صدای معلم

« مگر مجلس نشينان محترم مي توانند فقط و فقط به دليل پرداخت ِ سهم دولت ، به حساب پس انداز ِديگر کارکنان دولت ورود پيدا کنند و حساب پس انداز ديگر کارکنان ِ دولت را اموال ِ عمومی غیردولتی محسوب کنند تا دیوان محاسبات بتواند به اموال این حساب ها ورود کند ! »

اموال صندوق ذخيره فرهنگيان ، اموال ِ عمومی غیردولتی محسوب نمی‌شوند و دیوان محاسبات نمی‌تواند به اموال این صندوق ورود کند! ( 6 )

سعید شهسوار زاده/ عضو شورای نویسندگان صدای معلم

آیا صندوق ذخیره فرهنگیان یک موسسه خصوصی است و دیوان محاسبات می تواند به آن ورود پیدا کند

سخني با نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسئولين در باره رفع تبعيض سه گانه نسبت اعضاي صندوق ذخيره فرهنگيان ؛

تسنيم  ( 1 )  ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ نوشت :

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان برای جلوگیری از تضییع حقوق معلمان اصلاح می شود.

حجت الاسلام فلاحی بیان داشت: مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان می کنند که این صندوق خصوصی است در حالی که طبق قانون اساسی این صندوق از اموال عمومی غیردولتی محسوب می‌شود و دیوان محاسبات می‌تواند به اموال این صندوق ورود کند.

باتوجه به موارد ذيل:

الف : 

در فصل سوم قانون مدني منتشر شده توسط مرکز پژوهش هاي مجلس ( 2 )  اموال عمومي و مصاديق  آن آمده است :

ماده 23 - در اموالی که مالک خاص ندارد . 

ماده 24 - استفاده از اموالی که مالک خاص ندارد ، مطابق ِ قوانین ِ مربوطه به آنها خواهد بود . 

ماده 25- هیچ کس نمی تواند طرق و شوارع عامه و کوچه هائی را که آخر آنها مسدود نیست تملک نماید .

ماده 26 - هیچ کس نمی تواند اموالی را که مورد استفاده عموم است و مالک خاص ندارد از قبیل پل ها و کاروان سراها و آب انبارهای عمومی و مدارس قدیمه و میدان گاههای عمومی تملک کند . و همچنین است قنوات و چاهائی که مورد استفاده عموم است .  

ب : 

در تار نماي پژوهشکده باقر العلوم عليه السلام ( 3 ) آمده است :

به موجب ماده 23 قانون مدنی استفاده از اموالی که مالک خاص ندارد، مطابق قوانین مربوطه به آنها می‌باشد. در حقیقت در مقابل اموالی که ملک افراد است، اموالی نیز وجود دارد که ملک افراد نیستند. این اموال در حقیقت از جمله مشترکات بوده و تعلق به عموم دارد از جمله اموالی که دولت یا تشکیلات و موسسات عمومی ‌دیگر متصرف آن شناخته می‌شوند. حق مالکیت افراد نسبت به اموال خود ، حق مطلق بوده و تقریباً نامحدود است، زیرا هر مالکی نسبت به مایملک خود حق هر گونه تصرف و انتفاع را دارد، مگر در مواردی که قانون استثناء کرده باشد و برعکس ، حق ِ جامعه نسبت به مشترکات حق ِ محدود است و به همین جهت گفته می‌شود که مشترکات مال همه است، ولی مال هیچ کس نیست. بنابراین افراد جامعه نمی‌توانند در اموالی که داخل در مشترکات و مال عموم است همان تصرفی را نمایند که در اموال خصوصی خود می‌کنند و حتی حق دولت یا تشکیلات عمومی ‌دیگر هم که به نام جامعه مالک مشترکات شناخته می‌شوند محدود می‌باشد.

در سايه معجزه ديالوگ به بررسي و تحليل آنچه در  بالا آمده است مي پردازيم تا  اعضاي محترم صندوق ذخيره فرهنگيان به  حقوقشان آشنا شوند همچنين نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي به وظايفشان واقف گردند و ...

ضمن تشکر و قدرداني از قلم به دستاني که  با نگاه ِ کارشناسي به مبارزه با پوپوليسم مي پردازند ، به برخي  حقايق  ،  با ادله متعدد که در رسانه هاي مجازي دست به دست مي شوند با ذکر منابع اصلي  اشاره مي گردد.  

تا کنون تبعيض مضاعف بين فرهنگيان و ديگر کارکنان دولت ، فرهنگيان فرهيخته را آزرده خاطر نموده بود .( اينجا ) که متاسفانه نه تنها برطرف نشده است بلکه  به تبعيض سه گانه نسبت به ديگر کارکنان جهش يافته است .

اميد است در سايه خرد جمعي ِ مسئولين ، نمايندگان محترم مجلس و ... روندي آغاز شود تا تبعيض سه گانه برطرف شود و  اعضاء دل نگران ِ اندوخته ي خود در صندوق ذخيره نباشند.

به همين منظور گفت و گوي مجازي ذيل را  با نگاه ِ کمي تخصصي تر براي آگاهي مجلس نشينان محترم به وظايفشان و ديگر مسئولين مربوطه ارائه مي شود .

خلاصه قسمت هاي قبل : بخش اول و ( بخش دوم ) و  ( بخش سوم ) و ( بخش چهارم ) و ( بخش پنجم )

حجت الاسلام جناب آقاي فلاحي بدون اشاره به اصول قانون اساسي فرموده اند : 

  1. اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان برای جلوگیری از تضییع حقوق معلمان اصلاح می شود.
  2. طبق قانون اساسی این صندوق از اموال عمومی غیردولتی محسوب می‌شود و دیوان محاسبات می‌تواند به اموال این صندوق ورود کند.

اصل هشتاد و پنجم قانون اساسي فقط و فقط به تصویب‏ دائمی‏ اساسنامه‏ سازمان ها، شرکت ها، مؤسسات‏ دولتی‏ یا وابسته‏ به‏ دولت اشاره مي کند ! نه به تغيير اساسنامه يک موسسه خصوصي مثل صندوق ذخيره فرهنگيان و سوپر مارکت سرکوچه !

به دلايل بيان شده  :

 اشاره ي  قانونگذار به " سهم الشرکه " در تبصره  63 قانون برنامه دوم توسعه:

 دولت موظف است همه ساله معادل مبلغ فوق را که به همین منظور در بودجه سالانه منظور می‌گردد، به صندوق مزبور واریز نماید. "سهم‌الشرکه " ‌فرهنگیان در هنگام بازنشستگی و ازکارافتادگی و یا بازخریدی به آنان و در صورت فوت به وارث آنها مسترد می‌گردند.

و از معني اصطلاح ِ " سهم الشرکه " ، مشخص مي شود که از  نگاه ِ دولت و مجلس ، صندوق ذخيره فرهنگيان بخش خصوصي است . ( به قولي يک موسسه خصوصي مثل سوپر مارکت سرکوچه است . )

ماده 17 از مواد هزينه و اعتبار دليل ِ واضح و قانوني ديگر بر خصوصي بودن صندوق ذخيره فرهنگيان است .

ريز هزينه

تقسيم بندي هزينه ها

شماره ماده

شماره فصل

ماده 17ـ كمك و اعانه ـ بخش خصوصي است.

واحد امور حقوقی صندوق ذخيره فرهنگيان ، در خرداد ۹۶از قوه قضائيه ، درخواست اعمال ماده ۷۹ کردند که در نهایت رأی دولتی بودن منتفی و به شعبه هم‌عرض ارجاع و فشارها منتهی شد به اینکه ۱۵دی ۹۷از دیوان رأی گرفتیم و سازمان برنامه به پرداخت وجوه دوران ِ برنامه پنجم محکوم شد.

براساس آنچه در تار نماي وزين " گروه صداي معلم " منتشر شده است ، اميد حقير(راي 15 دي 97 ديوان عدالت اداري  معارض نداشته باشد . )  کمرنگ تر شده است ! مگر آنکه رياست محترم قوه قضائيه به معلمان  ديروز خود و معلمان فرزندان و نوه هاي امروزشان توجه بيشتري داشته باشند .

اما براي تشريح تبعيض سه گانه مي توان گفت که تبعيض سوم ( تبعيض اخير ) تبعيض ها مضاعف قبلي را کم رنگ کرده است .

آیا صندوق ذخیره فرهنگیان یک موسسه خصوصی است و دیوان محاسبات می تواند به آن ورود پیدا کند

بخش ششم :

پرسش کننده :

در مقدمه از تبديل تبعيض مضاعف به تبديل سه گانه سخن گفتيد . منظور شما از تبعيض سوم چيست ؟ 

آیا صندوق ذخیره فرهنگیان یک موسسه خصوصی است و دیوان محاسبات می تواند به آن ورود پیدا کند

پاسخ دهنده :

تفسير ِ اشتباه  از صندوق ذخيره فرهنگيان  (موسسه خصوصي ) که  اموال آن را  عمومي غير دولتي تلقي مي کند تا دیوان محاسبات بتواند به اموال این حساب ها  ورود کند ، سومين تبعيضي است که از دو تبعيض قبلي فاحش تر ، خطر ناک تر و غير قانوني تر مي باشد .

مگر مجلس نشينان محترم مي توانند فقط و فقط به دليل پرداخت ِ سهم دولت  ، به حساب پس انداز ِديگر کارکنان دولت ورود پيدا کنند و حساب پس انداز ديگر کارکنان ِ دولت را اموال ِ عمومی غیردولتی محسوب کنند تا دیوان محاسبات بتواند به اموال این حساب ها  ورود کند !

ادله ي خصوصي بودن صندوق ذخيره فرهنگيان بسيار فراوران است . ( نگارنده به همين چند مورد بسنده کرده ام  )  به وضوح مشخص است  :

اموال صندوق ذخيره فرهنگيان ، اموال ِ عمومی غیردولتی محسوب نمی‌شوند و دیوان محاسبات نمی‌تواند به اموال این صندوق ورود کند.

اميد است مجلس نشيان محترم براي قدرداني از معلمان پيشين خود که معلمان فرزندان و نوادگان آنها مي باشند  با پذيريش اشتباه ِ مجلس نشينان قبلي ، تبصره 63 قانون برنامه دوم  توسعه را قانوني دائمي تصويب نمايند و تبعيض هاي يگانه ، دوگانه و... نسبت به فرهنگيان عضو ِ صندوق ذخيره فرهنگيان ملغي نمايند  .

مايلم جمع بندي مطالب  را بدين صورت ارائه دهم  :

به دلايل ذيل :

‌1. اشاره ي  قانونگذار به " سهم الشرکه " در تبصره  63 قانون برنامه دوم توسعه:

 دولت موظف است همه ساله معادل مبلغ فوق را که به همین منظور در بودجه سالانه منظور می‌گردد، به صندوق مزبور واریز نماید. "سهم‌الشرکه " ‌فرهنگیان در هنگام بازنشستگی و ازکارافتادگی و یا بازخریدی به آنان و در صورت فوت به وارث آنها مسترد می‌گردند.

و معني اصطلاح ِ " سهم الشرکه " ؛

  1. مصوبه هيات دولت در سال 1374 براي پرداخت " سهم الشرکه " قانون برنامه دوم توسعه به ماده 17 هزينه اي اشاره شده است .
  2. شرح مواد هزينه بودجه عمومي دولت ( عادي و عمراني ) و تأکيد ماده 17 آن به کمک و اعانه به بخش خصوصي ،
  3. پس از اعمال ماده 79 و پذيرش شکايت صندوق ذخيره فرهنگيان ( به عنوان يک موسسه بخش خصوصي ) از دولت توسط ديوان عدالت اداري ( بدون توجه به راي دادگاه بدوي به نفع صندوق و ابطال اين حکم توسط دادگاه تجديد نظر )

 مشخص مي شود که از  نگاه ِ دولت ، مجلس و قوه قضائيه  ، صندوق ذخيره فرهنگيان بخش خصوصي است به قولي  يک موسسه خصوصي است . ( همچنان که سوپر مارکت سر کوچه بخش خصوصي است )

در نتيجه ؛ از نمايندگان محترم مجلس انتظار مي رود به جاي نمک پاشيدن بر اين زخم مزمن ، مرحم نهادن را پيشه کنند و با پذيرش قانون دائمي تبصره 63 قانون برنامه دوم توسعه به تبعيض ها پايان دهند و به واقعيت اجتناب ناپذير ِ  خصوصي بودن صندوق توجه کنند .

آیا صندوق ذخیره فرهنگیان یک موسسه خصوصی است و دیوان محاسبات می تواند به آن ورود پیدا کند

پرسش کننده :

با توجه به ادله گوناگون ِ شما ، متوجه شديم که ماهيت صندوق ذخيره فرهنگيان يک موسسه خصوصي است ( خصوصي بودن صندوق ذخيره فرهنگيان مورد پذيريش هر سه قوه حاکميت مي باشد ) پس چرا رئيس و نايب الرئيس هيات امناي آن به ترتيب  وزير آموزش و پرورش و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ( دو شخصيت حقوقي ) است  ؟ در  ضمن 5 تا 7 نفر ديگر هيات امناء ، به انتخاب رئيس هيات امنا براي مدت 4 سال انتخاب مي شوند ؟

اين چه موسسه خصوصي است که مديريت آن با اعضاء (همچون تعاوني هاي مصرف و مسکن و ... )  نيست .

 

پاسخ دهنده :

از شما تقاضا دارم سئوالات خود را تفکيک کنيد تا پاسخ دقيق تر دريافت کنيد .

 

پرسش کننده :

چرا دو شخصيت حقوقي وزير و معاونت پشتيباني وي به ترتيب رئيس و نايب رئيس هيات امناي صندوق ذخيره فرهنگيان مي باشند ؟

 

پاسخ دهنده :

موسسين اوليه و کليه هيات امناي صندوق از بدو تاسيس تا کنون ( طبق اساسنامه ) بنا به نگاه مديريتي خود و برخي ملاحظات اداري چنين رويه اي را دنبال کرده اند .

در زمان وزارت دکتر عليرضا علي احمدي در آموزش و پرورش ( دولت اول معجزه هزاره سوم ) به دليل بي توجهي معاونين ايشان ، در تدوين برنامه پنجم توسعه  ، تبصره 63 قانون برنامه دوم توسعه که در قانون ِ برنامه هاي سوم ، چهارم و ششم تکرار شده است به بوته فراموشي سپرده شد و هنوز دولت به صندوق بدهکار است .

اميد است نمايندگان محترم مجلس  با تصويب قانون دائمي به اين تبعيض  دو گانه پايان دهند .

در مجموع به دلايل پيچيده اداري ، کُندي و لَختي در بدنه کارشناسي بودجه نويسي سالانه و تدوين ِ برنامه هاي چند ساله توسعه اي کشور ، حضور وزير آموزش و پرورش و معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش به عنوان رئيس و نايب رئيس هيات امنا چالش بزرگي تلقي نمي شود .

 

پرسش کننده :

از نظر شما انتصاب وزير و معاون ايشان به عنوان رئيس و نايب رئيس هيات امناي صندوق ذخيره فرهنگيان و انتصاب ديگر اعضاي هيات امنا ( 5 تا 7 نفر ديگر ) توسط وزير آموزش و پرورش بلا مانع است ؟ چرا اعضا نمي توانند مانند تعاوني هاي مصرف و مسکن خودشان هيات امنا و بازرسان را انتخاب کنند ؟

 

پاسخ دهنده :

با اغماض ، با قسمت اول ِ اظهار نظر شما  ( انتصاب وزير و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به عنوان رئيس و نايب رئيس هيات امنا ) در حال ِ حاضر موافق هستم هر چند که براين روند هم نقدهایي وارد است !

ولي به قسمت هاي بعدي فرمايش شما  ، از هم اکنون نيز نقد اي جدي وارد است .

لذا درخواست دارم مطالب را تفکيک کنيد تا پاسخ دقيق تر دريافت کنيد .

 

پرسش کننده :

آيا با انتصاب 5 تا 7 نفر براي هيات امناء توسط وزير آموزش و پرورش موافق هستيد ؟ از نمايندگان محترم مجلس انتظار مي رود به جاي نمک پاشيدن بر اين زخم مزمن ، مرحم نهادن را پيشه کنند و با پذيرش قانون دائمي تبصره 63 قانون برنامه دوم توسعه به تبعيض ها پايان دهند و به واقعيت اجتناب ناپذير ِ  خصوصي بودن صندوق توجه کنند .

 

پاسخ دهنده :

انتصاب ِ هيات امناي صندوق ذخيره فرهنگيان توسط وزير ِ آموزش و پرورش مزايا و معايب گوناگون دارد .

 

پرسش کننده :

مزاياي انتصاب هيات امنا  توسط وزير چيست ؟

 

پاسخ دهنده :

وزير به عنوان رئيس هيات امنا از بين واجدين شرايط افرادي را انتخاب مي کند که هماهنگ تر و منسجم تر باشند .

 

پرسش کننده :

معايب اين انتصاب چيست ؟

 

پاسخ دهنده :

بزرگترين عيب اين روش ، کوتاه شدن دست اعضا ( صاحبان اصلي صندوق ) در مديريت مجموعه مي باشد .

 

پرسش کننده :

شما اعتقاد داريد که مثل تعاوني هاي مصرف و مسکن و ...  اعضاء ،  هيات امناء و بازرسان را انتخاب کنند ؟

 

پاسخ دهنده :

اولا ، تجربه ناموفق تعداد کثيري از اين تعاوني ها، گواه اين نتيجه است که روش انتخاب ِ هيات مديره و بازرسان در مجامع عمومي اين تعاوني ها  براي هلدينگ بزرگي همچون موسسه صندوق ذخيره فرهنگيان به هيچ وجه کار ساز نمي باشد .

ثانيأ ، گستردگي جغرافيايي اعضا ، به اين موسسه اجازه تشکيل ِ مجمع يک پارچه در يک مکان را  نمي دهد .

ثالثا ، ويژگي اعضاي  هيات امناي براي هلدينگ بزرگي همچون موسسه صندوق ذخيره فرهنگيان به گونه اي نيست که در يک جلسه با تعداد زيادي عضو بتوان 5 تا 7 نفر شايسته را براي هيات امناء انتخاب کرد .

 

پرسش کننده :

به نظر مي رسد که  شما با انتصاب ِ هيات امنا ، توسط وزير آموزش و پرورش موافق هستيد . ولي با ترفندی (بر شمردن چالش هاي انتخاب توسط اعضا )  افکار عمومي را به سمت حمايت از انتصاب وزير هدايت مي کنيد ؟!

 

پاسخ دهنده :

پاسخ ِ  نگارنده به پرسش ِ  شما هم مثبت است ، هم منفي و هم خنثي است .

 

پرسش کننده :

شما با خوانندگان شوخي مي کنيد ؟

 

پاسخ دهنده :

خير ، پاسخ من ،کاملا جدي است ؟

 

پرسش کننده :

پاسخ مثبت يعني چه ؟

 

گفت و گو ادامه دارد .

 

منابع :

( 1 ) خبرگزاري تسنيم  : 

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷ 

  اخبار سیاسی 

  اخبار مجلس و دولت ایران 

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان برای جلوگیری از تضییع حقوق معلمان اصلاح می شود.

( 2 ) قانون مدني

( 3 ) تارنماي پژوهشکده باقر العلوم عليه السلام

( 4 ) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران

جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹

برگ نخست

مرکز پژوهش ها

سـامانه قوانین

مجلس شورای اسلامی

کتابخانه فارابی

فصلنامه مجلس و راهبرد

موبایل

کاربران

مسیر شما : سـامانه قوانین  ›  قانون‏ اساسی‏ جمهوری اسلامی ایران

( 5 ) قانون برنامه پنج ساله دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

( 6 ) وبلاگ کارشناس ارشد حقوق خصوصی، مدرس دانشگاه و داور حقوقی

‌( 7 ) مرکز پژوهش هاي مجلس : مصوبات هیات وزیران

تاریخ تصویب : 1374/02/03 مرجع تصویب :  

ادوار

دوره : 74

کسر 5% حقوق و فوق العاده شغل ماهیانه فرهنگیان و واریز آن به حساب صندوق ذخیره فرهنگیان برنامه و بودجه

(8 ) وکالت آنلاین

شرح مواد هزینه بودجه عمومی دولت (عادی و عمرانی)

( 9 ) تار نماي وزين " گروه صداي معلم " 

از صندوق ذخیره فرهنگیان تا قانونِ تشکيل حساب پس انداز کارکنان دولت !


آیا صندوق ذخیره فرهنگیان یک موسسه خصوصی است و دیوان محاسبات می تواند به آن ورود پیدا کند

جمعه, 19 دی 1399 13:48 خوانده شده: 167 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -1 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/19 - 15:49
درود بر آقای شهسوارزادهء عزیز:
وقتی چیدمان یک سیستم به گونه ای است که در یک دبستان، 10 معلم حق رأی و کمترین اظهار نظری را برای انتخاب مدیر یا معاون آن دبستان نداشته باشند یا اینکه معلمان در شورای آموزش و پرورش شهرستان و منطقهء خودشان نماینده ای منتخب ندارند چه انتظاری می توان داشت که هیئت مدیرهء صندوق ذخیره از بین اعضا و نمایندگان آنها باشند؟آنهم صندوقی که پول زاست و چشمها به آن دوخته شده و کیسه ها بردوخته.انتخاب اعضای صندوق توسط وزیر هم حکم همان انتصاب مدیران و معاونین ستادی و مدرسه ای را دارد.به نظر من وزیر و معاونین و اعضای کمیسیون آموزش اگر توان خود را در اخذ بودجهء کافی برای مجموعهء خود به کار ببندند شایسته تر از این است که هیأت امنای یک صندوق خصوصی را آنها انتصاب کنند .این امر اگر نشان از تصمیم گیری خود مختارانه به جای اعضاء اصلی نیست پس نشانهء چیست؟دیگر نشان می تواند از تیز بودن دندان طمعی باشد به تتمهء ذخیرهء این قشر و سر قفلیهایی که هرگز محاسبه نخواهد شد.با سپاس
پاسخ + +5 -1 --
محمد باقر شیبانی 1399/10/19 - 16:21
ادامه:
به نظر من وزیر یا معاونین ایشان اگر حق ورود به هیات امنای صندوق ذخیره را دارند نباید از منظر شخص حقوقی وارد شوند بلکه بایدچنانچه انتخابات برگزار شود، اگر عضو صندوق باشند مانند سایر اعضا وبه عنوان شخص حقیقی کاندید شوند و در صورت اخذ رای بالا ،عضو هیئت امنا و نماینده ء اعضا در صندوق ذخیره فرهنگیان گردند. و دیگر این که مصوب شود اشخاص حقوقی حق کاندید شدن برای عضویت در هیإت امنای صندوق را ندارند مگر مشروط به بند اول که ذکر شد. چرا که این صندوق خصوصی است و اعضایش می توانند هیإت امنای آنرا انتخاب کنند.شخص حقیقی صرفا تلاش کند که برای مجموعهء خود بودجهء کافی بگیرد و قدرت چانه زنیش را در این جهت نشان دهد که اولی تر است.سپاس فراوان
پاسخ + 0 0 --
شهسوازاده 1399/10/19 - 19:21
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای محمد باقر شیبانی سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

امید است فرهیختگان ما از قلم توانمند شما بیشتر بهره ببرند .

شایسته است در مدارس ما ، هم معلمان و اولیای دانش اموزان نقش افرینی کنند .

اما در باره صندوق ذخیره فرهنگیان به نظر حقیر به دلایل لَختی برنامه نویسی بودجه و ... حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونت مالی ایشان پذیرفتنی است .

ولی انتخاب دیگر اعضای هیات امنا توسط وزیر برای یک موسسه خصوصی اشکال دارد .
برای رفع این چالش نیاز به آئین نامه است که تشکل های مدنی ( بعنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولین ) و رسانه ها ( بعنوان رکن چهارم دموکراسی ) باید در تدوین آن نقش آفرینی کنند .
لطفا قسمت بعدی این یاد داشت را مطالعه کنید و با حقیر به دیالوگ بنشینید .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/10/19 - 21:35
صندوق بازنشستگی کشوری در وضعیت مساعدی نیست و ضریب پشتیبانی آن زیر یک است یعنی در دل بحران منابع و مصارف به سر می‌برد. به اعتقاد همه کارشناسان باید فکری به حال این صندوق بکنند. صندوقی که حدود ۸۵ درصد هزینه‌های آن را دولت و از خزانه بیت‌المال پرداخت می‌کند. حالا این بحران اگر قرار باشد دامان بازنشستگانی را بگیرد که سی سال به آن حق بیمه پرداخته اند، دشواری‌ها بیشتر می‌شود.
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/10/20 - 19:26
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

حقیر قبلا در مورد چالش صندوق های بازنشستگی مطلبی ارائه داده ام .
برای رفع این چالش نیاز است تا کارشناسان ، تشکل های مدنی ( بعنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولین ) رسانه ها ( بعنوان رکن چهارم دموکراسی ) در تعامل با مسئولین به این مهم نگاه کارشناسی داشته باشند .
اگر امروز برای رفع این چالش اقدام نکنیم ! فردا خیلی دیر است .
با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/20 - 14:45
سید احسان خاندوزی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت در حال فروش اموال و سرمایه‌ ها یا استقراض برای اداره کشور است.
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/10/20 - 19:45
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

اگر دولت طبق قانون بودجه مصوب مجلس در حال فروش اموال و سرمایه ها یا استقراض برای اداره کشور است ؟ گلی به جمال نمایندگان محترم مجلس در تصویب قانون بودجه

اگر دولت بر خلاف قانون بودجه مصوب مجلس در حال فروش اموال و سرمایه ها یا استقراض برای اداره کشور است ؟ گلی به جمال نمایندگان محترم مجلس

آنچه برای اداره کشور لازم است همکاری در داخل کشور با همه نیرو ها ( اصلاح طلب ، اصولگرا ، معتدل ، مستقل و ... ) و تعامل با دنیا می باشد .
این مهم در سایه تعامل همه قوا محقق می شود .
امید است در سایه نقد منصفانه همه قوا ، مشکلات عدیده ای که زندگی عادی مردم را مختل کرده است . برطرف شود .


با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/10/20 - 15:01
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن توضیح درباره تصاحب برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط آموزش‌و‌پرورش گفت: باید شرکت‌های زیان‌ده زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان را بفروشیم.
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/10/20 - 19:52
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.
همانطور که حضرتعالی بدرستی اشاره فرمودید :
تصاحب برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط آموزش‌و‌پرورش!

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن توضیح درباره تصاحب برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط آموزش‌و‌پرورش گفت: باید شرکت‌های زیان‌ده زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان را بفروشیم.

وی بیان کرد: در ماجرای ساختمان علاقه‌مندان از آموزش و پرورش شکایت و حکم تخلیه گرفتیم اما از ما مهلت گرفتند که زمین نیایش را حتماً به نام صندوق ذخیره فرهنگیان خواهند کرد.
‌‌_______________
پاسخ + 0 0 --
مختار 1399/10/26 - 09:04
با سلام
جدا از مباحث فوق،در زمانی که این افراد توسط وزیر و پس ازتائید واحدهای نظارتی مسئولیت گرفتند با آنها چگونه برخورد شد برخی از افراد که مسئول تایید صلاحیت و بازرس صندوق بودند به یکباره به دانشگاه فرهنگیان منتقل شدند تا پاسخگو نباشند و رد پا ها پاک شود.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور