اجرا کند.۲. دو شغله ها و چند شغله ها را کنار بگذارد. ۳. نیروهای جوان تحصیلکرده را جایگزین کند.
در ضمن حذف دانشگاه فرهنگیان و جذب نیرو از بین معلمان حق التدریس و داوطلبان آزاد ، بسیار ضرورت دارد.
پاسخ + +3 -2 --
آرش 1398/06/24 - 18:53
به نظر میرسد اگر دانشگاه فرهنگیان و کل دم و دستگاهش حذف شود و بوجه آن بعلاوه بوجه ای که برای 4سال تحصیل دانشجویان صرف میشود برای جذب نیرو از دانش آموختگان دیگر دانشگاهها و جذب افراد توانا از بین انواع و اقسام معلمان فعلی بشود بیشتر به صرفه است. و در ضمن تنوع مدارس و معلمان نیز حذف شود.
1 معلم رسمی 2 معلم پیمانی 3 معلم قراردادی ( حق التدریس ) 4 معلم قرارداد کار معین 5 سرباز معلم 6 معلم خرید خدمات ( شرکتی ) 7 معلم نهضتی 8 معلم پیش دبستانی 9 معلمآن قراردادی قبل از سال 92 10 معلم تمام وقت 11 معلم نیمه وقت و ......
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/06/25 - 13:21
خوش به حال مدرس آزاد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/08/08 - 19:34
ای کاش برای مانیروهای آزاد حقی قایل میشدند.من که عاشق معلمی هستم ولی مجبورشدم نیروی آزاد بشم.چون سال۸۷ که کنکور دادم تربیت معلم دانشجوقبول نمیکرد تاسال۹۰ که دیگه سنم گذشته بود و قبلم نمیکردن کنکور برای دانشگاه فرهنگیان بدم.درهیچ آزمونی هم رشته تحصیلی منو واسه آموزش و پرورش نمیخاست
پاسخ + 0 0 --
مهندس صنایع 1398/12/10 - 19:32
دقیقا مثل من ...
از بیکار داغونم
پاسخ + +2 0 --
یوسف 1399/01/14 - 15:02
باسلام :
وزیر محترم آموزش و پرورش
لطفاً به ما معلمان مدارس غیر انتفاعی هم نیم نگاهی داشته باشید چون ما هم مثل دیگر معلمان مدارس دولتی زحمت میکشیم . از سال ۸۹ در مدارس غیردولتی دولتی فعالیت دارم با حقوق ۸۰۰ تومان ، نگاه ما چیزی این نیست که حرفه معلمی را دوست داریم و در آزمون های استخدامی هم ردیف استخدامی نمی دهند . ۱۰ ساله با حقوق ۸۰۰ تومان تدریس میکنم . آخه این چه قانونی هست تو کشور اسلامی . استخدام که نمیکنید حداقل بر مدارس غیردولتی دولتی با حقوق و مزایا نظارت کنید. به مدیر مدرسه اعتراض که میکنیم . می گویند از فردا نیایید نیروی جدید می‌آوریم
پاسخ + 0 0 --
یوسف 1399/01/14 - 15:07
از سال ۸۹ تا ۹۸ از نسیم شهر تا تهرانپارس برای تدریس در مدارس غیردولتی وقت میذارم با حقوق ۸۰۰ تومان . لطفاً نظارت کنید لطفاً رسیدگی کنید.
۰۹۱۹۰۲۶۰۶۱۳
پاسخ + 0 0 --
سیدعلی 1399/01/25 - 08:28
سلام پپیشنهاد بنده به شما عزیزان این است که کد آنلاین بورسی بگیرید ده میلیون تومان بزارید بورس ناشی ناشی هم که باشید ماهی یک میلیون الی دو میلیون در میارید منت موسسان غیر انتفاعی رو هم نمی کشید خودم این کار را انجام میدهم من خودم غیر انتفاعی کار می کردم درد شما عزیزان را می دانم البته بعدا استخدام شدم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/01/26 - 14:08
هرظلمی که به معلمی میشودمردم وشخص موردظلم قرارگرفته‌ آنرابهپای اسلام،رهبر نظام مقدس جمهوری اسلامی مینویسند،چرارهبری کاری نمیکند.چرادیوان عدالت اداری قدمی برنمیداردچرارییس قوه قضائیه ودادستان کل بعنوان مدعی العموم ورودنمیکند.ایاخبرندارند.مگرآقای حدادعادل مشاوررهبرنیستواگرهست آیاواقعیت وضعیت این معلمان رابه عرض حضرت آقامیرساندباشناختی که از اقادارم فکرمیکنم خبرندارد.شمامسعول محترم این سایت تلاش کنیداین نظرهارادرسایت حضرت اقامنعکس کنید به امیدانروزکه.......
پاسخ + +1 0 --
امین 1399/02/03 - 02:03
سلام واقعا به درد و حال ما معلم های غیر انتفاعی ها برسید. حق ما هم هست مثل معلم های نهضت و یا حق التدریسی استخدام بشیم
پاسخ + +1 0 --
بهار 1399/02/06 - 21:03
هیچ کس به فکر ما نیست اداره آموزش و پرورش روی مدارس غیردولتی بیشتر فشار میاره ولی برای ما هیچ ارزشی قائل نیستند،نه بیمه هستیم نه حقوق میدند،از بهمن تا الان حقوق نگرفتم معلوم هم نیست کی بدن ،۲۰میلیون سفته از ما گرفتن....الان هم با وضعیت کرونا باید از جیب نت بزنیم به بچه ها درس بدیم .چرا هیچکس صدای ما رو نمیشنوه........
پاسخ + +2 0 --
بهار 1399/02/06 - 21:07
من خودم مدیر مدرسه غیردولتی هستم، خدا شاهد به مدیر هم رحم نمیکنند این موسسان بی انصاف....هیچ کس هم صدای مارو نمیشنوه.....حتی بیمه هم نیستم.....اعتراض هم بکنم باید برم تو خونه بشینم...
پاسخ + 0 0 --
همکار 1399/02/13 - 00:34
باسلام و وقت بخیر
یه داستان بگم که هیچکس باورش نمیشه..
من معلم مدرسه نگرش باغستان غربی کرج هستم
اقدامات مدیریت محترم مدرسه:
1.واریز ماهیانه 2500000به حسابمون و پس گرفتن 1700000از اون مبلغ یعنی حقوق ما ماهی 800تومنه
2.عدم پرداخت حتی 1000تومن عیدی
3.واریز فقط 400000تومن حقوق فروردین
4. حکم اخراجمون تو فروردین
خدایا به دادمون برس من با مدرک فوق لیسانس اونم تو پیام نور درس خوندم اینه حقم...
پاسخ + 0 0 --
نازی 1399/02/14 - 14:42
سلام خسته نباشید مدرسه غیر انتفاعی در تهران منطقه ۱۰خاتم ال انبیا از اسفند حقوق نداده چون مدارس تعطیل بوده در صورتی که معلمان تماما درس را بصورت ویس و فیلم برای شاگردان فرستادن و آزمون گرفتند آیا حقش هست ابنطور باشد می دانم کسی جواب گو نیست
پاسخ + +1 0 --
شریفی 1399/03/03 - 00:31
از بس فریاد زدیم و کسی نشنید رمقی نداریم
پاسخ + 0 0 --
آشنا 1399/03/06 - 01:02
سلام
موسسان حقوق بسیار ناچیزی می دهند و اکثر رفتارهای بد و توقعات بسیار نابه جایی دارند.بیمه نمی کنند اما به دروغ امضا و اثر انگشت می گیرند که حق بیمه را نقدی پرداخت کرده اند. پایین ترین حقوق را می دهند.حتی معلم داریم با ماهی ۲۰۰ تومان کار می کند.
هیچ نظارتی برای احقاق حقوق ما ما نیست.
با پرداخت رشوه و پارتی از بازرسی و.... به راحتی عبور می کنند.
ما از چه کسی و کجا یاری بخواهیم؟؟؟؟؟
حرف بزنیم اعتراض کنیم باند مافیای مدیران ما را از کار محروم می کنند!!!!
شاید ایرانی نیستیم یا در ایران کار نمی کنیم و خودمان بی خبربم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/06 - 11:32
نهایت بی انصافی است با این مخارج گران، پول بنزین ها و شهریه های گزافی که در جیب مدیران وموسسان غیرانتفاعی میرود ، حقوق ما معلمان غیرانتفاعی با این همه فعالیتی که از طرف مدرسه و والدین توقع میرود ،فقط ۱۲۰۰ حقوق دریافت کنیم
پاسخ + 0 0 --
امیری 1399/03/19 - 01:59
مگه نمیگید کمبود نیرو دارین چرا از ما استخدام نمی کنید من و همکاران عزیزم آینده شغلی نداریم تورو خدا به فکر ما هم باشید بخدا من شرمنده زن و بچم هستم با مدرک فوق لیسانس الان تهدید به اخراج کردن چیکار کنم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/19 - 14:57
سلام بنده هم از بی احترامی به شان معلم دراین مدارس، نداشتن بیمه، حقوق بسیاااااار پایین، توقعات والدین وانتظار ات مدیر وعدم توجه به حقوق معلمین غیر انتفاعی به شدت ناراحتم و با وجود عشق به معلمی به خاطر صدماتی که در این راه متحمل شده ام در حال رها کردن این حرفه مقدس هستم. ومی دانم منم با مشکل بیکاری وآثار آن مواجه می شوم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/21 - 00:26
واقعا جایی بس تامل برانگیز است بنده ازسال ۸۸وارد مدارس غیرانتفاعی شدم حقوق نمیدن ،بیمه نمی کنن،فقط بیگاری می شان اما چاره چیه.........،حتی چندین بار در طرح سوال و جشنواره ها مقام آوردم اما کسی نگاه نمی کنه....بهترین راه کلاس خصوصی هست اگر نباشه فاتحه خرج و مخارج رو باید خواند....خیلی وقتا تابستونا می رفتم مسافرکشی تو آژانس...بداد ما معلمان غیرانتفاعی برسید
پاسخ + 0 0 --
ناشناش 1399/03/21 - 12:45
با سلام وسپاس از اینکه کسی هم صدا معلمان غیر انتفاعی رو می شنوه
اما بنظرم گفتن شرایط کار ونحوه ومبلغ دریافت حقوق وبیمه تکرار مکرراته پس به احترام دیگر همکاران عزیزم که بخوبی شرایط رو مطرح کردند سکوت میکنم وفقط یک سوال داذم واونهم اینکه آیاراهی ارگانی شخصی برای ترتیب عمل دادن به درخواستهای معلمان غیر انتفاعی وجود داره؟
آیا اینکه معلمان درخواست کنند مثل یک کارگر حقوق وبیمه داشته باشند درخواست زیاد یا غیر منطقی هستش ؟
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 30 ساله 1399/03/21 - 17:55
معلم مدرسه غیرانتفاعی در تهران هستم سه روز در هفته نه بیمه دارم نه هیج مزایایی فقط حقوق ساعتی که ماهیانه پرداخت میشود که هر کلاسی به هر علت تعطیل شود حتی به خواست مدرسه یا تعطیلات رسمی از حقوق کسر میشود. دانشجوی دکتری هستم با 5 سال سابقه آموزشی و 8 سال سابقه مهارتی در رشته خودم اونوقت برای دانشجویان18 تا 22 ساله ورودی دانشگاه فرهنگیان که سه سال دوره میبینند و جذب میشند که نه مهارت دارند نه دانش کافی و سابقه حداقل حقوق سه میلیون با بیمه و مزایا و امکانات در نظر گرفتن سال تحصیلی 99
پاسخ + 0 0 --
معلم 30 ساله 1399/03/21 - 17:56
این همه هزینه برای دانشگاه فرهنگیان و جذب دانشگاه و آزمون استخدامی برای سنین پائین واقعا منطقی و فکر شده است اونوقت معلمان با تحصیلات عالی دکتری ارشد و سابقه و مهارت در مدارس غیرانتفاعی بدترین نوع پرداختی و کم ترین و بدون بیمه و امکانات دارند و چون 24 سالشونم گذشته که ارشد و دکتری گرفتند حق شرکت در آزمون استخدامی اموزش پرورش و یا دانشگاه فرهنگیان هم ندارند ؟ واقعا از مدیرانی که این قوانین رو و شرایط رو فراهم میکنند باید تقدیر کرد. حداقل یک ازمون یا مصاحبه از معلمان غیرانتفاعی با مهارت و تحصیلات قرار نمیدند که سن 25 تا 35 دارند جوان و به روز و پر انرژی و با مهارت و تجربه هستن که همکاری با اموزش پرورش را شروع کنند یا امکانات و شرایط حداقلی معلمی هم به اونها هم تعلق بگیره امید است با حذف مدیران ناکارآمد و انتخاب مدیران دانا و آینده نگر و منطقی و عادل شرایط مساعدی برای معلمان غیرانتفاعی با دانش و تحصیلات و سابقه و جوان فراهم شود. با تشکر از سایت صدای معلم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/03/24 - 23:15
الان با این شرایط مدیرا به معلما و معاونا گفتن خوش اومدید تازه اگه روراست باشن وگرنه میزارن موقع بازگشایی میگن .مدیر ما میگه ثبت نامی ندارم اگه باشه خودم هم ناظمم هم مدیر و...
تکلیف ۷سال بیگاری ما چی میشه؟بیمه ی ۱۵ روزه ی اجباری که از حقوقم کم شد به غیر از تابستونا که اونم نداشتیم نمیدونم ۲سال شده یا نه؟
الان نمیدونم خوشحالم که از این بردگی اجباری خلاص شدم یا باید بگردیم جای دیگه و جور دیگه بیگاری کنیم.بعضی اوقاتم میگم بی خیال کار و پول و دنیا...
چه طنزیه که بعضیا باور می کنن تو این اوضاع از معلمای غیر انتفاعی استخدام میکنن.باید خیلی ساده بود که فکر کرد عدالت اینجا اجرا میشه...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/04/05 - 22:41
من هم مثه شما عزیزان دغدغه ام حقوق کم وناچیز و نگرفتن حقوق از اسفند ماه ست . بااین همه وقت گذاشتن واستفاده از اینترنت ،الان که دیگه نمرات راوارد کردیم وگویا برای سال آینده هم قراردادی درکارنیست...تکیف ماچیست!. لطفا آموزش وپرورش ناحیه ۷مشهد یه نظارتی روی مدارس داشته باشه.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور