صدای معلم

پرسش های صریح صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش ؛

چرا آمار بیش از 50 درصدی " آموزش حضوری " در مدارس در کم تر از دو هفته به 10 درصد سقوط کرد ؟!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش چرا آمار بیش از 50 درصدی آموزش حضوری در مدارس در کم تر از دو هفته به 10 درصد سقوط کرد

« محسن حاجی میرزایی » وزیر آموزش و پرورش در یادداشتی که در روزنامه ایران با عنوان سال تحصیلی جدید و سخنی با مردم نگاشته است در 7 بند به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت آموزش ‌و پرورش برای اجرا در سال تحصیلی جدید پرداخته است . ( این جا )

  این مدل بازگشایی مدارس در کدام یک از کشورهای جهان جز ایران در حال اجراست ؟حاجی میرزایی می نویسد :

« خانواده‌های معزز در انتخاب شیوه آموزش فرزندان خویش که شامل حضوری، ترکیبی (حضوری و غیرحضوری) و غیر حضوری (تلویزیون و شبکه شاد) می‌باشد، مخیر بوده و حضور دانش‌آموزان در مدرسه نیز کاملاً اختیاری و به دور از هرگونه اجبار و اکراه است. »

نخستین پرسش " صدای معلم " از وزیر آموزش و پرورش آن است که به طور دقیق مشخص کند در حال حاضر در چند درصد مدارس آموزش حضوری در جریان است ؟

در گفت و گویی که  این رسانه با " رضوان حکیم زاده " معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش چهارشنبه داشت و متن کامل این نشست منتشر خواهد شد این پرسش مطرح شد .

حکیم زاده آماری اعلام نکرد .

اما ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت این میزان را 10 درصد اعلام کرده است . آیا وزیر آموزش و پرورش " اقتدار " لازم برای اجرای قوانین و مقررات مصوب و حتی سخنان خویش را دارد ؟

در گزارشی که صدای معلم ، سه شنبه 18 شهریور منتشر کرد ( این جا ) ؛  از قول وزیر آموزش و پرورش چنین آمده بود :

« این تصمیمات وزارت آموزش و پرورش نیست. تصمیم به آغاز تحصیلی در ۱۵ شهریور و تاکید بر آموزش حضوری تصمیم ستاد ملی کروناست و ما هم ملزم به رعایت آن هستیم.

بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده در چند روز گذشته بیش از 50 درصد دانش آموزان، به مدرسه آمدند و آموزش حضوری را انتخاب کردند و بقیه دانش آموزان آموزش مجازی و تلویزیونی را ترجیح دادند. ... »

چه اتفاقی افتاده است که آمار بیش از 50 درصدی به حدود 10 درصد تنزل کرده است ؟

پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش چرا آمار بیش از 50 درصدی آموزش حضوری در مدارس در کم تر از دو هفته به 10 درصد سقوط کرد

" صدای معلم " در پایان به وزیر آموزش و پرورش هشدار داده بود :

« اگرچه سیاست های نابخردانه ، ایدئولوژی زده و نمایشی بسیاری از مسئولان آموزش و پرورش در سطوح و رده های مختلف سازمانی به فرآیند " مدرسه گریزی " و " مدرسه ستیزی " دانش آموزان دامن زده که نمونه اخیر آن در گزارش صدای معلم از نخستین روز بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش استان البرز هویداست ( این جا ) و به نظر می رسد " کرونا " فقط بهانه ای برای فرار از " زندان مدرسه " باشد اما استقبال بیش از 50 درصد از خانواده های ایرانی از آموزش حضوری در مدارس می تواند نشانه بازگشت اعتماد ، عقلانیت و بازشناسی هویت حرفه ای مدرسه نزد آنان باشد به شرط آن که در سایه سیاست های آزمون و خطا ، روزمره و مدیریت ناکارآمد مسئولان وزارت آموزش و پرورش به سرنوشت فرصت سوزهای ویران گر مبتلا و استحاله نشود و گوش شنوایی برای " صدای تغییر " پای کار بماند .

پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش چرا آمار بیش از 50 درصدی آموزش حضوری در مدارس در کم تر از دو هفته به 10 درصد سقوط کرد

پرسش دیگر این رسانه از وزیر آموزش و پرورش آن است که این مدل بازگشایی مدارس در کدام یک از کشورهای جهان جز ایران در حال اجراست ؟

در جامعه ی جنگ زده افغانستان که از توحش طالبان و داعش در امان نیست و مدارس و مراکز آموزشی در معرض آتش زدن و پرتاب مواد انفجاری قرار دارند اعلام شده با تصویب کابینه ابتدا دانشگاه‌ها و بعد از اول سنبله/ شهریور تمام مکاتب خصوصی و کلاسهای ۱۱ و ۱۲ مدارس دولتی باز شدند.

اما اکنون وزارت بهداشت افغانستان گفته که با وزارت آموزش و پرورش (معارف) بر سر طرح جدید کار می‌کند که علاوه بر کلاس ۱۱ و ۱۲ تمام کلاس‌ها در مدارس دولتی نیز دایر شوند.

تحلیل چنین وضعیتی این گزینه را به ذهن متبادر می سازد که در این کشور و سایر کشورها ، برنامه و اتاق فکری طراحی شده است و بر اساس واقعیات و دورنمای توسعه در حال پیاده شدن است .

آیا وضعیت نظام آموزشی ایران غیرقابل اعتماد تر از این کشور است ؟ به نظر می رسد " کرونا " فقط بهانه ای برای فرار از " زندان مدرسه " باشد اما استقبال بیش از 50 درصد از خانواده های ایرانی از آموزش حضوری در مدارس می تواند نشانه بازگشت اعتماد ، عقلانیت و بازشناسی هویت حرفه ای مدرسه نزد آنان باشد به شرط آن که در سایه سیاست های آزمون و خطا ، روزمره و مدیریت ناکارآمد مسئولان وزارت آموزش و پرورش به سرنوشت فرصت سوزهای ویران گر مبتلا و استحاله نشود و گوش شنوایی برای " صدای تغییر " پای کار بماند .

آیا نظارتی بر مدارسی که با تعداد کم دانش آموزان تشکیل می شود و متاسفانه برخی معلمان ، مدیران و کادر آموزشی با ترساندن دانش آموزان و حتی رفتارهای دفعی و " غیر حرفه ای "  قصد " تعطیلی مدارس " را دارند صورت می گیرد ؟

آیا اگر خانواده ای گزینه ی " آموزش حضوری " را انتخاب کرد نظارتی بر وضعیت مدارس از نظر پارامترهای آموزشی می شود ؟

حاجی میرزایی تاکنون و به دفعات بر اولویت داشتن آموزش حضوری در مدارس تاکید کرده است اما به نظر می رسد هنوز " صدای واحدی " از درون وزارت آموزش و پرورش و مدیریت های ستادی و اداری علی رغم تاکید دائم وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اولویت بودن آموزش حضوری مشاهده نمی شود .

آیا این وضعیت " آشفتگی " موجب استفاده جریان های فرصت طلب و ضد آموزش و سلب اعتماد خانواده به نهاد آموزش نمی شود ؟

آیا وزیر آموزش و پرورش " اقتدار " لازم برای اجرای قوانین و مقررات مصوب و حتی سخنان خویش را دارد ؟

پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش چرا آمار بیش از 50 درصدی آموزش حضوری در مدارس در کم تر از دو هفته به 10 درصد سقوط کرد

واقعا تدبیر و برنامه ی وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از لوث شدن آپشن آموزش حضوری چیست ؟

آیا تلاش برای " بازگشایی امن مدارس " یک وظیفه اخلاقی و ملی برای همگان نیست ؟

پایان گزارش/


پرسش های صدای معلم از وزیر آموزش و پرورش چرا آمار بیش از 50 درصدی آموزش حضوری در مدارس در کم تر از دو هفته به 10 درصد سقوط کرد

پنج شنبه, 03 مهر 1399 14:11 خوانده شده: 320 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 -2 --
ناشناس 1399/07/03 - 14:51
منظورتان از اقتدار همان دیکتاتوری و جبر است ،خانواده ها حق دارند نگران سلامت فرزندشان باشند و نوع آموزش را انتخاب کنند بعضی خطر را پذیرفته، اموزش حضوری را انتخاب می کنند. در هر دوحال مدارس خدمات ارائه می دهند چه حضوری چه مجازی .صدای معلم زمانی طرفداراختیارات بیشتر شورای مدرسه و برخورد اقناعی بود ولی با تغییر منافع، دنبال برخورد جبری و دیکتاتوری ست
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/03 - 14:58
دوست عزیز ناشناس

سلام

1- اگر قرار بود نظر شما مطمح نظر باشد از همان واژه " زور " استفاده می شد .

" اقتدار " استفاده از قدرت در چارچوب قانون همراه با نظارت عمومی است .

2- گفتمان اهمیت دادن به شورای مدرسه توسط " صدای معلم " مطرح گردید .

درست است !

نظر ما تغییری نکرده است اما آیا همان شورای مدرسه به وظایف نظارتی و قانونی خود هم عمل می کند ؟

آیا این شورا با سایر ارکان مدرسه تعامل دارد ؟

آیا اگر معلمی سر کلاس برود و به دروغ به دانش آموزان بگوید که آی دانش آموزان ! من کرونا دارم ! شورای مدرسه با او برخورد قانونی می کند و حق آموزش را برای دانش آموزان اعاده و احیا می کند ؟

آیا شورای مدرسه از والدین تعهدات قانونی اخذ می کند ؟

آیا این شورای مدرسه برای رعایت پروتکل های بهداشتی " مطالبه گری " می کند و یا فقط حکم به " تعطیلی مدرسه " می دهد ؟!

همه باید تحت نظارت باشند حتی شورای مدرسه !

شورای مدرسه و هیچ کس و هیچ نهادی خط قرمز نیست !

پیشنهاد می کنیم به جای نیت خوانی و دنبال عوامل نامرئی گشتن ، از استدلال و قوه تفکر و تعقل بهره جویید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/03 - 16:42
حالا چرا معلمان را به دروغگویی متهم میکنید ؟ کدام معلم گفته من کرونا دارم ؟؟؟ یک نمونه نام ببرید شما که دم از جایگاه معلمان میزدید البته قبل از این حالا چگونه با دروغ بستن به معلم از جایگاه اجتماعی معلم دفاع میکنید؟؟؟چرا هیچوقت نگفتید وزیر فلان جا گفته من مشکوک هستم مگر کم گفتند؟؟ هدف شما جز تامین منافع نیست
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/07/03 - 20:47
بعضی اولیا با وجود اینکه در خانواده فرد بیمار دارند باز بچه را مدرسه می آورند اصلا اهمیت نمی دهند ممکن است بچه ناقل بیماری باشد به مدرسه هم اطلاع نمی دهند بعد از دو هفته که معلم مریض شده ،مقصر کیه ؟ شورای مدرسه هر روز از همه ازمایش خون بگیرد ؟ چه انتظاری از شورای مدرسه دارید چه مطالبه گری باید انجام دهند ،بیمارستانها با ان همه پروتکل حریف این ویروس نمی شوند،بیماری ویروس است که با ازمایشهای ویژه امکان تشخیص وجود دارد پروتکل های آبکی مدارس به درد نمایش و خیمه شب بازی های رایج در آموزش و پرورش میخورد
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/03 - 22:04
سلام

آقا / خانم معلم

فعلا اوضاع آشفته است .

1-ابتلا و فوتی های مسافرت ، عزادای محرم و مراسم و... را هم به اسم " مدارس " تمام می کنند !

کسی نمی پرسد که این همه مردم در پارک ها ، مراسم ، پارتی ها ، مسافرت ها و... چه می کنند ؟

فقط مدرسه را می بینند .

از کجا معلوم که دانش آموز یا معلم در مدرسه مبتلا شده باشد ؟


2- مگر می شود در مدرسه معلمی سر کلاس حرفی بزند و دانش آموزان آن را نقل قول نکنند ؟!

ما هم معلم هستیم و در این مدارس زیسته ایم .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/07/04 - 00:48
همه افرادی که پروتکل ها را رعایت می کنند از این گروه ناراضی اند ، هموطنانی داریم که پرپر شدن کادر درمان را نادیده می گیرند،در مصاحبه ای ، یکی از این انسان نما ها عنوان کردن ما خودخواهیم
همین خودخواه ها بچه هایشان را مدرسه می فرستند تا حضوری اموزش ببینن ،تقصیر معلم و کادر اجرایی مدرسه که اکثرا سالهای اخر خدمتشان است و در صورت بیماری توان بدنی کافی ندارند ،چیست ؟
حال چه کنیم؟ بخاطر گروهی نادان که باید به ..... مراجعه کنند بقیه را به کشتن بدهیم بقیه تاوان ندانم کاری انها را پس بدهند
پاسخ + +12 -1 --
دبیر مفت 1399/07/03 - 14:55
90 درصد والدین و دانش آموزان اعتمادی به شعارهای تبلیغاتی وزیر مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس ندارند و آموزشهای پراکنده ی مجازی را ترجیح میدهند. اکثر 10 درصد باقی هم به دلیل نداشتن امکانات مجبور به حضورند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/03 - 16:31
وقتی صدای معلم صدای والدین و پزشکان و وزارت بهداشت را بی ربط میداند این میشود نشنیدن صدای اکثریت جامعه یعنی اینکه من هر چه میگویم درست است و نظر معلمان و والدین بیخود و غلط است البته کسی که پایش را به مناطق محروم و فاقد امکانات پزشکی وفرهنگی واقتصادی برای کشف حقایق زندگی مردم بیرون نگذاشته و خیال میکند همه مثل او و اطرافیان ش. زندگی میکنند انتظار بیش از این نیست شاید هم بداند و پای منافع در میان باشد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/03 - 16:43
صددرصد چرا 90 درصد همه میدانند شرایط حال و حاضر را جز عده ای اندک مشترک المنافع
پاسخ + +7 -2 --
ناشناس 1399/07/03 - 16:19
باید بگم همون ده درصدی که میگن هم دروغی بیش نیست فکر نمیکنم حضور دانش آموزان به پنج 5درصد هم برسد و اینکه والدین ایرانی نه انگلیسی اینقدر بر اوضاع خود اشراف دارند که درصورت اقتدار شما فرزندان خود را با این شرایط به مدرسه بفرستند اگر شما ضمانت جان بچه‌ها ی مردم را میدهید حتما باید حضوری باشد ولی اگر شک دارید که حتی یک انسان مریض شود و بمیرد شما مسول هستید اگر مسولیتی قبول میکنید بفرمایید
پاسخ + +5 -1 --
شهاب 1399/07/03 - 17:59
آمار۵٠ درصدی ازاول دروغ بود استقبال از آموزش حضوری خیلی کم است اختیاری کردن آموز حضوری نشان داد مردم اعتمادی به این سیستم آموزشی ندارند تمام آموزش های دیگررا هم قبول ندارندتا چه زمانی قراراست مسولان بادروغ پراکنی به مسولیت ادامه دهند بایدباورکننداین سیستم آموزشی درشان ملت ایران نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 10:17
فقط دولت نیست دیگری نیز هست
پاسخ + +7 -2 --
ناشناس 1399/07/03 - 18:53
جالبه که صدای معلم کلا رپیکردش رو عوض کرده. همه ش درباره شیوه بازگشایی مدرسه مطلب میذاره. از ارکان بیمه، رفاه، مسکن، معیشت معلم کاملا رها کرده و با ارایه مقالات ترجمه شده، آمارهای کشورهای مثل کانادا و تایوان، قصد مثلا روشنگری دارد. شما اصلا صدای معلم نیستین. اسم سایت رو عوض کنید.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/03 - 22:09
دوست عزیز ناشناس

سلام

1- قبلا هم گفته شده است که صدای معلم سایت صنفی نیست و به همه مسائل و چالش های آموزش و پرورش می پردازد .

البته خودتان و دوستان صنفی که بر طبل تعطیلی مدارس می نوازید بهتر است در این موارد دست به قلم شوید و ما هم در خدمت شما هستیم .

2- چند روز دیگر شما و دوستان صنفی معلم چه مقالات و یادداشت هایی در مورد وضعیت خوب معلمان در همان کشورها به مناسبت " روز جهانی معلم " که منتشر نکنند !

ما صدای معلمان حرفه ای هستیم .


معلمی که فقط به معیشت و شکم نمی اندیشد و موضوعات دیگر هم برایش مهم است .

معلمی که تصورش از آموزش مجازی فقط بارگذاری چند فایل صوتی نیم بند نیست .

نظارتی هم نباشد و حقوقش را هم سر ماه دریافت کند .


پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/07/04 - 00:40
شکم و معیشت جز نیازهای اولیه هر بشری است بعد از ان انسانها سراغ نیازهای بعدی می روند وقتی معلم در سطوح اولیه حیات
در سطح انسانهای ناندرتال دست و پا می زند انتظار خلاقیت وشکوفایی درآموزش و پرورش را نداشته باشید
از قدیم گفتن فقر که از در بیاد ایمان از پنجره خارج میشه ،ادم گرسنه دین و ایمان ندارد یعنی تامین نیاز اولیه مادی از اوجب واجبات است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 10:07
اگر شما صنفی نیستید چرا دست از سر معلمان بر نمی داریچرا آنها را با فقر خودشان تنها نمیگذاری و بعد اینکه ما در ایران چیزی به نام. روز جهانی معلم نداریم. معلمان حرفه ای از نظر شما چه کسانی هستند همان همفکران خودتان و منفعت طلبان؟؟؟؟وقتی منافع آموزش و پرورش فقط برای شماست همان بهتر که اصلا نباشد. شما بروید به صنف مدرسه داران پولکی بپردازید دست از سر معلمان بردارید
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/04 - 11:41
دوست عزیز ناشناس

سلام

1- مشخصات و اهداف این رسانه در بخش " درباره ما " آورده شده است .

می توانید مطالعه کنید .

صدای معلم یک رسانه تخصصی در حوزه آموزش است .


2- در مورد " معلم حرفه ای " قبلا به تفصیل در این رسانه صحبت شده و مطلب نگارش گردیده است .

می توانید جست و جو نمایید .


3- این رسانه دولتی نیست .

برای نوشتن هم از کسی اجازه نمی گیریم .

شما می توانید مطالب این رسانه را نقد کنید و ما با کمال میل استقبال می کنیم اما اتهام پراکنی غیرمستند جایی در این رسانه ندارد .


ضمنا شما می توانید در رسانه ها و سایت های هم نظر خودتان و برای آرامش خیال تان مطلب بنویسید و کلی هم " لایک " دریافت کنید و از آن لذت ببرید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 13:23
شما همین چهار هزار خورده ای خواننده که دارید به یمن کسانی است که بعضی وقتها انتقاد می‌کنند شما اگر بقول خودتان رسانه ای. هستید که دمکراسی و انتقادپذیری را رعایت میکنید معلمان منتقد را به رسانه های دیگر ارجاع نمی‌دادید شما الفبای دمکراسی را هم نمی‌دانید. اینکه بگویید این رسانه من است اگر خوشتان نمی آید بروید جای دیگری بنویسید
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1399/07/04 - 13:37
دوست عزیز ناشناس

سلام مجدد

1- شما از کجا فهمیدید میزان بازدیدها در این رسانه چقدر است ؟

مگر میزان اعضای تلگرام است ؟

تعداد بازدیدهای کننده صدای معلم نسبت به سال قبل افزایش بیش از 400 درصدی داشته است .


2- صدای معلم اگر نقدپذیر نبود مثل اکثریت رسانه بخش " نظردهی " را غیرفعال می کرد .

بخش " نظرات " زمان فراوانی را می گیرد و باید تک تک نظرات را مطالعه کرد .

پاسخ دادن و گفت و گو هم جزئی از کار ماست .

به این خاطر بسیاری از رسانه ها عطای آن را به لقایش بخشیده اند .


3-این برداشت شماست .

منظور ما این است که شما می توانید مطالب و گزارش های منتشره را نقد کنید و این موجب خوشحالی ماست اما شما نمی توانید برای رسانه تعیین کنید که چه بنویسد و چه ننویسد ، اسم رسانه را تغییر دهد و...

این عین دیکتاتوری است .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 15:19
اون یک ناشناس دیگر بود اخوی که گفته اسم رسانه را عوض کنید
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/07/04 - 15:23
شما صدای معلم نیستین. چون تا به حال در طی حد اول یکسال گذشته، فقط دنبال مصاحبه با چند تا مسوول بودین و حتی یک بار هم با چند تا معلم مصاحبه نکرده اید.
بعدشم اینکه شما اینهمه زحمت معلم ها را از اسفند تا خرداد و از شهریور تا کنون، زیر سوال می برید و اسمش را می گذارید " بارگذاری چهار تا فایل ". تاسف داره برای این نوع نگاه.
پاسخ + +6 -1 --
معلم 1399/07/03 - 20:54
معلم ها را به کشتن ندهید ،این بیماری شوخی بردار نیست هر روز عکس های بیشتری از همکارانی که براثر کرونا فوت شده اند منتشر می گردد
بعد از مرگ معلم چه فرقی می کند بخشنامه چی بود کدام عقل ناقص یا سلیمی این بخشنامه را فرستاده ایا به فکر سلامتی معلم بوده یا پروتکل های نمایشی برایشان کفایت می کرده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 10:12
وقتی پول ارزشش از جان انسان بیشتر شود دیگر هیچ حرف منطقی کاربردی ندارد برادر. اینها صنف ما نیستند یک رسانه هستند. درجهت گروهی خاص وگرنه بازی با جان یک انسان و بچه های بیشمار از مغز یک انسان تراوش نمیکند
پاسخ + +3 0 --
حسینی 1399/07/03 - 22:30
به نظر من که یک معلم ابتدایی با ۲۹ سال سابقه کار هستم .فکر می کنم امسال بدترین سال کاری من است کلاس مت ۴۲ دانش اموز دارد .ان ها رادو گروه کرده اند ودرشاد هم بعد ظهرها دو ساعت هستم.ولی باور کنید .این جوری خیلی بد است .یا باید کلا حضوری باشد یا کلا مجازی.کار معلم خیلی سخت تر شده ولی فکر ک.اصلا نمی توان برای تدریس برنامه ریزی کرد.هم بچه ها گیج شده اند وهم معلم گیج شده ونمی داند چه کار باید بکند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مفت 1399/07/04 - 00:49
سلام
اتفاقا خانم کارگری در این صفحه دنبال چنین موردی میگشتن تا بتونن از طریق صدای معلم پیگیری کنن:
http://sedayemoallem.ir/یادداشت/item/19595
اسم مدرسه و شهرتون رو براشون ارسال کنید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 10:15
امسال بدترین سال است چون با جان انسان ها دارند سیاسی و پولی برخورد میکنند. در جایی که جان بی ارزش است قوانین و پروتکل هایتان میخواهیم اصلا نباشد ماسک جلوی کرونا را می‌گیرد یک حرف کاملا مسخره هست .ویروس از هر منفذی رد میشود این انسانهای بی درد هستند که مدام حرفهای تکراری میزنند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 00:51
امسال اموزش باید غیر حضوری باشد مگر اینکه دانش اموزی اشکال داشته باشد و خطر را به جان بخرد و با هماهنگی معلم یک روز در ماه به مدرسه بیاید تا رفع اشکال کند
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/07/04 - 06:53
با سلام من در شمال زندگی می کنم مدرسه ها که مجازی شده اند دیگه تهرانی ها بر نمی گردن شهرشون به خدا این انصاف نیست نه بهار داریم نه تابستون الان دیگه نه پاییز و اونجوری که بوش میاد نه زمستون
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/07/04 - 13:28
اولا که تهرانی های پولدار بر نمی‌گردند و مردم درگیر معیشت در تهران آنقدر زیاد است که شمال نمی‌روند ثانیا همین پولدارهای بی درد اگر مدارس حضوری هم بود بر نمی گشتند چون که بچه‌ها یشان را لازم نمی‌دانند مدرسه بفرستندچون جان فرزندان خود را خیلی دوست دارند پس دلیل بیخود نفرمایید
پاسخ + +3 0 --
ایروانی 1399/07/04 - 11:13
سلام جناب پورسلیمان ممنون بابت گزارش فوق العاده تون
اون ۵۰ درصدی که فرمودید بعید میدونم بوده باشه چون رفتار مردم چیز دیگه ای نشون میداد. من خودم بشخصه ندیدم دانش آموزی یا اولیایی یا حتی معلمی به میل خودش خواستار برگزاری آموزش حضوری باشه ینی من ندیدم. قطعا هستن ولی در اقلیتن .
اگر هم خواهان آموزش حضوری باشند با اقتداری که درواقع به عدم اقتدار از شخص وزیر دیدم بعید میدونم دیگه باشه
پاسخ + +1 0 --
رهگذر 1399/07/06 - 18:24
دلایل استقبال از شیوه حضوری در برخی مناطق:
1- ضعف معلمان در استفاده از فتاوری های جدید و تولید محتواهای الکترونیکی که البته این ضعف ریشه در آموزش های بی کیفیت ضمن خدمت دارد.
2- ناتوانی والدین خانواده های کم درآمد در تأمین موبایل و تبلت و.. وشرمندگی آنها
3-اصرار مسئولین ادارات آموزش و پرورش به دلیل اینکه عمکرد آنها در آخرسال با میزان قبولی ها سنجیده می شود.
اینکه چرا صدای معلم دراین شرایط بحرانی اصرار بر آموزش حضوری دارد و با صاحبان غیرانتفاعی ها هم نوایی می کند را نمی دانیم
پاسخ + 0 0 --
مهدی خ 1399/07/10 - 16:19
دلیلش واضح است مدیر مدرسه رو مسئول سلامتی بچه ها دانسته ایم در حالی که هر کس خود مسئول سلامت خود است. اگر من در اداره آموزش پروش کرونا گرفتم رئیس اداره مسئول شناخته می شود؟ اگر در وزارتخانه کرونا گرفتم وزیر جواب می دهد؟ اصلا این همه هموطن که کرونا گرفتم کی پاسخگو بود؟؟ خب تا زمانی که کناه کرونا گرفتن بقیه رو بخواین گردن من مدیر بندازین منم مدرسه رو به شکل حضوری برگزار نمی کنم. منم می دانم آموزش غیر حضوری ۱۰ درصد هم یادگیری واقعی ندارد اما به خاطر قبولی بچه مردم نمیام خودم رو بدبخت کنم. اگر هم هزار بارم بگم مدرسه رو ضد عفونی کنن آخرش یکی مریض میشه و بعدشم مقصر منم.
این دلیل واقعیه. بقیه اش بازی با کلمات و معلول را جای علت جازدنه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

هدف، محتوا و فرایند مصاحبه های گزینش داوطلبان حرفه معلمی در ایران تا چه اندازه معتبر و با معیارهای علمی سازگار است؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور