صدای معلم

چرا شورای عالی انقلاب فرهنگی که " مرجعیت قانون گذاری و سیاست گذاری " در مورد مسائل فرهنگی برای خودش قائل است در مورد عملکرد و رویکردهای خود به رسانه ها و افکار عمومی پاسخ گو نیست ؟

دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شفاف سازی کند

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

گزارش صدای معلم برای شفاف سازی دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و روند هیات علمی شدن

هنوز وزیر آموزش و پرورش به گزارش صدای معلم با عنوان : "  وزیر آموزش و پرورش در مورد وقایع اخیر دانشگاه فرهنگیان شفاف سازی کند ! " پاسخی ارائه نکرده است . ( این جا )

در این گزارش آمده است :

« نخستین بار خبر تغییر رئیس دانشگاه فرهنگیان 20 خرداد در صدای معلم مننتشر گردید . ( این جا )

گزارش « صدای معلم » "  در 24 خرداد با عنوان جایگاه اصل 57 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران کجاست ؟ داستان دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب های آموزش و پرورش تا کی ادامه خواهد داشت ؟ " اظهارات "جبار کوچکی نژاد " در مورد تغییر رئیس دانشگاه فرهنگیان و چند پرسش ؟! ( این جا ) منتشر شد . ( این جا )

در این گزارش تصریح شده بود :

" نمایندگان مجلس مطابق قانون حق اظهار نظر در مورد همه امور را دارند اما آیا مرز میان " انتقاد " و " دخالت " تفکیک شده است ؟

آیا وزیر آموزش و پرورش حق عزل و نصب مدیران خود را ندارد ؟

گزارش صدای معلم برای شفاف سازی دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و روند هیات علمی شدن

در غیر این صورت ؛ پاسخ گویی چه شان و جایگاهی خواهد داشت ؟

داستان دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب های آموزش و پرورش تا کی ادامه خواهد داشت ؟ "

باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی خبر داد ( این جا ) که برخی مدیران ارشد این مجموعه، دانشگاه را محلی برای فروش محصولات و کتاب‌های خود و نزدیکانشان کرده اند آن هم در شرایطی که همچنان بن بست مشکلات مالی دانشجومعلمان را نبود اعتبارات کافی دانسته و داعیه حمایت از آن‌ها دارند  البته ناگفته نماند که تاکنون بخش عمده  این ادعا‌ها و پیگیری راه به جایی نبرده است. »

در پایان این گزارش تفصیلی آمده بود :

« نخستین پرسش « صدای معلم » آن است که آیا گفته های آقای عبداللهی را تایید می کنند ؟

چرا دانشگاه فرهنگیان در برابر یادداشت عمادی سکوت کرد ؟

آیا یک مدیر در یک دستگاه اجرایی پرمشغله و زمان بر می تواند سالی دو کتاب بنویسد ؟

واکنش تند برخی نمایندگان مجلس مانند کوچکی و دهمرده نشان داد که خبر عزل و یا برکناری رئیس دانشگاه فرهنگیان صحیح بوده است .

خبرگزاری فارس چهارشنبه، 21خرداد 99  خبر داد که حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس و انتقاد از سیاسی بودن عزل و نصب‌ها می گوید : اخیراً رئیس انقلابی دانشگاه فرهنگیان عزل شده است، چرا مجلس نسبت به این مسئله بی‌تفاوت است. ( این جا )

مطابق تبصره 3 از ماده 10 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ؛ پذیرش استعفا یا عزل رئیس «دانشگاه» با پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش ‏و تأیید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و حکم وزیر آموزش و پرورش انجام می پذیرد.‏

گزارش صدای معلم برای شفاف سازی دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و روند هیات علمی شدن

پرسش این است که چرا وزیر آموزش و پرورش حسین خنیفر را برکنار کرده است و پرسش مهم تر این که چگونه در مقام سابق ابقا شده است ؟ واقعا تاکنون تشکلی به نام " کانون مدرسان دانشگاه فرهنگیان " که حوزه فعالیت تخصصی آن همین دانشگاه است ؛ یک پرسش جدی در مورد مسائل این دانشگاه مطرح کرده است ؟

پرسش « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش آن است ؛ آیا وقایعی که در دانشگاه فرهنگیان رخ داده است از مصادیق " مدیریت تعارض منافع " نیست ؟

اگر پاسخ مثبت باشد ؛ "  مسیر بدون بازگشت " را با کدام تدبیر ، شجاعت و صراحت مدیریت خواهد کرد ؟

آیا این سکوت و عقب نشینی ها بر میزان اعتماد عمومی در سیستم خواهد افزود ؟

چگونه می توان در این دانشگاه به دانشجو معلمان و معلمان آینده این جامعه ، درس " صداقت " و " جدیت " را آموخت ؟ »

گزارش صدای معلم برای شفاف سازی دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و روند هیات علمی شدن

پس از آن مدیر صدای معلم در یادداشتی ضمن مورد خطاب قرار دادن وزارت آموزش و پرورش و به ویژه " رئیس دانشگاه فرهنگیان " نوشت : ( این جا )

« زمانی که هم در باشگاه خبرنگاران جوان یک خبرنگار گزارشی ساده با شیوه طرح پرسش از بحث تعارض منافع فرهنگیان در دانشگاه فرهنگیان مطرح می کند چندین بار از دانشگاه با خبرگزاری تماس گرفته و آن خبرنگار را تهدید و خواهان اخراج وی می شوند .

آیا آن حرکات نمایشی مسئولان در سر زدن گزینشی به برخی رسانه ها را باید بپذیریم و یا این حرکات که در تضاد صریح با اصول کار رسانه و مقوله آزادی بیان است و مانع کار حرفه ای خبرنگاران می شود ؟

چرا وقتی خبرنگاری این چنین مورد تهدید قرار می گیرد سایر همکاران وی که انگار اتفاقی نیفتاده و خیلی خونسرد و " بی تفاوت " از کنار ماجرا می گذرند ...

تبریک گفتن های متوالی  و تعریف از یکدیگر توسط چنین خبرنگارانی قرار است کدام مقام شامخ و والایی را برای آنان ایجاد کند ؟ »

شفاف سازی " صدای معلم " در این موارد موجب شد تا رئیس دانشگاه فرهنگیان در روز خبرنگار امسال سکوت پیشه خود کند .

به تازگی ؛ " جمعی از اساتید پیشکسوت دانشگاه فرهنگیان کشور " در نامه ای که در شبکه های اجتماعی و سپس پرتال رسمی این دانشگاه ( این جا ) منتشر شده است ، از اقدامات " حسن خنیفر " رئیس این دانشگاه تشکر کرده اند .

در این نامه آمده است :

« حضور و دفاع ارزشمند جنابعالی امروز مورخ ۱۳۹۹/۶/۴ در جلسه بالاترین مرجع شورای عالی انقلاب فرهنگی جناب اقای دکتر عاملی، از اساتید پیشکسوت دانشگاه فرهنگیان و اخذ مصوبه بسیار ارزشمند و دستور دبیر شورایعالی فرهنگی در خصوص به جریان انداختن بررسی و احقاق حق این اساتید مایه مباهات و برگ زرین دیگری از دوران مدیریت جنابعالی در کنار احیای دانشگاه به یغما رفته و اخذ ۷۷،۰۰۰(هفتاد وهفت هزار) ردیف جدید جذب دانشجو در سال ۱۳۹۹ و تلاش در زمینه ارتقای کیفی و کمی دانشگاه فرهنگیان بود.
جنابعالی با کارنامه ارزشمند۳۰ ماهه تان ثابت کردید که می شود کارهای بزرگ رقم زد. واخذ مصوبه امروز دلیل این تلاش و همت جنابعالی است.
به پاس این همه خدمات و در این ایام نورانی که به نام و یاد آقا ابا عبد الله الحسین(ع) و یارانش مزین است، از خداوند متعال برای شخص جنابعالی طول عمر با عزت و تداوم مدیریت  وسایه وجودتان را بر ارکان دانشگاه فرهنگیان طلب می نماییم. »

نخستین پرسش " صدای معلم " از شورای عالی انقلاب فرهنگی است که چرا خبرنگاران و رسانه ها در نشست های این شورا حضور ندارند و این که در مورد مصوبات این شورا شفاف سازی صورت نمی گیرد ؟

واقعا چرا این شورا که مرجعیت قانون گذاری در مورد مسائل فرهنگی برای خود قائل است با رسانه ها نشست رسانه ای برگزار نمی کند و به افکار عمومی پاسخ گو نیست ؟

گزارش صدای معلم برای شفاف سازی دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و روند هیات علمی شدن

و پرسش دیگر این رسانه از رئیس دانشگاه فرهنگیان آن است که توضیح دهند آن " مصوبه بسیار ارزشمند " چه بوده است ؟

مدیر صدای معلم پیش تر در یادداشتی مطرح کرد : ( این جا )

« ماده 1 اساسنامه می گوید :

" دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی است: برای تأمین، تربیت و توانمندسازی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش، پیشرو در آموزش، پژوهش، تولید و ترویج علم نافع مورد نیاز آموزش و پرورش، سرآمد در آموزش و شایستگی‌های حرفه‌ای و تخصصی تربیت‌محور، توانمند در بهره‌گیری از فناوری‌های نوین آموزشی و تربیتی در انجام مأموریت‌ها، مبتنی بر معیارهای نظام اسلامی، توانمند در زمینه‌سازی برای شکوفایی فطرت، استعدادها و شکل‌گیری هویت یکپارچه اسلامی- ایرانی- انقلابی دانشجومعلمان، برخوردار از هیئت علمی و مدیران مؤمن، آراسته به فضائل اخلاق اسلامی، عامل به عمل صالح، تعالی‌جو و تحول‌آفرین، باورمند به جامعه عدل جهانی (جامعه مهدوی)، وابسته به وزارت آموزش و پرورش که با اهداف ذیل تأسیس و طبق مفاد این اساسنامه، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضوابط و مقررات وزارتین آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و قوانین و مقررات مربوط اداره می‌شود. " چگونه می توان در این دانشگاه به دانشجو معلمان و معلمان آینده این جامعه ، درس " صداقت " و " جدیت " را آموخت ؟

پرسش آن است که آیا به لحاظ منطقی جمع بین " کمیت " و " کیفیت " آن هم در دانشگاهی که هنوز پروتکل های وزارت علوم ،تحقیقات و فن آوری بر آن حاکم نیست ؛ امکان پذیر است ؟

دانشگاه فرهنگیان برای جبران بحران کمبود معلم که در چند سال آینده این وزارتخانه را دچار چالش های اساسی و جدی خواهد کرد اقدام به پذیرش " فله ای " و خارج از توان و امکانات این دانشگاه در ابعاد ساختاری و محتوایی آن کرده است . »

پرسش این رسانه آن است که آیا در مورد روند هیات علمی شدن افراد در دانشگاه فرهنگیان روند و فرآیند قانونی طی شده است ؟ و آیا در این مورد شفاف سازی لازم صورت گرفته است ؟

آیا از نظر رئیس دانشگاه فرهنگیان قوانین و پروتکل های وزارت علوم  در مورد بالا به قدر کافی شفاف ، گویا و کافی نیستند که ایشان روند " دور زدن  و لابی گری "  را به جای " قانون گرایی و قانون مندی " پیشه ی خود کرده است ؟

این چه رسم و آیینی است که مسئولان در رده های مختلف چه قبل و چه حال ؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی را به محلی برای دور زدن نهادهای قانونی و قوانین و مصوبات آن تبدیل کرده اند ؟

آیا این مسیر منطقی و قانونی است ؟

و اما مخاطب پایانی این گزارش ؛ " تشکل های فرهنگیان " مستقر در حوزه آموزش و پرورش هستند .

به جز موضع دیرهنگام دبیر کل سازمان معلمان ایران در مورد بحث " تعارض منافع " که در ابتدای گزارش به آن اشاره شده ؛ به نظر می رسد سایر تشکل ها اساسا با این موضوعات مهم و راهبردی ندارند .

گزارش صدای معلم برای شفاف سازی دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و روند هیات علمی شدن

واقعا تاکنون تشکلی به نام " کانون مدرسان دانشگاه فرهنگیان " که حوزه فعالیت تخصصی آن همین دانشگاه است ؛ یک پرسش جدی در مورد مسائل این دانشگاه مطرح کرده است ؟

فلسفه ی وجودی این همه تشکل های ریز و درشت در آموزش و پرورش چیست و نسبت عملکرد این تشکل ها در ارتباط با " حوزه عمومی " آموزش و ارتقای آن چه بوده است ؟

" معلم مطالبه گر و حرفه ای " در خلا ساخته و پرداخته نمی شود .

پایان گزارش/


گزارش صدای معلم برای شفاف سازی دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و روند هیات علمی شدن

پنج شنبه, 06 شهریور 1399 21:06 خوانده شده: 326 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -4 --
رهگذر 1399/06/08 - 08:14
تا پایان شهریور یکی از نمایندگان مجلس قبل بعنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان منصوب خواهد شد و تیم جناب خنیفر دانشگاه را ترک خواهند گفت بدیهی است این تغییر مدیریت های استانی را هم بی نصیب نخواهد گذاشت مخصوصا هماآفرینان و پنیر فروشان را ...
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/08 - 23:57
سلام وارادت

در رابطه با مطلب صدای معلم با عنوان؛ "دانشگاه فرهنگیان در مورد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شفاف سازی کند"

امید است با مطلب بسرعت تدوین شده هم ادای احترام به اساتید صبور، نجیب و شریف دانشگاه فرهنگیان داشته باشم و هم از حقوق تضییع شده و ظلم روا شده به اساتید بزرگوار توسط جناب مهرمحمدی به همراه تعدادی از مسئولان وزارت علوم یادی کنیم.

دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی است که با استفاده از مدرک تحصیلی بیش از ۱۰۰۰ استاد مراکز تربیت معلم در سال ۹۱ تاسیس و با استفاده از اسامی و مدرک تحصیلی تک تک همین استادان ۱۶ رشته تخصصی در این‌ دانشگاه ایجاد شده است.

سالها استادان شریف و نجیب دانشگاه کار علمی بدون منت انجام دادند، اما حقوق و مزایای دبیری آموزش و پرورش گرفتند! اساتید گرانقدر بدون کمترین کوتاهی در انجام وظیفه و خدمت صادقانه با تلاش شبانه روزی به تربیت دانشجویان همت گماردند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/09 - 00:01
تا اینکه "شر دوران" جناب محمود مهر محمدی "آن به به و چهچه آواز دهل از دور خوش" و "آن مخالف تاسیس دانشگاه فرهنگیان" به اریکه قدرت رسید به جای اعاده حقوق به حق اساتید که تاسیس، دوام و قوام دانشگاه با استفاده از اسامی و مدرک تحصیلی تک تک اساتید شکل گرفته و سرپا شده بود، با تیشه ای به زدن ریشه این دانشگاه با وارد نمودن ضربات پی در پی بر پیکر این دانشگاه نوپا را از اساتید آن آغاز و روز به روز با پیشروی در دور زدن قانون، عدم رعایت قانون، عدم انصاف، تبانی با بعضی از مسئولان وزارت علوم و دسیسه چینی بر علیه اساتید را شروع نمود ، بلافاصله محیط آکادمیک را از روح علمی خارج و با صف آرایی غیر قانونی دانشگاه را به اتاق جنگ تبدیل کرده و سعی در کنار زدن اساتیدی نمود که بنیانگذار و صاحبان اصلی این دانشگاه بودند!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/09 - 00:04
به گونه ای که کار ایشان به رویارویی با صاحبان خانه رسیده و تمام مصوبات و قوانین دانشگاه را بر علیه اساتید قدیمی دانشگاه تدوین نمود و با تقسیم اساتید به خودی و غیرخودی، تهدید، بگیر و ببند، ایجاد خفقان شدید، جو امنیتی و پلیسی شروع به ظلم آشکار و تضییع حقوق نزدیک به ۷۰۰ استاد را با حمایت بعضی از مسئولان وزارت علوم پیش برد! نمونه بارز ظلم، سوء نیت، دسیسه و رویارویی آن مرد رفته (جناب مهرمحمدی) با اساتید در دستورالعمل سال ۹۵ خود را نشان داد! که بعد از ابلاغ دستورالعمل از سوی وزارت علوم و اعتراض اساتید، بنابه اذعان مسئولان ارشد خود وزارت علوم نباید برای اساتید هیات علمی شده مراکز تربیت معلم چنین دستورالعملی تدوین و مصوب می شد!!!

بعد از دستورالعمل ظالمانه سال ۹۵ ؛ اساتید این دانشگاه پیگیر رفع این ظلم بودند و همه جا نوشتند، گفتند و اطلاع رسانی کردند و در آخر نیز به هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی شکایت کردند.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/09 - 00:07
اما جای بسی تعجب است که در آن موقع چرا سردبیر محترم صدای معلم از جناب مهرمحمدی بانی این ظلم سوال نکردند؟! و بالتبع از وزارت علوم نیز در مورد این ظلم بدیهی و عدم رعایت قانون سوال نکردند؟! مقالاتی را تدوین ننمودند؟! مطالبه حقوق به حق اساتید را از سرپرست غیرقانونی دانشگاه مطالبه ننمودند که؛ یک فرد چند بار به استخدام عضویت هیات علمی در می آید؟!

لازم به ذکر است برای اساتید دانشگاه فرهنگیان یک بار در سال ۹۳ با طی تمام مراحل قانونی و با مصوبه هیات امنای دانشگاه، احکام هیات علمی توسط جناب مهرمحمدی صادر شده بود و همین سرپرست غیرقانونی با دور زدن قانون، احکام صادر شده توسط خود را قبول نکرد! بعد از صدور احکام هیات علمی اساتید، دستورالعمل سال ۹۵ را در رد مصوبه هیات امنای دانشگاه عّلّم نمود و چاهی را برای اساتید شریف و خدوم این دانشگاه کند که تا حال ادامه دارد!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/09 - 00:09
حال که ریاست دانشگاه بعد از چند سال ظلم سرپرست سابق ، حقوق تضییع شده اساتید را از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیات عالی جذب به صورت قانونی اعاده نموده است صدای معلم پاسخ دهد؛ کجای این کار قانون رعایت نشده است و قانون دور زده شده است؟!

طبق قانون هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از هیات جذب وزارت علوم، مرجع رسیدگی به شکایات اساتید دانشگاهها است که بعد از ظلم اعمال شده به اساتید دانشگاه فرهنگیان از سوی جناب مهرمحمدی و شکایت اساتید دانشگاه فرهنگیان به هیات عالی جذب بعد از چند سال به شکایت اساتید رسیدگی شده است! یعنی قانون رعایت نشده است؟!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/06/09 - 00:12
سوال دیگری که از سردبیر گرامی صدای معلم به صورت جدی قابل طرح است، چرا در مورد اقدام های غیرقانونیِ مخرب و ویران گر سرپرست سابق در دانشگاه با وجود اطلاع رسانی گسترده اساتید، مقالاتی تدوین ننمودند؟! و در دوران آن مرد رفته (مهرمحمدی) بیشتر سکوت نموده و با بی تفاوتی از کنار آنها گذشتند؟!

انتظار است رسانه صدای معلم از ظلم روا شده به اساتید این‌ دانشگاه، از آسیب جدی وارده به دانشگاه و سرمایه های آن توسط جناب مهرمحمدی اطلاع رسانی نمایند.
پاسخ + +4 -2 --
رحمان بالغی 1399/06/10 - 01:53
عوامفریبی عجیب یک مدیر متوهم


درباره:
"پیام تشکر و قدردانی جمعی از اساتید دانشگاه فرهنگیان از دفاع دکتر خنیفر از حقوق اساتید این دانشگاه"
از متن پیام چنین بر‌می‌آید که رییس دانشگاه دیداری با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته و درباره موضوعی دستور پیگیری اخذ کرده‌اند.
و این سبب شده که جمعی از پیشکسوتان دانشگاه از ایشان تشکر کنند.
در این متن هیچ اشاره‌ای به موضوع مورد بحث نشده است.
دستور دبیر شورا به عنوان مصوبه شورا، تلقی شده است.
جایگاه و اختیارات دبیر شورای انقلاب فرهنگی نسبت مصوبات شورا و هیئت عالی جذب کاملا مشخص است.
اما چرا چنین خبری بدین شدت اغراق آمیز و با نام مجعول جمعی از پیشکسوتان، در سایت دانشگاه درج شود؟
پاسخ را در بند پایانی این متن مشوش(که به قرائن نوشته خود رییس دانشگاه است!!) یافت. آنجا که از تداوم مدیریت ایشان بر دانشگاه نام برده می شود و آرزوی قلبی و ولع درونی خود را آشکار می‌کند.
الغریق یتشبث بکل حشیش
آرزوی ماندن بر خنیفر عیب نیست، عیب اما دغل‌کاری و فریبکاری‌است.
پاسخ + +5 -2 --
حمزه احمدی 1399/06/10 - 06:13
یک دانشگاه گروگان منفعت‌طلبی یک مدیر
آنچه در شورای عالی انقلاب فرهنگی رخ داده یک فرایند عادی اداری است.
عده‌ای از مدرسان دانشگاه فرهنگیان برای درخواست تجدیدنظر در تصمیم هیات مرکزی جذب(مستقر در وزارت علوم) به نهاد بالادستی و ناظر بر آن یعنی هیات عالی جذب(مستقر در شورای عالی) مراجعه کرده‌اند. هنوز هم هیچ مصوبه‌ای درباره آنها انجام نشده است.
مشکل اما آقای خنیفر است
مدیری که با آشکار شدن تخلفات عدیده مالی و اداری، رسما عزل شده و تنها با فشار چند نماینده مجلس، ‌تاکنون بصورت نامشروع به ادامه ریاست تحمیلی مشغول است و از کلیه امور دانشگاه از جمله وضعیت مدرسان دستاویزی برای کسب مشروعیت و بیشتر ماندن در اریکه قدرت و ادامه تخلفات،‌ ساخته و می‌سازد.

به صراحت می‌توان گفت هیچ لابی‌گری و امر خلاف قانونی رخ نداده‌است و آقای خنیفر هم کمترین نقشی در این فرایند نداشته است و تنها به دروغ خود را قهرمان و منجی جا زده است.
پاسخ + 0 0 --
رحیم 1399/06/10 - 09:23
کاملا درست است.
درود بر شما
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/06/13 - 19:01
به روباه گفتند: شاهدت کیه ؟
گفت: دمم!
پاسخ + +5 -3 --
حمزه احمدی 1399/06/10 - 06:18
پیام تشکر اغراق‌آمیزی که در سایت رسمی دانشگاه منتشر شده به ظن قوی خودنوشت، است و حتی ممکن است کلیت یک پیگیری عادی را نیز به خطر اندازد این کار نمونه‌ای از فرصت‌طلبی فردی و بهره‌مندی شخصی از مشکلات اعضا توسط رییس دانشگاه است.
هیچ‌یک از اساتید دانشگاه، مسئولیت نگارش پیام تبریک به ایشان را برعهده نمی‌گیرد و اگر صداقتی وجود دارد دانشگاه باید نام نویسندگان این پیام را اعلام کند اگر چه سیاق و متن پیام برای آگاهان نویسنده اصلی را کاملا مشخص ساخته است!!

آقای رییس از این کارها برای ادامه ماندن نکن...
پاسخ + +5 -2 --
احسان محمدپور 1399/06/10 - 09:55
در پایگاه اطلاع‌رسانی رسمی دانشگاه پیام تشکری خطاب به رئیس دانشگاه با ادبیاتی غیرآکادمیک منتشر شده است.
این لینک:
https://cfu.ac.ir/fa/180804
این پیام با نام
"جمعی از اساتید پیشکسوت دانشگاه فرهنگیان کشور"
امضا شده‌است،
در گروه واتس‌آپی که همه اعضای دانشگاه عضو هستند، این موضوع مطرح و مشخص شد هیچ‌یک از اعضا از نگارش و ارسال این متن اطلاعی نداشته‌است به عبارت دیگر هیچ عضو دانشگاه اعم از تازه‌کار یا پیشکسوت بصورت فردی یا جمعی نویسنده این پیام نیست.
شایسته است سایت رسمی دانشگاه از این جمعی که ادعا کرده، دستکم نام ۵ نفر را ذکر کند تا این ادعا معنادار باشد.
انتشار پیام با این عناوین کلی و مجعول در شان سایت رسمی دانشگاه نیست.
با توجه به تکذیب قاطبه اعضا نسبت به نگارش و انتشار این متن، حق پیگیری حقوقی این جعل عنوان برای اعضای دانشگاه محفوظ است.
پاسخ + +4 -2 --
مریم طیبی‌زاده 1399/06/10 - 11:08
شوراي عالي انقلاب فرهنگي هيچ مصوبه اي(اعم از قانوني يا غيرقانوني) درباره اعضاي هيُت علمي و مدرسان دانشگاه نداشته است.

متاسفانه يک پيگيري ساده اداري توسط تعدادی از اعضا به ابزاری برای سوءاستفاده مدیر متخلف دانشگاه تبدیل شده و فضایی منفی علیه مدرسان خدوم و مظلوم دانشگاه ایجاد کرده است.

هیئت عالی جذب قانونا مرجع رسیدگی به اعتراضات از عملکرد شورای مرکزی جذب است. امور مربوط به جذب در وزارت علوم و وزارت بهداشت براساس آیین‌نامه‌ها و مصوبات هیات عالی جذب انجام می‌شود و این هیات بر امور مربوط به اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها‌ نظارت عالیه دارد.
متاسفانه با رسانه‌ای کردن این درخواست تجدید نظر، آقای خنیفر سرنوشت تعداد زیادی از اعضا را را قربانی منافع و مطامع شخصی خود کرده است.
پاسخ + +2 -8 --
یک دانشگاهی 1399/06/10 - 20:40
باسلام. اینکه یه عده از دکتر خنیفر و همراهان ایشان به نیکی یاد می کنند باید گفت ایشان و همراهانشان دانشگاه را به سکون زدگی تبدیل کردند. یک کار اگر بخواهی انجام دهی مدیران محافظه کار استانی با یکسال هم نمی توانند به سرانجام برسانند. نمونه اش در دوران کرونا صد ها کیلو گوشت و مواد غذایی را دست دست کردند تا تاریخ انقضایش بگذرد و با وایتسق امحا کنند. کجای تصمیم گیری هایشان بدون مورد است یا اینکه کتاب های خود دکتر خنیفر به صورت گسترده در دانشگاه خریدداری شده و به کتابخانه های دانشگاه هدیه شده است و خیلی از مدیران استانی عاریه ای که هیچ تعلق خاطری به دانشگاه نداشته و ندارند. یکم تفکر کنید واقعاً

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور