صدای معلم

از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها 408 روز گذشت ... خیز برای موج چهارم کرونا ؟!

مدارس و دانشگاه ها را همین امروز باز کنید !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400

امروز شنبه 14 فروردین 1400 است . مدارس در ایران 408 روز است که در " تعطیلی " به سر می برند .

علی رغم تبلیغات و سخنان غیرواقعی و حتی توام با " توهم " مسئولان وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آن که " آموزش هیچ گاه تعطیل نمی شود " ؛ اما واقعیات و آمارها چیزهای دیگری را نشان می دهند .

« ایرج حریرچی » معاون کل وزیر بهداشت در یک برنامه تلویزیونی خبر از ورود قطعی کشور به موج چهارم کرونا می دهد . ( این جا )

سخنگوی وزارت بهداشت از سه رقمی شدن آمار جان باختگان کرونا بر اثر کرونا خبر می دهد و همه این ها در حالی است که  مدت هاست همه جا باز است و فعالیت های روزمره و اقتصادی در جریان هستند، مراسم مذهبی و ملی کماکان برگزار می شوند و مسافرت های تفریحی و جمعی به اقصی نقاط کشور با شدت بسیار بیشتری جریان یافته اما مدارس و دانشگاه ها همچنان در تعطیلی به سر می برند . امانول مکرون رئیس جمهور فرانسه ، هفته ی پیش ضن پذیرش ارتکاب اشتباهاتی در جریان مدیریت بحران همه گیری ویروس کرونا ؛ باز نگه داشتن مدارس از زمان آغاز سال تحصیلی جاری تاکنون را یکی از موفقیت های دولت خود بر می شمرد اما در کشور کسی در مورد بروز اشتباهات و شکست برنامه ها پاسخ گو نیست .

بهروز محبی نماینده مجلس یازدهم در گفت‌وگو با ایلنا اظهار می دارد :

 « در ابتدا این نکته مهم را باید متذکر شوم که آمار ترک تحصیلی در برخی از شهرستان‌های کشور ۳۰ تا ۴۰ درصد است. علاوه بر این زیرساخت‌های مناسب جهت استفاده از نرم‌افزار شاد و فضای اینترنتی برای آموزش مجازی در برخی نقاط دوردست و شهرستان‌ها آماده نبود، از این رو متاسفانه عده زیادی از دانش آموزان فرصت تحصیل را از دست دادند که مساله حائز اهمیتی است .

در حوزه ما که شش شهرستان و یک منطقه ۵ هزار کیلومتر مربعی داریم، متاسفانه شرایط به همین ترتیب است و دانش آموزان ما شرایط بسیار سختی را می‌گذرانند. بنابراین ارتباط خیلی خوبی بین معلمان و دانش آموزان برقرار نشد . »

هنوز هیچ مقام رسمی در درون و بیرون وزارت آموزش و پرورش به گزارش های انتقادی صدای معلم در مورد عواقب و نتایج ناگوار و زیان بار تعطیلی مدارس پاسخی ارائه نکرده است .

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400

مسئولان و مقامات وزارت آموزش و پرورش با فرافکنی مسئولیت های حرفه ای و شغلی خویش ، علت تعطیلی مدارس را به " ستاد ملی مقابله با کرونا " حواله می کنند .

از آخرین نشست رسانه ای با خبرنگاران که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار شده است نزدیک به دو ماه است که می گذرد . ( این جا )

و این در حالی است که با وجود مصوبه همان ستاد ملی مقابله با کرونا ( مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در ۲۴ آبان ۹۹ ) در مورد مجاز بودن برگزاری جلسات در شهرهای قرمز تا سقف ۱۵ نفر با رعایت بقیه پروتکل ها ، وزارت آموزش و پرورش بر خلاف قانون عمل می کند و وقعی به انتقادها نمی نهد .

مسئولان وعده داده اند که سال تحصیلی آینده به صورت حضوری بازگشایی خواهند شد . هر چند اعتماد به سخنان مسئولان و مقامات با توجه به تناقض گویی ها و خلف وعده ها بسیار کم رنگ شده است اما پذیرش بازه زمانی 6 ماهه برای تحقق این وعده با توجه به عوارض زیان بار تعطیلی مدارس مانند ترک تحصیل ، افت تحصیل ، به خطر افتادن بهداشت روان ، کودکان کار ، کودک همسری و... به هیچ وجه منطقی و عقلانی نیست .

امانول مکرون رئیس جمهور فرانسه ، هفته ی پیش ضمن پذیرش ارتکاب اشتباهاتی در جریان مدیریت بحران همه گیری ویروس کرونا ؛ باز نگه داشتن مدارس از زمان آغاز سال تحصیلی جاری تاکنون را یکی از موفقیت های دولت خود بر می شمرد ( این جا ) ؛ اما در  این کشور کسی در مورد بروز اشتباهات و شکست برنامه ها پاسخ گو نیست .

نظام آموزشی را دریابید !

فردا دیر است !

***

 اولین جلسه شورای معاونین در سال جدید : ( این جا )

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400

درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400

 

پایان گزارش/


درخواست صدای معلم از وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400

شنبه, 14 فروردين 1400 11:52 خوانده شده: 329 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 -8 --
معلم 1400/01/14 - 12:42
سلام،
باز نکردن مدارس یک خیانت بزرگ به جامعه است.. از هر نظر که نگاه کنیم بسته بودن مدارس از فاجعه کورونا بدتر است..
پاسخ + 0 0 --
خانواده دانش آموز 1400/01/14 - 15:09
نگران شغلتان هستید؟
پاسخ + 0 0 --
مرادی 1400/01/14 - 18:32
سلام
آیا رسانه صدای معلم در این جلسه حضور داشتند؟
پاسخ + 0 0 --
ایرانی 1400/01/17 - 22:26
اول معنی کلمه خیانت را یاد بگیرید سپس کلمه حماقت را معنی کنید!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/18 - 20:50
جناب «ایرانی» تعریف خودتان از «حماقت» چیست؟ از «خیانت» چطور؟ فقط یک نمونه: ماه‌هاست می‌شنویم سطوح را ضدعفونی کنید. امروز شنیدیم انتقال ویروس از سطوح بسیار نادر است... چه کسی جواب‌گوی عوارض استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده در این مدت خواهد بود؟ وزارت بهداشت؟ نظام پزشکی؟ و چه کسی مسئولیت عوارض تعطیلی مدارس و ترک تحصیل دانش‌آموزان را به عهده خواهد گرفت؟ وزارت بهداشت؟ آسیب‌های تعطیلی آموزش حضوری توهم نیست، واقعیت است...
پاسخ + +10 -4 --
معلمم 1400/01/14 - 23:37
باور کنین اگه هزار سال دیگه هم این مدارس ما بسته بمونن یا همین فردا همشون منهدم بشن ، نه تنها هیچ اتفاق بدی نمی افته بلکه اثرات مثبت زیادی برای این نسل داره
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1400/01/14 - 23:40
من معلم کلاس پنجم به جرات می گویم که اموزش مجازی تاثیری ندارد وبچه هابیسواد بالا خواهند رفت.البته برای من معلم شاید بهتر باشد ولی برای بچه ها به خدا سم است.دربهترین حالت دریک کلاس ۴۰ نفری شاید اموزش مجازی برای ۱۰ نفر مفید باشد ولی ۳۰ نفر دیگر عملا برایشان فایده ای ندارد
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1400/01/15 - 08:04
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم:
وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر این‌که هیچ کس پس از این نمی‌تواند در آموزش و پرورش تدریس کند، مگر صلاحیت تعلیم و تربیت را کسب کند، گفت: صلاحیت حرفه‌ای تدریس، فراتر از مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی است.
پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1400/01/15 - 08:06
حاجی میرزایی با تأکید بر اینکه هیچکس پس از این نمی‌تواند در آموزش و پرورش تدریس کند، مگر صلاحیت تعلیم و تربیت را کسب کند، گفت: «صلاحیت حرفه‌ای تدریس»، فراتر از مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی است.

در واقع برای ورود و حضور طلاب
و حذف معلمان در مدارس، به دنبال برنامه ریزی هستند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/15 - 19:03
متاسفانه در نظام صلاحیت تعلیم و تربیت، ..... به درد گوشه ای از مدرسه و مدارس مثلا باغچه های آن می خورد ولی ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1400/01/18 - 14:18
جا خالی اولی کلمه پشگل است
نمی دانم آقای پور سلیمان نسبت به این کلمه پشگل چرا حساسیت دارد

آقای پور سلیمان، در خطبه شقشقیه حضرت علی ابن ابیطالب، در مورد عثمان و رفتار او با بیت المال و دائم شکم پر کردن و ... مترجمین لغت سرگین انداختن ترجمه کرده اند و برخی از مترجمین از ترجمه این لغت به این شکل چشم پوشی کرده اند
.
کاربرد لغات سرگین و پشگل و پهن گاه مفاهیمی مشابه اند

فردی در چهل و خورده ای سالگی توفیق دیدار امام زمان را پیدا کرد در حالی که صاحبان صلاحیت تعلیم و تربیت آرزوی چنین دیداری را دارند و با وجود ... به دلیل سن و سال به مصاحبه استخدامی معرفی نشد و در همان لحظه دید، پشگل وارد آن ساختمان می شود.

آیا جمله "پشگل به درد گوشه ای از مدرسه و مدارس مثل باغچه های آن می خورد" حرف بدی است که سانسور کردید؟
پاسخ + +1 0 --
امامی 1400/01/18 - 08:23
رکنا: تازه ترین رنگ بندی وضعیت شیوع کووید 19 در سراسر کشور حاکی از قرمز شدن شرایط همه گیری کرونا در تمام مراکز استان ها است و به همین دلیل وزارت بهداشت هشدار تعطیلی دو هفته ای سراسری در سطح کشور را صادر کرده است.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1400/01/20 - 15:57
باز شدن مدارس در شرایط کرون اصلا به صلاح نیست. خود موافقین هم بی جهت و بدون تفکر حرف می زنند و گرنه قطعا خودشون حاضر نیستند فرزندانشون رو به مدرسه بفرستند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور