صدای معلم

« اگر آقای حاجی میرزایی این سخنان را از روی آگاهی و اختیار بیان کرده و منطقی است دیگر چرا عقب نشینی می کند و چرا بر سر مواضع اصولی خود نمی ایستد ؟ »

چرا وزیر آموزش و پرورش خود را " جدی " نمی گیرد ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

انتقاد صدای معلم از عقب نشینی وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق و استخدام معلمان

سخنان اخیر وزیر آموزش و پرورش خطاب به معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها در مورد " حقوق معلمان " واکنش های گسترده و بعضا تندی را در میان " معلمان " به همراه داشت . ( این جا )

وزارت آموزش و پرورش دهم آبان در اطلاعیه ای اعلام کرد : ( این جا )

« سخنان وزیر آموزش‌ و پرورش در نشست مشترک با مدیران کل و معاونان آموزش‌ و پرورش استان‌های کشور  و خطاب به مدیرانی که در این جلسه شرکت کرده‌اند بوده است و بر این موضوع تاکید داشته که دشواری‌ها و کمبودهایی که در مسیر اجرای شایسته مسئولیت‌ ها و اراده آنان خللی ایجاد نکند و از تمام ظرفیت خود برای تعیین دسترسی همه دانش آموزان به آموزش با کیفیت استفاده کنند.

در پایان این اطلاعیه تصریح شده است؛ منظور از صحبت‌های پخش شده در این نشست به‌هیچ‌وجه جامعه معلمان کشور که در شرایط کرونا تمام تلاش خود را برای استمرار جریان آموزش انجام دادند، نبوده است. در صورتی که سخت کوشی، مسئولیت پذیری و خلاقیت معلمان در شرایط بسیار دشوار کرونایی موجب بالندگی و افتخار کشور است. »

در همین تاریخ ؛ وزیر آموزش و پرورش در گفت و گوی زنده با شبکه خبر همین نظر را مجددا تایید و تصریح کرد .

پرتال وزارت آموزش و پرورش نوشت : ( این جا )

« عضو کابینه دولت تدبیر و امید در پاسخ به این سؤال که نقل‌قولی از شما در فضای مجازی با این عنوان که معنای حقوقی که می‌گیریم این است که خدمت را به‌طور کامل ارائه کنیم و هرکسی این را قبول ندارد نباید پای آن را امضا کند؛ گفت: در نشستی خطاب به مدیران کل و معاونین تلاش کردم به آن‌ها بگویم که امسال سال خاصی است که با روش‌های گذشته نمی‌توانیم مسائل امسال را حل کنیم. امسال آموزش‌ها متنوع شده و بخشی از آموزش‌ها از طریق شبکه شاد و برخی از طریق تلویزیون ارائه می‌گردد و ما باید مطمئن باشیم که همه دانش آموزان از آموزش بهره‌مند می‌شوند.

حاجی میرزایی تصریح کرد: در صحبت بالا مخاطب من مدیران کل و معاونین بودند که وقتی پستی را قبول می‌کنند و مسئولیتی را می‌پذیرند باید در ازای آن به دانش آموزان خدمت ارائه کنند و مطمئن شوند که همه دانش آموزان دسترسی کامل به آموزش دارند بنابراین به‌هیچ‌وجه مخاطبان ما معلمان نبودند.

وزیر آموزش‌ و پرورش با تشکر از زحمات دلسوزانه معلمان در شرایط کرونا گفت: معلمان در شرایط کرونا بسیار خلاقانه، مبتکرانه و مسئولانه ظاهر شدند و خانواده‌ها به‌عنوان ناظر بر این موضوع که معلمان در این شرایط با صرف وقت بیشتر، دقت بیشتری در امر آموزش دارند را گواهی می‌دهند؛ بنابراین همه ما قدردان معلمان کشور هستیم. آیا مستنداتی برای رد این فرضیه و اقناع افکار عمومی در دسترس می باشند در حالی که به نظر می رسد وزن اصلی سیستم و محتوای آن را " ابن الوقت " ها با صور و عناوین دیگری بسته اند ؟

وی با اشاره به خطایی که در برخی سایت‌ها، در برداشت از این جمله اتفاق افتاده بود و موضوع صحبت را به معلمان نسبت داده بودند، گفت: در این صحبت خودم و معاونان و مدیران کل را خطاب قرار دادم و گفتم مسئولیت 15 میلیون دانش‌آموز بر عهده ما است و از این طریق مدیران خود را ترغیب کردم تا دقت در کار خود را بالا ببرند. کار امروز آموزش‌ و پرورش شبانه‌روزی است و باید تلاش کنیم که در کنارهم و با کمک هم آن را با موفقیت پیش ببریم. »

« صدای معلم » پس از اظهارات وزیر آموزش و پرورش نوشت : ( این جا )

« در این نشست از رسانه ها و خبرنگاران دعوتی به عمل نیامده بود تا بتوان با مشاهده همه نشست و سخنان ایراد شده نسبت به آن نظری بیان کرد .

قیچی کردن یک  تکه بدون توجه به کل جریان ضمن آن که با متدولوژی علمی سازگار نیست ؛ راه را بر قضاوت های سطحی و پوپولیستی هموار خواهد کرد و این بزرگ ترین انتقاد بر روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش است که چرا این گونه نشست ها علی رغم انتقادات همیشگی « صدای معلم » پشت درهای بسته برگزار می شوند و چرا روابط عمومی این وزارتخانه به نقش " تحلیل گری " آگاهانه و مسئولانه خود عمل نکرده و رویکرد غالب آن " انفعال " است ؟ »

پرسش « صدای معلم » آن است که کدام رسانه ، فرد و جریان از این نشست فقط یک دقیقه آن را منتشر کرده و  دقیقا چه هدف و یا اهدافی را دنبال می کنند ؟ چرا محتوای این نشست به صورت کامل به آگاهی و رویت افکار عمومی نمی رسد ؟

انتقاد صدای معلم از عقب نشینی وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق و استخدام معلمان

کدام سایت این خطا را انجام داده است ؟ اگر این خطا عمدی بوده است چرا شفاف سازی نمی شود و پی گیری قانونی و حقوقی صورت نمی گیرد ؟

و اما پرسش مشخص و شفاف این رسانه از وزیر آموزش و پرورش آن است که اساسا این سخنان برای چه منظوری بیان شده اند ؟ پرسش « صدای معلم » آن است که کدام رسانه ، فرد و جریان از این نشست فقط یک دقیقه آن را منتشر کرده و  دقیقا چه هدف و یا اهدافی را دنبال می کنند ؟ چرا محتوای این نشست به صورت کامل به آگاهی و رویت افکار عمومی نمی رسد ؟

مساله اصلی چه بوده که وزیر آموزش و پرورش را مجبور به این واکنش و ایراد چنین سخنانی کرده است ؟

در جریان آموزش و فرآیند تربیت ؛ " معلمان " اصلی ترین  و مهم ترین بخش درگیر با دانش آموزان و جامعه " هدف " هستند . مدیران و سایر عوامل دخیل در آموزش و پرورش هم نقش پشتیبان دارند .

اگر مخاطب این سخنان " معلمان " نیستند و به اذعان وزیر آموزش و پرورش آنان وظایف خود را به نحو احسن و اکمل انجام داده و شایسته تقدیر و تشکرند ؛ پس مشکل چیست ؟ و چه کسی معترض و منتقد وضعیت موجود است ؟

اما اگر مشکلی در سیستم و گردش کار مشاهده می شود این برخورد " غیرصادقانه " و " غیرشفاف " ناشی از چیست ؟

اگر آقای حاجی میرزایی این سخنان را از روی آگاهی و اختیار بیان کرده و منطقی است دیگر چرا عقب نشینی می کند و  چرا بر سر مواضع اصولی خود نمی ایستد ؟

 انتقاد صدای معلم از عقب نشینی وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق و استخدام معلمان

آیا با این " چرخش ناگهانی مواضع " اتوریته و استقلالی از وزیر آموزش و پرورش بر جای خواهد ماند ؟ آیا فردا دیگر کسی سخنان وزیر را جدی خواهد گرفت ؟

برخی منتقدان عنوان کرده اند که وزیر آموزش و پرورش " ابن الوقت " است .

آیا مستنداتی برای رد این فرضیه و اقناع افکار عمومی در دسترس می باشند در حالی که به نظر می رسد وزن اصلی سیستم و محتوای آن را " ابن الوقت " ها با صور و عناوین دیگری بسته اند ؟

پایان گزارش/


انتقاد صدای معلم از عقب نشینی وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق و استخدام معلمان

دوشنبه, 12 آبان 1399 15:44 خوانده شده: 321 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +15 -1 --
دبیر مفت 1399/08/12 - 17:45
من فرض که وزیر راست بگن و منظورشون همون مدیرانشون باشه. چرا باید مدیرانشون ادعایی داشته باشن؟ مگه حقوق مدیران کل و معاونین که جزو کادر اداری هستن یهو تو اسفند 50 درصد زیاد نشد؟ و همینطور بعد از عید و دو ماه بعدش؟ کی حقوقشون عقب افتاده؟ مگه برای مدیرکل شدن قرارداد امضا میکنن؟
دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/13 - 00:09
وزیر خودش جدی میگیره دوست عزیز پور سلیمان و شهسواری این. بیچاره جدی نمی‌گیرند کلا هیچ کس را داخل آدم حساب نمیکند وگرنه لااقل یک بار یک نظر مخالف را می پسندید
پاسخ + +15 -1 --
مدرس آزاد 1399/08/12 - 19:01
از بس که وجود و اصرار بر بقای توهّمِ در سیستمِ توهّم زده، سیستم را اذیت می کند و سپس!! زیر سیستم، رأس سیستم را !!
و پس چگونه خود را جدی بگیرد در حالی که پژواک و انعکاس نادیده گرفتن حق، به او اصابت می‌کند و توفیق جدّیت را از ایشان سلب و گره‌اش را صُلب می‌کند!!!!
چه سخت است در فضای وجود توهّم وزیر بودن !!!
پاسخ + +10 -1 --
ناشناس 1399/08/13 - 20:48
همه چیز درآ.پ شوخی است آموزش مجازی ،آموزش حضوری،آموزش تلویزیونی،اجرای رتبه بندی،عدم محرومیت دانش آمچزان ازآموزش به جرات می توان گفت اکثریت دانش آموزان از آموزش محرومند البته زیرتلاش هایی کرده ولی وقتی بودجه کافی نیست کارها پیش نمی رود
پاسخ + +8 0 --
ابوحمزه-مدرس دانشگاه 1399/08/14 - 06:10
این سخن که:
برخی منتقدان عنوان کرده اند که وزیر آموزش و پرورش " ابن الوقت " است .

گاملا صحیح است.
در موضوع برخورد با مفاسد مالی و سوءاستفاده میلیاردی رییس دانشگاه فرهنگیان ابتدا وزیر برخورد جدی کرده و مدیر متخلف را عزل کرد اما با تشر چند نماینده مجلس متاسفانه به سادگی عقب نشینی کرد.
با این چرخش ناگهانی دیگر کسی این وزیر آموزش و پرورش متزلزل و سخنان وزیر او را جدی نمی‌گیرد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1399/08/16 - 17:21
سی خدمت در اموزش و پرورش را تباه عمر میدانم چون کسانی در راس امور می نشینند که سواد ان چنانی وتخصص لازم را ندارند همشان بله وقربان هستند .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور