صدای معلم

اگرچه مطابق تجارب جهانی و مدل بازگشایی مدارس در کشورهای توسعه یافته ، محور سیاست گذاری آموزش بر تشکیل کلاس های حضوری و استمرار آموزش غیرحضوری به عنوان فقط " یک مکمل " مورد تاکید است اما به نظر می رسد کرونا در آموزش و پرورش ایران کاربردی دیگر یافته و توانسته تا حد زیادی مانع عیان شدن بیشتر سیاست های ناکارآمد ، غیرکارشناسی و روزمره این وزارتخانه حداقل در حوزه " مدیریت منابع انسانی " گردد

پرونده " معلم تمام وقت " با یک جمله بسته شد ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پایان طرح معلم تمام وقت و انتقاد از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در مورد بحران کمبود معلم

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در آخرین اظهار نظری که در مورد وضعیت ساماندهی نیروی انسانی در پاسخ به پرسش ایسنا که آیا طرح معلم تمام وقت و ثبت نام از متقاضیان سال تحصیلی پیش رو نیز ادامه می یابد؟ گفته است :

« طرح معلم تمام وقت با توجه به برقراری فوق العاده ویژه خرداد ماه دیگر از کاربرد خارج شده است. »

طرح " معلم تمام وقت " برای نخستین بار توسط علی الهیار ترکمن مطرح شد . ( این جا )

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بابیان اینکه باید امکانات و ظرفیت‌های موجود یک‌بار دیگر مرور شود، گفت: باید امکانات در قالبی برده شود که بیشتر از گذشته صلاح فرهنگیان را رعایت و در سبد معیشتی فرهنگیان جای خود را پیدا کند و کمک به ارتقای وضعیت موجود بکند و یکی از چیزهایی که باید توجه شود بحث حق‌التدریس نیروهای شاغل است.

در وضعیت فعلی حق‌التدریس غیرموظف، یک پرداخت غیرمستمر است و ساعت آن متغیر است و فقط برای 9 ماه از سال تحصیلی پرداختی دارد و تابستان پرداخت نمی‌شود و در کسورات بازنشستگی و پاداش پایان خدمت لحاظ نمی‌شود. پرسش " صدای معلم " آن است که آیا همان سیاست فریب معلمان در زمینه طرح معلم تمام وقت قرار است در حوزه " مدیریت منابع انسانی " و به بهانه کرونا دوباره تکرار شود ؟

الهیار با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های موجود، اظهار کرد: یکی از موارد موضوع حق‌التدریس و تغییر کردن آن به یک پرداختی مستمر است که 12 ماه سال پرداخت شود و در کسورات بازنشستگی در نظر گرفته شود و الگوهای مختلفی در این خصوص بررسی‌شده است و سرانجام طرحی به شورای توسعه مدیریت و شورای حقوق و دستمزد تحت عنوان معلم تمام‌ وقت ارائه شد که در آن میانگین ساعت حق‌التدریس غیرموظف حساب شود و به ساعت موظف اضافه شود که برای این طرح 6 ساعت  اضافه تدریس علاوه بر 24 ساعت تدریس معلمان در هفته در نظر گرفته‌شده است و در قبال افزایش این 6 ساعت اضافه تدریس در هفته، 25 درصد فوق‌العاده ویژه معلمان  افزایش پیدا می‌کند و این عدد اضافه‌شده به‌عنوان حقوق مستمر در 12 ماه سال پرداخت خواهد شد و تأخیرهای حق‌التدریس را نخواهد داشت و در پاداش پایان خدمت هم محاسبه خواهد شد.

وی تصریح کرد: رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی انجام‌شده است و طرح نهایی به‌عنوان معلم تمام‌وقت در دو شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه مدیریت تصویب شد و کلیات آن این است که اگر یک فرهنگی 6 ساعت بیشتر از ساعت موظفی تدریس بکند به فوق‌العاده ویژه اش 25 درصد اضافه خواهد شد.

نخستین بار و در 15 مهرماه 1398 مدیر صدای معلم در گفت و گو با رادیو فرهنگ از این طرح انتقاد و خواهان توقف آن شد . ( این جا )

 این رسانه در گزارشی خطاب به سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش به جد خواهان لغو طرح معلم تمام وقت شد . ( این جا )

در این گزارش آمده بود :

« صدای معلم » از ابتدا ضمن مخالفت با این طرح شتاب زده آن را فاقد مبانی کارشناسی لازم و استانداردهای مورد نیاز یک آموزش علمی و جامع دانسته بود .

این رسانه پیش تر بر خلاف نظر این مسئولان طرح معلم تمام وقت را در تضاد با کیفیت بخشی آموزش و صرفا طرحی برای مدیریت سونامی بازنشستگی از جیب معلمان ارزیابی کرده بود .

پایان طرح معلم تمام وقت و انتقاد از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در مورد بحران کمبود معلم

در واقع و برخلاف استدلال ضعیف و البته غیرصادقانه معاون برنامه ریزی و توسعه منابع که پایان طرح معلم تمام وقت را به موضوعی مانند برقراری فوق العاده ویژه خرداد ماه ربط داده است اما نکته مهم و فراموش نشدنی آن است که این یک راهکار کوتاه مدت برای رفع مشکل کمبود معلم در مدارس بوده و حتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز مطرح و مورد بررسی قرار نگرفته بود و به فوریت تصویب و اجرا شد.

صدای معلم بارها هشدار داد که مبنای این طرح فریب معلم و کاهش کیفیت آموزش است و هر معلمی که وارد این طرح شود به طور ضمنی پذیرفته است که معلم با 24 ساعت کار در هفته معلم "نیمه وقت"  است و این حرف که معلمان چون کمتر از کارمندان کار می کنند پس حقوقشان هم باید کمتر باشد را تایید می کند .

 علی رغم مخالفت کارشناسان و دلسوزان نظام آموزشی و با اصرار علی اللهیار ترکمن بخشنامه معلم تمام وقت با تغییر نام به " سامان دهی ساعات غیرموظف " به مدارس ابلاغ شد . ( این جا )

همواره پرسش این بود ؛ زمانی که معلمان همواره از تاخیر غیرقابل توجیه در پرداخت حقوق و مطالبات قانونی مانند حق التدریس ها ، معوقات ، پاداش پایان خدمت و... انتقاد دارند ؛ آیا این گونه طرح ها بر مبنای برخورد صادقانه مسئولان با معلمان است ؟

سوال ما این بود ؛

" چرا آموزش‌ و پرورش مانند سایر دستگاههای اجرایی به دنبال اجرایی کردن امتیازات قانونی حقوق و مزایای کارکنان، موضوع مواد فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و برخورداری معلمان از سقف این امتیازات نیست؟

24 تیر 1398 ؛ این رسانه در گزارشی به طور رسمی خواهان لغو طرح معلم تمام وقت شد . ( این جا )

با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس از ابتدای اسفند 1398 و برگزاری اکثریت کلاس ها به صورت " غیرحضوری " به نظر می رسد که نگرانی وزارت آموزش و پرورش و مسئولان آن برای بحران کمبود معلم تا حد  بسیار زیادی برطرف شده است . در واقع و برخلاف استدلال ضعیف و البته غیرصادقانه معاون برنامه ریزی و توسعه منابع که پایان طرح معلم تمام وقت را به موضوعی مانند برقراری فوق العاده ویژه خرداد ماه ربط داده است اما نکته مهم و فراموش نشدنی آن است که این یک راهکار کوتاه مدت برای رفع مشکل کمبود معلم در مدارس بوده و حتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز مطرح و مورد بررسی قرار نگرفته بود و به فوریت تصویب و اجرا شد

بحران کمبود معلم زمانی معنا و مفهوم پیدا می کند که این وزارتخانه موظف به تشکیل کلاس های حضوری و فرستادن معلم به کلاس درس باشد .

حال اگر کلاس های مدارس تعطیل باشند و وضعیت مطابق تمایل مسئولان این وزارتخانه مبنی بر تاکید بر استمرار آموزش غیرحضوری ادامه یابد ؛ چه بسا وزارت آموزش و پرورش در آینده ای نزدیک با بحران " معلم مازاد " هم رو به رو شود !

اگرچه مطابق تجارب جهانی و مدل بازگشایی مدارس در کشورهای توسعه یافته ، محور سیاست گذاری آموزش بر تشکیل کلاس های حضوری و استمرار آموزش غیرحضوری به عنوان فقط " یک مکمل " مورد تاکید است اما به نظر می رسد کرونا در آموزش و پرورش ایران کاربردی دیگر یافته و توانسته تا حد زیادی مانع عیان شدن بیشتر سیاست های ناکارآمد ، غیرکارشناسی و روزمره این وزارتخانه حداقل در حوزه " مدیریت منابع انسانی " گردد .

پایان طرح معلم تمام وقت و انتقاد از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در مورد بحران کمبود معلم

چگونه می شود در همسایگی ایران ؛ کشور مصیبت زده ای مانند افغانستان که هر روز با حملات و توحش طالبان و داعش درگیر است و این مساله و  تهدیدی فراتر و بزرگ تر از موضوعاتی مانند " کرونا " می تواند باشد اما وزارت معارف ( آموزش و پرورش افغانستان ) از قبل و به صراحت اعلام می کند که کلاس های درس از ابتدای شهریور در همه جای این کشور بازگشایی خواهند شد ؟ ( 1 )

اکنون و دیگر به وضوح می توان تاکید فراوان و مستمر مسئولان این وزارتخانه بر آموزش غیرحضوری را به بهانه " کرونا " دریافت ....

حال پرسش " صدای معلم " آن است که آیا همان سیاست فریب معلمان در زمینه طرح معلم تمام وقت قرار است در حوزه " مدیریت منابع انسانی " و به بهانه کرونا دوباره تکرار شود ؟

این پرسشی راهبردی و قابل تامل نخست برای " معلمان " است که  مصالح آموزش و پرورش را بیش از هر چیز مقدم بر منافع آنی و ناپایدار بدانند .

پایان طرح معلم تمام وقت و انتقاد از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در مورد بحران کمبود معلم

( 1 )

دروس حضوری مکاتب ولایت بامیان آغاز گردید

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۳ - ۱۰:۱۲

« وزارت معارف_بامیان: بر اساس طرح وزارت معارف و به همراهی کمیته مبارزه علیه کرونا، وزارت محترم صحت عامه و تائید مقام ریاست جمهوری، دروس حضوری صنوف ۱۱ و ۱۲ مکاتب دولتی و صنوف ۱ الی ۱۲ مکاتب خصوصی با در نظر داشت توصیه‌های صحی رسماً به تاریخ اول سنبله سال روان در ولایت بامیان نیز آغاز گردید.

محمد ایوب امیری رئیس معارف بامیان آغاز سال تعلیمی را برای شاگردان، معلمین و والدین تبریک گفته و از متعلمین خواست تا نهایت تلاش به خرچ دهند که در این فرصت اندک خلای آموزشی به وجود آمده از تاثیرات کرونا را جبران نمایند.

پایان طرح معلم تمام وقت و انتقاد از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در مورد بحران کمبود معلم

در ادامه آقای امیری از شاگردان درخواست نمود تا توصیه‌های صحی را رعایت نموده و تمام موارد پیشگیری از کرونا را اجرا نمایند، وی افزود آمریت‌های معارف و اعضای نظارت مکلف هستند تا از رعایت این نکات نظارت دوامدار داشته باشند و همچنان مسئولین مکاتب باید همه روزه در آغاز روز تعلیمی این موضوع را برای شاگردان یاد آوری نمایند.

آقای احمدی رئیس شورای علمای بامیان ضمن سپاسگزاری از حضور رئیس و معاون تدرسی ریاست معارف بامیان، از شاگردان خواست تا از این زمان کم استفاده بهینه نمایند. وی نیز بر رعایت نظافت در مورد پیشگیری از کرونا تاکید نموده و از شاگردان و معلمین خواست تا دستورات صحت عامه را به طور جدی رعاید نمایند. »

***

آغاز دروس حضوری شاگردان در مکاتب ولایت سمنگان

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۳ - ۱۰:۱۲

« وزارت معارف_سمنگان: مطابق رهنمود آغاز آموزش حضوری و فیصله کابینه ج.ا.ا تمامی صنوف مکاتب خصوصی، صنوف دهم و یازدهم مکاتب دولتی و دارالعلوم‌ها در سطح ولایت سمنگان از اول سنبله سال روان آغاز به فعالیت نمودند.

پایان طرح معلم تمام وقت و انتقاد از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در مورد بحران کمبود معلم

محترم عبدالمتین سروری رئیس معارف ولایت سمنگان و هیآت همراه شان از مکاتب لیسه نمبر2 ، لیسه ایبک ، نسوان کارته خراسان و اجانی ملکه دیدن نموده ضمن خوش آمدید به شاگردان و معلمین، گفت: هر شاگرد و معلم وظیفه دارد که از ماسک استفاده نموده فاصله اجتماعی را مراعات نماید تا از مبتلا شدن به این ویروس در امان باشد.

رئیس معارف سمنگان به آمرین تعلیمات عمومی ، نظارت و مکاتب هدایت داد تا به منظور رعایت فاصله اجتماعی صنوف که دارای بیشترین شاگرد می باشد به چندین صنف تجزیه نمایند.

در اخیر شاگردان ، معلمین و سرمعلمین و آمرین مکاتب ضمن ابراز خرسندی از آغاز دروس مکاتب به رئیس و رهبری معارف وعده سپردند که مطابق رهنمود های صحی و آموزشی فراگیری دروس خویش را به پیش برند.

پایان گزارش/


پایان طرح معلم تمام وقت و انتقاد از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در مورد بحران کمبود معلم

دوشنبه, 03 شهریور 1399 14:08 خوانده شده: 1425 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 -5 --
ناشناس 1399/06/03 - 18:04
طرح تمام وقت در مجموع طرح خوبی برای فرهنگیان نبودوبرای کمبود معلم دیده شده بود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/19 - 06:57
حاجی
حاجی بابایی
حاجی میرزایی
بابا آ.پ وزیر دلسوز معلم دانش اموز و حامی معیشت و منزلتشان میخواد نه حاج...
پاسخ + +12 -2 --
Morteaza 1399/06/03 - 18:29
تا معلمان از این طرح های الکی استقبال می کنند منتظر طرح های بعدی باشید
پاسخ + +10 -7 --
شهاب 1399/06/03 - 18:49
آموزش دربستر شاد شانه خالی کردن وزارتخانه از وظیفه اصلی خود یعنی آموزش حضوری است پس درخواست همگان باید برقراری کلاس های حضوری البته بااتخاذ تدابیربهداشتی از جمله کاهش تعداد دانش آموزان هرکلاس به زیرده نفر کاهش حجم مطالب درسی کاهش ساعات حضوردرمدرسه به حداکثر سه ساعت بررسی وکنترل سلامت دانش آموزان توسط نمایندگان وزارت بهداشت اطلاع رسانی وآموزش به اولیا وکارکنان مدرسه درموردعلائم کرونا وسایر مطالب مرتبط به این بیماری پس دلیلی برای عدم برگزاری حضوری مدارس وجود ندارد
معلم تمام وقت طرحی غیرقانونی غیرعاذلانه ونسنجیده بود که حذف آن دراین شرایط اقدام مبارکی است من به نوبه خودم از پیگیری های صدای معلم بابت حذف این طرح تشکر می کنم امیدوارم بعداز کرونا هم اجرایی نشود
متاسفانه رتبه بندی که قول اجرای آن درشهریورماه داده شده بود تاکنون اجرایی نشده است وتنها سخنان جسته وگریخته عده ای از نمایندگان مبنی برلزوم اجرای رتبه بندی را می شنویم واقدامی دراین زمینه صورت نمی گیرد
پاسخ + 0 0 --
داود 1399/06/04 - 08:06
باسلام خدمت آقای شهاب .یادمه در یک کامنتی راجع به طرح معلم تمام وقت گفته بودید که ای کاش این طرح در دوره ابتدایی هم اجرایی شده تا شامل حال شما هم شود. صد جان فدای آنکه دلش با زبانش یکی است.!!!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/06/04 - 15:59
آقای داوود محترم
اگرشما با دقت به نظرات من توجه کرده بودید این حرف را نمی گفتید چون من در زیر همان نظرات درجواب عده ای که مرا مخالف با این طرح می دانستند اعلام می کردم (هم با اجرای این طرح مخالفم وهم با تبعیض دراجرای آن)چرا مافرهنگیان برای خودمان احترام کمی قائل هستیم وقتی مواردی غیرقانونی برما تحمیل می شود به جای حق خواهی تمکین می کنیم این طرح کاملا غیرقانونی بودبهتر بود دولت حقوق ومزایای معلم را به سایرکارکنان دولت می رساند وبعدرتبه بندی حقیقی را اجرا می کرد تا اینکه بایک طرح استثماری عده ای را فریب بدهد
پاسخ + +5 -12 --
ناشناس 1399/06/03 - 21:17
طرح تمام وقت عالی بود. خیلی از رفقا دوسال استفاده کردند و افزایش خوبی روی حقوقشون داشت. پشت پرده ها هم به خودشون ربط داره. معلم که نباید همش زبان انتقاد داشته باشه و راجع به هر طرحی حرف بزنه! اینهمه بدبینی چرا؟!
پاسخ + 0 0 --
... 1399/06/03 - 22:41
چرا رتبه بندی معلمان انجام نمی‌شود و صدای معلم آن را اولویت قرار نمی‌دهد
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/06/04 - 13:39
دوست عزیز

سلام

صدای معلم تاکنون و از زمان طرح اولیه رتبه بندی ، گزارش های مختلفی در مورد رتبه بندی معلمان به رشته تحریر درآورده است .

در این مورد با مسئولان هم گفت و گو کرده است .

( می توانید به آرشیو مراجعه کنید . )

آخرین آن اعتراض به آزمون رتبه بندی معلمان بود .


البته از نظر وزیر آموزش و پرورش رتبه بندی انجام شده است .

صدای معلم در این مورد دیدگاه خود را دارد و خیلی تابع و موافق تصمیمات وزارت آموزش و پرورش و حتی معلمان در این مورد نیست .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/05 - 00:18
دیدگاه صدای معلم چیست؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/06/05 - 08:37
دوست عزیز ناشناس

سلام

دیدگاه صدای معلم آن است که این گزارش و گزارش های پیشین را در این خصوص با دقت و حوصله مطالعه فرمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + +9 -3 --
محسنی 1399/06/03 - 21:39
به اسم معلم تمام وقت با سوار شدن بر ظرفیت قانون خدمات کشوری از معلمان بیگاری می کشید ، حالا که دید معلمان جنم نشون دادن و اون ظرفیت قانونی را بدون تدریس اضافه ، احیا کردند ، میگه برای خودشیرینی نوبخت هم شده علاوه بر عدد اضافه شده خرداد ، چیزی به معلم جماعت ندهم .
جناب فوق لیسانس رودهن! روزی می رسد که در خیابان محل ..... هم بشما نخواهند گذاشت. فعلا بتازون . نوبت ما هم میرسه. خوش خدمتی های حضرتعالی برای خوشبختی نوبخت و بدبختی معلم را فراموش نکرده ایم . پرونده سنگینی داری.
پاسخ + +7 -1 --
فرهنگی 1399/06/03 - 22:43
اخه کسانی که طرح شامل حالشون شد دارن استفاده میکنن ازش، اگر این طرح پایان یافته باید اونها رو هم به 24 ساعت برگردونن واضافه حقوق رو بردارن ازشون، چون همین طرح باعث شد که بقیه فرهنگیان در رتبه بندی بجای 33درصد فوق العاده 20 درصد دریافت کردن وپاسوز این معلمان شدند
پاسخ + +7 0 --
احسان 1399/06/03 - 23:14
با حذف طرح مذکور می بایست فوق‌العاده ویژه 35درصد محاسبه شود تا حداقل عدالت بین معلمان ابتدایی و سایر معلمان برقرار گردد َ
پاسخ + 0 -1 --
داود 1399/06/04 - 08:03
باسلام در بی صداقتی وابن الوقتی ومدیریت اقتضایی وروز مره مسوولان با صدای معلم همداستانم .زمانی آقای لاریجانی رییس سابق مجلس گفته بود برنامه ریزی در ایران به یک شوخی می ماند.او راست می گفت.به نظر من داستان کرونا وکسری شدید بودجه وشکایت معلمان برای قطع شدن مزایای طرح معلم تمام وقت که شامل بنده نیز می شود مسوولان را به اقدام واکنشی وغیر مسوولانه با این طرح مسعجل کرد که نیامده رفت وزندگی معلمان مشمول را اندکی بهم ریخت.واقعا وفای به عهد در بین مسوولان خیلی محلی از اعراب ندارد واین نیز مزید بر دلابل فروپاشی اعتماد به مسوولان خواهد شد.هزار وعده خوبان یکی وفا نکرد.
پاسخ + +1 -4 --
ناشناس 1399/06/04 - 23:49
حسود هرگز نیاسود
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/06/05 - 19:59
صدای معلم خیلی مبهم نوشته چون تا همین امروز ام برای تمام وقت کلی درخواست نوشتند یعنی از مهر ماه حذف میشه ؟ آقای پور سلیمان واضح و شفاف بنویس چرا علاقه داری مقالات مبهم بنویسی؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/06/05 - 21:30
سلام

دوست عزیز

اگر ما ابهام نداشتیم که گزارش نمی نوشتیم و پرسش نمی کردیم !

هر چند مواضع این رسانه کاملا شفاف بوده و دچار چرخش های 180 درجه ای نمی شود !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/05 - 22:17
شما از کی پرسش کردی ؟ معلم ها ؟ یا الهیار ؟ الهیار اصلا مقاله شمارو نمیخونه که پاسخ بده شما میتونستی از خود ایشون بپرسی اینجا رفع ابهام می کردی هرچند از کسیکه به دنبال درخت موز در کویر می گرده انتظاری بیش از این نیست
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/06/05 - 22:33
دوست عزیز ناشناس

سلام مجدد

1- در این جا مخاطب " همه " هستند هم کسانی که سیاست گذاری و تصمیم گیری می کنند و هم کسانی که بدون اندیشه و تفکر آن ها را اجرا می کنند مثل معلمان .

2-اگر ادعای شما صحیح باشد و آقای اللهیار گزارش را نخوانده باشد پس چگونه واکنش نشان داده است ؟

تنها رسانه ی رسمی که به سخنان معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش واکنش نشان داد فقط " صدای معلم " بود.

پس معلوم می شود شما هم نه گزارش قبلی و نه این گزارش را عمیق مطالعه نکرده اید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/06 - 09:52
الهیار مگه واکنش نشان داده ؟ کجا؟ در مورد اتمام طرح واکنش نشان داده ؟ آخرش طرح اجرا میشه یا نه
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1399/06/06 - 02:07
اینجا فقط مشکلات بصورت مقاله نقل میشوند کسی انتظار نتیجه نداشته باشد نهضتی ها و حق التریسی هها و بازنشستگان چون مسولین میخوانند ولی توجهی ندارند وگرنه کل مشکلات یک میلیون معلم تا حالا حل شده بود. باید یک صنف یک میلیونی از معلمان باشد نه چهار هزار نفر انشالله که صنف یک میلیونی تشکیل بشود انشاالله به یاری رهبری عزیز
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/07 - 10:18
بیچاره معلمان تمام وقت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/17 - 16:58
به گفته جمشید انصاری معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی هر سال افزایش ضریب حقوق کارمندان، متناسب با نرخ تورم بود اما از آنجا که این میزان برای جبران کاهش قدرت خرید آن‌ها کافی نبود با افزایش ۵۰درصدی حقوق کارکنان دولت موافقت شد.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/08/02 - 01:43
آقای پورسلیمان
شما بیش از حد مقاله مینویسی
کمی از مقالات را به اصلاح امور سیستمی اپ اختصاص بدید
بنده یه ایمیل زدم‌چندماه پیش راجع به حذف ارزشیابی کاغذی کارکنان و سیستمی شدن آن
شما فقط نوشتید ممنون!!!
چرا اونو نشر ندادید؟! فقط دغدغه دعوای الکی با الهیار
دارید؟! کمی هم به اصلاح سناد و دانا و امین و اسکول و فاینال و همگام و اتوماسیون و مابقی سامانه های آپ بپردازید و اشکالات آیین نامه ها
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/08/02 - 11:37
سلام

دوست عزیز ناشناس

1- شما هم می توانید مثل من فراوان بنویسید !

مگر کسی جلوی شما را گرفته است ؟!

2- اگر انتظار شما این است که مطلب شما در بخش آخرین مطالب و یا ویژه ها منتشر شود باید استانداردهای صدای معلم را داشته باشد . ( بخش تماس با ما را مطالعه فرمایید )

3- شما چه معلم مطالبه گری هستید که پس از چند ماه تازه به فکر پی گیری نامه خود افتاده اید !


4- خوشحال می شوم به صورت مستند و مستدل این بخش را نقد کنید اما نه به صورت تلگرافی و فست فودی !

5- لازم به یادآوری است که صدای معلم مطالب را با اسم منتشر می کند .

6- بهتر بود به جای انتشار نظر خود در پست های مختلف و غیرمرتبط ، نقد خود را در بخش « نامه های دریافتی » منتشر می کردید تا هم بهتر دبده شود و هم وقت تان تلف نشود .

شما چگونه از اصلاح سناد و دانا و امین و اسکول و فاینال و همگام و اتوماسیون و مابقی سامانه های آموزش و پرورش انتقاد می کنید در حالی که هنوز روش ثبت یک مطلب ساده در سایت ساده ای مثل صدای معلم را بلد نیستید و یا اهمیت نمی دهید ؟!

7- عملکرد همه قابل نقد است حتی من .

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور