صدای معلم

مدیر صدای معلم در نشست خبری خطاب به وزیر آموزش و پرورش : راهکار وزارت آموزش و پرورش برای تشخیص مدیر دانا و کارآمد با مدیری که دچار بیماری توهم دانایی است چیست ؟ اساسا آیا در آموزش و پرورش تفاوتی میان مدیر پاسخ گو و غیرپاسخ تعریف شده است ؟ ادغام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در دفتر وزارتی یکی از اقدامات اشتباه ، شتاب زده و غیرکارشناسی در زمان وزارت بطحایی بود . آیا شما برنامه ای برای استقلال روابط عمومی ها در آموزش و پرورش در جهت حرکت از وجه " توجیه گر " به سوی " تحلیل گر " دارید ؟ چند جلسه قرار است گذاشته شود ؟ مجموعه وزارت آموزش و پرورش شما شبکه شاد را در کم تر از 2 ماه طراحی و اجرا کرد . برای سازمان نظام معلمی چندین سال است که حرف آن را می زنند اما کسی چیزی ندیده است ! چرا ؟

حاجی میرزایی : وزارت آموزش و پرورش خودش را وزارت پاسخ گو می داند ؛ باید افراز دقیقی بین صلاحیت های حاکمیتی آموزش و پرورش و صلاحیت هایی که برای نظام صنفی معلمین است صورت بگیرد

صدای معلم منتشر می کند ؛

گروه گزارش/

همان گونه که پیش تر آمد ( این جا ) ؛ سومین نشست رسانه ای « محسن حاجی میرزایی » وزیر آموزش و پرورش با رسانه ها و خبرنگاران برگزار گردید .

مشروح پرسش و پاسخ مدیر صدای معلم و وزیر آموزش و پرورش منتشر می گردد .

نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

روز معلم و روابط عمومی را تبریک می گویم .

1- آقای حمیدی رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در گردهمایی روسای ادارات اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ها 27 اردیبهشت گفته است :

" باید بر توهم دانایی بر مدیران توفق یابیم تا از واکنش‌های منفی جلوگیری کنیم  "

راهکار وزارت آموزش و پرورش برای تشخیص مدیر دانا و کارآمد با مدیری که دچار بیماری توهم دانایی است چیست ؟

اساسا آیا در آموزش و پرورش تفاوتی میان مدیر پاسخ گو و غیرپاسخ تعریف شده است ؟

ادغام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در دفتر وزارتی یکی از اقدامات اشتباه ، شتاب زده و غیرکارشناسی در زمان وزارت بطحایی بود .

آیا شما برنامه ای برای استقلال روابط عمومی ها در آموزش و پرورش در جهت حرکت از وجه " توجیه گر " به سوی " تحلیل گر " دارید ؟

2- اقدام مهم و ماندگار آقای جواد حسینی سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ " بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه های حوزه آموزش و پرورش توسط مدیران " بود .

آیا اقدام اخیر شما در شکایت از یک رسانه زیرپاگذاشتن پروتکل های اداری و به نوعی از بین بردن سرمایه اجتماعی نبود ؟

راهکار 9/8  از سند تحول تصریح می کند :

 تعامل اثربخش با مراکز فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها ـ به ویژه رسانه ملی ـ برای تبیین جایگاه نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در تولید سرمایه اجتماعی و فرهنگی و جلوگیری از کوچک‌انگاری نقش آن در سرنوشت آینده کشور از منظر معارف اسلامی.

اخراج  محمد حبیبی توسط هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش که زیر نظر مستقیم شما فعالیت می کنند ؛ ابلاغ حکم اجرایی نجات بهرامی معاون پیشین رسانه ای مرکز اطلاع رسانی و حتی صدور بخشنامه های تهدید آمیز در مورد شبکه شاد توسط مدیران شما ناظر بر کدامین وجه برای تولید و پاسداشت از سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش است ؟

وزارتخانه ای که به راحتی بخشنامه ها و پروتکل های اداری خود را زیر پا می گذارد و به رسانه ها پاسخ گو نیست ؛ آیا می تواند حافظ حقوق شهروندی و قانونی ذی نفعان آن و از جمله معلمان باشد ؟

آیا آقای وزیر از پرونده  آقای حبیبی اطلاع دارد؟

نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

آقای حاجی میرزایی

آیا شما از عملکرد خودتان در زمینه تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی و اجرای منشور حقوق شهروندی راضی هستید ؟

چه نمره ای به خودتان می دهید ؟

جایگاه واقعی " حمایت قضایی " از معلمان فراتر از مشورت که حتی در خود  قوه قضائیه هم پیش بینی شده است و نیز چیزهایی که به عنوان " تفاهم نامه " گاها در کاغذها مبادله می شوند چیست ؟

3- یکی از مهم ترین مشکلات و حتی تهدیدهایی که در مورد " جایگاه معلمی " و در بحث اخیر و روز آموزش و پرورش یعنی " رتبه بندی معلمان " نمایان شده است ؛ تشکیل سازمان نظام معلمی است .

نگاه شما به این تشکیلات معلمی به عنوان نهاد ارزیاب صلاحیت های حرفه ای معلمان چیست و چرا این مهم از زمان وزارت آقای آشتیانی معطل مانده است ؟

4- آیا اختیاری کردن حضور در مدرسه برای دانش آموزان نوعی رفع تکلیف نیست؟

برخی از معلمها تلاش می کنند دانش آموزان را از حضور در مدرسه منصرف کنند. دانش آموز هم  از خدا می خواهد بهانه ای برای عدم حضور داشته باشد. اگر حضور اختیاری باشد تکلیف بیش از 6 میلیون دانش آموزی که نتوانسته از فضای مجازی  استفاده کنند و عقب مانده اند، چه می شود؟

5- چرا گزینه های اول وزارت آموزش و پرورش به ریاست سازمان پژوهش منصوب نشدند؟

با توجه ضرورت اتخاذ تصمیم های مبتنی بر پژوهش چرا استقلال پژوهشگاه را  تسریع نمی کنید؟

 

حاجی میرزایی:

نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

قطعا پاسخ گویی سیاست ماست ، منطقی هم هست. وقتی که ابهامی در جامعه شکل بگیرد یک مجموعه ای که به پیشرفت و تحقق اهدافش فکر می کند نمی تواند از ابهامات استقبال نکند.

 اگر در ابهامات باقی بماند ممکن است که پیچیده تر بشود بنابراین سیاست ما این است اگر در جایی موردی تخطی از این سیاست بشود قابل پیگیری است اما وزارت آموزش و پرورش خودش را وزارت پاسخ گو می داند و وظیفه خودش می داند که این کار را انجام بدهد.

 روابط عمومی از حوزه نظارتی تفکیک شد و از همان روزهای اولی که آمدم این اتفاق افتاد .

در مورد شکایت از رسانه ها همچنان سیاست مان حمایت از رسانه ها است و پرهیز از شکایت از رسانه ها .

 در مواردی هم که اقدامی صورت گرفته برای این است که به جای انتقاد کردن ، به جای طرح سوالات سازنده یا حتی سوالات سنگین و سخت کار استهزاء و کار خارج از چهارچوب رسانه ای انجام دهد قطعا ممکن است که مورد برخورد نهادهای خارج از آموزش و پرورش هم قرار بگیرد که در موردی که شما می فرمایید این چنین بوده اما قطعا در زمان لازم اگر لازم باشد مداخله می کنیم و حمایت می کنیم از رسانه ها .

 استقبال می کنیم از این که فضای خوبی برای طرح موضوعات وجود داشته باشد.

 نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

ما توافقی را با کانون وکلا امضا کردیم که برای حمایت حقوقی از معلمان این خدمات را به صورت رایگان یا نیمه رایگان در اختیار همه همکاران فرهنگی قرار می دهد.

 در مورد همکارانی که به دلایلی به مجموعه آموزش و پرورش ارتباطی نداشته و موجب محکومیت هایی شده هم در دولت گزارشی تقدیم شده و دولت به وزارت دادگستری ماموریتی برای پیگیری این کار داده است.

 من مکاتبه ای را با رئیس محترم قوه قضائیه کردم .

ما قطعا پیگیر حمایت از همکاران فرهنگی هستیم و این مسئولیت را انجام می دهیم.

در مورد  آن حکم تخلفات هم، حکم اصلاح شده است. حکم اولیه در مرحله تجدید نظر تغییر کرد.

سازمان نظام معلمی در مجلس در حال بررسی است...

 

صدای معلم :

چند جلسه قرار است گذاشته شود ؟

مجموعه وزارت آموزش و پرورش شما شبکه شاد را در کم تر از 2 ماه طراحی و اجرا کرد .

برای سازمان نظام معلمی چندین سال است که حرف آن را می زنند اما کسی چیزی ندیده است !

 چرا ؟

 نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

حاجی میرزایی :

 چیزی که قانون می خواهد یا باید لایحه باشد یا باید طرح باشد. چون می خواستند سرعت داشته باشد به صورت طرح در مجلس بیان شده و ملاحظاتی وجود داشته است.

 کمیسیون مجلس جلسات متعددی در رابطه با این کار گذاشته است و از ما دعوت کرده است. این طرح فرایند رسیدگی را در مجلس طی می کند. ما هم ملاحظاتی داریم. هم می توانیم حمایت کنیم از شکل گیری یک تشکل صنفی. این تشکل صنفی با تشکل صنفی نظام مهندسی کاملا متفاوت است چون آموزش و پرورش یک ماموریت های قانونی دارد. باید افراز دقیقی بین صلاحیت های حاکمیتی آموزش و پرورش و صلاحیت هایی که برای نظام صنفی معلمین است صورت بگیرد که این پیچیدگی های کار سبب تطویل موضوع شده اما ما هم پیگیر خواهیم بود.

پایان گزارش/

پیاده سازی و ویرایش " زهرا قاسم پور دیزجی


نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و آخرین وضعیت سازمان نظام معلمی

سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 15:10 خوانده شده: 310 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/02/30 - 15:44
جالبه اصلا این وزیر حتی نمی تونه درباره وزارت خونه ش سخنرانی ساده ارایه بده. همه کارها افتاده دست اللهیار ترکمن. بزرگترین جرم داره در حال حاضر در کشور اتفاق می افته ؛ دادن مسولیت وزارت مهم آموزش پرورش به این افراد غیرشفاف با معلمین.
پاسخ + +1 -2 --
فتحعلی زاده 1399/02/30 - 16:12
آقای پور سلیمان از اینکه با دوست خردمندی چون
شما آشنایی دیرینه دارم به خود می بالم و توانِ تشخیص و تقیّد به آزاده بودن و آزاد زیستن را که از ویژگیهایِ به اثبات رسیده ی شماست می ستایم
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1399/02/30 - 16:19
درود بر شما

جناب فتحعلی زاده

سپاس از نظر و لطف شما .

بنده هم از اشعار خوب و موثر شما بهره می جویم .

پایدار باشید .
پاسخ + +1 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/02/30 - 22:19
متاسفانه از اموزش و پرورش که صدافت انتظار می رود این مهم رو به افول نهاده. شاید به دلیل این است که سیاست حاکمیتی بودنش بر ارزشهای الهی و محقق شدن آن می چربد.
پاسخ + 0 0 --
زیبا 1399/02/31 - 09:49
اگرمطالعه ای درباره تمام وزرای آموزش وپرورش درطول40سال اخیرداشته باشیم متوجه میشویم که متاسفانه تمام این وزرانه تنهابه اندازه یک اپسیلون کارمثبت دروزارتخانه متبوع خودانجام نداده اندبلکه بواسطه نداشتن درایت ودانش کافی مشکلات عدیده ای ایجاد کرده اندواین وزارتخانه راواقعابه قهقرابرده اند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/31 - 23:55
آموزش مجازی با طعم پروکسی

در سایت آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ،مطالبی درمورد بازدید سرزده مدیرکل آ.پ این استان از دبیرستان عفتیه(انتخاب نزدیک ترین مدرسه دخترانه به اداره کل جهت سهولت تردد!! و آمادگی) مدییریت این مدرسه اعلام می کنند که قبل از ایام تعطیلی کرونا هم همکاران در محیط شاد در حال فعلیت بوده اند!!!! (در حالی که آن زمان محیط نرم افزار شاد طبق صحبت های مسئولین وزارتخانه آ.پ هنوز آماده نبود !!!!) جالب تر اینکه تصویری که از گوشی مدیریت این هنرستان در سایت اداره کل قرارگرفته(به عنوان مستندات!!!) فعالیت دبیران داخل نرم افزار تلگرام و از طریق پروکسی می باشد که در تصویر کاملا مشخص می باشد!!!!!!!!!!!!!!
لینک صفحه جهت مراجعه
https://b2n.ir/465883
پاسخ + 0 0 --
حجت الله 1399/03/12 - 12:46
کانون صنفی معلمان باید کاملا مستقل و به دور از باند بازی های سیاسی فقط و فقط نماینده حقوق مادی و معنوی فرهنگیان باشند...اف بر حاکمانی که تحمل صدای معلم را ندارند ...ما خواهان آزادی معلمینی هستیم که واسه شنیده شدن صدای انتقاد ما به زندان افتادن ...! و خاک بر سر کسانی که ادعای مردم سالاری دینی دارند اما نه به شعور مردم احترام میزارن و نه اسلام ..!! و متاسفم که اموزش پرورش با این عده و عده اجازه میده که تحقیرش کنن
شمایی که مرتب به نامه امیر مومنان به مالک اشتر استناد میکنید بروید و باندیشید که خدا وکیلی کجای ملک داری شما شبیه امام علی و مالک اشتره. ..
الله اکبر مهدی رهبر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور