صدای معلم

گفت و گوی صدای معلم با دکتر مقصود فراستخواه ، پژوهشگر و استاد دانشگاه : آيا تعطيلي مدارس براي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا يك راهبرد مناسب است ؛

مشکل آموزش و پرورش و مدارس در ایران امروز این است که حوزه ی عمومی برای مطالبات ندارند ؛ یک وزیر شجاع لازم است که صدای مدارس ، معلمان ، خانواده ها و دانش آموزان باشد نه بله قربان گوی حاکمان !

صدای معلم بررسی می کند ؛

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر آمد ؛ با توجه به شیوع بیماری " کرونا " و نیز تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای تعطیلی مدارس ، « صدای معلم » گفت و گویی را با " دکتر احد نویدی " عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش انجام داد . ( این جا )

این بار تصمیم گرفتیم گفت و گوئی با دکتر مقصود فراستخواه جامعه‌شناس ایرانی و استاد برنامه ریزی توسعه آموزش عالی در مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی داشته باشیم .

« صدای معلم » از همه فرهنگیان ، کارشناسان آموزش و اساتید دانشگاه دعوت می کند تا دیدگاه های خود را در این مورد برای این رسانه ارسال کنند .

 

آموزش و پرورش و حوزه عمومی و انتقاد از انفعال وزیر آموزش و پرورش

فراستخواه :

تصریح می کنم ، ما با تعطیل کردن خودمان را راحت می کنیم . اگر سیستم های کلان مدیریتی ما درست و مبتنی بر عقلانیت و نظام شایستگی  بود این مشکلات برای ما به وجود نمی آید . نه کرونا ما را این قدر کرخت می کند و نه به خاطر این بیماری و سایر موارد مشابه مجبور می شدیم مدارس را ببندیم و اگر رسانه های آزاد و حوزه عمومی نقد و مطالبه بود مدارس ما به این مقدار از بی اختیار بودن و آموزش وپرورش به این مقدار بی قدرتی دچار نمی شد.

ما باید از این داستان ها نتیجه بگیریم که اگر ما به سادگی و در سال های گذشته زیر ساخت های مجازی ، هوشمند سازی مدارس و سایر امور مدرن را پیش می بردیم ، زیر ساخت های سخت و نرم آی تی فراهم می شد و همین الان در شهرها درس های آنلاین گذاشته می شد و بچه ها در خانه ها از طریق موبایل هایشان ، کامپیوترها و... مرتبط می شدند و بخشی از درس هایشان را به صورت غیرحضوری برگزار می شد، همراه انواع سرگرمی های شاد وآموزش های عمومی  و مفرّح .  تکلیف هایی معنادار وشاد و خلاق تهیه می شد که کار کنند و باز به نحوی از طریق سیستم های هوشمند پاسخ دهند ، خودآزمایی ها داشته باشند ، کارهایی در خانه انجام دهند و به تدریج که کرونا کنترل می شود در بخش هایی از ساعات به صورت  غیرحضوری و سپس به تدریج نیمه حضوری ادامه دهند تا در اولین فرصت آماده شوند  که دوباره درس و بحث حضوری از سر بگیرد با انرژی های تر وتازه. مدیر آموزش و پرورش اگر شجاعت داشته باشد باید در این حوزه ها وارد شود .الان آموزش و پرورش ما جایی شده است برای بخشنامه دادن و...برف می بارد او هم سریع به رادیو و تلویزیون خبر می دهد که مدارس فلان شهر تعطیل است و...

 

صدای معلم :

شما اگر در حال حاضر در مقام یک فرد تصمیم گیرنده و در حوزه " اجرا " بودید چه می کردید ؟ از سوی دیگر به نظر می رسد مطالبه اکثریت جامعه این است که مدارس و مراکز آموزشی تعطیل شوند .خودتان هم تاکید کردید که تعطیلی راه حل بحران نیست و حل مساله را به تعویق می اندازد .اگر هم مدارس تعطیل شوند به خاطر پارامترها و ویژگی های فرهنگی که ما داریم مثل کشور چین و سایر کشورها وضعیت به گونه ای نیست که مردم به حرف مسئولان گوش کنند ، قرنطینه شوند و مساله مدیریت شود .

تجربه نشان می دهد در جامعه ایرانی وقتی مدارس تعطیل می شوند ، در عوض مراکز خرید شلوغ می شوند ، مسافرت های بین شهری بیشتر می شود . ( اخیرا معاون وزارت بهداشت اعلام کرد که به خاطر تعطیلی مدارس 20 درصد میزان سفرهای برون شهری بیشتر شده است )  و....

در واقع ما مدارس را تعطیل می کنیم اما آلودگی و بیماری به جای آن که کنترل و مدیریت شود افزایش پیدا می کند !

در حقیقت فاکتور آموزش را هم خودمان و به دست خودمان عملا تعطیل می کنیم !

آموزش و پرورش و حوزه عمومی و انتقاد از انفعال وزیر آموزش و پرورش

فراستخواه :

هر مشکلی راه حل های کارشناسی و مدیریتی و فنی و علمی  دارد. البته اگر کسی که در مقام یک مدیر کل نشسته ، حاضر شود که  انرژی و ابتکار و خلاقیت و پشتکار  از خود نشان بدهد و اصلا اختیار ابتکار داشته باشد. بله فرمودید، اما بنده که هرگز نخواستم مقامی داشته باشم و چنین اشتهایی نداشتم و نخواهم داشت ؛ بنده یک معلم ام و یک محقق ام، تمام، به این هم افتخار می کنم ولی اگر بفرض جای یک وزیر یا مدیر کل بودم نامه ی سرگشاده ای می نوشتم و در همه جا منتشر می کردم بین  مردم و خانواده ها و معلمان و مدارس و البته روی سخنم متوجه  صدا و سیما و می گفتم :

  در حال حاضر فقط " وظیفه گرایی " بر اکثر مدیران حاکم است .ای  آقایانی که همه چیز در انحصار رسانه شماست برای آموزش وپرورش در این روزها چه می کنید؟

گروه کاری کارشناسی و تخصصی تشکیل می دادم حتی به صورت مجازی برای تولید محتوا و پخش در این رسانه ها. می گفتم کلاس ها را از طریق تلویزیون برگزار کنید به علاوه بازی ها و سرگرمی های علمی. شبکه آموزش تلویزیون را به همراهی جدی فرامی خواندم. رادیو تلویزیون دولتی را زیر سؤال و انتقاد از منظر تعلیم و تربیت قرار می دادم .  توپ تعلیم و تربیت مغفول و مظلوم فرزندان این ملت را به زمین هیأت دولت و مقامات حکومتی و سیاستی که یکی دوتا هم نیستند ؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی و چه و چه می انداختم.  

از طریق رادیو و تلویزیون به خانواده ها اعلام می کردیم که خانواده ها و دانش آموزانی که قرار بود ساعت 8 به مدرسه بروند در خانه شرایط لازم و مناسب فراهم کنند و به جای آن که کلاس بیاید پای تلویزیون بنشیند و درس هایی نوآورانه مفرحی که از طریق تلویزیون داده می شوند را آموزش ببینند همراه با انواع بازی های علمی و سرگرمی های مفرح علمی ومسابقات از راه دور وجوایز و برنامه های پرمحتوای اصیل و شاد که توسط خود حرفه ای  و معلمان ومشاوران مدارس تولید بشود و اتفاقا کمک مالی برای آنها نیز بشود به جای اینکه به صورت رانت در انحصار گروه های خاص باشد.

در واقع رسانه ملی ، وزارت ارتباطات و شورای عالی آن به کمک آموزش دعوت می شد . اگر مدیر کل شجاعی هم باشد انتقاد را متوجه صدا و سیما و رادیو و تلویزیون می کند که چرا ما با همکاری نمی کنید ؟

آموزش و پرورش و حوزه عمومی و انتقاد از انفعال وزیر آموزش و پرورش

 صدایش را بلند می کند و رونوشت اش را به رئیس جمهور ، رهبری ، مجلس و... ارسال می کند و می گوید که من می توانم و باید از فرزندان و معلمان جامعه مراقبت بکنم و تعطیل بکنم ولی نمی توانم اساس جریان آموزش را به خاطر کرونا دچار وقفه بکنم و مطالبه دارم . یک لحظه باز ایستادن از جریان آموختن معادل عقب ماندن از دنیاست. در چنین شرایطی اگر اختیار به دست حرفه ای و دانشمندان  باشد انجمن اولیا و مربیان اطلاعیه می دادند و مطالبه ی خودشان را بیان می کردند .

مشکل آموزش و پرورش و مدارس در ایران امروز این است که حوزه ای عمومی برای مطالبات ندارند و فشار به حاکمان نمی توانند وارد بکنند و جنبش اجتماعی نمی توانند راه بیندازند.

حضرتعالی به عنوان " صدای معلم " ، صدای معلمان را بیان می کردید که ما قرار نیست ما به هر بهانه ای مملکت و تعلیم و تربیت را یک دفعه تعطیل کنیم وخود را راحت کنیم ما می توانیم خانواده ها را تشویق کنیم و بعد دانش آموزان را از طریق رادیو و تلویزیون و شبکه های اجتماعی همچنان درگیر علم آموزی و کارهای علمی وسرگرمی های علمی و انواع آموزش های مهارتی بکینم  ؛ قدری هم شادتر و متنوع تر و هنری تر و اجتماعی تر و مشارکت ورزانه تر. از این فرصت همچنین می توان استفاده کرد و یک نظر سنجی ملی از خانواده ها و معلمان و دانش آموزان کرد. وزارت ارتباطات باید موظف شود که سرویس کافی و تسهیلات به خانواده ها از طریق شبکه های اجتماعی ارائه کند که بچه ها و دانش آموزان در این دوره بتوانند تمرین آموزش از راه دور  کنند . رادیو تلویزیون دولتی را زیر سؤال و انتقاد از منظر تعلیم و تربیت قرار می دادم .  توپ تعلیم و تربیت مغفول و مظلوم فرزندان این ملت را به زمین هیأت دولت و مقامات حکومتی و سیاستی که یکی دوتا هم نیستند ؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی و چه و چه می انداختم. 

این یک بلاست . ولی ما از طریق هر تهدیدی می توانیم استفاده کرده و آن تهدید را تبدیل به فرصت کنیم .ملت های دنیا اول این که جلوی درد را می گیرند که شر به وجود نیاید و وقتی هم حادث می شود آن را طوری مدیریت می کند که فرصتی برای آموختن ، نوآوری می شود . پس ما هم می توانیم  حداقل از این شرایط دردناک چنین استفاده  یک مقدار از این وزن سنگین آموزش حضوری که به طور سنتی در ایران وجود دارد بکاهیم . من البته معتقد نیستم که آموزش غیرحضوری می تواند جای آموزش حضوری را بگیرد .اما  در یک چنین شرایطی می توانیم نه به عنوان یک " جایگزین " بلکه در نقش یک " مکمل " و جبرانگر از آن استفاده کنیم .

آیا این  عرایض من به لحاظ کاربردی کجایش مشکل دارد ؟

پس در این مرحله برای مدیران شجاعت لازم است .مدیران ما باید شجاع باشند . مدیران ما فقط نخواهند خودشان را سرپا نگه دارند .ما هر نقدی می کنیم آقایان یادگرفته اند که تکرار کنند این حرف ها کلی و تئوریک  وروشنفکری هستند ! کجایش تئوریک است ؟ البته باید هر حرفی مبنای تئوریک و علمی و جهانی  و روشنگرانه داشته باشد و در عین حال بومی و محلی وکاربردی هم باشد .

مدیر آموزش و پرورش اگر شجاعت داشته باشد باید در این حوزه ها وارد شود .الان آموزش و پرورش ما جایی شده است برای بخشنامه دادن و...برف می بارد او هم سریع به رادیو و تلویزیون خبر می دهد که مدارس فلان شهر تعطیل است و...

فقط تعطیل است ؟ دست تان درد نکند. چرا از همان رسانه نمی خواهید همکاری بکنند تا در روز برفی آموزش ها به صورت غیرحضوری و به صورت متنوع و باز و خلاق و مفرح و نوآورانه  ادامه پیدا بکند. این 14 میلیون دانش آموز ایرانی و این نسل آینده را ما نمی توانیم مسئولیت تعطیلی شان را  و عقب افتادگی از علم آموزی شان را  ووقفه در پیشرفتهای علمی وفنی شان را بر عهده بگیریم . رئیس جمهور و وزرا و صدا و سیما و همه مقامات باید  با وزارت آموزش و پرورش همراهی کنند تا در این وقفه های حضوری انواع ابتکارات غیرحضوری برخط راه بیفتد.

منتهی یک وزیر شجاع لازم است که نماینده منافع خانواده ها ، معلمان و مدارس و دانش آموزان بوده و مطالبه گر ، نقاد و جسور باشد و صدای مدارس و معلمان و خانواده ها و دانش آموزان باشد نه بله قربان گوی حاکمان.

آموزش و پرورش و حوزه عمومی

نخواهد فقط خودش را حفظ کند . در حال حاضر فقط " وظیفه گرایی " بر اکثر مدیران حاکم است و البته هستند خصوصا در لایه های میانی مدیران در اینجا و آنجا که هم دلسوزی وهم اطلاعات شان بیشتر از بندۀ کمترین است و  افکار و ابتکاراتی دارند که برای شان آرزوی موفقیت واثربخش دارم.

بنده هم خدا شاهد است الان که به سؤالات حضرت عالی پاسخ عرض می کنم  همین الان که در دفتر کارم در منزل هستم از سحرگاه زود در حال کار منزلم اینجا نشسته ام و پشت کامپیوتر کار  و مطالعه می کنم و باور کنید دارم غصه می خورم که چرا ساعت 2 نمی توانم در کلاسم در دانشگاه علامه حضور پیدا کنم ؟

چرا من نتوانم امروز به صورت غیرحضوری به بچه ها درس دهم ؟

به نماینده دانشجویان زنگ زدم . گفتم می توانید بچه ها را به صورت یک گروه درآورید که بتوانیم از طریق " مجازی " ارتباط برقرار کنیم ؟ اما دانشگاه ها تخصصی تر  و متنوع تر هستند و کارشان دشوارتر است و هر دانشگاه شرایط خاص خودش را دارد و دانشجویان در سن دیگری هستند و این را به صورت ملی و هماهنگ انجام دادن  شاید قدری سخت است . فعلا که واحدهای درسی و دانشگاه ها متفاوت هستند اما در آموزش و پرورش که درس ها تقریبا هماهنگ و یکسان  هستند می شود در سطح ملی اقدامات ابتکاری هماهنگی صورت بگیرد  و در چنین مواقعی با استفاده از انواع نظام های چند رسانه ای وبا حمایت های دولت ودستگاه های دولتی می شود آموزش علم، آموزش های مفید اجتماعی ، مهارتهای زندگی پیشرفته ، سرگرمی های علمی و بازی ها ونظر سنجی ها و نیازسنجی ها راه انداخت و انواع استفاده از این ایام کرد برای افزایش آگاهی ها و انگیزه ها و پیوندها و همدلی ها وابتکارات و نقدها وارزیابی ها و بازآموزی ها وتوانمندسازی ها و تبدیل تهدیدها به فرصت ها .

بخش نخست

پایان گفت و گو /


آموزش و پرورش و حوزه عمومی و انتقاد از انفعال وزیر آموزش و پرورش

جمعه, 09 اسفند 1398 13:21 خوانده شده: 676 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/12/09 - 14:20
سلام‌‌ الان‌ زمانه‌عوض‌ شده‌ یعنی‌ مرمانش‌ را
فرم‌دیگری‌ تربیت‌ کردند‌غم‌نان‌ارجحیت‌ دارد
بر‌اموزش‌‌ همه‌ به‌چه‌ کنم‌ چه‌ کنم‌افتاده‌اند
.....‌‌‌‌‌.....الهی‌ نجات‌ پیدا‌کنیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/11 - 06:46
موافقم با استاد
یک وزیر شجاع معلم محور لازمه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/11 - 06:46
موافقم بانظر استاد
یک وزیر شجاع معلم محور لازمه
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/12/09 - 15:08
چرا دروغ میگید بازار و خیابونها خلوته ،امیدوارم همه افرادی که مفهوم بیماری واگیردار و اپیدمی را نمی فهمند یا خود را به کج فهمی می زنندبه درک واصل شوند
شما که راحت به مبلتان تکیه زده اید و در اتاق گرم و نرمتان امانید حق ندارید در مورد مدارس اظهار نظر کنید چندبار سرزده به مدارس رفته اید تا تراکم بالای کلاسها و شرایط نامناسب دانش آموزان و معلمان را ببینید،شما که مجبور نیستید با مترو اتوبوس رفت آمد کنید حق ندارید اظهار نظر کنید
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/12/09 - 15:38
مدارس تعطیل هم باشد ، کادر مدرسه باید
حضور داشته باشد. غیبت دانش آموز به دلیل
کرونا موجه است اما کادر غیر!!!!! وزیر

مدارس اهمیت استراتژیک نماز جمعه را ندارد.
امام ناشناس
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/09 - 16:15
شایعه پراکنی نکنید مدارس تعطیل است دوست دارید برید بشینید به صندلیهای خالی خیره بشید میل خودتونه یا میتونید از همدیگه کرونا بگیرید و خانواده و همسایه و راننده تاکسی و بقالی سر کوچه و هر کس را که سر راهتان است آلوده کنید این هم فکر خوبیه یک میلیون معلم داریم تعداد کم نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/09 - 16:53
اخبار آموزش و پرورش را نیم نگاهی بیندازید
تا مستفیض شوید جناب کدام شایعه!!
مثل این که اولین بار است ابداعات دور از عقل
وزارتخانه را تجربه می کنید. بفرمایید مطالعه کنید.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/12/09 - 16:29
آقای حاج میرزایی به دلیل تجربیاتش خیلی خوب حرف می زنه اما هیچ نشانی از اقدامی که موثر باشه به چشم نمیاد ، اعتماد به نفس تصمیمات بزرگ رو نداره و بدون امثال زرافشان و عمادی هیچ خاصیتی نداره ، به نظر می رسه که وزیرش کردن که بی سر و صدا همه چی تموم بشه
پاسخ + 0 0 --
دبیر مفت 1398/12/09 - 17:15
اصلا هم خوب حرف نمیزنه. همش رو اعصابه. قشنگ معلومه هیچی از مدرسه و معلم و سیستم آموزش و پرورش نمیدونه. فقط برای خودشیرینی یه چیزی میگه.
فوبیای اینو داره که نکنه بهش ایراد بگیرن. اصلا حرفاش منطقی و عاقلانه نیست. قدرت تصمیم گیری و مدیریت در سطح کلان رو نداره. فقط به درد مدیریت یه مدرسه کوچیک میخوره که اوامر و بخشنامه های اداری رو اجرا کنه.
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1398/12/09 - 17:34
((کادر درمانی درگیر با کرونا در صورت فوت، شهید محسوب شوند.)) ضمن عرض خدا قوت به این عزیزان جان بر کف و فداکار. سپاس صادقانه ما را پذیرا باشید.
چیزی از درمان نمیدانیم وگرنه در این موقعیت دریغ نمیکردیم. باز هم اگر میبینید کاری از ما ساخته است از طریق رسانه ها اعلام بفرمایید در خدمت باشیم.

غرض تبعیضی است که سالهاست تحمل میکنیم و دم نمیزنیم لطفا به دل نگیرید.

حالا اگه ما بریم مدرسه و کرونا بگیریم و بمیریم تیتر میزنن:
((چندتن از معلمان با وجود عدم حضور دانش آموزان در مدارس به کرونا مبتلا شده و به هلاکت رسیدند!
جهت هزینه های مربوط به ضدعفونی مدارسی که در آنها حضور داشته اند به دیوان عدالت اداری شکایت نوشته ایم تا از بازماندگان و ورثه ایشان ستانده شود. چرا که این هزینه ها از بیت المال پرداخت شده و ما در قبال آن مسئولیم. ))
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/09 - 21:48
لاپوشانی و دروغ و دورویی و عدم صداقت مثل خوره به جان مقامات افتاده است. آنها به دورغ و لاپوشانی معتاد شده اند و دیگر نمیتوانند ترک کنند. دنیا ما را تهدیدی برای خود به حساب می آورد مخصوصا بعد از آلوده کردن چند کشور توسط ایرانی ها. دکترها را تهدیدکردند که خبر مرگ صدها نفر را مخفی کنند. نظامی ها و امنیتی ها این کشور را به خاک سیاه خواهند نشاند. دیگر امیدی نیست ... همه امیدها به یاس تبدیل شده است.
پاسخ + 0 0 --
معلم قمی 1398/12/09 - 22:06
حالا تصور کنید ما چی میکشیم. قبلا هرجا پلاک 16 رو میدیدن با چشم غره نگاه میکردن. الان که دیگه ظاهرا کرونا هم از شهر ما شروع شده جرات بیرون رفتن از قم رو نداریم. نشستیم تو خونه تا بمیریم.
پاسخ + 0 0 --
به تهران نیایید 1398/12/10 - 07:36
آقای معلم قمی
درود بر شما

ولی متاسفانه همه مثل شما نیستند.
طلاب محترم قمی که یک شبه و بدون هیچ تجربه و مدرک تحصیلی به بالاترین درجات سازمانی در سازمان پژوهش رسیده اند هر روز اتوبوس اتوبوس از قم به تهران می آیند و بر می گردند.

هر چه گفته شد نیایید اما کسی گوش نکرد.
ظاهرا افراد و سلامتی آنها بیت المال مسلمین به حساب نمی آیند.
هر چه می گویند اوضاع وخیم است
با چهارتا حدیث بی سند همه را دست به سر می کنند.

آقایان به خدا دو هفته نیایید سمت شما را نمی گیرند.
بگذارید افراد سازمان که انسان هستند و مسلمان از آلودگی در امان بمانند.

خانواده های ما نگران هستند.
در نماز جماعت گفتیم نشنید.
به حوزه ریاست گفتیم نشنیدید.

شما را به خدایی که در این نزدیکی است می سپاریم.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/12/10 - 01:11
مقصرمعلمای چپی هستن که امریکا سرخودشون کلاه میزاره ،اینها سرفرهنگیان ،
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1398/12/10 - 01:13
همکارا این ماه که کرونااومده ،وقتی حکمشون دیدن ،اینهمه بی عدالتی ،اعتصاب میکنن ،صدای همه مردم درمیاد
پاسخ + 0 0 --
همکار دکتر حسینی 1398/12/10 - 06:32
دکتر حسینی می گفت که گاندی می گفت:

وقتی تو را شجاع در می یابند ابتدا به تو می خندند و به مسخره ات می گیرند، سپس تو را نادیده می گیرند و کتمان می کنند، بعد در صدد ترور شخصیت تو بر می آیند، بلاخره چاره ای جز جنگ با تو نمی بینند و ....

نهایتا تو پیروز می شوی.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/10 - 09:45
سلام‌ دانش‌اموز‌ سرکلاس‌ بود‌درس‌ نمی‌خواند
معلم‌ مطالبه‌ می‌کرد‌ تکلیف‌نداشت‌ حالا‌ با
اموزش‌ مجازی‌او‌می‌خواهد‌درس‌ یاد‌بگیرد
دراخر‌ قابل‌ قبول‌ می‌گیرد‌ولی‌ سواد‌واقعی
راندارد‌این‌است‌ وضع‌اموزش‌وپرورش.......
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/11 - 02:29
به خاطر مي آورم يك نفر در اين سايت منتقد هميشگي بود و آنقدو انتقاد كردو پاپوش درست کرد که خودش الان مدر مدرسه شده و دیگر این طرف ها پیدایش نمیشود او زعفرانی بود که معلمی نمدانست و شاگردانش درس فیزیک وی رانمیفهمیدند الان مدیره کلی خندیدیم
پاسخ + 0 0 --
حسینی مجتبی 1398/12/14 - 13:30
شبکه آموزش روند آموزش را شروع کرده اما با وجود گذشت دو هفته هنوز ارائه تمام دروس ساماندهی نشده ....

با توجه به روند شیوع بیماری کرونا، وزارت باید آمادگی و برنانه ریزی داشته باشد برای ارائه تمام دروس در سه مقطع برای ۳ ماهه اول ۹۹...

البته امیدواریم که کرونا به سال ۹۹ کشیده نشود تا باز هم شاهد حضور در کنار دانش آموزان در مدرسه و کلاس درس باشیم...
پاسخ + 0 0 --
حقی 1398/12/15 - 01:11
اگر سیستم های کلان مدیریتی ما درست و مبتنی بر عقلانیت و نظام شایستگی بود این مشکلات برای ما به وجود نمی آید.

سوال اینست که آقای فراستخواه این سیستم درست مدیریتی چگونه شکل می گیرد؟.

تا زمانی که ما به جای خداوند اشخاص و مسئولین وصاحبقدرتان را بزرگ می بینیم ومی پرستیم هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی دهد.در یک جامعه سالم از نظر مدیریتی همه افراد باید خود را کمتر از دیگران به حساب نیاورند و نظراتشان را با شجاعت عنوان کنند تا راه صحیح در تضارب آرا پدید آید.
ما أَصابَکَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ وَ ما أَصابَکَ مِنْ سَيِّئَةٍ فَمِنْ نَفْسِکَ وَ أَرْسَلْناکَ لِلنَّاسِ رَسُولاً وَ کَفي‏ بِاللَّهِ شَهيداً
هر چه از خوبیها به تو می رسد از جانب خداست و آنچه از بدی به تو می رسد از خود توست و تو را به پیامبری ، برای مردم فرستادیم ، و گواه بودن خدا بس است.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/12/15 - 09:07
کسی راکه شجاع باشد وزیرنمی گذارند وزیر حتما باید ترسوباشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/15 - 22:54
آقای دکتر علی ذوعلم
جنابعالی هر چه خواستی کردی

فقط امیدوارم فردا اگر کنار رفتید نگویید : " نگذاشتند. "

این جواب از شما پذیرفته نیست.
طرفداران محترم ایشان هم این نکته توجه کنند.
پاسخ + 0 0 --
آتش به اختیار 1398/12/16 - 16:07
از سازمان هزاردستان انتظار شفا و تحول داشتن از ابلهی است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/12/16 - 16:12
مشکل آموزش و پرورش " مدیریت " است.
اینکه حوزه ای برای مطالبات معلمان و مدارس و خانواده ها وجود ندارد در اثر " حاشیه امن بالایی " است که در این حوزه وجود دارد. یک مدیر هر آنچه بخواهد تخلف می کند و کسی را یارای کوچک ترین تذکری نیست.

قدرت مطلق = نهادینه شدن فساد سیستمی
پاسخ + 0 0 --
حمید حسین زاده 1398/12/16 - 21:51
گزارش خواندنی و زیبایی بود.سپاس فراوان.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مورد اجرای بخشنامه وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب هر مدرسه ، شما خودتان کدام پیام رسان را ترجیح می دهید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور