صدای معلم

گفت و گوی صدای معلم و رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ؛

حکیم زاده : همه جامعه باید روی باز بودن مدرسه و حضور دانش آموزان در مدرسه به عنوان یک " مساله ملی " هم افزایی کنند

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

مدارس در نظام آموزشی ایران از ابتدای اسفند 1398 تعطیل شدند .

هم زمان ؛ " صدای معلم " بر اساس مانیفست رسانه ای و در حوزه " مطالبه گری آگاهانه و کنش گری مسئولانه " به آسیب شناسی وضعیت موجود پرداخته و ضمن  انجام گفت و گو ها ، گزارش های توصیفی و انتقادی و نیز انتشار تجربیات جهانی در حوزه " آموزش و پرورش تطبیقی " سعی کرد تا ضمن حفظ فاصله منطقی خود با روزمرگی و نیز پوپولیسم رسانه ای غالب و رایج ؛ نگاهی منطقی ، جامع و کارشناسی به موضوعات مرتبط داشته باشد .

در ادامه سلسله گفت و گوها این بار صدای معلم با " رضوان حکیم زاده " معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مصاحبه ای تفصیلی انجام داده است که شما را به مطالعه ی آن فرا می خوانیم .

در بخش پیشین حکیم زاده تصریح کرد :

« در سال گذشته هم یکی از کارهایی که می توانستیم بکنیم این بود که سراسری همه جا را تعطیل نکنیم.

 ما معلمی را داشتیم که در آن روستا با خود عشایر یا ایل بود و دانش آموزانش هم در آنجا بودند و ما گفتیم مدرسه تعطیل است !

در صورتی که این معلم می توانست به آنها آموزش بدهد و بعد ما متوجه شدیم و خود این معلمان شروع به آموزش دادن کردند.

گزارشات متعددی که من در اینجا دارم یک تعداد فایل هایی را گرفتم که نشان می دهند که بسته بودن مدارس پیامدهای بسیار ناگواری دارد که یکی از آنها بحث تغییر سلامت روح و روان است و علاوه بر آن بحث ضرری که بیشتر متوجه کودکان خانواده های محروم می شود و نگرانی هایی که برای افزایش ترک تحصیل ، افزایش بازماندگی از تحصیل و... تعطیلی و بازماندگی از تحصیل اتفاق می افتد و طبیعتا وزارت بهداشت اعلام کرد که گزارشاتی نداریم که اگر مدارس باز شوند ؛ مدرسه باعث می شود که این اتفاق شیوع پیدا کند. اینها باعث شد ما بر اساس اصول علمی و بر اساس یافته هایی که سازمان بهداشت جهانی و سازمان های بین المللی هم داشتند.

 و این نکته شرایطی است که کشورهای دیگر داشتند.

 شما الآن هیچ کشوری را در دنیا پیدا نمی کنید که مدارس شان را بازگشایی نکرده باشد.

 در انگلستان نخست وزیر شان اعلام کرد که بازگشایی مدارس یک مسئولیت اخلاقی است.

 ما بر اساس تجاربمان به این نتیجه رسیده ایم که از این به بعد مدارس باید آخرین جایی باشند که بسته می شوند و اولین جایی باشند که باز می شوند و می بینیم که مدارس باز شده اند .

 تصور من این است که در این قسمت ما باید به تجارب جهانی بیشتر توجه داشته باشیم و به اصول تربیتی باید توجه داشته باشیم. »

بخش دوم گفت و گو را می خوانید .

 

گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و اولویت آموزش حضوری

صدای معلم:

من از شما سوال می کنم و شما آدرس به " وبینار " می دهید !  شما وقتی در صدا و سیما حضور پیدا می کنید  ،در رسانه ملی حضور پیدا می کنید شما یا وزیر هیچ فضاسازی برای آموزش حضوری نمی کنید ؟ یک دفعه این وضعیت حاصل شده است.

 

حکیم زاده:

شما استناد بیاورید در گفت و گوهای تلویزیونی در گفت و گوهای خودم یک مورد بیاورید که من نگفته باشم که هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی دهد. زمانی که از ما سوال می شد هم آقای وزیر و هم گفته هایی که خود من گفتم به یادم هست و در آرشیو موجود است و می توانیم تحلیل محتوا کنیم . آقای وزیر هم چون در جلسات داخلی و بیرونی تاکید می کردند . نکته ای که حائز اهمیت است این است که در  موج اول کرونا از لحاظ روان شناسی همه جامعه و دنیا تاثیر خیلی زیادی داشت. اول این که ناشناخته بود و همه نگران شدند و با یک پدیده ای مواجه شده بودند . در آن زمان همه دنیا تصمیمی که گرفت بستن مدارس بود . آن زمان نمی شد فکر کرد که برای آموزش حضوری چه فکری باید کرد کما این که ما در بیست و هفتم اردیبهشت تا بیست و هفتم خرداد بازگشایی را داشتیم. علی رغم کار سنگینی که بود .....

 

صدای معلم:

این که فرمودید بیست و هفت اردیبهشت تا بیست و هفت خرداد ... شما می دانید که این اعلام اختیاری بودن حضور دانش آموزان در مدرسه در یک بافت فرهنگی و اجتماعی مانند جامعه ایران یعنی از هم گسیختگی ، یعنی ولنگاری ، یعنی هرج و مرج که نتیجه اش این می شود که می بینیم . این تجربه نادرست و غلطی که در بازه زمانی یک ماهه وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرد و آموزش حضوری این گونه معنی شد که معلم بیاید سر کلاس در مدرسه خالی و دانش آموز هم در خانه بنشیند و این یک پایه نادرستی شد برای چیزی که الآن دارد به وجود می آید. حتی شما که دارید به تجربیات جهانی استناد می کنید در کجای جهان گفته اند به دانش آموزان که آمدن به مدرسه اختیاری است ؟ دوست دارند بیایند دوست ندارند نیایند !

 

حکیم زاده:

در برخی از کشورها بوده است.

 

صدای معلم:

خیر. منظورتان اگر کشورهای آسیای جنوب شرقی است چنین چیزی نیست. ما از نظر کشورهای دارای رتبه جهانی می گوییم. مثلا سنگاپور و تایوان که چند روز پیش مانور سراسری مقابله با زلزله را با دانش آموزان تمرین کردند . تایوان جزء کشورهایی است که در  رتبه بندی مدارس در سال 2020 جزء رتبه های اول است ( جزء پنج رتبه اول است ).

در ترکیه وزیر آموزش اعلام کرده که همه مدارس را بازگشایی می کنیم در هر سطحی.

در کشور جنگ زده ای مانند افغانستان با آن وضعیت چیزی مانند اختیاری بودن وجود ندارد. این چیزی که وزارت آموزش و پرورش به عنوان اختیاری بودن ذکر کرده به نظر من یک نسخه نارس و یک نسخه نپخته ای بود که در آستین مدارس گذاشتند و باعث شد مسئله غلط تعریف شود و مساله آموزش لوث شد.

 

حکیم زاده:

سوال من از شما این است که شما به اجباری بودن اعتقاد دارید؟

 

صدای معلم:

من نمی خواهم در مورد مدارس پویا و شاد بحثی کنم .

اعتقادم ما این است اگر مدرسه جذابیت های لازم را داشته باشد دانش آموزان حضور پیدا خواهند کرد .

درس معلم ار بود زمزمه محبتی

 جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را

حرف ما این است که اختیاری بودن حضور دانش آموزان چه در بازه زمانی اردیبهشت ماه و چه در تغییر مواضعی که وزیر آموزش و پرورش به خاطر فشارهای بیرونی داد یک تصمیم غلط و غیر کارشناسی بود و باعث بلاتکلیفی نظام آموزشی شد .

گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و اولویت آموزش حضوری

حکیم زاده:

پس باید اجباری می بود ؟

 اولا بگویم این که با برداشت شما موافقم یا مخالف باید شرایط فعلی را در نظر بگیریم. این یک امر ملی است. داریم در مورد دانش آموزان صحبت می کنیم راجع به آموزش آنها وقتی که دچار خلل شود اثرات آن تا یک نسل خواهد داشت.

 به جز خود شما به عنوان یک فعال رسانه ای که در بطن آموزش و پرورش هستید ؛ آیا نمی بینید که فعالان رسانه ای که فرهنگی هستند که باید همین دغدغه را داشته باشند 180 درجه مخالف نظر شما هستند و کاملا ما را متهم می کنند که می گویند شما قطعا اعلام کنید که تعطیل است می گویند اختیاری هم نگویید.

می گویند تعطیل بودن را اجبار کنید !

 

صدای معلم:

باید به دلایل توجه کرد.

پرسش این است که ؛  شما سیاست گذار هستید و خط مشی تعیین می کنید یا دیگرانی که مسئولیت ندارند و بعضا اخبار غیر واقعی منتشر می کنند ؟!

 

 

حکیم زاده:

 افکار عمومی والدین برای ما خیلی مهم است. همه ما به بهداشت روانی جامعه مان فکر می کنیم. به نگرانی ها و دغدغه های خانواده ها فکر می کنیم. انتظار ما این است که همکاران ما با درک ابعاد ملی این مسئله اتفاقا بیایند فضای آرام بخش را و رفع دغدغه ها و نگرانی ها را برای خانواده ها ایجاد کنند و خانواده ها را در مقابل ما بر سر موضوع " سلامت "  قرار ندهند. ما نمی توانیم با خانواده ها وارد مجادله شویم. این مسئله نباید وسط قرار بگیرد. ما نمی توانیم هزینه های روانی که برای خانواده ایجاد می شود را به آن ها تحمیل کنیم .

 

صدای معلم:

پس بیشتر بحث های سیاسی در میان است تا بحث آموزشی ؟

 

حکیم زاده:

نه به هیچ وجه. بحث تربیتی است.

 

صدای معلم:

احتمالا شما می ترسید اولیاء تجمع اعتراضی راه بیندازند ، جمع شوند جلوی وزارت آموزش و پرورش .  بعد مجلس وارد شود و بخواهد موج سواری کند و احتمالا بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش و... !

گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و اولویت آموزش حضوری

حکیم زاده:

شما دارید استنباط خودتان را به من تحمیل می کنید. ما بارها و بارها حتی در همین ایام صحبت کردیم در عین حال خانواده ها می توانند انتخاب کنند اما ترجیح  ما ، توصیه و تاکید ما این است که والدین بچه های خودشان را به مدرسه بیاورند.

 ما داریم احترام می گذاریم به حقی که خانواده ها دارند.

ما نگرانی هایشان را درک می کنیم. اما انتظاری که داریم و تمام تلاشمان را داریم به کار می گیریم و از همکاران خواستیم با خانواده ها ارتباط برقرار کنند و با آنها جلسه برکذار کنند . با خانواده ها وارد گفت و گو شدیم.

 یک روز با من تماس گرفتند که آقای وزیر می خواهد سرزده از یک مدرسه ای بازدید کنند و شما هم بیایید. اولین مدرسه ای که رسیدیم داخل مدرسه رفتیم. بدون اطلاع قبلی. تعدادی از خانواده ها آنجا بودند. آقای وزیر از خانواده ها دعوت کردند که صحبت کنند. با آنها صحبت کرد و حرف هایشان را گوش کرد. به آنها گفت من به شما توصیه می کنم نگرانی های تان را درک می کنم . اما توصیه من این است که به این دلایل به نفع بچه های شما هست که یاد بگیرند زندگی کنند. این جریان قابل پیش بینی نیست و من شاهد بودم در خلال همین گفت و گویی که اتفاق افتاد چقدر این جو آرامش بین خانواده ها برقرار شد. ما در یک شرایط خیلی خاصی هستیم.

همه جامعه باید روی باز بودن مدرسه و حضور دانش آموزان در مدرسه به عنوان یک " مساله ملی " هم افزایی کنند.

 باید نگرانی ها را رفع کنند. اما  طبیعتا برای این که این نگرانی رفع شود اقدامات ما به تنهایی کافی نیست.

امروز رسانه افکار عمومی را شکل می دهد .

شما قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید و وقتی این نگرانی ایجاد می شود ممکن است بسیاری از این تلاش هایی که ما می کنیم تحت الشعاع قرار بگیرد اما ما امیدوار هستیم هر چقدر بتوانیم  بر اساس تجربیات جهانی مدارس را  بازگشایی کنیم .

من خودم رصد کردم .

رسانه های خارج از کشور به صورت خیلی مشخص در انعکاس نگرانی بسیار شدید خانواده ها در این جا خیلی حساب شده عمل کردند در حالی که در کشور خودشان مدارس باز بود و  اتفاقا تلفات کرونا خیلی بیشتر هم بود !

 

صدای معلم:

چرا همین نکاتی را که گفتید در برنامه های صدا و سیما بیان نمی کنید؟

 

حکیم زاده:

من بیان کردم. شما مصاحبه ها را چک کنید .

 گفتم یک جریان رسانه ای خیلی قوی خارج از اینجا این جریان را دامن زد و کاملا همسو بود. انگار که فقط در دنیا بچه های ایرانی هستند که خانواده های نگران دارند و خانواده های انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی و... نگران نیستند. خانم مرکل در سخنرانی گفتند بازگشایی مدارس یک اولویت ملی برای ماست.  انگار که این مسئله فقط متعلق به جمهوری اسلامی است .

 

صدای معلم:

این روزها هجمه جریان رسانه ای برای مخدوش کردن آموزش حضوری به شدت در جریان است .

بازار انتشار اخبار غیرواقعی برای ترساندن دانش آموزان و خانواده ها هم داغ است .

برنامه شما و وزارت آموزش و پرورش در مقابل فشارهای رسانه های خارجی و داخلی و مهمتر از همه فشارهای معلمان برای تعطیل کردن مدارس چیست ؟

 سیاست دولت و حاکمیت در این مورد چیست؟

گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و اولویت آموزش حضوری

حکیم زاده:

من تایید می کنم صحبت های شما را . فشار خیلی زیاد است. یک خبری در دانشگاه پزشکی در کهکیلویه و بویراحمد منتشر شد. یک آماری از کرونا داده بود که گفته بودند سی و هفت نفر خانه دار، بیست نفر کارمند ، سه نفر دانشجو و چهار معلم به کرونا مبتلا شدند. ( جمعیت مبتلا شدگان را ذکر کرده بودند )

 تیتر این خبر ابتلای چهار معلم به کرونا بود !

 این می توانست تیترش فرضا سی و هفت نفر خانه دار به کرونا باشد.

شما خودتان رسانه ای هستید و این بازی ها را خوب می فهمید !

قصدشان القای یک مطلبی بوده است .

اگر این خبر را کلیک کنید می فهمید این گروه جزء شهروندان هستند ؛ معلمش کرونا می گیرد ، پزشکش هم می گیرد ، پرستارش هم می گیرد وکارمندش هم می گیرد و... خوب ادارات باز هستند ، بانک ها باز هستند ، حمل و نقل باز است و زندگی جریان دارد .

بله ! شاید این شیطنت ها در بین این طبقات که فقط در تیتر می زنید : " معلم " ؛ این کاملا سوگیری دارد .

سیاست ما این است که آن چیزی که وظیفه و ماموریت ماست ، زنده نگه داشتن جریان آموزش و تاکید بر آموزش حضوری. این را با قوت داریم دنبال می کنیم ، از هر فرصتی برای آگاهی بخشیدن به خانواده ها از طریق انجمن اولیاء و مربیان ، از طریق معاونت های آموزشی در استان ها به خصوص برای کلاس اولی هایمان . برنامه های خاصی داریم برای استان ها اگر شده با تک تک خانواده ها گفت و گو کنیم و اهمیت این تصمیم را برای آنها توضیح دهیم .

 

صدای معلم:

اگر مدارس تعطیل باشند شما چگونه با خانواده ها می خواهید گفت و گو می کنید؟!

ادامه دارد

مصاحبه گر : علی پورسلیمان

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی

بخش اول


گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و اولویت آموزش حضوری

جمعه, 25 مهر 1399 14:05 خوانده شده: 195 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -3 --
نادر 1399/07/25 - 15:20
با تشکر از صدای معلم و خانم حکیم زاده که اینچنین روی باز نسبت به مصاحبه دارند. به نظرم پاسخ های ایشان، خیلی راست نبودند و با ریا و جواب های غیرشفاف حرف میزنند همانطور که باقی مسئولان چنین کرده اند
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1399/07/25 - 18:38
فقط توجیه کرده واز دادن پاسخ طفره رفته است کاش می پرسیدید برای آموزش حضوری چه امکاناتی فراهم کرده اند پارسال آموزش مجازی را فریاد کردند ولی برای آن چیزی غیرازیک پیام رسان که موجود بود نتوانستند فراهم کنند
پاسخ + +6 -3 --
ناشناس 1399/07/25 - 20:29
یعنی صدای معلم نمی‌داند که تهران و ایران در اوج بیماری است و اگر اجباری شود یک سوم دانش آموزان و معلمان می‌میرند شاید هم بیشتر پشت این صدای معلم یک کسی ایستاده که اینچنین خطش عوض شده چه کسی است؟؟؟؟
پاسخ + +8 -2 --
دادگران 1399/07/25 - 21:09
حکیم زاده : همه جامعه باید روی باز بودن مدرسه و حضور دانش آموزان در مدرسه به عنوان یک " مساله ملی " هم افزایی کنند

یه تومن بده آش به همین خیال باش
پاسخ + +6 -4 --
مهدی 1399/07/25 - 21:14
با سلام : بیشتر به یک نوع محاکمه و توبیخ شبیه هست تا یک نوع مصاحبه. لطفا بجای مصاحبه با افراد آموزشی ، بروید با معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت صحبت کنید. هیچ موقع برای بررسی سلامت یک جامعه نمی روند با یک مثلا مهندس برق یا پست چی یا معلم یا خلبان صحبت کنند. می روند سراغ متولی و خبره اون امر. مثلا برای امور نظامی نمی روند سراغ مهندس کشاورزی. مفهوم شد صدای معلم؟؟؟؟ شما هزار بار است که مصاحبه و خبر از جاه های مختلف پخش می کنید و استناد که مثلا مدارس باید حضوری باشد. خب بفرمایید وقتی همه کسانی که باهاشون مصاحبه می کنید در نهایت میگن" پزشکان و متخصصین سلامت توصیه کرده اند که خیر فعلا چند ماه دست نگه دارید و حضورها در خیلی از صنوف مثل تالارها و نمایشگاه ها و و دانشگاه ها ، موسسات مختلف زبان و و موسیقی و باشگاه های ورزشی و استخرها و غیره کم تر شود. ، شما واقعا حرف حساب تون چیه؟
پاسخ + +5 -3 --
مهدی 1399/07/25 - 21:15
ادامه کامنت قبلی : لطفا در باره بقیه کشورهای دنیا و از جمله یمن کانادا و گینه بیسائو هم استناد و ترجمه های پراکنده از سایت ها نیارین. ببخشید طولانی شد صحبت. ممنون اگر پاسخ متقن دارید بفرمایید وگرنه تکرار حرف های مکرر قبلی ، پاسخ محسوب نمیشه.
پاسخ + +3 -1 --
مرتضی 1399/07/26 - 16:38
لطفا صریح پاسخ دهند که چرا ا با ابلاغ 20 ساعت در هفته در ابتدایی باید تمام درس ها را پوشش دهم .در مدرسه حضور داشته باشم در فضای مجازی هم حضور داشته باشم. وبرای دانش آموزانی که موبایل ندارند درسنامه تهیه کنم
پاسخ + +3 -3 --
معلم 1399/07/26 - 23:39
خودکشی بر اترنداشتن گوشی برای شرکت در کلاس های مجازی به حساب وزارت نشینان نوشته می شود.مردن در اثر ویروس کرونا در شیوه آموزش حضوری هم به پای وزارت نشینان نوشته می شود اما فشار افکار عمومی برای اولی بیشتر است و هزینه بیشتری برای آنان دارد اما دومی را می توان به خود مردم حواله داد پس در این مرگ های خاموش دیواری کوتاه تر از مردم نیست و صدای معلم نیز در این مرگ ها سهمش کمتر از وزارت نشینان نیست که بر طبل شیوه حضوری می کوبد.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/27 - 15:02
سلام

آقا / خانم معلم

یک بار خودتان ، نظرتان را با دقت و حوصله بخوانید .

1- از کجا معلوم که مدرسه در انتقال ویروس نقش داشته باشد ؟

تجربیات جهانی ، یافته های علمی و نظرات مسئولان که نظر شما را تایید نمی کنند .

بیش از 90 درصد مدارس تعطیل هستند .

فعلا شیوع کرونا بیشتر از طریق عزاداری ها و مراسم مذهبی ، مسافرت ها و دورهمی های خانوادگی صورت می گیرد .


2-اگر آن دانش آموز نگون بخت و فقیر در کلاس های حضوری شرکت می کرد دیگر چه نیازی بود که خودش را به خاطر نداشتن گوشی و یا احساس حقارت ناشی از نداشتن گوشی از بین ببرد ؟!

فقط مانده ایم که شما چگونه " معلم " شده اید و چگونه به دانش آموزان مهارت تفکر و اندیشیدن و استدلال می آموزید ؟!

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/07/27 - 22:01
در کشور ما آموزش حضوری در اثر فراهم نبودن زیر ساخت و نگاه سلبی به تکنولوژی مؤثر از مجازی است اما در این شرایط، حضوری جای سؤال دارد ودرک آن نیاز به هوش بالایی ندارد مگر اینکه کسی پول گرفته باشد تا این موضوع را درک نکند.
سیستم آموزشی حافظه محور و کنکور زده که جایی برای تفکر و اندیشه آن هم از نوع انتقادی ندارد حضوری و مجازیش ره به جایی نمی برد حداقل در مجازی جان دانش اموزان و والدین وپدربزرگ ها و مادربزرگ هایشان در صورت انتقال ویروس از مدرسه به خانه وبالعکس در خطر قرار نمی گیرد.
یادمان باشد که امکانات بهداشتی و بیمارستانی ناکافی است و کادر درمان هم خسته اند بر خستگی آنها نیفزاییم که در نتیجه هر دوی آنها(خستگی و کمبود تجهیزات) خدمات هم کاهش می یابد.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/07/27 - 22:20
کرونا همچون کودک شجاع قصه هانس کریستین اندرسون است که لخت‌بودن پادشاه را آشکار ساخت،ضعف های سیستم آموزشی ما فریاد زد سیستمی که درآن مهارت های زندگی نقشی نداردو سطح تاب آوری دانش آموزان را در این سیستم رقابت محور و خلاقیت کش به حداقل رسانیده است باید طرحی نو درانداخت.با پول و پوپولیسم و پروپاگاندا مانع این طراحی نو نشویم
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/28 - 08:00
سلام

آقا / خانم معلم

گفته اید :

« اما در این شرایط، حضوری جای سؤال دارد ودرک آن نیاز به هوش بالایی ندارد مگر اینکه کسی پول گرفته باشد تا این موضوع را درک نکند... »

آیا اگر کسی مخالف و یا منتقد ما بود باید به او برچسب زده و اتهام پراکنی کنیم ؟

معنای تفکر انتقادی این است ؟

آیا اگر کسی از شما برای اثبات حرف ها و ادعایتان مدرکی خواست می توانید آن را اثبات کنید ؟

سخن باید بر استدلال و مبانی محکم و متدولوژی علمی استوار باشد وگرنه کسی آن را جدی نخواهد گرفت .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/28 - 23:45
رسانه صدای معلم در جایی از پاسختان به این کامنت فرموده اید: "تجربیات جهانی ، یافته های علمی و نظرات مسئولان که نظر شما را تایید نمی کنند." از کدام یافته های علمی صحبت میکنید؟ تا جایی که ما اطلاع داریم سازمان بهداشت جهانی مدارس را در همه گیری اولین جایی میداند که باید بسته شده و آخرین جایی که باید باز شود...و در مورد ویروس کرونا هم در مقطعی این تصمیم را رد کرد...ولی مجدد بر آن تاکید کرد
و اما در بقیه جوابیه شما چیزی جز تخطئه یافت نشد...اینکه ایشان چه معلمی باشند به شما ارتباطی ندارد...شما بهتر است در قاموس نظر پاسخ بدهید و نه اینکه سریع به کوبیدن و تخطئه فرد نظردهنده بپردازید که وای که شما چه معلمی هستید..باید ابتدائا گفت وای بر شمایی که مثلا رسانه معلمان هستید و اینگونه ادبیات نامناسبی را در پاسخگویی به کار میگیرید...و اما در پیامی دیگر گفته اید: "آیا اگر کسی مخالف و یا منتقد ما بود باید به او برچسب زده و اتهام پراکنی کنیم ؟" و وای از این تناقض که پاسخهای شما دقیقا مصداق بارز عدم انتقادپذیری است و در مقابل علم نقد بر دوش گرفته اید...
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/29 - 08:27
دوست عزیز ناشناس

سلام

1-صدای معلم قبلا و با استناد به منابع معتبر نظر سازمان های بین المللی را شفاف در این مورد بیان کرده است .

منبع شما چیست ؟

2- محور فعالیت رسانه صدای معلم ، " تفکر انتقادی " است .

این موضوع معلم و غیرمعلم ندارد .

صدای معلم رسانه معلمان حرفه ای ، مسئولیت پذیر و پرسشگر است .

برای تعامل باید سعی کنیم آستانه تحمل و نقدپذیری خود را ارتفا دهیم .

3- فردی همین طوری می آید و به کسی می گوید تو برای فلان چیز پول گرفته ای ....

آیا طرف حق ندارد حتی از خود دفاع کند ؟

اگر کسی پاسخ دهد و یا از خود دفاع کند باید به او بگوییم که تو انتقاد ناپذیر هستی ؟


شما خودتان این وضعیت را می پذیرید ؟

صدای معلم بارها از منتقدان و مخالفان دعوت کرده است گزارش ها و مطالب این رسانه را نقد کنند .

شما هم می توانید به صورت " شناسنامه دار " اگرنقدی دارید برای این رسانه ارسال فرمایید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
منتقد 1399/08/05 - 11:03
خدا رو شکر که صدای معلم برای بچه های من تصمیم گیری نمی کند و گرنه آمار مرگ و میر بیشتر از این میشد.نوشته شما مرا به یاد معلم هایی می اندازد که دائم یا جریمه می کنند یا مشق میدهند یا تنبیه می کنند کلا اجبار و زور رو رکن اصلی تربیت می دادند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور