صدای معلم

" تقریبا بیشتر اجزای حوزه آموزش و پرورش با نسبت کم و زیاد فرسوده و ناکارآمد و محافظه کار هستند . همان طور که در مورد اغلب مدیران و تشکل های این فضا، امیدی نیست به بیشتر اهالی رسانه های دولتی چه سایت و روزنامه و چه صدا و سیما هم امیدی نیست ! "

در حاشیه بیانیه فعالان رسانه ای حوزه آموزش در مورد " آموزش آنلاین "

جواد بابازاده

گروه رسانه/

بیانیه جمعی از فعالان رسانه ای حوزه آموزش و پرورش با عنوان آموزش آنلاین را نمایشی - تبلیغاتی نکنید ! که متن کامل آن در صدای معلم منتشر شد ( این جا ) ؛ برای بسیاری از رسانه های مرتبط با این حوزه پیش از اننشار در این رسانه ارسال گردید .

تنها رسانه ای که آن را منتشر کرد ، خبرگزاری برنا بود . ( این جا )

« جواد بابازاده " حاشیه ای بر این رودیداد نوشته است .

در حاشیه بیانیه فعالان رسانه ای حوزه آموزش در مورد آموزش آنلاین

این نامه که توسط چند نفر از معلمان و بازنشستگان حوزه آموزش و پرورش تهیه شده است مشتمل بر کسانی است که سالهاست در رسانه های کشور مطلب می نویسند و مصاحبه می کنند و ...  نه سیاسی است ، نه علیه گروه یا فردی است .جنبه آموزشی دارد و از مدیران و تصمیم گیران خواسته است که به جای شو دادن و قهرمان سازی برنامه ریزی دقیق و منسجمی برای این شرایط بحرانی که آموزش تعطیل است داشته باشند .

این نامه را برای رسانه هایی که در زمینه آموزش و پرورش هم فعال هستند فرستادیم . هر یک بهانه ای آورد !

یکی گفت ما بیانیه یا نامه نمی زنیم ! 

یکی گفت زدن این نامه برای ما مقدور نیست و ... حال آنکه در سایت هایشان بیانیه و نامه های مختلف از طرف گروه و افراد نزدیک به سیستم دیده می شود .

من قبلا هم گفتم تقریبا بیشتر اجزای حوزه آموزش و پرورش با نسبت کم و زیاد فرسوده و ناکارآمد و محافظه کار هستند.

بیشتر این رسانه ها دغدغه و گزارش سالهای اخیر شان در مورد شیر مدارس و ثبت نام دانش آموزان ، پرداختی های معلمان و انعکاس سخنان بی سر وته مدیران و مقامات  بوده و هست و فراتر از آن را غالبا نمی پردازند .

با این حساب امیدی به آنها نیست ....

در حاشیه بیانیه فعالان رسانه ای حوزه آموزش در مورد آموزش آنلاین

در مورد برنامه پرسشگر هم چندین بار فعالین حوزه آموزش و پرورش و اعضای این گروه نقدهایی را مطرح کردند .

وقتی کسی به برنامه پرسشگر انتقاد می کند و از ناکارآمدی آن سخن می گوید آقای آزاد از جایگاه مثلا دانا و متخصص تنها جوابی که دارد این است :

( آیا شما برنامه تولید کردی ، آیا شما بودجه داشتی ، آیا ... ) شبیه این می ماند که : ماشین شما خراب است ، شما به مکانیکی بگویید این ماشین ایراد دارد ، برگردد بگوید تو می دانی ماشین چیه ؟ تو می دانی ایرادش چیه ؟ انگار برای اینکه ثابت کنی ماشین ایراد دارد و راه نمی رود حتما باید مکانیک باشی ؟ یا برای اینکه بگویی فلان دیوار کج است حتما باید بنا باشی و به عنوان مخاطب و ناظر این صلاحیت را نداری که دیواری دارد از کج بودن خراب می شود را بگویی !

در حاشیه بیانیه فعالان رسانه ای حوزه آموزش در مورد آموزش آنلاین

ضمنا آقای آزاد که هی از تخصص و بودجه می گوید انگار نه انگار بودجه آن از جیب ما مردم تامین می شود و باید نسبت به مخاطب پاسخ گو باشد !

  در مورد تخصص چنان می گوید کسی نداند فکر می کند تمام افراد در صدا و سیما و بقیه جاها با صلاحیت و تخصص گزینش شدند ! شما از ریاست عسگری بر صدا و سیما و از انتصاب فروغی ۳۰ ساله بدون تخصص و بدون سابقه بر ریاست شبکه سه می توانی حکایت را بفهمی !

به نظرم همان طور که در مورد اغلب مدیران و تشکل های این فضا، امیدی نیست به بیشتر اهالی رسانه های دولتی چه سایت و روزنامه و چه صدا و سیما هم امیدی نیست.

گروه خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش


در حاشیه بیانیه فعالان رسانه ای حوزه آموزش در مورد آموزش آنلاین

چهارشنبه, 28 اسفند 1398 10:50 خوانده شده: 145 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -4 --
ناشناس 1398/12/28 - 14:05
یک هدیه ناقابل 20GB اینترنت رایگان برای معلمین عزیز آماده کردیم تا از زحمات آنها در تدریس به دانش‌آموزان در روزهای تعطیلی تشکر کنیم. با مراجعه به ⁦http://ICTGifts.Ir⁩ برای دریافت آن اقدام بفرمایید. مهلت ثبت‌نام تا ۵فروردین۱۳۹۹ ⁧#کرونا⁩

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور