صدای معلم

پیشنهاد « صدای معلم » به " حمیدرضا حاجی بابایی " ؛

حاجی بابایی ریاست کمیسیون آموزش مجلس را بر عهده بگیرد!

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

پیشنهاد صدای معلم به حمیدرضا حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

خبرگزاری خانه ملت نوشت :

"  امروز هشتم خرداد ترکیب کامل اعضاء هیئت رئیسه اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس مشخص شد و محمدباقر قالیباف با اکثریت آراء به ریاست مجلس انتخاب شد.

منتخبان ملت در نشست علنی امروز (پنج شنبه 8 خرداد) مجلس شورای اسلامی اعضای هیئت‌ رئیسه اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس شورای اسلامی را انتخاب کردند.

بر اساس نظر موافق منتخبان ملت محمدباقر قالیباف با 230 رأی از مجموع 267 رأی مأخوذه به‌ عنوان رئیس مجلس یازدهم و امیرحسین قاضی زاده هاشمی با 208 رأی و علی نیکزاد با 196 رأی از مجموع 274 رأی به‌ عنوان نواب رئیس اول و دوم اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس انتخاب شدند.

از میان کاندیداهای دبیری هیئت رئیسه برای اجلاسیه اول مجلس یازدهم، سیدناصر موسوی لارگانی با 171 رأی، احمد امیرآبادی فراهانی با 165 رأی، حسینعلی حاجی دلیگانی با 149 رأی، روح الله متفکر آزاد با 148 رأی، علی کریمی با 127 رأی و محسن دهنوی با 119 رأی از مجموع 272 رأی مأخوذه به‌ عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند.

همچنین منتخبان ملت، محمدحسین فرهنگی را  با 167 رأی، علیرضا سلیمی را  با 129 رأی و محسن پیرهادی را با 128 رأی از مجموع 268 رأی مأخوذه  به‌عنوان ناظران هیئت رئیسه اجلاسیه اول دور یازدهم مجلس انتخاب کردند. "

بدین ترتیب حاجی بابایی عملا از هیات رئیسه مجلس کنار گذاشته شد .

حتی پیغام حاجی بابایی به قالیباف هم موثر نیفتاد .

پیشنهاد صدای معلم به حمیدرضا حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

مصطفی فقیهی در توییتر درباره رقابت‌ها بر سر ریاست مجلس نوشت: «پیغام حاجی بابایی به قالیباف: از ریاست مجلس انصراف می‌دهم، به شرطی که برای نائب رییسی از من حمایت کنی!»

این وقایع نشان داد که حاجی بابایی در محاسبات خود دچار خطاهای فاحش گردیده و به نظر می رسد  علی رغم سابقه نسبتا زیاد ایشان در 6 نمایندگی مجلس و حتی یک دوره وزارت باید بیش از پیش در مورد جایگاه خود بازبینی های لازم را داشته باشد .

حاجی بابایی در مجلس دهم ریاست فراکسیون فرهنگیان را بر عهده داشت .

تاکنون ایشان در عمر نمایندگی خود 4 دوره رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بوده اما تغییرات موثر ، محسوس و معناداری در وضعیت فرهنگیان و آموزش و پرورش ایجاد نشده است .

حاجی بابایی در 5 دوره نمایندگی مجلس در کمیسیون‌های محاسبه و بودجه، تلفیق، اصل نود و امنیت ملی و سیاست خارجی عضویت داشته‌ اما هیچ گاه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نبوده است اما در مورد آموزش و پرورش اظهار نظرهای متعددی داشته است .

حاجی بابایی در پاسخ به پرسش " صدای معلم " در همایش سالانه تشکل های فرهنگیان انقلابی استان اصفهان که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم  در دبیرستان امام محمد باقر (ع) استان اصفهان برگزار گردید چنین می گوید : ( این جا )

پرسیدیم :

چرا در کمیسیون آموزش در این دوره و دوره قبل حضور نداشته اید امّا دائما در امور آن اظهار نظر می کنید؟

حاجی بابایی :

در همه ی دوره ها عضو این کمیسیون نشدم. برای آن که کمیسیون آموزش و تحقیقات را کمتر مؤثر می بینم.

من رییس فراکسیون فرهنگیانم که 120 نفرند و کمیسیون آموزش و تحقیقات 23 نفرند. به این نکته توجه کنید.

پیشنهاد صدای معلم به حمیدرضا حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

من روز اولی که وارد مجلس شدم و تحقیق کردم ، گفتند هر نماینده ای که عضو کمیسیون برنامه و بودجه بشود ، این به نفع آموزش و پرورش است و من عضو این کمیسیون برنامه و بودجه شدم و رییس کمیسون تلفیق برنامه ششم هم هستم و در این کمیسیون مطالبی برای آموزش و پرورش نوشتم که در یازده برنامه گذشته در 44 سال نوشته نشد و این نشان می دهد که کمیسیون برنامه و بودجه خیلی برای آموزش و پرورش بهتر است. از طرفی فراکسیون فرهنگیان مجلس را هم داریم.

الان شما فرض کنید من عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات . چه کسی به اندازه ی من در مجلس راجع به آموزش و پرورش حرف می زند؟ "

البته نمایندگان دیگر نظرهای متفاوتی دارند .

سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه فراکسیون های سیاسی نقش مهمی در مجلس ایفا می کنند  گفت ( این جا ) : در تصمیم گیری هایی که به رای جمعی نمایندگان نیاز دارد، فراکسیون های سیاسی نقش قاطع و تعیین کننده ای ایفا می کنند.

"داریوش قنبری" نماینده مردم ایلام ،مهران ،ایروان ،شیروان و چرداول درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت اظهار می کند: در ابتدای شکل گیری هر مجلس عده ای با سرعت اقدام به تشکیل فراکسیون هایی تحت عناوین مختلف می کنند که بعد از مدتی به فراموشی سپرده شده و چیزی جز یک نام و عنوان از آنها باقی نمی ماند و هیچ فعالیتی ندارند.

در حال حاضر تنها 3 فراکسیون سیاسی در مجلس  فعال هستند و به جز چند فراکسیون تخصصی مثل فراکسیون دانشگاهیان که حقیقتا بسیار خوب عمل کرده است ،بقیه فراکسیون ها عملا فعالیتی ندارند . تاکنون ایشان در عمر نمایندگی خود 4 دوره رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بوده اما تغییرات موثر ، محسوس و معناداری در وضعیت فرهنگیان و آموزش و پرورش ایجاد نشده است .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراکسیون های تخصصی همپای کمیسیون ها می توانند نقش داشته باشند خاطر نشان کرد : از فراکسیون ها ی تخصصی این انتظار می رود که متناسب با حوزه فعالیتشان ،مشکلات و کمبودها را شناسایی کرده و با در نظر قانون ،طرح و لوایح مورد نیاز را تهیه کرده و به مجلس ارائه دهند.اما متاسفانه در حال حاضر تاثیر فراکسیون های سیاسی از کمیسیون های تخصصی هم بیشتر شده و تاثیر بیشتری در تصمیم گیری های تخصصی دارند .

فراکسیون ها به خوبی می توانند از اهرم نظارتی مجلس استفاده کنند اما متاسفانه در حال حاضر چنین چیزی مشاهده نمی شود و فراکسیون ها هنوز به جایگاه و وظایفشان واقف نیستند.

با وجود اینکه فراکسیون ها تشکیلاتی عمل می کنند و باید دارای اصول و قواعد خاصی باشند اما اکثر فراکسیون ها اصول مشخصی را برای خودشان تعریف نکرده اند و وضعیت سردرگمی دارند.

 پیشنهاد صدای معلم به حمیدرضا حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

قنبری در ادامه به تاثیرگذاری زیاد فراکسیون های سیاسی در تصمیمات مجلس و در سطح وسیع تر،تصمیمات کلان  کشور اشاره کرد و گفت: در انتخابات هیئت رئیسه و انتخاب وزرا که به رای جمعی نمایندگان احتیاج دارد ،فراکسیون های سیاسی بسیار تاثیرگذارند و نقش قاطع و تعیین کننده دارند.

فراکسیون ها همچنین در نحوه استفاده از اهرم های نظارتی ،ارائه و تصویب طرح ها ، لوایح و برنامه ها هم می توانند نقش آفرینی کنند . "

آقای حاجی بابایی در سخنرانی مختلف و متعدد علاقه مندی خود را به مسائل آموزش و پرورش و معلمان اعلام کرده است اما هیچ جایی بهتر از کمیسیون تخصصی در مجلس برای پی گیری چالش های این وزارتخانه با ابزارها و مکانیسم های قانونی نیست .

پیشنهاد صدای معلم به حمیدرضا حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

« صدای معلم » همچون دوره گذشته به حمیدرضا حاجی بابایی پیشنهاد می کند که با عضویت در کمیسیون آموزش و حتی تصدی ریاست آن تاثیر این کمیسیون را در مسائل آموزش و پرورش به صورت عملی و نه شعار نشان دهد .

شاید تلفیق ریاست فراکسیون فرهنگیان با رویکرد متفاوت از گذشته در کنار عضویت موثر در کمیسیون آموزش بتواند گامی در حل بحران ها و چالش های نظام آموزشی داشته باشد .

پایان گزارش/


پیشنهاد صدای معلم به حمیدرضا حاجی بابایی در مورد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

پنج شنبه, 08 خرداد 1399 13:03 خوانده شده: 719 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
تدریس خصوصی 1399/03/08 - 13:36
کسی که نتوانست در دوران وزارت خود در آزمون سال 89 کارنامه آزمون صادر کند چگونه می تواند رئیس کمیسیون آموزش شود در حالی که این تنها ضعف برگزاری آزمون استخدامی سال 89 نبود
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1399/03/11 - 05:26
درود بر حاج بابایی
کلا سخن معلم عجیب با حاج بابایی مشکل دارد
من دلیلشو نمی دانم
ولی فراموش نمی کنم دفاع جانانه شما از وزیر زن کش نجفی را.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/16 - 15:34
نجفی قبل انتخابات رئیس فرهنگیان ستاد روحانی بود بعد از ریاست جمهوری روحانی به جای اینکه وزیر آموزش و پرورش بشه رفت شهرداری و به ریش معلم ها خندید پور سلیمان هدفش از تشکیل سایت کلا عقده گشایی علیه حاجی بابایی و تامین منافع حزبی و باندی خودشه کارنامه اصلاح طلبان سیاه ترین در زمینه معلمان بود
پاسخ + +8 -2 --
S 1399/03/08 - 13:51
ایشان استخدامی سال ۸۹ فرزندان و خانواده های شهید و جانباز را بدون تطبیق رشته و مدرک تحصیلی در ازمون پذیرفتند .تمامی رشته ها و حتی مدرک دیپلم با استفاده از سهمیه به عنوان مشاور و تربیت بدنی به آموزش و پرورش راه دادند
پاسخ + 0 0 --
ی 1399/03/09 - 22:30
لعنت الله علی القوم الظالمین و الجاهلین
پاسخ + 0 0 --
معم 1399/03/11 - 10:34
شما مثل اینکه ریاست ایشون باعث میشه شما هم پست حساسی مثل مدیریت مدرسه یا .... بگیری
حمایت یا تعریف از حاج بابایی خیانت به این سرزمین هستش
پاسخ + 0 0 --
مدرس آزاد 1399/03/11 - 18:33
جناب معم(معلم) فکر کنم همانطور که از عجله لام را فراموش کردی، جای نظرتان را هم اشتباه گذاشتید
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/03/08 - 13:55
بیاد رئیس آموزش بشود که چه شود؟
پاسخ + +4 0 --
مهدی 1399/03/08 - 14:07
همه چی خیلی وقته تموم شده،،،، هرکسی راه خود را برود. فصل گوجه سبز است خوشمزه و ملس
پاسخ + +8 -2 --
ناشناس 1399/03/08 - 15:25
صدای معلم به خاطر فضایل حاجی بابایی چنین پیشنهادی نداده است، قصد دارد ایشان را در مخمصه بی ارادگی و بی لیاقتی
برای اثرگذار نبودن در تدوین قوانین مورد انتظار بیندازد.
پاسخ + +2 -1 --
نوچه ام 1399/03/09 - 11:22
به قول محسن نامجو

ما خوبیم اونا همه ...نن

دولت و کمیسیون مجلس سوگلی بعضیا خیلی عالیه

حاجی بابایی بیاد بدبخت میشیم
جنگ میشه
برجام نقص میشه
دلار میشه 20 تومن
ماشین و خونه گروه میشه

تا کی مزخرف گویی ...... تا کی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/03/10 - 19:27
https://www.farsnews.ir/my/c/26122
پاسخ + +3 0 --
معم 1399/03/11 - 10:29
جناب حاجی بابایی جیب ما رو نزنه ما چیزی ازش نمی خواهیم
پاسخ + 0 -4 --
معلم 1399/03/12 - 14:58
جناب قالیباف از پاسداران نمونه ی کشور است.
پاسخ + 0 0 --
م 1399/03/13 - 09:49
اقای علی کریمی فیروزجایی عضو هیات محترم ریسه مجلس خیلی گزینه ی مناسب تری برای رییس فراکسیون اموزش مجلس هستند که ان شااله قبول کند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رتبه بندی معلمان با آزمون ؛ خلاف ضوابط علمی است و به بی عدالتی منجر خواهد شد ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور