صدای معلم

مدیر صدای معلم در نشست خبری خطاب به وزیر آموزش و پرورش : آیا اقدام اخیر شما در شکایت از یک رسانه زیرپاگذاشتن پروتکل های اداری و به نوعی از بین بردن سرمایه اجتماعی نبود ؟ اخراج «محمد حبیبی » توسط هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش که زیر نظر مستقیم شما فعالیت می کنند ؛ ابلاغ حکم اجرایی نجات بهرامی معاون پیشین رسانه ای مرکز اطلاع رسانی و حتی صدور بخشنامه های تهدید آمیز در مورد شبکه شاد توسط مدیران شما ناظر بر کدامین وجه برای تولید و پاسداشت از سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش است ؟ وزارتخانه ای که به راحتی بخشنامه ها و پروتکل های اداری خود را زیر پا می گذارد و به رسانه ها پاسخ گو نیست ؛ آیا می تواند حافظ حقوق شهروندی و قانونی ذی نفعان آن و از جمله معلمان باشد ؟ آیا آقای وزیر از پرونده آقای حبیبی اطلاع دارد؟ آیا شما از عملکرد خودتان در زمینه تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی و اجرای منشور حقوق شهروندی راضی هستید ؟

حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش : حکم اخراج محمد حبیبی شکسته شده است

صدای معلم گزارش می کند ؛

گروه گزارش/

نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و وضعیت محمد حبیبی

آخرین نشست رسانه ای « محسن حاجی میرزایی » وزیر آموزش و پرورش در 9 آذر 1398 در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید .

نشست مستمر و منظم وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضای شورای معاونین وزارتخانه در کنار پاسخ گویی شفاف و اقناع گر همواره یکی از مهم ترین مطالبات و خواسته های رسانه ها و خبرنگاران در این گونه نشست ها بوده است هر چند به این خواسته در عمل توجه زیادی نشده است .

این امر موجب گردیده است تا با تراکم پرسش های خبرنگاران و افزایش تعداد رسانه های پرسش کننده ، این گونه نشست ها به وقت اضافه کشیده شده و خبرنگاران برای طرح محدود پرسش ها در قالب " یک سوال " مورد تذکرات پی در پی مجری برنامه قرار بگیرند .

این در حالی است که در کنار این وقفه طولانی در برگزاری نشست های رسانه ای به ویژه پس از شیوع بیماری کرونا ؛ نشست های ستادی و اداری در این وزارتخانه کماکان برگزار شده است .

برخلاف نشست پیشین که وزیر آموزش و پرورش به مدت 32  دقیقه سخنرانی کرد اما امروز یکشنبه 28 اردیبهشت ، حاجی میرزایی فقط حدود 7 دقیقه به ارائه نظرات خود پرداخت که البته در نوع خود و در میان وزرای پیشین یک " رکورد " محسوب می شود .

حاجی میرزایی با تبریک روز " روابط عمومی و ارتباطات " گفت :

شرایط کرونا مجموعه بخش های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ما از جمله " نظام آموزشی " را متاثر کرده است .

ما با یک تعطیلات طولانی واحدهای آموزشی رو به رو شدیم و باید تدبیر می کردیم که این دوره وقفه دایر بودن مدرسه منجر به کاستی در امر آموزش نشود .

تلاش های متنوعی را به کار گرفتیم ، تجربیات کشورهای مختلف را بررسی کردیم و مجموعه تدابیری که امکان پذیر بود اتخاذ شد .

نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و وضعیت محمد حبیبی

از تلویزیون کمک گرفتیم و در مدتی پس از تعطیلی عمومی مدارس آموزش های تلویزیونی را آغاز کردیم و بر اساس اعلام معاونین آموزشی تا پایان اردیبهشت ماه مجموعه آموزشی ما از طریق تلویزیون ارائه می شود و خوشبختانه با اقبال خوبی از سوی دانش آموزان مواجه بوده است .

حاجی میرزایی در ادامه عنوان کرد که بیش از 27 میلیون بار محتوای این دروس دانلود شده است و این نشان می دهد که این محتوا مورد اقبال بوده است .

وی تصریح کرد : تلویزیون یک ارتباط یک سویه است اما از آن جا که ما نیاز به ارتباط تعاملی داریم تا امکان پاسخ گویی به پرسش های دانش آموزان و رفع ابهامات شان ، انجام و کنترل تکالیف و ارزیابی از آموخته ها میسر باشد ، ما سامانه " شاد " را راه اندازی کردیم .

وزیر آموزش و پرورش افزود : تا کنون بیش از 5 / 12 میلیون نفر از دانش آموزان به این سامانه پیوستند و 98 درصد از مدیران و بیش از 82 درصد از معلمان الان روی این شبکه فعال هستند .

محور اکثر پرسش های خبرنگاران در نشست امروز به شبکه شاد و حواشی آن اختصاص یافته بود .

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به برخی پرسش های خبرنگاران آن ها ر ا متهم به بی اطلاعی از اطلاعات و برخورد گزینشی با وقایع کرد و از رسانه ها خواست تا در این موضوع به وزارت آموزش و پرورش کمک کنند .

حاجی میرزایی در پاسخ به برخی پرسش های خبرنگاران حتی خواهان ارائه پیشنهاد از سوی آنان گردید .

خبرنگار خبرگزاری مهر پاسخ های وزیر آموزش و پرورش را قانع کننده ندانست و اظهار کرد که از این نشست چیزی گیرش نیامده است تا حتی آن را تیتر کند .

در این نشست رسانه ای ؛ « مدیر صدای معلم » چند پرسش را مطرح کرد .

جنس و نوع این پرسش ها متفاوت از سایر سوالات رسانه ها و حتی انتظارات وزیر آموزش و پرورش بود .

یکی از پرسش های صدای معلم در مورد معلمان زندانی و انتقاد از وضعیت حقوق شهروندی در آموزش و پرورش بود .

« علی پورسلیمان » مدیر صدای معلم از حاجی میرزایی پرسید :

" اقدام مهم و ماندگار آقای جواد حسینی سرپرست پیشین وزارت آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ " بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه های حوزه آموزش و پرورش توسط مدیران " بود .

آیا اقدام اخیر شما در شکایت از یک رسانه زیرپاگذاشتن پروتکل های اداری و به نوعی از بین بردن سرمایه اجتماعی نبود ؟

نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و وضعیت محمد حبیبی

راهکار 9/8  از سند تحول تصریح می کند :

 تعامل اثربخش با مراکز فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها ـ به ویژه رسانه ملی ـ برای تبیین جایگاه نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در تولید سرمایه اجتماعی و فرهنگی و جلوگیری از کوچک‌انگاری نقش آن در سرنوشت آینده کشور از منظر معارف اسلامی.

اخراج  محمد حبیبی توسط هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش که زیر نظر مستقیم شما فعالیت می کنند ؛ ابلاغ حکم اجرایی نجات بهرامی معاون پیشین رسانه ای مرکزاطلاع رسانی و حتی صدور بخشنامه های تهدید آمیز در مورد شبکه شاد توسط مدیران شما ناظر بر کدامین وجه برای تولید و پاسداشت از سرمایه اجتماعی در آموزش و پرورش است ؟

وزارتخانه ای که به راحتی بخشنامه ها و پروتکل های اداری خود را زیر پا می گذارد و به رسانه ها پاسخ گو نیست ؛ آیا می تواند حافظ حقوق شهروندی و قانونی ذی نفعان آن و از جمله معلمان باشد ؟

آیا آقای وزیر از پرونده  آقای حبیبی اطلاع دارد؟

آیا شما از عملکرد خودتان در زمینه تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی و اجرای منشور حقوق شهروندی راضی هستید ؟

چه نمره ای به خودتان می دهید ؟
جایگاه واقعی " حمایت قضایی " از معلمان فراتر از مشورت که حتی در خود قوه قضائیه هم پیش بینی شده است و نیز چیزهایی که به عنوان " تفاهم نامه " گاها در کاغذها مبادله می شوند چیست ؟"

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش صدای معلم گفت :

 سیاست ما همچنان حمایت از رسانه‌ها و پرهیز از شکایت از رسانه‌هاست اما در مواردی که اقدامی صورت گرفته به این دلیل است که به جای انتقاد، کار استهزا و خارج از چارچوب رسانه‌ای انجام شده و ممکن است حتی از سوی نهادهایی بیرون از آموزش و پرورش پیگیری و برخورد شده باشد.

نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و وضعیت محمد حبیبی

حاجی میرزایی تصریح کرد که حکم اخراج آقای محمد حبیبی شکسته شده و مورد اصلاح قرار گرفته است .

در نشست امروز وزیر آموزش و پرورش برخی از مدیران ستادی و شورای معاونین مانند رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش ، معاون پرورشی و فرهنگی ، رئیس تازه منصوب شده سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، معاون حقوقی و امور مجلس و مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش حضور نداشتند .

مشروح این پرسش و پاسخ در صدای معلم منتشر خواهد گردید .

پایان گزارش/


نشست رسانه ای وزیر آموزش و پرورش و وضعیت محمد حبیبی

یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 13:23 خوانده شده: 535 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -1 --
شهروند 1399/02/28 - 14:18
درود جناب پورسلیمان گرامی
با نهایت مسرت از موقعی که بشکه های 70دلاری
نفت از این جماعت گرفته شده یک مقداری دارند
ادای پاسخگویی در می آورند
جناب محترم تورم معلم رو نابود کرده این وزیر
عدد می دهد سال 96حکم معلم برابر 900دلار
و سه سکه طلا بود
الان حکم معلم برابر با یک سکه نیست لوبیا از 13
هزار تومان شده 26000تومان
چه کسی دیگر این مسولین را تحویل می گیرد دلار بیش از 17000
تومان .وزیر هم دلش خوش است .
آقای حبیبی مگر چه گفت
یکی از گفته هایش این بود که اگر دزدی از صندوق ذخیره فرهنگیان
نمی شد بایستی سهم هر معلم 75000000
میلیون تومان بود
حالا امامی غندالی حسین انصاری و هادی رضوی وبقیه دزدان
پول معلم رو دلار کردن واز کشور خارج کردن
جناب پورسلیمان تا این جماعت هستن دروغ هم هست وروز نامه
نگرانی مثل شما حبیبی در زندان
نابود شد زندگی معلم کارگر
چیزی نداریم وام می گیریم برای نیاز خوراک روزانه
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1399/02/28 - 19:11
وزیر آموزش پرورش باید با تخصص ترین، مودب ترین و با افتدارترین وزیر در هر کابینه ای باشد.
پاسخ + 0 0 --
خانم فرهنگ 1399/02/28 - 23:42
انوقت دیگر اسمش آموزش وپرورش نظام جنهوری اسلامی ایران نیست
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/02/29 - 23:18
نوبخت گفت من گفتم بزنید منتهی به حرف من گوش ندادند و دیگه به من مربوط نیست
پاسخ + +1 0 --
مهدی 1399/02/30 - 13:04
یادمه همین آقای نوبخت قبل هفته معلم گفت احکام تو هفته معلم صادر میشه اما یه عده تشویش اذهان عمومی میکنن ...! آقای نوبخت ! دیدی اونی که تشویش اذهان عمومی میکنه تو هستی ؟! تو قضیه افزایش ۳۰۰ درصدی بنزین هم دقیقا اونی که یه شبه چنین طرحی رو با قوت اجرا کرد در حقیقت باعث تشویش اذهان عمومی شد اما مردم گرسنه متهم شدن و مفسد فی الارض واقعی که پشت صحنه بود تازه طلبکارم شد !!! چطور اجرای بنزین در توانتون بود اما رتبه بندی در توانتان نیست !!!!! نه اینطوری مثل اینکه هیچوقت قرار نیست حرکت مثبتی بکنید چون ذات تون خبیثه ! .....
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1399/02/30 - 13:09
آقای حبیبی واسه احقاق حقوق ما زندانی شد ، باید آزاد بشه ، چرا مجرمین اصلی باید ول بگردند و حق خواهان در بند باشن !!؟؟؟ کجاست مردم سالاری !؟ کو اسلام ؟! کجاست عدالت ! حبیبی و بقیه اونایی که واسه خاطر معلم تو زندانن باید آزاد شن وگرنه ...اندر پس این پرده خبر هاست ز مولا ،،،،،،بر قامت حیوان چه شرر هاست ز مولا .....اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/30 - 15:29
سلام همکاران محترم .این جریانات افزایش حقوق و رتبه بندی و ...... فقط برای سرگرم کردنمونه .یکی میگه اعتبار تامین شده یکی میگه هنوز قانونش مصوب نشده.... .فقط یه نمایشه. خودتون میبینید که سال ۹۹ تموم میشه و هیچ کاری نمیکنن .تا هفت هزار میلیارد اعتبارش هم تموم بشه و دزد بعدی تشریف ببرن کانادا .کجای کاریم ما که هنوز به حرفای اینا اعتماد میکنیم.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/30 - 15:35
اصلا نظر معلم به درد چی میخوره که نظرش رو بده.نظر معلم اینه که از این همه تبعیض خسته شده .نظرش اینه که خون معلم رو کردن تو شیشه.نظرش اینه که از شغلش خجالت میکشه.... . ..... تمام مسئولان درغگو و خبیث .مملکت شده ارث پدرشون .... .یه روزی چنان گیردبیفتید که دنبال سوراخ موش بگردید.خائنین به مردم.
پاسخ + +1 0 --
حجت 1399/02/30 - 18:45
همکاران عزیز این سکوت ماست که باعث شده اینا هر کاری میخوان باهمون بکنند. .امثال حبیبی و عبدی و بهشتی واسه احقاق حق ما فرهنگیان به بند کشیده شدن از چی میترسین! ؟ از حراست ؟ اطلاعات ؟ وزیر ووووو! ؟ کسی که جز الله از کسی دیگر بترسه لیاقتش همین اجحاف هاییست که در حقش میکنن ..!!! حداقل کاری که میشه کرد اینه که همه یک صدا آزادی معلمان زندانی را خواهان شویم تا حاکمیت بفهمه که ما بیدی نیستیم که با این بادا بلرزیم و تا گرفتن حقمون خواب راحت واستون نمیزاریم!
بی تفاوت نباشید ..ما میتوانیم با اتحاد ....

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، جنس ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش از کدام نوع است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور