صدای معلم

" یگانه راه مبارزه با طاعون، شرافت است "

بحران کرونا چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی را عیان تر کرد !

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

بحران کرونا و چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی در آموزش و پرورش و جامعه ایران

" یگانه راه مبارزه با طاعون، شرافت است.

آلبر کامو "

بیش از یک هفته است که پس از رسانه ای شدن ورود ویروس کرونا به ایران این موضوع به بحث روز کشور و البته نگرانی غالب جامعه تبدیل شده است .

البته ورود این ویروس های " ناخوانده " به کشور ما سوژه جدیدی نیست .

قبلا هم مواردی مانند شیوع انواع آنفلونزا ، تب کریمه کنگو ، سارس و...  مطرح بوده است اما این بار " کرونا " افکار عمومی را به شدت مشغول و درگیر خود کرده است .

گفته می شود میزان مرگ و میر در اثر ابتلا به ویروس کرونا حدود 3 درصد است اما در مورد ویروس " ابولا " که خاستگاه آن آفریقای مرکزی است بین 50 تا 90 درصد است .

با این حال ترس و نگرانی ناشی از ویروس کرونا بیش از حد معمول در جامعه قابل رویت است .

بحران کرونا و چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی در آموزش و پرورش و جامعه ایران

از جنبه ی طنز قضیه که بگذریم ؛ متخصصان مهم ترین ویژگی ویروس کرونا را در انتقال بسیار سریع آن ذکر می کنند . شاید این خصیصه ای مشترک میان این ویروس و نیز صفت عمومی جامعه ایرانی در مفهوم " شتاب " باشد .

از دوستی پرسیدم ، سالانه در همین تهران بزرگ هزاران نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را دست می دهند ، هزاران نفر در اثر تصادفات جاده ای می میرند اما چرا کسی و یا رسانه ای این قدر حساس نمی شود ؟

مرگ ، مرگ است و همه این فاکتورها  البته قابل کنترل هستند .

پاسخی که ایشان داد برای من قابل تامل و البته عجیب بود .

" مردم جان دادن آدم ها روی تخت بیمارستان را با چشم می بینند اما در سایر موارد چنین مشهود و ملموس نیست " .

البته ذکر این نکته مهم و راهبردی است که برخورد حاکمیت با " کرونا " همچون بسیاری از مسائل دیگر آمیزه ای از " پنهان کاری و نگاه سیاست زده " بود .

با آن برخی منابع خبر می دهند که ویروس کرونا بیش از یک ماه است که وارد کشور شده اما پنهان کاری مسئولین و ترس حاکمیت از کاهش مشارکت مردم در " مناسک سیاسی " موجب شد تا در این مورد " پنهان کاری مزمن " صورت گیرد . بیان این مسائل نه از باب مشکل تراشی و یا ترویج روحیه ناامیدی و سرگردانی است بلکه توجه و هشدار به همه جامعه و جامعه بزرگ آموزش و پرورش است که نگاهی واقع بینانه و مطالبه گرانه نسبت به این مسائل داشته و آن را به ورطه روزمرزگی و عادی سازی نسپارند .

هر چند نتیجه چنین سیاستی برای حاکمیت معکوس بود اما نتیجه آن بی اعتمادی بیشتر جامعه به ساز وکارهای رسمی و از بین ته مانده سرمایه اجتماعی در جامعه ایرانی بود .

هیچ گاه نباید فراموش کرد که بی اعتمادی در جامعه و فروپاشی اجتماعی و اخلاقی در آن به مراتب سهمگین تر ، ویران گر تر و مرگ بار تر از انواع ویروس ها و بیماری ها است چرا که بازسازی اعتماد  عمومی و مشارکت اجتماعی بر خلاف تصورات ظاهر بینانه و غیرعلمی به این سادگی نیست و بسیار زمان و هزینه می برد .

تاکنون صاحب نظران ، کارشناسان و نویسندگان فراوانی در مورد این بیماری نوشته اند اما مطابق معمول حوزه عمومی آموزش و ارکان آن یعنی دانش آموز ، معلم و اولیا علی رغم کثرت آن در این زمینه واقعا " فقیر "است .

فراستخواه در گفت و گوی اخیر خویش با صدای معلم می گوید : ( این جا )

ما با تعطیل کردن خودمان را راحت می کنیم . اگر سیستم های کلان مدیریتی ما درست و مبتنی بر عقلانیت و نظام شایستگی  بود این مشکلات برای ما به وجود نمی آید . نه کرونا ما را این قدر کرخت می کند و نه به خاطر این بیماری و سایر موارد مشابه مجبور می شدیم مدارس را ببندیم و اگر رسانه های آزاد و حوزه عمومی نقد و مطالبه بود مدارس ما به این مقدار از بی اختیار بودن و آموزش وپرورش به این مقدار بی قدرتی دچار نمی شد.

مشکل آموزش و پرورش و مدارس در ایران امروز این است که حوزه ای عمومی برای مطالبات ندارند و فشار به حاکمان نمی توانند وارد بکنند و جنبش اجتماعی نمی توانند راه بیندازند. "

صدایی که در این مدت از جامعه آموزش و پرورش و اضلاع درگیر آن برخاست بر یک محور غلبه داشت :

" تعطیلی مدارس " .

شیوع چنین ویروس هایی بحران ناکارآمدی را حداقل در نظام آموزشی به وضوح عیان می سازد .

در این مدت بسیاری از کانال ها و گروه ها در شبکه های اجتماعی و مجازی و با برگزاری انواع نظرسنجی ها و... دست به دست هم دادند تا از موضعی دلسوزانه و مشفقانه این فرضیه را اثبات کنند که بهترین ، منطقی ترین و عاقلانه ترین راه در شرایط فعلی " تعطیلی مدارس " است غافل از آن که مدارس و نظام آموزشی در حالت معمولی و غیربحرانی خود نیز در " تعطیلی پنهان " به سر می برند و از آموزش و کارکردهای آن ، مناسکی بیش بر جای نمانده است .

در این اوضاع کم تر کسی به بهداشت مدارس به عنوان یکی از مهارت های مهم زندگی پرداخت که چرا واحدهای آموزشی فقدان متولی بهداشت حداقل در درون خود هستند و چه کسی باید در این موارد پاسخ گو باشد ؟

کسی به این پرسش پاسخ نمی دهد که برون داد و بازده حدود 100 هزار مربی تربیتی و نهاد امور تربیتی در مدارس چیست ؟

بحران کرونا و چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی در آموزش و پرورش و جامعه ایران

آیا در مدارس و در شرایط بحران کمبود نیروی انسانی به مربی بهداشت نیاز داریم و یا مربی تربیتی که کارکرد آن در شرایط فعلی قابل توجیه و یا پذیرش نیست .

کسی نپرسید که چرا معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با آب و تاب باید خبر از ایجاد  رشته جدید « ‌کارشناسی برنامه ‌ریزی امور تربیتی » در دانشگاه فرهنگیان بدهد اما رشته ی مراقب سلامت باید از طریق آزمون استخدامی پذیرش داشته باشد ؟ ( این جا )

بسیاری از مدارس ما در حوزه بهداشت فردی و آموزش آن فقیر هستند .

بسیاری از مدارس حتی صابون و مایع دستشویی ندارند و یا کادر مدرسه اهمیتی به آن نمی دهند . فراموش می کنند که فرهنگ غالب در ژاپن روحیه سخت کوشی ، نظم و احترام به قانون ، مسئولیت پذیری ، تعهد شغلی و فرهنگ شهروندی و مهم تر از آن فرهنگ عذرخواهی در برابر اشتباهات و تشکر واقعی و نه متظاهرانه  و منفعت طلبانه از دیگران است .

سرویس های بهدشتی مناسب نیست و رسیدگی نمی شود .

حاجی میرزایی با بیان اینکه در هیئت دولت گزارشی دادم و تصویب شد تا اعتباری در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد، اظهار کرد: برای تجهیز مدارس به امکانات بهداشتی مورد نیازشان از طریق سرانه بهداشتی هر دانش‌آموز تامین می‌شود و در مورد تعطیلی هم مردم مطمئن باشندکه ما متناسب با سیاست‌هایی که وزارت بهداشت اعلام کند، هر زمانی احساس کند جایی برای سلامت افراد خطرناک است، قطعا سلامت بچه‌ها برای ما از هر چیزی مهم‌تر است. آموزش مهم است اما سلامت‌‌شان مهم‌تر است.

وزیرآموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که"در تهران و شهرهای بزرگ شاید والدین از پس تامین امکانات اولیه مراقبتی و بهداشتی راحت‌تر برآیند تا مناطق کمتر برخوردار، به صورت خاص برای آن مناطق هم فکری کرده‌اید؟" تصریح کرد: قطعا اولویت به سمت مناطق کمتربرخوردار می‌رود اما تجهیز مدارس به وسایل ضدعفونی و شست‌شوی دست‌ها در دستور کا‌رما هست و هر جایی که لازم باشد آن را تامین می‌کنیم.

حاجی میرزایی در پایان گفت: همه این موارد سه روز پیش به مدارس ابلاغ شده و مدیران را موظف کرده‌ایم در این جهت کار کنند و خودمان هم به صورت تصادفی افرادی را برای بازرسی و نظارت می‌فرستیم .مردم بدانند که سلامت فرزندان آنها مثل سلامت فرزندان خود ما است و هر زمانی که لازم باشد تعطیلی را هم انجام خواهیم داد. "

پرسش این است ؛ آیا حساسیتی که فرضا شهرداری در پارک های عمومی و در مورد بهداشت سرویس های بهداشتی و پر کردن ظرف مایع دستشویی دارد همان اهتمام ، پی گیری و دقت از سوی وزارت آموزش و پرورش و مناطق و نواحی صورت می گیرد ؟

وزیر آموزش و پرورش شفاف پاسخ دهد که سرانه بهداشتی هر دانش آموز چقدر است ؟

بحران کرونا و چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی در آموزش و پرورش و جامعه ایران

در حالی که سال هاست سرانه مدارس پرداخت نمی شود و یا با تاخیر فراوان انجام می شود ؛ می توان در مورد این گونه سرانه ها صحبتی کرد ؟

زمانی که این پرسش ها مطرح می شود بسیاری از معلمان و نیز مدیران با محافظه کاری و چهره حق به جانب پاسخ می دهند که این مسائل درست است اما الان زمان طرح چنین مسائلی نیست . از دوستی پرسیدم ، سالانه در همین تهران بزرگ هزاران نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را دست می دهند ، هزاران نفر در اثر تصادفات جاده ای می میرند اما چرا کسی و یا رسانه ای این قدر حساس نمی شود ؟

اما مشخص نیست این مسائل و چالش ها باید کی مطرح شوند ؟

آیا حتما باید ویروسی بیاید تا چاره ی کار کنیم ؟

بسیاری از فرهنگیان و کاربران شبکه اجتماعی این خبر را فوروارد کردند که نخست وزیر ژاپن دستور تعطیلی یک ماهه همه مدارس این کشور را صادر کرد .

واقعا کجای این نظام آموزشی ما شباهتی با نظام آموزشی ژاپن دارد که این گونه قیاس ها صورت می گیرد ؟

فراموش می کنند که فرهنگ غالب در ژاپن روحیه سخت کوشی ، نظم و احترام به قانون ، مسئولیت پذیری ، تعهد شغلی و فرهنگ شهروندی و مهم تر از آن فرهنگ عذرخواهی در برابر اشتباهات و تشکر واقعی و نه متظاهرانه  و منفعت طلبانه از دیگران است .

بحران کرونا و چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی در آموزش و پرورش و جامعه ایران

راهکاری که برای جبران زمان آموزش از سوی مسئولان و تصمیم گیرندگان صورت گرفته است پی گیری فرآیند آموزش در تلویزیون است .

اگر چه این می تواند راه حل موقتی باشد اما در مورد " اثربخشی " و " کارایی " آن می تواند محل بحث و تامل باشد .

با توجه به فقدان و یا کمبود انگیزه در نظام آموزشی ازسوی دانش آموزان و نیز معلمان زمانی که راندمان و یا بهره وری کلاس های حضوری چندان مطلوب نیست ؛ آیا می توان به این اقدامات دل خوش کرد ؟

دردناک ترین و شرم آورترین صحنه ای که مرا عمیقا آزرده خاطر کرد تجمع مردم در هشتپر تالش و آتش زدن بیمارستانی بود که آن را به عنوان مرکز درمانی بیماران کرونایی در غرب گیلان قرار داده بودند .

بحران کرونا و چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی در آموزش و پرورش و جامعه ایران

آیا اگر کسانی که این اقدام شرم آور را انجام دادند اگر خودشان و یا بستگان شان به خاطر این بیماری در آن جا بستری بودند همین حرکت را انجام می دادند ؟

اگرچه در همان استان فوت یک پرستار جوان لاهیجانی در حین خدمت رسانی و به خاطر تعهد شغلی اش هر فردی را به ستایش وا می دارد و حقیقتا در برابر این انسان ها باید تعظیم کرد .

بحران کرونا و چالش های مدیریتی و فقر فرهنگی در آموزش و پرورش و جامعه ایران

معاون وزیر بهداشت هم زمان با تعطیلی مدارس خبر داد که سفرهای برون شهری و مشخصا به قصد " شمال " 20 درصد افزایش داشته است .

در کجای دنیا مردم این گونه با مسائل برخورد می کنند ؟

( چرا جامعه ما از این فرصت ها حداقل برای بازسازی درونی و مشخصا از طریق " مطالعه " نمی پردازد ؟ در این اوضاع کم تر کسی به بهداشت مدارس به عنوان یکی از مهارت های مهم زندگی پرداخت که چرا واحدهای آموزشی فقدان متولی بهداشت حداقل در درون خود هستند و چه کسی باید در این موارد پاسخ گو باشد ؟

این همه سیر و سفر در بیرون ناشی از کدام مشکل تاریخی و یا فرهنگی است ؟ )

اتخاذ این رفتارها از سوی مردم که در بستر بی اعتمادی به حرف ها و عملکرد مسئولان صورت می گیرد و البته محصول یک شبه نیست ، همان مسئولان را وا می دارد که در مورد تعطیلی مدارس رویه " اطلاع رسانی قطره ای و با قطره چکانی " اتخاذ کنند .

هزینه این لجبازی ها و اتلاف منابع از کجا و تا کی باید تامین شود ؟

مشکل و بحران این جاست که هر کسی از زوایه " خودمداری " و منافع خود به مسائل می نگرد و نمی خواهیم برخورد " مسئولانه " با مسائل و با رویکرد " حل مساله " داشته باشیم .

بیان این مسائل نه از باب مشکل تراشی و یا ترویج روحیه ناامیدی و سرگردانی است بلکه توجه و هشدار به همه جامعه و جامعه بزرگ آموزش و پرورش است که نگاهی واقع بینانه و مطالبه گرانه نسبت به این مسائل داشته و آن را به ورطه روزمرگی و عادی سازی نسپارند .

همچون بسیاری از بحران های دیگر زمانی که " تب کرونا " فروکش کرد شاید کم تر کسی یادش بیاید که آدم ها از ترس به همدیگر دست نمی دادند و یکدیگر را به چشم مظنون و ناقل می نگریستند .

جمعه, 09 اسفند 1398 21:52 خوانده شده: 585 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/12/09 - 22:55
چرا حیا نمی کنند؟ این قدر لاپوشانی و نتیجه اش را دیدند باز هم؟
ایا تقیه و مباهته و مصلحت راه را برای دروغ های بزرگ و شاخدار باز گذاشته است.
دو همسایه سرکوچه از کرونا تلف شده اند و هنوز آمار غلط می دن.
آنها دروغگو هستند و می دانند که دروغگو هستند و می دانند که می دانیم که دروغگویند و با این وجود با صدای بلند دروغ می گویند!
نجیب محفوظ.
پاسخ + +1 0 --
دبیر مفت 1398/12/09 - 23:16
پدر جهل بسوزه.
مردم ما هنوز واقعا متوجه وخامت اوضاع نشدن.

مردم عزیز:

1-این ویروس با گرم شدن هوا کامل از بین نمیره کافیه بدن شما یکم ضعیف بشه ممکنه تو تابستون هم بهش مبتلا بشید.

2- اگر یکبار بگیرید فایده نداره مصونیت ایجاد نمیکنه. ممکنه بارها بگیرید. یعنی واکسنشم ساخته بشه فایده زیادی نداره

3- اگر نصف ایران مبتلا بشن یعنی 2 درصد 40 میلیون نفر مرگ داریم. در بهترین شرایط میشه 800 هزار نفر.
یعنی عزای عمومی

4- اونهایی که نمیمیرن ممکنه بیماری های ریوی و کلیوی و کبدی بگیرن تا آخر عمر

5- اگر تعداد مبتلایان بره بالا کادر درمان خسته میشن. از باقی بیماران هم باید بگذرن. بنابراین درصد مرگ و میر از 2 درصد خیلی بیشتر میشه.

حالا پاشید برید شمال و خرید و گشت و گذار
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/09 - 23:34
اگر از بابت عوارضی مبلغ بالایی اخذ می شد شاید بخاطر پول تعدادی می نشستن خونه ،وقتی به فکر سایر هموطنانشون نیستند باید به زور مجبور به اطلاعت از قانون بشن
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/12/10 - 22:59
دبیر مفت جون ما دعا می کنیم که تو یکی کرونا نگیری تا دیگر این حرفهای مفت رو نشنویم
پاسخ + 0 0 --
خانم فرهنگی 1398/12/11 - 01:30
آنهایی که سفر به شمال داشتند ودارند ۲۰ درصد جامعه را تشکیل میدهند وه پولدارن واونجا ویلا برای خود دارند
ساکنان شمال کشور اغلب مردم طماعی هستند که فقط به پول فکر می کنند ،به آن نشان زمین هایشان را به این ۲۰ درصد پل دار فروختند .آلان هم با این شرایط فیلم تبلیغاتی برای ویلا هایشان گذاشتند که دارند ضدعفونی میکنند برا مسافران شب عید.
اینجا قشر متوسط وبی درامد بدبخته که باید بیماری بگیره وهیچ بیمارسنانی هم پذیرس نشه چون نه مسول است نه سلبریتی ونه پولدار
پاسخ + 0 0 --
دبیر مفت 1398/12/12 - 18:58
حسن آقا
شما لطف میکنید برای بنده دعا میفرمایید. متشکرم.

اول یه سر به بیمارستانهای کرونایی بزنید بعد به تذکرات بنده بگید مفت!
در ضمن امروز دانشمندان چینی اعلام کردند که کرونا از طریق ذرات هوا هم منتقل میشه. خدا رحم کنه
ما هم دعا میکنیم ایشالا بلا زودتر برطرف بشه البته اگر امثال شما بذارید و مراعات حق دیگران رو داشته باشید.
پاسخ + +2 -1 --
مربی بهداشت 1398/12/09 - 23:20
مدیران مدارس موظف بودند از درامد بوفه بخشی را به بهداشت مدرسه اختصاص دهند در حالی که اغلب مدیران حتی با وجود تذکرات مکرر مربیان بهداشت برای سودجویی بوفه را با انبوه موادغیرمجاز پرمیکنند و یا لوازم پانسمان نمی خرند چون ارزشیابی مربیان بهداشت زیر نظر مدیر انجام می گیرد مثل کارخانه هایی که بازرسش کارمند کارخانه است این سرانه بهداشتی هم هیچ فرقی نمی کند برای بهداشت هزینه نخواهد شد چون مدیران مدارس اهمیتی برای بهداشت قائل نیستند واولویت اخرشان بهداشت مدرسه است
تعداد شیرهای ابخوری یا روشویی یا سرویس های بهداشتی متناسب با تعداد دانش آموزان نیست همیشه از این تعداد کم سه چهار تا سرویس بهداشتی یا خراب است یا به انبار جارو برای سرایدار تبدیل شده نیروهای خدماتی خود را ملزم به تمیز کردن سرویس های بهداشتی پس از زنگهای تفریح نمی دانند و عنوان می کنند فقط پس از تعطیلی مدرسه تمیز می کنم در حالی که هر زنگ بعضی سرویسها کثیف می شود التماسها و مجادلات ما هم به نتیجه نمی رسد خیلی اصرار کنید و وظیفه شناس باشید در نهایت می گویند فلان مربی سختگیر است عوضش کنید کارشناس اداره هم حامی مربی بهداشت نیست
پاسخ + +2 0 --
دبیر مفت 1398/12/09 - 23:29
بی کفایتی و عدم صلاحیت وزرا در آزمونهای الهی مشخص میشه.
جناب وزیر!
ما یک عمر مدارس را قبل از شما حتی بدون داشتن وزیر نگهداشتیم و نگذاشتیم حتی والدین یا دانش آموزان بفهمند که ما بدون مسئول هستیم.
شما در شرایط بحران یک هفته از پس این مساله برنیامدی. این اول کاره. از ما هم کاری ساخته نیست.
این ویروس به مخلوقات خدا اضافه شده و دیگه هم رفتنی نیست. سال دیگه با شروع مدارس با وضع بدتری روبرو میشی.
با فرستادن معلما به مدارس هم این مشکل حل نمیشه. چون امکانات و شرایط لازم رو تو مدارس نداریم. همه جا تهران نیست. همه هم تهرانی نیستن.
اگر تا سال دیگه خدا عمری بهت داد اول از همه استعفانامه بنویس و بشین خونه به توبه کردن مشغول شو.
پاسخ + +4 0 --
مدرس آزاد 1398/12/10 - 00:24
ام الفساد، فساد بزرگ حال نیست؛ فساد نادیدۀ دیروز است که ریشۀ فساد ریشه‌دار حال شده است.
نادیدۀ دیروز، توهّم دیروز بود؛
و دیدۀ امروز و عبور بی‌تفاوت و غیرحساس از کنار آن توهّم امروز و عادت و اصرار بر خطاست و زالو صفتی که تغییر حقوقی را برنمی‌تابد و مکیدن آنچه حقش نیست، گوارا می‌خواهد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/12/10 - 01:30
درود.متعجبم با این همه دروغ چرا ملت نجیب سر از خمودگی بر نمی دارد .کدام روشنفکری را می شناسید که انتقاد نکند راه بجوید خردگرایی کند تما شا نکند برخیزد دست هموطنی به دل بگیرد ریشه ایی بیدار کند نه در کش وقوس های بدبختی تلنگری دلخوشانه بزند
این همه قوانینی که باید باز نگری شود کجایندروشنفکرانی که مرد عمل باشند همه در دیدن جنازه بی شک روضه خوانان جگر سوزی هستند بدبختی ما اینه که شجاعت رنگی ندارد
پاسخ + +5 0 --
دبیر مفت 1398/12/10 - 01:51
اگر امروز میبینید کادر درمان در شرایط بحران جبهه را خالی نکرده و فداکارانه میجنگد برای آنست که سالهاست شنیده شده و حمایت و قدردانی شده. بهترین وزرا برای بهداشت و درمان معرفی شده اند. هنوز به خاطر داریم که برای معارفه جناب آقای قاضی زاده هاشمی حتی یک مخالف هم در مجلس وجود نداشت.
در حالی که بی کفایت ترین وزرا همواره برای آموزش و پرورش معرفی شده و با رای ناپلئونی به این سمت دست یافته اند. هر سال هم چند بار استیضاح یا حتی عزل شده اند.
سالهاست معلمان ما بی پناه بوده اند. مواجهه با بحرانها را نیاموخته اند. هرچه شنیده اند بی مهری و سردی و تهدید بوده. مجالی و گوشی برای شنیده شدن نداشته اند. حمایت نشده اند که بتوانند در این شرایط حمایت کنند.
پاسخ + 0 0 --
خانم فرهنگی 1398/12/11 - 01:42
دوماه برای بیماری مادرم اسیر بیماریتان دانشوری وفیروز گر بودم اخر سال ۹۶ .همین تیم درمان تا دیروز ناکارامد بودن بطوری که مادر بیمار مرا برای اینکه خدماتی کمک نکند از ویلچر پایین اورو او را هل داد واز ویلچر به پایین انداخت.بیمارسنام دانشوری به قدر بی کفایت هستند که یک دکتر متخصص ریه داخل بخش نمیاد چون از بیماران هفونی وسل میترسه.گفته میشه ما با دکتر درمورو مریض چت میکنیم.
مریض بد جال سرطان زبان که باید بره آی سی یو ولی وسایل ای سی یو را می اورند داخل بخش تل مریض جلوی مریض های دیگر جان دهد .به گفته خودشان چون اگر در آی سی یو بمیرد راندمان کار این قسمت پایین میاد وباید جواب پس دهند وخلاصه در این دوماه آنقدر بی کفایتی دیدم که الان اصلا این تعریف را باور نمیکنم ویا اگر باور کنم به خود می گویم چبران مافات است.
اما منه فرهنگی همیشه ود همه جال با وجود سختی معیشت درست کاد کردم
پاسخ + +1 0 --
دبیر مفت 1398/12/10 - 01:52
از تعطیلات آلودگی و بیماری و ... برای انتقام گیری از سیستم بیمار آموزش و پرورش استفاده میکنند.
توان کمک کردن ندارند. داشته باشند هم پنهان میکنند زیرا به تجربه میدانند که کسی قدرشناس نیست.
نمونه کوچکش در موفقیت های علمی دانش آموزان در جهان است. در سخنرانی ریاست جمهور از همه تشکر میشود الا معلم. معلم ما فداکاری کند و جانش را بدهد فقط یک تشویق نامه برای ورثه میفرستند.
مساله شانه خالی کردن نیست. به خدا معلمان ما بغض در گلو دارند. خسته اند. سالهاست تنها بوده اند. از این لشکر شکست خورده ی بدون علمدار انتظار پیروزی نداشته باشید. والسلام
پاسخ + 0 0 --
حسن 1398/12/10 - 22:55
تازه این مسعولین فهمیدند که مدارس چه تعطیل باشد یا نباشد هیچ فرقی ندارد و اصولا بچه ها در این کلاسهای خیر سرشان استاندارد چیزی یاد نمیگیرند که که با تعطیل شدن آن کار آموزش مختل شود پس بهتر است آموزش و پرورش را کلا تعطیل کنند و معلمها را اخراج کنند و بودجه آن را هم صرف پیشبرد بیشتر بزرگترین قرارداد تاریخ یعنی برجام نمایند آمو
پاسخ + +2 0 --
معلم دانشمند 1398/12/10 - 09:56
.................................................. ...................
 ***همانطور که بارها گفته ام، درد ما و فرهنگ و تمدن ما و ریشه بدبختی و فلاکت ما و مردم ما در این سرزمین این است که پخمه های ریاکار و دین فروشی که باید در دهات خود غاز بچرانند مسیولان ما شده اند و نخبه گانی که باید زمام امور مملکت را در دست داشته باشند توسط آنان خانه نشین و منزوی و تحقیر شده اند و حتی شکنجه می شوند تا بر علیه بی کفایتی و خیانت های آنان روشنگری و افشاگری نکنند.
-- دکتر سید محمدحسن حسینی
----------------------------------------------
پاسخ + 0 0 --
Real Full Professor 1398/12/10 - 15:12
لطفا ویدیو های دکتر در این کانال اپارت شون را شیر کنید و به معرفی نگرش، باورها و روش تدریس ایشان بپردازید تا بیش از این به روی کارامدن مسیولان بی کفایت بمراتب از ویروس کرونا خطرناکتر کمک نکنیم:

https://www.aparat.com/mhhosseini
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/12/10 - 12:07
جالبه در خبرها بود که مدیران آموزش پرورش برخی مناطق برای نظافت مدرسه به سراغ خیرین رفته اند. .. یعنی مدرسه ها مایع دستشویی هم ندارند. جای تاسف
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/12/10 - 16:32
مطمئن باشید بعضی مدیران هم اون سرانه شندرغاز را ناخنک می زنند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/12/10 - 17:24
به تهرا نیایید. ( دو سه هفته )

در دو هفته گذشته هر روز تعدادی از مدیران جدید که اغلب از حوزویان هستند از قم به تهران و به سازمان پژوهش می آیند و بر می گردند.

هر چه گفته شد نیایید، اما کسی گوش نکرد.
ظاهرا افراد و سلامتی آنها بیت المال مسلمین به حساب نمی آیند!!!

هر چه می گویند اوضاع وخیم است، با سفارش خواندن چهار تا آیه و دعا همه را دست به سر می کنند!!!

آقایان !
به خدا دو هفته نیایید، کسی پست و سمت شما را نمی گیرند.
بگذارید افراد سازمان که انسان هستند ( مسلمان ) از آلودگی در امان بمانند و آسایش فکری داشته باشند.

خانواده های آن ها نگران هستند.
در نماز جماعت گفته شد. اما نشنیدید
به حوزه ریاست گفته شد، اما نشنیدند.

اگر کسی دستش به وزیر و یا بالاتر و یا صدا و سیما می رسد تذکر دهد.
پاسخ + +2 0 --
حسن 1398/12/10 - 22:47
خدا لعنت کند آمریکا را که بعد از چهل سال دشمنی با ایران باعث شد ملت ایران متحد تر و صفوف نماز جمعه ها مستحکمتر شود و خدا رحمت کند کشور دوست و برادر چین را که در عرض یک ماه اول با انتشار ویروس کذایی در کشور خودش تمام ماسکهای ایران را به سمت خودش سرازیر کرد و بعد با انتشار این ویروس در کشور ما کاری کرد که حتی نماز جمعه ها هم تعطیل شود
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/12/12 - 19:06
خدا لعنت کند مسئولین و کسانی را که با ندانم کاریشون مردم رو به کشتن دادن و الان نشستن فقط آمار کشته ها و مبتلاها رو میشمرن.
بنده یه سرفه تو کلاس کنم صداش تا وزارتخونه میره ولی این همه ماسک و مایحتاج مردم احتکار میشه هیچکس نمیدونه کجا رفته. کی باور میکنه؟
پاسخ + 0 0 --
داود 1398/12/11 - 17:49
این بحرانهایی که از چپ وراست بر سر این مردم آوار می شود نتیجه طبیعی کج کارکردی های مسوولان اعم از انتخابی وانتصابی غیر پاسخگو در غیاب نهادهای مدنی ومطالبه گر وآ فقدان آزادی ودموکراسی والبته مردم بی تفاوت و..است.من به بدتر ازاینها هم فکر می کنم چون از کوزه همان برون تراود که دروست.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1398/12/12 - 23:47
این چهل سال انقلاب سالی را مثال بزنید که با کرونای نا امنی ( اقتصادی ، سیاسی ، گرسنگی وبیکاری و از همه مهمتر روحی و روانی ... ) مواجهه نبوده باشیم ، و سالهاست که ما بازنشستگان
با تبعیض ناروای حقوقی با شاغلین مواجهه وامسال حتی با تبعیض نجومی ، لذا باید ما ملت این کرونا را خوش آمد بگویم که از دست این مسؤلان ظالم خود نجات یابیم ویا از خدا بخواهیم که این مسؤلان را با کرونای عزیز قربانی ملت کند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/14 - 17:45
سلام‌ به‌بقیه‌ کارمندان‌ دور‌ کاری‌ می‌دهند
ولی‌ برای‌ کادر‌اجرایی‌مدارس‌ نسخه‌ میپیچند
که‌ باید‌ در‌ مدرسه‌ باشند‌ تا‌ مبادا‌از‌اجرهای‌ مدرسه
کم‌ بشود‌ نمی‌گویند‌که‌این‌رفت‌ و‌امدها‌خطر‌دارد
....‌‌.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/12/22 - 16:11
کرونا فرهنگ اخلاقی مردم را تغییر داده و بعضی ها بسیار بد عمل می کنن
در بانک ملت بومهن چند روز است که عابر بانک صادر نمی کنند آنوقت نانوایی آن منطقه بدون کارت نان نمی فروشد
شاهد بودم فردی برای دو نان تافتون به نانوایی مراجعه کرد و نانوا پول را نپذیرفت و گفت نسیه هم نان نمی دهم در خالی که مشتری گفت دو نان تافتون بده بعد کارت می کشم و حتی یک نفر از مشتریان به او رحم نکرد که پول نان را حساب کند، و ...
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1399/01/01 - 13:48
این نیز بگذرد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور