صدای معلم

گفت و گوی صدای معلم و رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ؛

بسته بودن مدارس پیامدهای بسیار ناگواری دارد که یکی از آنها بحث تغییر سلامت روح و روان است

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

مدارس در نظام آموزشی ایران از ابتدای اسفند 1398 تعطیل شدند .

هم زمان ؛ " صدای معلم " بر اساس مانیفست رسانه ای و در حوزه " مطالبه گری آگاهانه و کنش گری مسئولانه " به آسیب شناسی وضعیت موجود پرداخته و ضمن  انجام گفت و گو ها ، گزارش های توصیفی و انتقادی و نیز انتشار تجربیات جهانی در حوزه " آموزش و پرورش تطبیقی " سعی کرد تا ضمن حفظ فاصله منطقی خود با روزمرگی و نیز پوپولیسم رسانه ای غالب و رایج ؛ نگاهی منطقی ، جامع و کارشناسی به موضوعات مرتبط داشته باشد .

در ادامه سلسله گفت و گوها این بار صدای معلم با " رضوان حکیم زاده " معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مصاحبه ای تفصیلی انجام داده است که شما را به مطالعه ی آن فرا می خوانیم .

این رسانه از همه افراد و گروه ها برای اشتراک نظرات و دیدگاه ها دعوت به عمل می آورد .

 

گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و عوارض و پیامدهای بسته بودن مدارس

صدای معلم:

برخی مدیران و معلمان در انتقاد از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس می گویند که به خاطر بی برنامگی این وزارتخانه غافلگیر شده اند .

رویه وزارت آموزش و پرورش یک سیر منطقی را طی نکرده است .

نخست بی برنامگی ، بعد همه چیز را در شبکه شاد خلاصه کردند ، بعد بازگشایی مدارس و اعلام ناگهانی آن و دست آخر اعلام اختیاری بودن حضور دانش آموزان در مدرسه .

نظر شما چیست ؟

گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و عوارض و پیامدهای بسته بودن مدارس

حکیم زاده:

من هم خیلی خوشحال هستم که این فرصت فراهم شد تا با رسانه پر مخاطب صدای معلم گفت و گو کنم.

چند نکته در سوال شما مطرح شد که سعی می کنم به تفکیک به آنها پاسخ بدهم.

ما در یک شرایطی قرار داریم که از ویژگی های این شرایط غیر قابل پیش بینی بودن ، غیر معین بودن امور و عدم قطعیت در بسیاری از فاکتورهای تاثیر گذار در شرایط است. در چنین شرایطی این به عنوان یک امر کلی و کلان و فقط هم ما درگیر آن نیستیم ؛ فقط در کشور ما نیست و در تمام دنیا همین طور هست. این انتظار که کلا تصمیم ها به شکل قطعی ، غیر قابل تغییر و با پیش بینی ها انجام شوند از نظر من منطقش اشکال دارد. ما نمی توانیم در یک شرایط غیر مشخص و غیر قابل پیش بینی که در سطح جهان چه در حوزه متخصصان علم پزشکی چه در تخصص های دیگر توقع برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشیم و آن را تغییر داد پس بگوییم همه امور همین گونه باشد و یک برنامه ریزی خیلی دقیق باشد.

من فکر می کنم بعضی از انتظارات که شکل می گیرند به این دلیل است که ما به این مسئله منطقی نگاه نمی کنیم.

 به عنوان مثال انگلستان برنامه ریزی هایی کرده بود . دیروز نخست وزیر آنجا داشت در پارلمان صحبت می کرد ما یک پیش بینی هایی کرده بودیم اما روند امور به گونه ای است که اگر بخواهیم تغییراتی ایجاد نکنیم ممکن است روزانه تا پنجاه هزار نفر به کرونا ابتلا داشته باشیم پس خاص جامعه ما نیست و همه دنیا از این تغییرات ناگهانی متاثر شده اند .

شما گزارشات بهداشت جهانی را نگاه کنید در خصوص مسائل بهداشتی . ابتدا اعلام کردند که هر کسی که سالم است نیاز به زدن ماسک ندارد بعد اعلام کردند که ماسک حتما باید باشد. یک مدت اعلام کردند که دستکش ضروری است ولی بعد گفتند که زدن دستکش باعث آلودگی می شود.

 به نظر من این یک دلیل است که بر می گردد به شرایط و عدم توجه به مسئله.

در مورد بحث بی برنامگی ما ؛ من فکر می کنم تمام طول تابستان روی برنامه بازگشایی کار کردیم. شاید می خواستیم که خیلی دقیق باشد و شرایط و تمام ابعادش که هست ببینیم که خیلی زمان زیادی برد اما دقیقا به خاطر غیر قابل پیش بینی بودن خیلی از امور ما هم درگیر این شرایط شدیم.  ما بر اساس تجاربمان به این نتیجه رسیده ایم که از این به بعد مدارس باید آخرین جایی باشند که بسته می شوند و اولین جایی باشند که باز می شوند و می بینیم که مدارس باز شده اند .

 زمانی که ما تصمیم گیری کردیم مدلی با سه شرایط مختلف تهیه کردیم شرایط سفید ، زرد و قرمز . به طور طبیعی وقتی زمان اجرا رسید مرجعی که می خواست مناطق را مشخص کند وزارت بهداشت بود که به ما بگوید که به چه شکل است.

 در جلسه مشترکی که با وزارت بهداشت داشتیم و مطرح کردیم ما این مدل بازگشایی را داریم و الآن از شما می خواهیم  بپرسیم که با چه معیارهایی این را اعلام کنیم و مثلا منطقه و یا استان اعلام کنیم ؛ گفتند ما این مبنا و طرح های این چنینی را برای مناطق قبول نداریم به خاطر این که بلافاصله ممکن است یک منطقه زردی تبدیل به قرمز شود شما که هر روز نمی توانید پروتکل ها را عوض کنید بنابراین شما یک پروتکل سخت گیرانه ای را در همه جا مثل مناطق قرمز همه جا اجرا کنید و بازگشایی بر این اساس صورت بگیرد.

این اتفاقی بود که افتاد.

 ما از قبل مدل ترکیبی را برای شرایط سخت پیش بینی کرده بودیم و مدل سفید برای شرایطی که آموزش حضوری بود. خیلی از نقاط کشور ما که ممکن است جمعیت دانش آموزی آن زیاد نباشد اما نقاط خیلی زیاد است. بچه های محروم هستند و در نقاط دور افتاده روستایی که جزء مناطق کم جمعیت هستند که مشمول مناطق سفید می شدند.

 در سال گذشته هم یکی از کارهایی که می توانستیم بکنیم که سراسری همه جا را تعطیل نکنیم.

 ما معلمی را داشتیم که در آن روستا با خود عشایر یا ایل بود و دانش آموزانش هم در آنجا بودند و ما گفتیم مدرسه تعطیل است !

در صورتی که این معلم می توانست به آنها آموزش بدهد و بعد ما متوجه شدیم و خود این معلمان شروع به آموزش دادن کردند.

منطقه زرد را کاملا توضیح دادیم. در جلسات متعدد که با مدیران کل و این مدیران با مناطق و مناطق با مدارس برگزار شده بود به مدارس گفته بودیم که ما آموزش را به سه روش اجرا می کنیم و مدرسه باید در هر شرایطی امکان داشته باشد که از یک شرایطی به یک شرایط دیگر شیفت ( تغییر ) کند. پس من معلم و من مدیر مدرسه وظیفه داشتم به معلم بگوید و اعلام نکرده بودیم که کدام مناطق زرد است اما گفته بودیم که سه روش آموزش داریم که ترکیبی برای زرد و غیرحضوری برای شرایط قرمزو حضوری برای شرایط سفید داریم .

اتفاقی که افتاد گفتیم بیایید و مدل ترکیبی را اجرا کنید. این نیست که ما از قبل این را اعلام نکرده بودیم.

 آیا ما واقعا از قبل اعلام کرده بودیم که همه مناطق ما قرمز هستند صد در صد نه.

فکر می کنم  به خاطر شتاب زمان ، شتاب مسائل و عمق بحران  که اتفاق افتاد این است که این تغییر که ما پروتکل ها در شرایط سخت را اجرا کنیم ترکیبی باشد و چرا این روش ترکیبی مرجح ماست باعث شد این تلقی غلط شکل بگیرد انگار ما بی درمان بودیم .

 ما مدل ترکیبی را گفته بودیم پس کسی نمی تواند بگوید که من نمی دانستم که مدل ترکیبی چیست.

ما باید یک زمانی این را اعلام می کردیم و نمی توانست یک هفته قبل از بازگشایی مدرسه باشد.

 باید از وزارت بهداشت می پرسیدیم الآن که می خواهیم مدارس را باز کنیم شما مدلی که برای مناطق می گویید چیست؟ نشانه های مناطق ما چیستند ؟

 شاید ما می توانستیم اطلاع رسانی خیلی بهتری داشته باشیم. زمانمان کم بود ، شاید صدا و سیما و رسانه ها می توانستند خیلی بیشتر همراه باشند چون این یک مسئله ملی بود.

اما دو سه موضوع مهم در ترجیح ما علاوه بر این نکته موثر بوده و هست و آن این است وقتی ما در مورد سلامتی صحبت می کنیم دید ما و وزارت بهداشت این بود که سلامتی یک تعریف جامعی دارد. فقط سلامت جسمانی نیست و سلامت روح و روان خیلی مهم است.

گزارشات متعددی که من در اینجا دارم یک تعداد فایل هایی را گرفتم که نشان می دهند که بسته بودن مدارس پیامدهای بسیار ناگواری دارد که یکی از آنها بحث تغییر سلامت روح و روان است و علاوه بر آن بحث ضرری که بیشتر متوجه کودکان خانواده های محروم می شود و نگرانی هایی که برای افزایش ترک تحصیل ، افزایش بازماندگی از تحصیل و... تعطیلی و بازماندگی از تحصیل اتفاق می افتد و طبیعتا وزارت بهداشت اعلام کرد که گزارشاتی نداریم که اگر مدارس باز شوند ؛ مدرسه باعث می شود که این اتفاق شیوع پیدا کند. اینها باعث شد ما بر اساس اصول علمی و بر اساس یافته هایی که سازمان بهداشت جهانی و سازمان های بین المللی هم داشتند.

 و این نکته شرایطی است که کشورهای دیگر داشتند.

 شما الآن هیچ کشوری را در دنیا پیدا نمی کنید که مدارس شان  را بازگشایی نکرده باشد.

 در انگلستان نخست وزیر شان اعلام کرد که بازگشایی مدارس یک مسئولیت اخلاقی است.

 ما بر اساس تجاربمان به این نتیجه رسیده ایم که از این به بعد مدارس باید آخرین جایی باشند که بسته می شوند و اولین جایی باشند که باز می شوند و می بینیم که مدارس باز شده اند .

 تصور من این است که در این قسمت ما باید به تجارب جهانی بیشتر توجه داشته باشیم و به اصول تربیتی باید توجه داشته باشیم.

 

صدای معلم:

شما از عملکرد وزارت آموزش و پرورش دفاع می کنید و تا حدی قابل قبول است. ولی خود شخص شما و سایر مسئولین در اموزش و پرورش تا قبل از بازگشایی مدارس و این مصوبه ای که اخیرا شورای عالی آموزش و پرورش در تقسیم بندی مناطق داشتند اما شما در آن مقطع همه چیز را به شبکه شاد احاله می دادید !

گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و عوارض و پیامدهای بسته بودن مدارس

حکیم زاده:

ما چه زمانی شبکه شاد را به همه چیز احاله می دادیم ؟

 ما در چند سال گذشته این کار را نکردیم. ما آموزش تلویزیونی داشتیم و آموزش حضوری داشتیم در مناطق محروم و شبکه شاد را هم داشتیم .

 

صدای معلم:

منظوراین است که شما الآن دارید به تجربیات جهانی استناد می کنید.

مشخصا این استناد به تجربیات جهانی از ابتدای سیر تطور این مسئله نمودی در گفتمان شما و مسئولان وزارت آموزش و پرورش نداشت . وزارت بهداشت اعلام کرد که گزارشاتی نداریم که اگر مدارس باز شوند ؛ مدرسه باعث می شود که این اتفاق شیوع پیدا کند.

آن زمان شما می گفتید شبکه شاد فقط برای ما رسمیت دارد و باید همه کارشان را در این جا انجام بدهند و آن زمان بحثی از سلامت روان ، ضرورت آموزش حضوری و... اصلا مطالبی مطرح نمی کردید.

 الآن شما در این دو سه هفته آموزش حضوری را مطرح کردید .

در گفتمان وزارت آموزش و پرورش ، آموزش حضوری اصلا پر رنگ نبود. و این پر رنگ نبودن آموزش حضوری در گفتمان آموزش و پرورش  در طول چند ماهه اخیر و اعلام ناگهانی این باعث شد تا این وضعیت پیچیده و بلاتکلیف شکل بگیرد .

 ما معلمی را داشتیم که در آن روستا با خود عشایر یا ایل بود و دانش آموزانش هم در آنجا بودند و ما گفتیم مدرسه تعطیل است !

حکیم زاده:

نه قبول ندارم. وقتی می گوییم تجربه جهانی به این معناست که ما باهم با کرونا مواجه شدیم. این گونه نبود که بعضی کشورها تجربه اش را داشته باشند ما به آنها استناد بکنیم یا نکنیم ، ما همه با هم تجربه کردیم.

 جالب است وقتی تجربیات جهانی را در " مواجهه " مرور می کنید ؛ آن ها همین مشکلات و چالش های ما را داشتند و عملکرد ما نسبت به خیلی از کشورها واقعا قابل دفاع است با توجه به این که واکنشی که ما نشان دادیم چند ویژگی داشت.

یک سرعت عمل ما. ما در کوتاه ترین زمان ممکن و پس از  تعطیلی مدارس شبکه تلویزیونی را راه اندازی کردیم و معلمان در آنجا شروع به تدریس کردند. در یک فاصله ای تلاش کردیم که یک پلتفرم و  بسته ای را فراهم کنیم که بتواند بحث های آموزشی را از طریق فضای مجازی پیگیری کند.

به تولید در رسانه ها پرداختیم. یک دستورالعمل خاص در اسفند ماه فرستادیم به تداوم آموزش در مناطق محروم آنهایی که به تلویزیون و اینترنت دسترسی ندارند که این دستور العمل در کنار آن دستورالعمل کلی بود که فرستاده بودیم. واکنشی که وزارت آموزش و پرورش داشت اولا همه جوانب را دید ، به بسترهای متفاوت توجه کرد و در کوتاه ترین زمان ممکن توانستیم جریان را زنده نگه داریم و آسیب هایش را به حداقل برساند و اما این که می گویید به آموزش حضوری تاکید نداشتید این را رد می کنم.

در سخنرانی هایی که وزیر داشتند و هم خود من که در وبینارها و محافل علمی شرکت کردم که یکی از آن ها در پژوهشگاه مطالعات علوم انسانی برگزار شد...

صدای معلم:

منظور من در رسانه ها مانند تلویزیون ، صدا و سیما.

حکیم زاده:

من این جمله را زیاد شنیدم که هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی گیرد.

ادامه دارد

مصاحبه گر : علی پورسلیمان

پیاده سازی و ویرایش : زهرا قاسم پور دیزجی


گفت و گوی صدای معلم با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد بازگشایی مدارس و عوارض و پیامدهای بسته بودن مدارس

پنج شنبه, 10 مهر 1399 22:43 خوانده شده: 276 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +14 -1 --
معلم 1399/07/10 - 23:30
با تدابیر صحیح و پروتکل های سختگیرانه بهداشتی وضعیت کرونا از قرمز به سیاه تغییر کرده با شروع فصل سرما آنفلوآنزا هم به یاری کرونا شتافته، قربانی می گیرد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/11 - 19:36
به گفته آقای پور سلیمان باید مدارس باز باشند اگر همه معلمان کرونا بگیرند هم مهم نیست چون افغانستان مدارس باز کرده
پاسخ + +2 -15 --
احمدی 1399/07/11 - 07:35
سلام.
با تشکر از صدای معلم بابت این جدیت در کار
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/11 - 17:14
چرا آماری منتشر نمیکنید از بیماران آموزش و پرورش؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/11 - 17:17
مرغ اینها یک پا دارد کلاسهای حضوری حتی اگر همه معلمان و دانش آموزان کرونا بگیرند. چون ما را با آلمان و ایتالیا و اسپانیا و فرانسه و ژاپن و کره جنوبی و ترکیه و ... مقایسه می‌کنند
پاسخ + +7 -1 --
رهگذر 1399/07/11 - 09:49
بسته بودن مدارس پیامدهای بسیار ناگواری دارد
1-عریان شدن ضعف های مدیریتی و برنامه ریزی سیستم آموزش و پرورش
2-قطع شدن شهریه غیر انتفاعی ها و از آلاف و الوف افتادن صاحبان آن
3- تجلی ناکارآمدی دوره های ضمن خدمت
به قول گاندی آموزش باید به ایجاد عالی ترین تحول در مغز منجر شود ! وقتی این عمل در 12 سال تحصیلی نمی افتد نگران تعطیلی های موقتی و فصلی نباشید
پاسخ + +9 -1 --
ناشناس 1399/07/11 - 22:42
نوشته ما چی شد ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1399/07/12 - 17:01
سانسور
پاسخ + +3 -10 --
ایروانی 1399/07/12 - 00:36
اظهار نظرات خانم حکیم زاده‌ تا حدودی قابل دفاع بود اما یه چیزی را نمیتوان کتمان کرد و اونم ضعف در تصمیم گیری و عدم مسئولیت پذیری در قبال مسئله ی آموزش بود. درسته آموزش و پرورش اقداماتی انجام داد و شبکه تلوزیونی شاد رو برای تدریس راه اندازی کرد اما این اقدام آیا خردمندانه بود؟؟ آیا تاثیر مثبتی روی سلامت روان و ارتقای تحصیلی دانش آموزان داشت ؟؟
مسلما نه. پس این اقدامات ناشی از خود محوری و ضعف تصمیم گیری است . اگر خانم حکیم زاده میگن که ما با دنیا تو یه شرایط بودیم پس چرا دنیا درست عمل کردند و ما نادرست ؟؟!
کل دنیا مبنا را بر آموزش حضوری قرار داد با رعایت پروتکل های بهداشتی اما ما حاضر نشدیم برای آموزش حضوری و بازگشایی مدارس اقدامات بهداشتی را تدوین و اجرا کنیم.
و سوالی که من از خانم حکیم زاده دارم اینه که ما نسبت به کدوم کشورها بهتر عمل کردیم ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/14 - 19:00
ایروانی یکی از چهارستون استوار صدای معلم هستند که با جماعت معلمان مخالفت جدی دارند. درود.
پاسخ + +3 -12 --
اولياء مستاصل 1399/07/12 - 08:08
جناب پور سليمان عزيز با تشكر از تلاش شما براي درج ديدگاههاي كارشناسان فرهنگي ، قبلا" مي گفتند از معلمي پرسيدند چرا اين شغل را انتخاب كرده اي مي گفت به سه دليل : تير و مرداد و شهريور ولي الان بايد بگويند به دلايل فراوان :اسفند و فروردين و .... شما يك تنه مي خواهيد به جنگ اين جماعت كسل و خموده برويد اينها از همه جا مانده و رانده به استخدام آموزش و پرورش در آمده اند و در عمل آبي از آنها گرم نخواهد شد اما ادعايشان اين است كه جايگاه معلمين در ساير گشورها چنين و چنان هستند .
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/07/12 - 09:26
درود بر شما اولیای محترم

سپاس از نظر و محبت شما .

من یک تن نیستم . دوستانی هستند که با هم در قالب یک " تیم " فعالیت می کنیم اما کمیت مهم نیست !

مگر معلمان با این " کمیت " شان در این 40 سال توانسته اند از کمند " مطالبات " خود رها شوند ؟!

مهم اندیشه ای است که تولید می شود و بر این باوریم که سرانجام همچون " رود در کوهستان " راه خود را پیدا خواهد کرد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/12 - 14:06
شغل خودت چیه خانم یا آقای محترم بازاری هستی ؟؟؟اداری هستی؟؟؟؟اول بگو چکاره هستید بعد ..... خود را به معلمان نسبت دهید شما چه گلی بر سر این کشور زدید؟؟؟ چکاره ای ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/12 - 14:22
اولیا مستاصل
مگربقیه بخش های کشور خموده نیستند که شما معلم را اینگونه خطاب می کنی درطول هفت ماه بهداشت ودرمان ما چه کردمعلم بدون امکانات چه می تواند بکند اگر معلمان از همه جا رانده شده اند فرزندت را خودت آموزش بده وقتی شما حاضرنیستی فرزندت را مدرسه بفرستی معلم گناه کاراست حدود یک ماه است مدارس حضوری شده اند ولی ده درصد دانش آموزان هم به صورت حضوری شرکت نمی کنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/12 - 16:33
اینها در خانه اسیر بچه‌ها ی خود هستند و جز چشم گفتن و پرورش یک مشت بچه پررو و مغرور و درس نخوان و به دور از ادب انسانی انتظار دارند معلمان شق القمر کنند و از یک چوب خشکیده یک درخت کاج تحویل دهند. از اسمت پیداست که در همه زندگی مستأصل هستی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/12 - 16:35
آقای پور سلیمان با انتشار این مطالب توهین آمیز. و منتشر نکردن انتقاداتی که واقعا حرف حساب است ازمسیر چندین ساله درست خود خارج شده‌اند این را اکثر معلمان میگویند نه فقط من
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/07/12 - 16:41
دوست عزیز ناشناس

سلام

1-کدام نظر شما منتشر نشده است ؟

دقیقا بفرمایید .

فعلا شما به خاطر یک " انتقاد " که البته قابل تامل است با دیگران " درشت گویی " می کنید !

اتفاقا دارم یادداشتی می نویسم و می خواهم به بحث " تعطیلی معلمان " اشاره ای واقع بینانه و کارشناسی داشته باشم .


2- صدای معلم رسانه انتقادی است .

بدهکار و یا وامدار کسی و یا جریانی هم نیست .

سعی می کند دیدگاه های مختلف را منتشر کند .

صدای معلم رسانه صنفی نیست !

قبلا هم گفته ام ؛

مسیر برای نقد گزارش ها و مطالب این رسانه باز است .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/12 - 16:53
همه مدیران آموزش و پرورش استانی و شهرستانی جلسات خود رامجازی برگزار میکنند ولی اصرار بر حضور دیگران دارند ،؟؟؟دلیلش چیست جانشان خیلی مهمتر از بقیه است یا پولدارها اینطوری هستن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/12 - 17:00
تبریک به آقای پور سلیمان که طبق گفته این اولیا مستأصل به جنگ لشکر معلمان خموده و رانده شده رفته آید انشالله که در این راه بر لشکر خموده و فقیر وزیر خط فقر معلمان تیر و مرداد و شهریور پیروز گردید انشالله تعالی
پاسخ + 0 0 --
معلم جوان 1399/07/12 - 22:45
صدای معلم تاسف تاسف. شما در پاسخ یکی از والدین که جامعه معلمین را خموده و تنبل، توصیف کرده اند، چه پاسخی داده اید؟!! ' پاسخ تان را یکبار بخوانید و بیش از این به اسم صدای معلم، مایه شرمساری نگردید.
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1399/07/12 - 12:39
خانم حکیم زاده !
شما که ادعا می کردید بعد از کرونا ، آموزش مجازی را خواهید داشت.ظاهرا در آن وقت فقط به سرانه دانش اموز وهزینه های ندرسه فکر می کردید بدون اینکه به سلامت روحی وجسمی معلم ودانش اموز بیندیشید.
ای کاش همیشه برای همه کارهایتان رضای خدا را در نظر بگیرید
پاسخ + +5 -1 --
معلم پیر 1399/07/12 - 14:33
جالبه تمام ارکان وزات آموزش و پرورش، به مصاحبه روی آورده اند. از اسفند پارسال تاکنون بالغ بر صدها هزار مصاحبه با رسانه های مختلف، درباره کرونا. اما دریغ از هیچگونه برناه برای تامین معیشت معلم و دفاع از بنیان خانواه هاشون. تاسف تاسف تاسف.... صدای معلم واقعا اگر برای مصاحبه کردن سوال قوی ندارید ، فراخوان بذارین تا سوال هایی بگیم بپرسین تاا امثال خانم حکیم زاده، از ناتوانی فقط سکوت کنند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/12 - 16:56
خوب باید فکر معلمان مشغول این باشد که از مرض کرونا که وضعیت قرمز و فراتر از قرمز رسیده جان سالم به در ببرند و فکر مسایل و مشکلات دیگر را نکنند خیلی ها به این موضوع کمک می‌کنند
پاسخ + +1 -10 --
اولياء مستاصل 1399/07/13 - 08:19
برادر يا خواهر ناشناس ! بجاي اينهمه افاضات فيض كردن و متهم كردن مدير رسانه و مسئولين و تمسخر شغل مخاطبين و كادر درمان و ... كمي واقع بين باشيم . وقتي فرزندم را كه دانش آموز متوسطه اول در منطقه 4 مي باشد را به مدرسه مي فرستم معلمان سخت گوش مدرسه ! به او مي گويند : تو اين شرايط واسه چي اومدي مدرسه ؟ دوست عزيز ! كارمندان بخش خصوصي ( كه بيمه و بازنشستگي و امنيت شغلي هم ندارند ) تا ساعت 4 بعد از ظهر در محل كار خود حضور دارند ولي همكاران شما ... قضاوت با وجدانهاي بيدار . عاقبت به خير باشيد .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/13 - 21:57
شما همه آموزش و پرورش را در مدرسه و پسر خودتان خلاصه کردید وسپس به همه معلمان توهین کردید کاش آقای سلیمان پور خود جواب شما را میدادند و از شما بابت گفتن معلمان خموده و تنبل خرده می‌گرفتند ولی متاسفانه شخصیت انسانها به مرور زمان در حال تغییر است کسی که بدون ترس از حقوق معلمان دفاع. میکرد الان فقط مصاحبه می‌کند انسان‌ها قابل تغییر هستند به همین راحتی ببینید در مقابل توهین معلمان تیر و مرداد و شهریور فقط سکوت در مقابل معلمان خموده و تنبل سکوت و در مقابل تشکر کردن از. کسی که کل جامعه معلمین را در منافع پسر خود می بیند چون یکنفر به پسرش گفته برو خانه در مقابل همه معلمان جبهه گرفته پس خیل معلمان که هر روز به تدریس مشغولند شما چه حرفی دارید؟هم خودشان هم خانواده هایشان در خطر هستند ولی دیگر این حرفها در روح متغیر تغییری ایجاد نمیکند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/14 - 15:55
اولیا مستاصل یک عذرخواهی ساده چاره کاربود نیازبه آسمان ریسمان بافتن وتعمیم کاریک فرد به همه نبود سما به یک قشرفرهیخته توهین کردی پرواضح است که درجامعه خود افراد خموده ای غیراز معلمان می بینیم که به این روزهای وخیم دچارشده ایم شاید شما هم یکی از همین اقشارباشیدکافرهمه را به کیش خودپندارد
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/14 - 16:14
دوست عزیز ناشناس

سلام

خیلی شلوغش کردید !

معلم باید در برابر انتقادات ، آستانه تحملش را بالا ببرد نه این که بر آشوبد و آن را " توهین و... " بخواند .

قضاوت جامعه در مورد " تعطیلی معلمان " یک واقعیت است و باید با آن برخورد منطقی داشت .

باید به دنبال تحلیل و چرایی بود و این که چرا جامعه دیدگاه و قضاوت خوبی نسبت به معلمان ندارد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/14 - 17:03
آقای پورسلیمان بین توهین وانتقادتفاوت بسیاروجود دارد بهترنبود این اولیا گرامی می گفت من به تعطیلی معلمان انتقاد دارم واینگونه از الفاظ رکیک خموده ورانده شده استفاده نمی کرد تعطیلی اقتضای شغل معلمی است درهمه جای جهان وجود دارد اگریک تحقیق کوچولو می کردند متوجه می شدند
پاسخ + +5 0 --
دبير 1399/07/14 - 07:48
اتفاقا" مصاحبه ها و گفتگوهاي صداي معلم كاملا" طراحي شده و جهت دار بوده و خيلي ظريف ، به جوابهاي مطلوب خود رسيده و حرف را از دهان مسئولين بيرون مي كشد .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور