صدای معلم

« واقعا معنای دیده بانی سازمان در نهادی مانند وزارت آموزش و پرورش چگونه تعریف و تبیین می شود ؟ »

مرکز حراست وزارت آموزش‌ و پرورش " صداقت " را از سازمان خود شروع کند !

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از عملکرد حراست وزارت آموزش و پرورش

پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت : ( این جا )

« با حضور رئیس مرکز حراست وزارت آموزش‌ و پرورش و مدیرکل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران، همایش تبیین اطلس حراست اثرگذار، تصمیم‌ساز و پاسخ گو در سالن همایش‌های اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، جلال دلقندی گفت: «حسن خلق» ازجمله محاسنی است که باید در وجود خودمان نهادینه‌ کنیم و اگر بخواهیم در محیطی که در حال خدمت هستیم، مؤثر باشیم باید در کنار خلاقیت و کاربلدی، آینده‌نگری و آینده‌پژوهی را در کنار مثبت‌اندیشی به‌کاربگیریم.

وی با اشاره به این که عملکرد صحیح یک همکار در مواجه با مخاطبانش، «صداقت» است، گفت: بالاترین سیاست، صداقت است، اگر می‌خواهیم در فضایی سالم خدمت کنیم در کنار بهره‌مندی از هوش که از مدیریت صحیح نشأت می‌گیرد، باید با برون‌سپاری درست، فرآیندها را مدیریت کنیم.

دلقندی با اشاره به اینکه «رازداری» از دیگر شاخصه‌های همکاران حراستی است، گفت: حراست تمام ساحتی بر سه‌پایه انسانی، ادراکی و فنی مستقر است و تا انسان به خودشناسی و شناخت از نقاط ضعف و قوت خود واقف نباشد نمی‌تواند با اعتمادبه‌نفس، اعتماد و درک صحیح از دیگران در مواقع تصمیم‌گیری، درست عمل کند، دراین ‌بین هنر «تعامل با مخاطب در شرایط خاص» هم از هنر نیروی حراستی است.

انتقاد صدای معلم از عملکرد حراست وزارت آموزش و پرورش

این مقام مسئول، آشنایی با تفاوت‌ها و نظرات مختلف را در تصمیم‌گیری‌ها بسیار مؤثر دانست و گفت: ساحت ادراک در کار ما یعنی این که با شناخت جایگاه‌ و محیط فعالیت خود و همکاران، باید در مواقع تصمیم‌گیری بتوانیم با کمترین هزینه، بهترین تصمیم را بگیریم و در این مسیر مهارت فنی هم با دانایی و توانایی در انجام وظایف محوله می‌تواند در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها بسیار مؤثر باشد.

مدیر مرکز حراست وزارت آموزش‌ و پرورش در ادامه گفت: یک نیروی خلاق باید برای عملکردش، طراح باشد تا بتواند با مدیریت فرآیندهای خود در جهت ارتقای سطح کیفی کارش اقدام کند، نه نیروی طرح پذیر که همواره منتظر دریافت دستورالعمل باشد، چرا که این روش موجب رخوت و فرسایش در کار می‌شود، زیرا هیچ نبوغ و استعدادی از خود شخص برای پیشبرد اهداف، هزینه نمی‌شود و صرفاً کار بر یک مبنای اداری و بخشنامه‌ای به‌پیش می‌رود.

دلقندی حراست را «دیدبان سازمان» دانست و گفت: هیچ نقطه دور و نزدیکی از چشم دیده‌بان، مغفول نمی‌ماند و این امر سبب می‌شود با نگاه صحیحی که بر مبنای آینده‌نگری و آینده‌پژوهی حاصل می‌شود در ترسیم مسیر صحیح حرکت سازمانی، به مدیران تصمیم‌گیرنده مشورت‌های ارزنده ارائه گردد. »

« صدای معلم » بر اساس دیدگاه ها و سخنان ارائه شده توسط رئیس مرکز حراست وزارت آموزش‌ و پرورش چند پرسش مطرح می کند :

همان گونه که در گزارش پیشین نیز اشاره شد ( این جا ) ؛ از آخرین نشست رسانه ای که به صورت " حضوری " توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار شده است ، بیش از یک ماه می گذرد .

این رسانه پرسش کرده بود :

« حاجی میرزایی پاسخ دهد که بر چه مبنایی نشست های رسانه ای با خبرنگاران را تعطیل کرده است و این در حالی است که حتی طبق مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در ۲۴ آبان ۹۹، برگزاری جلسات در شهرهای قرمز تا سقف ۱۵ نفر با رعایت بقیه پروتکل های مربوطه مجاز است ؟ »

انتقاد صدای معلم از عملکرد حراست وزارت آموزش و پرورش

چگونه است که وزارت آموزش و پرورش نشست های ستادی و اداری خود را حتی بدون رعایت فاصله گذاری مناسب برگزار می کند اما نوبت به نشست های رسانه ای که می رسد به صراحت بیان می شود که باید مجازی برگزار شوند ؟

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفت و گوی هفته در پاسخ به پرسشی درباره بازگشایی مدارس به ویژه در سال تحصیلی آینده و آمادگی آموزش و پرورش برای این کار گفت :

« از حیث آمادگی که همین حالا هم آمادگی داریم و طی یک تا دو روز می‌توانیم این کار را انجام دهیم .

علت اینکه بازگشایی نمی‌کنیم ممنوعیتی است که ستاد ملی کرونا ایجاد کرده است؛ لذا هر زمانی که ستاد ملی به ما اجازه دهد، مدارس را باز می کنیم. »

اگر واقعا مبنا  و معیار ، مصوبات ستاد مقابله با کروناست پس چرا مصوبه مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا اجرا نمی شود و فرد و نهادی هم در این موارد پاسخ گو نیست ؟

انتقاد صدای معلم از عملکرد حراست وزارت آموزش و پرورش

آیا معنای « صداقت » همین است ؟

مرکز اطلاع رسانی و  روابط عمومی اعلام می کند :

« مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید گمنام با سخنرانی جناب آقای دکتر خنیفر رئیس محترم دانشگاه فرهنگیان و با باحضور مدیران ارشد دانشگاه فرهنگیان

زمان: روز سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۹۹ ساعت ۱۵
مکان: تهران، حکیمیه، انتهای بلوار بهار، پردیس شهید چمران
خبرنگاران عزیز، این مراسم به صورت حضوری برگزارمی گردد. »

آیا این گونه برخوردها توهین به شعور خبرنگاران و رسانه ها نیست ؟

آیا  مسئولان وزارت آموزش و پرورش به جایگاه خبرنگاران در حوزه عمومی و آگاه سازی افکار عمومی وقوف دارند و یا از رویارویی با رسانه های مستقل واهمه دارند ؟

برداشت این مقامات از رسانه و کارکرد آن چیست ؟

واقعا معنای دیده بانی سازمان در نهادی مانند وزارت آموزش و پرورش چگونه تعریف و تبیین می شود ؟

پایان گزارش/


انتقاد صدای معلم از عملکرد حراست وزارت آموزش و پرورش

سه شنبه, 19 اسفند 1399 17:34 خوانده شده: 276 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1399/12/19 - 21:17
حراست واقعا کارش چیه؟ از چی حراست میکنه؟
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1399/12/20 - 14:14
با سلام حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران انصافاً بعد از برکناری رزاقی بعد سالها با حضور آقای روستایی رنگ آرامش و منطق و قانونمندی را به خود دیده است و جای تقدیر و تشکر دارد و حضور یک مدیر سالم و شایسته در هربخشی انصافاً میتواند تاثیرگذار باشد،فقط خرابی هایی در زمان رزاقی در اداره کل شهرستان ها ایجاد شد و حق و حقوقی از برخی از همکاران شایسته تضییع شد که متاسفانه هرگز جبران نشد و البته انتظار می رفت در این زمینه نیز آقای روستایی موثرتر نقش ایفاء کنند و آب رفته را به جوی برگردانند و در قرار گرفتن افراد شایسته در جایگاه متناسب با شأن و منزلت آنها در اداره کل شهرستان ها نقش آفرین باشند.
پاسخ + +4 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/12/20 - 13:30
نمی تواند!!!چرا؟زیرا چشمی که عینک و سرمه اش را از سازمان می گیرد لاجرم استحالهء درون سازمانی می شود.پس صداقت را با عینک و سرمهء آنان معنی می کند.هر چه بگویند جوابش را به آنان می دهد که،بله بله راست است.باید دید حسن خلق و صداقت ونگاه صحیح و حقانیت ورازداری، از نظر آنان چه مفهومی دارد.من هرگز در طول دوران خدمتم پی به این مفاهیم از منظر آنان نبردم که نبردم.مردان حق طلب ظاهر و باطنشان و زبان و روان و رفتارشان یکی است.سعادت در گرو این مسائل است.اگر حراستها دارند خوشا و اگر ندارند بدا ."یوم تبلی السرائر" فرا می رسد.
پاسخ + +2 0 --
پروانه 1399/12/20 - 14:19
از جمله کارهای خلاقانه و ارزشمندی که از با حمایت و همکاری حراست برگزار شده است میتوان به جشنواره شعر شمع بیت المال در ترویج و حراست از فرهنگ صیانت و حراست از بیت المال در اداره کل شهرستان های استان تهران اشاره نمود که با همکاری حوزه امین اموال برگزار شد در دی و بهمن سال1399و انصافاً در انفعال و رخوت بخش فرهنگی و فقدان امکان نقش آفرینی نیروهای شایسته در مدیریت بخش فرهنگی آموزش و پرورش این قبیل کارها بسیار ارزشمند است که متاسفانه کمتر مورد اقبال مسوولین و رسانه ها قرار گرفت ولی به نوبه ی خودمون مراتب قدردانی خودمون رو اعلام می کنیم.
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1399/12/20 - 14:42
متاسفانه مدیران سیستم آموزش و پرورش از گفت و گو و مناظره با اصحاب رسانه و همکاران صاحب نظر و اندیشه هراس دارند و حتی دوستان و همراهان گذشته خود آنها نیز اگر بخواهند در مورد عملکردشان نقدی داشته باشند مورد قهر و غضب قرار می دهند و یکی از مشکلات بزرگ سیستم آموزش و پرورش قرار نداشتن افراد شایسته در جایگاه های تصمیم گیر و تصمیم سازی است که قاعدتاً نیروهای بدون صلاحیت و شایستگی بدلیل ضعف ها و کاستی هایی که دارند از اساس با هرنوع شفافیتی مخالف هستند،البته این دولت که عمرش رو به زوال است و قطعا در دولت آینده چه اصولگرا و چه اصلاح طلب باشد این مدیران عافیت طلب و فرصت طلب جایی نخواهند داشت و امیدواریم مسوولین و مدیران دردولت بعد افرادشفافیت خواه و انتقاد پذیر و اهل تعامل با رسانه ها باشند.
پاسخ + 0 -1 --
زیبا 1399/12/25 - 11:17
آقای فانی روبایدآموزش وپرورش نگه می داشت برای خودش الان تمام مشکلات آموزش وپرورش روحل می کرد!!!!
پاسخ + +2 0 --
سبحانی 1400/01/10 - 15:24
انصافا حراست ها در سالهای اخیر هم با برنامه است هم نگاه فرهنگی دارد .نمونه اش حضور یک فرد عالم و فرهنگی در حراست آموزش و پرورش شهر تهران است . دکتر اسدی و همکارانش نمونه ای از یک حراست آگاه و دوست داشتنی اند که هدفشان حل مشکلات است . همکاران حراست تهران نگاه مشورتی به موضوعات دارد و از حق نباید گذشت که ایجاد آرامش کرده اند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در شرايط كنوني حضور طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه در مدارس چه مزيت‌هايي دارد؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور