صدای معلم

« این به آن معنا نیست که معلمان چون تعهدی داده اند نباید انتقاد کرده و نسبت به وضعیت موجود و احصا و پاسخ گویی به مطالبات قانونی شان توسط مسئولان و مدیران با سکوت و بی تفاوتی مواجه شوند ؛ اما پرسش بنیادین « صدای معلم » آن است که فضای مطالبه گری و پرسش گری در فضای کنونی آموزش و پرورش و در میان " معلمان " چگونه است ؟ آیا رفتار غالب معلمان با مسائل پیرامونی در حوزه شغلی و حتی مسائل صنفی ، یک رفتار مسئولانه و حرفه ای بوده است ؟ »

آیا سخنان اخیر وزیر آموزش و پرورش " متعارض " بوده و نیاز به " عذرخواهی " دارد ؟

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش انتقادی صدای معلم درباره سخنان وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان

محسن حاجی‌ میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در ویدیویی که به تازگی از او منتشر شده است خطاب به معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها می گوید:

« معنای حقوقی که می گیریم این است که ما این خدمت را کامل ارائه می‌کنیم.

هرکسی قبول ندارد نباید پای آن قرارداد را امضا کند.

 هر کسی  امضاء کرد یعنی به هیچ عامل دیگری ربط ندارد.

به هیچ عامل دیگری ربط ندارد .

فلانی خوب رفتار کرد ، فلانی بد رفتار کرد  .

حقوق ما را دیر دادند ، حقوق ما را زود دادند ، کم دادند ، زیاد دادند . به فلانی زیاد دادند ، با دستگاه این جوری است . معیار برای داوری در مورد گفتار و کردار افراد در این بحران " صداقت " است .

هیچ معیار نیست.

چون پذیرفتیم ، می توانیم نپذیریم . کسی ما را مجبور نکرده است .

اگر نمی‌توانیم زیر بار این مسئولیت قد علم کنیم ، بکشیم کنار .

طریق عشق طریقی عجب خطرناک است         

نعوذ بالله اگر ره به مقصدی نبری

وارد بازی بزرگی شدیم . خواسته و ناخواسته زیر برگه مهمی را امضا کرده ایم. »

این سخنان در شبکه ها و گروه های مجازی انعکاس وسیعی داشته و بسیاری به آن اعتراض کرده و خواهان عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش شده اند .

این معلمان می گویند که حاجی میرزایی به معلمان توهین کرده و برخی حتی خواهان استعفای و یا کناره گیری وی شده اند .

البته در این نشست از رسانه ها و خبرنگاران دعوتی به عمل نیامده بود تا بتوان با مشاهده همه نشست و سخنان ایراد شده نسبت به آن نظری بیان کرد .

قیچی کردن یک  تکه بدون توجه به کل جریان ضمن آن که با متدولوژی علمی سازگار نیست ؛ راه را بر قضاوت های سطحی و پوپولیستی هموار خواهد کرد و این بزرگ ترین انتقاد بر روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش است که چرا این گونه نشست ها علی رغم انتقادات همیشگی « صدای معلم » پشت درهای بسته برگزار می شوند و چرا روابط عمومی این وزارتخانه به نقش " تحلیل گری " آگاهانه و مسئولانه خود عمل نکرده و رویکرد غالب " انفعال " است ؟

گزارش انتقادی صدای معلم درباره سخنان وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان

و اما پرسش « صدای معلم » از منتقدان و معترضان آن است که آن ها دقیقا و به صورت مستند و شفاف توضیح دهند که کجای سخنان وزیر آموزش و پرورش در این مقیاس ، غیر منطقی ، توهین آمیز و یا گستاخانه است ؟

آیا اگر کسی برای انجام کاری تعهد بدهد می تواند به هر بهانه و یا توجیهی از ایفای تعهدات داده شده سر باز بزند ؟

به زبان ساده تر ؛ اگر معلم ، مدیر ، مربی و... حقوق مکفی نداشته باشند می توانند از کار خود بزنند ؟

البته این به آن معنا نیست که معلمان چون تعهدی داده اند نباید انتقاد کرده و نسبت به وضعیت موجود و احصا و پاسخ گویی به مطالبات  قانونی شان توسط مسئولان و مدیران با سکوت و بی تفاوتی مواجه شوند ؛ اما پرسش بنیادین « صدای معلم » آن است که فضای مطالبه گری و پرسش گری در فضای کنونی آموزش و پرورش و در میان " معلمان " چگونه است ؟

گزارش انتقادی صدای معلم درباره سخنان وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان

آیا رفتار غالب معلمان با مسائل پیرامونی در حوزه شغلی و حتی مسائل صنفی ، یک رفتار مسئولانه و حرفه ای بوده است ؟ آیا می توان از مسئولیت های حرفه ای خویش صرف نظر کرده و همیشه توپ را به  زمین دیگران حواله کنیم ؟

آیا  قاطبه ی معلمان در زمینه حقوق و مطالبات قانونی خویش آگاه بوده و از ظرفیت های قانونی و مدنی برای احیای آن ها استفاده کرده اند ؟

وزیر آموزش‌ و پرورش  هفتم آبان سال جاری در نشست مشترک مدیران کل آموزش ‌و پرورش استان‌ها با فرماندهان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان در بخشی گفته است  : ( این جا )

«  اعتقاد داریم جامعه مطالبه‌گر جامعه زنده‌ای است که در مطالبه‌گری باید مطالبه را از خود آغاز کند . » چرا روابط عمومی این وزارتخانه به نقش " تحلیل گری " آگاهانه و مسئولانه خود عمل نکرده و رویکرد غالب " انفعال " است ؟

آیا معلمانی که وزیر آموزش و پرورش را آماج انتقادهای خود قرار می دهند به این مهم توجه داشته اند و آن را به یک فرهنگ سازمانی غالب در آموزش و پرورش تبدیل کرده اند ؟

برخی از منتقدان به توئیت جدید حاجی میرزایی خطاب به خانواده ها اشاره کرده که در آن به " معلمان و تلاش های " آنان اشاره شده و آن را نوعی تناقض گویی دانسته و دست آخر آن را گل به خودی و نشانه سردرگمی وزیر آموزش و پرورش تلقی کرده اند .

گزارش انتقادی صدای معلم درباره سخنان وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان

به نظر می رسد این دو ارتباط ماهوی با هم نداشته و نمی توانند به لحاظ معنایی و مفهومی خنثی کننده یکدیگر باشند .

هستند معلمانی که " صادقانه " در این عرصه فعالیت کرده و به معیارهای " حرفه ای " عمل کرده اند . این معلمان شایسته تقدیر هستند و قطعا باید جایگاه آنان در جامعه مورد بازیابی و تقدیر قرار گیرند اما این موضوع نمی تواند قابل تعمیم به همه جامعه فرهنگی کشور باشد .

گزارش انتقادی صدای معلم درباره سخنان وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان

« صدای معلم » پیش تر و در گزارش های متعدد و مستند خود در ارتباط با " تعطیلی مدارس به علت کرونا "  به عملکرد مدیران و معلمانی در نظام آموزشی اشاره کرده که به صورت " مستقیم " و " غیر مستقیم " بر طبل تعطیلی مدارس کوبیده و حتی " آموزش " را از اساس لوث کرده و هویت حرفه ای و استقلال مدرسه را مخدوش کرده اند .

عملکرد این دسته از فرهنگیان در قالب مدیر ، معلم و... موجب شده است تا ذهنیت منفی جامعه در مورد تعطیلی فرهنگیان تشدید شود .

این گروه که البته تعداد شان هم کم نیست ؛ به انحاء مختلف سعی کرده اند تا در مدرسه بسته بماند و حتی گزارش های مستند صدای معلم در مورد تجربیات جهانی در مورد بازگشایی مدارس چه در کشورهای توسعه یافته و چه در حال توسعه را از ابتدای تعطیلی مدارس در 9 ماه گذشته را یا به تمسخر گرفته و یا در مورد آن سکوت کرده و در بسیاری موارد  به توجیه روی آورند .

معیار برای داوری در مورد گفتار و کردار افراد در این بحران " صداقت " است .

عملکرد همه در هر سطحی باید مورد نقادی قرار بگیرد اما این گونه حملات به وزیر آموزش و پرورش اخلاق مدارانه نیست .

هیچ بهانه ای از سوی هیچ فرد در هر سطحی برای " کم کاری " پذیرفته نیست .

پایان گزارش/


گزارش انتقادی صدای معلم درباره سخنان وزیر آموزش و پرورش در مورد حقوق معلمان

شنبه, 10 آبان 1399 14:13 خوانده شده: 588 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +20 -2 --
ناشناس 1399/08/10 - 14:57
مگر فقط معلمان امضا کرده اند که باید سکوت کنند مگر بقیه کارمندان دولت امضا نکرده‌اند وقتی عرضه افزایش حقوق معلمان را نداری لااقل حرف نزدن بلدی که باید معذرت خواهی کند نمیشود دوباره صحبت ها را ماست مالی کرد و عوض کرد مقصود وزیر فقط معلمان بودند و بس ایشان با مدیران ارشد خود ازاین حرفها ندارند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/08/10 - 18:32
یک پیشنهاد:
پیشنهاد می کنم وزیر محترم فیش دریافتی خود را علنی کنند تا ما هم بتوانیم قضاوت کنیم خدمتی که ارائه می کند در قبال دریافتی که دارند، مناسب است یا خیر؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 17:59
چرا باید پنج درصد حقوق معلمان در صندوق ذخیره که‌وصل به بانک سرمایه هست واریز شود ؟؟؟ مسول کیست ؟؟؟؟؟
پاسخ + +14 -1 --
حقی 1399/08/10 - 15:29
آقای وزیر طریق عشق یعنی طریق خدا یعنی طریق کتاب خدا یعنی اینکه خداوند مراد از نزول کتاب و دین را بر پایی مردم برای اجرای عدالت می داند.
لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ 
ما رسولان خود را با دلائل روشن فرستاديم، و با آنها كتاب (آسماني) و ميزان (شناسائي حق و قوانين عادلانه) نازل كرديم، تا مردم قيام به عدالت كنند.

کسی که عدالت را قبول نداشته باشد و به دنبال آن نباشد به نظر شما چگونه آدمی است؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/10 - 18:04
درود کسی که عدالت را اجرا نکند بین معلمان و حقوق بگیران بالاتر بنظرتان اگر حضرت علی علیه‌السلام بود چه بلایی سرش می آورد؟ هرکس کلمه ای به من بیاموزد تا آخر عمر بنده او خواهم بود از زبان عادل ترین انسان گفته شده فکر نکنم به همچین انسانی میدان کار میداد و اشتباهاتش را نادیده می‌گرفت یا علی
پاسخ + 0 0 --
زنبور آخرالزمان 1399/08/11 - 03:22
البته به حضرت علی(ع) کسی نمی توانست و نمی تواند چیزی بیاموزذ و ایشان می دانست با بیان این جمله هیچگاه بنده کسی نخواهد شد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:02
این گفته حضرت علی است احتیاج به تفسیر شما ندارد اون اسم مسخره عوض کن اگر معلمی حق معلمان است اینچنین باشند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:02
این گفته حضرت علی است احتیاج به تفسیر شما ندارد اون اسم مسخره عوض کن اگر معلمی حق معلمان است اینچنین باشند
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/08/12 - 13:58
شاید این اسم را ماهرانه انتخاب کرده باشد
گویا افتخارش اینست که زنبوری در آخر الزمان باشد

یعسوب به معنای زنبور است و ما حضرت علی(ع) را یعسوب الدین می‌گوییم

و اگر اشتباه نکنم در حدیثی، مهدی(عج) یارانی دارند که صدای مناجات، ذکر و نمازشان تا صبحگاه چون ندای پیوسته زنبوران است یعنی دائم در ذکرند !! و ذکر با آنان در هر حالی است.

و ....

پس به واسطۀ کم اطلاعی، این و آن را بی جهت و ناشیانه زیر سؤال نبر !!!

بار الهی!! توهّم در جذب نیرو در آموزش و پرورش و کم اطلاعی معلمان را دور کن!
بار الهی!! یاری کن تا در جذب نخبگان ناشی نباشند و شدیداً بی خدشه و بی تکبّر باشند !!!
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/08/13 - 16:16
آقای مدرس آزاد لطفاً برای ارزانی هم دعا بفرمایید چون خیلی دعا میکنید و اطلاعات قوی زنبورکی دارید شاید دعایتان بگیرد
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/08/13 - 23:50
سلام بر جناب شهاب و تبریک این روز عزیز

خواست قلبی(دعا کردن) برای ارزانی ارزشمند و عکس آن غیر ارزش است. این موضوع را می توانید در سخنان پیامبر مکرم اسلام(ص) در نهج الفصاحه جستجو نمایید.

شرط لازم استجابت دعا، خیلی دعا کردن نیست ولیکن خیلی دعا کردن مثل کوبیدن فراوان درگاه الهی بوده و اگر شرطی مانع استجابت نباشد، اثر مثبت دارد

ارزانی و گرانی و گل آلودگی در دستان و اختیارات و نفسانیات و نیّات خود مردم است! فی المثل هنگامی که حق طلاق زن در دستان و اختیار مرد است! و از این منظر بی جایگاهی استجابت دعای مرد برای جدایی از شرّ زن بدش متفاوت است با جایگاه استجابت دعای زن نسبت به مرد بدش!
مبحث استجابت دعا گسترده، حکمت پذیر و گاه تحلیل پذیر است! و قرآن واحادیث و تعقّل و تجربیات ما راهنما !!
دعا کردن چه اجابت بشود و چه اجابت نشود قطعاً مفید و مؤثر است؛ چه از سر چاره باشد و چه از سر ناچاری! بیچاره مستجاب تر است ولی باز بیچارگی شرط لازم نیست که چه بسا این بیچارگی از سر ستم به خود بوده است!
و ... و هم توبه مراتب دارد و هم ستمگری و هم ستم دیدگی!
و ...
پاسخ + +13 -1 --
دبیر مفت 1399/08/10 - 17:38
عشق رو ببر سر خیابون ببینم یه سطل ماست بهت میدن؟
ما از اول که اومدیم نگاه قانون کردیم. طبق قانون حقوق باید مطابق تورم زیاد بشه نه اندازه کفایت وزیر و مجلس و دولت.
زندگی خرج داره و با صدای سخن عشق شکم زن و بچه سیر نمیشه.
تو این وانفسا که معلما دارن با تمام وجود از جان و مالشون میزنن تا بتونن با اون شاد مشنگ و با هزینه خودشون کلاسهاشونو سرپا نگهدارن شنیدن یه همیچین حرفایی عین پتکه که رو سرشون فرود میارن. خفت و خواری هم حدی داره.
این وزیر.... با این حرفاش حیا را خورده و آبرو را قی کرده.
واقعا فکر کرده نوکر بی جیره و مواجبش هستیم که هرچی دهنش میاد میگه.
پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1399/08/10 - 18:34
داره این حرفا رو یاد مدیراش میده که در جواب معلما اونا هم همینا رو بگن.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:04
کدوم‌ مدیران ؟ مستقیم با معلمان هست وگرنه که معاونان دم دستش هستند و مدیر اصلی که خودشه برادر
پاسخ + +11 0 --
حرف حق 1399/08/10 - 19:24
با سلام و عرض ادب.آقای به اصطلاح وزیر که هر جا میشینی از شاد میگی و ظرفیتش.چرا وقتی می خوای به احترام معلمین گرامی از جا برخیزی، می ری توی توئیتر از جا بر می خیزی.بیا توی همین شاد تا تعداد از جا برخیزیدنات بیشتر بشه.این خودش میتونه یه اثر مثبت داشته باشه و حتی یک الگوی مناسب تدریس تربیت بدنی در شاد باشه.مثلا یه معلم آنلاین بشه، پیام شما را می بینه که از جا برخاستی.میشینی باز یه معلم دیگه آنلاین میشه و همینجور ادامه داره.
آخه توئیتر که فیلتره و فضای مجازی خارجی معاند است.مگه به همین سردار جلالی نفرمودین برای پدافند غیر عامل، "شاد" قدم بزرگی بوده.پس چرا قدم میزنی تو توئیتر.
البته بعید نیست از فردا بخشنامه محرمانه حراستی بدن هر معلمی توئیتر وزیر را دید زده بیارید واسه هفته پدافند غیر عمل توبیخش کنین تا درس عبرتی بشه...
پاسخ + +12 0 --
کارگری فی سبیل الله 1399/08/10 - 20:07
ای کاش این جملات را رو به آینه بگویید که اگر کسی که از عهده مسولیتش بر نمی آید با احترام و عزت کنار بکشد....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/12 - 14:37
شما آقای پور سلیمان ازیک حقه روانشناسی استفاده کردید که معلمان با دیدن تیتر با وزارت مخالفت کنند و شما که حضور نداشتید از وزیر حمایت کنید شما اول متن کامل سخنرانی وزیر را منتشر کن تا معلمان هم بدانند تکلیفشان چیست شما روانشناس. خیلی خوبی هستید معلمان را خوب میشناسید انگلستان که ملت ایران را زمان مصدق خوب می‌شناخت و به اهداف خود رسید
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/08/12 - 15:06
دوست عزیز ناشناس

سلام

1- در گزارش قید شده است که رسانه ها و خبرنگاران حضور نداشته اند و این همیشه مورد انتقاد صدای معلم بوده و به کرات بیان شده است .

اتفاقا این القاب و عناوین شما بیشتر زیبنده کسی و یا جریانی است که " یک دقیقه " از کل نشست را بریده و آن را در شبکه ها گذاشته و همه چیز را مطابق میل خود هدایت و کانالیزه کرده است .


اگر من در نشست بودم ؛ قطعا توصیح بیشتر می خواستم و پرسش می کردم .


2- من اگر کل ویدئوی نشست را داشتم مطابق روال صدای معلم همه را برای آگاهی دیگران پیاده می کردم .

رویه ما " شفافیت " و " مطالبه گری " است .


3- روان شناسی می گوید پیش از ارسال نظر چند بار آن را مطالعه کن تا غلط املایی و نگارشی نداشته باشی !

روان شناسی می گوید ابتدا گزارش را با دقت و حوصله مطالعه کن و عجله نکن .

4- اتفاقا من دوستدار آقای مصدق و روش او در حکمرانی هستم .

اتفاقا مصدق را نه انگلستان بلکه مردم احمق ، بی سواد و متوهمی سرنگون کردند که عقل شان به چشم بود و تحلیلی از وقایع و جریانات نداشتند و اهل فکر کردن و دوراندیشی نبودند ....

هنوز هم نیستند .

هنوز هم ندارند !

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/13 - 16:18
مردم احمق رشته لطفاً رعایت فرمایید
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/08/13 - 21:22
دوست عزیز ناشناس

سلام

متوجه منظور شما نشدیم .

منظورتان این است که رعایت " حماقت نهادینه شده " و " آدم های احمق " را بنماییم که امان تنفس و داشتن یک زندگی سالم را از دیگران ربوده اند ؟!

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/15 - 06:28
مگر شما چند نفر هستید که فعل نشدیم به کار میبرید ؟؟حماقت زمانیست که همه را احمق فرض نمایید شما خود را عقل کل میدانید چرا به نظرات مخالف احمق میگویید. آنها هم شاید مثل آینه باشند و مخالف را احمق فرض کنند اصولاً پایه و اساس نظرات شما چیست که با همه مخالف هستید؟ لطف کنید آرمان آموزش و پرورش خود را بگویید تا اهل الحمقا از حماقت برون آیند و به مکتب جنابعالی روشنفکر بپیوندند جالبه همه احمق هستن البته نظر مخالف
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/08/15 - 10:04
سلام

دوست عزیز ناشناس

1-تصور می کردیم تفاوت میان شخصیت حقوقی و حقیقی را متوجه هستید .

2- این نظر شماست و نتیجه گیری شما .

از نظر ما ؛ حماقت مصداق آن مثل معروف : " آن کس که نداند و نداند که نداند " می باشد .

3- به نظر می رسد شما گزارش های این رسانه را کامل و یا حوصله مطالعه نمی کنید .

صدای معلم یک رسانه مستقل است و از پوپولیسم و غوغاسالاری بیزار است .

معیار ما تفکر انتقادی و نهادینه سازی فرهنگ گفت و گو ست .

4- قبلا هم گفته شد ؛ باید اختلاف نظر و تکثر آراء را بپذیریم و به آن احترام بگذاریم .

پایدار باشید .
پاسخ + +7 -3 --
حسن 1399/08/10 - 20:53
سلام جناب صدای معلم نه صحبتای جناب وزیر در نورد امضا و تعهد توهین نبود اما در مورد اینکه دیگه نباید بگید فلان و بهمان و ما هر غلطی دلمون خواست سرتون بیاریم نباید حرف بزنید و این یعنی جه اونوقت مگه دوره ی برده داریه مرد ناحسابی
زورت میاد داری تو کرونا حقوق میدی به معلم خب رک و راست بگو این حرفا و اونم از زبون وزیر محترم! اموزش و پرورش یه مملکت عجیب که چه عرض کنم سخیفه بعدم اگر جنابعالی تو این یکسال بیشترین افزایش حقوق رو متعلق به فرهنگیان میدونی چون بیست ساله افزایش حقوق واقعی در کار نبوده که حالا منت میزاری سرمون. بقول شاعر جناب وزیر شعر خوان
گلی که تربیت از دست باغبان نگرفت
اگر به چشمه ی خورشید سر کشد خودروست
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/08/10 - 23:35
آقای حسن

سلام

1- ما توهینی در سخنان وزیر آموزش و پرورش ندیدیم .

نظر شما هم محترم است .

اگر شما و سایر دوستان " رگ غیرت " و" تعصب " تان بالا زده است ؛ چرا در ماجرای خط و نشان کشیدن معاون استاندار تهران خطاب به معلمان در مورد فعالیت در شبکه شاد سکوت کردید ؟!


2- معیار " صداقت " است .

چه معلم و چه غیرمعلم .


3- به نظر ما ؛ یک سوزن خود به خود ؛ یک جوالدوز به دیگران .

آیا معلمان خود در این زمینه به وظایف مدنی و شهروندی خود عمل کرده اند؟

در این مورد گزارش و یادداشت های بعدی به منشور " شفافیت " بیشتر ارائه خواهد شد .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
زنبور آخرالزمان 1399/08/11 - 03:26
خود کرده را تدبیر هست؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:09
شما صدای معلم اگر توهینی ندیدید پس تیتر وزیر باید معذرت خواهی کند یا خیر برای چیست ؟؟؟شما شدی بی بی سی که خبرهاتون چند پهلو هست منتظر جواب کوبنده شما هستم احتمالا برای کنف کردن جوابی نخواهید داد
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/08/11 - 18:13
دوست عزیز ناشناس

سلام

فلسفه رسانه پرسشگری ، مطالبه گری مسئولانه و آگاه سازی در حوزه مسائل شهروندی است .

پاسخ پرسش شما در گزارش و توضیحات مکمل ارائه شده است .

پایدار باشید .
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1399/08/10 - 20:54
همه بی حوصله شده اند و به سردی حرف می زنند. دیگه محبت و ادب داره به تاریخ می پیونده.
پاسخ + +12 -3 --
ناصر 1399/08/10 - 21:04
"صدای معلم" توبهتر می دانی که این سخن وزیر خطاب به مدیران کل ومعاونین نیست.آنها به وقتش وبه حد کافی دریافتی دارند،اعتراضی هم ندارند! اما آسمان به ریسمان بافتن برای توجیه سخن ناروای وزیر برای چیست؟!
نمی دانم(؟!)وزیری که خود گفته بود که 18سال است که از آموزش به دور است وتازه 18سال قبل هم کارمند نهضت سوادآموزی بوده وفکرکنم یک بار هم کلاس درس را تجربه نکرده چگونه این مسئولیت راقبول کرده؟! برای رضای خدا که نبوده.معلم باید تدریس کندوخوب هم تدریس کند،دراین موردحرفی نیست.اما اعتراض هم دارد وخواهد داشت."صدای معلم" همان جاهایی که مدعی بازگشایی مدارس هستی معلمین تشکل صنفی دارند،اعتراض هم می کنندوداروهای ضد ویروس را 300میلیون تومان نمی خرندونگران خود بیماری هستند نه حواشی آن.
پاسخ + +13 -1 --
ناشناس 1399/08/10 - 21:20
جالبه توی رسانه رسمی میان این حرفها رو میزنن. بعد میرن توی توییتر دو خط به اسم عذرخواهی مینویسن. باز فردا همین سیکل برقرار.
پاسخ + 0 0 --
زنبور آخرالزمان 1399/08/11 - 03:28
خود کرده ها را تدبیر هست؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:21
این اسمت عوض کن زنبور خان زیبنده فرهنگ نیست
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/08/12 - 14:08
سلام به ناشناس
مطلبی را در فوق در مورد زنبور نوشتم

عنکبوت هم نامی از سوره های قرآن است

از معصومه کچل ها که نامگذاری می کردند که بهتر است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/12 - 14:40
زنبور آخرالزمان زیبنده معلم نیست در ضمن توهین به خواهران معصومه کچل ها هم زیبنده شما استاد مدرس آزاد نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/12 - 14:41
عنکبوت فیلمی هالیوودی هم هست نمیشود گفت عنکبوت موجود چندش آوری نیست
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/08/12 - 15:26
جناب ناشناس
نمی دانم برای شما سوء تفاهمی پیش آمده یا من چیزی را نمی دانم؟!
توهین به ...؟! گفتم چنین اسامی را اینجا میدیدم!!
پاسخ + +3 -9 --
شهسوارزاده 1399/08/10 - 23:22
به نام دوست

از تار نمای وزین صدای معلم سپاسگزارم که بدون ترس از فضای ملتهب کنونی ، بدون توجه به اعتراضات پوپولیستی طبق وظیفه ی رسانه ای خود ( رکن چهارم دموکراسی) عمل کرده و به حقیر می آموزد:

۱. در مقابل وظیفه ای که پذیرفته ام مسئول هستم .

۲. شرایط قرار داد ها را با پیوستن به تشکل های مدنی و ایجاد اتحادیه ها ( در سایه کار کارشناسی و پشتوانه اجتماعی قوی ) بهبود ببخشم .

۳. درد دل در دفتر مدرسه یا رسانه های اجتماعی ( بدون کنشگری مدنی ) فایده ندارد .

به قول ناصر خسرو :
چون نیک نگه‌ کرد و پر خويش بر او ديد
گفتا ز که ناليم که از ماست که بر ماست

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/08/10 - 23:30
درود بر شما

جناب شهسوارزاده

و سپاس از مطالب کارشناسی و وزین شما .

قطعا همین گونه است .

باید سعی کرد فضای مطالبه گری مسئولانه و پرسشگری در جامعه فارغ از ویژگی های منفی تاریخی تعریف و نهادینه شود .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
زنبور آخرالزمان 1399/08/11 - 03:36
بنازم به اراده بالاتر و همیشه صحیح خداوند که در هم کوبنده پشتوانه های ناصحیح اجتماعیست
و از اجتماع است که بر اجتماع است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:24
شما پوپولیستی ترین و غیر منطقی ترین نویسنده ای هستید که دیده شده آقای شهسوار ی شما زیر خط فقری یا دور ازخط فقر نویسنده لجوج‌ و بسیار غیر منعطف و خود بین
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:24
دلیل حمایت صدای معلم ازوزیر چیست ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/08/11 - 22:21
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

دلایل شما برای پوپولیستی بودن حقیر چیست ؟

بیان حقیر چنین است :

۱. رسانه ها رکن چهارم دمکراسی هستند .
۲. نهاد های مدنی ، حلقه واسط بین مردم و مسئولین می باشند .
۳. برای بهبود شرایط قرارداد ها نیاز به اتحادیه داریم .
۴. درد ِ دل کردن در دفتر مدرسه و رسانه ها ( بدون کنشگری مدنی فایده ندارد .
۵. از ماست که بر ماست.
۶. و غیره...

به فرمایش شما ، حقیر پوپولست هستم .
این فرمایش شما ممکن است خوانندگان فهیم را به یاد ِ فریاد زدن دزد بیندازد که خودش هم فریاد می زد آی دزد ، آی دزد .


با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/12 - 14:43
دلایل شما آقای شهسواری برای پوپولیستی خواندن همکاران چیست ؟؟؟ اگر وضعیت مالی خوبی داشتند حق داشتید بیان کردن مشکلات فقر پوپولیستی نیست مطالبه است
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/08/12 - 22:47
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که مجددا با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

به باور حقیر :
هر کس که با رسم نقش مار ، نویسندگان واژه مار را تخریب می کند . پوپولیستی است .
هر کس که بدون مدرک و دلیل ، تحلیلی به ظاهر عمیق ارائه می کند . پوپولیست است .
هر کس که رسانه ها را رکن چهارم دموکراسی نداند بلکه در رسانه ها در دل کند یا تبلیغ خلاف واقع کند ، پوپولیست است .
هر کس که رسانه ها را رکن چهارم دموکراسی نداند بلکه در رسانه ها بجای نقد یک تحلیل یا یک اظهار نظر، بدون هیچ منطقی بی احترامی و تخریب نویسنده را پیشه کند ، پوپولیست است .
هرکس که به تشکل های مدنی بعنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولین توجه نکند ، پوپولیستی است .
هر کس که برای بهبود شرایط قرداد به اتحادیه توجه نکند ، پوپولیستی است .
هرکس که مطالبه ای بدون توجه به امکانات داشته باشد ، پوپولیست است .

هر کس که ...

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 07:27
وزیربهتراست انگشت اتهام را به سمت خودش بگیرد که با کم کاری آموزش وپرورش را به این روز نمی انداخت چراکم کاری می کند یا توان لازم را ندارد یا از حقوقش راضی نیست به هرحال بهتراست پاسخگو باشدبایک عذر خواهی لفظی مشکل معیشت معلم محروم شدن دانش آموزان ازآموزش مطلوب محرومیت مدرسه ها از امکانات آموزشی حل نخواهد شد حل این مشکلات نیاز به اقدام دارد وبارگ گردن قوی کردن وبعدازآن عذرخواهی کردن حل نمی شود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:28
کم کارترین افراد وزارت آموزش و پرورش وزیر و مدیران و معاونان ایشان هستند که تقاضای افزایش حقوق را دارند ؟؟چرا این تذکر را علنی مطرح کرده اند چرا متن سخنان ایشان منتشر نمیشود تا آقای شهسواری ببیند چه گفته اند همچنین معلمان از فقر پرخاش تولید میشود از تیتر نامناسب هم عکس العمل منفی
پاسخ + +11 -1 --
ناشناس 1399/08/11 - 18:20
شما صدای معلم ابتدا سخنان آموزش و پرورش را بدون کم و کاست درج کنید معلومه که معلمان به یک تیتر واکنش منفی نشان میدهند معلمان ندیدند و نشنیدن که وزیر به مدیران و معاونان زیر دستی اشاره میکنند در ضمن آیا خواسته معلمان افزایش حقوق که زیر خط فقر هست یک خواسته غیر منطقی است و باید خفقان بگیرند شما گفتید که وزیر گفتند معلمان و دانش آموزان مطالبه گر باشند اکثر معلمان از وزیر محترم مطالبه دارند لطفاً یک رسانه بزنند بدون سانسور و اجازه دهند معلمان و دانش آموزان بدون ترس از شکایت ایشان مطالبه گری کنند
پاسخ + +3 -1 --
محمد باقر شیبانی 1399/08/11 - 19:45
به نظر من هر کس کم کاری کند باید کنار بکشد .کم کاری اصلا مزد ندارد و اگر دارد به اندازهء کارش دارد.هر کس در هر پست و مقامی است باید درست خدمت کند .و هر کسی که خدمت کرد و عرق ریخت و سختی دید و کارش را خوب انجام داد مزدش را بگیرد و از هیچ چیز هم هراس نداشته باشد.اصولا انسانهای اهل خدمت ،نیاز به ترسیدن و چاپلوسی کردن و دنبال پست و مقام نیستند .خدمت صحیح است که انسان را سعادتمند میکند .خدمت صحیح است که هرگز فقر و حرص و حسد و توقع بی جا در ان راه ندارد.شاید برای مدتی دیده شود عده ای با کم کاری ،وضعشان خوب شده است اما به یاد داشته باشیم که وعدهءخدا حق است که فرمود:"والعاقبه للمتقین".انسان متعهد و اهل کار و کار درست ،در زمرهءمتقین است و قطعا سعادتمند.چرا بعضی ها هر سخنی را به خودشان میگیرند؟نمیدانم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/11 - 23:44
فعلا حرفهای شما در این برهه از زمان و مکان درست نیست کسانیکه کار میکنند فقیر و بیکاران و باند بازان مشغول بردن پول فقرا می‌باشند و با وعده آینده چیزی درست نمیشود
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1399/08/11 - 23:55
فقط میتوان گفت ما معلمان از وجود این وزیر بی لیاقت شرمند هستم
پاسخ + +7 -2 --
مدرس آزاد 1399/08/12 - 14:05
همانطور که جناب آقای شهسوار زاده و زنبور آخرالزمان گفتند از شماست که بر شماست!!

باید امر به معروق و نهی از منکر کرد تا از اجتماع نباشد که بر اجتماع باشد !!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/12 - 14:46
شما انگار. یک چیزیت میشه برادر. معلومه چی میگی میشه توضیح بدید که ازماست که بر ماست شما یعنی چی ؟؟؟توضیح بده لطفاً
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/08/12 - 14:51
معروف
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/08/12 - 15:35
نقل قول متون است
فکر نکنم نیاز به توضیح باشد
فکر نکنم آنچه که واضح است نیاز به توضیح داشته باشد

من یک مدرس آزادم که خودم خودم را استخدام کرده ام و شمای ناشناس یک مدرس غیرآزاد که به واسطه شایستگی های علمی ای که داشته اید استخدام شده اید! چرا شایسته است شما از من پرسش نمایید ؟!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/13 - 16:29
مگر شما پرنس چارلز هستی که از تو سوال نشود یا برد پیت هستی خوش تیپ اتفاقا تو زندانی فکر وقفس اندیشه خودت هستی خیال می‌کنی خیلی برتر از دیگران هستی همین یعنی نادانی تو که دنبال زنبور و عنکبوت هستی دور خودت تارهای عنکبوت بستی آهوی پیشونی سفید من استخدام هیچ کس نیستم من استخدام خداوند هستم ولی تو مستخدم هستی انشاالله کمی خرد را خداوند به شما عطا نماید انیشتین زمانه
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/08/13 - 23:59
سلام جناب ناشناس و تبریک بر شما به مناسبت این روز عزیز
شوخی و جدی را با هم قاتی پاتی می کنی تا ناچاراً از قاطی پاطی ایراد بگیری!
جفا مکن و اتهام مزن!
پاسخ + +7 -5 --
قویدل 1399/08/12 - 19:03
بالاخره یک نفر پیدا شد حرف حساب و منطقی زد
بیشتر فرهنگیان چه کاری برای فرهنگ و تربیت نسلهای
مختلف کردند.حال و روز فرهنگ وتربیت هم کاملا در جامعه
واضح وروشنه.بودجه آموزش و پرورش بیشتر از مالیات،درصدی
سود سالانه دستگاههای دیگه وخلاصه از دسترنج بقیه
جامعه است.معلمی که هفته ای سه یا چهارروز کارمیکنه
اون هم چه کاری؟ انصافا درسته که اعتراض هم میکنن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/08/13 - 16:32
انشاالله مرضت را خداوند شفا دهد من میشناسم شما را که گهگاه دچار توهم میشوید غصه نخور انشالله خداوند شافی و کافی است انشاالله
پاسخ + +2 -5 --
ناشناس 1399/08/13 - 02:00
من انداز همان کسانیکه دردست اقای قویدل ها خواندن ونوشتن را یاد داده اند شرمند میشوم اقای قویدل راست می گویی معلم ها اگر نبودند الان امسال تو در خیابان می بیست زباله جمع اوری می کردی وبابوی بد وارد خانه مشدی نه اینکه به دست تو وامسال تو خواندن ونوشتن را یاد بدهند و کلام حضرت علی ع که فرموده هر. کس یک کلام یادم بده تا اخر عمر غلام او هستم شما امسال شما از صدر عظم المان یاد بگیر ید که معلمی را با هیچ شغلی مقایسه نمی کند البته تا شما ها هستید وضع فرهنگ همین است حداقل جلوی اینه بایسید بعد دهان را باز کنید
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1399/08/13 - 02:03
اموزش وپرورش برای پرداخت حقوق از مالیات وعوارض استفاده نمیکند اقا قویدل اگر پرداخت شود برای بچه های شما وسایل کمک اموزشی میگیرد ولاغیر اطلاعات ناقص است برو یاد بگیر وبعد شایعه سازی کن
پاسخ + +1 -1 --
دبیر 1399/08/13 - 10:44
ما در شرایط سخت کرنا در مرداد ماه چند روز با اصرار مدیر مدرسه برای مراقبت کنکور بصورت حضورا رفتیم مدرسه اما تاکنوکنو ن مبلغ حق الزحمه پرداخت نشده استدعا دارم هر چع زوتر حق الزحمه مراقبین معلم کنکور 99 را پرداخت کنید
پاسخ + 0 0 --
فرزاد 1399/08/19 - 15:36
بابا میرزا بنویس دولت را زیادی جدی گرفتید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور